Reklama

čtvrtek 17. listopadu 2016

Hanobení hlavy státu a co s tím

Jiří Baťa
17. 11. 2016
Přiznám se, že jsem na rozpacích, co si o tom myslet. Svým způsobem je to potlačení práv ve svobodném projevu slova, tedy názorů, myšlenek a postojů, což jaksi připomíná manýry z dob totality a návrat starých pořádků. Zavádět tuto zákonnou normu do praxe je v takovém případě hodně problematické, nicméně na druhou stranu to má také své důvody a opodstatnění. Nebýt excesů, které svými slovními zvratky a plivanci k takovému opatření zavdávají příčinu někteří poblouznění komunistobijci a superdemokraté z řad pražské kavárny ale bohužel i někteří politici, zastánci západní demokracie, nebyl by důvod o něčem takovém ani uvažovat.


Nicméně skutečnost je taková, že v naší společnosti, kromě těchto slovních exhibicionistů, existují také slušní, mravně vyspělí občané, kterým se způsoby výše jmenovaných nejen nelíbí, ale také volají po opatření, jak tomu zabránit. Zavedení takové normy do praxe kritizují a tomuto úmyslu se brání hlavně ti demokrati, kteří se jaksi nemohou smířit s tím, že by se nemohli vyjadřovat nejen jadrně, ale i sprostě, vulgárně a hanlivě k objektu, který jim více než cokoli jiného leží v žaludku, tj. k současné hlavě státu, prezidentovi republiky Miloši Zemanovi.

Upřímně řečeno, to co si dnes někteří „výjimeční“ lidé alias „elity“ dovolují, je hodně za hranou únosnosti, což jsou důvody, které vedly některé poslance k předložení tohoto návrhu novely zákona. Stačí jen připomenout některé autory některých cenzury evidentně potřebných výroků, jakým je např. bulvární novinář Pavel Novotný, hudební kritik Jan Rejžek, aktivista a glosátor Tomasz Peszinský a celá řada dalších, v neposlední řadě rovněž extravagantní umělec David Černý. Každý slušný člověk musí uznat, že jejich projevy jsou nemorální a tedy naprosto neúnosné a odsouzeníhodné. Zvláštní pozornost však zaslouží posledně jmenovaný „umělec“ David Černý, který naprosto záměrně a provokativně, jaksi na protest návrhu na zavedení trestu za hanobení hlavy státu, coby návrat k normalizačním tendencím z dob totality, vychrlil takovou smršť slovního marastu, který zde ani není radno publikovat, ale tím více jej nechat bez povšimnutí.

Jistě, lze si o něm myslet ledacos, třeba že je nejen svým dílem provokující, možná i v oblasti umění uznávaný člověk, ale o to víc jsou jeho slovní projevy zarážející, protože alespoň v očích slušné části veřejnosti jeho vulgární projevy jej jako umělce-intelektuála degradují na úroveň člověka řádu té nejnižší ne kavárenské, ale hospodské a kriminální spodiny. Je tedy otázka, zda je mu to vůbec zapotřebí se takto prezentovat a projevovat, když za něj dost výmluvně hovoří jeho výtvarná díla. Na druhé straně lze jeho vulgární slovní exhibice chápat jako osobní vzdor a nesouhlas proti zavádění totalitních pořádků ve (zvláště té jeho vyhraněné) společnosti, nicméně čeho je moc, toho je příliš. U slušného, vzdělaného, kulturního a inteligentního člověka by jakýkoliv osobní nesouhlas či protest bylo možné vyjádřit zcela jinou, pro veřejnost mnohem přijatelnější formou. Ovšem v jeho, stejně jako v jiných případech u jiných protagonistů takového způsobu vyjadřování nelibosti či nesouhlasu, to lze považovat za velmi nízký intelekt, omezenou kulturní a společenskou úroveň a vyspělost, což v celkovém vyjádření lze nazvat, s prominutím, že jde o „prase – inteligenta“.

Je mnoho opodstatněných a seriozních důvodů, proč s navrhovanou normou nesouhlasit. Hlavní problém mj. je existence internetu, kde se ponejvíce prezentují či ventilují názory občanů a jen těžko by bylo reálné všechny tam uvedené excesy (a že jich je na tisíce) postihovat. Na druhé straně by měl být zájem společnosti, tedy vlády a politiků, aby morální a kulturní vyspělost společnosti neupadala jen proto, že v rámci notně pofiderní demokracie máme zaručenou svobodu slova, která se projevuje a užívá nejen obecně, ale hlavně se zneužívá k nactiutrhání a dehonestaci osoby prezidenta Zemana. Je naprosto zřejmé, že pokud by ve funkci prezidenta republiky byl noblesní představitel zhrzených havloidů, resp. pravdoláskařů, členů Pražské kavárny, ostentativní představitel havlistické pravdoláskařské demokracie Karel Schwarzenberg, pak by k takovým hrubým, vulgárním útokům a veřejnému hanobení hlavy státu rozhodně nedocházelo. Bohužel u těchto lidí totiž již sama existence Miloše Zemana jako nechtěného prezidenta je velmi frustrující a přechází v otevřenou a útočnou nenávist.

Za předpokladu, že k přijetí zákonné normy o trestání hanobení hlavy státu nedojde, což se dá celkem s jistotou předpokládat, by měl být ze strany vlády, politiků, ale i a ze strany inteligence a intelektuálů (ze které se bohužel často tito inteligentní „hulváti“ rekrutují) vyvíjeno nemalé úsilí o potlačení takového způsobu vyjadřování či prezentace názorů, nesouhlasu či protestů, realizovat je přijatelnější, tedy slušnější a kulturnější formou. Zatím se k těmto slovním vulgárním excesům česká inteligence a intelektuálové staví bez zájmu, nevšímavě, vyhýbavě, což si lze také vysvětlovat tak, že s takovým projevem souhlasí. A to rozhodně není dobré, protože to nejen o jejich IQ úrovni cosi napovídá, ale hlavně, že to již také negativně ovlivňuje děti, mládež a mladé lidi, kteří tím ztrácí morální zábrany a úctu vůči starším lidem, u dětí či mládeže často i vůči učitelům, vychovatelům atd. (viz šikana učitelů, zvýšená kriminalita mládeže apod.)

Je smutné zjištění, že oponenti navrhované zákonné normy o trestání hanobení hlavy státu se ponejvíce odvolávají na návrat totalitních praktik a pořádků, k potlačování či omezování svobody slova a dokonce nevybíravými způsoby odsuzují autory této (svým způsobem dobře míněné) myšlenky, ale už méně či vůbec kritizují či se zásadně vymezují proti používání takového hrubého a vulgárního způsobu vyjadřování kritiky k osobě prezidenta. Ani ze strany politiků se dosud neprojevila nějaká hlasitá kritika, veřejné odsouzení nebo rázný nesouhlas s takovými nekulturními projevy. Pokud sami nechtějí být považování za stejnou žumpu nekulturních, morálně i eticky padlých kreatur jako ti výše zmínění, měli by se zasadit, aby se pro udržení kulturní úrovně národa či občanské společnosti účinně zasadili. Je totiž nejvyšší čas!

35 komentářů :

 1. Je to hotové, vetřelci budou v ČR dostávat 21.000,- Kč měsíčně, tyto "sociální dávky" se jim budou doplácet z našich daní. Není to zákon, ale dohoda ministerstva financí(Babiš-ANO), pro místní rozvoj(Šlechtová-ANO) a vnitra(Chovanec-ČSSD)! Kolik máte za celoživotní práci Vy? Těm,kdo volili tyto výše uvedené proevropské sebranky doporučuji přehodnotit svůj názor a svou chybu napravit ve volbách příštího podzimu.Volte strany, které brání zájmy nás občanů ČR a tu špinavou primitivní pakáž tu nechtějí!! Volili jsme SPD-Tomia Okamuru a budeme volit zase !!! Přemýšlejte !! Zde je video: https://www.youtube.com/watch?v=JnJTIc8ylkY

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak nějak: (

   Babiš, Sobotka a Bělobrádek už společně nainvestovali do "uprchlíků" MILIARDY VAŠICH PENĚZ a hodlají investovat další.

   Myslíte si, že EET se zavadí pro Vás????
   EET se zavádí jako daň pro financovaní ProEurofašistické politiky, takže za výnosy z EET nebudou ani školy, ani nemocnice, ani peníze pro učitele, ale desetitisíce Vašich nových, spokojeně se množících, do práce nechodících, našim sociálním systémem, královsky zabezpečené muslimské a africké sousedy :(

   Opakuji, BUDOU ŽÍT A CHYSTAT SMRT VAŠI A VAŠICH BLÍZKÝCH, ZA VAŠE VLASTNÍ PENÍZE!!!!!

   LIDÉ BDĚME!!!!!!

   Smazat
  2. No -jestli je to pravda 22.47 - a ne zase jen nějakej žvejk, tak napíšu na Ministerstvo práce a sociálních věcí, že jsem uprchl z práce, neboť jsem tam byl ohrožován, a šikanován, a vyžádám si taky 21 tisíc měsíčně. Budou mi muset odpovědět, a zdůvodnit, proč já takové peníze bez práce nemůžu mít. A budu je chtít i pro svýho fotra důchodce, kterej dřel na příští politickou sebranku rovných 45 let a má mít sotva polovičku než hnědej parchant, kterej pro náš stát neudělal nic? Taky budu žádat zdůvodnění, a poženu to až k Ústavnímu soudu. Musíme jim dnes a denně ztrpčovat život.

   Smazat
  3. 23:25

   Ano, pojďme jim ztrpčovat život, tak jako praví Francouzi, praví Rakušané, praví Holanďané a nyní již i právní Němci a dnes i Američané POJĎME K VOLBÁM A NEVOLME JE!!!!!!!!

   Soudy budou trvat roky, volby jsou již za 10 měsíců ;)

   Smazat
 2. Je v současnosti ještě něco falešnějšího a vyprázdněnějšího než je 17.listopad?

  Věrchuška, která má plnou hubu svobody a demokracie se těchto věcí k smrti bojí!

  „Svobodně zvolený prezident se stal neúnosným morálním a bezpečnostním rizikem pro tento stát. Lidé kolem něho zrazují ideály 17. listopadu a obrací kormidlo k východu,“ řekl na Václavském náměstí kněz a sociolog Tomáš Halík

  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/431431/17-listopad-online-plny-vaclavak-skripnuti-zemanovci-a-prezident-nikde.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fašouni to s ohněm tentokrát přehnali, museli jim to hasit hasičákem.

   Smazat
 3. No a náš prezident zákonnou ochranu, pře podplacenými ubožáky a psychopaty nepotřebuje ;) On má nás ;)

  A my si jej OPĚT ZVOLÍME ;)

  OdpovědětSmazat
 4. http://aeronet.cz/news/neni-co-slavit-je-pouze-nejvyssi-cas-zacit-se-zmenami-ve-spolecnosti-vyroci-17-listopadu-jako-memento-zrady-podrazu-a-zlocinneho-vyvoje-v-nasi-zemi-zinscenovany-majdan-z-listopadu-1989/

  OdpovědětSmazat
 5. Ale článek je o hanobení hlavy státu. Ten zákon už měl platit dávno, a ne až teď, kdy konečně si někdo všiml, kolik českých prasat sprostě nadává na prezidenta na různých diskuzích. Od středověku je nějak rozšířený názor, že na českýho hajzlíka platí jen bejkovec -asi na tom něco bude. Je to naše tradice, že prý na Čechy platí jedině klacek, a plný břicho hladu, jinak budou otravovat, a hádat se. Asi už se to osvědčilo vícekráte, osvědčí se to zas. Zákony, pokuty, dlouhej bič a krátkej dvůr, žádné diskuze, žádný prostor -kdepak svoboda a demokracie - nic takového si Češi nezaslouží, neumí s tím zacházet, jen všechno zneužít. Kdepak "co Čech to muzikant" - co Čech, to vychcanej prevít, udavač a podvraťák.

  OdpovědětSmazat
 6. Zoufalci kteří neustále ještě dnes lejí na Havla který se již nemůže bránit cisterny svých smradlavých hoven, blekotají něco o ochraně před hanobením hlavy státu.

  Já bych vám k tomu vy bando rudých kreténů ještě přidal zákaz hanobení vlády ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Havel byl ta nejodpornější protičeská svině, co se tady kdy narodila.

   Smazat
  2. 23:35:
   Já by ti kokote rozbil držku!
   Nejlépe nohou.

   Smazat
  3. 23:53
   To ti věřím soudruhu. Jenomže ty nemůžeš, debilům jako ty před 27 lety odzvonilo.
   Ale nezoufej. "Rozbíjení držky nohou" můžeš zatím provozovat na svojí pizdě a parchantech doma.

   Smazat
  4. 23:35 já taky,ale asi by to nepomohlo.Když president Havel už za první vlàdy ČSSD/Zeman/ a zvlàšť po nástupu technologů moci/Paroubek/poukázal na hrubnuti politiky a kdy odmítal měnit morálku za hospodářskou politiku,nebyl těma lidma,kteří nás dnes školí z demokrace a dožadují se zákona,nijak chválen.Jsou to holt lidi jinšího tažení.

   Smazat
  5. Pan Havel je spolu s několika dalšími vrcholnými politiky předchozích let jako Blair nebo Bush po vyšetřování provedeném komisí britského parlamentu ve zprávě této komise chápán a označen jako tzv. nový typ válečného zločince. Co je na tom k nepochopení.

   Smazat
  6. Čas rasozrádnej buzerantskej xenofile kdy tě bagr zaživa spolu s dalšímm podobným bioodpadem zrne pod zem se kvapem blíží! Kvapnějc než si myslíš:) Zaživa proto, aby dříve než vaše z mizerie bílého lidu zbytečně a nezdravě vyžraný odporně nearijský trupiska prohnojí půdu ji vaše zlodějský chmatavý čpáry v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětly! Takto zúrodněná zem pak vydá tolik potřebný žírný chléb příštím poctivým generacím naší rasy ...

   Smazat
  7. oprava: zahrne

   Smazat
 7. Černého, Novotného, Rejžka, a další zmrdy, je třeba třískat na potkání!
  Neboť oni si nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
 8. Uz byste zase zavirali, komunisticti vlastizradci.
  Jestli nekdo spini urad prezidenta, tak je to sam ozraly Ovar.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeslti něco špiní úřad prezidenta, je to podpis českého prezidenta pod dopisem osmi, který vyzývá k průmyslovému vraždění obyvatel zemí, které nevedly žádou útočnou válku.

   Smazat
  2. Vlastí komunistů byl SSSR, ty hovado vobřezaný, tak kdo tu koho kdy zradil, co? Ty vlast nemáš vůbec, xindle, páč nejsi čistokrevnej Semit a v Izraeli by byl jen párijou, odpornej podvraťáku ...

   Smazat
  3. Tys jen odpornej "vajsjuďák" a na ty je i plynu z prasečí prdele škoda! Váš budem zpopleňovat bez uspání v teplárenských kotlích:)

   Smazat
  4. oprava: zpopelňovat

   Smazat
 9. Prada a láska. "Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte. Dvacet let tvrdila oficiální propaganda, že jsem nepřítelem socialismu, že chci v naší zemi obnovit kapitalismus, že jsem ve službách imperialismu od něhož přijímám tučné výslužky, že chci být majitelem různých podniků… Byly to všechno lži, jak se záhy přesvědčíte, protože tu brzy začnou vycházet knihy, z nichž bude zřejmé, kdo jsem a co si myslím. Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika. Také vám slibuji na svou čest, pokud se za mého volebního období nezlepší životní úroveň v ČSFR, sám odstoupím z funkce. // V budoucnu se podle mého mínění musí prezidentský úřad vymezit. Prezident nemůže mít tak velké pravomoci jaké má dnes. Pro mě není rozhodující s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem. Možná se ptáte, o jaké republice sním. Odpovím vám: O republice lidské, která slouží člověku a proto má naději, že i člověk poslouží jí. // Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují. // Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají. Svádět všechno na předchozí vládce nemůžeme nejen proto, že by to neodpovídalo pravdě, ale i proto, že by to mohlo oslabit naši povinnost samostatně, svobodně, rozumně a rychle jednat… Všichni chceme republiku, která bude starostlivě pečovat o to, aby zmizely všechny ponižující přehrady mezi různými společenskými vrstvami, republiku, v níž se nebudeme dělit na otroky a pány. Toužím po takové republice víc než kdo jiný. Náš stát by už nikdy neměl být přívažkem či chudým příbuzným kohokoliv jiného. Musíme sice od jiných mnoho brát a mnohému se učit, ale musíme to po dlouhé době dělat zase jako jejich rovnoprávní partneři, kteří mají také co nabídnout. Jsou lidé, kteří kalí vodu a panikaří, že se bude zdražovat. Dávejte si na ně pozor! Ptáte se s údivem, jestli to bude inflace, jestli bude zdražování? Mnohokrát a jasně tato vláda řekla ve svém programovém prohlášení, včetně dalších dokumentů a ministři na svých konferencích, že jejich úsilím je, aby přechod od neekonomiky k ekonomice byl pokojný, bez sociálních aspektů, bez návaznosti nezaměstnanosti, bez jakýchkoliv sociálních krizí nebo podobně. Jestli se sem tam zdvihne cena cigaret nebo něčeho jiného, to v téhle chvíli nevím, zatím je snaha, aby se nehýbalo nic, alespoň v nejbližších měsících. Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme. // Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme. Podle mého mínění nesmí náš stát šetřit na investicích do školství a kultury… Také náš mnohokrát deklarovaný úmysl provést reformu tak, aby nevedla k velkým otřesům, velké inflaci, nebo dokonce ke ztrátě základních sociálních jistot, musí naši ekonomové přijmout prostě jako úkol, který jim byl zadán. Zde neplatí žádné NEJDE TO."

  OdpovědětSmazat
 10. Pan autor jest tim, co jsme za komunistu nazyvali "Kolisajici Inteligent"!
  A nehodla se z toho chomoutu vyvlict. Kolisa casto a rad a jeste radeji to dava nam najevo. Zdlouha.
  Oh ty krute rozpaky, kterymi ja inteligent /na rozdil od jinych/ se trapim a trpiiiim. Musi to ven.
  Trochu uzitecne prace jest lek, nade vse Doporucovany.
  Oh jak tezke jsou ty rozpaky a pak prijde Rozhodny Pestni Uder delnicke tridy rovnou mezi oci a je po vsem.
  Jasno. Rezedneno. Odbedneno.
  Tak kopni to do ty Bedny ....
  A pak se vi vsechno.
  A rozpaky ,jako paky Zmizi , i kdyz trochu pozde.....
  Kopnout do nich jako Hadraku. Branit presidenta , kdyz on sam nemuze a nesmi ,jak by chtel , jako chlap, kterym beze sporu je..
  Adie...

  OdpovědětSmazat
 11. v demokracii si muže řikat každy co chce a toto pravo musi platit pro všechny ne jen pro někoho ale stejně tak musi všichni mit odpovědnost za sve činy stači se podivat jak soudrusi posranci a sernatoři co nejvic řvou tuto obyčejnou zasadu sami dodržuji

  OdpovědětSmazat
 12. Prosím, všimněte si, kdo u nás hanobí hlavu státu? Těch několik zoufalců včera od sv. Václava?I kdyby jich tam bylo 10tisíc, o čemž silně pochybuju. A oni si dovolí mluvit za desetimilionový národ? Sprostě nadávají a urážejí už jen ti, kterým docházejí argumenty, neustále se opakují a už zoufalstvím neví kudy kam.Jakou mají tito profesionální sprosťáci podporu veřejnosti? Kolik masovějších demonstrací se konalo v republice na jejich podporu? Nový zákon by akorát přinesl nové ,,politické vězně". Já si myslím: Ať si psi štěkají a karavana půjde stejně dál. Vždyť oni už chrochtají jen v tý Praze. Vždyť dnes se nepíše při prezidentově návštěvě krajů ani o kartářích, což bylo vždy ustřední téma sdělovacích prostředků. Tak, že už ani těch dva až pět kamerovaných už tam zřejmě ani není.

  OdpovědětSmazat
 13. Není třeba žádných argumentací,takzvaná prozápadní verbež se opět projevila.

  OdpovědětSmazat
 14. Prezident Zeman se nemusí líbit každému.Chápu. Mě taky bylo z Havla na blití, ale nikdy bych se nesnížil k takovým hovadinám, abych nesl transparent s lidským lejnem, apod..... To skutečně svědčilo o opravdu hóoodně "vysoké inteligenci" primitivních havloidů!

  OdpovědětSmazat
 15. To líbivé slovo »svoboda« přece ale nelze vykládat tak, že je každému dovoleno vše. Vždy byla a také i vždy bude nějak omezena (omezována).
  Je to jev historicky a společensky (či kulturně) podmíněný. A pokud se její projevy dostávají do rozporu se zájmy společnosti (např. morálním kodexem, křesťanským desaterem ...), pak je potřebné ji korigovat, tj. vymezovat, popř. omezovat.
  Nesmí být omezována svoboda kritiky!!, ovšem kritika nemá s proudem vulgarismů či urážek společného zhola nic. Urážky jsou jen jinou formou násilí, cíleného na ponížení či zranění protivníka anebo (v případě veřejné osoby) i její příznivce. To však do veřejné diskuse nepatří. O tom snad není nutno vést polemiku.
  A proto by mělo být i dáno "mimo zákon" a odpovídajícím způsobem i postihováno.

  OdpovědětSmazat
 16. Postačí se zeptat dnešního mladého člověka co ví o době pobělohorské, zda četl díla, nebo viděl film J.Á. Komenského, Aloise JiráskaProti všem, Psohlavci nebo ví o době Jezuitské, Protestantismu a negativním katolicizmu, kdy probíhala "rekatolizace" a kněží pálili české knihy a krutě trestali lid za vyznání jiné víry nežli křesťanské. Od doby husitské, až po bitvu na Bílé hoře bylo potlačováno svobodné vyznání a po dvě století nazýváno dobou temna. Vystřídala je germanizace českého národa, období náboženské netolerance a habsburské centralizace, kdy byl opět potlačen význam českého státu. I přes opakovaný útlak češství jsme se dopracovali k 21. století, abychom se k temnu opět vrátili. Za 27 let pseudodemokracie máme více zničených rodin a mrtvých obětí režimu včetně sebevražd, než za 40 let tzv. totality. Je na čase otevřít oči a rozhlédnout se kolem. Dnešním pohledem jsme schopni dohlédnou nejdále na konec vlastní paže.

  OdpovědětSmazat
 17. Hanobení hlavy státu a co s tím?

  No přece nic, vždyť to už tu je, pouze jinak zformulované! Je zde přece zákon, který umožňuje trestat lidi, kteří uráží, napadají neb jinak spílají státním úředníkům. Jestli ještě tento zákon neplatí, pak se omlouvám, ale mám dojem že již platí. Když př. žadatel o soc. dávky laje úřednici pičí jen proto, že mu nedala víc, než má dostat, tak je trestán pokutou, nebo já nevím čím ještě, byly by vhodné veřejně prospěšné práce.
  Proč tohoto zákona nepoužít proti těm, kteří uráží presidenta? President, ač president, je také jen státní úředník, přestože je hlava státu! A nikdo nemusí jít do vězení!!! Takový "umělec" Černý, ten by musel pracovat na veřejně prospěšných pracích až do důchodového věku! Po pár letech by si rozmyslel, co z toho svého páchnoucího kotle vypustí!
  Bylo by krásné vidět, jak "sluníčkáři" a lidi s titulem třeba z plzeńských práv, zvelebují naše ulice a nebo odhrnují sníh z chodníků v 5 ráno, aby pracující "lůza" mohla bezpečně dojít do práce!

  OdpovědětSmazat
 18. Probůh - pan Černý a umělec? Nápady mu nelze upřít, ale že by šlo u umělecká díla - snad ano, nedávno jsem si přečetl, jak byla v USA v aukci prodána jako umělecké dílo hromada lidských exkrementů a hnijící páchnoucí tělo žraloka - to za 27 tisíc dolarů. Tož toho druhu je pan Černý "umělec". Není ovšem v tomto směru jediný tvůrčí genius - pro blbce. Blbci s penězi pak pro tyto "stvořitele" jsou božskou manou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Predstirajici Nestvura Dzungloidnich Patronu ,Cernota dela pak to same co ma v sobe...Srackuje a jeste to roznasi..Parasit.
   Nenechte se jiz vice urazet ,spinit a krivdit, ted je rada na nas , udelat poradek a vse co je treba pro kazdeho Cecha..
   Svine pryc. Uz bylo dosti vasich svinstev.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.