Reklama

středa 16. listopadu 2016

Hanobení prezidenta?

Ivan David
16. 11. 2016
Nový gigantický problém hýbe kavárnami. Má být hanobení prezidenta republiky tresné? Nebo nemá? Já jsem proti, ale je mi to celkem jedno. Jsem totiž vděčen každému, kdo se nějak projeví, a tím mi umožní zařadit ho do příslušné kategorie. Když například někdo nazývá prezidenta republiky "ovarem", sděluji mi, že je blbec a sprosťák. Jako kravinec v aforismu Karla Čapka: "Plesk, a teď jsem plně rozvinul svoji osobnost." Vím, že si takového jedince nemusím všímat a tím ušetřím trochu času.Kromě toho hrozí, že by někteří jedinci (nejspíš herci nebo novináři) vymýšleli co nejhrubší urážky, aby mohli být potrestáni a stali se hrdiny ve svojí tenčící se komunitě. Nevadí mi, že by se stali celebritami pro Český rozhlas a Českou televizi, vadily by mi ještě stupidnější diskuse vypouštěné do veřejného prostoru z jejich médií.

Dnes jsem poslouchal na Radiožurnálu pořad o úžasné "Generaci Y", která vyrůstala "v demokracii". Pozván byl také jakýsi ředitel nějaké neziskovky "pro integraci", který nejprve konstatoval, že příslušníci "generace Y" se o politiku nezajímají, protože "nějaký kašpárek na Hradě" je nemůže zajímat. O pár minut později vykládal, že "opilec, který se kymácí nad korunovačními klenoty" nemůže být pro nikoho vzorem na rozdíl od prezidenta Kisky. Kdyby bylo hanobení prezidenta trestné, napovídal by toho ještě víc. Já jsem se dozvěděl, že je to blbec a paní redaktorka má jistotu, že ho má zvát do vysílání při každé příležitosti.

Soud by v podobném případě jistě ustanovil soudního znalce, aby posoudil, zda označení někoho za "opilce" je nebo není hanobení. Každý den by o tom referovali ve zprávách. Ne, ne, to není dobrý nápad...

50 komentářů :

 1. Za mých mladých let se říkávalo:

  "Aktivní blbec horší třídního nepřítele".

  Myslím, že by se to dalo použít v tomto případě.
  Zdraví Vás
  JiB

  OdpovědětSmazat
 2. Pravo by melo fungovat podle rozumu.
  No, ale v tehle dobe vzbourenych fracku je komodita rozum velice vzacna. Za mych mladych let by se tyto problemy resily bicem. Hned by debilum klesl testosteron.

  OdpovědětSmazat
 3. Pravo by melo fungovat podle rozumu.
  No, ale v tehle dobe vzbourenych fracku je komodita rozum velice vzacna. Za mych mladych let by se tyto problemy resily bicem. Hned by debilum klesl testosteron.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A mlátili tě hodně, viď, soudruhu?

   Smazat
  2. Možná by bylo lepší peněžní odškodnění za urážku. Samozřejmě uráženému. To by si pak třeba rozmysleli, než aby panu prezidentovi něco platili. Vejprask by si zasloužili nezletilci, kteří páchají zločiny a nejsou za ně právně zodpovědní.

   Smazat
 4. Nebude-li možné hanobit presidenta, bude se zavírat za každou pravdu o Havlovi a o Klausovi....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pak by ten zákon měl být formulován tak že nelze hanobit úřadující hlavy státu a hotovo! Soudce taky nesmíš hanobit jen když soudí, když je doma a ty u něj zazvoníš a on ti otevře bez taláru, taky mu můžeš říct do vočí že je vůl ...

   Smazat
  2. Na rozdil od Autora jsem plne pro. Nemam zakony rad.
   ALE PRESIDENT JE V POZICI, KDY SE NEMUZE BRANIT. V tom pripade se musi dobytkove ucit respektu ,slusnosti take e svym spoluobcanum. A treba kriminalem. V DUSLEDKU PAK JDE O NAS O VSECHNY!! Kdyz to domyslime anajata luza si pak zacne troufat , nema zabrany jako normalni lide /za vic penez z ciziny/ vice "muzik"...Bez milosti a tvrde s nima zatocit. Bylo toho snad uz malo...???

   Smazat
  3. Pro 22:36. Když soudci nebo komukoliv jinému (třeba i bezdomovci)řekneš do očí, že je vůl, tak se dopouštíš přestupku proti občanskému soužití (pokud to prokáže), a můžeš za to vyfasovat hodně tučnou pokutu ve správním řízení. Hanobením není myšleno, že presidentovi půjdeš osobně říct, co si o něm myslíš. Jinak souhlasím s Davidem. Pomatení a kolaborující havlističtí herci a redaktoři by soutěžili v útocích na presidenta a hráli by si na disidenty.

   Smazat
  4. Bejt já Zeman, vyšlu Ovčáčka za Hermanem s jasným sdělením: "Zejtra na Hradě tě pse čeká Nejvyšší a ty mu osobně vrátíš jmenovací degret! Pokud se nedostavíš do 8.00, dojde si pro něj Pan Prezident sám!" V normální zemi by takovej kašpar mazal na Hrad už za tmy a čekal pokorně do 8:00 před dveřmi prezidentské kaneláře s jmenovacím dekretem v ruce a žádostí o uvolnění z funkce v druhé! Pokud by luďáckej zpupák nabyl dojmu že vládce je starý a unavený a pouze blafuje, dorazil by Prezident v doprovodu stráží dostavil do vlády a tam udiveného Hermanovic mizeru složil dvěma třemi kulkami ještě v polosedu za stolem! A tím by zamezil podobným drzostem do budoucna. Jenže v našem Blbákově, do kterýho jsme to dopracovali, se xindl Hermanů dál pošklebuje a Zeman ho nesmí ani nechat zbičovat!

   Smazat
  5. oprava: slovo "dostavil" škrtni! Dostavují se jen pacholci jako Herman k vladařům, ne vladaři k pacholkům, že?

   Smazat
  6. 7:35 - To je taky důvod proč bych já tu nikdy nekandidoval na žádnou funkci! Páč si nedovedu představit vládnout bez toho, abych měl za pasem pořádný Magnum a v ruce bič a ani jedno z toho nemohl kdykoliv na komkoliv použít! Jako ve skutečně civilizovaných dobách či zemích! Kdysi jsem četl o nejbohatším muži planety - jistý brunejský šejk. Tak ten prý osobně trestá i prasata řidiče! Nedáš přednost když jede a on si tě nechá vytáhnout z vozu a zpráská tě bičem na místě a ty jsi povinen poděkovat za výchovu a políbit jeho výsosti trestající ruku! To by bylo něco na Janouška ty vole! A ne se roky soudit a utrácet prachy za právníky a doktory, přezkumy, odvolání atd. atd.! Drahý a neúčinný! Vládce by na místě vysolil do Janouškovy prdele 50 ran bičem a ten by se do konce života za volant neposadil a byl by klid! Levné a účinné:))) To samý Trpišovský a další hajzlové ...

   Smazat
  7. 16. listopadu 2016 21:16
   Souhlasím, a dodávám řidiče kteří namalují tykadla, občany, kteří nenásilně ukáží okupantům pozadí.

   Smazat
  8. V návrhu tohoto zákona by mělo dojít k úpravě, podle které by mělo být trestné šíření takové dehonestace veřejnými sdělovacími prostředky. Když si nějaký hejhula pustí pusu (hubu) na špacír a prohlásí např. že císař pán je ...., tak si toho nikdo ani nevšimne, případně jeho kamarádi uznale pokývnou hlavou, jaký je to chlapák. Když se ale jeho výroku chytnou média, začne takový výrok nabývat charakteru veřejného ostouzení - avšak nikoli jeho autorem, nýbrž těmito médii. Za takový počin by se nemuselo zavírat, ale postihnout odpovědného redaktora mastnými pokutami (např. od 100 tis. výše, za případné opakování pak od 1 milionu výše). Pokud jde o tzv. veřejnoprávní média,je možné takového redaktora okamžitě propustit. Připomínám nedávný případ v zemi našeho vzoru demokracie a svobody slova, kdy za výrok o opici na podpatcích byli zbaveni místa hned dvě osoby, tedy autorka výroku a její podporu i starostka obce. Svoboda slova neznamená resignaci na obhajobu osobní důstojnosti a slušnosti.

   Smazat
  9. 7:52 - sultán! V Bruneji maj sultána! Jinak souhlas! Lidu chybí Vůdce s absolutní pravomocí včetně vykonávání hrdelních trestů a nejlépe vlastní rukou a na místě spáchané zhovadilosti!

   Smazat
  10. Po Presidentovi prijdeme na radu my vsichni. A daleko,daleko hur.
   To mejte na pameti !

   Smazat
  11. Al, no tak, soudruzi, kroťte se.Urážky a vulgarismy ze strany současného presidenta se vám jeví v pořádku, že? Nicméně doby, kdy jste tu neomezeně vládli jsou, naštěstí, dávnou minulostí...

   Smazat
 5. Návrh čtyřiašedesáti poslanců zavést trest až rok vězení za hanobení prezidenta republiky je omezením svobody slova, a navíc je protiústavní, myslí si uznávaný ústavní právník Jan Kysela. "Vrátili bychom se tím přinejmenším o 26 let zpátky a nezdá se mi, že je k tomu důvod." "Když se prezident stal politickým aktérem a sám nijak zdrženlivý není, připadá mi vysloveně protismyslné, abyste, když on si počíná nevybíravě, ty, kteří mu odpovídají, trestal, když jeho trestat nebudete," říká uznávaný ústavní právník Jan Kysela.
  Naprostý souhlas:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/neni-mozne-aby-si-zeman-delal-co-chce-a-jeho-kritiky-stat-za/r~ff33acb2ab2f11e6bea5002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám za to že zákon je nadbytečný! Přeci prezident je z titulu funkce nezodpovědný! Takže bejt Zemanem, nosím sebou za pasem kolt jako svýho času pan Saddám nebo pan Arafat a každou sprostou tlamu na místě složím jednou včelkou olověnou doprostřed čelíčka! A on by si to každej khárloidní kriplik hnedle dvakrát rozmyslel! Ne?

   Smazat
  2. A moh bejval na místě "vyřešit" i toho šmejda Herrrmanů! Už jak si otevřel tlamu na tom vyslanectví a začal o medajli pro svýho strejce!

   Smazat
  3. A kým že je to uznávaný ústavní právník Kysela?

   Smazat
  4. Zakon muze byt zaveden Prechodne. Do te doby az je to "prestane bavit".
   Spravne bylo tady receno, co si nemuzes dovolit k sousedovi si muzes dovolit k presidentovi.
   Az naprsi ...Ustava neustava.
   Je to blbost, kdyz president nema patricnou Ochranu a Obranu.

   Smazat
 6. Návrh čtyřiašedesáti poslanců zavést trest až rok vězení za hanobení prezidenta republiky je omezením svobody slova, a navíc je protiústavní, myslí si uznávaný ústavní právník Jan Kysela. "Vrátili bychom se tím přinejmenším o 26 let zpátky a nezdá se mi, že je k tomu důvod." "Když se prezident stal politickým aktérem a sám nijak zdrženlivý není, připadá mi vysloveně protismyslné, abyste, když on si počíná nevybíravě, ty, kteří mu odpovídají, trestal, když jeho trestat nebudete," říká uznávaný ústavní právník Jan Kysela.
  Naprostý souhlas:
  https://zpravy.aktualne.cz/domaci/neni-mozne-aby-si-zeman-delal-co-chce-a-jeho-kritiky-stat-za/r~ff33acb2ab2f11e6bea5002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U mne nějak ten Kysela ztrácí na uznávanosti...

   Smazat
  2. Mám za to že zákon je nadbytečný! Přeci prezident je z titulu funkce nezodpovědný! Takže bejt Zemanem, nosím sebou za pasem kolt jako svýho času pan Saddám nebo pan Arafat a každou sprostou tlamu na místě složím jednou včelkou olověnou doprostřed čelíčka! A on by si to každej khárloidní kriplik hnedle dvakrát rozmyslel! Ne?

   Smazat
  3. Nebo ať část svý imunity přenese na svou manželku! Paní Ivana má skvělou mušku! - http://1gr.cz/fotky/bulvar/16/074/org/PAL64fa20_ivana.jpg

   Smazat
  4. Takže sprostí by měli být jenom ti, které pan prezident výslovně a osobně urazil. Nikoli každý hejhula, který má přístup k internetu.

   Smazat
  5. Jak to Kysely hned rychle zacalo ricet..
   .To bude nejakej ten, co musi za penize Kvokat a zadnej advokat...

   Smazat
 7. Je to téměř filosoficko-právní otázka. Zda-li je úcta (či sebeúcta) pociťovaná širokou veřejností nižším společenským (kulturním) zájmem, než je snaha jednotlivce ji zranit.
  Navrhovatel toho zákona si je asi také vědom tenkosti ledu, na který tím vstupuje, ale ... Patrně mu jde o obhajobu symbolů naší státnosti.
  Také silně nesouhlasím s tím, aby někdo ukradl standartu prezidenta republiky a urážlivým způsobem ji znehodnotil. A ještě se tím i veřejně holedbal. Bez soudního postihu.
  Aby vulgárně nálepkoval prezidenta republiky, který se jinak těší důvěře převážné většiny veřejnosti. A který si jako osobnost dovoluje artikulovat své (nezávislé) názory.
  A taky i vím, že to je tak vše, co mohu ...
  ---
  Není totiž dobré, že je u nás postupně (a snad i cíleně) bourána formální úcta k autoritám, počínajíc např. zdvořilostí a úctou k učiteli .. a končíc třeba i prezidentem. A k symbolům republiky.
  Je zvláštní, že mnozí z těch, kteří předloni z davu cosi házeli či pokřikovali na prezidenta své země, se tak hlasitě hlásí k noblesním způsobům.
  Snad z té výtržnosti měli i dobrý pocit.
  Kulturu veřejného vystupování však zaměnili za rozeštěkanou pavlač. Je to správná cesta k pěstování sebeúcty každého z nás? ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan president se dle některých lidí nevhodně vyjařuje. Jeho kritik pan Kraďousek, pardon ,pan Kalousek své kritiky fackuje.

   Smazat
 8. Důvodně předpokládám, že ani prezident Zeman zrovna o takový zákon nestojí. Ostatně dnes nějaký právník v televizi tvrdil, že lze urážení trestat i podle současných obecných zákonů. A ani o to, pokud vím, prezident nestojí. Má dlouholetou zkušenost, že útoky pitomců normální občané neberou, a spíše mu o to více fandí.
  Problém vidím jinde. Ve výchově mladé generace zoufale chybí stanovení hranic, mezí slušného a neslušného. Na symboly státnosti se prostě nesmí sahat. Jenže zloděje oslavují, slušný člověk je za blbce. Argumentace havlistů,kavárníků a podobné verbeže, že když může prezident, oni mohou ještě víc je cesta do pekel. Ve skutečnosti však upírají prezidentovi(nejen) právo na své vlastní názory a vidění světa, a povoleno má říkat jen to, co chtějí oni. Přitom prezidentovy názory s ním mimochodem sdílí většina občanů této země. U jedněch se toleruje všechno, u druhých se netoleruje vůbec nic.
  Ne, také nepovažuji za dobrý nápad navržený jednoúčelový zákon o urážení prezidenta. Ne v této době. Přesto rozumím a chápu důvody, které předkladatele k tomuto kroku vedou. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste přesvědčen že v Hovorech z Lán používat ke@rvy, nechat se několikrát usvědčit ze lži a podobné "bonmoty" se dají definovat jako " právo na vlastní názor" ? A jste přesvědčen že tyto lži sdílí a souhlasí s nimi většina národa?

   J.G

   Smazat
 9. Je to nesmysl a Miloš Zeman by přišel o zábavu. Co by ale trestné být mělo, je zneuctění symbolů státu a tradice. Možná je to patetické, ale za to, aby na hradě vlála standarta umírali lidé. Doufám že těm stohovním lokajům někdo přivodí satisfakci...

  OdpovědětSmazat
 10. Breibart, noviny Trumpova stratéga:
  Prague (AFP) – Czech President Milos Zeman on Wednesday backed Ivana Trump to become the US ambassador to Prague, after US president-elect Donald Trump’s Czech-born ex-wife floated the idea last week.

  Washington “could not send a better ambassador to Prague”, the outspoken Czech leader, who endorsed Trump for president, said in a statement.

  Czech Prime Minister Bohuslav Sobotka also gave a thumb’s up to such a move, telling public radio that “ties between the US and the Czech Republic would only be strengthened”.

  Born Ivana Zelnickova in what is now the Czech Republic, Ivana Trump told the New York Post on Friday: “I will suggest that I be ambassador for the Czech Republic.”

  OdpovědětSmazat
 11. Jak zcela správně uvádí Ivan David nechat je ať se všichni ukáží a projeví!Musíme je znát podle ksichtů i jmen!On ten den,kdy se dostanou před mimořádný lidový národní soud nemusí být zrovna tak moc vzdálený!tak se ukazujte blbečkové,do toho!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 12. Je značně naivní myslet si, že "nechat je ať se všichni ukáží a projeví" skončí jenom tímto. Toto je zatím začátek. Pokud se to nepokusíme zastavit, za rok si můžeme k tomu "nechat je ať se všichni ukáží a projeví" vzít pistoli a nebo samopal. Co na tom že přišlo o život 10 lidí, ale já už vím kam si toho člověka zařadit. Projevil se, je to vrah. A tím to pro mě končí. Ale jen do doby, než se projeví na mojí rodině přátelích. Pánové, vy co tu zastáváte stejné stanovisko jako autor článku si zahráváte s ohněm a vůbec s fungováním lidské společnosti. Je to dekadentní přístup, který tuto naši společnost stojící na evropských hodnotách brzy zničí. Ať je vám země lehká. Mik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lékařům a farmaceutům jde obvykle o diagnostiku, aby si uměli dotyčného zařadit, než o uzdravení celé společnosti a jistě si umíte spočítat proč.

   Smazat
  2. Tuto společnost zničí právě ty "evropské hodnoty". T

   Smazat
 13. ...ještě zatím můžu, a tak ostatní prominou...
  SERU NA TAKOVÉHLE PRESIDENTY !!!
  Že se denně porušují základní lidská práva všech občanů, právo na pravdivé informace,
  to není téma pro bojovníky perem :))*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mimochodem, to nejdůležitější lidské právo, právo na práci, bylo z ústavy po šmirglu vyřazeno jako první.

   Smazat
 14. Dnes můžete napsat na internetu o presidentovi to nejhorší a nic se vám nestane. Ale napište o Šlachtovi, že je "ušatý traktorista" a máte na čas o zábavu postaráno. Kdejaký úředník je dnes lépe chráněn na cti, než president.
  http://domaci.ihned.cz/c1-65402980-zdar-utvare-nebo-

  OdpovědětSmazat
 15. Není možné, aby si Zeman dělal, co chce, a jeho kritiky stát zavíral, říká ústavní právník.
  Návrh čtyřiašedesáti poslanců zavést trest až rok vězení za hanobení prezidenta republiky je omezením svobody slova, a navíc je protiústavní, myslí si uznávaný ústavní právník Jan Kysela. "Vrátili bychom se tím přinejmenším o 26 let zpátky a nezdá se mi, že je k tomu důvod," řekl Aktuálně.cz Kysela. "Když se prezident stal politickým aktérem a sám nijak zdrženlivý není, připadá mi vysloveně protismyslné, abyste, když on si počíná nevybíravě, ty, kteří mu odpovídají, trestal, když jeho trestat nebudete," dodává:https://zpravy.aktualne.cz/domaci/neni-mozne-aby-si-zeman-delal-co-chce-a-jeho-kritiky-stat-za/r~ff33acb2ab2f11e6bea5002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
 16. Tak jednak tam jde nejen o prezidenta, ale i o státní symboly, jako je standarta apod. A že to asi už jde stíhat teď je možná pravda, protože odvolací soud vrátíl stohovňáky do hry, protože to vyhodnotil jako zneuctění státních symbolů atd. O tom se ale nepíše, protože to v té naší dnešní oslavě by neznělo dobře.

  OdpovědětSmazat
 17. 100hoven aneb když dehonestace a zničení státního symbolu je uměním
  http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=567470

  OdpovědětSmazat
 18. No, když jsem se dočetl, co si myslí o nás na základě chování soudobých českých kulturträgrů Angličané - tedy že jsme pro ně méně než Indové a Pakistánci a že naše důvěryhodnost je vymezena českým švejkovstvím a křupanstvím, tak si myslím, že zákonem proti hanobení prezidenta skutečně vulgárnost a arogance naší havlérky jen povyroste.
  Hlavně že našim mocipánům vadí, když občan vystrčí zadek - boží úpravu to lidského těla - na Američana. Havlérka, která rozvrátila naší občanskou společnost, se cítí privilegovaná pro slouhovství a nepochybuji, že by titíž lidé byli i věrnými kolaboranty za nacistického Německa. Nakonec mnozí po vzoru svých rodičů. Ano, nějak se nám naklonovali Emanuelové Moravcové neblahé paměti.

  OdpovědětSmazat
 19. Co jste si vycinkali,to máte.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 20. Ti lidé patrně nechápou, že jednak dávají vizitku nejen sobě, nýbrž směrem navenek celému národu, který o něco takového nestojí. A přemýšleli o tom, jak bude nálepkován kdokoliv, kdo by jednou přišel (nedejbože) z jejich řad na post prezidenta? Zkuste si ta pojmenování sami dosadit. Jdou zde přitom proti sobě 2 věci. Jednak ta, která se týká rozmazávání celého problému ve vztahu ke konkrétní osobě prezidenta, jednak ta, která se týká urážení symbolů našeho státu. Od prezidentské zástavy, přes prezidenta atd. A pokud nebude včas zastavena, nikdo neví, v co se nakonec zvrhne. S jídlem roste chuť a dotyční si pletou slušnost se slabostí. Mohli by přijít pozdě na to, že narazili. A definitivně. Takže je to k úvaze zákonodárců. Při zachování tohoto trendu zítra totiž přijdou na řadu sami.

  OdpovědětSmazat
 21. Vlastenka


  Na havloidech si nejvíce cením jejich tolerance, inteligence, vybraného vyjadřování a kulturnosti, která nám, vidlákovským voličům Zemana tolik chybíj.

  Nicméně mám za to, že je tento zákon zhovadilý a vrací nás před rok 89. Prezident se může jako každý bránit žalobou u civilního soudu, navíc zrovna Zeman dokáže tyhle nýmandy poměrně efektivně usadit a zesměšnit.

  Lidé by si měli uvědomit, že jakmile přijde zákon na ochranu prezidenta, vynutí si šmejdi v politice,aby tu ochranu měli všichni.
  S ohledem na to, jak svobod ubývá u nás i na západě, mám z toho vážné obavy ((viz kritika ouřadů a policajtů).

  OdpovědětSmazat
 22. Ve společnosti, v níž se trpí dokonce hanobení Boha, je zvrhle samozřejmé, že se může hanobit i prezident. V opravdově slušné společnosti se to naopak nedělá, už proto ne, že jde mimo jiné o precedens. Každý takový se totiž cítí v tom okamžiku lepším člověkem, než jakým je první mezi rovnými. Jak se asi potom bude chovat ke všem ostatním? Bude jimi opovrhovat určitě daleko hulvátštěji. Není proto dobré, ponechávat urážky kohokoliv bez odezvy ze strany slušných lidí.

  OdpovědětSmazat
 23. ANO ANO ANO. Stokrát ANO.Ještě v návrhu chybí, aby dohledem nad dodržováním tohoto zákona byla pověřena Státní bezpečnost ( zkratka Stb ) chybí tam také návrh na zřízení Lidových milicí a protože bude odsouzených hodně, obnovíme pracovní tábory v Jáchymově. Já se tak těším....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.