Reklama

pondělí 7. listopadu 2016

Herman nadále provokuje

Jiří Baťa
7. listopad 2016
 

Daniel Herman zaštítil projekt Smíření 2016. Přesněji by mělo být „ministr Herman se neštítí provokovat, když zaštítil projekt Smíření 2016“. Vůbec nejde o řekněme lidský přístup k jisté smutné historické události, která byla vyvolána existencí II. světové války, jejíž iniciátorem bylo Německo v čele s Hitlerem, ale hlavně jde o jeho pojmenování a vyhodnocení charakteru událostí, které se odehrály po skončení této války.

V článku http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Herman-Dokud-pocitujeme-stud-mame-sanci-uzdravovat-rany-minulosti-461511 se říká, že ministr připomenul smutné události z podzimu roku 1946, kdy skončil tzv. organizovaný odsun tří milionů německy mluvících Čechoslováků. Ovšem v samotném proslovu „zaštiťovatele“ Hermana již zazněly slova zcela jiného charakteru a významu, když říká, cituji: „Letos je tomu 70 let, kdy bylo ukončeno masové vyhánění sudetských Němců z území tehdejšího Československa. Ony hrůzné činy byly budovány na fikci kolektivní viny na základě etnického původu. Jedině tak prý mohly být statisíce lidí zbaveny občanských a lidských práv, majetku, cti a v mnohých případech i života.“
Pan Herman si prostě nedá pokoj, jeho cílem je nadále provokovat, překrucovat a lhát o událostech a všechny snahy vykreslit odsun Němců z Československa jako bezprávná, nelidská a nacionalistická pomsta. Tyto události byly již jednou a provždy uznány jako oprávněné důsledky II. SV a byly v souladu s rozhodnutím vítězných mocností. Vládou a občany byly a jsou (kromě Hermana a jeho souvěrců) vždy chápány jako přirozený odpor trpícího národa k lidem země, který způsobil nevyčíslitelné ztráty na milionech lidských životech a majetcích desítek zemí; válkou postižených zemí. Jestliže je v úvodu článku řečeno, že jde o připomenutí „odsunu“ tří milionů Němců z Československa, pak velký přítel a spolupracovník sudetoněmeckých „milých krajanů“ Herman účelově tyto události již tendenčně překroutil a znovu , v rozporu s naší ústavou uznaného a schváleného pojmenování těchto událostí, je provokativně nazývá jako masové vyhnání sudetských Němců.

Pan Herman neváhá pokrytecky, ale hlavně úlisně až kajícně k Němcům mluvit o zbavení jejich občanských a lidských práv, majetku, cti a v mnohých případech i života těch, kteří byly po právu z Československa odsunuti. Neoprávněně, bez mandátu občanů České republiky lživě prohlašuje, že (my občané) se snažíme pochopit, dokud pociťujeme stud a dokud také je komu adresovat slova prosby o odpuštění, že dotud máme šanci alespoň z části uzdravovat rány minulosti a navazujeme na to, co upředlo vztahy mezi lidmi našich zemí.Klerofašista Herman zcela zapomíná, že už není kněz, není na kazatelnici, odkud by mohl svým ovečkám kázat bludy, lži a překrucovat skutečnosti. Ani jeho slova: „Tedy pojetí člověka jako bytosti, která byla stvořena k tomu, aby s druhými budovala vztahy vzájemné úcty a důvěry,“ nejsou dostatečně přesvědčivá, protože budovat dobré vztahy na základě úcty a důvěry lze i jinak, než nám vlastizrádně předvádí skr z naskrz profláknutý ministra kultury Herman.

Nikdo jiný a nikdo víc se v koaliční vládě Bohumila Sobotky tak výrazně ve věci vztahů se SRN a speciálně se sudetoněmeckým landsmanšaftem neangažuje než ministr Herman za otevřené podpory svého stranického šéfa Bělobrádka. Navzdory tomu však připosražený premiér Sobotka nenachází odvahu s Hermanem „vyrazit dveře“ přesto, že je zcela evidentní, že jeho podlá ministerská činnost je za hranou únosnosti, je výrazně v rozporu s politickou linií vlády a státu, že jeho kontroverzní činnost vyvolává řadu problémů jak vládě, tak především ve vztazích s prezidentem Zemanem. Je sice známo, že tento trend je pro Hermana hlavním úkolem v jeho ministerském působení za lidoveckou KDU-ČSL, o jejíž politickém směrování není pochyb, nicméně i lidovci jsou ve vládě jen „díky Bohu“.

Avšak Sobotkova malost, slabost, bojácnost a přizdisráčství mu nedovoluje se projevit jako muž činu, ale než vyrazit Hermana a rozházet si to s Bělobrádkem, bude dělat mrtvého brouka, resp. když už, tak opatření ve vlastních řadách, mezi členy ČSSD ve vládě. Ne že by toho snad nebylo zapotřebí, ale nedělá to proto, že by k tomu dospěl na základě zhodnocení výsledků jejich práce, ale byl k tomu dotlačen okolnostmi, vyvolanými právě Hermanem. Ten se v klidu dobře baví na konto premiéra Sobotky a lže, kdykoliv a cokoliv řekne k událostem kolem strýčka Bradyho (http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Herman-znovu-promluvil-ke-kauze-Brady-Sedel-jsem-u-stolu-s-panem-prezidentem-na-slovenskem-velvyslanectvi-kdyz-mi-rekl-461592) Nicméně, Boží mlýny melou... a tak jistě dříve nebo později přijde i na křiváka a lháře Hermana.

Jiří B a ť a , 6. 11. 2016

34 komentářů :

 1. Co to má za ochranku? Ho chrání snad celá divize Black watrsáků, ne? Že ještě dejchá, ten xindl ...

  OdpovědětSmazat
 2. Herman je fašistickej havloidní dobytek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hermam je tak duvěryhodna osoba jako soudruch vodička komunista udavač z pomocne straže esenbe v čele svazu bojovniku za svobodu nakonec havel si to tak utajeně přal přestože nejvic řval že s komunisty nikdy

   Smazat
  2. Podle vás snad komouši kolaborovali s Němci a hnali Čechy do plynu, řídili Gestapo a Heydrichiádu? Takovou zhovadilost jste totiž nasmolil - asi jste psal, aniž byste myslel; nebo máte všechny ostatní za větší hlupáky, než...

   Smazat
  3. Pro 9:16
   Ten 23:09 to napsal o hermanovi rozhořčeně, ale dobře. Havloid to je, ale je v sudetoněmeckém landsmančafu, jehož vůdce on miluje a jeho aktivity jsou protičeské, proněmecké(chtěl by nás k reichu připojit). Kdo ví, co by s námi dělal, kdyby se ocitnul ve 2.sv.válce...

   Smazat
  4. Tento člověk šel do vlády s jediným cílem, a to poškozovat ČR všude, kde to jen jde. Podlézání sudeťákům na jejich srazech i mimo ně, oficiální vítání bývalého politického vůdce Tibetu (nejkrvavějšího režimu tehdejšího světa), a to navzdory mezinárodní smlouvě s Čínou (kterou podepsalo více než 50 zemí) a navzdory slibu, kterou dal vládě, včetně snahy o podrývání autority prezidenta republiky. Tohle není úkolem ministra kultury. Tento kolaborant (stejný jako kdysi Havel) jedná v souladu s havlistickou KDU-ČSL. Nechápu, jak tuto stranu může dnes ještě někdo volit.

   Smazat
 3. Sobotko,ty kriple,zachovej se konečně jako chlap, a toho hajzla odvolej.

  OdpovědětSmazat
 4. Je třeba si to pamatovat u voleb. Jen p*čus dá hlas lidovcům (ti nás zrazovali ještě dřív, než vubec ta jejich gruppa vznikla) a socdemákům, kteří tuhle havěť přitáhli do vlády a když lidovci směřovali do prdele, kam patří, tak jim hodili záchranný lano. Koryto bližší košile. Ale vona se voda vaří.Tahle bída je práce socdem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidovci mají dávno svědomí čisté. Ihned po volbách se totiž vyzpovídali a páni faráři jim dali rozhřešení... Když vidí něco takového jako je Herman, tak se prý Kristus pán v Nebi usmívá... Je to prý skoro stejné vzrůšo, jako když děti udávali vlastní rodiče a starší sourozence Inkvizici k mučení, ožebračení a k upálení... za podíl na kořisti.

   Smazat
 5. Pojďme všichni 17.listopadu v Praze podpořit pres.Zemana a vyjádřit nesouhlas s Hermanem a praž.kavárnou.NEDEJME SE !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano vsichni slusni prazaci by tam mely jit a podporit presidenta

   Smazat
 6. (23:07)
  Kdo ho chrání? Andrej Babiš.

  OdpovědětSmazat
 7. Zajímalo by mne, jestli se bude Herman smiřovat i sexuálně.

  OdpovědětSmazat
 8. Je ostudou katolické církve, že nechali Hermana studovat na kněze. Stejně je zradil, když neovládl svůj sexuální pud. Jen aby nezačal znásilňovat naši vládu. Takový Sobotka by se mu neubránil.

  Podle Hermana si měli Češi a Němci říci, co jsme si, to jsme si. Na zločiny z doby války zapomeneme. Odsun nebyl pro Němce žádný trest. Bylo to od Čechů milostivé odpuštění, ke kterému pokyn hybaj pryč lidsky patří. Jo na to měli Němci myslet dříve, před válkou.

  Smiřme se s tím. Mezi Čechy se najdou i vrazi, proč by se nenašel i Herman?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Herman není české, ale židovské, či smíšené krve. Kříženec, který se živí křížkem s přibitou soškou.

   Smazat
 9. Herman ostuda této země,,,

  OdpovědětSmazat
 10. https://cz.sputniknews.com/nazory/201611074082925-aktivista-vyzyvani-praha-listopad-protest/

  OdpovědětSmazat
 11. Hermane, a kdy otevřeš výstavku za odsunuté sovětské vojáky?
  Národ, jako národ. Sověti tu byli dvacet let a mají na svědomí méně českých životů, než ti tví "drazí krajané" za rok 1938.

  OdpovědětSmazat
 12. Sobotka má ve vládě jediný úkol. Zamést pod koberec kauzu OKD. Dokud bude premiérem, žádné vyšetřování nebude. A Chovancovo "transformace" policie má zajistit Sobotkovo nedotknutelnost i po jeho odchodu.
  Vše ostatní je pro něj bezvýznamné. Zájmy ČR, popularita ČSSD, nebo protistátní činost koaličních partnerů? Pouhé prkotiny.

  OdpovědětSmazat
 13. V roce 1989 jsem si, asi dost naivně" myslel, že se za minulostí udělá tlustá čára. Němci nám zabili přes 300 tisíc lidí. Po celou dobu okupace nám plundrovali naše surovinové zdroje ve prospěch říše. Neschvaluji žádné násilí. Ani to spáchané na odsunovaných Němcích. Na druhou stranu, bylo teprve krátce po válce, ve které s námi Němci nezacházeli v rukavičkách. A kdyby válku vyhráli, v jejich plánech pro Čechy nebylo místo. Pravděpodobně ani pro Hermanovo předky. Nikoho neomlouvám, ale jak můžeme soudit, když jsme tu válku nezažili. Jak by se k odsunovaným Němcům asi zachovali ti, kteří jim dnes dělají advokáty, kdyby jim jenom krátce před tím Němci vyvraždili část rodiny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hermenegilda a-lá Sudetoněmecký Landsmanšaft vzorem pro všechny Slovany.Paktování Hermenegildy se sudeťákama přináší kýžené ovoce.Moderní doba, emigrace nepřizpůsobivé, nepřátelské středověké kultury, zvraty, překrucování dějin, chaos, plánovaná válka s Ruskem, vše řízené fašouny z USSA, přinese pro Evropu zkázu mnohem větších rozměrů.

   Smazat
  2. 1.května se např. na náměstí v Liberci shromáždilo 40 tisíc Němců, tedy všichni dospělí obyvatelé města a snad i z okolních vesnic, všichni hajlovali a řvali s Henleinem "Heim ins Reich". Pak začali terorizovat Čechy, dosáhli za pomoci zrádné Anglie a Francie Mnichovské smlouvy a vyhnali z pohraničí desetitisíce Čechů. Stali se říšskými občany když Sudety byly součásti třetí říše, byli horší než říšští Němci. Po válce při odsunu rozhodnutém vítěznými velmocemi v Postupimi byli jako Němci odsunuti do Německa a konečně byli doma.
   Tak ať to Herman v žoldu sudeťáků nepřekrucuje.

   Smazat
 14. Potkal jsem pana Hermana letos na jaře když jsem se zúčastnil pietního aktu na Ploštině. Z toho člověka čiší zlo a už na první pohled, je v něm dobroty jak v hovně loja. V jeho projevu jsem neslyšel ani náznak odsouzení tohoto barbarského činu, srovnával ho s bitvou u Hradce nebo podobnou historickou událostí. Bylo to odporné znesvěcení pietního místa. Jistě si nepřečetl knížku "Ploština žaluje" od újezdského faráře Vladimíra Růčky který v ní uvádí že tento barbarský čin provedli i páně ministrovi "spoluobčané".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Herman je stejně "pan" jako pan Satanáš.

   Smazat
 15. svaho času jezdili po praze černa fara s nalepkou nasirat a prudit řidil to pry nějakej sralbotka a pasažer vzadu se jmenoval hermann ani tenkrat jako dnes se nikdo neptal proč si sralbotka vybral zrovna jeho a proč oba chodi do stejneho kostela pro požehnani

  OdpovědětSmazat
 16. Sobotka,aby bouchl do stolu a odvolal Hermana,tak odvolává své ministři,to je fakt na kazajku,aby si neublížil.Tento postoj Sobotky pohřbí ČSSD úplně.To opravdu v tom spolku ČSSD není schopný člověk?

  OdpovědětSmazat
 17. Lidovci se až na jedinou vyjímku vetřeli do každé vlády i když ve volbách nikdy neměli ani 10% a vždy se potácejí na hranici zvolitelnosti. Je to nejnebezbečnější pseudoitelektuálská chátra v tomto státě, protože díky provázanosti s klérem mají ďábelský vliv na politiku. Zneužívají, zrovna jako Církev svatá, víru některých méně inteligetních lidí, kteří nepochopili, že klér ani lidovci nemají mimo velkohubých proklamací
  s Bohem nic společného.
  Je úplně jedno jak se který jeden z nich jmenuje. Jestli Herman, Čunek,Bělobrádek nebo Kalousek.

  OdpovědětSmazat
 18. Sobotko a ČSSD, vzpamatujte se a vyhoďte z vlády toho šmejda, dovládnete i bez lidovců.

  OdpovědětSmazat
 19. Kdo po spuštění tzv. "církevních restitucích" zavětřil a přistoupil na konspirační teorii o následném odškodňování ODSUNUTÝM sudeťákům (já taky), je dnes poměrně blízko smutné reality. Že celý proces "sbližování" odstartují lidovci, především v osobě nějakého Hermana, o němž před pár lety nikdo nic nevěděl, je vcelku logické a málokoho překvapí. Bělobrádek si pilně jezdil pro notičky za oceán. Je však ještě potřebný a tak se nemůže příliš okatě angažovat. Kdyby se věc nějak zvrtla, měl by možnost Hermana hodit přes palubu a se "ctí" (nevím, jakou náplň má toto slovo v jeho případě)z problematiky odškodnění sudeťáků vycouvat.
  Jsme tedy v počáteční fázi, kdy Herman připravuje půdu, ovlivňuje sdělovací prostředky a láme názory veřejnosti. Pokud k této nehoráznosti dojde (a podle mě k ní škarohlídsky dojde, protože už teď mají lidovečtí psi zajištěnu dostatečnou podporu mainstreamu, neziskovek a dalších pseudohumanistických spolků vč. tzv. angažované kulturní fronty už jenom tím, že ta tučná figurka oplešatělého strejdy vede paralelní tažení proti Zemanovi, jenž výše uvedeným leží silně v žaludku), můžeme se dočkat věcí neuvěřitelných. K probíhajícím restitucím církevním se připojí i ty sudeťácké, k tomu nájezd černohnědých kobylek a jiné kratochvíle pro daňového poplatníka. Stát bude opět brečet, že na to nemá a kromě (dalšího) zvyšování daňové zátěže začne (opět) oklešťovat výdaje na školství, sociálku, veřejnou dopravu a služby, důchody, zdravotnictví atd. Sotva však sáhne na výdaje pro armádu, soudy, NIKDY na podpory pro různé neziskovky, dobroserské spolky a jinou parazitickou pakáž, která se nechá od státu vydržovat, aby pak strkala nos do jeho záležitostí a kromě kritiky i ovlivňovala rozhodnutí zastupitelských orgánů a vlády.
  Ale zpět k Hermanovi a jeho protistátnímu jednání (jinak to nazvat nelze) - jeho majstrštykem bude, pokud proces odškodňování sudeťákům poběží podle představ zainteresovaných, i omluva a takové to droboučké odškodnění potomkům Reinharda Heydricha velice neblahé paměti. Nenadávejte mi, jsem naturelem pesimista.
  Venny

  OdpovědětSmazat
 20. Hermana doporučuji jako škodnou zastřelit pro výstrahu ostatním.

  OdpovědětSmazat
 21. 8:58
  Naprostý souhlas s Vaším příspévkem. Morave

  OdpovědětSmazat
 22. "ministr připomenul smutné události z podzimu roku 1946, kdy skončil tzv. organizovaný odsun tří milionů německy mluvících Čechoslováků". Pan Herman jako obyčejně lže. Nebyli odsunuti "německy mluvící Čechoslováci" ale byli odsunuty, možná by bylo líp říct repatriovány, osoby s německým státním občanstvím. Z jeho hlediáska ale asi vlastně nelže. On je zjevně vždycky přesvědčen, že se věci neodehrály tak, jak se odehrály, ale tak, jak to vidí.
  Pro pochopení, proč se u nás i dneska najdou lidé, kteří jsou bytostně spojeni se "sudeťáky" zkusme pochopit, proč se ve třicátých létch většina německy mluvících občanů ČSR zbláznila a začali se považovat za Němce. Jeden z hlavních důvodů byl v tom, že jako Němci byli herrenvolk, tedy něco víc, než jejich sousedi. Bez práce, bez námahy. No a právě tohle s nimi mají společného jejich dnešní "smiřovatelé". Když odečteme lidi zblblé propagandou, najdeme zde spoustu osob, které pohrdají svými sousedy, předky, národní minulostí a tak dál, protože se cítí být něco víc.
  J. Hruška

  OdpovědětSmazat
 23. KDU-ČSL toť líheň odpadlíků, zrádců a kolaborantů, jak sama katolická církem v dobách národu těžkých osvědčála. Stačí se pozřet z čeho vylezl páně Kalousek a před ním Lux a další neřádi. Stačí se podívat na Belobrádka a musí být každému jasno co jsou zač. K tomu když se přidají ještě zrádci přeochotní Zaorálek, Diensbeer, Sobotka a komedianti z ANO jako Stropnický, Krnáčová je slušnému člověku stydno a sérdce smutno nad tou elitou národa a nad jejich vedením. Slušnému člověku musí býti smutno z zástupů kolaborantských jež se v této zemi ochotně vždy znovu a znovu vyrojí a cizákům otčinu zaprodávají za mrzký, jidášský grošík a slib nicotný. Pak když poslouží a odkopnuti jsou tu znovu se lísají do přízně lidu omlouvajíc své zbabělosti a věrolomnosti, zlehčujíce bídné skutky své i charaktery a kňučí po přízni jako psiska. Tu podobu všichni Pithardové, Julínkové, Nečasové, Topolánkové ba i Nženské Němcové a Buzkové a podobní podivníci mají. Jiní zas kecy bezbřehé o demokracii plkají, leč sami jí pomáhali podrazit nohy k čemuž se více nehlásí a po funkcičce baží. Ubohost a nečestnost národem Českým obchází a semeniště v Praze má.

  OdpovědětSmazat
 24. Hermanent byl exponent sudeťáků v ČR ještě před vstupem k lidovcům a pak do vlády. Funkce ve vládě, s posvěcením lidovců a katolického kléru, ke kterému ostatně patří zneužívá ještě intenzivněji Oběti německého nacismu, včetně těch sudeťáků se musí obracet v hrobě. a jedná proti zájmům státu. Svému rezortu se moc nevěnuje a jeho hlavní činností je škodit tomuto státu. Herman je zemský škůdce.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.