Reklama

středa 9. listopadu 2016

„Historie i budoucnost přeje připraveným“

Ludvík Smýkal
9. 11. 2016
Téma „O současné situaci je třeba nejen hovořit a psát … “ Klubu politické iniciativy Nová republika , konaného 8.11.2016, už předem zřejmě napovídalo, že jeho účastníci se nebudou vůbec „nudit“. Diskuze zúčastněných k zvolenému tématu byla rozhodně zajímavá, bez „rozpitvávání“ průběhu akcí, které se okolo oslav státního svátku udály, kdo co řekl, kdo kam telefonoval, apod.

Zaměřila se na zhodnocení účelu a významu těchto akcí na politické dění v ČR a na podněty z toho vyplývající.

Pozoruhodné je , že někteří organizátoři shromáždění na Staroměstském náměstí, show Jana Krause, a jiných akcí, se v současnosti snaží bagatelizovat účel a význam těchto událostí.

Ministr kultury Herman „slibuje“ premíérovi, že se s ním v budoucnu bude o všem radit, místopředseda PSP ČR Gazdík tvrdí, že „zakázal“ Bartoškovi a Dykovi přečíst 28.10.2016 z tribuny na Staroměstském náměstí prohlášení o vyhlášení občanského neklidu, šéf divadla La Fabrika Richard Balous tvrdí, že o „nic nešlo“, oni přece „uznávají“ že pan prezident je demokraticky zvolený, jen by se měl omluvit za „sprostá slova“, výroky v Číně, apod.

Charakteristické je, že všichni zúčastnění událostí okolo oslav státního svátku 98.výročí vzniku samostatného československého státu, organizovaných jmenovanými i nejmenovanými politiky a umělci, se snaží proběhlé akce přeměnit na „show“. Zapomínají, že podobnou „show“ už občané zažili při volební kampani Karla Schwarzenberga, které se jmenovaní, až na výjimky, také zúčastnili.

Svými prohlášeními a vystoupeními se neúspěšně pokoušeli a pokouší zakrýt pravou podstatu

„problému“ – zabránit, aby Česká republika se mohla samostatně zapojit do změn, které v současnosti probíhají globální politice. České firmy, samostatně působící, podnikající a rozvíjející se , na euroasijských trzích jsou pro ně a jejich „chlebodárce“ nepřijatelné.

Nevadí jim prezident Miloš Zeman jako takový, „vadí“ jim politika, kterou prosazuje !

Z hlouposti nebo zcela úmyslně opomíjí, že změny v globální politice a ekonomice již probíhají a budou pokračovat bez ohledu na jejich „přání“, personální obsazení vlád dotčených států, postoj národních elit, apod. Odpor proti tomuto trendu v jednotlivých státech může způsobit, že vše bude zdlouhavější a složitější, ale změnám v globální politice to nezabrání.

Lze předpokládat, že změny v globální ekonomice se dotknou, ať chceme nebo nechceme, nejen našeho státu a našich podnikatelů, ale jejich důsledky pocítí každý z nás. Brexit a prezidentské volby v USA ukázaly, že „lze porazit mocenský konglomerát médií a nabubřelé pseudoelity“.

K prosazení změn v České republice je třeba se na ně připravit, nikdo tyto změny bez našeho úsilí za nás nepřipraví a neprosadí. Podmínkou je třeba vytvořit u nás „nezprofanovanou“ politickou sílu, sjednocující všechny vlastence, která svým programem „dekolonizace“ našeho státu, organizačním a finančním zajištěním, zaujme a přesvědčí většinu občanů o perspektivě a potřebnosti.

V České republice v posledních letech došlo a dochází v posledních letech k morální a hospodářské devastaci státu, projevující se ve všech oblastech naší společnosti. Tato skutečnost má mj. za následek nezájem mnohých našich občanů o vývoj naší společnosti, hospodářství, školství, kultury, apod. Tento stav, vyplývající v řadě případů z nedostatku objektivních informací, není dlouhodobě životaschopný a vyžaduje neprodlené se zasadit o změnu informací, kterými jsou naši občané v současnosti ovlivňováni.

Nejdůležitějšími šiřiteli informací jsou u nás veřejnoprávní sdělovací prostředky, zejména Český rozhlas, Česká televize a Česká tisková kancelář, u kterých je třeba iniciovat a prosadit přijetí legislativní změn s cílem převzetí veřejnoprávních sdělovacích prostředků pod řízení a kontrolu jejich koncesionářů občanů) formou přímé volby členů Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

„Historie i budoucnost přeje připraveným.“

16 komentářů :

 1. Ať žije Zeman! Ať žije Trump! Pryč s ČR, ČT a ČTK!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. at zijou a pryc s eu a natem

   Smazat
  2. At zije NOVA REPUBLIKA , pripravena a stale s nami. Diky !!

   Smazat
  3. A kdo potrebuje Televizi ? / idiot pouze/.

   Smazat
 2. Plně souhlasím s článkem.Jen bych dodal že v případě převzetí Rady pro roz.a tv.vysilání které zvolí koncesionáři nesmí být žädný žid,jinak se budem motat v bludném kruhu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Re:
   Jiří!, jo! Ale ve svých závěrech zkuste raději obecně rozlišit mezi lidmi, kteří:
   - jsou egoisty / altruisty;
   - jsou moralisty / amoralisty;
   - jsou / nejsou schopni samostatně myslet;
   - jsou / nejsou vzděláni (a pokud ano, chtějí / nechtějí svou dispozici užívat k obecnému prospěchu;
   - jsou vtipní / nedovtipní;
   - jsou bystří / tupci a vypatlanci ...
   Mám pocit, že okolnost "být či nebýt" židem nikoho nekvalifikuje k tomu, aby byl lepším či horším. Je to jen povrchní fikce. Vzpomeňte např. vynikajícího Otu Pavla (Otto Poppera) a jeho literární skvosty. Asi zdaleka není jediným výjimečným Čechem (s židovským původem), komu by měla náležet naše úcta a vděk ...

   Smazat
  2. A co myslíte, p. Opluštile, cizinci ve vládě a členové mezinárodní židovské organizace B'nai B'rith, zednářské lože anebo AIPAC, hájí zájmy naše nebo izraelské?

   Smazat
  3. Re 20:56:
   Nemyslím, že naše. A nejsem přívržencem žádných "zakuklenců", ať již mají jakékoliv mimikry. Stejně jako politického sionismu, protože to není nic jiného než dobře zabalený nacismus. To snad ale nemá s židovským původem (či vírou v něj) nic společného. Nebo se pletu?

   Smazat
  4. Pletete se pane a moc a nejste jedinej....

   Smazat
 3. znám spoustu slušných židů. Nelze je házet do jednoho pytle všechny. To dělal Hitler a špatně dopadl. Židům, kteří škodí je třeba křídla přistřihnout (HERMON krauz a podobní) odstavit je od vlivu ale nechat být.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak to v roce 1789 prohlásil Stanislase de Clermont-Tonnerre: „Musíme odepřít vše Židům jako národu a dát vše Židům jako jednotlivcům.“

   Smazat
  2. 18.58 Neznáte mapu pane....

   Smazat
 4. Donald se připravil skvěle.
  A zaslouženě zvítězil:-)
  Proto mu patří budoucnost.
  Hileri už se bojí, vzpomínala "mírumilové předání moci":-D

  OdpovědětSmazat
 5. „Historie i budoucnost přeje připraveným“
  Citát: (NR 9.11.2016 18:01)
  K prosazení změn v České republice je třeba se na ně připravit, nikdo tyto změny bez našeho úsilí za nás nepřipraví a neprosadí. Podmínkou je třeba vytvořit u nás „nezprofanovanou“ politickou sílu, sjednocující všechny vlastence, která svým programem „dekolonizace“ našeho státu, organizačním a finančním zajištěním, zaujme a přesvědčí většinu občanů o perspektivě a potřebnosti.

  A tak se znovu ptám vůdčích osobností soustřeďujích se kolem NR(David, Švihlíková, Lauterbachová, Procházková, Keller, P. Žantovský, Krejčí, Obrtel, Klimša a mnoho, mnoho dalších) : KDY už se toho prosazování chopíte???? J.A.Slyšel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:53 Vše chce svůj čas ...

   Smazat
  2. Řekl bych, že je už za minutu 12 - volby jsou nejpozději cca za rok!! J.A.S.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.