Reklama

.

.

pondělí 7. listopadu 2016

Horáčkovo svérázné přirovnání odporu k imigraci, k odporu proti dešti, by většinu nás mělo důrazně varovat...


Luděk Prokop
7. 11. 2016
Internetový portál Seznam.cz je čím dále více naplňován až přeplňován Michalem Horáčkem. Není divu v našem mediálním prostředí. Jde přeci o horkého prezidentského protikandidáta proti současnému prezidentovi, který je těm, kdo vládnou nad médii u nás působícími, břevnem v oku. Žel, čím více Horáčka, tím více pochopitelných obav z možnosti jeho zastupování státu v roli prezidenta. Obavy narůstají a jsou umocňovány, téměř každým jeho projevem.


Jeho svérázné přirovnání odporu k imigraci, k odporu proti dešti, by většinu nás mělo důrazně varovat. Z řady videí zachycujících srocování davů imigrantů, ničících okolí včetně demolice aut, z rostoucích počtů vznikajících nepřístupných zón (No go zón), nepřístupných pro domácí obyvatele, nepřístupných pro úředníky i pro policii, i z mnoha dalších jevů provázejících imigraci, vzhledem k násilí nejen proti ženám, vzhledem k nárůstu teroristických útoků, lze bez nadsázky zaměnit přirovnání k dešti, kdy déšť zavlaží vsakující půdu, za přirovnání k průtrži, k přívalovým dešťům končícím povodněmi, záplavami ničícím vše, co jim je v cestě. Stavění protipovodňových bariér a protipovodňová opatření jsou tedy nezbytná. Neméně, stejně tak jsou nezbytná i opatření proti imigraci.

Důvod, proč Michal Horáček změnil svá předsevzetí „nejít do politiky“, vysvětluje následovně: „V posledních letech začínám mít obavu, že začíná být ohroženo naše zakotvení v euroatlantických strukturách, to znamená v Evropské unii a zejména v Severoatlantickém paktu, tedy ve strukturách, které garantují liberální demokracii a vůbec naši národní existenci. Pokud to bude v mých silách, tak bych chtěl přispět k tomu, aby toto ohrožení pominulo.“ Každý, kdo chce život v míru, může sám posoudit, nakolik je takové sdělení více či méně podobně hrozivé, jako sdělení o imigrantech a dešti.

Pevnější zakotvení v EU, znamená ještě vyšší poslušnost k diktátu z Bruselu, k imigrantským kótám a k množství byrokratických, často absurdních nařízení a výnosů.

Naše zakotvení v Severoatlantickém paktu: Severoatlantický pakt – NATO, je nikoli obranný ale útočný, rozpínající se agresivní pakt, válčící v řadě cizích zemí, pakt, který již řadu zemí zdevastoval a pod lživými, falešnými záminkami humanitárně bombardoval, včetně humanitárního zabíjení a mrzačení dětí. Je to, dle vyjádření lékaře s významným postavením ve zdravotních jednotkách NATO, pplk. Obrtela, zločinecká organizace, což plně agresivní aktivity s humanitárním bombardováním potvrzují a dotvrzují.

K výše uvedenému snad není zapotřebí cokoli dodávat. Snad jen podiv nad tím, že opatrný Michal Horáček vybízející k povstání toho nejlepšího v nás, co v nás je, k povstání nikoli proti něčemu - ale jen k povstání pro „něco“, že Michal Horáček, opatrně kandidující nikoli proti někomu ale zase jen pro ono něco, lze dodat jen podiv nad tím, že se nám začne takhle odkopávat ve věci, co vlastně konkrétně to jeho „ono“ - co znamená.

Jak vidno výše, činí tak srdnatě a hned v záležitostech nejvíce kontroverzních. V záležitosti imigrace a v záležitosti související s otázkou zachování míru, úzce související s „výrobou“ našeho jednoho jediného společného nepřítele - Ruska. Zdali to má být směřováno k voličům, nebo k okruhu pražské a brněnské kavárny s podporou ze zahraničí, není příliš složitou otázkou. Prostě tam i tam.

Neumím si představit, že to nejlepší co je v nás, má podporovat zakotvení v NATO, podobně jako podpořilo bombardování v bývalé Jugoslávii, podobně, jako nazvalo bombardování s mrzačením a zabíjením dětí - bombardováním humanitárním.

21 komentářů :

 1. Co myslíte, má pan Horáček tolik rad Araby? Když ne, proč to dělá? Chtějí rozložit evropské státy? Proč? Až je rozloží, co budou dělat? Postaví armádu? Proti komu ta armáda bude útočit? Nemáte dojem, že něco takového už tu bylo?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tenhle příklad by měla akceptovat ...
   https://www.email.cz/web-office/SDFuk0jX0IWKfTc_ZJTANZpuCtFiSYRmR_GO-jsBaBq7Ity-HNk4alCHGglcEyaVWZ8yIWU/STAROSTA%20ODM%C3%8DTL%20M%C4%9ANIT%20J%C3%8DDELN%C3%8D%C4%8CEK-P25.doc

   Vymazat
 2. Horáček to je pěknej ptáček...Stop Horáček,,

  OdpovědětVymazat
 3. Týden občanského neklidu

  http://www.prerovskenoviny.eu/fotogalerie/tyden-obcanskeho-neklidu

  OdpovědětVymazat
 4. Horáčkovým poradcem je Jan Urban. Dopřejme pozornost i jemu:

  "Česká, údajně slavjanofilská, ve skutečnosti však čistě rusoimperiální iracionalita (F.L.Čelakovský, Karel Kramář, Edvard Beneš) nemohla skončit jinak než v područí komunistické diktatury."

  "České „národní obrození“ bylo specifickým projevem „politiky kulturního zoufalství“ bez vlastního pozitivního programu, který by politiku i kulturu otevřel světu."

  "Český národní socialismus a komunismus vyrostly ze stejného kulturního zoufalství jako nacionální socialismus německý."

  PRAMEN: http://blog.aktualne.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=28156#more

  Tak nevím, otevřel Urban vůbec někdy (mimochodem: znamenitou) Sternovu knihu - nebo se jen zasnil nad jejím titulem?

  PS: V citovaném článku datovaném 13.10. už má Jan Urban větu:
  "Je to program „pro něco“, ne „proti někomu“."
  S Havlem V OF mu to neklaplo - má to klapnout s Horáčkem?

  OdpovědětVymazat
 5. Pan kandidát Horáček to je ten co má doma 400 metrů vysoký štos knih a co mu chodí na jeho mítinky kombajnéři z celé republiky ? nebo je to jen shoda jmen?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to ten sázkař, který má 20000 knih a nikdo neví, jestli tím chtěl říct, že je tak sečtělý(tedy i dlouhověký), nebo tak bohatý.

   Vymazat
 6. Když prší, rozumný Homo sapiens sapiens si vezme deštník.
  Sázkařův program pro něco = déšť ilegální imigrace, NATO, EU. Z těchto mraků "pro něco" však nepadá voda, ale "bomby".

  OdpovědětVymazat
 7. Podíváme-li se na ono "něco", běhá mráz po zádech a můžeme vidět: no go zóny, davy imigrantů ničících okolí, zničenou Lýbii, Irák, humnitární bombardování zemí: viz seznam, který sestavil americký novinář a analytik Erik Best.: 1 Korea 1950-53, 3. China 1950-53, 4. Guatemala 1954, 5. Indonesia 1958, 6. Cuba 1959-60, 7. Guatemala 1960, 8. Belgian Congo 1964, 9. Guatemala 1964, 10. Dominican Republic 1965-66, 11. Peru 1965, 12. Laos 1964-73, 13. Vietnam 1961-73, 14. Cambodia 1969-70, 15. Guatemala 1967-69, 16. Lebanon 1982-84, 17. Grenada 1983-84, 18. Libya 1986, 19. El Salvador 1981-92, 20. Nicaragua 1981-90, 21. Iran 1987-88, 22. Libya 1989, 23. Panama 1989-90, 24. Iraq 1991, 25. Kuwait 1991, 26. Somalia 1992-94, 27. Bosnia 1995, 28. Iran 1998, 29. Sudan 1998, 30. Afghanistan 1998, 31. Yugoslavia – Serbia 1999, 32. Afghanistan 2001, 33. Iraq 2003-11, 34. Libya 2011, 35. Pakistan 2004, 36. Yemen 2004, 37. Somalia 2011-, 38. Iraq 2014. Uznejme, že specifikovat ono "něco" se do volební kampaně tak nějak nehodí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě by se mělo spočítat, kolik mrtvých tam po nich zůstalo.

   Vymazat
  2. A nehodí se ani pro tu Horáčkovu výzvu k povstání toho nejlepšího co v nás je. To je v daném případě příkrý protimluv.

   Vymazat
 8. Ve skutečnosti přečetl Horáček jen 4 knihy. Vekslák 1, Vekslák 2, Vekslák 3 a Bony a klid.

  OdpovědětVymazat
 9. Ale on nemá rád čmoudy ani Araby, jenže kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti, a on chce do vlády, navíc do vlády loutek ovládaných z EU, ovládané Jú es ej. Je to složité. On to chce mocí mermo, tak musí žvanit to,co žvaní. Není to kvalitní člověk a nikdy nebude - jen lacinej kariérista. Narcis - bohém. Kdyby byl prezidentem, cítil by se na vrcholu blaha a kariéry - to bydlení -ten Hrad -a ty známosti - samá vlivná špína a mafie - a všichni by mu podkuřovali! Je to stejnej bohém, jako byl bezvýznamnej kulisák a rádoby dramatik Havel - lacinej šašek Jú es ej.

  OdpovědětVymazat
 10. Jen pro pořádek: Jana Urbana - "muže, který domítl křeslo premiéra" (1990) platí, podobně jako Jiřího Pehe, George Soros, takže nejspíš nejde po Horáčkových penězích. Jde mu i ideu - čili jeho slovy: "o něco".

  https://www.nyu.edu/admissions/undergraduate-admissions/life-at-nyu/theq/three/superstars/jan-urban.html

  OdpovědětVymazat
 11. Nechte Horáčka být.Je jako ten mnich,má 20 000
  knih a ví kulový,co je v nich.Tolik Horáček.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 12. Vyjednat si propagační rozhovor při klusání na 1 km, to může jen magor bez soudnosti, kterému pořádně hrabe.

  OdpovědětVymazat
 13. Doplněk - čím více Horáčka, tím více obav z jeho zvolení na jedné straně - ale tím méně šancí na jeho zvolení na straně druhé.

  OdpovědětVymazat
 14. staci ze ho postavil kocab a spol a uz pro normalniho obcana neni co resit

  OdpovědětVymazat
 15. NATO masakruje uz mnoho let a vsude ,spolu s WEHRMACHTEM NA RUSKYCH Hranicich , ktery se na to chysta prispet horlive, to jsou tradicni hodnoty , ALE FASISMU.
  Jestli ze prsi , prijdou pak povodne ,vse usmrcujici a znicujici...A bozi mlyny pak semelou jistojiste horacky /i s jeho inteligentnti knihovnou/,afroaraby, krafarnisty , jak to maji ve zvyku a nas s nimi...
  Ani Kocabicky nepomohou, spise jako parasiticka pritez uspisi a dokonaji kalamity spolehlive...

  OdpovědětVymazat
 16. Pražská kavárna vyprodukovala svého Horáčka a ten kandiduje proti Zemanovi. Jestli Zeman ohlásí že bude kandidovat, nemá Horáček šanci. Proto je snaha pražské kavárny zlikvidovat zemana ještě před volbami. Batoška a spol. se snaží tak jako se snažili herci Mádr a Issová když křičeli do televize Přemluvte bábu a přemluvte dědka. Výsledek byl neskutečné okradení důchodců, snižování platů a neskutečné bohatnutí zahraničních firem a místních oligarchů a za to byl strůjce všeho tohoto, Kalousek, vyznamenán jako nejlepší ekonom světa, který nejvíc okradl obyvatelstvo ČR. Pražská kavárna se snaží toto období zopakovat, aby zahraniční firmy mohli ještě více vysávat naše lidi. V jednom rozhovoru s prezidentem, Zeman uvádí, že oceňuje státní vyznamenání odboráři Škodovky za dosažení průměrného platu Škodováků v Mladé Boleslavi na úroveň 40.000,-Kč měsíčně, což je Německu minimální mzda a náš průměrný příjem ostatních, je skoro poloviční. Pražská kavárna a Horáček pracují za návrat Kalousků, Drábků, Krejčířů a dalších, kteří nás extrémně zadlužili a sebe extrémně obohatili.

  OdpovědětVymazat