Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

Jak Putin zmařil plány Západu... Pochopí konečně USA, že je válka prohraná, a že jejich šílený džihádisticko-vojenský plán selhal

Mike Whitney
10. 11. 2016  Zvědavec


 „Národní stát jako základní jednotka organizovaného lidského života přestala být hlavní tvořivou silou: Mezinárodní banky a nadnárodní korporace jednají a plánují na základě hledisek, které jsou v dostatečném předstihu před politickými koncepcemi národního státu.“
Zbigniew Brzezinski: „Mezi dvěma věky: Technotronická éra“, 1971


„Chci i nadále usilovat o bezletovou zónu a vytvoření bezpečného útočiště v Sýrii… nejen z důvodu pomáhat chránit Syřany a zabránit neustálému odlivu uprchlíků, ale získat určitou páku na syrskou vládu, i na Rusy.“
Bývalá ministryně zahraničí Hillary Clintonová, třetí prezidentská debata

Proč Hillary Clintonová tak dychtí po tom, aby posílila účast USA v Sýrii, když všechny americké intervence v Afghánistánu, Iráku a Libyi dopadly tak strašně špatně?

Odpověď na tuto otázku je velmi prostá. Je to proto, že si Clintonová nemyslí, že se tyto intervence nezdařily. A nemyslí si to ani žádný jiný člen vládních orgánů americké zahraniční politiky (přezdívaní jako Borgové – tj. fiktivní společenství ze seriálu Star Trek, pozn.překl.) Ve skutečnosti jsou v jejich očích tyto války strhujícím úspěchem. Jistě, někteří z nich byli kritičtí vůči silnému odporu ze strany veřejnosti z důvodu neexistujících ZHN v Iráku (nebo logistických chyb, jako bylo např. rozpuštění irácké armády), ale ve většině případů jsou vládní orgány zahraniční politiky spokojeny s tím, jak se snaží destabilizovat region a odstraňovat vůdce, kteří se odmítají podřídit washingtonskému diktátu.

Obyčejní lidé tomu můžou těžko rozumět. Nemohou pochopit, proč by elitní vládní vyjednávači chtěli transformovat funkční, stabilní země na neobyvatelné pustiny, zamořené ozbrojenými extrémisty, sektářskými komandy smrti a teroristy, narozenými v zahraničí. Nemohou také pochopit, co Washington získal za těch 15 let řádění na Středním východě a ve Střední Asii, kdy proměnil tento obrovský pás strategického území na živnou půdu pro teroristy. Jaký to má všechno smysl?

Za prvé musíme vzít na vědomí, že decimace a de facto balkanizace těchto zemí je součástí plánu. Kdyby to nebylo součástí plánu, potom by lidé s rozhodovací pravomocí změnili politiku. Ale oni ji nezměnili. Politika je stejná. Skutečnost, že USA používají džihádisty cizích národností ke svržení a změně režimu v Sýrii, odporujících americkým vojákům v Iráku, není zásadní změnou v politice. Konečným cílem je stále zničení státu a odstranění stávající vlády. Toto stále stejné pravidlo platí pro Libyi a Afghánistán, kdy oba státy byly uvrženy do chaosu na základě akcí Washingtonu.

Ale proč? Co se tím získá, když se tyto země zničí a dojde přitom k tak velkému utrpení a mnoha úmrtím?

Toto jsou mé úvahy: Domnívám se, že se Washington podílí na ohromném projektu, jehož cílem je předělat svět způsobem, který by lépe uspokojoval potřeby elitních složek, mezinárodních bank a nadnárodních korporací. Brzezinski na to poukazuje v úvodním citátu, a zároveň vysvětluje, k čemu dochází: Opouští se od národního státu jako základu, na kterém spočívá světový pořádek. Místo toho Washington vymazává hranice, likviduje státy a odstraňuje silné, sekulární vůdce, kteří by mohli zvyšovat odpor k jeho machinacím, to vše za účelem zavedení zcela nového modelu pro region, nového světového pořádku. Lidé, kteří řídí tyto elitní instituce, chtějí vytvořit globálně propojenou zónu volného obchodu, nad níž by dohlíželi zástupci konzula „Velkého kapitálu“, jinými slovy globální Eurozónu, která by vyloučila nezbytné státní instituce (jako je Centralizovaná finanční správa, společné zadlužení, federální transfery), a jež by umožňovala, aby subjekt bez hranic řádně fungoval.

Hluboce skrytí státní vládní vyjednávači, kteří nastavují politiku za kouřovou clonou našeho „koupeného a zaplaceného Kongresu“, si myslí, že jedna světová vláda je dosažitelný cíl za předpokladu, že bude ovládat světové zásoby energie, světovou rezervní měnu a stane se dominantním hráčem v Asii, nejlidnatějším a nejlépe prosperujícím regionu tohoto století. To je v podstatě to, co pro Hillary znamená „stěžejní bod“ Asie.

Základní problém Washingtonu ohledně plánu NWO spočívá v tom, že přibývá stále více silných zemí, které jsou nadále připojeny ke starému světovému pořádku, a jsou nyní připraveny k jeho obraně. To je to, co se ve skutečnosti děje v Sýrii, kde zvláštní spojenectví Ruska, Sýrie, Íránu a Hizballáhu zastavilo amerického vojenského „juggernauta“ (kolos) přímo v jeho stopách. Nezastavitelná síla narazila na neústupný objekt a tento neústupný objekt vítězí... až dosud.

Samozřejmě, že jsou vládní orgány zahraniční politiky znepokojeny tímto novým vývojem, a mají proč. USA řídily svět docela dlouhou dobu, takže odvrácení se od americké politiky v Sýrii je stejně tak překvapením, jako hrozbou. Ruské letectvo bylo nasazeno v Sýrii před půl rokem, v září, ale teprve nedávno Washington ukázal, že je připraven reagovat tím, že ještě více podpoří své džihádistické agenty v terénu a zesílí útoky proti ISIS ve východní části země (Raqqa). Avšak ke skutečné eskalaci má dojít, až se Hillary Clintonová stane v roce 2017 prezidentkou. Teprve tehdy Spojené státy přímo vtáhnou Rusko vojensky, a budou předpokládat, že jejich střety ve stylu „oko za oko“ nepřekročí hranice Sýrie. Je to riskantní plán, ale je to další logický krok v tomto krvavém fiasku. Ani jedna strana nechce jadernou válku, ale Washington se domnívá, že nicnedělání se rovná couvání zpět, proto můžeme počítat s tím, že Hillary a její neokonzervativní poradci budou zvyšovat své nároky. Někdo nechce „bezletovou zónu“?

Předpokládá se, že nakonec pod velkým tlakem Putin hodí ručník do ringu. To je ale další špatný odhad. Putin není v Sýrii proto, že by o to stál, ani z toho důvodu, že by si cenil přátelství se syrským prezidentem Bašárem al-Assadem. Tak to vůbec není. Je v Sýrii proto, že nemá na vybranou. V sázce je národní bezpečnost Ruska. Pokud by strategie Washingtonu nasadit teroristy za účelem svržení Assada uspěla, potom by se o stejný trik pokusili v Íránu a Rusku. Putin to ví, stejně jako to, že pohroma, spočívající v terorismu, podporovaném ze zahraničí, může zničit celé regiony, jako např. v Čečensku. Ví, že je pro něj lepší zabít tyto extremisty v Aleppu, než aby k tomu došlo v Moskvě. Takže nemůže ustoupit, to nepřipadá v úvahu.

Ale ze stejného důvodu může učinit kompromis, jinými slovy, jeho cíle a cíle Assada se neshodují tak dokonale. Například by velmi dobře mohl učinit Američanům územní ústupky, jen aby zachoval mír, což by Assad nemusel podpořit.

Ale proč by to dělal? Proč by nepokračoval v boji, dokud by nezískal zpět každý centimetr suverénního území Sýrie?

Protože to není v ruském národním zájmu, aby tak učinil, to je ten důvod. Putin se nikdy nesnažil zakrýt fakt, že je v Sýrii proto, aby chránil národní bezpečnost Ruska. To je jeho hlavním cílem. Ale není idealista, je pragmatik, který udělá cokoliv, co je třeba, aby ukončil válku co nejdříve. To znamená dohodnout se na kompromisu.

Vojenským vůdcům Washingtonu na tom zatím nezáleží - zatím. Ale nakonec bude. Nakonec dojde k jistému druhu usmíření. Nikdo nedostane vše, co chce, to je jisté. Například je nemožné si představit, že by Putin zahájil válku proti Turecku, aby získal zpět území, které nyní turecká vojska okupují v severní Sýrii. Ve skutečnosti to již Putin mohl připustit ve svém rozhovoru s tureckým prezidentem Tayyipem Erdoganem během nedávných setkání. To ale neznamená, že Putin nemá svou hranici. Má. Aleppo je tou hranicí. Tureckým vojákům nebude umožněno vstoupit do Aleppa.

Západní koridor, průmyslová a zalidněná centra – to všechno jsou hranice. O nich nebudou učiněny žádné kompromisy. Putin pomůže Assadovi zůstat u moci a udržet tuto zemi do značné míry neporušenou. Ale bude Turecko kontrolovat oblast na severu a budou Spojené státy kontrolovat oblast na východě?

Pravděpodobně ano. To bude muset být dohodnuto při vyjednáváních, avšak je nepravděpodobné, že hranice země zůstanou stejné, jaké byly předtím, než válka vypukla. Putin se nepochybně spokojí s půlkou bochníku za předpokladu, že dojde k ukončení bojů a bude obnovena bezpečnost. V každém případě nebude nečinně čekat, až nastane úplný konec.

Bohužel nás čeká ještě dlouhá cesta, než v Sýrii dojde k jakékoliv dohodě, a to zejména proto, že Washington nechce ani zdaleka přijmout fakt, že je jeho projekt na ovládnutí světa zmařen. To je přeci podstata problému, nebo ne? Bossové, kteří řídí zemi, to stále odmítají. Ještě nepochopili, že je válka prohraná, a že jejich šílený, džihádisticko-vojenský plán selhal.

Bude ještě dlouho trvat, než Washington pochopí, že mu svět neleží u nohou. Čím dříve na to přijde, tím to bude lepší pro všechny.
 How Putin Derailed the West

34 komentářů :

 1. Ruští agresoři jsou již tak drzí, že neustále posunují svoje hranice k naším tankům!!!

  Snad se najde někdo, kdo chápe, co jsem myslel!! :-)))

  J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No hlavně se Ruska bojí většina jeho sousedů, troubo. A to ne z dlouhé chvíle, ale z vlastních špatných historických zkušeností i kvůli jeho současnému chování. Proto se podle toho zařizují.
   To ale hlupáček v závětří střední evropy jako ty nemůže pochopit.

   Smazat
  2. 13:35 Bodejť by se ho nebáli :-)
   Vždycky, když ho někdo dobýval, tak ho Rusko vypráskalo. A tak to bude vždycky. Nikdy se nepoddá, nikdy si nenechá vyrabovat zdroje, ani území. Jsou to vlastenci, kteří jsou hrdí na svou zem a historii. Takže, dobyvatelé celého světa, bojte se :-)

   Smazat
  3. Ty čuráčku z 13:35-hlavně se musíme bát my že,protože nás už jednou osvobodili a zachránili od likvidace nacistickými ýbrmenši,po zradě Západem a pak nás následně zachránili od okupace židonacisty,ale bohužel zásluhou takových,jako ty,jen na dvě desítky let....

   Smazat
  4. 13:50
   Chápeš ta debile o čem jsem psal nebo co to blekotáš?

   Smazat
  5. 13:54

   Každý kdo absolvoval aspoň ZŠ ví, že pro Rusáky začala 2. válka až v červnu 1941. Do té doby, dokud nacisti Rusáky nepodrazili a nečekaně je nenapadli byli Rusáci s nácky největší kámoši a dělili si s ním Evropu.
   Takže se běž se svým blekotáním vysrat, bolševiku.

   Smazat
  6. Palmer,Palmer.....Evropa,vždy s velkým začátečním písmenem,málo tě ve zvláštní škole třískali,nepolepšitelný pako!

   Smazat
  7. 13.35

   Duševně nemajetný jedinče,menší upřesnění.

   Od roku 1945 přepadly SS 39 států, bývalý Sovětský Svaz tři!!!Po roce 1990 přepadly SS, případně prováděly převraty, ve dvaceti státech. Rusko NIKDE!!!!

   To jsou HISTORICKÁ fakta, může je pochopit i jedinec s duševním deficitem, jako máš Ty!!!

   O zvěrstvech SS by mohli vyprávět Indiáni, ti co přežili!!! Případně Mexičané, kterým SS ukradly přes polovinu území!!!!

   Nemluvě o tom, že třeba jen ve Vietnamu povraždily SS 5 000 000 LIDÍ!!!!

   Vzdělávej se, duševně zaostalý jedinče!!

   J.B.

   Smazat
  8. pro 14:47
   pane JB = vzdělávejte se Vy !
   Po 1945 byly mezi oběma bloky různé rozepře, někdy vyústily v zástupné války (v Korei, ve Vietnamu atd), měly v tom své prsty obě strany. Například ve válce ve Vietnamu severní část podporoval SSSR s komunistickou Čínou, jižní část tejdy tam nasazená vojska USA (OSN). Talkže celá válka byla dílem obou velmocí, resp. všech i s Čínou dohromady.
   Nejtragičtější válka po 1945 byla v Afghánistánu, kdy SSSR napadl svého souseda a výsledkem bylo asi 2 mio mrtvých (srovnatelné s válkou ve Vietnamu, Vámi uváděných 5 mio je nesmysl).
   Nikdy jindy v historii po 1945 nebylo v konfliktu zabito tolik civilistů, jako v tzv. "sovětské válce" v Afghánistánu.

   Smazat
  9. Nevzdělanec 17:47 chce poučovat učené. K smíchu. Blbe, zkus se doučit historii. Ve Vietnamu nebyly žýné oddíly pod vlajku OSN, blbe. To byla čistá americká agrese. Sověti a Čína se přidali až ve chvíli, kdy byl v jižním Vietnamu velký americký kontingent tzv. poradců. Mimochodem, tu agresivní válku ve Vietnamu tehdy rozjel J.F.Kennedy. Byla to válka proti Vietnamcům, proti jejich národu. Do Afghánistánu šli Sověti na požádání tehdejší místní vlády. Zákonně. Vraždili obě strany, sověti i mudžahedýni podporované, placení a vycvičení Američany.

   Smazat
  10. Omyl autore, omyl , ted se zjistilo , ze vetsina lidi na zapade take zmarila zamery tech omezenych , elit ,gangu skudcu a nikoliv cely zapad jako takovy...Prisla k nam Solidarita a hned dela nemozne, nove nadeje na lepsi zivoty nas vsech , dokazou hodne moc a jeste daleko vic , kdyz je TRUMP dovede a dokaze pro sebe /i pro nas / pouzit !!

   Smazat
 2. moc dobre napsano uz at je tam mir

  OdpovědětSmazat
 3. V poslední větě bylo řečeno vše : " Bude ještě dlouho trvat, než Washington pochopí, že mu svět neleží u nohou. Čím dříve na to přijde, tím to bude lepší pro všechny". Oni to ve Washingtonu nikdy nepochopí protože jde o obrovské zisky vojenskoprůmyslového komplexu, kterému ani tak nejde o vyhrané války. Co by měl z toho kdyby USA vše vyhrálo a nebylo by zapotřebí dál bojovat. Americký vojenskoprůmyslový komplex potřebuje nekonečné války po celém světě, které budou zárukou vývoje a výroby zbraní, které bude kupovat jak za peníze Američanů, Americká armáda tak všichni ostatní na světě a tím jsou myšleni i ti co bojují na straně nepřítele. Proč USA zdůrazňuje aby všechny státy v EU vynakládali 2% z HDP na zbrojení? Proto aby za ty peníze byly nakupovány Americké zbraně. Po celém světě velvyslanectví USA organizují nepokoje, puče, války, tak aby vojenskoprůmyslový komplex měl pořád dobrý odbyt pro své zbraně. Jinými slovy tento systém nikdy nepochopí, že USA něco prohrává. Není cílem USA něco vyhrávat. Cílem USA je permanentní válčení. A proto, že zisky mají v kapitalismu neustále růst, proto je ideálem aby válčila celá planeta a to je ideální stav pro USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jseš dobře fanatický debil. To je jako školení nějakého imáma v nějaké pokoutní mešitě džihádistické buňky.

   Smazat
  2. Obrovská moc korporací v USA,zejména zbrojních je zatím neporazitelná. Všichni , ředitele prohlásí veřejně skrze propagandistická Média , my budeme ,v případe, návrhu na mír a odzbrojení propouštět a uvidíme jestli ti propuštění budou volit Trumpa i nadále a i jinak vyhrožovat !!...Vysoká nezaměstnanost a spolu s podvodnými, manipulujícími a mír nenávidějícími Korporacemi ,které jsou propleteny dnes do Monopolu a Konglomerátu všude na světe..Pak nastane a bude to velmi těžký Zápas. Včetně zkorumpovaných zrádců v Kongresu./Penězi Korporací/. O senátu ani nemluvím.

   Smazat
  3. 14:06
   Můžeš ty korporace vyjmenovat. Všichni o nich žvaníte, ale nikdo nic konkrétního neřeknete.
   Zde je seznam největších US korporací. Které z nich to konkrétně jsou? Apple? Google? Kdo?

   http://www.forbes.com/global2000/list/#header:position_country:United%20States

   Smazat
  4. 13:41 - Všechny události tomu nasvědčují, má to logiku, dává to smysl, bude to tedy pravda. Pokud to někoho naštvalo, je mi ho hluboce líto, protože žije v hlubokém omylu. A co je mnohem horší, chce v sebeklamu žít.

   14:19 - Už americký prezident generál Dwight Eisenhower řekl, že Američanům hrozí, že je ovládne vojenskoprůmyslový komplex. Nevyjmenovával jednotlivé firmy. A on si to mohl snadno zjistit, jenže, k čemu by byl ten nekonečný seznam?

   Vše nasvědčuje tomu, že se tak stalo už tenkrát. Ameriku to ničí, protože vydává na zbrojení tolik, jako dalších deset nejzbrojivějších států světa dohromady.

   Někomu se tu snad něco nelíbí?

   Mně se to nelíbí, protože je to pravda.

   PB

   Smazat
  5. Pro 14:19 - stačí si přece vyjmenovat americké výrobce zbraní a máš tu korporace, co chtějí bohatnout na válce a zbrojení: Boeig, Lokheed Martin Marieta, Colt, DuPont, Texaco, atd.atd. Nebo se podívat mezi sponzory Hillary Clintonové, a máš je tam také.

   Smazat
  6. Zalezi take na nas vsech , abychom je na to UPOZORNILI ! A zapricinili tak zmenu jejich mysleni...

   Smazat
  7. A kdy uz lide i zde , skonci s tou pasivitou v jejich postojich a zacnou brat veci do svych rukou, Aktivne a nikoliv trpne , a prestanou vyhrozovat jinymi /Trumpem/ a zapocnou hrat role , ve svem zivote a pro svuj narod, ktery ma sve prednosti a misto ve svete...To umisteni , prave je a musi byt ta nase prace..dnes. A kdykoliv...

   Smazat
 4. Anonymní 13:41
  Ono to nemusí trvat dlouho,než Waschington pochopí,ale i ostatní státy,že Waschington nejde změnit.Tady bych řekl,že Trump může být posledním prezidentem USA.Je do něj vkládaná veliká naděje,jak domácích občanů,ale i v celém světě.Pokud zklame i on,podřídí se válečným jestřábům,bude zle,jak v USA,tak ve světě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:59
   vidím to zrovna jako Vy...
   zklamat nesmí...
   j.

   Smazat
  2. Tak to my lide jednoduse nedopustime.

   Smazat
 5. Zběsilost zdejších trollů a jejich snaha vše překroutit napovídá, že zvolením Trumpa končí jejich válečnické choutky v jejich žumpě. To je sladké :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jojo. Už se těším až vám za pár měsíců začnu to vaše oslavování Trumpa jako vašeho spasitele mlátit o vaše tupé hlavy :-D

   Smazat
  2. 1412 a to myslíte toho Trumpa, který chce přezbrojit USA v oblasti jaderné munice ? A chce aby Amerika byla nejsilnější - opět v celém světě?
   A jak to asi dosáhne podle Vás ? Myslíte , že stažením ocasu mezi nohy a ústupem z mezinárodní scény se stane Amerika tou největší a nejlepší ??
   Ne nadarmo to vyčuchaly už i zbrojařské fabriky a hned se zvedly ceny jejich akcií ..
   Přesně jako 1422 se už těším, až za nějakou dobu zjistíte, že Trump je mnohem horší volba, než prozíravá Hillary..

   Smazat
  3. Pro A z 14:12h :
   Souhlasím.
   Opravdu jsou vystrašení tak, že se jim čeština vypařuje z hlav a zůstávají jen nadávky a rádoby silácké postoje. A "úžasná rychlost" v psaní příspěvků.
   Viz časy příspěvků: 13:55h, 13:56h, 14:02h.
   Trochu jsem jejich nové aktivity okomentoval v diskuzi pod článkem "Protivzdušný systém S 500 jako zbraň.."
   Pavel p

   Smazat
  4. 14:34 - vy jste mne pobavil. Prý "prozíravá Hillary.." vy jste ale humorista. Je ostudou nejsilnější země světa, že během voleb vygenerovala dvě příšerná monstra - Trumpetu a Killary (Hitlery) Clintonovou.

   Smazat
 6. Sleduji Hillary Clinton už několik let, a jsem rád, že to nevyhrála. Je to totiž americká přešívaná blondýna bez rozumu a bez svědomí, která se snaží číst z očí amerických jestřábů. Plno hlupáků jí skočilo na její písničku o svobodě a právu menšin.

  Donald Trump je jiný. Nemyslím, že snad udělá zázrak v americkém jestřábím doupěti, ale budou ho muset k mnohému nutit, zatím co ona to bude vykonávat s nadšením. Pokud by se mu podaří vrátit průmysl do Ameriky, a utlumit válečnou štvanici, zastavit potápění amerického "titaniku", měli by ho Američané prohlásit za svatého

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1653 jenom aby to nebylo s tím Trumpem trochu jinak. Ve své kampani prohlašoval , že přezbrojí USA v jaderné munici, že zastaví rozpínavou Čínu atd.. A vzhledem k tomu, že je to nevypočitatelný člověk (aspoň zatím se tak jeví), tak jeho výhra není bůhví co pro náš svět....

   Smazat
  2. Když se Američani nezamyslí nad svou situací a nechají se rozeštvávat Sorosem aj. proti Trumpovi, který chce ten jejich bordel organizovaně uklidit s jejich pomocí, tak to bude probíhat živelně a o to bolestivěji.

   Smazat
 7. Odpovědi
  1. Jo, prdelku z nich má, ale musí zbrojit o 106. Jinak by mu ti milovníci "pravdy a lásky" z SS skočili dávno po krku.

   Smazat
  2. Ani, ano, musí, musí, ovšem v Rusku se zbrojí NA BOJ A VÁLKU v SSA se zbrojilo, zbrojí a bude zbrojit pro peníze 💰
   V Rusku zbrojovky vynášejí, to určitě ano, ale způsobit tam někdo takovou katastrofu v letectvu jako v Emerice, tak bych řekl, že se to vyřeší velmi rychle a nekompromisně.

   A bude to trvat docela dlouho, než to Trump SNAD srovná.
   Ale mně to nevadí, ať mrhají v Emerice zdroji, když na to mají :)

   Osobně se teším na tripolární svět, ve kterém bude přiměřené napětí a napnelismus;)
   Jen tak bude vždy kam, když tak utéct :)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.