Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Jakov Kedmi: Rusko je pripravené k vojenskému stretu s USA v Sýrii

jachim1. 11. 2016    Hlavné správy

Jakov Kedmi, bývalý riaditeľ špeciálnej izraelskej služby NATIV, v interview pre izraelskú televíziu prehlásil, kam smeruje Blízky Východ v rámci rusko-amerického súperenia v Sýrii. Rozhovor Jakova Kedmiho uverejnil ruský server politexpert


Podľa Jakova Kedmiho sa na “Blízkom východe momentálne sústreďuje mohutná vojenská sila Ruska i USA, vďaka nedomyslenej fraške, ktorú na Blízkom východe rozohrali idioti z USA a EÚ už svojím druhým zásahom v Iraku.”

Interview Jakova Kedmiho z 29.10.2016


Jakov Kedmi odpovedal na celú radu provokatívnych otázok, pričom sa vyjadril aj k téme zdržiavania Izraela v regióne vďaka zásahu Ruska v Sýrii. Jakov Kedmi poukázal na skutočnosť, že predpovedať činnosť ruskej rozviedky je rovnako náročné, ako bolo predpovedanie činnosti bývalej sovietskej rozviedky.

Podľa jeho slov sa vybudovaním ruských vojenských základní v Tartuse a Hmeimim zmenila celá koncepcia Blízkeho východu, s ruskou prítomnosťou v Stredozemnom mori už treba rátať ako so skutočnosťou.

Podľa Jakova Kedmiho Rusi dajú do prevádzky aj ďalšie základne, minimálne pre strategické bombardéry TU-22. Rusi sa podľa Kedmiho rozhodli vyvážiť sily americkej 6. flotily na južnom krídle NATO, pretože v prípade eskalácie konfliktu nechcú stáť voči presile USA.

Jakov Kedmi sa venoval aj zakrytiu sýrskeho vzdušného priestoru pre izraelské a turecké lietadlá. Podľa Kedmiho momentálne Izrael musí koordinovať všetky svoje akcie spoločne s Rusmi, pretože obavy s protilietadlových systémov S-300 a S-400 dislokovaných v Sýrii sú u Izraelcov naozaj vysoké. Podľa Kedmiho, ak politici chcú, aby vojaci nebrali ohľad na ruské protilietadlové systémy a pokračovali v útokoch v Sýrii, to môžu rovno vyhlásiť Rusku vojnu, pretože Rusi a Sýrčania majú vďaka S-300 a S-400 kapacitu zmasakrovať všetky cudzie lietadlá v sýrskom vzdušnom priestore – takže možnosť brnkať Rusom po nose sa skončila.

Podľa Jakova Kedmiho, ak chcú USA presadzovať svoje záujmy v Sýrii, budú musieť vstúpiť do priamej konfrontácie s Ruskom. Podľa Kedmiho je momentálne riziko vojny vysoké. Kedmi poukázal aj na skutočnosť, že ruské S-300 a S-400 s určitosťou Rusi do Sýrie nepriviezli kvôli boju proti ISIL, pretože ISIL žiadne letectvo nemá. Podľa Kedmiho, Rusi sú momentálne v stave nemilosrdne použiť silu a ich protilietadlové systémy sú pripravené likvidovať americké lietadlá a zastaviť americké aktivity v sýrskom vzdušnom priestore. Američania sú si tejto skutočnosti vedomí a tak do bojových akcií zapojili radšej belgické stíhačky, alebo stroje, ktoré sa za belgické stíhačky vydávali.


48 komentářů :

 1. moskali chtejí válku tak ať ji mají sláva české umelecké obci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte, proč sem píšete takové hlouposti? Tohle má být diskuse ke článku a ne exhibice polodementních opičáků.

   Smazat
  2. Musel něco vyblít, jinak by to nebyl ON :o)))

   Smazat
  3. 15:12 Snad nechceš vzdávat čest komediantům jao Bartoška a spol. Pak bys byl duševně nedostatečnej jako oni.

   Smazat
  4. Snad neumětelské, ne? Jak to říká jejich kolega tu:) - https://www.youtube.com/watch?v=hQUBJEsnaX0

   Smazat
  5. Sláva agentovi StB a udavači Bartoškovi alias Narcisovi?... I ty zakuklený bolševiku!!

   Smazat
  6. Je to přesně naopak. Ale i vy to máte v hlavě přeházené. Srovnat to s tím ubohým iq, půjde asi těžko,že...
   Znám mnoho lidí, kteří skutečně něco umí. Ti však by se k těm ubohostem nikdy nesnížili.

   Smazat
 2. Bravo Rusové,bravo.Doba kdy se každej skláněl před těma všivákama USA je definitivně pryč.V roce 1989 jsem byl student VŠ a podporoval jsem revoluci.Prozřel jsem.Fandím Putinovi,mám těch Kocábů,Kalvodů,Hermanů a dalších zmrdů dost.Ještě,že Vladimir Putin existuje.Pán bůh nám za něj zaplať.A´t se klidně do těch sebestředných kriplů pustí.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani se Vám příteli nedivím. Vyjebali s vámi pěkně, to se musí nechat. Opravdu (studentům) ukradená revoluce.

   Smazat
  2. Krásně napsáno.

   Smazat
 3. Moskali chtějí válku a ty asi ve velkém jedeš v chlastu,viď.Zabíjí mozkové buňky,a tobě už jich mnoho TUPOUNE nezůstává...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Moskali (či Rusy) nechtějí válku. Tu chtějí krvylačné mocichtivé USA!!!

   Smazat
 4. Tohle je jednoznačně zajímavé od profesionála rozvědky:
  "Američania sú si tejto skutočnosti vedomí a tak do bojových akcií zapojili radšej belgické stíhačky, alebo stroje, ktoré sa za belgické stíhačky vydávali."
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tie dve belgické stíhačky F-16 už raz 21.10. 2016 zaútočili na sýrske mestečko alebo obec Hasadžek. S.Lavrov sa obrátil so sťažnosťou na belgické veľvyslanectvo. Takže to nie je prvýkrát a USA s NATO len takým maskovaním znižujú svoju "účasť " na masakroch na civilnom obyvateľstve Sýrie. Vtedy zahynuli šiesti civilisti.Je to smutné,že svojou nenažranosťou chcú Spojené štáty americké dohnať ľudstvo k totálnej vojne. MK

   Smazat
  2. Hlavne to udajne rekl jewrey takze je to na 100% opet lez

   Smazat
  3. To je stejné jako k čemu asi Američané používají letadla v ruských barvách, že by z lásky k Rusku?

   Smazat
 5. Chcete všichni válku? No tak jí budete mít. jen si před tím vzpomeňte kolik táhlo Napoleonovo vojáků do Ruska a kolik se jich vrátilo, kolik táhlo vojáků z půlky Evropy do Ruska v době intervence proti bolševikům a na podporu bělogvardějců a kolik se jich vrátilo. Kolik Poláků hnije v zemi po válce s Rusem ve 20. letech minulého století. Ještě si připomeňte kolik že to bojovalo udatných Finů proti Rusku a jak byli rádi za plichtu. Pak si také připomeňte kolik vojska tam poslal Hitler a jak to dopadlo a co zbylo z Paulusovi armády. Kolik se jich vrátilo? Také si jistě rádi vzpomenete na udatnou samurajskou armádu v Mandžusku, která během 14 dnů přestala existovat. Své by mohli vyprávět i zmizelé pluky Číňanů na Usuri. No a v dávnější době dobře vzpomínají Švédové jak dopadli na Baltu jako sedláci u Chlumce a co takhle osmanská říše, která dostala vejprasky i s podporou Británie a Francie. Na většinu těch válek Rusko nebylo připraveno, ale i tak se staly pro agresora katastrofou na 50 let. Dnes má Rusko jiné možnosti a technika mu umožňuje větší ničivou sílu s konečným řešením, jak o něm snili vaši dědové. No a až Vám to pěkně dojde, tak šup do maskáčů a rovnou na východ, je potřeba pohnojit ruskou step. Zpáteční lístek nebudete potřebovat a doma si také užijí veselí prohrané války naplno. Jen počkejte ona vám to Hillary předvede a budete mít co tak toužíte mít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlasu netřeba...

   Smazat
  2. V 60tých letech jsem nějaký čas dělal ve Warnow Werke Rostock a parťáka mi dělal chlapík, který zázrakem přežil zajetí u Stalingradu (vrátil se v r.56). Opravdu dost vystřízlivěl z názorů v r.41. Rusy sice nemiloval, ale měl z nich hodně hluboký respekt. Taková zkušenost dnes v US a EU bohužel chybí.

   Smazat
  3. palec nahoru.

   Smazat
  4. Jasne, ale ja nevidim jediny duvod, abych bojoval s Ruskem. Jednak jsou mi dusevne, jako rislusniku slovanskeho etnika ktery zna jejich jazyk a cte jejich knihy, blizci. A dale nevidim duvod, aby na mne a mou rodinu padaly ruske rakety jen proto, ze to vyprovokoval nejaky anglosas, zid, german, ci cernoch. Nekdo z vas vidi duvod k podniknuti takove kraviny?

   Smazat
  5. 15:37 - Ne nadarmo se říká, že Rusko války nezačíná! Rusko války končí!
   plk. v zál.

   Smazat
  6. Moc hezky napsané, jen bych si dovolil malou opravičku. Nikdo nebude hnojit ruskou step, tam už se žádná pakáž nedostane. Jinak naprostý souhlas.

   Smazat
  7. 18:36 nechcete bojovat s Ruskem v pořádku, ale to je málo, následky toho, co rozpoutá někdo jiný ponese v první řadě právě hloupá a ideologicky zaslepená Evropa.

   Smazat
  8. Krása češtiny spočívá ve variabilitě sdělení. Já s Ruskem, potažmo Rusy bojovat klidně budu. Nikdy však nebudu bojovat proti Rusku a Rusům ;-).

   Když do války tak s bratry po boku, nikdy proti.

   Smazat
 6. jestli to byla nadsázka 15:12 dobrý. Chci vidět ty komedianty v čele Stropnický, Kraus, Bartoška, Dyk Kocáb, Horáček a spoustu dalších zjebů jak budou v první liniji válčit. To nebude sto hoven, to bude vagón hoven. Ani ty velký trencle pro každého nebudou stačit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní1. listopadu 2016 16:07 jo to bych chtel vydet do munduru a na vychodni frontu obhajovat evropske hodnoty

   Smazat
  2. nebojte, všichni mají modrou, ti vědí jak v tom chodit. Budou tak leda sedět v odvodových komisích

   Smazat
  3. Já bych tam klidně jel a při první příležitosti bych přeběhl na druhou stranu. Předpokládám, že to udělá většina z naší pidiarmády. Blb stropnický tam zůstane sám.

   Smazat
 7. Jo ty komedianti by šli do války, akorát mlet hubou dovedou,komediant je komediant, akorát jsou válečníci od klávesnic. USA do žádné války s Ruskem nepůjdou oni dobře vědí, že by to byl konec jejich říše.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto USA hledají za sebe "náhradu"... Více - Pjakin 27.10.2016

   Smazat
 8. Volchov a NEVA se dají oklamat protiradarový raketami a neviditelnými bombardéry F-117 a B-2 Spirit a bude po raketách, viděl jsem to ve filmu železný orel a Top Gun.

  OdpovědětSmazat
 9. Volchov a NEVA se dají oklamat protiradarovími raketami a neviditelnými bombardéry F-117 a B-2 Spirit a bude po raketách, viděl jsem to ve filmu železný orel a Top Gun

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když to dvakrát opakuješ ,tak to bude pravda.Potom jsou hvězné války a Rambo.

   Smazat
  2. Jo, takový Top Gun to je kvalita, přímo emerická.
   Sims.

   Smazat
  3. Neblázni, Vietnamcům stačilo mít na americké Ramba v jedné ruce kalašnikov a ve druhé bambusovou tyč. A jak utíkali.

   Smazat
 10. Jakov Kedmi často vystupje v pořadu Solověva na Rossija 1 každou neděli večer. Jsou to názory skutečného profíka. Izraelci také zveřejnili zprávu o likvidaci řídícího štábu západních vojenských struktur v Alepu na straně rebelů ruskou křídlatou raketou. O tom je úplné ticho v západních médiích, protože vlastně pomáháme teroristům proti vládě v Sýrii.Je to hanba-proč jsme v agresivním NATO????????????????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PRYČ Z NATO! PRYČ Z EU!

   Smazat
  2. Protože děláme v NATO křoví a blba válkychtivým USA!!!

   Smazat
 11. Cituji: "...pretože ISIL žiadne letectvo nemá". To ale přece není pravda, ISILu přece slouží letectvo většiny zemí NATO! Krásně to zapadá do sebe, vždyť i Trump zcela otevřeně prohlásil, že zakladatelem ISIL je Obama s Clintonovou. Až dnes po letech mně došlo, proč rozčilený Saša Vondra po výhře Gripenů v tendru pro české letectvo zcela otevřeně zuřil, že přece budou muset sedět na zemi. To znamená, že už tehdy mu došlo, že čeští piloti se nebudou moci zúčastnit bojových akcí po boku s americkými soudruhy (pokud by vyhrály třeba F16 aa pod.) za zájmy Ameriky. Takže Gripeny nám dnes hlídají vzdušný prostor Islandu nebo Pobaltí, ale nebudou moci bombardovat nějakou další Libyji. Velká škoda ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vondra se rozčiloval z jiného důvodu. Mněl domluvenou whisky za šrot s americka, tak dostal houno.

   Smazat
  2. Jo,o ten chlast šlo a když to přesto nějakej vůl.nebo zdivočelá kráva spustí,tak ty gripeny budou lítat jestli se jim bude chtít,nebo ne,napřed v celku a pak po kouskách.....

   Smazat
 12. Cesi kdyz jim panicek da zbrane do ruky pak teprve zacnou uvazovat a vetsinou zbehnou na spravnou stranu ja se nebojim ...)))

  OdpovědětSmazat
 13. doktor uvědomujete si vůbec , že reálně hrozí válka....?

  OdpovědětSmazat
 14. Obama a jeho generálové vedou v Pentagonu diskuzi a nemůžou se shodnout, jaká je nejvhodnější doba pro přepadení Ruska.

  Nakonec se rozhodnou zeptat Francouzů: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Francouzi odpovídají: "Nevíme, ale rozhodně ne v zimě, to špatně dopadne".

  Bude tedy asi lepší zeptat se Němců: Kdy je nejlepší přepadnout Rusko? Němci odpovídají: "Nevíme, ale rozhodně by to nemělo být v létě. To už jsme zkusili…" Co s tím?

  Někdo navrhuje zeptat se Číny, ta je progresivní a vždy přijde s nějakým novým nápadem. Zeptají se tedy Číňanů, kdy je nejlepší přepadnout Rusko?
  Číňané odpoví: "Hned teď! Rusko začalo stavět 'Sílu Sibiře', 'Turecký potok', kosmodrom 'Vostočný', 'most na Krym', v nejbližší době chtějí modernizovat 'Bajkalsko-amurskou magistrálu', staví nové sportovní komplexy pro mistrovství světa ve fotbale a v atletice, plánují těžbu v Arktidě…... Zrovna teď by se jim hodilo hodně zajatců!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusáci a komouši obecně neměli nikdy problém najít si pár milionů zajatců mezi svými spoluobčany. Podle potřeby. No problem. Žádné války netřeba.

   Smazat
  2. Tady není zajatců třeba, když tu otrokárnu zajistí totalita peněz. Nekecej a běž makat. Nebo posluhuješ za lehký peníz?

   Smazat
  3. 23:15 - ano, pokud Rusákem myslíš obecně Eurazijce (tedy třeba Gruzínce, že?) a pokud správce a dozorce měli mezi tvými línými a vychcanými souvěrci, vobřezanče! - http://www.cesky-dialog.net/clanek/5919-pred-130-lety-se-narodil-vynalezce-gulagu/

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.