Reklama

pátek 4. listopadu 2016

Jakým právem?

Stanislava Kučerová
4.11.2016 České národní listy


Jakým právem se dogmatici (ano, L.Man je označil správně), ale i výtržníci a recesisté, neinformovaní a neodpovědní odpůrci řádu a trubači vymyšlených chimér dovolávají T. G. Masaryka? Muže, který myslel, pracoval a bojoval podle hesla: „Tolik svobody, kolik je možno, tolik řádu, kolik je nutno.“ 
Jakým právem si berou do úst jméno osvoboditele národa a vlasti vyznavači svérázného guru, který lásku k národu odsoudil jako inferiorní touhu příslušet k stádu či smečce a vlast označil za dvorek, noru a nevětraný pelech?

Jakým právem se zaštiťují jménem realistického kritika bez předsudků, který z vlastních zkušeností a prožitků dobře znal Západ i Východ a nikoho si neidealizoval? Který byl přítelem Jižních Slovanů a nikdy by nepřijal „humanitární“ bombardování Srbů. Který by nepřijal ani apriorně negativní vztah k Rusku, který je rovněž militantní.

Problémy demokracie a humanity v současném globalizujícím se světě, ovládaném anonymní megamocí, nevyřeší nepřestajné rekriminace, malicherné vzdory, naschvály a bouře ve sklenici vody. Je na čase znovu stmelit všechny demokratické síly k ochraně kontinuity dobrého, vyvarovat se pošetilých aktivit a společně čelit cynismu dnešních ambiciózních bažitelů po moci.


Prof. PhDr. Stanislava Kučerová, CSc.

14 komentářů :

 1. Paní profesorka má pravdu. Kde se v nich bere ta drzost? a velmi dobře připomenula, že Havel, ten jejich guru (můj bohužel až do okamžiku mého prozření bohužel také) neměl náš národ rád. Dokud měl vedle sebe paní Olgu, která ho dost korigovala, tak ta neláska k národu z něj tolik nečišela, ale po její smrti se úplně odhalil. Fuj, to jsme ale naletěli šmejdovi.

  OdpovědětSmazat
 2. To se sice nesmi rikat, cim vas ted vyvedu z rovnovahy, ale prisel jsem k zaveru, ze nedorozumeni mezi lidmi NENI urcovano ideologickou inklinaci k levici, ci pravici, ale kmenovou prislusnosti ! T.zn. GENY !

  Uz v mladi v Africe jsem si vsiml, ze dva stejne vypadajici OPICACI, jeden z kmene ZULU a druhy z kmene XHOSA si s obrovskou radosi a svedomite omlati sekery o hlavy..

  Tapal jsem v neznamu, klopytal zivotem, ale nasel jsem PRAVDU, coz mi bylo odmenou !

  Jsem presvedcen, ze mir je nastolen a EXISTUJE, jen tehdy, kdyz kazdy opicak ma svoji zahradku...

  Nejhorsi zmatek nastava, kdyz uslichtili Cesi jsou kontaminovani UFOuny, kteri nemohou zit bez nich, ale pritom je nenavidi.

  Jako stromy v Africe byly duseny smrdutymi lianami, tak Ceska republika je dusena tak zv. "kavarnou"..

  Ze zvedavosti jsem jednou v Africe macetou osekal plevel, ktery dusil strom a EJHLE , to byla podivana, on zacal kvest.

  Priroda vam naznacuje spravnou cestu ! Poslete UFOuny Nemcourum do Berlina a vase republika rozkvete.
  To jsem napsal ja HONOLULU - pozorovatel, dr. Micurin.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, you made my day....as always.-:)

   Smazat
 3. Oprava...RADOSTI
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 4. Cechum je od neutlejsiho veku prikazovana TOLERANCE k druhym kmenum a "kulturam", a to vetsinou od tech, kteri jsou netolerantni ke vsem jinym kmenum,
  nez svemu.

  Kazdy narod je schopen vztrebat cizi Geny a "kulturu" do urciteho % kontaminace... Prekroci-li % kontaminace 28 %, tak narod zmizi v dejinach do nenavratna..(Ja chodil do skoly v Pretori, jelikoz jsem chtel zjistit muj prapuvod.)

  Po hlubokych studijich jsem 100 % presvedcen o tom, ze nas kmen Cechu, jsou Arijci (severni vetev) s 15 % potomku z Atlantis, coz se pozna SNADNO !

  Ti ostatni maji prapuvod na brezich jezera Malawi v Africe a proto jim Geny prikazuji se s nami nikdy neztotoznit pristich 10 000 let. (Rikam vam panove , jsou to opicaci. Byl jsem v Malawi a lide kolem Jana Krause maji ten stejny prihlouply vyraz jako mistni opicaci v Malawi.
  Kdysi tulak po krajich nebezpecnych, opicaky zamorenych - nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
 5. Prezident TGM byl pro mne tvůrcem I. pozemkové reformy která sebrala šlechtě a církvi část jejich nahrabaného majetku. Pokud vím, tento zákon nebyl zrušen. Po revoluci byl okamžitě porušen Havlem, který ihned navrátil úplně vše občanu Schwarzenbergovi. A samozřejmě si vrátil i ten svůj, to vem čert, to mu sebral někdo jiný.

  OdpovědětSmazat
 6. Pořád pátrám po tom, co má ještě společného ta neustále štvoucí, řvoucí, sprostá, protinárodní sebranka. Co to asi je?
  https://www.email.cz/web-office/kdXTF0XhEXhlkPCcCTjMuZ6SDlVVIzeQ9PXgM7L9-gOElIKSEGIezVQLHo1glyoZXSM2pWk/prazska_kavarna.doc

  OdpovědětSmazat
 7. ti lide cesi nejsou jsou anglosasove patrej na zapad tak at se sbalej k makrele to maj kousek a v nejake nogozone muzou hlasat pravdu a lasku

  OdpovědětSmazat
 8. Paní profesorka to "myslí dobře", ale je naivní jak malé dítě.

  "Stmelit demokratické síly" a "společně čelit" nějakému zlu v zemi, kde většina lidí není ochotna věnovat demokracii ani jednou za čtyři roky hodinu času, aby šli vůbec volit.

  Nové a nové, marné volání po občanské angažovanosti ty lidi z gaučů a hospod nezvedne.

  Do toho si vemte velmi silnou pátou kolonu, plus lidi, co si pletou program TOP09 s KSČM a máte nádherný občanský guláš, který je zárukou, že se tady pomocí "demokracie" nic k lepšímu nezmění.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lidé nechodí volit, protože jim politické strany nenabízejí žádné řešení.

   Smazat
  2. Až volby něco změní tak tam půjdu,ale v systému kdy nevím kdo počítá hlasy anebo ovládá počítač na ně dlabu. A není to jen o uSSa. Někdo si snad myslí že u nás je to jinak? Kdyby nechtěli aby volby vyhrál Zeman,tak je nevyhraje. Kdyby měl český prezident pravomoci jako v Rusku nebo uSSa,tak by ho vyhrát nenechali. Honza

   Smazat
 9. Připomenutí TGM a výzva paní profesorky jsou zcela na místě. Je přitom pravdou, že povědomí části našich občanů za tím, co prosazoval TGM silně pokulhává. Ale proto přece to připomenutí TGM a výzva paní profesorky. Přitom nechybuje ona, chybuje část našich spoluobčanů (lhostejnost, neinformovanost, příp. snadná manipulovatelnost, což zčásti souvisí s tím předchozím). To, co zde máme, je spíše parodie na demokracii a i ty zbytky jsou postupně odbourávány. Ani v USA to není lepší, právě naopak. A nastal čas, abychom si jako občané této země konečně řekli, jakou cestou chceme dále jít. Má-li to být demokracie, pak to ale znamená současně automatický závazek chodit nejen k volbám, nýbrž i sledovat, jak si počínají námi zvolení politici. A možnost provedení případné korekce našich rozhodnutí v průběhu volebního období. Tedy principy přímé demokracie se zavedením trestní a majetko-právní odpovědnosti našich politiků a jejich odvolatelnosti. Funkce není "vejmínek". K prosazení těchto principů je třeba sjednotit opozici či alespoň její co největší část. Pokud to neuděláme, a to včas, najde se nepochybně někdo, kdo zde zavede jiný systém a ptát se nás již na nic nebude. Známe to již ze 30. let min. století. Ještě máme volbu, tak se podle toho chovejme. Naše další nečinnost či přešlapování na místě znamená totiž automaticky volbu té druhé, horší varianty. A ještě upozornění pro ty, kteří používají tak rádi cizích slov, aniž znají jejich obsah: demokracie je založena na uplatňování vůle většiny (byť s respektováním menšinového názoru - ne však s jeho upřednostňováním). Rozhoduje tedy vůle a zájem většiny, nikoliv síla hlasů, tlampačů či počet umělých exkrementů, jejichž emblémy si nese tato menšina s placeným komparsem za sebou při některých příležitostech. Patrně proto, aby každý hned od počátku věděl, o koho se jedná. A jsou-li tyto akce vedeny ještě k tomu agenty StB, vše do sebe zapadá. Jen ten student Šmíd tam chybí.

  OdpovědětSmazat
 10. Evropa je plná nenávisti. Dnes jsem četl, Chorvatsko a Kosovo musí FIFA zaplatit pokutu za nevhodné chování fanoušků obou mužstev, kdy v albánském Skadaru skandovali" Zabíjej, zabíjej Srby!" Pravda a láska opravdu vítězí na plné čáře:
  V.J.Horák

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.