Reklama

.

.

pátek 25. listopadu 2016

Jan Petránek: EU více ohrožuje rozum Evropanů než "ruská propaganda"

25.11.2016  Sputnik

Ruská média provádějí svou propagandu, evropská svou, americká svou, ale je otázka, kdo to dělá svědomitě, okomentoval novinář Jan Petránek v interview pro Sputnik rezoluci Evropského parlamentu o protiakci proti ruským médiím.


Jan Petránek: Domnívám se, že ruská média dělají ruskou propagandu, americká — americkou, evropská — evropskou. Otázka je, kdo to dělá svědomitě? Ten, kdo mluví o všech událostech čestně. Já vždy se zájmem čtu ruská média, ale se stejným zájmem si prohlédnu média, která zastávají úplně jiné stanovisko.

Co se vlastně stalo, proč EU předvádí takovou neuvěřitelnou paniku? Jestli se obává toho, že „Rusko ohrožuje Evropu", to já bych řekl, že sama Evropská unie je dnes daleko větší hrozbou pro evropský způsob myšlení, protože nereálně hodnotí události.

Do určité míry je příčina v tom, že Brusel prostě neví, jakou politiku bude provádět Donald Trump, až se dostane do Bílého domu, co podnikne po svém prohlášení, že je možné zahájit americko-ruskou spolupráci. EU se zřejmě obává, že kvůli této spolupráci ztratí nepřítele. Odtud pochází všechny tyto podivné akce.

Víte, já nejsem rusofob, nejsem rusofil, jsem prostě realista. A proto jsem absolutně přesvědčen, že akce Evropského parlamentu de facto řídí Angela Merkelová. A pro mne je to člověk, který ztratil zdravý rozum. Ona musí odstoupit, udělala z Německa jakýsi „Germanistán", stát, který poškozuje psychické zdraví Evropy.

Německá politika po přijetí ohromného množství muslimů se stala hrozbou pro celou Evropu. Jsem hluboce přesvědčen, že Evropský parlament, který nemá prakticky žádné pravomoce, svými akcemi, takovými, jako je tato podivná rezoluce o ruských médiích, více než jakákoliv jiná evropská instituce rozděluje Evropskou unii. 

Prezident Putin řekl, aby neučili Rusko, jak se dělá demokracie, ale zahájili otevřenou diskuzi s argumenty na obhajobu vlastního názoru. Rezoluci Evropského parlamentu považuje za příznak degradace demokracie v západní společnosti, vyzývá ke používání zdravého rozumu. Mimochodem, žádné akce proti zahraničním novinářům se v Rusku konat nebudou… 

Skutečně, nastala chvíle, kdy se Evropa musí vzpamatovat. Takový stav rozumu poškozuje její vlastní bezpečnost. Je smutné, že EU není schopná zformulovat vlastní politiku v oblasti bezpečnosti a dnes je zmatená.

Zdá se, že všechny tyto rezoluce jsou vymýšlené proto, aby byla zkomplikována situace Trumpovi, až nastoupí do funkce a bude muset plnit svá prohlášení. Každopádně se domnívám, že v roce 2017 bude Evropská unie nucena provádět realističtější politiku, zvláště vůči Rusku.

Váš názor se většinou neshoduje s mainstreamem českých médií. Zvou Vás dnes do rozhlasu a do televize, kde jste vždy byl vítaným hostem? 

Nepamatuji si, kdy mne naposled zvali do České televize nebo do jiných médií. Vypadá to, že jsem se ve stáří dostal do „černého seznamu". Ale mne to, upřímně řečeno, moc nemrzí. Jsem starý a dívám se na události dost realisticky.

Před dvěma týdny mne Český svaz bojovníků za svobodu vyznamenal medailí Za odvahu a v tomtéž roce mi prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy o stát. Samozřejmě nejsem jediný, kdo se odváží v české společnosti hájit národní zájmy. Ale je tady dost jiných lidí, kteří ochotně přizvukují Bruselu, nerealistickým trendům jeho politiky.


33 komentářů :

 1. Národy Evropy ještě nejsou dost zoufalé, tudíž co by se změnilo, kdyby Merklová neuspěla ? Dočista nic, jedeme dál.

  OdpovědětVymazat
 2. Je škoda,že je pan Petránek tak opomíjen médii i při svém věku má co říci přesvědčivého.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petránek, když funěl součesnému režimu, byl geroj. Ale i on je jen omylný člověk, i ve svém pokročilém věku se neuchýlil k jedostrannosti a podbízivosti. Člověk mění názory. Názory nemění jen idiot(Zeman). Petránek idiot není!

   Vymazat
 3. Možná, že až bude ze Západní Evropy jedno velké Kosovo a až si užijí občané EU dostatek humanitárního bombardování podle Havla, tak přijdou k rozumu. Možná - protože zatímní mentální kapacita Bruselu a tzv. EU parlamentu ani tuto šanci moc nedává.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou v Brusli blbi nebo navedeni

   Vymazat
  2. Bohuzel dalsi Prechytralej a zvani a nevi senilne o cem..
   Hlavni je zvaneni ..
   Moudra tazeny z pr....
   Prej Evropa se musi vzpamatovat !!
   A Brusel nekdy vedel co dela??
   A dalsi sberatel velkeho m,nozstvi medajlovych Surovosti !!

   Germani jsou hrozbou Evrope , uz du z toho do kolen...

   Vymazat
 4. |Věc je prostá a je to zřejmé kam se podíváte. Cílem západu je idiotizace svých občanů. Důvod? Idioti se snadněji ovládají

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.
   Obšírněji to nedávno popsal i Starikov (v pojednání o jejich destrukčním desateru).

   Vymazat
 5. Medaile od zkorumpovaných Bojovníků za svobodu a od Zemana,to jsou opravdu trudné konce kdysi slušných lidí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To zní jako výkrok frustrovaného člověka.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. tos ulít.
   Bojovník za svobodu není idea a fakt blba,co ti utírá hubu a prdku.
   muslimská židovka - frustráte.

   Vymazat
 6. Profesor Vladimír Franz má kvůli tomu, že před druhým kolem prezidentské volby nepřímo podpořil Miloše Zemana, problémy. „Jako držitel šesti Radokových cen za nejlepší hudbu byl v podstatě divadelním světem vaporizován,“ jak říká Franz, odstranění nepohodlných co praktikovali komunisté zde máme opět , máme zde opět to co měla smést „sametová“, Petránek, Franz a kolik dalších, kteří se raději odebrali do ústraní se asi nezjistí, ale i kdyby se jednalo pouze o tyto dva, kteří prezentují realitu, je v naší společnosti něco hodně a moc špatně

  OdpovědětVymazat
 7. Měl by odpočívat a nikam se nehrnout,když bude někdo chtít,tak si ho najde,jako zasranej Sputnik :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Vážený pane Petránku, velmi si Vás vážím a Vaše články ráda čtu a poslouchám Vaše názory. Naprosto s Vaším pohledem na dění souhlasím,ale od Vás se dovídám hodně zajímavých věcí, protože máte ohromný přehled ze všech důležitých světových zdrojů. Přeji hodně zdraví a navíc přání - kéž by bylo takových chytrých a schopných novinářů v naší republice víc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hezky napsáno, připojuji se.

   Vymazat
 9. Pane Petránku, vaše názory a komentáře bych dal do škol jako povinou četbu.

  OdpovědětVymazat
 10. Pane Petranek, Rusko a Amerika se bude sblizovat ! Oba dva presidenti si to preji !
  To, co si preje Merkerova neni dulezite ! Je to politicka mrtvola a jeji loutkovodic Soros, ktery na ni drzi tlustou slozku hrichu, je pred padem take.

  Vase uvahy a nazory, take uvahy pana Lubomira Mana (Ostrava) budou potrebne ve Washingtone, po 20.1.2017.
  Pani Laura Ingrahm bude Press Secretary. Ti co byli na strane Hillary (prazska kavarna) - neni potreba, aby se se vubec angazovala.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Tak a teď to máme všichni spočítané.Jiříček Pospíšil si postěžoval EU, že tady máme hodně "ruské propagandy" a on je z toho na mrtvičku.Nic si z toho Jiříčínku nedělej,pusinku ti dá Honzíček a hned ti bude líp.

  OdpovědětVymazat
 12. Vážený pane Petránku. Už roky poslouchám a čtu Vaše názory a obdivuji Váš politický přehled a moc si Vás jako novináře vážím.Přeji mnoho elánu a pevné zdraví.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se k Vašemu přání. Q.

   Vymazat
 13. Vášnivý siónista židánek Petránek už toho nažvanil...

  OdpovědětVymazat
 14. Anonymní 20:11 Můžeš své nekonkrétní a zmatené blábolení konkretizovat, a mně pitomci polopaticky vysvětlit??!! Hlavně jak a čím byl pan Petránek poplatný současnému režimu??!!

  OdpovědětVymazat
 15. ...p. Petránku moc si vás vážíme..nenechte se
  znechutit českými fašoury..dějiny se opakují..
  stejní šmejdi uštvali Čapka

  OdpovědětVymazat
 16. ..paní Angela Merkelová je představitelem katolické politické strany.
  Uprchlíci nejsou ani ekonomičtí a ani váleční běženci,
  nýbrž běženci církevní tak zvaní křesťané s vidinou Evropského ráje jim doma v kostele poradili
  jaká je ta správná víra*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý u nás ví, jak je ta Merklová blbá. Přesto zprávy z Německa říkají, že bude opět zvolena a není místo ní náhrada. To se pak museli zbláznit i ostatní pohrobci a pak panbůh s námi.

   Vymazat
  2. Hilary měla taky obrovskou podporu a takřka jisté zvolení. Proč by to s Merklicí muselo být jinak?

   Vymazat
 17. Bohužel tak to je. V kapitalismu tahá za nitky ten,kdo má peníze. A neberte vážně projevy umělců,těch příspěvkových a ziskových pravdoláskařů,havloidiotů atd.Vždyť oni by bez těch příspěvků umřeli hlady.Proto je u nás tolik prostitutů -novináři,úředníci, ČT a politici ve vedení úřadů i učitelé a vážení tzv profesoři atd. Svobodně se dnes mohou vyjádřit snad jen technici a pár takových jako je vážený pan Petránek. To je svoboda a demokracie co...?

  OdpovědětVymazat
 18. V některých ohledech je to horší jak za bolšánů. Když mého tátu vyhodili z politických důvodů z práce, dostal jinou, ve stejném oboru, jen méně prestižní a za míň peněz. Jako dítě jsem žádnou změnu životní úrovně ani nezaznamenala. (Byl ing. elektro, pracoval ve výzkumu). Dnes by mohl dopadnout tak, že už by si třeba ani neškrtl a skončil třeba pod mostem.

  OdpovědětVymazat