Reklama

.

.

pondělí 7. listopadu 2016

Jirka Bartoška to je ale čtverák – čínské prachy mu nesmrdí, ale jiné za ně kritizuje! hlavně pokud to má nějakou spojitost s prezidentem republiky.

Radek Rozvoral
7.12.2016   Rukojmí
Před několika dny vyzval pan Jiří Bartoška společně s Vojtou Dykem občany České republiky k týdnům občanského neklidu a k shromážděním na podporu demokracie.V petici, kterou společně sepsali někteří herci, zpěváci, spisovatelé a další takzvaní umělci se na začátku píše: „Naše svobody jsou už delší dobu ohrožovány politickou mocí. Nejvyšší ústavní činitelé v dopise čtyř slibují oddanost Čínské republice. Čínská vláda povýšeně reaguje, že po slovech musí následovat činy. Tato hanba nás vrací do minulosti. K obratu republiky na Východ nemá vedení státu mandát.“ Text veřejně přednesli Vojtěch Dyk a Jiří Bartoška.
Celá petice je tak senzačně napsaná proti spolupráci s Čínskou lidovou republikou, že by se až jeden rozplakal, jací jsou ti umělci demokraté a jak jim spolupráce s Čínou a s Východem jako takovým neskutečně vadí. Nebylo by na tom nic divného a mají na to právo, jelikož žijeme ve svobodné zemi, ale od pana Bartošky, kterého si nesmírně vážím jako skvělého herce je to minimálně velké pokrytectví.
Většina z nás určitě ví, že je Jiří Bartoška mimo jiné také prezidentem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, jehož jedním z hlavních sponzorů je také pivovar Lobkowicz, jehož vlastníkem je společnost LAPASAN s.r.o. v níž drží většinový 77,8% podíl čínská společnost China International Group Corporation Limited. Takže co nám tím vším chce pan Bartoška říci? No hlavně to, že mu čínské prachy na pořádání filmového festivalu, kterým je prezidentem, nevadí. Proč potom tedy kritizuje nejvyšší ústavní činitele? Protože si nevidí ani na špičku svého nosu, jelikož bez čínských financí se již neobejdou v celé západní Evropě ani ve Spojených státech. Jak je vidět tak čínské peníze nikomu nesmrdí, ale je moderní je kritizovat a to hlavně pokud to má nějakou spojitost s prezidentem republiky.

30 komentářů :

 1. Pana Bartošky jsem si do napsání této jeho petice vážil.Ukazuje se ale,že je to stejně bezcharakterní šmejd jako velká část současných "umělců",kteří pro peníze jsou ochotni udělat úplně všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Našich "umělců" bychom si měli vážit!!! Nezapomínejme, jak jsou kreativní a přizpůsobiví!!!

   Zástupci této naší "elity" zdravili zdviženou pravicí pana Hitlera, pak budovali komunismus.

   Podepisovali "Antichartu", pak podporovali "Sametovou revoluci".

   Poté podporovali "nedostudovaného hajného", což dělají dodnes.

   Navíc začali podporovat i velvyslance našeho přítele nejvěrnějšího, tedy SS!!!!

   VAŽME si těchto "umělců"!!! Naší podporu jim vyjádříme nejlépe tak, že budeme chodit do divadel, kde tito ANGAŽOVANÍ jedinci vystupují!!! Případně i na filmy, kde hrají!!!

   VIVAT BARTOŠKA A DYK!!!

   J.B.

   Vymazat
  2. 11:38, nadšení z našich kulturních mágů ze mne po slavné revoluci celkem rychle opadlo a zmněnilo se v nenávist. Opravdu tuto sortu zaprodaných převlékačů kabátů nemůžu ani cítit. Kdejaký kopáč má úctu a charakter, oproti těmto sviním.

   Vymazat
  3. Už to od umělců známe, ne? "Přemluvte babku, přemluvte dědka". Vyhrála pravice a následovalo okamžité snížení důchodů, okamžité snížení platů o 10%, okamžité navýšení extrémních zisků zahraničním firmám, okamžité navýšení platů poslancům a ostatním darmožroutům. Takže, když další jim podobní, kteří hlásali Přemluvte babku, přemluvte dědka, kteří hlásají dnes nepokoje proti prezidentovi, mají na mysli hlavně blahobyt těch poctivých miliardářů a na nás kašlou.

   Vymazat
 2. Narcis hryže do ruky, která ho krmí.

  OdpovědětVymazat
 3. Narcis - Bartoška - agent stb,člověk bez morálky.Co víc dodat.Nyní i pisálek nesmírně blbých peticí....tzv.tragéd!!!

  OdpovědětVymazat
 4. No teda, to je logika hodná idiotů.
  Jiný by řekl , že Bartoška je odvážný hrdina, protože NAVZDORY tomu, že jeho festival někdo sponzoruje si ho dovolí kritizovat. "Odvážní" Pepíci z NR by pokorně a úslužně drželi za všech okolností hubu aby náhodou nepřišli o žvanec a kvičeli by jen anonymně na netu.

  A hlavně, Bartoška nekritizuje Čínu, ale naše představitele, kteří Číňanům zcela bezdůvodně vlezli svým prohlášením 4 do prdele.

  Bez čínských financí se neobejdou nikde v Evropě ani USA? Bože, jak jsme jen mohli my všichni zápaďani bez těch Číňanů dosud přežít???
  Co to je proboha za čínského vlezdoprdelku ten Rozvoral?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Synku, ty nevis co je to kapitalismus? Pro penize je bezne i vrazdit. Tak se, hlavne sam pro sebe, vymackni o co ti
   de. No,a taky si pak zrekapituluj, co o tom vis. Napoveda k vysledku cviceni: nic.

   Vymazat
  2. 12.10 nechápe , že když se pan Bartoška nechá platit od Číňanů , je to horší , než když naši 4 dbají o obchodní vztahy s Čínou .Když je charakter , tak na 100 % a plať si ty festivalový hrátky jiřiku sám .

   Vymazat
 5. Na rozdíl od vás, 11:38 jsem si Bartošky nikdy nevážil. Pohrdám jím.

  OdpovědětVymazat
 6. je to hajzl a patri ke svym kavarnickym hajzlum

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včetně toho cypa12:10

   Vymazat
  2. Kristepane, jsou zde tři anonymové ve 12:10. První ironizuje naše pseudoumělce, třetí se přidává a druhý oslavuje. Kterého z těch tří kritizujete?

   Vymazat
 7. 12:34: souhlasím s Vámi - je to cyp jak lampa stejně jako jejich guru Schlaffenberg vel Schwanzwieberg /ostravský překlad - cyp jak lampa/.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cyp jak lampa a sviti jak petrolejka :-)

   Vymazat
 8. Občan pan Jiřík Bartoška ovlivnil mé směřování. Se slzou v oku vzpomínám na jeho skvěle herecky ztvárněné příslušníky Sboru národní bezpečnosti, kteří neohroženě, s planoucím srdcem, vybojovali socialismus a uchránili ho před agenty imperialismu.Jím ztvárnění příslušníci SNB, Pohraniční stráže, či vojsk ministerstva vnitra byli vždy charismatičtí, čestní, poctiví, staateční. A nebyl sám, Ivánek Vyskočilů, Honzík Krausů, a další a další a další. No, nedivte se mladému klukovi, že se nechal zlanařit, že se chtěl podobat těmto hrdinům. Jen jedno je mi třeba připsat k dobru - na žádné tajné seznamy jsem se přesto nedostal, do zahraničí, do té proklaté kapitalistické ciziny mne také soudruzi nepustili, tolik mi zas nevěřili, no, ten klíč jsem nedostal, na zápis do seznamu jsem žaludek neměl. A k Miškovi Horáčkojc, jeho texty miluji, v podání hany Hegerů prostě pohlazení po duši, skvost. Pro mne ty texty mají obsah, vedou mne k přemýšlení, i na jejich zákaldě jsem nepodepsal. MišA co Miška, něco pro něj bylo asi obsažnější, důležitější než ty jeho texty.

  OdpovědětVymazat
 9. Ten trouba z "Evropských hodnot" 12:10 asi neví, nebo spíše ví a dělá z lidí blbce, že Lobkowicz je sice sponzorem, ale tím nejhlavnějším je MK, které dává okolo 30 milionů každý rok a Herman jistě není nevděčný, aby tu sumičku nezaokrouhlil o to, co by případne Lobkowicz stáhl.
  Takže ta "odvaha" Bartošky směrem k Číňanům je hodně trapná....

  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 10. Oni jsou prostě většinou nevzdělaní. Ještě jsem se občas zamýšlela nad výroky Marka Ebena (všimněte si, že v této kauze nefiguroval, a nemyslím si, že by nedostal nabídku), protože je to kultivovaný a vzdělaný člověk, i když s jeho názory nesouhlasím. Ale aby nám plamenně kázala taková Bára Štěpánová, to mě opravdu hluboce uráží. A myslím, že nejen mě. Mimochodem - pan Bartoška byl těžce nemocný, a jeho léčba určitě stála nemalé prostředky. Ráda bych věděla, kolik by musel zaplatit v jeho obdivované Americe, a jestli by nepřišel na mizinu. Takhle podivně kouše do ruky, která ho živí. Nebo že by byl v dohledu jiný sponzor?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:06 Eben, kultivovaný a vzdělaný člověk ? Také se dá říci, vychcaný. To je mnohem věrohodnější.

   Vymazat
 11. Je taky mozny, ze takovou drobnost prehledl. Inu umelci, jsou jak vcelky delnice, rika se v nejake, uz skoro klasice. Pokud mu to, ale nedoslo, potreba proverit, tak ten doktor skalka prehlidne cokoliv a je nrbezpecny jak dite se sirkami ve stohu slamy.

  OdpovědětVymazat
 12. Barťák již jednou svou loajalitu prokázal, když tuším v Činoherním klubu uvedl v život repliku "Havel na hrad!". V době, kdy byl Havel neznámý a v podstatě nevolitelný tímto odstartoval kampaň, která byla včetně tohoto hesla pečlivě naplánována tzv."poradci" z rozvědky jednoho cizího státu. Tuto informaci mám od přímého účastníka událostí...
  To, že odměnou za tuto vskutku životní roli bylo předsednictví festivalu je nanejvýš pravděpodobné.
  A nyní již druhá taková role tohoto roztleskávače. Myslím že se osvědčil a mohl by konečně dostat ředitelování festivalu politické písně :-P

  OdpovědětVymazat
 13. Pokud v příštím období opět zvítězí Miloš Zeman, pak Havloidi, Bartoidi a další kavárenští povaleči, budou muset emigrovat domů, do své milé vlasti za oceán, s vlajkou z hvězd a pvuhů.Na Staromáku už chyběli jen ti dva experti a vítači radaru.Vyčmítal a Purkanová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 15:06 také bych si to tak představoval, no ona skutečnost je však jiná. Dnes jsem se s překvapením dočetl, že petici k občanskému neklidu podepsala i známá " Stár ", Eva Pilarová. Poněvadž se dušovala, že v případě vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách okamžitě emigruje, tak jsem se mylně domníval, že již sklízí zasloužený úspěch v USA, no a ono tomu tak není. Zůstala. Je to poctivá žena, jako všichni naši čestní umělci !

   Vymazat
 14. Kdyby tuto výzvu přednesla moje sousedka Nováková, tak si jí snad vyslechnu až do konce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to vyžaduje u Vás buď silný žaludek, nebo u sousedky hezký kozičky :-)).

   Vymazat
 15. Bartoška se už dávno odepsal tím, že podporoval ODS.

  Všechny "české" poslušné loutky psychopatů z USA musí trpět touž duševní poruchou; v opačném případě by totiž bojovali PROTI zločinecké organizaci NATO a USA.

  OdpovědětVymazat
 16. Vidím, že aj v Čechách máte hercov, schopných zahrať všetko. Na Slovensku taký Kňažko si už zahral nositeľa ceny "zaslúžilý umelec", revolucionára, ministra kultúry, aj ministra zahr.vecí...
  Proste, vševedko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:23
   Bratři!Jánošíci!
   Kňažka jste měli už dávno stáhnout z kůže!
   Je to jeden z těch,který hřměl proti Čechům a
   tupil naši společnou vlast!
   zdravici na Slovensko!
   jituš

   Vymazat
 17. Komedianti jsou snad větší pakáží než samotní politici!

  OdpovědětVymazat
 18. Je vidět že nám pan Bartoška už stárne, nebo je po nemoci nějak diskvalifikován, nevím. Vím ale že se dříve dokázal velice chytře a mazaně orientovat. Za totality protěžovaný herec i antichartu nám borec podepsal a s STB byl taky jedna ruka, po sametovém pšouku hnedle čile kamarád se všemi od vesla. Kámoš Klaus ledaskde umetl cestičky. Prostě schopnej chlapík, jenom se bojím, že je hlavně všeho schopnej. A nakonec se takhle blbě ztrapní před celým národem a vsadí na špatného koně. Asi nám fakt už stárne.

  OdpovědětVymazat