Reklama

středa 9. listopadu 2016

Jozef Banáš: Analytici a médiá dostali na frak. Komu sa budu teraz pchať do zadku? Trumpova výhra je prehra mainstreamu

Samuel Gdovin
9. 11. 2016   Hlavné správy

K zvoleniu Donalda Trumpa na post amerického prezidenta sa vyjadril aj známy slovenský spisovateľ Jozef Banáš. Víťazstvo Trumpa považuje za prehru maisntreamu. Banáš poukazuje na doterajšiu mediálnu pro-americkú propagandu nielen na Slovensku, ktorá štvala proti Trumpovi a oslavovala Clintonovú. Analytici a médiá podľa neho dostali na frak


Banáš vo svojom komentári na portáli aktualne.sk dal mainstreamovým propagandistom nakladačku hneď v úvode:

“Trumpovo víťazstvo znamená zdrvujúcu prehru servilných „novinárov a analytikov“ od Ameriky až po Slovensko. V bubline nežije internet, ale novinárski vymývači mozgov.”

Ako ďalej tvrdí, Donald Trump ho zaujal už v roku 2005, keď si kúpil jeho knihu s názvom “How to get rich” („Ako sa stať bohatým“).

“Je to vynikajúca kniha a aj vďaka nej som mediálne útoky na tohto chlapíka bral s veľkou rezervou, hoci priznávam, v istých chvíľach som i ja v dôsledku totálneho protitrumpovského mediálneho ťaženia zapochyboval o schopnosti zdravého úsudku amerického voliča. Vykrikovali, že vraj nikdy nebol v politike. Fíha?! To je predsa jeho najväčšia prednosť,” napísal Banáš .

Pre ilustráciu vymenoval titulky Slovenských mainstreamových médií pred americkými voľbami ako dôkaz propagandy v neprospech Trumpa :

“Cunami titulkov ako Pred Trumpom varujú Američanov domáce i svetové médiá, Eminem rapuje proti Trumpovi, Hollywood proti Trumpovi, Celebrity vyzývajú k spoločnému boju proti Trumpovi, Trumpovi sa rúca kariéra, Bono proti Trumpovi, Vegas proti Trumpovi, Star Trek proti Trumpovi, Pussy Riot spievajú proti Trumpovi, De Niro by chcel Trumpa udrieť, Trump je neriadená strela, Všetky celebrity spojte sa proti Trumpovi, Americký spisovateľ bojuje piesňami proti Trumpovi, Svetová vojna proti Trumpovi, Rusko podporuje Trumpa, Paranoidný „xenofób“ na čele USA a nespočetné množstvo ďalších útokov v slovenských médiách ma tiež takmer nalomilo. ”

Podľa Banáša sa našťastie ukázalo, že Američania sú voči mediálnym manipuláciam odolnejší ako si predtým myslel.

Významný spisovateľ ďalej kritizuje novinára Mariána Leška za jeho už povolebný článok v nemenovanom médiu s názvom ” Prečo sa médiá a odborníci tak mýlili a podcenili Trumpa?”

“Musím teda rázne opraviť môjho vzácneho priateľa Mariána Leška, ktorý po Trumpovom víťazstve uviedol, že internet, ktorý podľa neho rozhodol americké voľby, žije vo svojej „bubline“. Týmito slovami presne zodpovedal zmienenú otázku jemu blízkeho „mienkotvorného“ denníka. V bubline, milý Marián, nežije internet, ale práve naopak – žijú v nej mainstreamové médiá, ktorým ľudia nielen v USA, vo svete, ale, chvalabohu, aj na Slovensku prestávajú veriť. Naopak, stále viac dôverujú tým, ktorých mainstream označuje za rusofilov, konšpirátorov a iných špekulantov. Považujem víťazstvo Trumpa za zdrvujúcu porážku mainstreamu. ”

Banáš kladie kladie aj rečnícku otázku : “Nuž, „novinárski“ a „analytickí“ chlapci a dievčatá, som zvedavý, komu a ako sa teraz budete pchať do zadku.”

Taktiež je zvedavý ako sa zachovajú politické elity Európy ako Merkelová, Tusk, Juncker a im podobní.

“Ako zablahoželá Angela novému americkému prezidentovi, ktorý označil jej utečeneckú politiku za katastrofu, vážne poškodzujúcu Nemecko a Európu? Trump niekoľkokrát jasne povedal, že zastaví prúd imigrantov z krajín, v ktorých sú teroristické zoskupenia. Čo budú písať naši „novinári a analytici“, keď Trump pristúpi k tomu, čo avizoval – k revízii Severoatlantickej zmluvy? Čo spravia, keď začne normalizovať vzťahy s Ruskom? Čo budú robiť naši a európski poskokovia predbiehajúci sa v podpore Transatlantickej obchodnej zmluvy, ktorú má Trump v úmysle nechať ležať ľadom?”, kladie Banáš rečnícke otázky.

“Dokonca by som si dovolil povedať, že víťazstvo Trumpa je totálnym krachom „mienkotvorných“ mainstreamových novinárov. Paralela medzi vymývaním mozgov v prípade brexitu a amerických volieb je očividná. Otázkou dňa teda je, ako sa po svojej porážke zachovajú „novinárski a analytickí“ vymývači mozgov. Byť na ich mieste, hodím uterák do ringu a odídem na lazy venovať sa chovu oviec. Tie im možno ešte uveria,” dodáva na záver Jozef Banáš v svojom článku na aktualne.sk

Na horním snímku Jozef Banáš

13 komentářů :

 1. "Podle jeho názoru ze všeho, co se děje v USA v souvislosti s prezidentskými volbami, je jasné jedno: Wall Street a zbrojařská lobby vítězství Trumpa nedovolí. Nemohou. „Mít v čele státu muže, který hlásá dialog s Ruskem, rozpuštění NATO a uvolnění napětí, je nepřípustné. Bez napětí a lokálních válek kšeft se zbraněmi nefunguje,“ píše Banáš."

  Banáši, zase vedle jak ta jedle. Už se s tím svým blekotáním neztrapňuj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to bohužel tak, jsou to prosté a všeobecně známé souvislosti. Vojensko-průmyslový komplex USA potřebuje nutně nepřítele, jinak přijde o kšefty. Bankovní sektor USA potřebuje rovněž nepřítele, protože jinak nebude moci půjčovat vojensko-průmyslovému komplexu na zbrojení. Avšak zbrojení bez válek je také nedostačující, protože vývoj musí pokračovat a munici je třeba obměňovat, přičemž obyvatelstvo je třeba udržovat ve strachu z obavy, že zbraní bude málo, když je napadne "agresívní" Rusko, Čína, Irán nebo nedejbože Severní Korea, jinak by to navyšování nákladů neprošlo. Ve válkách, vyprovokovaných pod různými záminkami je zapotřebí zničit co nejvíce měst a infrastruktury, protože banky zase mohou vydělávat na půjčkách korporacím, které budou profitovat z obnovy všeho zničeného. To je jednoduchý princip, který pořád ještě někteří nepochopili, ačkoliv se neustále opakuje již více než 100 let. Typickým příkladem je bombardování Německa letectvem USA a VB, kdy města byla proměňována v trosky a německé továrny nerušeně zvyšovaly válečnou produkci, tím pádem se válka prodlužovala, škody se zvyšovaly a SSSR byl oslabován. Kdo nevěří, ať si zjistí, kdy poprvé spadla bomba na obrovské zbrojní továrny, vyrábějící pro Třetí říši, jako je Škoda Plzeň, ČKD anebo Vítkovice.

   Smazat
  2. My všetci tápeme vrátane najvyšších polikov u nás, u vás či inde vo svete. Nikto totiž nevie predvídať, či k nejakým resp. akým zmenám dôjde po inaugurácii Trumpa.

   Smazat
 2. ..za totálně poraženého beru každého člověka který trpí porušování jeho základních lidských práv na pravdivé informace.
  Ručník bych doporučoval namočit a přiložit na čelo jestli si myslíte že pravda bude na pořadu aktualit příštích dnů :))*

  OdpovědětSmazat
 3. Donald se musí domluvit s jednou s velmocí.
  Vzhledem k obecné bílé averzi vůči žlutému člověku,
  se bude snažit domluvit s Rusy. A zároveň hodit vidle mezi ně a Čínu.

  OdpovědětSmazat
 4. Je tak, preSStituti a jiné "stětky" z růných soukromych provladních ziskovek, se snažili a snaží seč mohou, ale nějak jim to nevychází ;)

  Zeman, Brexit, SPD Tomio Okamura, Trump, vse proti zuřivé propagandě bezcharakterního lidskeho "mediálního" odpadu;)

  Rozumní lidé, "neovčané" už ty jejic kecy, ani nesledují ani nečtou ;)

  Budoucnost patří přirozené lidské Svobodě a Přímé Demokracii ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Jen připomínám, že u nás to "pražskokavárenská minekotvorná médiá" prosrala už před několika lety. Zvolili jsme si svého, ne jejich prezidenta. Teď budou chtít natvrdo demontovat demokracii. Je třeba si ji ohlídat a to i za využití čllánku 23 Listiny základních práv a svobod. Buďme ve střehu. Jejich jedinoušancí je fašismus. Článek 23:
  Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsem rád, že volby v USA vyhrál Donald Trump, snad bude ve světě klidněji. Předvolební sliby Trumpa prověří čas. V praxi se teprve ukáže, co byly předvolební blafy, určené voličům, a co myslel vážně. Aby to nakonec nebylo jako u nás - volební programy jsou určené voličům, reálná politika se dělá jinak.

  OdpovědětSmazat
 7. Pro lidstvo je nejdulezitejsi,aby se narovnali vztahy Ruska a Ameriky,nebo to co se chystala predvadet Hillary,bola nebezpecni hra..to bude prvni krok-ne valku-a co bude dal delat Trump,neni az tak zivotne dulezite.Nejak bylo a bude.

  OdpovědětSmazat
 8. Pan Jozef Banáš na Slovenský hrad !!!!

  OdpovědětSmazat
 9. Nebo jako vedlejšák na post českého premiéra. Tomu už stejně zvoní hrana, ozubené pleši.

  OdpovědětSmazat
 10. Kdyby Donald Trump "jen", odvrátil nebezpečí válek mezi Východem a Západem, už tím skutkem mnoho pro lidstvo učinil. Morave

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.