Reklama

čtvrtek 17. listopadu 2016

Kalousek už kňučí....


Lubomír Man
17. 11. 2016
Naříká a vyje zrovna tak, jako věrný přítel člověka, když se mu páníček ztrácí z obzoru. Prý jsme si na svobodu a demokracii zvykli jako na samozřejmost, a teď jsme celí ztuhlí z toho, když se nás obojí chystá opustit. Protože to, co přichází s Trumpem, stojí za starou belu. Na takové poměry, které se v budoucnu dají čekat, se on Kalousek, může tak jedině vykašlat. Protože demokracií opravdovou byla ta dosavadní, předtrumpovská, kdy třeba jej, jako představitele strany „těšící se“ zhruba tříprocentní podpoře veřejnosti, zvali redaktoři českých televizí do svých pořadů minimálně jednou denně (někdy dokonce i vícekrát denně), docela, jako kdyby jeho strana měla veřejnou podporu devadesátiprocentní. V televizních a rozhlasových debatách o politice, moderních i jiných dějinách (nejsvětovější byly ty v ČT s Kučerou), měli levičáci všude utrum, byli neviditelní a neslyšitelní, odřezáni od tzv. veřejného diškurzu, a to byla jedině správná strategie, s jakou se na tyhle kolomajzníky a trdla dalo jít.

Ale s tím se teď tahle lůza, jež se teď i u nás bude (stejně jako Trump v Americe), rozdýchávat, nespokojí, na to si můžete vsadit. Bude se drápat k úřadům a funkcím v médiích, bude žvanit o rovných příležitostech pro všechny, po šílenci Trumpovi bude blekotat, že „nevidí žádný smysl pro konflikt s Ruskem“, jako kdyby ten konflikt nebyl smyslem západního života, bez kterého by se ten Západ mohl rovnou vymazat z glóbu. Bude vyžadovat zrušení protiruských sankcí, čímž se samozřejmě Rusko znovu přibliží k Evropě, a Amerika se naopak bude dělat víc a víc jen pro sebe. Dojde i k slavnému setkání Putina s Trumpem, ze kterého budou pitomci celého světa celí bez sebe, ale pro lidi Kalouskova typu se takovýto svět stane místem, jež ztratílo vůni i půvab. Bude marno žít, a z dosavadních lásek k NATO, k americkým neokonzervativcm, k smlouvě o americko-evropské obchodní a bezcelní spolupráci (TTIP), k Bilderbergu, k Novému světovému řádu (NWO), a k Wolfowitzově doktríně, zbude už jen láska k sobě samému. Ale bude to láska v jednom smyslu kupodivu i šťastná.

Pokvete bez jediného rivala.

24 komentářů :

 1. Kalousi ušatý konečně už jdeš do prdele a vem sebou ty blbouny, ten Havloidní šunt.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalous ušatý to má za pár, do roka a do dne, pokud nepoužije trik obráceného kabátu, kam vítr, tam plášť a nepřeleze do jiné partaje ze zkrachovalé válečnické strany Kchárl von Austria.Kalous je v tomto ohledu přeborník!

   Smazat
  2. Kalousovi doporučuji intenzivněji pokračovat, zvláště teď v zimě, v dalších politických aktivitách typu rumových vánic a vodkových grand prix.Vítej Kalousi v nové straně, kde předsedou je MuDr. Nešpor.

   Smazat
 2. Bodeť by nenaříkal. Za dosavadních poměrů si přišel na 4 miliardy. Bez práce ...

  OdpovědětSmazat
 3. Zdravím Vás Lubomíre Mane. S gustem jsem si článek přečetl a přeji si, aby se naše naděje a očekávání ohledně rapidního zmírnění napětí, včetně zrušení sankcí proti Rusku, plus přehodnocení sluníčkových postojů k, (pro nás likvidační), imigrační politice, plně naplnila. L.P.

  OdpovědětSmazat
 4. Jémine, ani nevíte, jak mě ta představa, že to takto bude, těší ........ Díky za nadějnou prognózu.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Kalousek to vše dobře ví, ten se spojí i s "ďáblem", aby z toho zase vyšel "vítězně". Chce to jen čas a vhodnou chvíli.
  Zcela určitě nebude sám ...

  OdpovědětSmazat
 6. pane Mane, i do Obamy se vkládaly naděje a takoví jisti bude i Trump, i na amerických prezidentů mají páky a musí poslúch.Bojovník za demokracii.

  OdpovědětSmazat
 7. Sázet se můžete pane Man o co chcete. Já se zase vsadím, že lidé jako je Kalousek se budou "držet stolu" a dobrovolně té "lůze" nic nedají.
  A že jich je ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych řekl, že snad bude konec kalouskozlodějinám a mohlo by se i ledaco vysvětlit.

   Smazat
 8. Nejsem prognostik, ale mám obavy, že Vaše-naše- moje naděje a očekávání se rozplynou, jak pára nad hrncem. To, co stojí nad vládou USA a jimi ovládanou
  částí světa se nezastaví, ani před Trumpem. Ale kvikot Kalouse a podobných je na místě. Tak,nebo tak to skončí a ani ďábel jim nepomůže. Q.

  OdpovědětSmazat
 9. Hlavně aby byla schůzka Trump-Putin v Praze, pod patronací prezidenta Zemana...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to vidíte, Zeman je o několik kroků vpředu. Už telefonoval Ivaně, že by si přál, aby byla velvyslankyní. A kdyby k té schůzce došlo, tak to bude samozřejmě v Praze, samozřejmě pod patronací Zemana. Už vidím jak pražská buzerantská kavárna vřeští, ječí, kvičí a vyšiluje!! No to bude pošušňáníčko!!!

   Smazat
 10. Svět nikdy nebude černobílý a náš pohled na něho je jen náš a jiný ani nebude.To ostatní můžeme komentovat...ap.,ale to asi vše.

  OdpovědětSmazat
 11. Kalousek nemusí kňučet - přece nemusí být v politice vůbec když je to taková špína - ne? Nakradeno má dost, a důchod bude mít taky královskej, dokud jim na ty jejich takzvané mzdy někdo neskočí. Může s klidem říct všem adieu, a zalézt někam, kde ho nikdo nezná. Ale problém je v tom, že svině může přežít zase jen mezi sviněma, v tom chlívu, kde si to pěkně zahnojili, u těch svých všivých koryt. On potřebuje tu politickou špínu k životu, asi jako herec potřebuje divadlo k hraní, politická špína potřebuje kolem sebe mít ten hnůj, ten věčný bulvár, tu mediální pozornost, to věčný žvanění a komentování všeho. Jak se mohl z chemika stát politik? Nechápu to vůbec. Prostě tyhle vši hledaly prostředí, kam se přisajou a už nikdy se nepustí. Tak proč by skučel? Skučet bude, až bude další převrat, ale který nezprostředkují umělecké a kolaborantské kurvy, nýbrž pro změnu poctiví a slušní lidi, kteří nemají uesřitnictví vůbec, ale vůbec zapotřebí, protože netouží nikam šplhat, ani po moci nebo kariéře, ale aby život kolem nich a pro svoje děti dostal zase normální a slušné rozměry, a zbavil se té licoměrnosti, podlosti, a pokrytectví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:27- bylo by krásné "dokopat" slušné a poctivé lidi do politiky ale jak to udělat, když netouží po moci a kariéře?

   Smazat
 12. Docela to začíná vypadat, že Kalousek je politická mrtvola, i když on se zatím vždycky dokázal nějak vydrápat na výsluní a držel zcela zjevně pod krkem mnoho lidí, kteří tancovali, jak on v pozadí pískal. Jenže to přehnali on i jeho kumpáni. Lidi si dobře už před časem všimli jeho neustálého mluvení v TV úplně na jakékoliv téma, a to jim začalo být podezřelé, tím se tento pán zcela zprofanoval. Proč je pro něj volba Trumpa tak tragická? Vždyť by mu mohlo být srdečně jedno, kdo je v USA prezidentem. Takže z toho mi vychází, že změna v Bílém Domě se ho nějak osobně dotkne. Že by vyschly zdroje? Čím držel v hrsti ČT? Jakto že se vysekal ze všech průšvihů, od svého působení na MNO a po MF? Jak to, že beztrestně nadělal za republiku takové dluhy, když zároveň škrtil na investicích i mandatorních výdajích? Už při jeho vystoupení po volbách v televizi bylo možno v jeho chování postřehnout paniku. I když ho není možné podceňovat, vsadila bych si na to, že jednou bude tento pán souzen. Jsem jenom zvědavá, kdo sekyru zatne jako první. Zdravím Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milá paní, proč se tak hloupě snažíte mluvit o někom, že nadělal za republiku dluhy. Vždyť, jak je vidět o tom ale vůbec nic nevíte. Proto radši přemýšlejte než něco publikujete.

   Smazat
  2. Paní to zřejmě myslí tak, že za jeho působení na MF vzrostl dluh Česka o tři čtvrtě bilionu Kč.

   Smazat
 13. Navrhuji Kalouskovi aby Trumpa profackoval - u nás mu to procházelo. Třeba by se dostal do světového tisku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by mu neprošlo.Tady fackoval studentíka
   a za zády měl parlamentní ochranku.Pochybu-
   ji,že Trumpova ochranka by ho nechala vůbec
   přiblížit.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. No nic, ale konečně by byl skutečný hrdina tedy podud by ho Trump levým hákem neposlal k zemi.
   Moc by se mi to líbilo

   Smazat
 14. Odvysílá naše zmanipolovaná a prolhaná bruselská televize, až Trump přijede do Ruska za Putinem urovnat vztahy?V kamerách prasknou čočky a do studia bude vhánšn čpavek a síra!

  OdpovědětSmazat
 15. Co se týká Kalouska, nevím jak je možné, že veřejnoprávní televize za naše peníze zve před obrazovku a do našich obýváků dementa který mlátí voliče a ukazuje na ně fakáče. Nepochopitelné a smutné, že to lidem snad nevadí asi už rezignovali. Dobrý citát je "Nestarej se o politiku, a politika se postará o Vás" Lidi myslete mozkem!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.