Reklama

.

.

čtvrtek 24. listopadu 2016

Umlčeni aneb Smlouva za záclonou

Kateřina Konečná 
24.11.2016   blog autorky - europoslankyně

Nevím tedy, čemu se divíte, když evropští občané ztrácejí víru v evropský projekt a jeho přínosy.

Navrhované komplexní dohody o hospodářské a obchodní spolupráci mezi Kanadou a Evropskou unií na dohodě (CETA) jsou čím dál tím kontroverznější.

Začneme tím, že smlouva se vyjednávala v tajnosti za účasti korporací, a nikoli občanské společnosti. Navíc je podezření, že není zcela v souladu s evropským právem, a to zejména kvůli opatření ICS, které umožňuje zahraničním společnostem žalovat státy. Čtenář si také jistě vzpomene, jak velkému tlaku byl vystaven malý regionální parlament v Belgii, aby se smlouvou souhlasil, i když měl velmi rozumné výhrady.

Teď však CETA ohrožuje i samotné europoslance a jejich možnost se svobodně vyjadřovat. Prezident Evropského parlamentu Martin Schulz sice stále veřejnost ujišťuje o tom, že je rozeným demokratem, ale za záclonou dělá všechno pro to, aby ničil možnosti demokratické výměny názorů.

Teď se například rozhodl, že kritické hlasy o CETA, které vycházejí zejména z výboru pro životní prostředí (kde jsem koordinátorkou za naši politickou skupinu) a výboru pro zaměstnanost, bude prachsprostě ignorovat a nedá svým kolegům možnost se k nim v rámci hlasování vyjádřit. Akceptovat bude pouze názor výborů pro zahraniční věci a mezinárodní obchod, které jsou samozřejmě zcela v souladu s jeho stanoviskem.

Smlouva se navíc bude projednávat ve zrychleném tempu, takže o ní budeme hlasovat již v prosinci a nikoliv v únoru, jak se původně plánovalo.

Celá věc je o to nelogičtější, že sama smlouva CETA má ve svém názvu slovo „komplexní“ a přitom je to samotný předseda Evropského parlamentu, který neumožňuje všem výborům se k této smlouvě komplexně vyjádřit.

Každý si dokáže představit, že názor výborů pro zahraniční věci a mezinárodní obchod bude veskrze kladný, jelikož jim leží na srdci primárně dobré vztahy s Kanadou a vzestup mezinárodního obchodu, ale už se nebude mluvit o tom, že tato smlouva představuje riziko pro pracovní trh, kvalitu potravin, životní prostředí, kvalitu života apod. Tato témata předsedu Schulze asi nezajímají, a proto nedostanou prostor.

Nevím tedy, čemu se divíme, když evropští občané ztrácejí víru v evropský projekt a jeho přínosy. Přijde mi, že Evropský parlament začíná zcela selhávat jakožto kontrolní orgán vůči Komisi, když nedostane ani možnost se komplexně vyjadřovat ke smlouvám, které tato Komise vyjedná.

Na vině je zcela jistě tlak korporací a samotné Komise, která jim jde zcela na ruku. Problémem je, že se v EU vytvořil neformální orgán stojící zcela mimo smlouvy a dohodnuté postupy, který sám sebe nazývá G5 (zástupci Komise a členů Evropského parlamentu za lidovce a sociální demokraty).

Ostatní politické skupiny jsou marginalizovány jako druhořadé, jelikož sociální demokraté a lidovci mají v Evropském parlamentu většinu. Prvořadé je, že od politických debat tu máme Evropský parlament – a nikoliv přilehlé restaurace a »VIP« jednání.

Navíc mi není jasné, jak může Evropský parlament plnit roli kontrolora, když jde Komisi zcela na ruku. Mám proto na vás, občany České republiky, prosbu.
Evropský parlament byl umlčen, a proto vás žádám, abyste byli slyšet vy. Již brzy bude smlouvu CETA projednávat i český parlament.Vámi volení zákonodárci budou pod velmi silným tlakem ze strany vládnoucí koalice, která je stejně zaslepená jako bruselští byrokraté a odmítá vidět rizika, která tato smlouva přináší. Pište, volejte, e-mailujte a ptejte se, jak budou vaši poslanci o této smlouvě hlasovat. Máte na to právo a rizika pro náš kvalitní život jsou až příliš velká. 

53 komentářů :

 1. Jo, tak to vypadá, že evropské pojetí demokracie je poněkud odlišné od toho, co jsme si v listopadu o tomto pojmu mysleli my. Nejen, že jsem si mysleli, že budeme na kapitánském můstku s ostatními a skončili jsme v kotelně a to ani jako kotelníci, ale jen jako palivo, ale on navíc jednotlivec určuje, do který kry s tím Titanicem prásknem, aby to byla pořádná rána a záchranný člun je jen pro jeho vyvolené spoluzrádce. Hanba, darebáci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mluv jen za sebe, pane "palivo", a nepoužívej množné číslo.

   Vymazat
  2. Mluví i za mne, hlupče 19:13. TAk moc nekrafej!

   Vymazat
  3. Jo, má recht. Dobrá poznámka, která musela zákonitě vyprovokovat trollíka 19:13 k podjebáctví.

   Vymazat
  4. 19:13 - Trolle, ty nejsi pouhé palivo, ty jsi - což je ubohé - jsi dobrovolné palivo. To je ta nejubožejší role, a ještě se tím chlubíš?

   Jak ubohé...
   PB

   Vymazat
  5. 21:21

   Chudinko "palivo PB", nestahuj mě laskavě na svoji úroveň do kotelny. Je to drzé, sprosté a ty si tím nijak nepomůžeš, zoufalče.

   Vymazat
  6. 21:41 - pokud nepatříš k vyvoleným, jsi jen blbé palivo bez ohledu co trousíš za zpupné a hlupácké sračky na slídu ...

   Vymazat
  7. 23:26

   Mám se dobře, jsem spokojen a ty se třeba poser zlostí. Tvé zoufalé žvatlání jestli jsem palivo, barvivo nebo hnojivo, jsou mi úplně u prdele.

   Vymazat
  8. 21:41 A pán je tedy vyvolený spoluzrádce?

   Vymazat
  9. Upravit Anonymní řekl(a)...
   To A0:11, tak si spokojeně dál chrochtej a válej se ve svým bahně a ve svejch sračkách a nepindej nám tady do všeho, co se Tebe jak tady i sám zdůrazňuješ, netýká.

   Vymazat
  10. chlapi, vy jste al volové. Dohadujete se s 13 letým klukem, jako kdyby to byl dospělej.
   Dostal ajfouna, tak je spokojenej.
   J.

   Vymazat
  11. 0:11 - tvý subjektivní pocity jsou jen bezvýznamné projevy dočasného shluku organických a anorganických molekul. Stejně jako zlost - nemá smysl. Jen klidně konstatuju poznanou nutnost - což je definice Pravdy. Jsi je futrkanon, který si své bezvýznamnosti a bezcennosti není vědom ...

   Vymazat
 2. Jo soudruzi, tak jste kotelníci, palivo, otroci, hovna. Jsem rád že se k vašemu postavení ke kterému jste se za 27 let života všichni tak hrdě hlásíte.
  Musí se jednat o nějakou psychickou poruchu toto o sobě prohlašovat a ještě na to být hrdý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... za 27 let života vaší usilovnou prací dopracovali, všichni tak hrdě hlásíte...

   Vymazat
  2. 19:30
   Odpovídej až se tě někdo bude ptát ty dementní pohrobku udavače a kurvitele češtiny Veškrny Lahváče!!!!

   Vymazat
  3. 19:28
   Ty budeš nejspíš jedno z těch prasat, které pomáhalo ten bordel 27 let vytvářet. Jsi ale na velkém omylu, když si myslíš, že tu "úrodu" nebudeš, k potěšení slušných lidí, sklízet.

   Vymazat
  4. 19:28 - Blábol méněcenného jedince.
   PB

   Vymazat
  5. 19.28 Blbý, ale poslušný. Takové budou povolávat korporátníci ke své obraně jako první.

   Vymazat
  6. 19:28 jsi jednoduchý blb,budeš zde smrdět dokud nevyhniješ z bot!

   Vymazat
  7. Tak copak nam soudruzka prinesla noveho?
   Ohrozeni a dokonce niceni demokratickych nazoru,
   Organy, Komise,Predsedove , VYBORY !! Aj,Aj,
   Smlouvy, Demokraticke Parlamenty !!
   SocDemokrati a Lidovci, , Kontrolni Komise !!,
   Tajna jednani ,.Ohrozeni Poslancu, tim, ze se nebudou moci svobodne Vyjadrovat / kdyz a jako za komunistu ani nechteji!!/,
   To sou mi zmeny...

   Vymazat
 3. Tady je snad jen jediná možnost. Masová demonstrace proti přijetí té smlouvy. V dnešní ČR je to však jen utopie. I kdyby se K. Konečná rozkrájela.
  Vždyť lidi jsou vlastně masově spokojeni, nestojí fronty na banány, mohou cestovat, veřejně vulgárně ostouzet svého prezidenta a tak ...
  Takže co by ještě protestovali, že? ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...to všechno brzo skončí a pak se zdejší občánci zaserou až za ušima.....

   Vymazat
  2. 19:38
   Ano, lidi jsou masově spokojeni. A to komunistické zoufalce jako jste vy dovádí k šílenství. Pro vás platí, čím hůř pro lid tím líp pro vás. Viz výkřik zoufalce 19:54.

   Vymazat
  3. 21:46 - není to tak. Je to jen žvást - přání otcem myšlenky - http://www.extra.cz/cesi-vzpamatujte-se-mame-se-nejlepe-za-27-let-a-vy-porad-fnukate

   Vymazat
  4. To A23:28: fakt dobrý článok:-)! Len súdruzi v pred k svetlým zajtrajškom bez odvrávania a fňukania, plány vytýčené trhovou ekonomikou plním na viac ako 200%. Keď to napísali študované hlavy panEurópskeho boľševižmu, tak to musí byť pravda, aj keby moslimskí migranti z neba padali:-). Ak si to prečítali aj disidenti niekdajšie režimu určite z tých vykázaných čísel skvelých úspechov Česskej ekonomiky musia mať poriadne nepríjemné dejá-wu, že toto už kedysi pred 27-rokmi zažili. Tak len smelo Češi vykročte ku svojím svetlím zajtrajškom budovania rozvinutej demokratickej slobodnej spoločnosti a nefňukajte! Radšej bedlivo dávajte pozor, aby Vám výdobytky demokratizmu niekto náhodou neukradol spoza štátnych hraníc:-). Tentoraz nepriateľ číha z východu, nie zo záchodu, ako tomu bolo pred 27.rokmi. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  5. 21:46 Je neuvěřitelné, jak někdo může argumentovat takovou blbostí, jako "máme se nejlépe za 27 let". To přece kromě válek platilo po celou dobu lidské existence. Nebo snad znáte období, kdy po čvrt století byla životní úroveň nižší, než na začátku? Podstatný je trend a kvalita, nikoliv absolutní hodnota. Tou může argumentovat jen slaboduchý jedinec nebo ten, kdo těmi slaboduchými jedinci záměrně manipuluje.

   Vymazat
  6. Ten článek je spíš o tom, že je fuk jak se nám vede, páč žehrání na politiku a vlastní bídu je nám dané ak nějak od přírody a po staletí, ale na žádný barikády se fakt kvůli tomu nikdo nechystá:) Jak to píše ten Bořivoj Pauk? Cituji:
   "Diskuze malomocných, neschopných, žlučovitých, klauzemanovských i putinovských socek v pracovní době to jenom potvrzují. Nostalgicky pláčou na hrobech zpupných diktátorů, opěvují loupeživý komunizmus či jiný „většinový“ systém a zamlčují, že tehdy ještě dožívala předkomunistická výchova a morálka – komunisty nazývaná „přežitky kapitalizmu“ a že se žilo z naloupených bilionů. Dnes nemáme žádný civilizovaný kapitalizmus – ale trojbarevnou bolševickou otevřenou kleptokracii a partajokracii – bez „přežitků kapitalizmu“. Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. Levicoví odboroví bossové a lemplové jen žvaní – ale ani jediný kibuc nebo výrobní či prodejní družstvo si dosud nezaložili, aby tam předvedli, co umějí vlastní prací, bez olupování a parazitování na těch úspěšnějších. Blijí směrem na Západ, protože mu nikdy nebudou sahat ani po řiť, aby ji mohli políbit. Kydají na cikány, ale sami klesají na jejich úroveň, ba i pod ni.
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Závistiví a připosraní Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu či Berjozky." - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Vymazat
  7. 16:00 Nevystupuje ten Bořivoj Pauk ve zdejších diskuzích jako jistý Pepek Vyskoč? Jeho "pravdy" jsou pronášeny stejně autoritativně, ale jsou stejně blbé a lživé. Při porovnání s fakty jsou jen k smíchu.

   Vymazat
  8. 21:01 - to těžko, jednak má brilantní styl a bohatý slovník a druhak mydlí všechny! Tedy i idoly praglkafilerie typu TGM, Beneše a Havla:) Jako monarchista a katolík nenávidí husity a moc nemusí ani Čechy jako takové! Nesnáší panslavismus, Rusko a je zjevný obdivovatel Západu. V tom posledním se shoduje s Pepkem, ale to je tak všecko ...

   Vymazat
 4. CHybí STB nebo ANTISOROS aby zorganizoval v ČR převrat. Ovšem převrat kam a k čemu, aby to nebyla zase bouda. Vše je možné změnit jen zvolením strany která prosadí co nejširší možnosti referenda. Volte SPD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vol si koho chceš. Ale pak tu nebreč že jsi zase někomu naletěl. Co Tomio dokázal? Je v parlamentu už 3 roky. Zatím jen řeči a řeči a řeči.
   Učit se, učit se, učit se!

   Vymazat
  2. k 1:21
   Snad se poučil a nebude tak naivní aby ve straně strpěl takové podrazáky co jeho práci zničili a ukradli mu stranu. U nás je to běžné :
   Topolánek ukradl stranu Klausovi, Špidla zničil stanu kterou dostal do vlády Zeman, Sobotka zničil co zachránil před katastrofou po vládnutí Špidly pan Paroubek.
   Václav

   Vymazat
 5. Psychopatičtí kolaboranti v "českém" parlamentu odhlasují všechno, co ji Říše nařídí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní24. listopadu 2016 20:35
   Tak to nějak je. Ale nejparadoxnější na tom je, že komunistka musí občany varovat, že jsou jim odebírána demokratická práva. Žádné naši „demokratické“ straně to tak nepřijde. Takže naprosté zmatení významů a hodnot je nutno se v tom urychleně orientovat. P.K.

   Vymazat
 6. Vážení komentátoři (jak vidím naš národ jako celek):
  1. koho jsme si zvolili toho máme
  2. jsme národ remcalů, kteří se bojí stát si za svým názorem
  3. dělají to správně, rozdělí a panují
  4. nejsme schopni ani vyslechnout názor spolustolovníka
  5. hájíme do roztrhání těla svůj názor i když v hloubi duše víme že je špatný
  6. opozice není schopná se spojit - roztříštěnost na melé strany které nezmůřou nic.
  7. atd....
  jak z toho ven ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:55-jít na vzduch-ode mne to sedí!

   Vymazat
  2. Děkuji, už jsem byl. nebo bl....

   Vymazat
  3. 20:55
   Hlavně ne ZTOHOVEN!!!!!!!!!!

   Vymazat
 7. Začínám mít pocit, že už je to jedno.
  Evropa už spáchala sebevraždu.

  Že se to neprojevuje?
  Na Titanicu také nikdo nevěděl, že se do lodi valí voda. Sem se valí muslimové.

  Jako člen NATO si koledujeme provokační politikou o fyzické zničení.

  Podepsáním CETA (a výhledově i TTIP) jsme zrušili demokracii. (Pokud tu vůbec někdy byla). Každopádně jsme se zbavili státu-nástroje na svoji ochranu, a zbyl nám už pouze stát-nástroj k našemu donucování.

  Evropské obyvatelstvo se chová jako lesní zvěř pasoucí se pod posedem. Občas z posedu padne rána, a zvíře padne, aniž by ji zaslechlo.

  Evropská Unie je řízena gangem lumpů a hlupáků, a my sotva budeme mít to štěstí, že by je někdo nešťastnou náhodou postřílel. Proto nezbývá, než rychle utéct.


  Moje babička říkávala, že kdo uteče, ten vyhraje.
  Mně se to přísloví tenkrát zdálo zbabělé, ale dnes, poučen životem, už vím, že je moudré.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak utíkej PéBé a ani se neohlížej. Na hranicích už tě žádný soudruh se sapíkem a čoklem, jako za vašich starých dobrých časů po kterých se ti tak moc stýská, zabít chtít nebude. Tak pápá.

   Vymazat
  2. Souhlasím s Babičkou, ono se za pár ukáže co mělo ten správný smysl

   Vymazat
  3. Zajímavé, jak "babiččino" přísloví si vyloží kazdý jinak. PB- ztráta iluzí? 22:04-typický trol, který arogancí zakrývá strach z jeho budoucí emigrace, 22:59-čekajícího, váhajícího, na co? Někdy komenty jsou zajímavější než články.

   Vymazat
 8. Paní Konečná, je snad jediný komunista, který se snaží pracovat v zájmu občanů. Bez ohledu na to, že už se dostala mezi milionáře. Jak svými příjmy, tak pracovním zařazením. Jí to nezávidím, ona stále odvádí nějakou práci ve prospěch občanů. Byla by dobrým prezidentem. P.K.

  OdpovědětVymazat
 9. Chce někdo lepší důkaz:
  1) že EU je nefunkční,
  2) že vedení EU má za cíl EU poškozovat,
  3) že se k němu v jeho zradě co nevidět mohou připojit naši vlastní poslanci?

  Nelze už volit žádnou zavedenou stranu, možno volit jen SPD, SPO, REALISTY (Robejšek). To už bude i přijatelný výběr.

  Jenže, nyní je nutná reakce hned.

  Maily poslanců zde:

  https://docs.google.com/file/d/0B-MwOIbrAkzuc21tTWZMYUVKdzg/edit
  http://liditochtej.cz/poslanci-email/

  https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=23&z=27

  http://napistejim.cz/faq

  Mám za to, že pokud to náš parlament schválí za daného stavu věcí v Brusselu, bude na místě odsoudit i ty poslance, kteří se hlasování zdrží či budou i proti. To už nejde o demokracii, ale o účast na fungování vadné instituce.
  Vždyť s takovou slepotou by sněmovna mohla "demokraticky" odhlasovat už jakýkoliv zločin. Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. K vaší poslední větě. A vy jste si nevšimnul, že za evidentně zločinnou politiku nebyl ještě nikdo potrestán?
   Nebudu se vyjadřovat k zahraničí, ale v čechách ani ty největší rány, kdy občané přišli o desítky miliard a byly zatíženy i generace budoucí, nebyl nikdy nikdo poslán do vězení. Nebyl mu zabaven majetek, který se za dobu jeho působení ve veřejných funkcích "záhadně" rozrostl do mnoha ciferných částek.
   Když už někoho (vzácně) chytnul řemen, byli to řadoví pěšáci. Ale ty hlavní figury si užívají vesele nakradeného.

   Vymazat
  2. Nikdo ani nemohl být potrestán, protože krádež je státní politikou tohoto politického systému. T

   Vymazat
  3. Pane Hricák, všimnul, a hned. V 1989 jsem byl první kdo byl z podniku vyhozen (4 děti na vysoké), před důchodem, proto mě nikde nevzali. Podnik byl v vytunelován komunisty kteří ve vedení chvíli přežili. Všímám si od té doby už stále.

   13:12 Máte pravdu.
   (Volit už pouze SPD, SPO, REALISTY(Robejšek).

   Vymazat
 10. Paní Kateřina, tedy soudružka Konečná, skutečně patří k těm slušným a seriózním politikům a neplete si pojmy s dojmy jako většina trollů. Opakuji opět "Nekrmte trolly". Mám pocit, že se v tom někdo vyžívá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je komické,když Pepka Vyskoče nikdo nebere,začne si odpovídat sám,pozná se to lehce,jeho slovní zásoba je značně specifická a jednoduchá!

   Vymazat
 11. Svým způsobem si za danou situaci můžeme sami. V Čechách, a silně pochybuji, že by to jinde bylo lepší, se stalo nepsaným zákonem, že se evropské instituce staly odkladištěm vysloužilých a neschopných politiků. Ten, kdo se provařil na domácí scéně, byl promtně nominován na kandidátku do Evropského parlamentu, nebo do Evropské komise. Odměna za věrnost a vytrvalost.
  Lidi včas nepochopili, že se těžiště rozhodování přesouvá z národních úrovní do Bruselu. A pak už stačí koktejl korupce a lidské hlouposti a máme výsledek, o jaký jsme si nepřímo sami řekli.

  OdpovědětVymazat
 12. A ještě jedna poznámka k závěru článku pí Konečné.
  A vy, europoslanci, nejste volení zástupci? Proč máme vyvíjet tlak na národní parlament, když prvním článkem schvalovacího řetězu jste vy, europarlament.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte samozřejmě pravdu, leč, jak z článku plyne, europarlamentní tandem lidovci - sociální demokraté to takžka jistě odmává (Odpadlíků, jako je třeba kritik smluv Pavel Poc z ČSSD, asi dost nebude). Naštěstí souhlas EP nestačí a musejí souhlasit i parlamenty národní. V nich už nevládnou jen sociální demokraté a lidovci, ale i jiné strany, takže v nich je šance na zablokování. Pak se uvidí, jak bude nadnárodní ekonomicko-politicko-mediální oligarchie lámat demokracii.
   KR

   Vymazat
 13. Český národ je ukolébán do snů, co se přestěhoval do hypermarketů a k herním automatům - to je jeho demokracie, to je jeho pokrok, to je naplnění jeho schopností myslet bez strýčka Sama a tety Merkelové, hlavně vlastně nemyslet. Copak je někdo schopen vyburcovat Švejky z báječné pivně-heroinové letargie ?

  OdpovědětVymazat