Reklama

středa 2. listopadu 2016

Kauza "Medaile pro strýčka" skončila blamáží: Tetička Františka a Herman zapletený do pavučiny lží. Horáček skončil dřív, než začal. Kocábovi z toho přeskočilo. Co uchystá pojízdný Cirkus Kavárna na 17. listopad?

Radek Pokorný
2. 11. 2016   ProtiProud
 

Radek Pokorný komentuje zoufalé vyústění kýčovitého televizního "Jsem rád, že jedu domů. Tady toho bylo tolik, že se to nedalo vydržet." seriálu ČT "Dalajlámovské turné a strýček Brady", která se jeho nepoučitelným iniciátorům vrací jako bumerang.


I když letadlo se strýčkem Bradym včera opustilo Letiště Václava Havla, spory které doprovodily návštěvu tohoto instalatéra z Toronta (možná by o něm režisér Tomáš Vorel mohl natočit komedii), se postupně přenesly do Strakovky i do Senátu (osamocená Topka chce dokonce sundat předsedu Milana Štěcha).

Bohužel pro Pražskou cukrárnu, ve kterou se havlistická kavárenská společnost postupně proměnila po krausovském povstání na Primě - v němž se zhmotnil sladký politický kýč, kterého je agent CIA s lidskou tváří dalajláma důstojným reprezentantem - míří mimo terč.

 

Kauza Brady skončila strýčkovou blamáží


Urputné hádky o to, kdo je větší lhář, jestli nový korunní princ "podhradí" Daniel Herman, či jeho vládní kolegové ministři Zaorálek a Chovanec, působí v této absurdní frašce téměř dadaisticky. To nejdůležitější ovšem je, že, jak se nakonec ukázalo, celá smyšlená historka s vyškrtnutím Bradyho ze seznamu vyznamenaných, skončila strýčkovou blamáží: Kanadské velvyslanectví, potvrdilo, že nedostalo žádnou informaci o tom, že by měl nějaký kanadský občan dostat české státní vyznamenání. A to je definitivní tečka za dohady kolem kauzy Brady, která se nakonec ukázala být připravenou provokací z okruhu lidí kolem ministra Hermana.

Korunu celé blamáži potom při odletu nasadila tetička Tereza, která jakoby z oka vypadla tetě Františce z legendární komedie "Drahé tety a já". Tato dáma, která strýčka po celou dobu "hlídala", odpověděla na nepříjemnost s kanadskou ambasádou po svém: "To je zodpovědnost české strany, naše povinnost to není. Někdo to zřejmě nestihl včas, a pak se na to vymluvil," uvedla zcela bezelstně tato popletená paní.


Herman zapletený do lží


To ovšem nebyl poslední průšvih dozvuků dalajlámova turné. Zainteresované elity se do svých lží začaly stále více zaplétat jako do pavučiny. A brzy už nebylo jasné, kdo s kým a proti komu. Z celé kauzy se postupně vytratil základní zájem "schwarzenbergovské fronty", jímž je útok na Zemana.

Zájem se totiž mezitím přenesl na "Prohlášení čtyř" a především na partyzánskou akci "Sudeťáka" Hermana, který - jak se dnes ukazuje - porušil nejen slib daný ministru zahraničí. Ten nejprve přirovnal jeho setkání s dalajlámou ke schůzce s Konradem Henleinem, vzápětí si ale uvědomil, že nazývat věci pravými jmény je politicky nekorektní, a pro jistotu se zase omluvil.

Co je ovšem na tomto sporu opravdu zajímavé, je svědectví obou ministrů proti kterým stojí Hermanovo tvrzení, že nikdy žádný slib, že se nesejde s dalajlámou, nedal. Zaorálek chce opak dokázat zveřejněním zápisu z vládní diskuse. Kromě toho, že Hermanova teatrální gesta působí spíše směšně, s jeho tvrzením, že všichni kolem se proti němu spikli a ministři zahraničí a vnitra lžou, když tvrdí že takový slib dal, jsme se dozvěděli i zajímavé podrobnosti z hlavního kavárenského štábu.

 

Palouš, Kolář a "čínská operace"


Díky naštvanému Zaorálkovi na Primě jsme mohli zaznamenat i zmínku o tom, že celá akce s dalajlámou byla pečlivě připravenou akcí. Den před plánovanou provokací s oficiálním přijetím na půdě ministerstva kultury údajně Zaorálek volal Hermanovi, aby ho od akce odradil, neboť ten mu vše oznámil pouze poslanou esemeskou. Když se Hermanovi konečně dovolal, aby ho před tímto aktem, který by zásadním způsobem poškodil naše vztahy s Čínou (což bylo zřejmě prapůvodním záměrem), oznámil mu Herman, že už se nedá nic dělat, neboť věci jsou již "příliš rozjeté".

Zaorálek se zjevně dovolal do hlavního štábu celé "čínské operace", neboť - jak mu sdělil Herman - vedle něho sedí dva bývalí velvyslanci v USA Martin Palouš a Petr Kolář (nevíme, kdo další byl přítomen), a nabídl mu, aby s nimi zkusil promluvit, neboť se jedná o "vyšší hru", kde je Herman také jen figurkou - a zastavení této "zpravodajské operace" zjevně přesahuje jeho možnosti.

Připomeňme, kdo je Petr Kolář: Chorobně ambiciózní "šedá eminence" v pozadí většiny "revolučních akcí" Pražské kavárny. Ještě jako mladý diplomat ve Švédsku zahájil na pokyn tehdejšího ministra zahraničí Zielence "Sarajevský atentát" na Václava Klause. Když se později Klaus stal prezidentem, naopak mu přísahal věrnost, aby se mohl dostat na pozice velvyslance v USA a později v Rusku. Pak pracoval pro PPF Petra Kellnera, jenže tam se zřejmě holt muselo opravdu pracovat - a tak u miliardáře brzy skončil. Dnes se sám vydává za jednoho z možných prezidentských kandidátů.

Není jistě náhodou, že se Herman, Palouš i Kolář sešli na půdě "think-tanku" Evropské hodnoty, který je pod (spolu)vedením homosexuálního pornoherce Jakuba Jandy jednou z agenturních bází, přes kterou se vede boj proti tzv. "proruské propagandě".


Premiér v kleštích


Není divu, že z této společnosti byl Zaorálek při telefonátu s Hermanem zaskočen. Jeho vládní lidovecký kolega mu v podstatě nabídl, ať se domluví s jeho "řídícími důstojníky" pokud na to má chuť. Zaskočený Zaorálek, který patří k tvrdému jádru bruselské socialistické internacionály, si velmi rychle spočítal, že tady jeho kompetence končí, neboť rozhodnutí Washingtonu, který hraje přes americkou ambasádu a CIA své zahraničně politické hry, nemá nárok zastavit.

Rozhodl se proto připravit protiopatření, které vešlo ve známost jako "prohlášení čtyř ústavních činitelů". Ve hře zřejmě byly podle některých indicií i ohrožené obchody s čínskými firmami reprezentované aktivitami Tvrdíka a spol. Z nich, podle redaktora ČRo Nováčka, by prý mohly kápnout do poloprázdné kasy ČSSD před volbami alespoň nějaké peníze, které potápějící se socialisté nutně potřebují.

Tento týden zveřejněné průzkumy STEM a IVVM - i když jako vždy patřičně "cinknuté" - naznačují trend rychlého pádu hlavní vládní strany. Právě předseda ČSSD a premiér v jedné osobě nyní drží černého Petra, kterého se jen tak nezbaví. Myšlenka, že pro Kavárnu jako odpustek bude stačit předat metál strýčku Bradymu a šťouchnout si do Zemana, se ukázala jako naivní.

Ten, kdo z jeho slabosti nejvíce těží, je samozřejmě Andrej Babiš, který to jako obvykle v celé kauze hraje na obě strany. V době největší vřavy kolem státního svátku odjel s rodinou na dovolenou s tím, že se ho tyto žabomyší války netýkají. Zřejmě mu státní svátek, který se na Slovensku neslaví, moc neříká. A jeho poradci mu možná doporučili, že když bude vystupovat jako budoucí "premiér sjednotitel", mohl by získat zklamané lidi z obou znesvářených stran.

 

Horáček vyhořel a Herman s jointem


Havlisté bojující s plamenným zrakem proti Zemanovi totiž stále méně chápou, proč by měli podporovat Sobotku, když "prohlášení čtyř" podepsal a v podpoře obchodní spolupráce s Čínou jede v linii Hradu. Jenže Sobotka podporu kavárny nutně potřebuje, neboť tradiční voliči ČSSD stranu houfně opouštějí. Posledními "dalajlámovskými manévry" se však premiér dostal do kleští mezi Zemanem a čím dál více rozvášněnými "dalajlámisty".-----"Jsem rád, že jedu domů. Tady toho bylo tolik, že se to nedalo vydržet."----

I "knížecí tábor" je ovšem rozpolcený a naráží na své limity. Názorně to ukázal potlach na Staroměstském rynku o státním svátku, kterého se zúčastnilo podle policie kolem pěti tisíc nadšenců. Posloužili hlavně jako kompars nepovedenému zahájení předvolební kampaně jednoho z kandidátů Kavárny. Michal Horáček, který vše moderoval, dokázal, že nejenže není lidovým tribunem schopným strhnout davy, ale že by za normálních okolností nemohl konferovat ani slavnost okresních dožínek.

Není divu, že z jeho výkonu jsou otrávení i skalní příznivci kavárny jako Václav Marhoul, který své rozčarování neskrýval ani při pondělní debatě v ČT. Zato předseda české pobočky spolku Ackermann Gemeinde (součást Sudetoněmeckého Landsmanšaftu) a ministr kultury, který se za strýčkovými zády stal inventářem všech kavárenských potlachů, na Staromáku zazářil.

Daniel Herman jako protřelý harcovník Horáčka zcela zastínil. Den poté se objevily na internetu dokonce nabízené plac-----"Jsem rád, že jedu domů. Tady toho bylo tolik, že se to nedalo vydržet."---- ky s Hermanem v moderním "outfitu" s "bejsbolkou" na hlavě a nezbytným jointem v ústech - odkazující na prezidentskou kampaň Karla Schwarzenberga s punkovým "čírem".

Kroměřížské nápady podporují Zemana


Někteří lidé jsou zkrátka nepoučitelní. Ve své nadutosti a pýše si neuvědomují, že všechny tyto pubertální výkřiky jen posilují pozici Miloše Zemana. Včerejší nápad majitele "Kroměřížské výzvy" Michaela Kocába o podání žaloby na prezidenta (pomáhal mu s tím další přízrak z politického záhrobí, "doktor" Jan Kalvoda), naráží na zeď reality. Dokonce i takový zemanovský bijec jako je Miroslav Kalousek musel konstatovat, že "kroměřížské nápady" jsou zcela mimo realitu.

Je to zkrátka problém. Se Zemanem se bude muset Horáček, Herman či jiný "vyslanec elit" nakonec utkat zřejmě ve volbách - což se jim pochopitelně ani v nejmenším nechce. Urychlovače typu kyjevského Majdanu v Praze, chystaného jako obvykle na 17. listopad, soudě podle předpremiéry z 28. října, zřejmě nezafungují.

Výstižně to řekl na letišti strýček Brady obtěžkaný "kavárenskými" vyznamenáními: "Jsem rád, že jedu domů. Tady toho bylo tolik, že se to nedalo vydržet."

My, co jsme doma tady, to s jeho synovcem a jeho rodinou (jak si říká každá mafie) budeme muset ještě nějaký čas vydržet. S vědomím, že žádné stromy do nebe nerostou - a všeho do času.


- - -

33 komentářů :

 1. michael kocab patri do bohnic na pavilon 27 stydim se ze jsem ho za socialismu poslouchal mely by padat hlavy za krive narceni presidenta za urazku na cti to lejno na staromaku pod to lejno patri cela kavarna

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám podobný názor, zamlada jsem jej poslouchal, dneska bych mu dal po tlamě, chudáčkovi šikanovanýmu. Zklamal komplet. A s tím, jak se vychvaluje, že vyhnal Rusy, bych mu dal po tlamě podruhý. Odsun byl dohodnut a tato figurka se jen motala kolem. A kdyby se Rusové šprajcli? Co by dělal, hrdina. Jéžiši, já ho nenávidím!!!!!!!!!!

   Smazat
  2. Videl jsem to lejno na obrázcích... mylím, že ti borci, co to nesli vypadali ještě hůře, tak něak po.raně...

   Smazat
  3. 0:22 Myslím, že naopak to je správný symbol. Zeman, tyčící se nad sračkami pod ním. "Umělecká" úroveň toho výtvoru ve mně vzbuzuje podezření, že je to dílo Davida Černého. To by mu bylo podobné.

   Smazat
  4. 22:07 Co je to poslouchal? Každý je profesionál ve svém oboru. Kocáb je muzikant a jeho muziku si klidně poslechnu i dnes, i když s jeho osobním názorem nesouhlasím.
   Ohledně výpočtů statiky domu, zdravotních problémů a jiných oborů se obrátím na příslušné odborníky. Ohledně politiky neposlouchám, ale mám svůj názor.

   Smazat
  5. Klidně si ty kocábovy skřeky poslechni i dnes, to je tvoje volba. Já jsem na ně za mlada jednou slyšel a viděl na živo a můžu tě ujistit, že to byl namistrovaný pomalovaný pitchus s rumbakoulema už tehdy a veškeré nahrávky jsem po tomto "koncertu" smazal a nikdy toho odpudivého blba, který se svým dementním projevem už nikdy neposlechl. Po 89 roce jsem si to jen potvrdil, jak se začal motat tento zoufalec kolem tehdy neznámého (jako dnes Brady) chrchly. Dál jsem ho zaregistroval s kauzou Trend, pak cigošů, to už jsem se řehtal, kam to tento trotel dotáhl a teď ten zoufalý kroměřížský puč. Když se na něj podívám na fotce, nic se taky nezměnilo, vypadá a vlastně i je stále stejně jako tehdy, mentál.

   Smazat
  6. Byly doby , kdy jsem Kocaba znal a uz tenkrat byl divnej...

   Smazat
  7. Vlastní dcera jeho blbý žvásty nesnáší! - http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/126325/kocab-na-noze-s-dcerou-muzou-za-to-uprchlici.html

   Smazat
  8. Míša byl jetej už na gymplu v Mladé Boleslavi,tak-že to vypadá na léčebnu Kosmonosi.

   Smazat
  9. Re: »Každý je profesionál ve svém oboru.« (anonym, 3:35)
   Netušil jsem, že kavárenský povaleč a kavárenský tlachal jsou profese.

   Smazat
  10. Dneska uz huhlavej SKRET a kolaborant jsou vynosna zamestnani. Zrazovat na plnej uvazek spoluobcany na to musi bejt natura to svede malokdo a vsichni kolem z nej blijou..

   Smazat
  11. Anonym 3.35 Tak POSLOUCHEJ , my to vime a CO JE NAM DO TOHO..

   Smazat
 2. Hezky napsáno. Vyčerpávající informace. Cítím zadostiučinění. Jen aby 17. listopadu nepřijela zase nějaká Hermannova teta - jak už koluje vtip po internetu! :)))

  OdpovědětSmazat
 3. Děkuji za článek. Super. Objektivní.

  OdpovědětSmazat
 4. Vlastizrádce je třeba věšet jako K H Franka a co nejvýše pro další gaunery.

  OdpovědětSmazat
 5. Těm korytářům šmejdům vůbec ani nedošlo, že z toho všeho může starého pána klepnout pepka.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrý článek. Pořád však přemýšlím, proč se vždycky najde dost lidí,kteří jsou ochotni ty profláknuté vykopávky podpořit svou účastí na jejich blbnutí...

  OdpovědětSmazat
 7. Technické doplnění - Prohlášení ředitele Odboru protokolu KPR Jindřicha Forejta:
  https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prohlaseni-reditele-odboru-protokolu-kpr-12979#from-list

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:52.....a to je milé děti konec pohádky "Jak mstivý prezident hodnému strécovi medajli uzmul".

   Ale dá se z toho odvodit tzv.Hermanova zásada: "Když nestačí protekce, použij lež. Přitom pořád mluv o čestnosti a pravdě."

   Smazat
 8. Průduch ducha zavanul:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Basen. Uklona. A.

   Beha to sem, tam
   jako naka frajle,
   krici to sem tam
   bez meeedajleeee...
   Taky to steka
   hafhafhaf,
   zira to jako vrah...
   A vlada ma horrorstrrrrach.
   Kde jsou me medajlove
   penize a odmeny,
   sliby chyby a ryby.
   Me milovane rady
   a nerady.
   Co mi to provedli,
   ministri u vladddy.
   Ja to tak nencham,
   na byru si to s nimi
   vyrikam...
   Blablafblaf,
   kopanec do kusny,
   Herrmane,
   te hergott nemine...

   Smazat
 9. ať to čtu ze začátku do konce a nebo od konce nazpět, hlava mi to nebere. Jsme kolonie řízená sionistickou rozvědkou cizí mocnosti nebo suverénním státem?
  Nepodezřívám autora, který vyjmenoval pouze fakta! Z nich však jednoznačně vyplývá, že politiku v České republice řídí a nebo se o to opakovaně pokoušejí agenti cizí mocnosti,ve státních službách vyslané tam našim státem s pověřením hájit státní zájmy České republiky, kteří byli naverbováni a vyškoleni cizí rozvědkou, aby prováděli diverzní činnost na našem území. A to taky dělají.
  To je na interpelaci na ministra vnitra!
  A platí to počínaje Vondrou nebo Žantovským přes Šedivého až po Havla!!!
  Jinak autorovi děkuji. Nabyl jsem přesvědčení, že náš stát neřídí česká vláda, ale židovská obec, permanentně zasedající ve Strakovce, Sněmovní ulici a Černínském paláci.

  OdpovědětSmazat
 10. Celkem výstižně napsáno. Tady by se Cimrman vyřádil, jenže Svěrák k tomu by nikdy nedal svolení.
  Taky jsem pozoroval, že Kalousek se nějak sklidnil, Babiš využil situace a spojenectvím s lidovci TOPku převálcuje, má důvod. Ovšem tradiční voliči nejsou jenom u ČSSD. Kdo podporuje Babiše v podstatě neví nikdo.
  Zřejmě se zlými časy v USA přijdou horší časy i do Evropy, Česko nevyjímaje. Nic není navěky.
  Zaráží mě, že ČRo má tolik peněz, že může otvírat další pobočku v Liberci. Někdo by už měl konečně udělat nějaký rozklad financování, hlavně Radiožurnálu.
  Havlovci melou s posledního. Stovka skalních a několik tisíc pomatených. Kocáb stále žije v nějakém iracionálním světě. Holt s ubývajícími fanoušky přichází velké trauma.
  Dejte si pozor na agenty, kteří využívají neschopnosti ministersva vnitra a pomlouvají nepohodlné osoby píšící na internetu. Mohou přijít o zakázky a i o práci.

  OdpovědětSmazat
 11. http://www.hlavnespravy.sk/v-moskve-zapecatili-kancelariu-amnesty-international/853587

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jedna dobrá zpráva na lepší den.

   Smazat
 12. Herman cpal na metál člověka, se kterým nebyl nijak příbuzensky zpřízněn. To byla první a základní lež.! Pak už byl ,,synovec" jen samá pravda a láska. Mělo se to hned utnout a byl klid.

  OdpovědětSmazat
 13. Za vším tím cirkusem stojí mimo jiné i obava těch kterých se to týká ze zákonů, které by pan prezident rád prosadil a to je původ nabytí majetku. Včera o tom mluvil opět v Ostravě, kde řekl, že věří, že tyto strany, které mají stejný zájem příští volby vyhrají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mého názoru ten kanadský strýček na to že žije od svého raného mládí v Kanadě,hovořil až překvapivě dobře česky-tak nevím...

   Smazat
 14. Škoda, že autor nepřipomněl tu Koniášovu hlášku, jak "duch zavanul ....skrze své průduchy" !!!:-))

  OdpovědětSmazat
 15. Hlavním problémem je, že volíme takové strany, které po volbách slepí zcela servilní vládu. Vůči Bruselu vůči USA. Tato vláda se nezabývá správou a řízením státu, nýbrž jen předáváním a rozepisováním úkolů z Bruselu pro toto území. Funguje tedy zhruba na úrovni dřívějšího OV KSČ. (Krajský výbor je přitom v Bruselu a místo působiště ÚV již asi každý též zná). Trestný čin vlastizrady a další se u nás tudíž od jisté doby přestaly stíhat. Jedinou výjimkou by byl prezident, kdyby se nějakého dopustil. Problémem je, že zatím se jich dopouštějí naopak jeho kritici. Za této situace se nedivme tomu, že nějací kolářové či paloušové běhají ještě na svobodě, byť již dávno patří do vyšetřovací vazby. Situace se postupně vyhrocuje a naši tzv. představitelé by si měli uvědomit, že s pouhým lavírováním a snahou sedět svými zadky hned na několika židlích (vč. těch vládních či parlamentních)postačovat již nebude. Že se budou muset rozhodnout k zásadním krokům. A to dokonce i ve svém vlastním zájmu, když zájmy země a většiny jejích obyvatel jsou jim lhostejné.

  OdpovědětSmazat
 16. A co tak dát své hlasy Okamurovi a jeho straně?!
  Nic se tím nezkazí, protože hůře už nemůže být.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.