Reklama

.

.

sobota 26. listopadu 2016

Ke krizi ČSSD – co dělat? Od Radima Valenčíka.


Luděk Prokop
26. 11. 2016
Radim Valenčík napsal článek pod názvem „ČSSD v krizi. Co dělat?“
Články s názory Radima Valenčíka čtu rád a název vzbudil mojí pozornost, zároveň s jednoduchou odpovědí - nejlépe bude nedělat vůbec nic a přihlížet tomu, jak se tato strana odebírá do ztracena i s jejími funkcionáři všech úrovní. Platí v případě, pokud ti více pružní, flexibilně a včas, nezmění nynější stranické působení v upadající straně, za působení v jiné straně s perspektivnějším výhledem. Jak jinak, než s vysoce uvědomělým záměrem, sloužit lidem a prospěchu naší společnosti až do roztrhání těla. Čili s tím samým záměrem, se kterým vstupovali do ČSSD, v době jejího blahodárného rozkvětu.Na podporu pro název článku ČSSD v krizi. Co dělat?“ uvádí Radim Valenčík výňatky z facebookové diskuse, na které zároveň odpovídá. Nejsou mi dostupné facebookové stránky, takže mohu reagovat pouze na věci uvedené v daném článku, k němuž jsem započal tuto polemiku.

Otázka: Jak by postupoval pan Valenčík, kdyby v tuto chvíli, byl on na místě B. S. nebo v nějaké jine klíčové pozici v ČSSD.

 

Odpověď: To je snadná odpověď. Pokusil bych se svým kolegům vysvětlit, co je to skutečný program strany, která to myslí vážně. Pro jistotu znovu opakuji, že na fb nemám přístup, takže uvedu pouze můj vlastní názor na podstatu programů politických stran. Nikoli na to, co by měly v idealistickém prostředí, za ideálních podmínek obsahovat a následně i držet.  

 

O jakých programech je tu řeč? Vždyť v reálu jde jen o reklamní slátaniny, účelově tvořené pro nachytání co nejvyššího počtu voličů. Mění se dle potřeby, k účelu svému, notabene při naprosté absenci jakýchkoli zásad ve vztahu k základům ideologie, na kterých byla ta či ona strana založena. Co se týká ČSSD, dlužno připomenout, že zásluhou výše uvedené reality, respektive zrad chování ve vztahu k základům její ideologie, byla v minulosti založena komunistická strana. Zásluhou této zrádcovské mentality strany, došlo později i ke sloučení soc. dem s KSČ. Tato tradice a mentalita tvoří charakter i nynější ČSSD a promítá se jak do jejích programů, tak do panických změn, při hledání jakéhosi středového voliče, při souvisejících ztrátách nemalého počtu voličů skalních.

 

Jakkoli s Radimem Valenčíkem často v mnohém souhlasím, nedokáži se ubránit realitě soudobé politiky, s pohledem na poměry v ČSSD.

-Lze se oprávněně obávat faktu, že pro současné vedení ČSSD, potřebná míra osvěty nepochybně nebude žádoucí, spíš naopak.

-Jak má chtít vedení strany otevřeně se postavit manipulaci ze strany mainstreamových medií, když jsou tato média, v evidentně příkrém rozdílu od doby předsedování M. Zemana a J. Paroubka, současnému vedení nakloněna evidentně příznivě? Přiznejme si, že hazardovat s pozitivním přístupem mainstreamových medií, současné vedení ČSSD, nehodlá a nebude ani náhodou. Že tedy z řady důvodů, nehodlá ani málo kriticky upozorňovat na pořady, či články v mainstreamových médiích, kde se k manipulaci doložitelně uplatňuje dvojí metr při hodnocení situací. Dlužno dodat, že v tomto ohledu kontraproduktivní jednání nemůže ani připustit. Nejen kvůli pozitivně přijímané dosavadní podpoře ukrajinskému fašismu, podpoře související s iniciativní podporou sankcí proti Rusku, ale i vzhledem k labilitě a k obojakému přístupu (jinak doma - jinak v EU) k problému imigrace. Prostě jít do střetu s mainstreamovými médii nepřipadá do úvahy.  

 

-          Využívat pozici strany při snaze o zjednání nápravy. Strana ČSSD si svou pozici již vybudovala. Jak postojem k ukrajinskému fašismu a k sankcím proti Rusku, tak koalicí s lidovci, s totálním zmařením slibované revize církevních restitucí, tak i postojem k našemu prezidentovi a lavírováním kolem imigračnímu problému. Takovou pozici může snažit se uplatnit akorát tak na opačném břehu, než stojí její voliči, ve většině bývalí.  

Poznámce Radima Valenčíka v závorce - jedním z důvodu nedůslednosti stran v této oblasti je to, že jejich vedení se snaží udržet členskou základnu v podřízeném stavu a manipulovat s ní; a kdo manipuluje, nemůže se účinně postavit proti manipulaci, postupně jí podléhá, stává se její obětí a nakonec i figurkou, se kterou se manipuluje. Tak tomu, ani jako člen vyloučený z KSČ rok před listopadem, ani jako jeden z řady dlouholetých, bývalých členů ČSSD, příliš nerozumím. Nicméně připouštím, že na tom může být, zásluhou převodové páky každé strany - kariérních čekatelů, hodně pravdy.

 

Navíc jsem přesvědčen, že ve stávající situaci - dění u nás i v EU, jsou politické strany, respektive jejich vrcholová vedení přesvědčena, že nemusí vůbec nic, s výjimkou podřizovat se přání globálních elit.  (Výjimky jako koalice SPD + SPO potvrzují pravidlo. A ku podivu to, především mediálně, zatím funguje i u nás. Všeho do času).  V souvislosti s otázkou - co znamená obnova ČSSD jako programové strany, lze se oprávněně domnívat, že po tom všem, co již tato strana předvedla, to nemůže znamenat vůbec nic. 

39 komentářů :

 1. Doba kdy ČSSD byla schopna cokoli předstírat a veřejnost jí cokoli spolknout přirozeně uplynula.
  Karneval keců skončil tanečníci již zcela odložili masky. A vidíme stejnou společnost šmejdů, hlupáků, karieristů, Ano, zbabělých bezcharakterních kariéristů, stejných deprivantů, jakými oplývají kupříkladu TOP 09, ODS, ale ano, i ANO, další sbjekty nevyjímaje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sociální demokracie je jako jediná schopna zabránit tomu, aby oligarcha Babiš se zmocnil absolutní vlády v České republice a celou ji přeměnil na svůj Agrofert. Čekal by nás další Slovák ve vedení státu, na které na všechny z minulosti neradi vzpomínáme, člověk s temnou minulostí, z prominentní komunistické rodiny, který se zmocnil velké části českého národního majetku a svoje podnikání rozšířil do politiky. Škoda jen rozhádanosti v socdem, jinak je také jediná, kterou zajímají nepriviligované vrstvy obyvatelstva. Sobotka se projevil jako asi nejlepší předseda vlády a útoky vedené proti němu směřují k oslabení celé sociální demokracie a uvolnění cesty Babišovi.

   Vymazat
  2. Anonyme 16:24, mluv za sebe. Po zkušenostech s novou totalitou musím zmínit, že Husák a Bilak měli ve srovnání s vládnoucími gaunery poctivý charakter. Nenechali zemi přeměnit v kolonii a zotročit jako socani. Omluv se a příště nemluv za všechny!

   Vymazat
  3. SOCIALNI DEMOKRAT
   KUDY CHODIL, TUDY KRAD

   Komunisti pokaleli kde co, ale proti havlistum to byli svati a zlati

   Vymazat
 2. Socdemáci jsou pernametně v nějaké krizi od doby co vznikli. Jak říkal můj dědeček, nesplehliví,tak akorát udělat někde bordel a pak z toho vybruslit, ty co se nechali nachytat a vyprovokovat v tom nechat...Nikdy ani sociální ani demokracie.

  OdpovědětVymazat
 3. A máme tu nové předvolební heslo z dílny Bohuše:
  Babiš není žádný superman, dá se porazit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš není žádný superman, dá se porazit, ale vy socani už jste poražení a to i do budoucna.

   Vymazat
 4. Stále stejný a konzistentní - SPD Okamura. To je volba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to skoro měsíc, co se talentovaná zpěvačka Dominika Hašková (15) rozešla po ročním vztahu se svým přítelem Ruyem (16), který je syn známého podnikatele Tomio Okamury. Blesk.cz se ale podařilo zjistit, že spolu mladý pár opět chodí!
   "Jsou spolu skoro každý den, zrovna mi syn říkal, jak koupil Dominice plyšáka a že se těší, až se uvidí ve škole, aby jí ho předal. Pak spolu zase budou celé odpoledne," prozradil Tomio Okamura na svého syna.

   Vymazat
  2. Podnikatel Okamura k prezidentské volbě: Nemůžu prohrát - 5.11.2012 19:40

   "Ve stručnosti jde o to, že kampaní na prezidenta sice prodělám ještě nějaký milion navíc ale - a to je zásadní - nemůžu prohrát. A i když nebudu zvolen, tak prostě skutečně zmapuju terén a všichni uvidíme kolik občanů za mnou - za senátorem Okamurou v republice stojí. I kdyby to bylo jen 15 procent - tak je to víc než mají leckeré parlamentní strany. V takovém případě mám daleko silnější mandát než prostý senátor a daleko lépe budu také prosazovat svůj program."

   Vymazat
  3. 12:12 O tom to je, v politice ojedinělé, výjimečné. A to už si hlasy zaslouží.

   Vymazat
  4. (12:37)
   Tu myšlenkovou výjimečnost je třeba si vychutnat - SPRÁVNÝ KOMUNISTA JE PODLE OKAMURY TAKOVÝ, KTERÝ SE STANE LIBERÁLNÍM DEMOKRATEM:

   Komunismus Okamura popsal jako "nejdemokratičtější systém, který svět poznal". "Ve smyslu komun, které například budovali komunardi v revoluční Paříži v 19. století. Komunismus v jejich pojetí spočíval ve svobodném federálním sdružení obecních komun, společenství svobodných a rovnoprávných lidí, kde už tehdy měli hlasovací právo všichni. Komun, v nichž žijí dodnes američtí indiáni, kde společně hospodaří a dělí se skutečně podle potřeb," uvedl Okamura.
   Myšlenky komunismu však podle něj byly posléze zneužity k dobytí moci, teroru či obohacení. "KSČ a později KSČM se od těchto lidí mnohokrát veřejně distancovala a omluvila za křivdy a zločiny, které ve jménu strany zločinci páchali. Vzdala se principiálně násilí a přihlásila se k liberální demokracii," uvedl.

   Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/okamura-haji-komunismus-08d-/domaci.aspx?c=A121120_212117_domaci_jj

   Vymazat
  5. Okamura nemá schopnost řídit svoje elitní ovečky a sám to s přímou demokracií nezachrání.
   Lidská chamtivost je nekonečná, stejně jako boj se šmejdy

   Vymazat
 5. Tupá hlava Sobotka není ani schopen odpovědě na přímou otázku zda by odstoupil po prohraných volbách.
  Jsem úplně přesvědčen , že Sobotka vede soc. dem. na řetízku k jateční porážce. To hloupé stádo si neustále myslí, že můžou zůstat u žlabů.
  Volme přímnou demokracii. Volme svobodnou zemi
  Václav

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ta přímá demokracie je??? - SPD Okamura.

   Vymazat
 6. ČSSD v krizi? Ano je, neměli dělat tuto fráternickou koalici. ČSSD, stály vám ty roky polovlády za to, že nyní ANO a KDU posílí? To a postoje k restitucím, migrantům,UA a Rusku vás budou stát levicového voliče jako jsem i já. Co jste tím lavírováním pro nás dosáhli? Oni bez vás by to dělali podobně. Budete se divit, kolik voličů nyní přejde k Okamurovi ev. KSČM. TES

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem na tom velmi podobně. JanDrda - konzervativní levičák

   Vymazat
 7. ČSSD taky značně pomohla do kytek kauza Altner, když se snažila vybruslit z placení dluhu. Zaplatili sice nějakou menší část "nestandartním" způsobem a co s tím zbytkem? Ten asi půjde na odměny věrným..
  Možná si myslí, že pozůstalí to tak nějak nechají být, velmi brzo se uvidí a to bude panečku tanec.
  Potom je tu stálé podezření u Buhůša s případem MUS a OKD. Možná se někdy dočkáme jejich rozuzlení....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to bych rád viděl, kolika lidem leží na mysli kauza Altner :-)

   Vymazat
 8. Už by mněl začít s investováním do nějakého debiln ího státu podobně jako Cakešvili žvýkač kravat v Ukro státu.

  OdpovědětVymazat
 9. ČSSD si zavařila už tím,že dovolila usednout Babišovi do křesla ministra financí.To je ministerstvo,které vlastně ovládá celou vládu pomocí financí,jak to také dělal Kalousek.Měl dostat jiné ministerstvo a bylo po problémech.Nikdo nemá šanci,dohledat jak tvoří daně svým podnikům,jak si přihrává dotace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Babiš ty dotace přihrává svým podnikům, kde pracují občané. Přihrává je na jejich rozšíření. Čím více bude expandovat tim více zaměstnanců. Proč mu stále klást nějaké překážky. Nikdo jiný v našem státě než je on a jemu podobní nám lidi nezaměstnává a stát už vůbec ne. Tak proč nepodporovat především naše(!) podnikatele. Myslím, že Babišovy podniky nejsou ztrátové a peníze tam nekončí v nějakém tunelu. On má sám pro sebe peněz dost. Tak pořád neříkejme, že něco dáváme Babišovi. P.S. Babiš platí daně státu bez jakých koli problémů. S placením nemocenského a pojistného zaměstnanců nemá taky problém.

   Vymazat
  2. Ty pohádky a báje o tom, že Babiš dává lidem práci si strčte za klobouk. Pravda je taková, že jim práci jako každý správný kapitalista krade. Jen vůl si může myslet, že je zaměstnává z jakési dobrosrdečné laskavosti. T

   Vymazat
  3. Takovej blbej žvást! Tak - já postavím fabriku, zaměstnám tam tři sta lidí - a blbej exot 14.47 bude tvrdit, že jim práci kradu. Jak jsi to myslel tupá hlavo? To až tak nenávidíš Babiše? Tak - když nebude zaměstnán nikdo, nebude kradena žádná práce? Tak blbý žvásty bych na NR přece jen nečekal -nebo -vlastně jo, teď už jo. Samej novinkář.

   Vymazat
  4. 15:33 Ve vzdělávacím středisku MSD - mladých sociálních demokratů (jinak mladých kariéristů čekatelů) jim naleptávají hlavy ještě většími hovadinami. A oni je papouškují a papouškují.

   Vymazat
  5. 15.33. To bude tím, že nikdy vlastnoručně nepracovali a tak nevědí, co to práce je. Asi je vyhodili z úřednických míst po privatizaci..

   Vymazat
 10. Sobotka je vůl ale je to vůl z vůle lidu,tak až příště budeme volit tak bude jinej vůl

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka se nechal slyšet, že Fidel byl revolucionář, ale nyní diktátor. Kdyby raději držel ten blbec hubu. To měl nechat Kubu přeměnit v kolonii, aby se Sobotkovi zalíbil?

   Vymazat

  2. (17:48)


   SOBOTKA zase jednou ukázal, co je zač. Další budou určitě následovat. Takovou příležitost si přece český politik nesmí nechat ujít.

   ZAORÁLEK svým typickým stylem: "Možná někdy Fidel Castro bojoval za svobodu. Ale já jsem nikdy nemohl zapomenout, že když jsme my v roce 1968 také bojovali za kus svobody, tak Fidel Castro podpořil Sovětský svaz a invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa." Inu, jak napsal do svého životopisu "neobdivoval marxismus či leninismus, nýbrž se především zajímal o Tomáše Akvinského".

   Čurák Trump nezklamal:
   "Naše administrativa udělá vše, co bude moci, aby zajistila, že kubánský lid bude konečně moci nastoupit svou cestu směrem k prosperitě a ke svobodě."

   Robert Fico: "Kuba nikdy nikoho neohrožovala, jen chtěla žít vlastním životem. Mnozí ji za tuto odvahu nenáviděli."

   Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček ČTK řekl, že prezident by se ke Castrově úmrtí mohl vyjádřit později během dne. Do té doby se budeme muset spokojit se Zemanovým výrokem z června 2013: "Nejsem Fidel Castro."

   - - -

   Teď už jen, co moudrého řekne sám veliký HONOLULU   Vymazat
  3. Zeman má pravdu, že není Fidel, ale Miloš. Fidel nezašantročil kubánské banky do ciziny a Kuba není vykrádána. Mluviti stříbro, mlčeti zlato.

   Vymazat
  4. Od rána v televizi slyším, jak je na Kubě bídná životní úroveň. Kdo za to může? Do konce 50. let ekonomiku Kuby ovládali Američané. Budovali pro sebe hotely a bordely. Neindustrializovali.

   Vymazat
 11. ČSSD si už další šanci nezaslouží, podělali, co šlo, v současné době nemá žádnou osobnost, která by chtěla cokoliv udělat pro ČR, vedení katastrofické, slaboši, karieristi, zloději, v našem kraji do ČSSD nalezla nejhorší chátra ... NEVOLIT!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Socani si už další šanci nezaslouží delší dobu.

   Vymazat
 12. Názornou ukázkou je "zvýšení dynamiky" Sobotkovy vlády. Jakoby nepostačovala dynamika Hermana na sjezdu sudeťáků a při porušení vládní domluvy ohledně dalajlámy. Nebo dynamika Bělobrádka, veřejně, s pohrdáním házejícího bobek, na doporučení premiéra.

  OdpovědětVymazat
 13. vidím, že zdejší Bohušovi přizdi sr. či mají novou monstranci. Vynesli ji ze svého svatostánku, když jim dnes rebe dal ponaučení, kdo je ďábel a kde je Bůh. Jen jestli jim taky představitel židovské obce z Lihového domu stačil vysvětlit co je to zlaté tele a jak se vyhnout volovi v čele zástupů. Tedy přesněji, v čele stáda.
  Až soudruzi, co se oslovují bratře, alespoň v intimních chvílích během meditací nad dalším ožebračováním Českého národa dle pokynů talmudu pochopí, že program sociální demokracie je hoden pozornosti leda obřezaného zmetka ze Suché loze, který po příštích volbách vstoupí do holportu s Bohušovou partají, aby mu dal „polibek smrti“, po tom tak počastoval Kalouska a Bělobrádka v předchozích volbách pochopí, že mejdan skončil, bude pozdě i prohnat si hlavu kulí. Půjdou rovnou do tepláků. I s Havloidy, modrými ptáky a všemi satelity Občanského Fóra až po agenty CIA Vondru, Uhla nebo Žantovského .
  Program ČSSD není programem, ale jen cancem na kusu papíru, kterému nerozumí ani hokyně z Horní – Dolní a nevěří mu vrátný z Hybernské ulice.
  Socani nikdy v historii své existence nevěřili lžím, které vydávali za své ideály a program. Snad jen s výjimkou Boleslava Pecky. A ten za tu sionistickou bandu nemůže. Tím, koho si hoši růží mezi sebe vybrali, koho si nedelegovali do nejvyšších funkcí, rozhodli nejen o svém osudu, ale i o osudu celé sociální demokracie. Vždyť hlavním kritériem je být vobřezanej a z Moravy. Vzdělání, zkušenosti nebo sociální cítění není na místě. Za čtvrt století se stal z dělnické strany klub asociálních živlů s homosexuálními sklony.
  Co mohou a co chtějí nabídnout milionovým zástupům poctivých lidí, které nechali okrást o všechno a ještě se na té loupeži přiživovali. Rozvrátili samu podstau právního státu, justici a vnitřní správu předali do rukou mafie a rozložili obranu stůtu!!!
  Co mohou nabídnout mladé generaci Čechů, když jim rozkradli majetek celého národa, zadluži je na příštích čtyři, pět generací a hanobí samu podstatu bytí Českého národa.
  Vždyť právě předseda zločinecké partaje Bohuslav Sobotka se bratříčkuje z největšími nepřáteli Českého národa sudetskými Němci!!!
  Vždyť právě Bohuslav Sobotka chrání a ve vládě podporuje zločince jež se omlouvá a klaní sudetským vrahům nejlepších synů Českého národa židu Hermanovi!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli to přidružení k Německu není už hotové,jen to nemá ještě razítko.Já jsem to pochopil tak,že Sobotka šel za Hermanem jednat a ne Herman za Sobotkou.Ono to vypadá,že Herman i vládne v KDU-ČSL.

   Vymazat
 14. Je to přeci jednoduché. Postupně jak probíhají ve statisících exekuce a vznikají noví bezdomovci, místo jistot a prosperity, tak ČSSD ubývají voliči, protože nemají peníze a ani trvalé bydliště a tudíš nemají volební obvod. Voliči ČSSD mají starosti, kdy dostanou sociální dávky, hádají se s Romy, kteří je předbíhají ve frontách a na volby již nemají čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. nejapný žert. Nebo snad případ pro Choholouška.
   Situace byla doposud krutá k milionům občanů ČR, kteří nikdy socany nevolili a dřou bídu s nouzí.
   Teď bude situace hustá pro všechny zmetky, kteří rozkradli tenhle stát. A nejen z ČSSD.

   Vymazat
  2. 1:09 - Nic žertovného v textu A 0:15 neshledávám.

   Vymazat