Reklama

čtvrtek 3. listopadu 2016

Konečně máme jasno. Hermanovi nelze věřit ani nos mezi očima! Ale jak je to s tím zatraceným červem, který v něm pořád hlodá?


kvk
3.11.2016 inStory
 

To nešťastné svědomí snad Hermana uhlodá!
Ministr kultury Daniel Herman rozpoutal asi největší mediální přestřelku posledních několika dnů. Nemůže za to. Nemohl si pomoci. Za všechno může jeho svědomí. 

 Svědomí, to je takový hlodavec, říkával kdysi pan Jiří Suchý. A v ministrovi Hermanovi opravdu hlodá. Již celá léta.

Prvně zahlodalo, když se kdysi rozhodoval o své budoucnosti. Jak se sám vyjádřil, vyrůstal v době radostného budování socialismu a nějak neměl svědomí se na něm podílet. ... A tak se rozhodl pro službu Bohu. Připadalo mu to jako dobrá alternativa a výzva. Nastupuje tedy v roce 1984 jako jednadvacetiletý na teologickou fakultu v Litoměřicích a po absolvování je vysvěcen na katolického kněze. Co čert nechtěl, psal se rok 1989. Bolševik skončil, nastupuje svoboda.

Mladý kněz Herman to nějakou dobu vydrží, ale kolem je najednou tolik světských příležitostí. A tak se svědomí se pohnulo podruhé. Proč sloužit v tak radostně světské době nějakému vousatému tam nahoře, kterého vlastně ani nikdo nikdy neviděl. A tak Hermanovo svědomí usoudí, že už dost bylo bohoslužeb a ať táhne celá církev k čertu. A požádá Vatikán o tzv. laicizaci, tedy o propuštění ze stavu duchovenstva. A hurá do civilního života.

V roce 2010 se stává ředitelem Ústavu pro studium totalitních režimů. Po třech letech, v roce 2013, byl Radou ÚSTR odvolán. Těsně před svým odvoláním se v něm zřejmě opět pohnulo svědomí a vyplácí vysoké odměny, tak trochu netradičně na rok dopředu.

Ale to už bývalý katolický kněz míří do poslanecké sněmovny, stává se poslancem a v lednu 2014 ministrem kultury Sobotkovy vlády.

A opět se ozývá svědomí. A tak ve snaze napravit zločiny minulosti, nyní už jako oficiální představitel vlády ČR, míří na sudetoněmecký sraz do Norimberku, kde se proslaví úvodním oslovením "milí krajané". Bernd Posselt, dlouholetý spolkový předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení a nynější mluvčí musel uronit slzu. Hermanovo svědomí bylo na chvíli ukojeno.

Ale jenom na chvíli. Do Prahy přijíždí dalajláma a svědomí už Hermana zase hryže. Jemu přece nebude nějaká vláda, které je ovšem členem, a vlastně vůbec nikdo přikazovat, s kým se má stýkat. „To by mi svědomí nedovolilo," prohlašuje v České televizi.

Vtip je v tom, že mu nikdo nic nezakazoval. Může se scházet, s kým chce. Byl jenom vládou, tedy svým zaměstnavatelem požádán, aby ze setkání neudělal oficiální vládní záležitost. Ale zase to nešťastné svědomí. A tak, v souladu se svým svědomím, ale ve své podstatě vlastně „na truc“, přijímá dalajlámu na oficiální půdě ministerstva.

Co následovalo, si všichni dobře pamatujeme. Ovšem Herman se opět zaštiťuje svým svědomí a čestně prohlašuje, že nikdy nic neslíbil, čestně prohlašuje, co mu řekl, nebo neřekl prezident, čestně prohlašuje to i ono.

Co na to říci? Nejlépe to asi vystihl Václav Klaus ml. Když prohlásil:
„Ministru Hermanovi nevěřím ani pozdrav. Leda ten jeho sudetoněmecký!

56 komentářů :

 1. Svědomí je i stavem ducha,kdy strach z toho,že mu něco ďábel neodpustí,motivuje postiženého člověka k víře ve svou povinnost,za jejíž porušení by byl potrestán. Jde prostě o to,komu ten nějaký člověk slouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. D.Herman není jen bezcharakterní prolhaný zmetek,ve kterém se mohou roztahovat ďáblové zla, které jeho zbožná církev zatím nedokázala vymýtit, ale je to také úchylný gay s pedofilními sklony,který s oblibou v semináři klátil studující teologické hošíky a objížděl kostelní ministranty.Bylo by konečně třeba, aby tito hoši, dnes už dávno dospělí lidé,našli odvahu a dali na tuto hermanskou pedofilní zrůdu trestní oznámení.Jeho činy jsou nepromlčitelné,jeho psychod'ábel stále rozpínavější.Kdo tedy zastaví toho bezbožného kariérního hermanského magora???Zcela zodpovědně říkám : KDU-ČSL,spolu se svojí béčkovou kalouskovic equipou - TOP09, jsou nejhorší politické partaje,jehož členové zrazují nejen své pomýlené voliče,ale zradí klidně i svou mámu, a to jen proto, když z toho mají svůj vlastní osobní prospěch.FUJ,HNUS VELEBNOSTI !!!!Tyhle zmetky nikdy nevolit!!! Fabricius

   Smazat
  2. Hmm, já myslím ale,že je i třeba aby se zlo projevilo a to tak,že dostatečně. Spousta zla je ještě zalezlá a co pak? Poznávejte "své bližní",vy ovečky,vždyť vám ještě to zlo tak moc nevadí,když ho volíte.

   Smazat
 2. Jaké on může mít svědomí,žid,sudetský Němec,katolický kněz,tak v té hlavě má aspoň tři hlodavce.

  OdpovědětSmazat
 3. Zatím vše co dělal skončilo fiaskem.Kvůli sexu zavrhl Boha, vyhodili ho z Ústavu kontroly totalit, notoval si se Sudeťáky, zesměšnil a podrthl vládu, ani ten strýc se mu moc nepovedl. Je to takový brouk Pytlík naší politiky. Ach jo!V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bůh je sex,mimochodem, protože existuje v dualitě,respektive v dipólovosti a bez sexu by nebyl život,zřejmě,protože by vymřel.

   Smazat
  2. Brouk Pytík je v tomto případě eufemismus. Mnohem přesnější by bylo sebestředné hovado. Bohužel v naší politice je pře-sebestředně-hovadováno. Herman je jenom ještě o něco sebestředně hovadovější než většina ostatních.
   A proto jsme tam kde jsme. Pod lejny v Augiášově chlévě. Už je záhodno ho vyčistit.

   Smazat
  3. Malá planetka Plutíčko,pro angličtinu.

   Smazat
  4. 11.13
   Brouk Pytlík byl blbeček a troll ,ale na Hermana nikdy mit nebude , protoze Herman je krysa , hnus , prostě to nejhnusnější , co se kdy mohlo narodit !! Ale všeho do času !!

   Smazat
  5. Herman se nsmůže ohánět svědomím.On žádné
   nemá,nikdy neměl a mít nebude.Má jen trochu
   špatný odhad budoucnosti,proto je každou
   chvíli na jiné pozici.Klaus ml.má pravdu.
   Petr Majevský

   Smazat
 4. Inu,- Herman jako předseda české pobočky Ackerman Gemeinde, jednoho ze spolků sdružených v Sudetoněmeckém Landsmašaftu se ze všech sil snaží o dobro a pravdivé nápravy křivd. Já mu to i věřím :-))

  OdpovědětSmazat
 5. Nepřipadá Vám to tady už trapné, neustále tu ostudu házet na Hermana ?
  Myslíte si, že tím nějak skryjete naprosto neadekvátní a nedůstojné chování prezidenta Zemana ? Nebo Vám se všem tady líbí, jak mluví sprostě v rozhlase, jak málem poblil opilý korunovační klenoty, jak lže a dokonce soudně je usvědčený lhář, jak se vymlouvá jeho parta na hradě a nechtěla přiznat ani za nic svoji chybu při plánování cesty do Bratislavy ??
  Tady ta poslední story je pouze třešničkou na dortu. To dokresluje jen celkovou hrůzu, která vane z hradu.
  Máme tam naprosto nedůstojného prezidenta, odvrací se od něj již i jeho bývalí velcí spojenci - například Štěch atd..
  Stupidní lezení do zadku Číně, která u nás investovala maximálně do nějakého fotbalu je už vrcholem všeho.

  A to všechno se snažíte zakrýt neustálým omíláním nějakých nesmyslů o Hermanovi, který jako nepříliš důležitý ministr naší vlády nehraje prakticky žádnou roli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrada hraje vždy roli a je i nakažlivá,pokud se dostane do stádia epidemie,je to konec,protože společnost umře.

   Smazat
  2. Milý anonyme, vy máte s tím Hermannem i něco společného. Lžete jak když tiskne.

   Smazat
  3. Víte proč se říká "lžete jako když tiskne"? Lež je přítulná.

   Smazat
  4. Anonymní3. listopadu 2016 11:21 president nebyl opily bere leky ma na to vek chci videt tebe az budes starej tet podporujes vlastizradce a ta cesta byla normalni souhra nahod chtel bys horacka vitat migranty mit tu radar us zakladny valcit proti rusku? president nepotrebuje ani medialni masaz aby na nej obcani prisly tohle je z ostravy:
   http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Zeman-v-Moravskoslezskem-kraji-501#12
   mel plne namesti a narod ho podporuje

   Smazat
  5. Anonyme 11:21
   Nejspíš opravdu Zeman není dokonalý, ale jak to máme proboha vědět? My o Zemanovi prakticky nemáme vůbec žádné informace! Vždyť my můžeme o Zemanovi věřit jenom tomu, co on sám říká přímo na nějakém videu, protože nemůžeme věřit ani přepisům toho co říká! Mainstreamovým médiím už nikdo nevěří nic! Když tam něco napíšou tak můžeme jenom hádat, jestli je to jenom vytržené z kontextu, nebo je to úplně vymyšlené v nějakém "hodnověrném zdroji".

   Kydy kydy kydy.
   Samozřejmě, někteří inteligentnější nebo zkušenější už se mezi řádky znovu naučili číst. Naštěstí. Vy mezi ně nepatříte. Přeji pěkné sny.

   Smazat
  6. Anonymní3. listopadu 2016 11:21
   Tak koho byste chtěl za prezidenta, Horáčka, Hermana? P.K.

   Smazat
  7. Jsi stejný lidský odpad jako ta krysa Herman , co zamerne a sproste skodi naší republice a občanům !! A proc to dela? ? Protoze Herman je sudetak a musí škodit ! Cech a vlastenec , by nikdy nesel proti zájmům našeho státu ! Herman je německý ksindl a odpad !!

   Smazat
  8. No tak, na havloida to není špatný, musím pochválit, alespoň sprostě nenadáváš. Taky si myslím, že lepší ikonou morálky by na hradě byl chrápající Kárl, který se údajně poch.al na nějaké bezpečnostní konferenci v Bělehradě, jehož oblíbenkyně jsou "děvčata z Pussy Riot" (česky řečeno kurvy), který se peleší, katolík, jeho nemocné manželce, se štětkou (von Pěnka). Ten by byl na hradě určitě možná ještě důstojnější než norek Kalousek, který hodil šavli v ČT v přímém přenosu.

   Smazat
  9. On přišel do ČT ozbrojenej? Vidíte jak to tady s tou bezpečností odflakují? To by se stávat vůbec nemělo.

   Smazat
  10. Ach,so,už mi to došlo,wissen sie,wir da in Deutschböhmen nicht operieren mit schrechlich,bei uns gut.

   Smazat
  11. (Ach,tak,už mi to došlo,víte,my tady v Německém Česku neoperujeme se strašný,u nás dobře).

   Smazat
  12. 1128 trochu važte slova. Zrada tady žádná nebyla - maximálně je zde tvrzení proti tvrzení. A Zemana si pamatujeme jako notorického lháře, neschopného jakékoli sebereflexe.
   Takže komu máme asi věřit ?
   Je to ostudná historka, bohužel ne v Zemanově podání jediná.

   Smazat
  13. Já si myslím,že Herman zradil Česko a ne poprvé.

   Smazat
  14. 15:57 Jen ntvrzení proti tvrzení? Tak postavme fakta proti faktům.

   Fakt č.1) Vláda jako celek, včetně Hermana, uzavřela dohodu, ve které se praví:
   "Česká strana respektuje suverenitu a územní celistvost Čínské lidové republiky, je si plně vědoma důležitosti a citlivosti otázky Tibetu, znovu potvrdila dodržování své politiky jedné Číny i to, že Tibet je neoddělitelnou součástí čínského území. Česká republika v této souvislosti nepodporuje samostatnost Tibetu v jakékoliv formě."

   Fakt č.2) Člen vlády ministr Herman, přes upozornění o nevhodnosti, oficiálně přijal dalajlámu, který je představitelem exilové vlády Tibetu.

   Jestli toto není podlý podraz, tak nevím. Zeman v tom hraje jen vedlejší roli. Byl jedním z těch, kdo Hermana před zamýšlenou podlostí varoval. Zeman není ani autorem, ani garantem porušené mezivládní dohody. Všechna různá "tvrzení" jsou irelevantní. Fakta mluví jasně. Jestli máte jiná, sem s nimi místo opakování mediálních blábolů.

   Smazat
  15. vlast tě (11:21) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  16. 11:21 - ty ses taky málem posral! Když na tebe nedávno nečekaně vybaf ten pes za plotem! A taky ti to furt nikdo neomílá ... ty "málem"!:)

   Smazat
  17. Prosim vas, da se najit mimo p. presidenta, jeste nekdo kdo NENI :
   Hemrman, Hemeroid, Horohyena, Moralni Medajlichtivec,Notorickej lhar , blboun, silenec, antikrestan,posedlej superlhar ,zlodej,podvodnik,splhoun,zruda, posluhovac-ka, valecnej stvac, normal antiruska hyena, normal non- feminist,, votrok,co pribehne na zapisknuti, sionistanal, pravdolaskar, prolhanej bridil, afroarabskej milec,, karierista bezohlednej a bezcennej , trdlo-Trolloid, chartoid, analezec ustavicny, lakomec, a idiot obecny, prezvykavy....??? A cernej vzadu, vystrkuje na nas ..

   Smazat
 6. 11.21. Můj příspěvek o Hermanovi patří vam , jste stejný ubožák, jako on! Myslím , že v teto republice zatím není stejný , nebo lepší politik , než je Zeman - kandidát na prezidenta na další obdobi. Většina rádoby prezident. kandidátů si na to jenom hraje , jsou to praskle kavarenske
  nicky - nuly !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1237 kromě toho, že se Zemanovi podařilo naprosto dokonale rozdělit společnost (což zcela jistě není jeho úloha a dokonce sliboval přesný opak), tak kromě lhaní, vytáček, neschopnosti se omluvit a naopak velkou schopností osočovat druhé, se Zeman ničím jiným nepochlubil.
   Vzhledem k tomu, že politicky nemá prakticky žádná pravomoce, tak logicky by měl být především moráolní autoritou, sjednocovat atd .. udělejte si obrázek sám, zda se mu to podařilo.

   Smazat
  2. 16:01 Ano, Zeman rozděluje společnost. Tím, že říká o některých věcech pravdu, se ukazuje, kdo jsou lháři. A ti mu to nemůžou odpustit. Zeman je jako to dítě v pohádce "Císařovy nové šaty". To dítě se nebálo říct , že císař je nahý. V tu chvíli se společnost začala dělit na prolhané ševčíky a ostatní, kteří pravdu sice viděli, ale v touze být "urozenými" bučeli se stádem. Přesně takové "rozdělování společnosti" probíhá u nás. Kdo nad tím nejvíc naříká? Samozřejmě podvodní krejčíci, protože cítí konec báječné jednoty národa, kdy mohli po libosti drancovat stát.

   Smazat
  3. 1702 vyhnul jste se opě+t odpovědi z konce mého příspěvku 1601: "Vzhledem k tomu, že politicky nemá prakticky žádná pravomoce, tak logicky by měl být především moráolní autoritou, sjednocovat atd .. udělejte si obrázek sám, zda se mu to podařilo"
   takže zkuste - podařilo se Zemanovi být morální autoritou a sjednotitelem národa ?

   Smazat
  4. 18:18 Nevyhnul, odpověděl jsem vám jasně v 17:02. Právě proto, že Zeman je morální autoritou, protože říká pravdu, nemůže sjednotit národ, jehož určitá část spoléhá na obelhávání druhých a vyvolávání nenávisti. Dokud si porovnáním faktů neuděláte jasno, kdo vám lže, budete pořád tápat. Ale musíte zvažovat "syrová" fakta, ne jejich přežvýkanou a zdeformovanou podobu.

   Smazat
 7. Jen malá oprava. Nikdo Hermanovi nezakazuje s kým se má stýkat. Ovšem diplomatické chování je tomuto monstru vzdálené. Ale on ví, co má dělat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Obávám se, že to neví. Prezident ho veřejně označil za lháře. Co má teď chudák H. dělat? Pokud bude mlčet, nebude filozofem, jak pravil jakýsi klasik, ale Sr..boltka ho bude muset "pověřit jinou funkcí". Nebo se bude bránit a pak se jistě prokáže, že opravdu lhal. Taky se může stát, že se o tom bude úporně mlčet. V tom případě ale to M.Z. bude jistě ventilovat znovu. Opravdu prekérní situace!

   Smazat
  2. Hele, Herman lhal Bohu, proč by nelhal televizi nebo vám? Ty jeho kydy už nesnáším!
   A teď kdáká v televizi Horáček! Pane bože, ty to vidíš!!!

   Smazat
  3. pro 1302 Zemana označil za lháře dokonce soud. Takže co si ted vyberete ? Budete věřit soudně uznanému lháři a nebo Hermanovi, když v tomto případě jde o tvrzení proti tvrzení ?

   Smazat
  4. 16:03 Vážně? Pokud vím, tak soud potvrdil Zemanovo tvrzení o mravním selhání Peroutky. Nepotvrdil jen, že existuje článek s uvedeným názvem. A k omluvě a pokutě paradoxně odsoudil ČR (to jest i vás), nikoliv Zemana. Tak prosím nelžete.

   Smazat
  5. 17:08 nic bych za to nedal, že kaslovic rodina sama ten článek v knihovně ztopila

   Smazat
  6. 1708 článek ohledně kterého je ten směšný spor neexistuje. soudně doložené - Zeman tedy lže.
   Navíc pohrdá soudem a nechce se omluvit ani zaplatit pokutu.
   Tak si představujete hlavu státu ?

   Smazat
  7. 18:16 Pletete si pojmy. Nepravda je, když někdo tvrdí něco, co neodpovídá skutčnosti. Lež je, když vědomě převrací skutečnost. Soud rozhodl, že Zeman se nepodařilo potvdit zemanovo tvrzení o článku. Ale potvrdil, co Zeman říkal o Peroutkově selhání. A Peroutkovo selhání jako obecný příklad bylo předmětem Zemanova projevu. Soud Zemanovi žádnou omluvu ani pokutu neuložil. Zase jen opakujete něčí lži. Přečtěte si rozsudek, uvidíte sám. V rozsudku je dokonce výslovně uvedeno, že nikdo "nemá nárok na náhrady řízení, protože poměr úspěchu a neúspěchu je u obou stran vyrovnaný".

   Smazat
  8. Havloidní fašista, který kope do diabetiků a kardiaků, kteří zavrávorají nebo upadnou káže o morálce. Ale že těch článků ještě horších než Hitler je gentelman pan Ovčáček k nelibosti kolaborantské rodiny Bienert-Kaslových vyšťoural. Oba dědkové by jí poděkovali, že když už se na presstituta Peroutku a nacistického zločince Bienerta zapomnělo, tak chování své rodiny za války rozvířila. Jak se ukázalo, tak shnilé jablko nepadá daleko od stromu a rovnou ke zloději pražské vody pro firmu Veolia, mimochodem té kvůli níž Praha pila vlastní exkrementy. Zoufalá snaha nenávistného trolla chytat prezidenta Zemana za slovíčko.

   Smazat
  9. 18:16 - takhle ti to povim, vajsjuďáku: Zeman napadl zcela zbytečně pana Hitlera, který mu nic neudělal a nadto gentleman byl a nejen to - byl asi největším árijským politikem všech dob! Ovšem jinak kdyby neuvedl žádný název, pouze řekl, že Peroutka byl čestný muž, kerý se postavil kladně ke snahám pana Hitlera o udržení a záchranu Bílé rasy - jediné tvůrkyně civilizace na této planetě, pak by jeho výrok byl posvátnou Pravdou!! A to i soud uznal!

   Smazat
 8. Hermann - díky tomu co se stalo,je politická mrtvola.Je to v současnosti náš absolutně nejnechutnějšípolitik.Vidím ten odporný zlý ksicht a zvracel by.Věřící a lhář jako prase.korytář,prospěchář...A Brady nebyl jeho strýc,to je další černoprdelníkova lež!!Hlavně ho lidi už nikdy nevolte.Je to zrůda....

  OdpovědětSmazat
 9. anonym 11.20 - vypitej blbec,co mu chlast zlikvidoval téměř všechny mozkové buňky...a ta jedna červená krvinka,co mu v té palici zůstala,už ten mrtvej mozeček nerozchodí....Je to totiž havloidní a pražskokavárenský mozeček....

  OdpovědětSmazat
 10. A co, jak má ve zvyku ptát se Vatsjájána v českém překladu, a co, je-li toto ??

  https://www.super.cz/429677-cesky-soubyznys-plny-pohlavnich-nemoci-prahou-se-lavinovite-siri-mezi-umelci.html

  VR

  OdpovědětSmazat
 11. ale stejně, že má ten Herman záviněníhodně krásnou a oduševnělou tvář, radost pohledět (i z profilu), zcela jasně to svědčí i o nesporně krásném obsahu, tj. o krásné duši, druhého takového těžko naleznouti světa kraj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.42 Vy srandisto ;-)

   Smazat
  2. bať, bať, je to krasavec, a ještě k tomu inteligentní

   Smazat
 12. Svědomí člověka s ďábly v těle - ne jedním, ale nejméně veletuctem - proč si myslíte, že ten chudák Herr Mann trpí oteklostí těla s tolika podbradky? To se v něm ďáblové tak roztahují. Proto i ta vodnatelná hlava. Žádná nenažranost, žádná obezita. Ale církev svatá přece umí vymítat ďábly, ukazovala to televize ZOOM a velice poutavě o této praxi církve v jednom díle píše i TGM. Prosím, zachraňte nám Herr Manna, zbavte ho jeho ďábelského outěžku, nenechte ho na pospas satanům, potřebujeme ho, i lháři mohou být přece dobrými baviči.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. D.Herman není jen bezcharakterní prolhaný zmetek,ve kterém se mohou roztahovat ďáblové zla, které jeho zbožná církev zatím nedokázala vymýtit, ale je to také úchylný gay s pedofilními sklony,který s oblibou v semináři klátil studující teologické hošíky a objížděl kstelní ministranty.Bylo by konečně třeba, aby tito hoši, dnes už dávno dospělí lidé,našli odvahu a dali na tuto hermanskou pedofilní zrůdu trestní oznámení.Jeho činy jsou nepromlčitelné,jeho psychod'ábel stále rozpínavější.Kdo tedy zastaví toho bezbožného kariérního hermanského magora???KDU-ČSL,spolu se svojí béčkvu equipou TOP09 jsou nejhorší politické partaje,jehož členové zrazují nejen své pomýlené voliče,ale zradí klidně i svou mámu, a to jen proto, když z toho mají svůj vlastní osobní prospěch.FUJ,HNUS VELEBNOSTI !!!!Fabricius

   Smazat
  2. Ambiciózní rodiče svěřují své děti coby církevní ministranty a sboristy pedofilům.

   Smazat
 13. Je to neschopností vlády :Říká se ryba smrdí od hlavy.
  Až půjde do kelu SOBOTKA A JEHO PŘISLUHOVAČI dojde k ozdravení ČSSD (možná) pro mně je tata strana již nevolitelná stejně jako KSČM strana která se nezastala svého nejiteligentějšího a nejcharakternějšího člena M. Ransdorfa. Tyto strany dříve hájící zájmy pracujícího lidu dnes hájí své prebendy.

  OdpovědětSmazat
 14. Hermana může hlodat svědomí asi tak mě bolet vaječníky a mou ženu varlata.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.