Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Kostlivci se derou ze skříně

Zbyněk Fiala
1.11.2016 Vaše věc

Jen několik dní stačilo, aby se rozdíl preferencí Hillary Clintonové proti Donaldu Trumpovi srazil ze sedmi na čtyři procentní body. Objevila se totiž nová dávka podezřelých mailů, která by mohla způsobit obnovu vyšetřování toho, co už bylo zdánlivě zameteno pod koberec. Hrozba trestního stíhání je zpět.

Případ tajných státních mailů na soukromém účtu bývalé ministryně zahraničních věcí USA Hillary Clintonové postupuje podle příruček pro začínající scénáristy hororu: Vystupňujte scénu radosti a klidu, když tu náhle drápek bubáka pronikne ze skříně. Pozornému divákovi pomůže zraňující hudební motiv. Potom skříň zívne a děs valí ven. Když si polovina diváků nečurne, vraťte vstupné.

V polovině října měla Hillary Clintonová náskok nad Donaldem Trumpem přes 7 procentních bodů a začínala se rozcvičovat na oslavy. Soupeř byl omráčen deset let starou nahrávkou z televizního autobusu, když se vytahoval, že jako hvězda si může dělat s ženskými, co ho napadne. Štáb Clintonové po chlapských kecech okamžitě skočil a začal Trumpa mediálně osahávat naprosto všude. Najednou se zdálo, že od zítřka musíme hledat republikánského kandidáta ve zcela jiných kanálech než těch sdělovacích.

Ale pak se ozval onen zneklidňující zvuk, že manžel nejbližší asistentky bývalé ministryně je ještě větší prasák než kombinace televizní hvězdy s realitním magnátem. Kdyby ten trouba jen žvanil, ale on taky psal a fotil. A protože šlo o bývalého poslance a potenciálního kandidáta Demokratů na newyorského starostu, bystří diváci zneklidněli nad tou třaskavou směsí.

Policie pak skočila po prasákově notebooku a telefonu, a tím se znovu otevřela zdánlivě zapečetěná dvířka s bubákem. Asistentka ministryně mohla sdílet rodinou poštovní adresu, a tak i manželův notebook mohl obsahovat něco tajného. Respektive musel, protože jinak by šéf FBI neohlásil necelé dva týdny před volbami, že nalezený balík asi 30 tisíc mailů je třeba prozkoumat, zda nemá vztah k případům „nezodpovědného zacházení s poštou“ Hillary Clintonové.

Odborníci tomu říkají říjnové svinstvo. Osol soupeře v nejzazší možné chvíli, aby se už nesebral. Je to jakousi povinnou součástí volebního rituálu v první listopadové úterý po prvním listopadovém pondělí, na kdy je stanoven jednotný volební den v USA. Kdo si myslí, že předvolební svinstva rozhodují jen volby v Česku, je tedy na omylu.

Je to průmyslový standard, vypálit tak, aby soupeř neměl čas odpovědět. Takhle měly zafungovat nahrávky o tom, kam všude směla Trumpova ruka. Ale tady se štáb Clintonové přepočítal. Jistě, Trump je hodně zranitelný u velkých dobře definovatelných skupin jako jsou Mexičani nebo barevní voliči, kteří rozhodují na jihu, ale klíčovou slabinou mělo být Trumpovo postavení u žen. Tam viděla Clintonová naopak svoji výhodu – reprezentuje je, bojuje za ně, a Trump je ponižuje. Komu dáte přednost?

Obvinění z prasáctví v Americe dobře lepí (u nás je to spíš hra se sirkami u stohu, která se snadno obrátí proti zdroji). Jenže ani to nemohlo odstranit základní slabinu Clintonové, kterou je obecná nedůvěra jejímu charakteru, obava, že ráda hraje nečistou hru. Přímo to čiší právě z jejího případu tajné státní pošty na soukromém účtu. Vyšetřování potvrdilo, že kandidátka na prezidenta postupovala špatně – ale podle srpnového prohlášení šéfa FBI Jamese Comeye, kterým se to zametalo pod koberec, „žádný rozumný vyšetřovatel“ nemůže vznést trestní obvinění…

Co znamenají v rétorice slova „žádný rozumný člověk nemůže říci“? Takovému obratu se říká manipulace. Posluchač nebo čtenář má dojít k závěru, že kdo by tvrdil něco jiného, je nerozumný, krátce blb. Jak jsme se dozvěděli z pozdějších vystoupení zhruba stovky osob, které se zapojily do vyšetřování případu v Kongresu i na straně ministerstva spravedlnosti, kdyby takhle s tajnou poštou zacházel kdokoliv jiný, bude sedět. Šéf FBI tedy těmto lidem sdělil, že by byli blázni, kdyby si to nenechali pro sebe. A řekl to způsobem, kterým mohli být tito lidé právem uraženi.

Ve vojensky řízené policii si Comey mohl dovolit nařídit, aby dali všichni ruce pryč od případu. Ale s orgány ministerstva spravedlnosti by to bylo těžší. Tady se konečné slovo čekalo od ministryně Loretty Lynchové (může také vystupovat před soudem v pozici nejvyšší státní zástupkyně). Tu se však podařilo vyřadit ze hry. Postaral se o to bývalý prezident Bill Clinton „náhodnou“ schůzkou na letišti v arizonském Phoenixu. Mohlo tak vzniknout podezření z podjatosti ministryně, až by se měla k případu vyjádřit. Ministryni nezbylo než ohlásit, že se k případu už vyjadřovat nebude a bude respektovat závěry šéfa FBI. Tak dostal pravomoc nařídit i spravedlnosti, že tady prostě končí.Jenže profesionálové z obou útvarů se začali bouřit. A tak tu máme zpětnou vlnu, která může být stejně ničivá, jako původní tlaková vlna po výbuchu. Po pár dnech od obnoveného zkoumání pošty z dalšího zdroje spadly preference Clintonové na 4 procenta. Do voleb je týden. Vyšetřovatelé prohlašují, že se to budou snažit stihnout.

32 komentářů :

 1. Už prohrává i v mainstreamu - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/419263-obrat-tyden-pred-volbami-trump-podle-pruzkumu-vede.html

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Fiala - Hillary nikdy zadny naskok nemela ! Ta byla vzdy SILNE prosazovana specialni zajmy , ktere chteji vladnou v jejim pozadi a skrze ni ! Tyto 3 skupiny vlastni 80 % vsech medii. Jejich neschopnost a predpojatost zavinila, ze je dnes nikdo necte... To se ani NEDA cist !

  Dopustila se tolika prehmatu, ze kazdy druhy by byl zavreny na 300 let...Hillary ma velmi silne ochrance, DOBRE organizovane a vzacne neschopne a hloupe, kteri chteji udrzet Ameriku pod jejich vlivem.
  Donald Trump jim rika "washingtonska bazina", kterou on chce vysusit !

  Bezohledu na to, o kolik desitek millionu volicu je na strane Trumpa , nez na strane Hillary, tak Hillary bude dosazena na misto presidentky...
  A Amerika uz nikdy nebude stejna, ale pernamentne zahorkla a nazlobena na vzdycky.
  To zn. konec demokracie. Co na to rekne armada nejde zjistit, protoze v mem okoli zadna neni.

  Jedna ze 3 zminenych skupin usiluje o valku s Ruskem, ale vsem 3 skupinam je Rusko zarazenou osinou v zadeli , a to proto ze je prekazkou NWO.
  nick honolulu - supporter of Donald Trump.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu,Amerika jiz davno neni ,co byla !O jake demokracii to mluvis? Koukni na mapu a uvidis,ze usa ma 800 zakladen po celem svete a RF,jen 2 !Kdys jsi najdes debaty s Pjakinem,ktery vysvetluje pozice RF,uslysis,ze USA,nejsou schopni sami vest vojnu s RF.Potrebuji NATO,nastroj agresivni politiky USA !Ted hledaji,kto by vyprovokoval Rusi,aby jim sestrelili letadlo...Nemecko reklo mame tech.problemy na Incirliku v Turecku..tak se chytli Popijeci kakauka ,Belgicane a zbombardovali civilni objekty a ze to nebyli oni.Tak jim Rusove vzkazali,ze priste je sestreli a ostatky letadel dokazou,kto ,to byl.Tak tohle je demokracie usa??/Holyud,Honolulu !

   Smazat
 3. Možná je to jeětě trochu jinak:
  http://orgo-net.blogspot.cz/2016/11/proc-fbi-nechce-ale-musi-vysetrovat.html#more
  nebo ještě tady:
  http://pravyprostor.cz/konec-sanci-na-zvoleni-hillary-clinton-skandalni-obsah-emailu/

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fekál fekálů je ten náš vzor. Už ať je tomu cirkusu konec. Já nevěřím ani Trumpovi při vzpomínce co sliboval Obama

   Smazat
 4. Našim národem dle ČT milovaná Hillary podle posledních průzkumů ztratila již veškerý náskok. Dle mne byl stejně uměle vytvořen. Ne, že bych byl z Trumpa nějak nadšený ale našim podporovatelům Hillary bych jeho vítězství přál. Celebrita Ecler v ČT prohlásil, že je pro něj Trump naprosto nepřijatelný. Jestli Trump vyhraje, zřejmě si hodí mašli a my přijdem o člena současné divadelní šmíry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak že je českým národem milovaná ta příšerná, falešná, prolhana, proradná baba jaga! Jsme asi blbí a nemáme dost vkusu! Od Trumpa si žádné zázraky neslibujme, v podstatě je skoro jedno, kdo je v USA prezidentem, vždy je spíše než figurou řídící figurou řízenou. Ovšem Trump by mohl být zajímavý a přínosný. A trochu hezčí pohled na něho. Kdo se má na tu falešně rozjásanou slepici koukat? To je na nevolnost, lépe řečeno blití a duševní trauma.
   Vodolejka

   Smazat
  2. Je hezké, když Hillary přijde na podium se zdviženou mávající rukou,pak ukáže do davu, zřejmě tam pozná nějakého příbuzného, zřejmě stýčka a zvedne palec nahoru. Stále stejné! I opice se naučí více gest ale učte to slepici...

   Smazat
 5. volim donald trump
  chef

  OdpovědětSmazat
 6. Soros , ktery prosazuje Hillary a dozaduje se sveta k UTOKU na Rusko, vlastni elektronicke volebni masiny v 16 statech.
  Tyto masiny hrave premeni jmeno porazeneho, na jmeno viteze.

  Kdyby tato electronika byla naprogramovana, na viteztvi MICKEY MOUSE z Magic Kingdom v Orlandu, tak mysak je vitezem ! Obcane to vi a roste mezi nimi zlost.

  v pripade, ze nebude zvolen Donal Trump, tak nikdo druhy nebude uznan.
  nick honolulu - supporter of Donald Trump

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mě je naprosto jedno, že mezi nimi roste zlost. Mě vadí miliony nevinných mrtvých a jejich zodpovědnost za ně. Vše nechali dojít svoji tupostí příliš daleko.

   Smazat
 7. (19:13) Mozkem, srdcem a jednomyslne dvouma rukama, volim Trumpa take - chefe.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. 18:56... FBI - ztratilo svym FLIP/FLOPINGEM respekt vsech lidi ve statech.
  Napred ji kryli (Hillary) na zadost nekoho XY, a ted tyden pred volbami ji vysetruji, coz je PROTI ZAKONU.

  Takze prisla doba, kdy jsou zakony pouze pro male lidi a pro velke lidi zakony neplati !

  To uz je jako v Cesku, kdy skupina svinaku chce odstavit presidenta Zemana - bezohledu na jeho legimitu, ktera je 100 %.

  Cesi, my stojima za Trumpem a vy stujte za Zemanem.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. 19:13.. To o cem se zminujete jsou typicke akce nezodpovednych a neschopnych lidi o kterych mluvi Trump a odsuzuje je !
  Kvuli temto lidem nas nema nikdo ve svete rad - rekl Trump.

  Prof. Pjaikina jsem rad poslouchal, ale on jednou rekl, ze Rusko zachranili Bolsevici ! CIM ho zachranili ? Tim, ze zabili 20 millionu Slovanu ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeš těch 20 milionů nějak zkonkretizovat ??

   Smazat
  2. No Honolulu, kde kdo hází čísly. Jak se mu hodí. Kdo myslící tomu věří? Dávám si pozor, o čem nic nevím, o to se neopírám.

   Smazat
  3. Tím že zabránili jeho rozpadu - což byl plán zednářů, tz. fevralistů, dosazených Velkým Orientem k moci v březnu 1917 (ale tam byl ještě únor - fevral, podle starého juliánského kalendáře). Tito lumeni měli jediný cíl - udržet Rusko ve válce do příchodu US Army na francouzskou frontu a pak se rozpadnout na různé ty "Ukrajiny", "Litvy", "Lotyšska", "Estonska", "Finska", "Arménie", "Gruzie", Ázerbájdžány", "Turmenistány", "Kazachstány" apod. nesmysly! Takto rozdělené Rusko by nebylo pro západní židomasony na mírové konferenci relevantním partnerem a ztratilo by ty oblasti vlivu, které mělo získat Ruské impérium! Bolševici sice ztratili právo zúčastnit se této konference zcela, ale ve výsledku to vyšlo lépe! Totiž zachovali jednotu říše, sice ve zdeformovaný podobně SSSR, leč přeci! A nakonec pan Stalin získal i ty gubernie co mělo Rusko dostat po porážce Centrálních mocností! Tedy Bukurešť, Budapešť, Sofii, Prahu a navrch půl Berlína!

   Smazat
  4. V Rusku už cca 30let existuje organizace Memorial, která má stovky poboček a tisíce členů (je tvrdě antikomunistická). Skoro na začátku své činnosti si dala za úkol dát dohromady seznam všech obětí bolševismu v SSSR v odbobí 1917-1991. Seznam je volně přístupný na webu. Před cca 10ti lety tam bylo cca 2.5milionu jmen, teď tam je cca 2.650milionu - evidentně už moc nepřibývají. Je to strašně obrovské číslo, ale evidentně v jiném řádu, než hlásají různí pisálkové, kteří blábolí o desítkách milionů.

   Smazat
  5. 6:40 - je to tak, jde o blbost tvrdit že bolševici zastřelili tolik osob. Ale taky takto to nelze vůbec počítat! V občanský válce střílí obě strany a nelze tvrdit, že ten či onen padl "rudou" kulkou a jinej zase "bílou", nebo "zelenou" (Ukrajinci) či "modrou" (Poláci) nebo "černou" (machnovci) či basmačskou (muslimové) nebo dašnackou (Arméni) atd. atd. Ale černosotněnci spočítali a vycházeli z výpočtů génia Mendělejeva - ano toho co objevil tu tabulku! - že židomasoni a bolševici společně zavraždili přes 300 milionů Rusů! Protože dle výpočtů onoho Mendělejeva mělo by Rusko 494 milionů obyvatel v roce 1991! Tedy v případě že by se židomasonům nepodařilo zavléct Ruské impérium do války s jeho přirozenými geopolitickými spojenci - Německem a Rakusko-Uherskem. A když už se stalo, tak by se ještě mnohé dalo zachránit, pokud by židomasoni nezničili v březnu 1917 Ruskou monarchii, protože by nebyla bývala ani VŘSR, ani občanská válka, ani ani gulagy, ani Druhá světová válka!

   Smazat
  6. To je mi ale pěkná propagandistická blbost. Povívejte se na statistiky počtu obyvatel Ruské říše za cara, počet padlých a nezvěstných v 1.svět. válce a pak počet ztrát "Bílých". Ta čísla prostě nemohou vyjít. To zase blouznivci, co za vším vidí zednáře, bolševiky či dnes módní "neomarxisty" přehánějí, až se jim od klávesnic kouří.

   Smazat
 10. 19:52.. prectete si Solzenicina a mozstvi jinych knih od ruske emigrace.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Noo CoLzeNicin bol takisto clen piatej kolony ako ti dnesni dobroseri..

   Smazat
  2. Přesně tak, Solženicyn lhal, svým způsobem pozér, nevěřte mu. A chraň bůh Sacharovi apod. Jsou to ikony páté kolony.
   Vodolejka

   Smazat
  3. Oprava- Sacharovovi (neveřte)
   Vodolejka

   Smazat
  4. K jakým zdrojům měl přístup Solženicin? Komu kdo co dává za vinu aniž by respektoval příčinné souvislosti? Nebýt např. 1.WW, nebyl by hlad v carském imperiu, nevznikly by bezprostředně jeho pozůstatky, neměli by bolševici pohnojeno, jenom zasít. Rozumí se, že je možné, konstruovat i obráceně. To vím, proto na co si věrohodně nesáhnu, o to se neopírám.

   Smazat
  5. 22:46 - přesně!

   Smazat
 11. konecne bude mat amerika prezidenta a nie sasa.

  OdpovědětSmazat
 12. doufam ze vyhraje trump a pujdou veci k lepsimu

  OdpovědětSmazat
 13. volim taky trump jedinou zachranu usa

  OdpovědětSmazat
 14. Sakra, nepiste "öbjevila se", ale kdo to vynesl na povrch a kdo to rozmaz jako verejne ho...no a jeste i medijni...Vrabci si o tom STEKAJI DNES NA STRECHACH .Co je za tim...
  Ze skrini nelezou bubaci ale zmineni a jako darky velmi nekdy potesujici kostliveckove , nekdy pricestuji z daleka Upiri /az z Nosferatu/ a fidlaji ty je ,jejich Symfonie Horroru....
  Nebo taky z Transylvanie , mily Vlado Impaler zvany hlavne DRACULA , take KNIZE temnot a jsou veru zapotrebi /Kazdej z nas by je zamestnal a rad.!!!../.Ale to uz bychom meli PREKNIZOVANO, neniliz pravdou ? A prasaci , prasaci ti se tez navraci, jakoZombove , deserteri z krchovu....Prasaci, za volby utraci a vsichni pak zvraci...Coz je logicke. I zdrave a kdo by si obcas nezazvracel s potesenim nad takovym prasakem....
  Jde porucik z Prasaren , hlavu plnou kasaren, ale to nejde aby soudruh byl takovej.....Znova. A lepsi.
  Jde Porucik z Kasaren hlavu plnou Prasaren...
  A ted. Soudruzi. Pochodem v chod !! ROZCHOD !! Smer volebni urny , nebo ty POhrebni .$%&*&*ˆ$#@ !!

  OdpovědětSmazat
 15. Tam ať vyhraje kdokoliv, bude to prašť jak bouchni ...

  OdpovědětSmazat
 16. Nebo uhni !
  Jednou prisel Jan Neruda do vinarny U Jeziska /na miste dnesniho Maje, este sem to stih tam zajit/ , a rekl priteli :"Hni se Hnise, a ten odpovedel :"Hnu se , Hnuse...
  Znam taky takovy, co se maji hnout , vohnout a zahnout se do ztracena...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.