Reklama

.

.

neděle 6. listopadu 2016

Levný úřad k máníJiří Jírovec
6. 11. 2016
Podle mínění Michala Horáčka stačí pro koupi Hradu 11 miliónů korun. Je bohat až k relativní nezávislosti a tak je vsadil. Když to bude málo, tak přihodí. Má přece rezervy, které již vyjevil. Horáček, jistě nechtěně, připomněl výrok "Kdo z vás to má ?" Paroubek jím objasňoval svoje příjmy. Činil tak před novináři, kteří na něj tlačili tak dlouho až podlehl. Oblekem a několika čísly jim naznačil, že není žádný vošoust. Tím je urazil, protože oni jsou proti němu chudáci, ledaže zpívají písně svých chlebodárců opravdu, ale opravdu přesvědčivě.


Horáček podpořil svou kandidaturu bezcenným slibem, že jeho volební výdaje budou zcela transparentní. To je každému šumafuk, protože každá koruna půjde z jeho kapsy.

Zajímavější než jeho budoucnost je jeho minulost. Jsou v ní údajně vazby na nízkonákladovou Stb i skartace jeho spisu. Může to být důkaz, že nová moc stála po roce 1989 víc o lásku než o pravdu. Existuje i možnost, že ten spis je v cizích rukách a Michal Horáček může být vydíratelný. No, znáte Putina!

O Horáčkovi se rovněž praví, že na chuchelském závodišti provozoval soukromou sázkovou kancelář. Musel nejspíš občas utíkat přes esenbáky, ale odboj vyžaduje obezřetnost. Proti nenáviděnému režimu bojoval tím, že mu snižoval zisk ze sázení na koně. Protože byl chytrý a nedal se chytit, celkem zdatně minulým režimem proplouval. Publikoval a skládal v době, kdy se mnozí chartisté oháněli lopatou v kotelnách.

Na Horáčkovi je potěšitelné, že se nesnížil k výrokům, které známe od dvojice H&H, tedy seriálového Sira Humphreyho a skutečného Havla. Nepředstírá, že vlastně presidentem být nechce, ale obětoval by se, kdyby národu bylo nejhůře.

Jde na to přímo: Zachtělo se mu presidentství a tak si úřad koupí. Čistě technicky vzato, jde pravděpodobně o jednu z nejlepším možných investic. Dá do hry 11 a za pět let dostane na platu a požitcích 24 miliónů. K tomu zámek, oboru a služebnictvo. No neberte takový kšeft.

Uvedená čísla bohužel ukazují, jak trapně zaostáváne za světem. Český úřad je v prvním přiblížení k mání za 400,000 USD. To je chabý plat hokejisty NHL, který se sotva dostal na soupisku. Obama potřeboval pro zvolení skoro miliardu.

Když stojí úřad příliš mnoho peněz, může dojít ke známé situaci, kdy zbydou kandidáti, které chtějí jen ti, kteří na ně vsadili a očekávají od nich, že budou poslušně pracovat v jejich prospěch.

Lecos o tom je v Moorově dokumentu Capitalism Love Story (Michael Moore, 2009, české titulky). (https://www.youtube.com/watch?v=pycn5RM6LqA)

Je staršího data, takže nemůže být poznamenán současnou ruskou propagandou. Emoce, které vyvolává jsou tedy bezpečné západní.

23 komentářů :

 1. Proč je tolik kritiků Michala Horáčka v okamžiku ,když oznámil svůj úmysl kandidovat ? To je takový zloduch ?

  Když si vezmete ostatní potenciální kandidáty, kteří se vylupují, tak jsem zvědav na jejich hodnocení.
  Ti opravdu bohatí,kteří zbohatli čistým způsobem opravdu neexistují a ti ostatní mají máslo na hlavě všichni.
  Někteří jsou již opravdové karikatury a přesto budou kandidovat.No, bude to zase velká sranda,jen nemáme dalšího knížete s čírem.Nejlepší by bylo opravdu úřad prezidenta zrušit.Ani nevím, zda by nám to v Bruselu dovolili.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. protoze to je vyslanec prazske kavarny a nepritel ceskeho lidu

   Vymazat
  2. Proč ho rušit? Protože by se nemusel někomu hodit do krámu? Je to přímá volba, výraz přímé demokracie a jak vidno, národ má většinově odlišné názory od mainstreamu, pražské kavárny, hérců a héreček, různých celebritek, zlodějů, válečných štváčů, podporovatelů sudetonacistů a podobné lůzy.

   Vymazat
  3. Proč nechci Horáčka za prezidenta? Protože jsem ještě ani jednou nezaznamenala, že by měl nějakou přínosnou myšlenku (natož hotovou vizi), protože z jeho projevů je vidět nezájem o dění- vyjadřuje se jen k povrchním věcem, nevidí do hloubky. Člověk, který se uchází o post prezidenta, by měl být dlouhodobě vnímán ve společnosti jako člověk, který má svá témata. Pan Horáček je pravý opak toho, co by měl představovat státník. Zdeňka Radičová

   Vymazat
  4. Re Bedrich Dvorak:
   Negativní odezvu spíše vyvolaly nedemokratické manýry pražské galérky proti prezidentu Zemanovi, viz akce Brady. Té galérky, jejíž loutkou pro příští prezidentské volby se Horáček odhodlal stát.
   On však nic neoznamoval! Za osobní oznámení snad nepovažujete to lidsky nedůstojné přečtení jakýchsi "kavárenských tlachů" ze čtečky!
   Takový způsob sebeprezentace musí urážet důstojnost každého i jen trochu uvažujícího občana.
   O adeptově morální integritě již raději ani nehovořit ..

   Vymazat
  5. Bohužel sice národ presidenta bude volit a to celkem demokratickým způsobem, ale.... toho, kdo jemu, rozuměno národu bude předhozen a to nebude ten kdo pro národ něco dokázal, ale ten kdo bude mít více prostředků na svoji kampaň. A jsme tam, kde jsme byli, budeme volit toho lepšího z těch špatných.

   Vymazat
  6. Proč se tu pořád bavíme o nějakém druhotřídním natistovi, co si zřejmě nahrabal při superzlodějně zvané privatizace a jehož vybrali jeho pasáci z USA doufajíce, že sebere dostatek hlasů Zemanovi? Naše stanovisko by mělo být: Fajn, ať si dělá, co chce, my ho volit nebudeme. A nebudeme se o něm ani bavit! V krásném článku
   http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=17940
   se dozvíte, že s takovýmihle individui je nutno zacházet jako s dráty na zem spadlými.

   Stručně: Horáček nás nezajímá, je to (česky nepěkně řečeno) nýmand, je to (slovensky krásně řečeno) niktoš.

   Vymazat
 2. Bratia Cesi,toho Ceskeho Kisku,Vam prajem,uzijte jsi te prave zapadni demokracie/nemyslim,aby ste uzivali te vychodni/
  ale pokuste se byt sami sebou !Zda sa,ze nasla rit-koprivu!

  OdpovědětVymazat
 3. Horáček musí mít vlivné rádce, kteří ho ke kandidatuře postrčili, i když pro svoji minulost a diletantství v politice nemá šanci. Ale je to možná, jak někdo napsal, jen předskokan a přes něho se sonduje půda pro někoho jiného. Padlo dokonce i jméno Hermana, kterého tentokrát asi Německo vystrčilo do nezapomnění jeho aktivismem pro sudeťáky a lživými výpady proti prezidentovi i se zneužitím kanadského strýce George, a pokusem o jakousi revoltu proti němu bojkotem státního svátku, trucpodnikem na Staromáku a jako vždy některými umělci, kteří podepisují cokoliv, v čele s nějakým Dykem a všehoschopným Bartoškou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. HORÁČEK - HAZARDNÍ HRÁČ - NECHCI TAKOVÉHO ČLOVĚKA NA HRADĚ
   PREZENTUJE VŠE ŠPATNÉ A NEŠTÍTÍ SE POUŽÍT VŠECHNO A VŠECHNY ŠMEJDY NAPŘ. HERMAN GRÁZLOVÉ TYPU BARTOŠKA A PODOBNÍ SVIŇÁCI PRO SVOU KANDIDATURU , VŠE JE PŘIPRAVENO LIDMI TYTU SOROŠ A AMERIKOU PRYČ Z RU A Z NATO
   LIDÉ PŘEMÝŠLEJTE JSOU TU DALEKO SLUŠNĚJŠÍ A CHYTŘEJŠÍ LIDÉ NEŽ TI HORÁČKOVÉ...

   Vymazat
 4. Nechci Horáčka už proto, že ze sebe bez čtecího zařízení od propagandistického pultíku nevysouká soudného slova.

  OdpovědětVymazat
 5. Pan Horáček má obdivuhodné poetické nadání, ale je asi i všehoschopný, když dokázal padělat razítko SSM na žádosti o cestu do zahraničí, za což byl asi vyhozen z VŠ, když porušoval zákon o zákazu hazardu, za což byl zřejmě odsouzen do vězení Ruzyně. Pocházel asi z dobré rodiny, která mu poskytovala zázemí. Proto asi dostal důvěru a mohl v roce 1983 vycesotvat do USA a studovat zde a pak pracovat v časopise Mladý Svět, ... A v roce 89 měl tolik peněz, že mohl rozjet sázkovou kancelář Fortuna. Existuje statistika, kolik má ČR patologických hráčů od r. 89, jejichž léčba je hrazena z rozpočtu Min. zdravotnictví? Kolik rodin bylo zničeno, přišlo o veškerý majetek hazardním hraním některého člena rodiny? Provozování hazardu je asociální způsob zbohatnutí. Jeden vychytralý tyje ze slabosti, hlouposti a následné závislosti (nemoci gamblerství)druhých lidí-nešťastníků, kteří ničí své blízké.
  MUDr. Karel Nešpor, primář oddělení závislostí pražské psychiatrické léčebny v Bohnicích, by mohl vyprávět:

  http://zpravy.idnes.cz/mam-dluhy-ztratil-jsem-rodinu-jsem-gambler-fj8-/domaci.aspx?c=A070815_102207_domaci_anv

  http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/podkuzi/_zprava/510860

  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2855749
  OdpovědětVymazat
 6. Z Hradu se nesmí stát kavárenský podnik !

  OdpovědětVymazat
 7. tady je k clanku moc peknej clanek:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spolecny-obdiv-k-Havlovi-nestaci-Horacek-dostava-ranu-kterou-byste-asi-necekali-461558

  OdpovědětVymazat
 8. pokud sazkar bude na hrade toz tam zridi hracske doupe s vyhernimi automaty po chodbach!!! hhhp

  OdpovědětVymazat
 9. Nechci se pouštět do kritiky osoby pana H. přes jeho mamon. Ale co je to za filosofii hrabat a mít stále víc.Je to móda současné doby, která nás vede do záhuby. Na druhé straně je mým skutečným favoritem ZEMAN podle toho co má v hlavě a jaký má k mamonu postoj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Hrabat a mít stále víc" NENÍ "móda současné doby", je to naprosto běžné chování všech těžkých psychopatů.

   Vymazat
  2. Naopak, je to základní zákon vývoje kapitalismu. S ním stojí a padá.

   Vymazat
 10. https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/prezidentske-milosti-nejsou-uplne-marne-ale-nesmi-se-s-nimi-plytvat-rika-kandidat-horacek-3718

  Teď mu máme věřit, že nezfalšoval razítka na lékařské zprávě nebo nepodplatil lékaře?
  Jenom samý podvod.

  Za důstojného kandidáta na post prezidenta bych viděl MUDr. Františka Koukolíka, erudovaného, moudrého, čestného, lidského, důvěryhodného člověka.

  OdpovědětVymazat
 11. 13:51
  Škoda že si toho veksláka a podvodníka nemůže pan profesor nechat rovnou na pitevně....pitvou jeho havloidního bezmozku by se bavila většina obyvatel;-D

  OdpovědětVymazat
 12. Myslím ,źe se tomuto nesympatickému člověku
  věnuje moc pozornosti tzv.on se ř e š í...
  neřešit ,přehlížet a zmizí.
  p.s.
  jak by vůbec mohl někdo s takovouhle nepěknou tváří ( vnitřně )
  stát v čele národa..
  strašná pŕedstava
  j.

  OdpovědětVymazat
 13. Horáček je mimořádně nebezpečný lhář, narcisista a podvodník. Vzpomínám si, jak v jednom rozhovoru tvrdil, že ve svých 17ti letech zfalšoval pas a odletěl na výlet do USA. Kdo pamatuje ty časy, tak je mu vše jasné! (Četli jste jeho pamflet "Jak pukaly ledy"? Větší míru sebelásky si ani nelze představit.)

  OdpovědětVymazat