Reklama

čtvrtek 3. listopadu 2016

Madeta, dalajláma a průduchy ducha


Václav Dvořák
3.11.2016 


Farmáři, poděkujte idiotům řádícím v české politice: pražské kavárně, lidovcům, starostům, topce, odéesáků, socanům ... Za co? Madeta končí s mnoha menšími dodavateli!!!
Madeta, tradiční český zpracovatel mléka a výrobce sýrů v těchto dnech ruší smlouvy s několika desítkami farmářů v jihočeském kraji. Výroba je ztrátová. Vykupovat mléko za 6,- Kč a prodávat zpracované sušené či trvanlivé za 3,50 Kč za litr se zjevně nevyplatí. To si jistě spočítá i každý prop pravdu a lásku hořící umělec, a to i když nematuroval z matematiky.

Farmáři, a je jich   z a t í m   celkem 72, si musí rychle najít jiné odběratele, což bude pro většinu z nich asi velmi těžké, nebo přikročí k vybíjení stád. Chytrolín z poza okna pražské kavárny řekne: 'Fajn, bude levnější maso na guláš'. Ano, pár týdnů bude, ale co potom? Obnovení stáda krav, které dojí mléko trvá minimálně 2 roky. No ovšem, pražská kavárna pije kávičku, vínečko, pivko či něco ostřejšího a o mléko ve sklenici ani nezavadí. Ale co my ostatní?

Díky sankcím proti Rusku přišla Madeta o důležitý zahraniční trh. Asi ho i po zrušení sankcí nezíská zpět – na její místo se mezitím natlačily firmy z Turecka, Srbska, Libanonu a z dalších zemí. Česká vláda, slepě následující politické veleduchy z Evropské unie, vyhlásila proti Rusku sankce. Ruská odveta se našim výrobcům nemohla vyhnout. Vláda, a ještě víc prezident Zeman, si chyby byli vědomi a proto rozehráli „čínskou variantu“. Čína má momentálně již několik let trvající zájem o evropské potraviny, především o jogurty, sýry a mléko, a tak Madetě svitla naděje. Navíc Ma-de-ta se čínsky vyslovuje lehce, stejně jako česky, a to je v Číně jistá marketingová výhoda, že?! Avšak ...

Avšak přijel 14.dalajláma, sudetoněmecký ministr na českém ministerstvu kultury a čelní prudce charakterní představitelé české politické pozice i opozice si v jeho přítomnosti na oficiální půdě ministerstva otvírali „průduchy ducha“, pak si dědoušek Brady odvezl kufr suvenýrů, metálů a klíčů od českých měst ... Tu ze všech stran omletou aféru znáte všichni. Výsledek? Dobrotivý drak Říše středu svraštil obočí a upustil trocha páry z nozder. Dlouho dopředu připravená cesta ministra zemědělství do Číny se nekoná. Madeta utře! Asi i někoho pošle na pracák. Chovatelé utřou! Krávy půjdou na porážku. Bohužel jenom ty z maštalí.

Pan ministr zemědělství, který je z téže strany, jako sudetoněmecký kulturtrégl, který si rád "otvírá průduchy ducha" s dalajlámou, plísní Madetu, že si nepožádala o dotace z dotačního titulu 13 (toď podle ministra arciť šťastné číslo), na kterém leží téměř 400 milionů korun. Pan ministr prostě cestu z bláta sankcí a louže zavřeného čínského trhu vidí v dalším hospodářském sebepoškozování státu. Tomu se fakt nedá říct jinak, než odpovědný hospodář. Hlavně, že to má dobré u hlavounů v Berlíně a v jiné bruseli.


Jsem zvědavý, jestli potrefení farmáři, až se vrátí s pár tisícovkami z jatek, i ti propuštění z Madety, budou dál volit nesvéprávné blbce, kteří to všechno spískali: všechny ty lidovce, TOPáky, babišáky, ODSáky, socany, Starosty s jejich babyface předsedou … ? A co vy ostatní? Jak dlouho si to necháme líbit? Copak si všichni výše jmenovaní veleduchové nemohou už konečně větrat svoje „průduchy ducha“ někde jinde než v české politice?

Madetka - mohly se jí trochu zešikmit oči, ale úsměv by zůstal.


72 komentářů :

 1. Za úmyslné poškozování státu by měl jít Hermann sedět. A Jurečka okamžitě odstoupit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co můžete chtět od mladíka Jurečky.Kromě keců v politice a řízení traktoru nic neumí. Za 4 roky se napakuje a ostatní je mu fuk. Co platné, že diplomat musí hodně studovat a znát.I pan J. by měl vědět jaké jsou niance v řízení a opravách traktoru. Tytéž niance ale nezná v diplomacii. Prostě by měl dršku držet na uzdě.

   Smazat
  2. Jak jste přišel na to,že umí řídit traktor?
   Viděl jste ho někdy při práci s traktorem?
   Já jenom ho nechci pomlouvat,pokud tu práci
   skutečně ovládá.
   Petr Majevský

   Smazat
  3. 17:16 Máte pravdu, není to jisté. Je sice soukromý zemědělec, ale jestli je ve farmaření stejně znalý, jako v řízení rezortu, tak ani s traktorem nemusí umět jezdit.

   Smazat
  4. Já bych řekl že kvůli pár litříkům mléka bychom se nemuseli z Číny tolik po****.

   Smazat
 2. Nejchutnější mléko, máslo, tvarohy, atd. měla, blahé paměti, LAKSYMA-Nedakonice. Což je další případ úmyslně vytunelovaného podniku, za což se dodnes viníkům nezkřivil vlas...
  Nehledě k tomu, že to byl významný regionální zaměstnavatel v oblasti, kde na práci nenarazíte ani s baterkou či mikroskopem...

  OdpovědětSmazat
 3. Myslím, že si máme utahovat opasky tak dlouho až vypustíme duši.

  OdpovědětSmazat
 4. Pohádky že Číňani mají zájem dovážet naše potraviny si nechejte pro ožralé osazenstvo "U tří soudků". Ti vám tyhle bláboly budou žrát. Stejně tak jako vaši falešnou starost o hospodářské výsledky jakéhosi (soukromého) podniku.

  Číňani ať táhnou do prdele. Ti si nemají co vyskakovat. Kupujeme od nich výrobky za 1/2 bilionu korun ročně. To je 10x víc než kolik od nich dostanem za náš export. Oni by nám měli děkovat a podlézat nám. Ne naopak.

  Neexistuje ani jeden důvod proč bychom se před "dobrotivým drakem" měli plazit tak jako to předvádíte vy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dej si mokrej hadr na hlavu!

   Smazat
  2. Tak nevím, čtu, že "Vykupovat mléko za 6,- Kč a prodávat zpracované sušené či trvanlivé za 3,50 Kč za litr se zjevně nevyplatí" - to asi je pravda, ale my spotřebitele kupujeme mlého za podstatně vyšší cenu, dokonce řeknu za násobek, takže žába na prameni je.......náš obchod se svými nemravnými zisky ?

   Smazat
  3. Mokrej hadr tomu 11:25 nepomůže, ani na zastavení jeho průduchů prducha. Pomohla by mu špičatá bota, která by ho navždy poslala na krachující západ, když to s ČR myslí tak špatně, že mu dělá dobře ničení obchodních příležitostí.

   Smazat
  4. To 11:25
   Jistě milý pane, na číňany se můžeme z vysoka vys..., horší bude, když se oni vys...na nás. To se už ani nepodíváte na tu televizi, je vyrobena v Číně, stejně jako 80% všeho zboží co kupujete. Máme však dobrou možnost vrátit se zpět do jeskyní a zapálit si ohně.

   Smazat
  5. 11:57

   Zase ty komunistické bláboly o nemravných ziscích.
   Vysvětli mi tedy proč tolik obchodních řetězců s etěchto nemravných zisků vzdalo a z našeho trhu odešlo? Delvita, Carrefour, Interspar, Julius Meinl...
   Jak to, že mnohé řetězce, Tesco například, jsou ve ztrátě?

   Smazat
  6. 12:05 prvovýrobci jsou na tom samozřejmě vždycky nejhůře. Nejlépe na tom byli vždycky obchodníci, kteří mají marže někdy až několikaset-procentní. Takže, 11:57 má pravdu, ty jedovatá slino. A že od nás někteří odešli? Konkurence je obrovská, větší žralok požírá menšího. A To je přece výsledek dnešního "stylového" kapitalismu a "stylové" vlády.

   Smazat
  7. 12:13
   Přestaň ty magore blábolit a podívej se na hospodářské výsledky těch řetězců.
   Větší žralok požírá menšího? Carrefour je druhý největší a nejsilnější řetězec v Evropě hned za Tescem a přesto odešel. Tesco má u nás obrovské ztráty, minulý rok 4 miliardy. Vydělávají jen Lidl a Kaufland a to jen asi 2 miliardy při tržbách 50 miliard.

   Smazat
  8. 12:05 - podle vašich výkřiků je zřejmé, že jste mnoho v životě nepochytil - ani inteligenci, ani vychování. Jmenované společnosti Delvita, Carrefour, Interspar, Julius Meinl a zapomněl jste ještě např. na španělský SYP díky neschopným manažerům a hlouposti svých centrálen odešly z našeho trhu, protože Kaufland, Tesko, Liedel a další, co tu zůstali, měli lepší podnikatelský plán. Všichni přitom brali tuzemské dodavatele na hůl! A všechny mají nemravné zisky na úkor výrobců i zákazníků. Tesco je ve ztrátě, protože např jejich ústředna díky zdlouhavé stavbě silničního přivaděče vypadla na mnoho měsíců ze hry. Nemáte tam ještě nějaký "neoconský" blábol? Sem s ním.

   Smazat
  9. 12:08

   To nemůžete myslet vážně, že se bez čínských šmejdů můžeme vrátit do jeskyní. Jste korunovaný hlupák.

   Smazat
  10. Pro: Anonymní 3. listopadu 2016 11:25 - stačí si otevřít stránku Potravinářské komory - http://www.foodnet.cz/polozka/?jmeno=Tiskov%C3%A1+zpr%C3%A1va+PK+%C4%8CR+-+Export+do+t%C5%99et%C3%ADch+zem%C3%AD+je+pro+%C4%8CR+nutnost%C3%AD&id=38017 - a přečíst si stanovisko Hospodářské a Potravinářské komory ČR.

   Agrární komora ČR a Potravinářská komora ČR se znepokojením sledují kauzu kolem nepřijetí ministra zemědělství Mariána Jurečky čínskými ministry zemědělství a vodního hospodářství. Navazování a prohlubování obchodních styků se zeměmi jako je Čína či země arabského světa, i úprava obchodních vztahů s Ruskem se za současného enormního přetlaku mléka a masa na evropském trhu stávají pro další fungování českého zemědělsko-potravinářského sektoru takřka životní nutností.

   Pevně doufáme, že osobní aktivity pana ministra Jurečky nezavdají další příčiny k přerušení velmi obtížně navazovaných obchodních styků s dalšími zeměmi a samozřejmě i s Čínou. Je potřeba si uvědomit, že čínský, arabský, ale i ruský trh jsou trhy velmi obtížně přístupné, na kterých je potřeba důkladná znalost místního prostředí, přímý kontakt v příslušné zemi i řada veterinárních či rostlinolékařských certifikátů, jejichž získání podle místních pravidel může trvat i několik let. A v době současného enormního zájmu o trhy ve třetích zemích je každé zaváhání, či politická nekorektnost ve vzájemných vztazích potrestána zabráněním přístupu na trh nebo minimálně zkomplikováním a prodloužením celého jednání, což se nyní může stát například s ohledem na certifikaci českého vepřového masa pro čínský trh. A je více než zřejmé, že každé uvolněné místo na trhu je velmi rychle obsazeno, a to především producenty se zemí bývalé EU-15 v drtivé většině s podporou jejich vlád, pro něž je prosperita národních ekonomik rozhodujícím kritériem.

   Smazat
  11. 12:32

   Prosímtě přestaň blekotat a otevři si vlastní obchod když je to teda takový zlatý důl.
   Takových chytrolínů jako ty je plná republika.

   Proč si neotevřou ti dodavatelé vlastní síť? Neotevřel ji ani Babiš. Není to divný?

   Smazat
  12. 12:39

   Víš kdo je předsedou AK ČR? Miroslav Toman. Syn bolševického ministra, sám ministr v Rusnokově (Zemanově) vládě. Jeho předchůdce byl Veleba, zemanův podržtaška.
   Odtud vítr vane. A ne že Číňani chtěli strašně moc dovážet přes půl zeměkoule naše potraviny ve velkém a najednou už nechtějí. Každý se zdravým rozumem ví že je to nesmysl.

   Smazat
  13. Úplně jsem zapoměl, že ten jeho bolševický fotr dostal od Zemana medaili Za zásluhy. A Toman mladší kandidoval v roce 2013 za SPOZ (Zemanovci).
   Tolik k tomuto "zcela nestrannému" stanovisku AKČR.

   Smazat
  14. Pánové či pane 12:46 resp.12:53 - ponoukání k otevření vlastní obchodní sítě není argument, ale demagogie. Chcete-li se věcně bavit, tak prosím věcně a ne demagogicky. Sám se tím handycapujete. A co se týká kádrování, na to jste asi velký kabrňák, asi jako Slonková či Tabery, nebo ta pakáž z TV Zpravodajství. Ale opět to není argument. Číňané samozřejmě chtějí dovážet přes půl zeměkoule potraviny, kterých se jim nedostává, např. ty sýry a jogurty. Už jen proto, že se jim domů vrací od nás prázdné kontejnery a je jedno, jestli loď veze kontejnery prázdné či plné. Rozdíl je jen v ekonomice, ale té vy jistojistě nerozumíte. NA zdravý rozum se prosím neodvolávejte, nemáte a nevíte, co to je.

   Smazat
  15. 12:53 = Argumenty 5.obecná = průduchy zlého, vlezlého, vzteklého ducha.

   Smazat
  16. Prosím, neragujte na blba ! Jen ať si píše ty svá moudra.

   Smazat
  17. 13:12ˇ

   Samozřejmě že to JE argument. Kdyby to byl takový zlatý důl jak tu blábolíte tak by to dělal každý, to dá rozum. Každý chce přece vydělat, ne? Tedy Babiš určitě. Já jen vidím, že malých obchodníků se moc neudrží, ceny nízké nemají a žádný zlatý důl to není.

   No celé vedení AKČR jsou Zemanovci. A rodina Tomanů jsou Zemanovými osobními přáteli. To je překvápko co? A proto říkají to co říkají a vydávají podobná "nezávislá" stanoviska. Říkejte si tomu kádrování, mě je to fuk.

   Číňani krom surovin nic dovážet nechtějí, ti chtějí jen vyvážet. Že jste to za ty roky stále nepochopil jen svědčí o tom jaký jste trouba.

   Smazat
  18. Pavelko, sám jsi blb, navíc i jako rudý blb vypadáš.
   A dobrá rada: začni držet dietu jinak to máš za pár.

   Smazat
  19. Řada anonymů se tu mlátí pseudoargumenty o (ne)ziskovosti a (ne)odchodech řetězců. Když nikdo z nich ani z šéfů těch řetězců nechápou význam zdrojové stability a neumí si zkalkulovat a dlouhodobě rozvrhnout spotřebu a dle možnosti i tvorbu těchto zdrojů, tak jsou z toho odchody z trhu či přežívání na dluh. V Lidlu používají více selského rozumu a solidně platí zaměstnance, přesto dokáží prodávat vcelku kvalitní zboží na rozdíl od toho třeba v Tescu. Dokonce se investuje i do přestaveb prodejen pro efektivnější obchod, zatímco Tesco stále z tržeb platí své bossy neproduktivní finanční služby a nikoli ty, kteří jakž takž udržují stabilní prvky jeho hospodářství.

   Smazat
  20. 12:46 Dobrá rada, otevřít si vlastní obchod. Vy jste takový znalý, můžete mi poradit, která z cizích bank mi na to dá úvěr? A dostanu také investiční pobídku, jako ty zahraniční řetězce? Bude kvůli mě změněn územní plán, abych to měl kde postavit? A kde to postavím, když je země šokingparky už přeplněna z dob bouřlivého budování kapitalismu?
   "Proč si neotevřou dodavatelé vlastní síť"? Protože každý dodává jen určitý sortiment. Zajímavější otázka je, proč měli prvovýrobci zakázáno privatizovat zpracovatelské závody? Proč před vstupem do EU nebyly pro ně vyjednány stejné dotace, jako mají zemědělci v ostatních státech? Tam jsou počátky jejich postupné likvidace.

   Smazat
  21. Ale ten provokativní zmetek dokázal strhnout ostatní k výměně názorů - výsledek je 20 příspěvků, které se netýkají článku, ale reagují na sračky toho šmejda, který to dělá v každé diskuzi. Dost možná je najat na nasírání lidí a tím i zvyšování počtu diskuzí.Server Novinky má takových provokačních prasat nasazených do diskuzí více. Taky metoda. Na názorech nezáleží tak, jako na počtu diskuzí - to je ta zlatá slípka.

   Smazat
  22. 18:28 - vy mne udivujete. Kde berete ty informace o věcech, o kterých my v redakci nic nevíme? Počet diskutujících nemá vliv na tržby z reklam, a ty jsou tak malé, že k uživení ani jednoho člověka nestačí. Člověče, zasvěťte nás laskavě do tajemství, které tu tak nezištně odhalujete.

   Smazat
 5. holt DUCH ZAVANUL !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Lidé se musí opět naučit, že existuje a v životě funguje příčina a následek. Příčinou je, jak (ne)volili a následek znají. Tentokrát dokonce přišel dokonce velmi rychle. Hodně zemědělců je např. z jižní Moravy, kde lidová strana je tradičně silná. Dokud ale zemědělci (a nejen oni) nepochopí, že si svojí volbou sami škodí, není jim pomoci. Ani kdyby se M. Zeman ve svých diplomatických aktivitách ve prospěch tohoto sátu přetrhnul.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tak nejlépe asi bylo kdyby zemědělci, sedláci, farmáři... volili komouše. Kteří by jim jejich majetky opět ukradli.
   Starejte se o svý a ne o to kdo má koho volit.

   Smazat
  2. Dojde-li k vybíjení dobytka, nechť se ministr zemědělství uzamče. Neb podobnost mezi ním a vepřem je téměř stoprocentní. Těžko rozeznat, kdo je kdo.

   Smazat
  3. 11:34 máš pravdu, to by bylo rozhodně lepší, než když tě takhle okrádají ti současní zloději, patřící k páté koloně. Ještě lepší by pak bylo, volit neparlamentní strany, které už se předvedli tak, aby bylo o čem psát a proč lkát...

   Smazat
  4. 11:34 má pravdu. Nabídka alternativních politických stran a hnutí je tristní. K příštím volbám asi opět lidi nepůjdou a sudetoněmeckých lidovců s "průduchy ducha" se jen tak nezbavíme!

   Smazat
  5. Komunisti nic neukradli , všechny statky a pole nadále dle pozemkových knih patřili původním majitelům i po vstupu do JZD !!!

   Smazat
  6. laskavě navštivte web aliancens.cz a zjistíte, že se hluboce mýlíte. Nadávat na nedostatek něčeho, co reálně existuje, má to kromě mediální viditelnosti vše potřebné k převzetí odpovědnosti a hlavně vůli pracovat v zájmu většiny, nikoli menšiny občanů, vás řadí k neschopným ublížencům.

   Smazat
 7. proste skudci ceske zemne a prozapadni poskoci

  OdpovědětSmazat
 8. Navrhuji jediné! Zrušit diplomatické vztahy s Čínou a Ruskem a bude klid. Přerušit veškerou spolupráci s nimi. Jen dodávám, že obchod mezi těmito odpornými státy a USA neustále stoupá. Donuťme Američany, ať se k nám přidají!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:21 Je obdivuhodné, jak si celoživotní bojovníci proti totalitě dobře osvojili heslo K.Gottwalda: "Kdo nejde s námi, jde proti nám". A tvrdě ho prosazují nejen doma, ale i v zahraniční politice. Jsou to správně uvědomělé kádry, které v žádném případě nejsou jako ONI. Tito mají na mysli jen a jen prospěch naší země.

   Smazat
 9. Ve škole už na zàkladce by měl
  být zaveden
  předmět tzv.konsekvenční analýzy -
  možná by to byl trhák ve změně pohledu
  na ukvapená rozhodování v životě..
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona stačí trocha komplexních víceoborových znalostí, kontextuálního vnímání a strategického myšlení to, o čem píšete, je pouze jednou součástí strategické metodologie. Hádejte, proč roste respekt k V. V. Putinovi v USA? Protože si tam ti bystřejší povšimli, že jejich manažerské vzdělání je vzdělání pro vidláky, ale nikoli řídící stratégy

   Smazat
  2. 12:42 Vy byste tomu dala. Dnešní loutkovodiči naopak potřebují nepřemýšlející, tupé stádo. Stádo věřící všemu, co jim je "shůry" sděleno jako jediná, nezpochybnitelná pravda. Poddaní musí VĚŘIT, ne vědět a proto pochybovat.

   Smazat
  3. Při čtení vašeho příspěvku se mi bezděky vybavil jeden kreslený vtip Vladimíra Renčína. Dlabáček s Rambouskem stojí u kaluže zacákaní blátem. Dlabáček praví: Odškrtněte si další přísloví - Nikdy neházej kámen do řídkého bláta. Je to přísloví hluboce pravdivé.
   Zjednodušeně - zákon akce a reakce. Nebo, co sám nemáš rád nedělej druhým.
   A obešlo by se to i bez odborné a cizojazyčné frazeologie.

   Smazat
  4. Jinde se tomu rika "Shit hit the fan", cili ,hovno padlo na vrtuli , ktera se otaci velkou rychlosti....

   Smazat
 10. Největší kašpar je "ekonom" Tomáš Sedláček.
  V DVTV prohlásil, že spolupráce s Čínou je kvůli "lidským právům" špatná, i kdyby nás to mělo stát polovinu HDP. Ten imbecil by měl vrátit diplom a jít k lopatě, jestli by mu ji někdo svěřil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako exportní ekonomika musíme být nezávislí jen na jednom trhu, což zatím vinou jednostranné politické orientace jsme. Musíme mít odbytiště i v zemích, jako je Čína nebo Rusko. Nevíc to byly naše tradiční trhy, z kterých nás díky místním politickým pitomcům a škůdcům konkurence vyštípala. A stále štípe - viz aféra s Dalajlámou, Hermanem a jeho údajným strýčkem.

   Smazat
  2. Co čekáte od člověka, který ničemu nerozumí a řídí se politikou, nikoli znalostmi věci.

   Smazat
  3. 14:31 Kdyby se řídil politikou, tak by to ještě šlo. Ale on se řídí jen ideologií na hranici fanatismu, a to je mnohem horší.

   Smazat
  4. Pokud je mi známo,tak Sedláček ..V dubnu 2009 neobhájil svou doktorskou práci na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd UK, a protože by překročil osmiletý limit doktorského studia, byl ze studia vyloučen.[5](Wiki)

   Smazat
 11. Čína se tímto ukázala jako naprosto neseriozní partner. To by USA analogicky musely zakázat jakýkoli import z ČR a zakázat všechny US investice tady po tom co zeman vykázal jejich velvyslance doživotně z hradu. A že ten export a investice jsou daleko vyšší do USA než do číny i Ruska.

  Nic takového se nestalo, protože USA jsou seriozní partner. A ani jsem si nevšiml, že by někdo z místních soudruhů Zemanovi nadával za jeho hloupý a krátkozraký krok.
  Naopak nadávají Jurečkovi za to že si na nás čína vyskakuje, neplní dohody (k odběru potravinářských výrobků se smluvně zavázala), otvírá si hubu, říká nám co máme a nemáme dělat.
  Chce se mi z vás blejt vy čínsko-ruští řiťolezci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pohádky z médií vám lepší profil zde nezajistí. S čínskými stejně jako s jinými asijskými partnery se jedná poněkud jinak než s těmi evropskými, což namyšlení anonymové nechápou. Disponui osobními kontakty na obchodníky, kteří prodávají za slušných nijak nediktovaných podmínek nejen do zemí RF a do Číny, ale i do Indie a dále jihovýchodním směrem. Ti, co se tak moc bratříčkují s anglosaskými partnery, čekají pouze na okamžik, kdy se deklarovaná solventnost ukáže jako iluze hodná Copperfielda či Barnuma s Baileym. USA jsou prolezlé finančními psychopaty jako žádná jiná země a Trumpovi to, bude-li zvolen, jako že bude, potrvá léta, než se to alespoň trochu změní. Ostattně USD je přefouklý tak, že i sami US finančníci a investoři jsou od něho jinam a kurz nic, takže je politicky řízen. Kdyby volby dopadly podvodem pro Clintonovou, pád USD bude bleskový a důvěryhodnost USA půjde zcela do kopru. Ono to chce něco vědět o finančním světovém systému...

   Smazat
  2. 13:45 Copak Zeman také porušil nějakou mezivládní dohodu s USA? Kterou? Zase lžete, že Zeman doživotně něco zakázal, prostě ho nezve. Ale copak vy si domů zvete někoho, kdo na vás má hloupé kecy?

   Smazat
  3. Povolení k odstřelu štětináče uděleno.3. listopadu 2016 21:24

   Politicky to jistí týdny neklidu a občanské neposlušnosti, na všechny skutky havloidních fašistů bude amnestie jako na Ukrajině. Stačí vyvěsit kult osobnosti Havla a připnout bilderberskou placku s Kchárlem a vše je povoleno.

   Smazat
 12. Madeta má smůlu, že nepatří do Agrofertu, a jako taková tudíž může klidně zbankrotovat... Protože "podnikání" podle našeho druhého nejlepšího ministra financí (hned po Kalouskovi) přece znamená čerpat dotace a ne nedej bože dělat něco užitečného či dokonce exportovat...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.3. listopadu 2016 21:45

   Agent Bureš, který stál první v řadě při rozkrádání společného majetku vytvořeného z potu našich dědů a otců se spolu se sudetoněmeckým ministrem Hermanem, Stb vedeným narcisem Bartoškou a vekslákem Horáčkem postarají o Vaše blaho. Podobně jako když Havel popíral nezaměstnanost a Klaus lidem nalhal, že když budou bohatí, tak se mít i ti ostatní dobře. Oligarchové Vám upustí na zem koblihu.

   Smazat
 13. Nepiju mlíko,nanejvýš kefír nebo podmáslí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože snadno podléháš propagandě, i když z té druhé alternativní scény. Pamatuj, že těm, kteří nejsou hrazeni ze zdravotního pojištění jde také o živobytí a mnohdy především neb nedostávají žádný měsíční paušál. Pro pacienta je ovšem nejlepší varianta, když lékař a léčitel spolupracují. Na čerstvém mléce a žitném chlebu vyrostly generace našich předků. Zvláště pak mléko sedlé či kyselé mnozí nemocní snadno ztráví.

   Smazat
  2. Mléko,které se nyní prodává je ale jiné,pokud vím, je to UHT,což znamená ultrahoch(high)temperatur,tedy ultra vysoká teplota,tedy přes sto stupňů celsia a to mléko je tím zabité včetně jeho prospěšných mléčných bakterií,takže tělu je už skoro neprospěšné a nekysne ale hnije,takže se stává jedovatým. jedinou výhodou je,že hnije po delší době pokud je v neotevřeném obalu. Když se dnes sežene jen pasterizované,je to sláva. Syrové mléko (rohmilch,německy) je v Česku zakázané na rozdíl od západních států. Mluvit v Česku o zdravém mléku se mi tedy zdá obrovsky přehnané.

   Smazat
  3. Kdo chce, tak si syrové mléko v JZD s kravínem nebo na statku sežene. Prodej inzerují na webových stránkách s tím, že je nutné jej před konzumací převařit. Tam, kde je dlouhodobý zájem se obvykle nachází i chlazený mlékomat.

   Smazat
  4. Tak za šesté,jsem z velkoměsta a nikam na ves jezdit nebudu a také si myslím,že JZD už nejsou a že by se mi to prodražilo. Za sedmé,na Západě se dá koupit syrové mléko a mám záruku,že ho nemusím převařit abych opravdu vážně neriskoval,protože dodavatel přebírá záruku za jeho neškodnost. Za desáté,z obchodu ho mám okamžitě a kdykoliv se mi zachce. A za deváté,myslím,že jsem jedna až šest a osm vynechal ale to Vás neomlouvá,protože reaguji na Vás. Jasné?

   Smazat
  5. .... tak tedy jedna až pět a osm,kdo se v tom počtu mých argumentů už má vyznat,za to také Vy můžete,protože na Vás reaguji.

   Smazat
  6. 22:04 To je takové moudro, jako že kdo chce zdravé mléko, tak si může držet krávu. Určitě je to pravda, ale většině lidí to je plad prtné.

   Smazat
  7. Pro Vás bude nejlépe pít vlastní moč, je přirozeně aseptická a nebudete muset nic shánět.

   Smazat
 14. Nejsem slepý fanda Rusů ani Číňanů. Je nás deset milionů. Pokud by existovala rovná hospodářská soutěž, a to by znamenalo, že na náš trh nepřijdou potraviny, ale i jiné výrobky, za dumpingové ceny, byli by jsme si schopni vyrobit drtivou většinu potravin sami a spolu s nimi i většinu hadrů, bot a další všemožné veteše, kterou k nám tahají nadnárodní korporace ze svých montoven v Číně, ale i jinde ve světě.
  Ale protože jsme kolonií našich západních kolonizátorů, nesmíme uvalit clo na dumpingem zvýhodněné zboží. Ba co víc. My musíme cíleně (ale hlavně nenápadně) likvidovat celá odvětví, která by mohla svou konkurencí komplikovat život našim kolonizátorům.
  Bez Bruselu a s odpovědnou vládou, by jsme dokázali vyrábět své vlastní a kvalitní potraviny i většinu zboží, které k nám dovážejí z Číny. Možná by bylo o něco dražší, ale troufnu si odhadnout, že by bylo o sto procent kvalitnější. Z bot by jsme opět vyrůstali dřív, než by se nám po měsíci rozpadly na nohou, oživili by jsme opět textilní a oděvní průmysl a lidi by měli práci. A budoucnost.
  Ale protože jsme vlezli do brusele, musím se vrátit do reality bez budoucnosti.

  OdpovědětSmazat
 15. Ze smaltovaného nádobí se při vaření neuvolňují žádné zdraví škodlivé prvky.3. listopadu 2016 21:16

  Ona to nebude jenom českobudějovická Madeta, ale i Sfinx, přitom kvalitní smaltované nádobí je na přední příčce z hlediska zdravotní nezávadnosti dokonce před nerezovým, ze kterého se uvolňuje chróm, nikl, mangan, olovo a kadmium. Ze smaltovaného nádobí se při vaření neuvolňují žádné zdraví škodlivé prvky. Takto zlikvidovaných výrobních podniků světoznámých značek sloužících dnes jako sklady k pronájmu je habaděj a popírat to může pouze zdejší nenávistný, zlodějský havloid (troll).

  OdpovědětSmazat
 16. Obrázkové vtipy:

  Lidovec Herman a marxista Dalajláma
  http://pravyprostor.cz/jak-se-bavi-internet-jaky-brady/

  Tomáš Halík a marxista Dalajláma
  http://pravyprostor.cz/jak-se-bavi-internet-migrant-a-vila/

  OdpovědětSmazat
 17. Len tak ďalej! Možno sa niekedy podarí živočíšnu veľkovýrobu zrušiť úplne a namiesto krmovinových polí sa budeme my a naše deti znova môcť prechádzať po lesoch a lúkach, plávať v čistejších riekach a piť vodu zo studní neznečistených dusičnanmi. Možno sa raz dočkáme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A vnuci se budou moci volně na trávě pást. .. Tak jste to myslel?

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.