Reklama

pondělí 14. listopadu 2016

Marija Zacharova přeložila provolání generálního tajemníka NATO k Trumpovi do jazyka real politic. Oh, nedej mě, matko

14. 11. 2016   zdroj a zdroj
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg dnes vystoupil s provoláním ke zvolenému prezidentovi USA Donaldu Trumpovi na stránkách britského listu The Guardian. "Stojíme za veškerou populaci tváří v tvář velkým výzvám pro naši bezpečnost. Teď není vhodná doba na zpochybňování hodnoty partnerství mezi Evropou a Spojenými státy", prohlásil Stoltenberg.


"NATO použilo článek o sebeobraně (článek 5 Charty organizace o pomoci spojenců v případě útoku na jednoho člena aliance) pouze jednou, když podpořilo USA po útocích z 11. září 2001. A nebyla to jen symbolická podpora. NATO se také ujalo operace v Afghánistánu, kde sloužily desetitisíce vojáků. Více než tisíc z nich zaplatilo nejvyšší cenu v operaci, která byla přímou odpovědí na útok na Spojené státy", řekl generální tajemník.

Podle něj se v posledních několika letech bezpečnostní situace "dramaticky zhoršila" kvůli "průbojnému Rusku" a nestabilitě na Blízkém východě a v severní Africe. Odpovědí na tyto výzvy bylo nejrozsáhlejší posílení kolektivní obrany od dob studené války a USA potvrdily svou náklonnost k ochraně evropské bezpečnosti rozmístěním nové ozbrojené brigády ve východní části kontinentu, zdůraznil Stoltenberg.

Generální tajemník aliance přiznal, že síla partnerství závisí na spravedlivém rozdělení odpovědnosti mezi členy NATO.

"K dnešnímu dni připadá na účet USA téměř 70% výdajů aliance na obranu a jejich výzvy ke spravedlivějšímu rozložení zátěže jsou odůvodněné", dodal Jens Stoltenberg.

Shrnutí publikace, tak říkajíc v překladu do jazyka real politic: "Kdo nás teď bude vydržovat a kdo nás bude řídit? Kdo nám zaplatí za to zpátečnictví, jež přinášíme z blahosklonnosti Washingtonu? Vždyť v posledních letech jsme se odnaučili samostatně myslet a jednat. Šli jsme do krajnosti kvůli americkému establishmentu, včetně rozmístění v době míru vojáků a zbraní na našich svrchovaných územích. Jak se teď podíváme do očích svým národům?!! Ty nám to určitě neodpustí, zvláště po sankčních válkách, které podlomily celá odvětví našeho pečlivě vyladěného hospodářství. Ještě budete litovat, že tady začneme žít samostatně. Přimhouřili jsme oči nad tím, co USA napáchaly v Afghánistánu, nad tím, že výroba drog (prekurzorů) tam několikanásobně vzrostla. Ale vždyť ty drogy jdou v první řadě k nám, do Evropy. Mlčíme o tom, že tisíce vojáků ze zemí NATO utrpěly v průběhu avantýry USA v Iráku. Ne proto, že se stydíme, ale proto, že jste nám za to platili. A všimněte si, stačilo nám to, jsme dokonce připraveni na menší zaopatření, budete-li chtít. Dali jsme souhlas na zničení vztahů s Ruskem a obvinili jsme ho ze všech možných hříchů, abychom se zavděčili vládnoucí americké administrativě, která na to vsadila kvůli udržení Bílého domu.
Pochopte přece, nechceme si z očí sundávat pásku, kterou jste nám nasadili, protože pak bychom museli uznat nejen to, že jsme se odtrhli od reality, ale také to, že jsme nazí.

Na věčné časy, doufám, váš generální tajemník NATO"

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Svine kvicet neprestane, to uz je povaha vsech svini. A parasitu.

  OdpovědětSmazat
 2. Pozor! Nové trendy havloidních fašistů.14. listopadu 2016 4:20

  Zaznamenal jsem, že trollové se chtějí zachránit a sondují možnost přehodit výhybku - začít místo Ruska nenávidět Írán. Třeba takový kolaborant Jiří Hřebenář začal po zvolení Donalda Trumpa náhle sledovat na twitteru oficiální íránské kanály.
  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti budou i vlastní matku nenávidět, když za to dostanou zaplaceno a umožní jim to udržet se ve správné řiti.

   Smazat
  2. Pani MIlerova to jsou chvile v zivote lidskym, ktery jsou k neuvereni, tam v ty zemi co se nestalo ani ne tak ze nejakej Trump ztrumfnul usaky , vita mne nic neunikne , ani blecha ve vane . To sem znal jednoho von byl vite....Ba,ba,
   pritakala p. Milerova, tlacila ten vozejk s reumatickym tlustochem , ale s obavami pohlizela nedalekou velmi podivne divokou demon-Straci. Pro ni to byli vyhradne nejvic demoni a pak ty monstrance...Vsak ma p. Svejk ty obranne berle a ubrani nas bezbranne a bezberle...
   ..Ja rikal furt , do nich se nema imer were stourat. Voni dlouho hrbej hrbety a na nich se nic nepozna...A v hlavach, nebo co to maji a na co to maji ,nemaj ani trochu jasno. To je jasne ,zejo pani Mil...nahle neco proletelo vzduchem a minulo mirumilovnou dvojici o fous...Nejakej projektil ,tady lita , nebo mozna i druuzice , pridala nazor p. Milerova...

   Smazat
  3. Proč asi začali Poláci vykopávat mrtvoly lidí zahynuvších u Smolenska při leteckém neštěstí? Aby potom přiznali: Hm, tak jsme se mýlili, ono to přece jenom byla chyba pilotů? To by se ztrapnili před celým světem. Účel hry je jasný: nevyšla Hillary, je třeba dál štvát proti Rusku, kdyby čert na praseti jezdil. Jestli bych se v Evropě vůbec někoho bál, tak Poláků.

   Smazat
 3. Něco mi říká, že by Stoltenberg mohl být posledním tajemníkem NATO.
  Nejlepší obranou v současnosti je vystoupení z NATO. V jeho řadách jsme se zúčastnili nejedné akce, která by snesla přívlastek "agresivní". A jak se říká: Spolu šli, spolu je chytili a spolu je pověsí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snesla? A on vpád do Iráku(kde se zúčastnili naši vojáci) a suverenního Avganistanu (taky tam jsme)nebyla čirá(!) agrese? I napadení státu má svá pravidla a zákonitosti nnapř. vyhlášením války počínaje, příp. schválením OSN.

   Smazat
 4. .Taaamle pani. Milerova Jako tamty, ukazal Svejk na demonstrujici..Co chcou to nevedi. Hamty , hamty at mame vic nez tamty...to mozna ale pochybuju. Ja ne , pavila pani Milerova presvedcive,..to bude asi ta pravda pane Svejk , mne to pripada pravdepodobny, proc by jinak tak blaznili..??? A pak nestesti je hotovy....Le pani Milerova , kdo mysli na nestesti ,ten se docka nejdrive ...rekl Svejk a zase neco jeste vetsiho zasvistelo vzduchem pobliz...a mysleni je magneticky , dejte na mne ...by tak se na nas neco nepritahlo,neco nemravnyho jako v ty Emerice..
  A pak se jim v tech zebednenych palicich z niceho nic Rozsviti , rekl Svejk ,dejte na mne pani a MIlerova , to sem znal jednoho , znal jsem tech jednech ,daleko vic ! A ty jedni to v USA poridili ,ne ten TRuuu....nahle jeden demonstrant prastil Svejka znenadani zerdi praporu do hlavy , prapor mel napis pryc s Trruu, chceme mir...A zase se Svejk probral v blazinci a opet bez ochranne pomoci pani Milerove , ...jo osud je pes....usoudil a odpovedel si Svejk a otocil se prdeli navrch ,aby obdrzel dalsi protivzteklinouvou konskou injekci...Jo pes...A je s nima task kseftoval...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravotni sestra velikosti c 8., si otocila Svejka zpet a zachraptela. Ty tady dlouho simulovat nebudes milanku. Ze jo ? O to se postaram.
   V dlani rozmeru mensi lopaty se ji odkryla dalsi "konska ", to je kdybys neposlouchal dodala na vysvetlenou spolu s preventivnim postrasenim , estli vis co to je , Blabolile...Pentothal , jo to do tebe "Vrazim: /to rekla s vyrazem vraha/ a piznas se , i to ,ze si me zplodil se svoji Prababickou. A abych nezapomnela , priznas se rad chlapecku , a bude s na to priznani jeste tesit, drobecku...A ty podlikacky si navlec sam , nejsi uz zadne kojenec... Zatahla za zvonec a prisli dva v bilych plastich , snad jeste mohutnejsi nez "sestra". Tady je , ukazal na Svejka.
   Svejku , dnes je to zatim simulacni DeMonsterace. Rozumis.?
   Svejk ale neni zarizenej na porozumeni a splynuti dusi. Musi to svoje vzdycky vyklopit.
   Jo ten,muj znamej se znal se velkovevodou burgundskym a ten mel charabel na mozku , tomu se rika brouka , kterej neda pokoje jednomu a ,proto porad behal za sestrou do nemocnice...ale nesimuloval tam , zamiloval se do ni...
   Svejk vidi,ze se setkal s nedorozumenim , nestatsna laska se psich dusi netkne,a povida ,holt zivot je pes a my jsme jeho ko..sti...
   A zarval, pomoc pani Milerova zase me snerujou..
   Jak je znam, bude je za to HRYZAT SVEDOMI AZ DO SMRTI SMRTOUCI...
   Amen, pravila sestra ,vytrhla s Svejkovy prdele injekci a pravila...Tenhle uz bude hodnej...Uz je..
   .A Svejk si zhluboka ze spanku vzdychlll..
   A taky uz konecne drzel hubu....

   Smazat
 5. 70% dává USA na provoz NATO? Není to málo? Vždyt´ NATO z 90% hájí zájmy USA a my na to přidáváme. Např. naše armáda v Afghanistanu tam hájí zájmy naší republiky? Když našim vojákům chyběla lehká obrněná vozidla, Američané nám je půjčili, pronajali za peníze. Žádná pomoc ale kšeft. A zeptejte se nějakého našeho veterána odtamtud jak na ně naši bratři ve zbrani pohlížejí!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. tohle mě štve! ti naši hurvínci si z celého trumpova projevu vzali, že musíme dát více na "obranu"= více přispět na nato...mluví o tom ti "poziční i opoziční".nikd nedokáže říci, že nato je spolek sloužící zájmům usa...včera byla opět k pozvracení němcová i s moravcem i sobotkou na čt1..fanatická němcová už by budovala zase americký radar

   Smazat
  2. Keby sme odpočítali výdaje na zbytočne vyvolané vojny kade-tade po svete, z tých 70% výdavkov by bolo nutných možno 20%. A odrazu by vysvitlo, že na skutočnú obranu (preventívne) dávame viac, než USA.
   A udržiavať základne po celom svete tiež nie je zadarmo - a to sú výdavky čisto na záujmy amíkov, ale do výdavkov na ozbrojovanie NATO započítané sú.

   Smazat
  3. 70%....., Neni to málo?. Je to málo, vždyť má USA z těch loupežných agresí vejvar 99%. A to 1%? To je na zalepení huby jejich ostatních pohůnků v Nassizm, Agression, Terror and Opression!

   Smazat
 6. TRUMP OBNAŽIL ČESKOU TELEVIZI
  http://pravyprostor.cz/trump-obnazil-ceskou-televizi/

  OdpovědětSmazat
 7. Lidi pamatujte si ho, to je ten pravý vrah lidstva.

  OdpovědětSmazat
 8. Díky!!, pane Davide, za vystavení té zprávy! Maria to přeložila přesně.
  A všichni (porno)jandové z "HODNOT" budou mít zas o čem sepisovat jejich špehovací "analýzy". Jak prozradil jeden z té partičky, jsou neobyčejně přičinlivými ...

  OdpovědětSmazat
 9. Tak podívej, tajemníku, ty věčný časy končí lednem 2017.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.