Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Masaryk by je ze Staromáku hnal


Lubomír Man
1. 11. 2016
Samozřejmě ne s býkovcem v ruce, ale pěkně od plic by jim to řekl: „Vzýváte mě zde jako modlu, demokracie a svobody máte v ústech tolik, že se jimi div neudusíte, ale skutek utek. Jsou to jen slova. A víte proč si to dovoluji tvrdit? Protože jste všichni, jak na té tribuně stojíte, prachobyčejní dogmatici. Pro vás je Západ svatý a Východ ničemný. S tím, jako byste se už narodili, a kdyby mezi vás přišel někdo s opačným názorem – či s argumenty pro ten opačný názor – shodíte ho z té své tribuny se zlomenými žebry dolů na dlažbu. Žádná řeč s takovým ničemou, že ano? Ale já přece vždycky tvrdil, že o každé věci je třeba diskutovat. Jen ať jsou spory, ale ať se bojuje s rozumem a poctivě. Vždyť jen diskuzí o problémech lze dojít k dobrým závěrům. A nikdy k nim nedospějete, když názor, který se vám nelíbí, bez okolků z debaty vyloučíte.

Prohlašoval jsem: Vy jeden každý, musíte snést mínění druhého! A jak vy snášíte mínění např. svého prezidenta? Za to, že občas řekne cosi, co se vám nelíbí, byste ho nejraději ukamenovali. Nu a když už je ukamenovávání jaksi nemoderní, s velikánským gustem byste ho za odlišný názor chtěli aspoň zbavit úřadu. Proč si k němu namísto toho nesednete a o sporném problému si s ním nepopovídáte? Možná by to tak beznadějné nebylo. Něco byste ze svého třeba slevili vy, možná by něco slevil i prezident - a výsledek by mohl být pro obě strany přijatelný.

Ale něčeho takového vy nejste schopni. Vy jste pro monolog – nikoliv pro dialog. Vy se chcete rvát, prosadit to své, a všechno to své a nejen pouze něco svého, o němž si myslíte, že je jedině možné a správné. A diskutovat o tom s nikým nechcete. Vy po žádné diskuzi netoužíte – ale pak si mě neberte do úst jako svého maskota. A neberte si do úst ani demokracii a svobodu, protože k oběma máte daleko. Tak daleko, že je mi národa, který se chystáte vést – nezlobte se na mě – skutečně líto.

Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty, říkal jsem před necelými sto lety, a věřte, že ani v nejhorším snu by mě nenapadlo, že po té stovce let na tom budemě – soudě podle vašeho počínání – ještě hůř, než když jsem zemi prezidentoval já.“

29 komentářů :

 1. kdo tam byl odepsany politici top09 kdu ods tak muzou jen vyrvavat narod je nechce

  OdpovědětSmazat
 2. No tak schovávat svůj vlastní text jako že to řekl Masaryk a snažit se mu tak dodávat vážnosti je pěkně drzé a neomalené.

  Nemluvě o tom že celé je to hloupost a blábol. Lidé prostě na náměstí zcela demokraticky a svobodně vyjádřili svůj názor na což mají ze samé podstaty demokracie a svobody projevu svaté právo. Tečka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Tečko, kolaboranti vyjádřili svým vlastním obrovským exkrementem, které uplácali společnou rukou svůj protičeský názor, který nepřipouští odlišné názory.
   Proč kolaboranti? Čti:
   http://www.zvedavec.org/komentare/2016/11/7077-kauza-zeman-aneb-puc-sudetskych-nemcu-2016.htm

   Smazat
  2. Ten "vlastní" text je odvozen a vychází ze znalosti textů TGM, které jsou obrazně přeneseny pro zjednodušení v předpokladu, že to čtenář snadno pochopí. Autor ani drze, ani neomaleně tento svůj
   text za TGM neschovává, pouze neuvažuje o natolik snížené inteligenci čtenáře, že by tak zřejmou věc nedokázal pochopit a bude tuto neschopnost vytrubovat a předvádět svou omezenost v diskuzi pod článkem. L.P.

   Smazat
  3. A kdeže ti demokratičtí lidé ke svému názoru přišli? Vyplynul snad z nějaké domokratické diskuse? Kde se taková diskuse odhrála? V České televizi? V pořadu Jana Krause v TV Prima? Na Novinkách? A proč ta tečka?...

   Smazat
  4. 11:00

   A co by asi k akci na Staromáku řekli Karel IV, Hus, Komenský, Žižka, Werich, Čapek...? Vsadím se, že neomalení hlupáci jako vy a Man to "na základě znalosti jejich textů" přesně dokážete napsat, slovo od slova.


   Jak jsem psal nesnažte se drze dodávat vašim blábolům vážnost jejich vydáváním za názory našich velikánů. Je to ubohé a trapné.
   Navíc komoušům jako je Man a vy vaši "starost" o demokracii nikdo nevěří.

   Smazat
  5. 11:12
   Tak, ti tebou jmenovaní nebyli jen slavní, ale především kvalitní bytosti. S jistotou by si o tebe neopřeli ani kolo, protože proti takovým grázlům, jako jsi ty(ovšem inteligentním grázlům) každý svým vlastním způsobem bojovali, Tečko.

   Smazat
  6. 11:00 Kdo nechce a pro omezenost ani nemůže pochopit, tak nepochopí. Kdo nechce uvěřit, neuvěří. Ale kdo chce rozkazovat a přikazovat, snaží se o to seč může, přestože jej nikdo nebere.

   Smazat
 3. Nemyslím, že by Masaryk byl vůbec na Staromáku, spíše by asi ležel zbitý nácky někde v nemocnici, v lepším případě by uklízel zdemolovaný byt a vytlučená okna bytu. Kolik staromáckých nácků si přečetlo něco z díla TGM. Myslím že nula je blízká pravdě. Snad jen to heslo Pravda vítězí, které ale páni nad many již i fyzicky pošlapali. A Čapek, ten by se houpal na kandelábru za jásotu českých esesáčků - pseudopravdoláskařů.

  OdpovědětSmazat
 4. Komouši, vy si Masaryka, Čapka a pod. neberte vůbec do vašich špinavých tlam.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toť moudrá slova příkladného demokrata.

   Smazat
  2. To jste tomu dal. Masaryk byl filosof,ale taky chlap z jizni Moravy, ten by i toho Capka pred takovym oslem, jako vy,ochranil.Ten clanek je napsan naprosto v jejich duchu a dobre.

   Smazat
  3. 10:55 - Perfektní, po tom všem co ta svoloč ničící demokracii již předvedla a co předvádí, tak nyní když se nepodařilo sjednotit národ pod jejich poručnictvím,ve jménu té jejich demokracie, kohokoli s odlišným názorem onálepkují jako komouše a vulgárně nařídí a určí co kdo a kdy smí nebo nesmí vyslovovat. Vlastní panovačný, vulgárně sprostý diktát s nebetyčnou hloupostí a omezeností nám budou vnucovat jako tu jejich svobodu a demokracii jejich pojetí a představ. Bravo fašisti, jen se odkopávejte i nadále takhle zřetelně viditelně. L.P.

   Smazat
  4. Ti jmenovaní byli přeci ze stejnýho hnízda jako komouši! TGM a čapek sedávali s komoušem Olbrachtem u jednoho stolu ty pologramotné nosatý rasozrádné lejno na tváři Země! Již se blíží čas kdy vás národ zabagruje pod zem živé, aby dříve než ty vaše z jeho mizerie nevkusně zbytnělé trupy poskytnou půdě humus ji vaše zlodějský pazoury v předsmrtných křečích ještě i řádně prohnětly! Takto zúroděná a zkypřená zem pak vydá žírný chléb příštím, lepším generacím slovanského lidu ...

   Smazat
  5. oprava: nosaté

   Smazat
  6. 10:55
   Ty havloidní výplode chorého alkoholika Veškrny,ty táhni do Fuckingtownu a ostatní ussacký kolaboranty bez s sebou!!!!

   Smazat
 5. Je to neuveritelna hanba,ze par smiraku a par zneuznanych "politiku" si neco podobneho mohou dovolit. Pan Brady za to nemuze,ze ma pochybneho pribuzneho, ale ten pribuzny nema ve vlade Cech co delat.

  OdpovědětSmazat
 6. Co by udělal Masaryk? Asi by dalajlámovi nabídl nějaké skromné ubytování trvalého charakteru.

  OdpovědětSmazat
 7. Pan Man se mýlí, když píše :
  "Samozřejmě ne s býkovcem v ruce, ale pěkně od plic by jim to řekl"
  T.G.M. dokázal, že když bylo třeba, např. na Slovensku (Maďarská republika rad) nebo v oblastech obývaných Němci a Rakušany,které nesouhlasily s vytvořením ČSR po r.1918 ,
  nasadit i "býkovec"- armádu a legie.

  OdpovědětSmazat
 8. jediný velikáni české historie byly a to jsme se učili na dějepisu a to byli, Václav Havel a Madlen Olbrightová a Bil Clinton.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:13
   Leda tak,že z nich všichni normální lidi BLILI!!!!

   Smazat
  2. Ještě zapomněl na Emanuela Moravce a ministra Bienerta.

   Smazat
  3. myslíte toho Bienerta policejního ředitele za protektorátu co si vzal Evu, Peroutkovu dceru za ženu? toho ne, že ne...

   Smazat
 9. Na Staromáku jsem nebyl, ale podle těch žvástů v televizi se tam sešel opět vlastizrádný výkvět tohoto státu. Počínaje neoblíbenými politiky, kteří dostatečně v 90 letech ukázali co jsou zač a kteří rozšmelili republiku a pak umělecký výkvět. Je to pořád stejná obehraná písnička. Stejné, profláknuté ksichty. Nejprve dělali své umění natíráním na růžovo tanku, skandalizace Sládka, pak vajíčkové hepeningy proti Paroubkovi, pak předváděli své pojetí demokracie s Entropou a rozkrádačkami v Bruselu, následovala oslavná píseň hospodské umělkyně na radar, pak demokracie pokročila na červené kartičky proti národen zvolenému prezidentovi, který jim nezaručuje prebendy a vysněný obdiv. Následovali vskutku hrdinské kousky jako červené trencle a ukradena a zničená zástava prezidenta a simbol republiky, plující fakáč na Vltavě. Pak stejným lidem náramně vadí Babiš, když je klepnul přes nenechavé prstíčky s registračními pokladnami a následovalo úplně stejné divadlo. Další velice hrdinský počin stále stejných ksichtů bylo věšení fangliček otrokářského pseudostátu Tibetu a opět házení vajíček s barvičkou na cizí zástavy. No a samozřejmě strašně vadí Putin a Rusko místo SSSR.
  Nepřítel musí být i kdyby na chleba nebylo! No a na závěr se najde vzdálený strejda, kdesi v Kanadě, kterého nikdo nezná, ale to nevadí. Stačí udělat správnou reklamu v médiích a už je to největší bojovník proti nacismu. Nevadí, že synoveček se paktuje se sudeťáky a v roli dosazeného ministra bez pověření mluví za národ a vládu na sjezdu nácků a jejich pohrobků. No a když se strejčkovi neudělila medajlička, tak máme zase divadelní akci proti tomu hnusnému lidem zvolenému prezidentovi. A kdože to nejvíce kříčí? No přeci KDÚ-ČSL, která zázračně vstala z mrtvých a je líhní takových "velikánů" jako pan Kalousek, který jako ministr, náměstek a poslanec zkurvil co zkurvit mohl a za jehož úřadování se snižovali platy, výsluhy i důchody a flákal se vesele více než 100 miliardový dluh ročně. Samozřejmě se přidá dost zblblé mládeže, která o faktech z historie neví nic jen naučené bláboly. Je to přeci kůl a in a nehrozí za výtržnictví žádný postih a něco se alespoň děje. Jako s Kchárlem s čírem nebo ztetovaným maorským náčelníkem pedagogem. Mladým nevadí, že studují školy, které republice a jim v životě budou doslova k hovnu. Že mohou v cizině akorát posluhovat nebo dělat blbečky za barem. Mladým nevadí, že tito vůdci, kdyby prosadili opravdu to co chtějí, by jim zabezpečili ještě větší bídu než dnes mají na Ukrajině. Mladí jsou hloupí a zjistí jak naletěli jako jsme to zjistili i my po roce 1990. Ti zrádní, prolhaní zmetci jsou totiž v celém spektru stran a straniček a úspěšně se generují noví.

  OdpovědětSmazat
 10. Nedávno tady na NR byl TGM označován jako vrah a pod.Je zřejmé,že Mani a Davidové si berou do držky jen to,co sejim hodí a místní pablbové tleskaji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastizrádný exkrementální odpad tvého ražení patří do stoky a ne do diskuzí.

   Smazat
  2. Ale vyhrozovat Masarykem je opravdu trapne a slaboduche...Dnes..

   Smazat
  3. Masaryka a jeho odkazu neznaje, jedovatou slinu kolem sebe plivou. Pro upřesnění: na tomto webu nevyšel ani jeden článek, který by napadla T.G.M.!!! A jestli se to stalo v diskusi, pak byl pravděpodobně "diskusní příspěvek" smazán redakcí. Vyprosil bych si pro příště spravedlivější hodnocení práce redakce Nové republiky.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.