Reklama

pondělí 7. listopadu 2016

Masový exodus z Ukrajiny do Ruska

7. 11. 2016     AC24
Masový exodus z Ukrajiny do Ruska: Ukrajinci sa hrnú do Ruska, nie pre zahraničné kratochvíle, ale by si opatrili každodenný chlieb. Utekajú z krajiny aj so svojimi rodinami spolu s najbližšími priateľmi, odchádzajú navždy. Zástupcovia medzinárodnej organizácie ľudských práv Human Rights Action (HRA) uviedli, že do minulého roku počet obyvateľov Ukrajiny počas posledných 10 rokov poklesol zo 48 miliónov na 42 miliónov, kedy viac ako tri milióny ľudí odišli do Ruska! A podľa európskych výskumníkov to vyľudňovanie na Ukrajine spôsobí sociálne explózie.


Toto na jednom z posledných zasadnutí vlády uznal aj ukrajinský premiér Vladimír Groisman. Na tomto zasadnutí sa hovorilo o tom, že budúci rok môže Ukrajina prísť aj o svoju poslednú podporu pre poľnohospodársky sektor. Na pôde už čoskoro nebude, kto by pracoval, pretože v dedinách zostávajú len starí ľudia. Po ukrajinskej mládeži teraz v Európe nie je dopyt, keď tá je teraz presýtená migrantmi, ale v Rusku je nájsť obživu ľahké.

Kyjevské médiá tiež aktívne diskutujú o varovaní Olexandra Ochrimenka, prezidenta Ukrajinského analytického centra. Ten spracoval predpoveď, že v budúcom roku by mohol migračný odliv z Ukrajiny o polovicu vzrasť a štvrtina z tých, ktorí odídu, si zmenia občianstvo a zostane pracovať v Rusku.

Ruské ministerstvo vnútra zaznamenalo prudký nárast prílevu migrantov z Ukrajiny. Očakáva sa, že v druhej polovici mesiaca do Ruska z Ukrajiny príde o 25-30 tisíc migrantov viac ako obvykle. Už teraz prichádza 80-85 tisíc ukrajinských občanov týždenne. V podstate do Ruska prichádzajú hľadať prácu. Teraz už to nie sú obyvatelia Donbasu, ktorí utekali pred vojnou. Teraz sú to praví etnickí Ukrajinci zo západných regiónov.

Na Ukrajine sa niektorí experti snažia presadzovať verziu, že to je len sezónny jav: hovoria, teraz skončil na farmách zber zemiakov, tak si idú privyrobiť trochu peňazí na stavbách v Rusku. Ale experti z "KP" tvrdia, že to tak nie je.

Ekonomická kríza sa na Ukrajine zhoršuje, a tak ľudia hľadajú stabilný zdroj obživy, pričom Porošenkovi zase ukázali, že Ukrajinci v Európe žiadaní nie sú. Nie sú žiadaní ani ako pracujúci migranti ani ako bezvízoví návštevníci, povedal Jurij Moskovskij korešpondentovi "Komsomolskaja Pravda". Moskovskij je predsedom Rady národných záležitostí v správe Moskvy.

"Tí si vždy nájdu na ruskom trhu práce, kde sa uchytiť. Našou úlohou je získať ich, umiestniť a pomôcť im s adaptáciou. Migrácia z Ukrajiny len porastie. Bandera vo svojej dobe povedal, že Ukrajine, aby vytvorila národný štát, by sa hodilo 20 miliónov. Jeho nasledovníci sa rozhodli ísť jeho cestou. Trvalo smerujú k vyľudneniu.

Existuje mnoho dôvodov, prečo ukrajinskí občania začínajú meniť svoje občianstvo a odchádzať aj so svojimi rodinami do Ruska. Hoci vlani mohli do Ruska prichádzať a pracovať úplne voľne a zostávať s ostatnými migrantmi potichučky v pozadí takmer nevidení úradmi, tak tento rok sa migračné predpisy sprísnili.

Podľa súčasnej legislatívy je migrant z Ukrajiny povinný sa zaregistrovať, nechať si prideliť daňové číslo, zdravotné poistenie a prejsť skúškou z ruštiny, získať pracovné povolenie, dostanú mesiac, aby získali pracovnú zmluvu, a musia zaplatiť 4000 rubľov za ten mesiac povolenia. Porušenie sa pokutuje a sú nútene vysťahovaní so zákazom opätovného vstupu na 5-10 rokov.

Navyše Ruská federálna migračná služba, ktorá mala na starosti ilegálnu migráciu, nedávno zrušená. Funkcia tohto útvaru prešla na ruské ministerstvo vnútra. Je to preto, že Ukrajinci sa teraz do Ruska hrnú, aby získali povolenie na pobyt a ruské občianstvo, ktoré im dáva právo pracovať bez obmedzení a dodatočných poplatkov.

Porošenko nedávno k odhodlaniu utekať medzi svojimi spoluobčanmi veľa prispel. Vyvíja na svojich ľudí dodatočný tlak pomocou zákazov ruských platobných systémov a vyvolávaním strachu zo zavedenia vízového režimu s Ruskom. Všetko to je v rámci politiky jeho voľby: Porošenkov tím jasne nasleduje vízie BANDERU.23 komentářů :

 1. A sem k nám, co se v poslední době začalo valit Ukrajinců! Zas všechny úklidový práce, pomocný práce v kuchyni a podobně zaplaví Ukrajinky, které zpočátku nemají domov, proto pracují desítky i dvanáctky denně, za méně peněz na hodinu, a pro české podnikatelské šmejdy je to lákavé. Všude budou Ukrajinky ( asi před deseti lety to bylo přesně stejné) a češka, která si potřebuje přivydělat, si nikde ani neškrtne. A co je horšího, všechny ty Ukrajinky už tady chtějí zůstat. A nejspíš zůstanou. Je to pěknej bordel - tak snad už teď se konečně někdo chytne za rypák? Bordel - bordel -a zase bordel - podařilo se to těm americkejm všivákům, jen co je pravda. Aby nám tady někdo pořád bral práci, to za totáče bylo vyloučený! Život beze strachu z bídy, dluhů, exekutorů - ach bože - kde že ty loňské sněhy jsou!A to nezmiňuji strach z hnědých hub, z války - to nikdo neznal. Ta pohoda, a před vánocemi obzvlášť. To už neexistuje. Ach bože.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedá se tam žít, lidi perspektivu nevidí, berou kramle, a kdos jiný zas (naoplátku) jejich průmysl a zemědělství ...
   Leč nezoufejme! Füle, Zaorálek či Schwarzenberg nám spolu s dalšími tuzemskými štětinami jistě hbitě objasní, že daleko důležitější pro život není práce, ale ta "demokracie". Přece! ..
   Třeba taková ta po kyjevsku alias washingtonsku?
   Vytříbeně fašistická a nacistická. Militantně protiruská.

   Smazat
 2. Podle některých zdrojů uteklo do Ruska až šest milionů lidí a tři miliony tam dojíždí za prací. Ukrajinci prchají houfně i na Krym. Po ,,anexi" Ruskem zapříčinili, že ze strany Ukrajiny musela být hranice uzavřená. Opačne z Krymu zpět neodešel snad jediný Ukrajinec, navíc tam zůstalo 12 tisíc ukrajinských vojáků, k nimž se přidali i jejich rodiny.

  OdpovědětSmazat
 3. No , tak to proč tu máme my ukrajince má stejnou podstatu proč britové a němci mají poláky a nás.Vládě v kyjevě na vlastních lidech nezáleží. Jejich majetky a hlavně půdu dobře prodají, a nahrnou tam lidi. kteří rusy nenávidí, tudíž budou mít rusové za plotem ne dobré sousedy ale lotry kteří se nebudou štítit jim škodit. a zatímco ve druhé světové se musel germán valit polskem, tak teď marška začne na dněpru. což je pro rusa blbá vyhlídka.Omluvte nerozlišování velkých a malých písmen prosím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se ti zdálo, blbečku?

   Smazat
  2. 15:55 - Zalez banderofašisto. Kvůli takovým, jako jsi ty už není Ukrajina ani stát, protože není jediného Ukrajince v jejich vládě. Nejsi tu vítán, myslím tím, ani v ČR.

   Smazat
  3. "Nahrnou" tam lidi - jak jste to myslel 15.51? To jako že budou jezdit někam pro otroky, a donutí je, aby na ně pracovali? Jenže jak vysvětlí otrokovi, že má nenávidět Rusy? A jestli ty vyprázdněné pozemky a domy prodají, kdo jim zaručí, že lidem, kteří budou pak pro zem pracovat? A když nebudou mít lidi na práci a na placení daní, myslíte, že těch pár nařvaných oligarchů zem nějak obrodí a že se všichni nejen uživí, ale ještě budou prosperovat? Američtí poserové rozesráním Ukrajiny sledovali úplně jiné cíle, a to se nepovedlo. Naštěstí. Tak od toho všeho dají špinavé pracky pryč. Jak naláká Ukrajina své utečence zase zpět - to ví bůh. Tak možná po tři generace bude trvat obroda země,co se úplně blbě a tupě nechala nalákat do sítí. Ti američtí hajzlové, co tam teď působí, ještě sežerou a rozkradou to, co tam zbylo a pak hajdy pryč! Sami to známe ... a až tu malou zemi celou rozkradem, pak se vrátím v svoje rodné Colorado, a o tý zlatý žíle povím doma všem... jo hovno zlatá žíla! Blbci jsme, a nic jiného než blbci.

   Smazat
 4. Tolik moooc milionů lidí se prý valí každý rok do Ruska a přitom má dnes Rusko stále o 2 miliony míň obyvatel než v 1.polovině 90. let. Záhada, soudruzi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusů? Nebo občanů jiných národností, kteří se přestěhovali do nově vzniklých států po rozpadu SSSR.

   Smazat
  2. To je snad logický! USA zabilo ty nenarozené lid! Ne pan Stalin! za něj 50 milionů občanů SSSR přibylo! Zato za panování agentů CIA s Jelcinem v čele jich ubylo víc jak za občanské války vyvolané agenty Wallstreetu Bronsteinem a Zederblumem!! Koukni tu na údaje z Wiki!! (za Stalina se Rusko dostalo do červených čísel pouze v roce 1933! zato od roku 192 je v mínusu furt! Ale za Putina se to rok od roku zlepšuje) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Obyvatelstvo_Ruska

   Smazat
  3. oprava: 1992

   Smazat
  4. Jen doplním - i ten jediný červený rok za pana Stalina - 1933 - byl rovněž dílem nosatých pasáků této neroztomilé jarmulaté filcky z 15:57! Páč to voni svou zlatou blokádou a činností jejich trockistické kamarily na venkově způsobili hladomor, který měl na svědomí tento ojedinělý pokles počtu obyvatel země za působení pana Stalina!

   Smazat
  5. Ale ještě větší záhada je - upocenej chudáku 15.57 - proč pořád lezeš na diskuze žvanit ty stále stejný sračky? To tě vážně tolik baví tady provokovat, nebo jakej máš motiv, že denně lezeš na diskuze s lidmi, které urážíš a nadáváš jim - ty samotné nadávky a urážky? Fakt jsi ubožák.

   Smazat
 5. Omluvte toho moulu 15:57.Demografie je věda,která
  mu absolutně nic neříká a nedovede rozlišit uprch-
  líky od těch,kteří tam jezdí jen za prací.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. A hlavně taky ten trouba 17:57 neví, že získat občanství v jiném státě trvá asi o nějaký rok déle, než rozepnout Jandovi poklopec...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale kurva zajímavé je, že se do toho slavného Ruska nežene ta ruská pátá kolona z Ukrajiny a pobaltských států i když jsou tam prej tak strašně utlačovaní a držej se v těch zemích jako klíšťata.

   Smazat
  2. Anonymní7. listopadu 2016 17:38
   Trollovská filcka nám tu zase káže svý rozumy.
   Kdo ho platí toho čmouda, nebo je jen blbej jouda?

   Smazat
  3. 17:38 - páč v Rusku jsou, resp. být nikdy nepřestali! - https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cb/Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png/1024px-Evropayskye_gubernii_Rossii_1910.png

   Smazat
 7. K 17:38.
  Měnit a opouštět domov na pokyn a přání nějakých nácků, blbců z "eurohodnot" a jejich ssUSA protektorů není hned nutné...
  Heriot

  OdpovědětSmazat
 8. No, dobrá zpráva, aspoň bude kam nacpat migranty. Ti Ukři, co zůstanou, se ve své práci vyznaj. Maj to v genech po svých předcích OUNovcích, Banderovcích a podobných grázlech. Blbý je, že ti co utíkaj, jsou na nás asi dost nasraný, protože si uvědomí, že jejich zmar a bída byl v našem plánu od počátku. Oni nám byli u prdele. Sorry Ukři, nevyšlo to, válčit s Rusem jste nezačali, tak si to vyžerte. Rus Vám nažrat dá. Ne proto, že je blbej, ale proto, že je Rus, široké slovanské srdce.

  OdpovědětSmazat
 9. ani se jim nedivim na ukrajine je to strasny

  OdpovědětSmazat
 10. Na Ukrajině je čím dál hůře... a kdo tam nemá pro něho významný NEMOVITÝ majetek, prostě sbalí ranec a hurá do Evropy, nebo do Ruska - aby zjistil, že i tam je v evropském státě a domluví se lépe, než Češi na Slovensku. Navíc utíkají ti pracovití Slované, zatímco flákači. Bulači a loupežníci raději místo poctivé práce NOSÍ FLINTIČKY A FANGLE BANDERY ČI S VOLFSANGELEM.

  OdpovědětSmazat
 11. Pěkný článek: http://zoom.iprima.cz/clanky/kam-zmizelo-7-milionu-rusu-za-20-let-prisla-zeme-o-pet-procent-obyvatel

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.