Reklama

pondělí 7. listopadu 2016

Ministerstvo obrany RF: USA nedopravily do Aleppa ani kůrku chleba


7. 11. 2016    zdroj
Ruská federace doručila v posledních měsících do Sýrie více než 100 tun humanitární pomoci. 6. listopadu to oznámil oficiální zástupce Ministerstva obrany Ruska, generálmajor Igor Konašenkov. Tak Konašenkov komentoval sdělení oficiálního zástupce ministerstva zahraničí USA Johna Kirbyho, který řekl, že údajně není užitek z humanitárních přestávek Ruska v Aleppu.


"Taková prohlášení znovu ukazují, jak odlišné je naše chápání "užitku" humanitárních přestávek" od jejich chápání ministerstvem zahraničí USA", řekl Konašenkov. Připomněl, že v době, kdy Rusko uskutečňuje humanitární přestávky a dopravuje humanitární pomoc civilnímu obyvatelstvu, USA neudělaly pro Syřany vůbec nic. "Ministerstvo zahraničí USA nedodalo za tu dobu Syřanům, o něž se údajně stará, ani kůrku chleba," řekl zástupce ministerstva obrany RF.

"Spojené státy nebyly dokonce s to za celou tu dobu splnit povinnosti, k nimž se zavázaly v rusko-amerických dohodách. Rusko neobdrželo žádné mapy nebo souřadnice objektů nebo jiné informace o žádné teroristické organizaci v Sýrii," poznamenal Konašenkov.

Připomeňme, že VKS a syrské letectvo již po dobu 19 dnů nezasazují údery proti teroristům v Aleppu, přestože teroristé denně ostřelují pozice syrských vojsk a zástavbu městských čtvrtí.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

39 komentářů :

 1. US jsou bezectné bestie, nemá cenu jednat s nimi v rukavičkách.

  OdpovědětSmazat
 2. Rusům začíná vadit, že v jimi bombardovaném Allepu není po bojovnících IS skoro ani zmínka, ve skutečnosti bojují skoro výhradně proti protivníkům Assada.
  Západní spojenci a Iráčtí vojáci + Kurdské milice dobývají mezitím Mosul a Rakku, což naopak jsou centrální bašty IS: Vítězstvím v těchto dvou městech se prakticky USA + Západ spolu s Irákem a Kurdy stanou faktickými vítězi nad IS.
  Rusové to vědí a proto se všemožně snaží znevážit tento úspěch západních spojenců.

  Není to z mé hlavy - stačí si přečíst z pátku BBC.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proboha, proboha, BBC? To snad nemyslíš vážně!

   Smazat
  2. pro 16:18 a nejen tam je tato úvaha. zrovna dnes dávali na čes.rozhlas plus rozhovor s arabistou Turečkem a ten to říkal přesně tak.
   Pokud budete hltat jen jednostranné propagační zdroje, tak se ani potom nedivte, že jste neinformovaný.
   Mimochodem si všimněte, že už ani v těch proruských novinách nejsou tak často zprávy o úspěších Rusů a Asada v Allepu.
   Něco na tom tedy je.
   Vítězství nad IS si vyžere Západ a Rusové trhnou akorát ostudu za zmařené civilní životy při jejich kobercovém bombardování Allepa a okolí. Kde mimochodem pravděpodobně vojáci IS se ani moc nevyskytují.

   Smazat
  3. pro 16.15:
   Jestli sis nevšimnul, ty gumo vylízaná, řeč byla o SYRII, tyale kecáš o ÍRÁKU, kde Rusové neválčí!
   přeber si to v tom tvém dutém kobzolu, co máš na krku.

   Smazat
  4. Cože?Vy posloucháte Český rozhlas?Tak ano,válejte se v těch lžích!Neuvěřitelné!Docela vás lituji.

   Smazat
  5. Hlavu nemáme jenom proto, aby nepršelo do krku. Každý se musí snažit pomáhat řešit život svůj i život ve svém okolí, jinak budeme stejní jako Ty, pouhé kopírky cizích pomluv.

   Smazat
  6. Proboha, to jsi si nevšiml, že Angličtí politici vytrubují do války proti Rusku? Ti mají opravdu vážné důvody znevažovat vše co Rusové v Sýrii jako jediní cizí vojáci legálně dělají. Je dobré sledovat více zdrojů informací, ale důležitější je rozeznat podvratnou propagandu od reálu.

   Smazat
  7. 16:15 Vy jste dobře informovaný. Můžete tedy laskavě uvést ten slíbený přehled USA, kde jsou v Sýrii jednotky IS a kde "umírnění"? Pokud já vím, tak takový seznam nikdy nedodali. Proto ani Asad ani Rusové mezi nimi nemohou rozlišovat. A BBC není autorita, která to může určovat.

   Smazat
  8. pro 1650

   Já vím moc dobře ,že Allepo je v Syrii. To ovšem nemění nic na tom, že Rusové vlastně s žádným IS neválčí, protože se tam prakticky v Allepu nevyskytuje.
   Největší podíl na likvidaci IS bude mít Irácká armáda, Kurdové a západní spojenci, kteří likvidují skutečné IS v Mosulu a Rakke. Tam jsou bašty IS.
   Rusové zbytečně bombardují Allepo a likvidují tisíce civilistů - jsou za to i kritizování v OSN. S bojem proti IS to má docela málo společného.

   Smazat
  9. 18:19 Jasně, rozumíme. Syrská armáda s pomocí Ruska bojuje jen proti civilistům. Proti IS bojují jen na oko, nechají vše na USA, které je hrdinně drtí. Nějak mi s tou historkou ale hapruje Trumpova informace, kdo IS vytvořil a vyzbrojoval.....No nic. Co tam máš dál?

   Smazat
  10. 16:15,BBC,bľbečci cejchovaní.

   Smazat
  11. BBC ten samej skvar jak ct1

   Smazat
 3. BBC TY BLBEČKU TO UŽ MŮŽU KOUKAT NA ČT TY JSI OPRAVDU NAIVKA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1633 tak nekoukej . ale potom se nediv, že jsi neinformovaný.

   Smazat
  2. 16:35 A ty se nediv až zjistíš, že jsi neznal pravdu, ale jen věřil "slovu Božímu". Budeš na tom stejně jako mniši při zemětřesení v Itálii, kteří se snažili vírou v milosrdenství Boha a motlitbami tu katastofu zastavit. Věřili, dokud jim celý klášter nespadl na hlavu.

   Smazat
 4. 16:35-Neinformovaný jsi ty.Media,která tady dáváš
  za vzor jsou už i na západě chápána jako jednostran-
  ná.Takže vydávat je za pravdu může jen pitomec.To
  asi nejsi,když jsi se naučil číst a psát,ale myšle-
  ní ti evidentně dělá potíže.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 5. Už se o tom psalo,USA potřebují nějaké vítězství předvést národu a mělo to posloužit k vítězství Hillari ve volbách.Pokud víme,USA ovládá Irák,takže tam různě přesouvá žoldáci,různě si s nimi vyjednává vítězství,ale ve výsledku má jiný cíl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jsem tady někde psal, USSA není, nebyl a nikdy nebude národ, neboť už od objevení této země je to jen a pouze smetiště nejhoršího odpadu ze zbytku světa.

   Smazat
  2. 1711
   vítězství v Mosulu (například) se bude slavit tak možná za půl roku po volbách. Takže vojenské akce Západu (USA) + Irácké armády a Kurdů proti IS s americkými volbami skutečně moc nemohou souviset.

   Smazat
 6. USSA tam není proto aby Syřany živilo, ale aby je vyvraždilo, oni nepotřebují lidi ale jejich zemi a v tom je ten rozdíl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 17:22

   můžeš si myslet co chceš, ale zatím masově vraždí civilisty jen Asad a Rusové svým bombardováním hlava nehlava v Alepu a okolí.

   Smazat
  2. USSA nepotřebují Sýrii pro sebe,ale pro svého a Tel Avivského žida....

   Smazat
  3. 18:23 - tak šanci se vzdát či zvolit si lepší smrt už dostali, ne? Ta se dvakrát nedává - zejména pak teráčům sloužícím superteráčům - tedy nosatcům z USA. Těm já bych třeba ani šanci nedal vůbec ...

   Smazat
 7. 17.22,bud si jisty,ze SA a Rusko,presne vedia,kto je kde !Takze,tie famy,ze bombarduju civilistov je pre svet a OSN sro USA,aby hcely svet odsudil Rusko a OSN,nan uvalila sankcie...to je uz stara pesnicka.Biele prilby,akoze syrska civilna obrana,je neziskovka,ktora inscenuje nasledky po utokoch RF...pohodene ostatky bomb,bez zjavneho vybuchu.A hovorite BBC?Nedajte sa vysmiat ! Cela vlada Britanie,broji proti RF,Boris Johnson je 2 mesiace v urade a uz sa vyhrazal RF,nuklearnymi zbranami.Typicky psycho!

  OdpovědětSmazat
 8. Tak se z toho hádání tady neposerte. Komu to prospěje? USA - jsou hajzlové non plus ultra, už je to jasné úplně každému, jenom se uesřitníci snaží jejich šmejdy nějak přijatelně okecávat.Zbytečně. Jsou to šmejdi, hajzlové, a omezenci, kteří si nevidí ani na špičku vlastního rypáku, a přitom otravujou celý svět. Nedokážou se smířit s tím, že jimi vyzbrojovaní teroristé dostanou na prdel, a že už ty posraný války vadí celému světu. Nedokážou se smířit s tím, že tím vyplave na povrch spousta hnusné špíny, kterou pořád utajují, v domnění, že i ostatní lidé jsou omezenci jako jsou oni. Že sežerem každou prolhanou sračku, a každý zrežírovaný exces. Proto nepošlou do Syrie ani chleba ti nositelé míru a obhájci lidských práv. Sráči posraní.

  OdpovědětSmazat
 9. Místo chleba bomby,místo rohlíkú granáti,místo tureckéko medu 30 mm náboje s bitevníku A 10 Tunderbolt na svadobčany a ovčanúm v EU Euromed,kurva drát,je to na píču.Falmer.

  OdpovědětSmazat
 10. Měl sem na mysli po.oc s usa v režiji usa v předošlém komentáři .Falmer.

  OdpovědětSmazat
 11. Oprava,pomoc s usa,teď píšem ze dotikáče a ne s pc,proto gramaticke chybi jako Terazki.  OdpovědětSmazat
 12. 100 tun humanitární pomoci pro Sýrii z Ruska?
  To je CELÝCH pět kamionů.
  A to vše za několik měsíců!
  To se Vladimír Vladimírovič zase praštil přes kapsu a životní úroveň syrské chudiny stmě stoupla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nech těch provokativních sraček ty zbabělče 19 52! Kdybys byl civilistou v rozmláceným městě v Syrii, byl bys rád za každej žvanec, protože tam ti chudáci nemají nic. Nic se nevyrábí, příroda zničená, zemědělství poničený - vždyť je to hnus, co tam US šmejdi rozpoutali za masakr. Už za to by zasloužili srovnat tu jejich americkou senkrůvnu se zemí, nasadit zpět stáda bizonů a svět by si oddychl hodně zhluboka. Takové špíny. Ubližovat lidem, kteří se ničím neprovinili, jen proto, že jim nechtěl Asad ustoupit, a nenechal se nahradit nějakým uesřitníkem! Hnusná, všehoschopná sebranka! Vůbec si nedovedu představit, že bych šel ubližovat sousedovi a jeho dětem či rodičům, protože se mi líbí jeho kredenc a skalka na zahradě? Nebo že by takhle někdo vtrhl ke mně - prostě to nechápu. Já nechápu takovouhle neskutečnou drzost -srát se do jiných států a organizovat tam převraty a zabíjení. Už za to jsem začal nenávidět USA takřka smrtelně.

   Smazat
  2. Nezlob se na mně, ale sto tun potravin je jako plivnutí do moře. Jeden malý konvoj. To by fakt nikomu moc nepomohlo. Spíš si myslím, že je to překlep a chybí tam dvě nuly. Moje poznámka byla jen ironie.

   Smazat
 13. Radeji 100 tun obživi od Rusú ako 100 tun humanitárnich bomb od amíku s ochudomnením uránem.

  OdpovědětSmazat
 14. Zapoměl sem dodát že Amerika dodáva humanitárni pomoc jenom pro svoje vojáky s ISIL a pro Syřany má jenom hromadní hrobi ti moulo.

  OdpovědětSmazat
 15. 100tun, sakra to rusové tu pomoc vozejí koňmo

  OdpovědětSmazat
 16. Horáku za toho vola dostaneš facku a že jseš blbej tak dvě

  OdpovědětSmazat
 17. 20:10 ty tu onannuješ za pindosy, ale tvoje gramatika se nedá číst, havloidní lopato. Budeš výborný kanonfuter.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 20.10 s inteligencí Horáčka:Že ty máš doma taky velkou knihovnu..

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.