Reklama

sobota 5. listopadu 2016

Ministerstvo zahraničí USA: USA nebudou obnovovat spolupráci s Ruskem ohledně Sýrie. Situace se může změnit po volbách.


5. 11. 2016    zdroj
Ministerstvo zahraničí USA je vděčno Čínské lidové republice za vyzvání k obnovení jednání s Ruskem o situaci v Syrské arabské republice, ale neučiní tak. Sdělil to oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA John Kirby.


Poznamenal, že ministerstvo zahraničí je vždy vděčno za nápady, ať přicházejí odkudkoli. Co se týká obnovení jednání s Moskvou, Washington není připraven následovat radu Číny, řekl Kirby.

Mluvčí ministerstva zahraničí USA tvrdí, že USA údajně vynaložily velké úsilí na spolupráci s Ruskem, ale vzhledem k tomu, že Moskva údajně neplní dohody, jednání nebudou obnovena.

"Nedávné události dokazují, že jsme se vážně snažili s Rusy pracovat, ale ti neplnili své smlouvy," řekl Kirby, aniž by upřesnil, jaké smlouvy konkrétně Rusko porušilo.

Kirby řekl, že USA se v mnohostranném formátu snaží udělat něco menšího než v rámci Mezinárodní podpůrné skupiny pro Sýrii, kde bylo nutné jednat s Ruskem.

Ruská strana opakovaně poukazovala na skutečnost, že USA nesplnily povinnosti, ke kterým se zavázaly - odlišit takzvanou opozici od teroristů.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

6 komentářů :

 1. uvidime co se bude dit po jejich volbach

  OdpovědětSmazat
 2. Něco dobře vysvětlil Pjakin,aby se v poslední době nezvedla v Amerických volbách Ruská karta,tak Putin nařídil zdrženlivost v Allepu,ale i humanitární dni.
  Ten halasný pokřik,že všechno v USA řídí Putin,svědčí o nemohoucnosti USA elit.Kerry už také nemá co říci ani něco vyjednat,ono by to také nikdo v USA neplnil.

  OdpovědětSmazat
 3. taky je mi blujno z propagandy hlavne statement hillary ze putin ridi nebo ovlivnuje volby v jewsa
  chef

  OdpovědětSmazat
 4. Kde jsi, Honolulu?
  Už tady prestituti hlásili, že se přeběžně volí. To jsou ty lístky s "příznivci" Hitlary, které už byly dávno připravené?

  OdpovědětSmazat
 5. Prosím vás, o čem je tady řeč? Copak v USA jsou nějaké volby?

  OdpovědětSmazat
 6. Rusko prý neplní dohody! Tak takovou drzost si dovolí jen tenhle poskok amerického fašistického, demagogického, totalitního režimu!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.