Reklama

pátek 11. listopadu 2016

Ministryně obrany SRN vyzvala Trumpa k tvrdým opatřením proti Rusku11. 11. 2016   zdroj
Ministryně obrany Německa Ursula von der Lyayenová vyzvala vítěze voleb amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby neustupoval z principů NATO v tvrdosti vůči Rusku. Jak informuje agentura TASS, řekla to ve čtvrtek 10. listopadu ve vysílání televizní stanice ZDF.


"Donald Trump musí jasně říci, na čí straně je. Na straně spravedlnosti, mírového urovnání a demokracie, nebo je mu všechno jedno a předvádí gesto mužského přátelství", řekla ministryně.

Také uvedla, že Trump nemá chápat NATO jako podnikání. "Nejde o firmu," zdůraznila von der Lyayenová.

3. dubna, během volební kampaně Trump připustil rozpad NATO. Řekl, že spojenci "neodvádějí svůj spravedlivý podíl", a nazval alianci 28 zemí zastaralou. Řekl, že pokud nezačnou platit, mají organizaci opustit. "A když se NATO rozpadne, pak budiž", shrnul Trump.

Republikán také opakovaně prohlašoval, že by nebyl proti "dohodě" s Ruskem a jeho prezidentem Vladimírem Putinem.

V souvislosti s těmito výroky podrobuje řada politiků v Evropě a Americe Trumpa ostré kritice.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

60 komentářů :

 1. Němci pro válku - již tradičně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato von ministryně asi dělá svoji zahraniční politiku, asi jako u nás Herman. Kancléřka má umírněnější postoj k Rusku, o ministrovi zahraničí ani nemluvě. Měla se také zeptat německého průmyslu, popř.zemědělců, jak jim vyhovuje to omezení exportů do Ruska.

   Smazat
  2. V den, kdy byly oznámeny výsledky voleb, jsem si na stránkách spiegel.de přečetl jedinou reakci této ministryně :
   "Jsem v šoku !"

   Nemá to, holka, jednoduché - její Bundeswehr je v morálním rozkladu, vojáci na "misích" si chtějí jen dobře vydělat stejně, jako ti naši blbečkové
   a né tam přijít o kejhák...

   Na základně v Turecku mají piloti Bundeswehru náhle "technické problémy" , tak se nad Sýrii nelétá,
   Erdogan má elity Německa pěkně v hrsti, na jejich kritiku z vysoka kašle, šmahem jim může poslat tolik obohacovačů kultury, že se z toho Němci prostě poserou...
   Takže se jen poštěkává a karavana jde dál.

   Smazat
 2. Ta krava potrebuje opet Rusko v Berline.

  OdpovědětSmazat
 3. Němci , už zase Němci,,,,,,,,,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, obyčejní Němci jsou asi fajn, ale jako národ mají problém - když byli kdysi rozdrobeni do mnoha království a knížectví, byli super a dařilo se jim dobře. Pak se pod Bismarckem sjednotili a pořád se jim dařilo dobře - to proto, že Bismarck byl prozíravý... a ve své prozíravosti na sklonku svého života prvně Německo varoval před otevřeným konfliktem s Ruskem, aby ještě později řekl, že nepřítel není na východě. Pak už Němci měli jen smůlu na své politiky - vždy když se dostali k moci, tak z ní zblbli a pak byli vůči okolí agresivní, a zapomněli na dávné Bismarckovy rady. Nyní to vidíme již po třetí - zase se sjednotili, a už zase jejich politici blbnou. Zapomněli na to, jak velkoryse se k nim Rusové zachovali, když dovolili, aby se znovu sjednotili.

   Smazat
 4. Nemčury začínali války, Rusáci je ukončovali svým vítězstvím. Nemčury jsou jako blbé telata - pokaždé dostali od Rusáků přes tu svou nevymáchanou držku a pokaždé se na tom nepoučili!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Němci jsou ovce a nemají žádnou hrdost jejich největší radostí je sloužit páníčkům (klidně obětují dají dceru muslimům, když to nahoře nařídí). Mnohem raději bych měl hrdé Němce. Jsou stejní jako někteří mladí Ukrajinci někdo jim zazpívá, že jsou národ vyvolený a jdou a zabíjejí a vytváří všude chaos v zájmu druhých, protože jsou oslepeni pocitem vlastní výjimečnosti. Bože hraň nás před Němci. Pak jsou tu někteří naši lidé jako Herman, kteří jsou ještě horší, jsou to zrádci a chovají se podle přísloví "poturčenec horší turka".

   Smazat
 5. To je fakt děs, jednou hubou žvaní o spravedlnosti, mírovém urovnání a demokracii, a toho jako chce docílit těmi tvrdými opatřeními ... a ještě aby je udělal někdo jiný??? Občas se mi zdá, že ženy v politice jen a jen škodí (sama jsem žena, takže předsudky o pohlaví nemám), viz Merkel, Clintonka, Albrightová ... aj. Snad to napraví Marine Le Pen ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co můžete od takové krávy čekat na postu německé ministryně války,když se celý svůj doposavadní život šťourala v dámských přirozeních...ono to skoro v žádné ze zemí NATO není jiné,takže čekat lze cokoli zvlášť,když už min. dva roky pozorujeme více či méně skryté přípravy na válku s Rusem,kterou už na varšavském sumitu NATO letos v létě schválili v "konvenční podobě"...otázkou je,jestli jim Rus tu jejich domluvu bude respektovat,tudíž nic dobrého střičkou hloupou Evropu nejspíš nečeká,pokud se nestane zázrak....

   Smazat
  2. Tiez si myslim, ze zeny v politike nemaju co hladat. Emocionalne riesenie problemov je hotova katastrofa. Tym samozrejme nechcem povedat, ze muzska racionalita zamerana na kratkodobe ciele, je vitazstvo. Musi ist o racionalitu sledujucu dlhodobe ciele vyvazene empatiou a spravodlivostou.

   Smazat
  3. To není o tom, co kdo má mezi nohama. To je o duchu. Já s tím, co má mezi nohama ten kdo mi vládne jako muž problém nemám. Hovězí dobytek v čele vlád jsou buď volové nebo krávy. A někdy jsou hold vidět spíše krávy se svými specifickými kravskými projevy, nebo jindy volové se svými specifickými volskými projevy.

   Smazat
  4. Kdybych mohl něco poznamenat,tak dle mého názoru mají kus pravdy oba příspěvky nade mnou.Snad jenom,ženy jsou od přírody emocionálnější a to je činí(mnohdy)kouzelnými.Své o tom věděl i starý Řím,

   Smazat
  5. 13.27 Třeba Židovka Salome... co dala za hlavu Jana Křtitele, dobře uřízlou, na podnose... Nebo paní Putifarová... Ta zase dávala, když generál Putifar mašíroval se svými vojáky...

   Smazat
 6. SPD prosadila zákaz přijímání migrantů v prvním kraji! Kraj navrhne i přímou volbu starostů a hejtmanů.
  8.11.16

  Česká republika:
  SPD se podařilo prosadit zákaz migrantů a prosazování přímé demokracie v prvním kraji!
  Děkujeme za vaši podporu v krajských volbách – mělo to smysl! Naše Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) bude ve vedení Ústeckého kraje a vytvoří vládnoucí koalici s KSČM a ČSSD, jelikož se nám při jednání podařilo prosadit naše zásadní programové podmínky pro vstup do jakékoliv krajské koalice, kterými jsou odmítnutí migrantů na území kraje a prosazování změn k přímé demokracii, konkrétně bude v koaliční smlouvě podepsáno, že:
  1. Kraj nebude podporovat umísťování imigrantů na území kraje v rámci řešení imigrační krize v EU.
  2. Kraj v rámci své legislativní iniciativy navrhne změnu volebního zákona, která zavede přímou volbu starostů a hejtmanů.
  Krajská vedení KSČM a ČSSD v Ústeckém kraji na tyto naše výše uvedené podmínky přistoupila – a my tak můžeme slavit po pouhých 14 měsících od založení našeho hnutí SPD první zásadní politický úspěch na krajské úrovni a podílet se na vedení kraje.
  Zdroj: http://www.tomio.cz/aktuality/spd-se-podarilo-prosadit-zakaz...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tou přímou volbou starostů/hejtmanů je trochu problém: co v případě, že příslušná rada či zastupitelstvo půjde proti starostovi/hejtmanovi???

   Smazat
  2. Pokud příslušná rada nebo zastupitelstvo bude proti a samotní voliči budou pro, tak si myslím, že to zastuoitelstvo tam nemá co dělat. Koho zastupujou?

   Smazat
  3. Je vcelku logické, že starosta/hejtman musí vyjít z řad zastupitelstva. kolega 5:54 měl na mysli, že v zastupitelstvu bude nějaká většina, ale přímou volbou bude zvolen starosta/hejtman z menšiny.
   Pak by to byl nesmysl a takhle to samozřejmě nemůže fungovat.
   Tu přímou volbu starosty/hejtmana by nám musel pan Okamura trošku objasnit.

   Smazat
  4. To jim Ústavní soud shodí, jako odporující ústavě. Q.

   Smazat
 7. Hitler také začal válku řečmi o míru a o tom, kde kdo ho provokuje, aby naboural mír v Evropě, tato cesta už je v Německu dobře prošlápnuta. Našim odvěkým nepřítelem byli Němci, historie se bude opakovat, nakonec to bude opět válka mezi Čechy a Němci. Je vidět, že Němci nedají nikdy pokoj. Dvě chyby, Stalin jě měl rozehnat, tak jako Římané Židy a Gorbačov je neměl nechal se zase spojit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I já si myslím, že měli Rusové ve východním Německu zůstat. Alespoň do doby, než Američané opustí to západní. Gorbačov to posral. Vždycky říkám, že dokud jsme tu měli stovky tisíc ruských vojáků, nebylo Němce téměř slyšet. Jenom Rusové odtáhli, začalo se mluvit o revizi historie i v nejvyšších patrech německé politiky.

   Smazat
  2. 6:25
   Jako navzdory vůli občanů? No ty jsi klasický komunistický hajzlík.

   Smazat
  3. 9.30 jste si jist, že vždy přicházeli proti vůli občanů??? mám pocit že historická zkušenost v rámci několika staletí je jiná, jako hajzlík se mi spíš jeví ten, kdo se to snaží zakrýt

   Smazat
 8. To 1:48: Gorbačov to udělal ze strategického pohledu dobře. Dnes je celá bývalá východní část v pzici občanů druhé kategorie a tito se stali pátou kolonou a do války nepůjdou. Vidí jasně, odkud pramení zlo - z Ruska nikoli. To je, díky Gorbačovovi, propustilo z područí a dalo jim svobodu, o kterou nyní v rámci Německa přišli. Odtud se rekrutuje AfD a další mírová hnutí.PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrušení paktu Varšavské smlouvy byla osudová chyba!Slib USA,že se NATO nebude rozšiřovat,byl porušen ihned!a nejenom že nás do této agresivní instituce Havel navlékl o nás bez nás,ale hned nás zapojili do vražedné mise!

   Smazat
 9. Vydržet ještě rok. A potom vás i s tou vaší Milkou v čele Němci vypráskají. A nebudou to teplé fleky v Bruselu, kam odkráčíte.

  OdpovědětSmazat
 10. je vidět že humanitarně toho bylo na němce až až zatim to vypada že jim nikdo to valčeni a vražděni nevymlatil z těch jejich makovic a aby toho nebylo malo tak se okolni statečky vlastně nadenicke gubernie budou muset s harašenim a bubinky chtě nechtě připojit viz sralbotkovo připosranost z hitlermerkel i herky stropnickeho s jeho mirumilovnymi komunistickymi holubičimy jeneraly v jedne linii s mrkel vyzvamy hura na rusy

  OdpovědětSmazat
 11. Němky by radši byly znásilňované od Rusáků než od muslimských barabášů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na ja, on blonďatý, modrooký Ivan vypadá árijštěji, než sám Vůdce... To o mulatech tvrdit nelze,i když to různé blbtanky pro Gójim zkouší.

   Smazat
 12. Co jim zbývá - volby za rohem, debilní migrantská politika undy Merkel a kol., proti které se začíná obyčejný, jinak ordnungu vždy dbalí germáni bouřit, než jim předhodit jejich v genech zakořeněnou touho po tažení na Východ a nenávist ke Slovanům.

  OdpovědětSmazat
 13. Trochu zvláštní poděkování za to, že dali souhlas se sjednocením Německa. Toho Hitlera maj prostě v duši, je to jejich národní rys.

  OdpovědětSmazat
 14. Němci jsou stejného pohledu jako my. Za klávesnicí ramena jako rambo, ale na ulici vpamperskompletu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná, že my jsme na tom ještě hůř.

   Smazat
 15. Mam pro vas komunisticti vlastizradci smutnou zpravu. NATO se rusit nebude a vy se ruskych tankistu v Praze uz podruhe nedockate.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste asi za fašismu kolaboroval s gestapem a nebo to byli vaší rodiče.Ve většině případech jablko nepadá daleko od stromu. Kdyby nepřijely ty ruské tanky do Prahy, tak se budete dnes zdravit Heil Hitler. Bývaly Protektorát Čechy a Morava byl v projektu, jako pracovní tábor označen. Myslím, že se jim to v současné době povedlo, ale bez boje.
   Stačilo jim na to pár kolaborantů a vlastizrádců bývalého Československa. A co se týče nově zvoleného amerického presidenta Donalda Trumpa, tak
   mu přeji hlavně hodně zdraví a super ochranku aby nedopadl stejně, jako J. F. Kennedy. Protože to co řekl a chce udělat, tak si myslím, že se to mnohým
   nebude líbit a to nejen v USA, ale i v Evropské Unii. Ryba smrdí od hlavy a ne od ocasu.

   Smazat
  2. No, co se týče pana Trumpa, tak ono se stejně nestane nic převratnýho. Protože jak píšete - "co řekl a chce udělat" ve volební kampani ještě neznamená, že vůbec něco z toho zrealizuje.
   Protože kecat a udělat je sakra rozdíl.

   Smazat
  3. Na tebe se dostane ty zbabělý šmejde i bez ruských tankistů.

   Smazat
 16. Jo, jí se tak bude ptát. Co si to ta baba vůbec dovoluje. Navíc je asi hluchá, nebo má krátkou paměť protože Trump už řekl, na čí straně je. Na té její tedy rozhodně ne.

  OdpovědětSmazat
 17. Ministryně cosi řekla televizi ZDF, ale článek je převzatý z jakéhosi podivného serveru lenta.ru. Co si o tom má jeden myslet? Petr

  OdpovědětSmazat
 18. Zatímco Merkelová musela předem konzultovat s Hollandem, jak by oba "vřele" Trumpovi pogratulovali, tato to vzala za druhý konec hole. Jde na něj s ultimátem! Na Trumpa! Toho, který ani netuší, že existuje ...
  A co vůbec ji tak pohání v tom jejím militantním nadšení? Za čí zájmy se hrne do boje s Ruskem?
  Dobře by se snad vyjímala i s tupolánkem, ta baba "s gulama". Asi tak stejná myšlenková úroveň ...

  OdpovědětSmazat
 19. Putin málokdy mluví do větru. Nedávno prohlásil, že pokud bude kdokoliv chtít vést válku s Ruskem, nebude tato válka vedena na území Ruska. Nato bylo vypuštěno pár Kalibrů z Kaspického moře na území Sýrie. Přičemž bylo oznámeno, že tato křídlatá raketa má dolet až 2500 km, nálož jak konvenční, tak jaderná. A jestli si někdo myslí, že Kalibr je elitou ruských zbraní, tak je na hrozném omylu. Zkuste válčit s Ruskem a buďte si jisti, že celá Evropa bude pod jadernými údery. Není lepší s tím Ruskem raději obchodovat a spolupracovat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ono tady je nutný zmínit, že jedna věc je, zda chce někdo válčit s Ruskem a druhá věc, nakolik si Rusko nepřítele samo vyhledává. Oni pro klid doma prostě nepřítele potřebují.

   Smazat
  2. Pepku 13:46, nelži. A před spaním počítej, jako ovečky, americké základny ve světě. Nedělej to ale s těmi ruskými, protože za tak krátkou dobu by neusnul ani trautenberk.

   Smazat
 20. Určitě je lepší obchodovat než se srát do ruska ale mluvte s volem o svobodě když jde zejtra na porážku že sluníčkáři.

  OdpovědětSmazat
 21. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-je-to-jasne-Proti-Trumpovi-rve-v-ulicich-USA-skupina-kterou-plati-George-Soros-462491

  OdpovědětSmazat
 22. Nechápu kde se v těch německých politicích vzala ta hloupost a mesiášský komplex.V mezistátní politice přece nexistuje právo a spravedlnost ,ale podřízení se silnějšímu.A Německo dělá politiku ,kterou jim diktuje její okupační mocnost USA Rusko se USA vzepřelo,proto si Američané zaplatili na Ukrajině Majdan a pustili k moci ukrajinské nacisty.Jejich propaganda dělá Putina Putlera a mluví o jakési ruské rozpínavosti či válkychtivosti.Jestli se s příchodem Trumpa změní americká politika tak Němci zase poslušně změní směr.A ta hloupá ženská na ministerském křesle skončí

  OdpovědětSmazat
 23. Já jsem si kdysi myslela, že když vstoupí ženy do politiky, tak bude na světě líp - že ubude válek a a že snad budeme žít tak nějak ´všichni v přátelství. No, vidím, že jsem se pořádně sekla. Některé ženské (jsou to vůbec ženské?)jsou větší válečnice, než leckterý chlap!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby se nějaká ženská vydrápala nahoru, musí být ještě větší bestie, než její mužští konkurenti. A vo tom to je ...

   Smazat
  2. třeba kača žauvajs jak ta umi valčit na zemi i ve vzduchu a obranny chvaty zna lip jak sudruch vojnovy minister stropnicky to by bolo terno s merkel a žauvajs i džinsbyr by se ukojil

   Smazat
  3. pre 13:29 to je presne ono , tak sa zeny chcu vyrovnat muzom , ze to potom tak dopada , to je predsa prejav emancipacie ... este prejde nejaky cas kym zeny pochopia , ze krasa zeny je v jej zenskosti a nie v napodobavani chlapov...

   Smazat
 24. Zase jedna,ktera zpívá jak jí nato diriguje,meli by jí konečně kopnout nekam

  OdpovědětSmazat
 25. tak mi někdo logicky vysvětlete- staví se Nord Stream 2 a oni němčouři takto?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:29 - Jak s tím souvisí Nord Stream 2?

   Smazat
  2. Sorry, mělo tam být 15:29

   Smazat
  3. Jak s tím souvisí??Budováním Nord Streamu se přímo dodává ropa z Ruska do Německa, řekl bych. TAkže co ti Němci chtějí...obchodovat, jako partneři- nebo válčit a obviňovat se jako nepřátelé.Podle mé logiky- vztaženo na sousedy- chceš moje jablka? Dobrá kup si. Budeš na mně plivat a očerňovat mně? Dělat ze mně bůhvíco? JAbka si kupuj jinde, já si je taky prodám jinému- takhle bych to vnímal já- co Vy na to?

   Smazat
 26. Nemci rozputali 1.a 2.svetovu vojnu. Určite tu vojnu maju v krvi a zase ich to tiahne na matičku Rus. Oni su tak korektní, nexenofóbny a proislamsky že su z toho až super rasistický voči Rusku. Ako to inač nazvat, tvária sa sice priatelsky k Slovanom ale opät trpia demokratickým fašizmom a nemeckou nadradenostou. Keby Nemci začali alebo podporili 3. svetovu vojnu proti Rusku bola by to jubilejná 3. svetová ale pre Nemecko do tretice posledná svetová . Bola by to zuctovacia vojna s Nemeckom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím,že je to trochu taková propaganda, líp se národy ovládají, když je jim vsugerováno, že jim hrozí nebezpečí a US zbrojaři mají o odbyt postaráno. Slyšíte ty apely, o kolik je na "obranu" potřeba zvýšit výdaje? No a pak, pokud by se povedlo Rusko nějak vnitřně rozvrátit, tak proč tam nevlítnout? S německou armádou ( myslím s kanonenfutrem) nebude problém. Těm junákům, co se tam hrnou, stačí dát německé občanství. Q.

   Smazat
 27. Nejlepší je ,že Německo nemá pořádnou armádu.Kdesi jsem četl .že u jednoho tankového útvaru bylo z 50 tanků 30 nepojízdných a ti jejich vojáci jsou prý civilové v uniformně

  OdpovědětSmazat
 28. Už od vládnutí Goldy Meirové jsem ztratil iluze o tom, že ženy v politice jsou šancí na mír. A od vládnutí Margaret Thatcherové jsem dokonce nezvratně přesvědčen, že ženy v nejvyšších funkcích státu jsou akutním nebezpečím pro celé lidstvo.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.