Reklama

.

.

sobota 26. listopadu 2016

Musí se ruský medvěd podrobit sebevědomým veverkám z NATO?


Alexandr Chrolenko
26. 11. 2016       zdroj
24. listopadu generální sekretář aliance Jens Stoltenberg ve svém projevu na univerzitě v Oxfordu prohlásil, cituji: „Aktivity NATO mají obranný a proporcionální charakter, nechceme novou studenou válku, nehledáme konfrontaci s Ruskem.“, konec citátu. Vojenský blok neustále potřebuje „čerstvou krev“. Starší generace Evropanů se staví k NATO stále více skepticky, nepřeje si obnovení studené války. Veškerá naděje se tedy obrací na nezkušenou mládež, která je ještě schopná věřit ve světlou sílu NATO, které sjednocuje celé státy. Proto Brusel zcela pochopitelně verbuje nové stoupence právě mezi studenty.

Posílení NATO ve východní Evropě generální sekretář zdůvodňuje politikou „silného zastrašování“ Ruska pro odvrácení války. Současně poznamenal, že aliance nechává otevřenou možnost pro politický dialog s Moskvou.

Zároveň poradil Rusku, ať se smíří s rozšiřováním NATO.

Stanovisko Ruska se nemění: politika aliance mění státy východní Evropy v nástupiště k agresi. Dokonce přátelské státy v NATO přebírají protiruskou rétoriku, účastní se společných manévrů v blízkosti ruské hranice, a proto ve vztahu s nimi dochází k vojenskému měření sil.

Co to znamená pro Evropu?
Na západním strategickém směru

V červenci na summitu států NATO ve Varšavě bylo dohodnuto největší posílení NATO ve východní Evropě od doby studené války. V roce 2017 plánuje aliance rozmístit v Pobaltí a Polsku čtyři mnohonárodní prapory. Na území východních států NATO se mohou objevit nové systémy protiraketové obrany, základny, úderné komplexy.

Rusko nemíří ke konfrontaci s aliancí, ale vznikající situace objektivně vyžaduje adekvátní účinná odvetná opatření na západním strategickém směru.

Ministerstvo obrany Ruska v říjnu potvrdilo rozmístění operačně-taktických raketových komplexů 9K720 Iskander (kód NATO: SS-26 Stone), které mohou nést konvenční i jaderné bojové hlavice.

24. listopadu představitel Rady Federace Franc Klincevič přímo prohlásil, cituji: „Namíříme svoje zbraně, včetně atomových, na jakékoli objekty, které jsou pro nás hrozbou.“, konec citátu.


Operačně-taktický raketový komplex 9K720 Iskander (kód NATO: SS-26 Stone)
Ekonomické tlaky, vojenské hrozby, politická přinucení Západu ve vztahu k Rusku se odrážejí pouze v tvrdém odmítání podobných vztahů a nasazením nových raketových komplexů různého provedení podél celé hranice Ruska.

Poté co se většina Evropanů sotva „uvolnila“, se Brusel nedokáže s objektivní existencí ruských národních zájmů, které bude Moskva důsledně obhajovat.

Protikrizové řízení
V Oxfordu generální sekretář připomenul studentům, že před několika lety byly mezi NATO a Ruskem těsné vztahy,které byly přerušeny kvůli Krymu. Je to nepokrytá lež. Na pozadí rozšíření aliance do Pobaltí Rusko ještě v roce 2002 slíbilo zrevidovat principy svého vojenského budování a celého spektra mezinárodních vztahů. Tenkrát ani později v Bruselu ani ve Washingtonu nedali náležitý význam těmto námitkám Ruska právě vůči jejich postojům. Stačí se podívat na dynamiku rozšiřování NATO, aby člověk pochopil – Kyjevský Majdan se pod taktovkou státního departmentu USA stal poslední kapkou a každý další krok namířený proti Rusku se bude setkávat se stále tvrdší reakcí.

Jens Stoltenberg nedokáže pochopit, proč Moskva vidí provokaci v rozšiřování NATO o nové spojence ve střední a východní Evropě: „Rusko se musí uvolnit a přijmout to, že její sousedi se rozhodli pro vlastní cestu“, říká Stoltenberg. A co když vede cesta těchto sousedů přes mrtvoly Rusů, jak se v historii již nejednou stalo?

Je možné, že revoluční dialektika generálního sekretáře NATO, odtržená od reality, je zdůvodněna tím, že se politické myšlení Jense Stoltenberga v osmdesátých letech pod vlivem vojenské ideologie marxismu-leninismu a v letech 1985 až 1989 řídil norský komsomol (mládežnické křídlo Norské dělnické strany). Myslím si, že podobní revolucionáři v čele NATO jsou nebezpeční pro mír i světovou společnost.

Dříve, při setkání s gruzínskými studenty v Tbilisi, Stoltenberg vyprávěl o slavné historii a blahodárném určení NATO. Když v roce 1989 padla Berlínská zeď, skončila studená válka a rozpadl se Sovětský svaz, našla si aliance novou práci: „Naše mise se přeměnila z kolektivní obrany na protikrizové řízení, to znamená, že NATO k regulaci konfliktů mimo území členských států.“. Poznamenávám, že Brusel o to nežádal.

Již mnoho let aliance nesystémově a destruktivně předvádí svoji sílu na cizích územích (Afghánistán, Jugoslávie, Irák, Libye, Sýrie) a očekává tichý souhlas Moskvy. Výsledky „protikrizového řízení“ v Evropě i na Blízkém Východě jsou zřejmé včetně negativní prognózy na další roky. Rusko se s takovým světovým řádem a ani se nestane dalším místem pro „protikrizové řízení“. Tím spíš, když v opozici k Rusku se evropští členové NATO jeví jako tlupa burunduků (zemních veverek), která chce dávat ultimáta pánovi tajgy, hnědému medvědovi.

V Tbilisi Stoltenberg řekl: „Rusko se pokouší obnovit sféru vlivu okolo své státní hranice, což zdůrazňuje důležitost silného NATO, silného partnerství s dalšími státy Evropy.“. Daří se, že aliance je zřejmě připravena vojenskými prostředky (jiné ani nemá) uměle a agresivně ohraničit ekonomický rozvoj a sféry vlivu Ruska. Podle něj buď ne každý silný stát má právo na oblasti národní bezpečnosti a adekvátní sousedy, o rovnoprávnosti účast ve světové ekonomice ani nemluvě.

XXI. století potřebuje nové, mnohem spravedlivější a konstruktivní principy světového řádu.

Americký konzervativní internetový portál American Thinker upozorňuje: „Amerika NATO nepotřebuje ... Národy světa dosahují vzájemného porozumění, formují aliance a uzavírají dohody o bezpečnosti, pokud to odpovídá zájmům zúčastněných stran ... A jaká je funkce NATO dnes? Rusko není totalitní síla, která chce vládnout světu. Víme to ... Slouží vůbec NATO našim národním zájmům?“.

Možná i Stoltenbergovi už nazrál čas smířit se s realitou: NATO neodpovídá zájmům Evropanů. Železnou oponu a rétoriku minulého století je potřeba zapomenout.

Překlad: František Chmelař
Alexandr Chrolenko je zpravodaj mezinárodní informační agentury „Rossia segodnja“


28 komentářů :

 1. ať ten trouba už přestane plácat nesmysly a jde normálně makat; jeho ubohé kecy jsou úplně k ničemu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (19:46):
   Aha, tak trouba!
   Stává se, že vysílač je v naprostém pořádku, jen ten přijímač stojí za belu.
   A pokud nedokážete někoho pochopit, nemusí to být zrovna chybou na protější straně ...

   Vymazat
  2. František Opluštil26. listopadu 2016 19:59
   Co je tady k pochopení, milej pane? Ty bláboly toho nýmanta?

   Vymazat
  3. Zase cihas rudohnedej pepku aby si si pod kazdym novym clankem ublinknul, rikam ublinknul, protoze na bliti vic nez dvou radek nemas ani IQ ani vzdelani, jsi podobny hilaristickym volicum, ta hloupost a ten smrad mrtveho prasete, inu dvojnik

   Vymazat
  4. 20:33 ja to chapu, vim ze ty ne, hlupiku

   Vymazat
  5. 19.46 Předpokládám, že myslíte Stoltenberga... Ale ten jistě makat nebude.

   Vymazat
  6. Nejsem si jistý, jak to vidíte vy, ale já asi tak, že: Nassizm- Agression- Terror- Opression.

   Vymazat
 2. Joens Stoltenberg má pravdu!

  Toliko mládí Evropané jsou nadějí, budoucností NATO!
  Nepamatují II. sv. válku, málo vědí o "studené válce"!
  Jsou ideálním kanónenfutrem pro útok na Rusko!
  Toho je nutné využít.... než prokouknou... fandím NATO, J. Stoltenbergrovi, Štětinovi, gen. Pavlovi a dalším, kteří to myslí dobře, .....tedy dobře sami se s sebou a pro sebe!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No teda ty jsi pěkný debil,jen co je pravda

   Vymazat
 3. Porevoluční mládež je vedena a řízena propagandou,vymýváním mozků,překrucováním historie,nenalvistí k Rusům a nejen k nim.Ztratili nad sebou kontrolu myšlení a přijímají myšlenky těch,kteří je formují k obrazu svému,nebo k obrazu svého chlebodárce.Jenom nevím,kdyby k něčemu došlo, postaví li se tito roboti do první linie a půjdou zemřít ne za svou vlast,ale za NATO a USA!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bude je to stat jejich mlade zivoty, ta Rusofobie.
   Stejne jako Helmuty so jim u Stalingradu vycuhovali ze snehu koncetini

   Vymazat
  2. ... a Rusové je moudře šoupli do mrazáků a dodnes se na nich v pitevnách učí ruští studenti medicíny anatomii :-)

   Vymazat
  3. Kdesi vedle Moskvy
   Vykopali mamuta
   A nedaleko od nej
   Vykopali Helmuta

   Odvezli ho do Moskvy
   Transport se jim poved
   Helmuta tam nechali
   Asi jim neco proved

   Vymazat
  4. To zase budou zirat Stetinove Plavci a rudohnedi pepkove. Budou se trepat v soku jako nemci kterym se podarilo odplazit z Drazdan a kteri uklouzli i strelbe z letadel od Americkych stihacek
   Co nerozdrti pasy ruskych tanku to dorazi 50 caliber gatlinguv gun A desitek
   A protektoratni kolaboranti Stetina, knize, narcis, halik, havel, horacek, kocab no jestli ti hosi videli fotky z Cech z leta 1945 kdy byly po mestech a mesteckach kandabry ozdobene kolaboranty

   Vymazat
 4. O Steltenbergovi nejde napsat nic, nelze ho nijak hodnotit. Když napíšu, že je blb, tak urazím blby, když napíšů, že je vůl, urazím voly, když napíšu, že je v něm moudrosti jak v Laudátovi, tak urazím Laudáta, jsa heterosexuál, nemůžu o něm napsat, že je p*ča, protože k nim mám vřelý a kladný vztah. Co tedy naspat. O něm asi jen to, že je to prostě Stoltenberg. Víc snad ani nejde nikjoho urazit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rekl bych o nem ze je typicky nemec, to tak nak staci na urazku

   Vymazat
  2. Možná by stačilo dodat,to je Nor......

   Vymazat
 5. Opravuji titulek: U Jenkyů nejde o sebevědomí, jde o nejtěžší formu psychopatie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jenkyove pravda volili hilarku smradosku, ale uz Johhny rebelove, hosier, osadnici u reky Platte a podobne volili trumpa

   Vymazat
 6. Žvásty nemají cenu. Nejprve vznik NATO, teprve následně, v reakci na založení NATO vznikla Varšavská smlouva. Po rozpuštění Varšavské smlouvy, místo snížení v NATO, nastalo jeho rozšiřování. V roce 2017 plánuje aliance rozmístit v Pobaltí a Polsku čtyři mnohonárodní prapory. Nikdo se nemůže divit, když Rusko bude adekvátně reagovat. Každý provokativní krok od NATO, je a bude provázen reagováním Ruska. Při vpádech zločineckého spolku NATO, na cizí území, pod falešnými záminkami se nelze ruským reakcím vůbec divit. Lze předpokládat, že až agresivita psychopatického spolku, zločinného NATO vygraduje na neúnosnou mez, bude zveřejněna vojenská dohoda mezi Ruskem a Čínou.(Případně i dohoda s dalšími jadernými velmocemi) To teprve bude kvikotu a jekotu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad by jim mel nekdo poradit , jak maji rusove bojovat s napr. velmi zavadnymi Royal Navy Duncan , dale Us Coronado , dale Us ZUMWALT , BRATRU ZA 4 BILIONY , valecnymi lodemi ,kdyz tyto nejsou schopny opustit sve zakladny a kdyz tak, ktery prave tahnou nejake lodicky zpet do Usa..
   Srbove sundali Stealth pred 20 lety pomoci Mikrovlnky,napr.
   Kdyz plan A. zklamal , je na rade plan B. Proti Rusku.
   Snad stoji za pozornost Putinuv usmev /smirk/, kdyz jde o NATO a spol....
   A zoufalstvi na druhe strane Golema zvaneho Merkel , ktery ujizdeji nohy na sankcich , kandidatura jeji uz ohlasena na okupovane germansko/to bude zajimavy a chteji se sudetaci zachranit v CR ? pred Merkel a afroaraby//, na nedostatku fasistu na Rusko a mnoho dalsich veci.
   Ma to zpravit Hystericky pokrik a Valecny tanecek jednotlivcu , kteri se zhusta odebiraji tam kam miri vsichni Anti-homophobove denne...I s temi orgiemi ...
   Zmeny budou, ale podezirani je na miste, muze jit o pouhe klamani telem...

   Vymazat
 7. 20:39
  dodatek:(mimo tu p..u,tam bych jenom vyměnila,jako hetero, pohlaví..
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:50- to by nemohl napsat, že má k němu "vřelý vztah".

   Vymazat
  2. Mirku,
   to se vztahuje na moji předcházející pochvalu v
   21:46 :-)!
   j.

   Vymazat
  3. 23:47-špatně jsem použil uvozovky, měly být nad "němu". S Vaším navrhovaným "titulem ču...." by se profiloval jako Shapiro. Jen normální lidé mohou milovat opačné pohl. orgány(nositele).

   Vymazat
 8. Pokud budou v čele NATO pořád takovíto natvrdlí propagandisté a doslova šílenci, nemá NATO budoucnost a pro Evropany znamená smrtelné nebezpečí.

  OdpovědětVymazat
 9. Já bych těm rusofobním chlapcům přál, aby si prožili svůj týden války proti Rusku.

  Ale nepřeju jim to.
  Odskákali bychom to všichni.

  Stoltenberga by měli dát na uzavřené oddělení. Když mluví s cesty obyčejný blázen, nic moc se neděje. Tenhle neobyčejný ale ohrožuje miliony lidí. (Já vím, že za to nemůže, že s ním vrtí jiní páni.)
  PB

  OdpovědětVymazat