Reklama

.

.

pondělí 28. listopadu 2016

Naprostý kolaps obrany teroristů v Allepu

MN
28.11.2016   Zvědavec
To co ještě před 3 měsíci vypadalo jako sen, se stává skutečností.

Za poslední tři dny udělala v Aleppu SAA (Syrská arabská armáda) se svými spojenci větší pokrok, než za poslední rok. Čtvrtina teroristy ovládané části Allepa byla osvobozena.


Tak jako u téměř všech velkých vítězství SAA, byl u jeho začátku legendární generál Suheil Al-Hassan a jeho elitní „Tiger forces“

Pojďte se podívat na způsob tohoto velkého vítězství.


V první fázi „Tiger forces“ provedli překvapivý útok a osvobodili kopec Tal al-Zahour viz oblast č.1 na mapě. Obsazení tohoto kopce získala SAA palebnou kontrolu nad velkou částí východního Aleppa. Zároveň přinutila teroristy roztáhnout svou obranu a tím ji celkově oslabit.

To umožnilo v druhé fázi provést průlom skrz teroristické linie obrany do Hanano čtvrti – jedná se o oblast č.2.

Tato čtvrť byla slabým místem obrany teroristů. Bylo to díky odlišnému druhu výstavby, kdy budovy v této čtvrti jsou na rozdíl od zbytku Aleppa relativně daleko od sebe, celý prostor je tak přehledný a umožňuje nasazení těžkých zbraní.

Osvobozením této čtvrti se SAA dostala hluboko za teroristickou obranu. Nezastavila se a začala dále uzavírat obří kotel. Obrana teroristů tím zkolabovala a ti začali prchat do jižní části jimi obsazeného Aleppa, aby tak předešli obklíčení a konečné likvidaci.

K večeru 27.11.2016 získala SAA pod kontrolu další dvě čtvrti, na mapě jsou označeny jako oblasti č.3.

Podle posledních zpráv SAA dále postupuje a je jen otázkou času, kdy ovládne celý zbytek severní části teroristy ovládaného území v Aleppu. Tím by se území pod kontrolou teroristů zmenšilo o plnou jednu třetinu.

Aktualizovanou mapu k večeru 27.11.2016 najdete zde.

Toto nekompromisní vítězství bude mít velký dopad na morálku obou dvou stran.

Jistě, bude se muset pozabíjet ještě spoustu teroristů, ale výsledek je v tomto okamžiku již daný. Posledních pár stovek až tisíc přeživších teroristů bude v rámci vyhnutí se bojům v zastavěných oblastech umožněn odchod ke svým sponzorům – Turecku, nebo mají možnost složit zbraně a využít amnestii, které je jim nabízena. Tvrdé jádro těchto teroristů si zvolí odchod, část z nich bude pokračovat v boji a další emigrují do EU. Máme se na co těšit.

Další analýzy bojů v Sýrii a ostatní informace o Sýrii najdete a sledovat nás můžete na facebooku nebo na twitteru.
 
 

12 komentářů :

 1. Vybít a vyhladit do posledního tenhle zkurvenej špinavej smradlavej teroristickej ksindl!!!Bez milosti a pro klid světa!!

  OdpovědětVymazat
 2. Bohužel tam bude ještě hodně práce, ale čas hraje proti těm islámským zmetkům. S každýn dnem se jejich situace bude zhoršovat a budou slábnout. Putin a Lavrov jasně Keňskému opičákovi a Kerrimu řekli, že se Allepo promění pro zmetky ve Stalingrad. No a myslím, že ušáci už mohli poznat Putina, že nemluví do prázdna a drží slovo. Šancí na domluvu, a společný postup jim dal nespočetně. Koalice s Iráčany uvíznou podobně u Mosulu a bude zajímavé vidět, jak je budou demokraticky osvobozovat bez humanitárních ztrát. Mimochodem nějak postrádám zveřejnění dosavadních ztrát u Mosulu. A odkudpak asi pořád islamisté mají přísun stále nové techniky a matroše? Na koleni si tanky a Grady asi nevyrábějí. Kdopak jim to asi dodává? Nebo byly Irácké a Syrské vojenské sklady nevyčerpatelné? Trošku divné ne?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turci svého času skoupili od BRD po sjednocení s DDR skoro všechnu pozemní techniku ruské a varšavské provenience od vlády a to je vidět i nyní v bojích s Kurdy i v Sýrii,že používají mj.i kulomety PKM,OT BTR,BRDM atd. a ty fungláče grady a 122mm houfnice D 30,co s nimi pálí kozomrdi po jih.záp. Aleppu jsou taky od nich,včetně všeho potřebného,munice atd.Ta byla dokonce dovážená do obklíčeného vých.Aleppa spolu s potravinami,jako humanitární pomoc konvoji OSN,než to Rusové stopli....

   Vymazat
 3. Terorismus je třeba hned v zárodku tvrdě, ale opravdu tvrdě, potlačit. Dosavadní zkušenosti s působením teroristů v Sýrii to jenom potvrzují. To, že některé západní státy s teroristy spolupracují a dodávají jim zbraně a jiné technické vybavení, je jiná věc a každý rozumný člověk dobře ví, že je to krátkozraké a v konečné fázi na to doplatí. Tvrdě doplatí a odnesou to v konečné fázi jejich občané.

  OdpovědětVymazat
 4. Dobré zprávy, díky. Ty strašné války "za demokracii" musí skončit všude ve světě ! Je ale třeba pohlídat i přesuny těch pomatených zrůd IS !
  Obávám se, že se nám stěhují do Evropa, nejen do Kosova !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera bylo završeno osvobození 2/5 obklíčené východní části Aleppa....Už toho moc nezbývá,myslím,že je rozhodnuto a do týdne bude Aleppo 100% v rukách SAA a soudruhům v NATO & Comp. prasknou koule....jinak "elitní Tigři" opět v pelechu zmrdů z IS našli munici ze skladů České armády,konkrétně munici vz.43 se stopovkou (svítící) s engliš popiskami,výr. šarže z r.1977.... gratuluji siofašistovi Stropnickému za jeho osobní přínos k podpoře IS v boji proti evropské civilizaci....doufám,že mu to "křesťanský pánbů vynahradí na dětech,když už ne na něm"...

   Vymazat
 5. Velice potěšující článek. Upozorňuji že dnes je k dispozici nové video V. V. Pjakina "Otázky a odpovědi" kde o daném tématu velice fundovaně hovoří. Doporučuji každému kdo chce být v obraze.

  OdpovědětVymazat
 6. Dobrá zpráva. Allepo. A já se ptám, kolik dalších nemocnic bylo rozbořeno?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. zeptej se americanu a britu. ti to vi moc dobre kolik a nejpresneji :) :) :)

   Vymazat
 7. Britania iniciovala konani proti Asadovi za postup v Aleppu,tedy vojnovym zlocinum,proti civilistum...a kto bude soudit britanii za rozvrat Libye,Iraku?Co je tohle za skurvenou bandu,to je k pohledani !Svet je jeden podvod !

  OdpovědětVymazat