Reklama

.

.

čtvrtek 24. listopadu 2016

NATO na válečné stezce: Druhé obklíčení Petrohradu? Putin posílá rakety do Pobaltí. Spekulace nad členy Trumpova kabinetu. Zastaví prezident válečnickou partu? Čína kupuje zbraně. Naděje versus obavy

Václav Danda
24. 11. 2016    ProtiProud

Václav Danda sleduje nepolevující napětí mezi NATO a Ruskem a bez růžových brýlí uvažuje, jaký dopad na celou situaci může mít nový americký prezident se staronovou administrativou v zádech 

 

Uvolňování napětí mezi jadernými velmocemi? Jisté náznaky by tu byly - vždyť v Americe vyhrál prezidentské volby agent Kremlu! Tedy alespoň za něho byl označován všemi hlavními médii, takže by na tom něco mělo být...

Kdepak. Ostražitost mezi Spojenými státy a Ruskem pochopitelně nadále trvá. Důvodů je více. Volbami se samozřejmě nevyměnil a ani nevymění celý establishment. Donald Trump, jenž představuje určité naděje, že by se svět mohl přímé vojenské konfrontaci vyhnout, "nastoupí" až za necelé dva měsíce. Tedy - dá-li Bůh. A velkou neznámou je zatím také kompletní složení nové vlády ve Washingtonu.


Čas vyvažování


To, co zatím víme o budoucím obsazení silových postů v Trumpově administrativě, ukazuje na určitou snahu jeho poradců dostat do vzájemné rovnováhy jednotlivá mocenská křídla v Republikánské straně, tedy i se zapojením nevyléčitelně válkychtivých neokonů. Jenže kromě zvoleným prezidentem už jasně jmenovaných postů tvoří páteř silových a zahraničněpolitických mocenských kruhů (nejen) ve Spojených státech také nikým nevolené úřednické a armádní struktury zachovávající si svůj vliv bez ohledu na to, kdo zrovna sedí v Bílém domě.

Tyto kruhy se mimo jiné aktivizují vždy, když se volí nový prezident. Součinnost hlavy státu při realizaci jejich cílů je přeci jen cenná. Ideálním stavem je, když je jim prezident plně oddán, a stane se tak pouze prodlouženou rukou jejich kolektivních rozhodnutí - jako tomu bylo v případě Clintona, Bushe mladšího i Baracka Obamy.

Pro stejnou roli byla připravována také Hillary Clintonová - a establishment o jejím usednutí do Bílého domu pramálo pochyboval. Vývoz demokracie, barevné revoluce, války lokální i globální - vyvíjelo se to slibně. Bude mít prezident Trump sílu nasypat dostatečné množství písku do tohoto pekelného soukolí, aby se alespoň trochu zadrhlo?


Staří psi v nových dresech?


Donald Trump je zřejmě rozhodnut tento kurz korigovat. Alespoň tomu nasvědčují jeho výroky z předvolební kampaně, ale i první telefonické kontakty s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Pokud se do plnění svých slibů skutečně vrhne, nebude to mít lehké. Skupinky soustředěné kolem Rady pro zahraniční vztahy (CFR) ovládané Davidem Rockefellerem a jeho spojenci mají stále rozhodující postavení v Pentagonu a tajných službách a budou se snažit udržet si i další mocenské páky v zemi.

Právě tyto spekulace a machinace sleduje Moskva zjevně s nemalým napětím. A nutno říci, že některá oznámená jména odpůrcům války opravdu na klidu nepřidávají. Samotný viceprezident Mike Pence je považován spíše za dědice neblahého odkazu Dicka Cheneyho. Několikrát se dříve vyslovil pro izraelský úder na Írán a pro podporu takového kroku ze strany USA. Během předvolební debaty se svým soupeřem Timem Kainem dokonce prohlásil, že Trumpova administrativa bude vůči Rusku postupovat tvrději než případný kabinet Hillary Clintonové.

Poradcem pro národní bezpečnost bude v Trumpově administrativě generál Mike Flynn. Ten se podílel na provádění speciálních operací v Iráku. I on dlouhodobě prosazuje politiku konfrontace s Íránem. Ještě více klíčová bude ovšem odpověď na otázku, kdo se stane ministrem obrany a zahraničních věcí.

Současní favoriti na tyto posty také nedávají příliš důvodů k přehnanému optimismu. Bývalý velitel ozbrojených sil USA pro Blízký východ generál James Mattis - stejně jako generál a exředitel CIA David Petraeus - patří ke staré gardě úzce spojené s minulými vládami. Stejně jako guvernér Massachusetts a neúspěšný prezidentský kandidát z republikánských primárek Mitt Romney, o němž se jako o budoucím ministru zahraničí hovoří nejčastěji. Ve hře je prý ovšem stále ještě devět kandidátů.

 

Rakety v Královci


Není náhoda, že právě v této chvíli Rusko oznámilo, že bude pokračovat v opatřeních k posílení obrany, která budou mít bez ohledu na další vývoj větší odstrašující účinek. A proto na pokračující obkličování své země zareagoval Vladimír Putin minulý týden rozhodnutím rozmístit u Kaliningradu nejmodernější obranné raketové komplexy S-400 a Iskander.

Rakety S-400 patří k nejmodernějším zbraním ruských ozbrojených sil, armáda je má ve výzbroji od roku 2007. Jejich operační dosah je až 400 kilometrů. Zasáhnout mohou i rychle letící bojové letouny ve výšce 30 kilometrů. Systém umí likvidovat kromě toho i balistické rakety a střely s plochou dráhou letu.

Rusko současně urychleně posiluje obranu svých hranic vytvořením nových armádních skupin na jihu a západě země. Spolu s pěchotními a tankovými uskupeními tyto divize zahrnují i prostředky protivzdušné obrany. Je to odpověď nejen na rozmisťování obrněných amerických jednotek v Pobaltí a raketových komplexů v Polsku, ale také na umístění radarů a raketového štítu USA a NATO v Turecku, Rumunsku a na amerických lodích ve Středozemním moři. V nejbližší době bude navíc také dobudována základna NATO protivzdušného systému Aegis s antiraketami SM-3 u polského Redzikowa.


Na dohled od Petrohradu


Dokonce i mainstreamoví bezpečnostní experti jako je Jan Eichler z Ústavu mezinárodních vztahů připouštějí, že k obkličování Ruska skutečně dochází. „Rusové oprávněně namítají, že cizí ozbrojené síly nestály od dob 2. světové války nikdy tak blízko Petrohradu a Moskvě, jako je tomu nyní,“ uvádí ve své poslední analýze věnované bezpečnostním otázkám, kde také varuje před podceňováním možnosti vypuknutí jaderného konfliktu.

Rusové by v případě konvenční války vypuknuvší v oblasti Baltu nebo v Černomoří neměli podle jeho názoru moc šancí na úspěch - proto by museli sáhnout k jaderným zbraním. Cílem by podle něho nebylo vyhrát jadernou válku v Evropě, nýbrž nedopustit, aby Rusko utrpělo prohru a škody strategického rozměru. Jaderné zbraně se tak podle Eichlera staly pro ruské stratégy posledním trumfem, jakým dát Spojeným státům a jejich spojencům najevo, že by jim Rusko stále ještě bylo schopno způsobit škody, které by bezpochyby převážily nad jakýmikoli přínosy z rozpoutaného tažení proti němu.

Došlo by přinejmenším totálnímu zničení ozbrojených sil NATO v blízkosti ruské západní hranice, ale i zničení ekonomik nových členských zemí NATO s velkými ztrátami na životech civilního obyvatelstva - bohužel včetně České republiky.

Pokud odmyslíme základní východisko Eichlerovy analýzy, že Rusko je v konvenční oblasti mnohem slabší než NATO (mezi bezpečnostními experty rozšířená úvaha, která při současném rozvoji a modernizaci ruské armády už dávno nemusí být tak jednoznačná), přináší Eichler ve své úvaze řadu zajímavých postřehů, které ukazují, jak moc nebezpečný je současný nátlak NATO.


Medvěd a panda


Představuje Trump naději, že se podaří takovýto střet zažehnat? Nějakou určitě ano. Ostatně Putin po prvním telefonátu s Trumpem minulý týden prohlásil, že obě země chtějí své vztahy "normalizovat". Ovšem překážky tomuto odhodlání budou kladeny ze všech stran - to je naopak jisté.

Navrch byla minulý týden prohloubena spolupráce v bezpečnostní sféře mezi Ruskem a Čínou, a to dvoustrannou schůzkou ministrů obrany. Zde byly potvrzeny významné zbraňové kontrakty včetně čínského nákupu ruských "arktických" vrtulníků.

"Na pozadí nestability ve světové politice je důležité, že Rusko a Čína projevují připravenost hájit mír a upevňovat mezinárodní bezpečnost. Musím zdůraznit, že dvoustranná vojenská spolupráce není zaměřena proti žádným jiným státům, nijak je neohrožuje, naopak, přispívá k upevňování míru a stability na Eurasijském kontinentě a za jeho hranicemi," uvedl po jednání ruský ministr Sergej Šojgu.

Rusko se prostě zjevně nadále připravuje na všechny varianty možného vývoje. Spolupráce s Čínou a dalšími zeměmi, které se chtějí podílet na rozsáhlém projektu tzv. Nové hedvábné stezky, je solí v očích americkým "jestřábům", jejichž pozice Trumpovým vítězstvím Trumpa poněkud znejistěla. Bylo by však chybou je podceňovat a bláznovstvím je odepisovat.

Hra o život a smrt miliard lidských duší pokračuje. Jen přešla do nového - doufejme méně temného dějství. K závěrečnému Happy Endu je však pořád stejně daleko.

64 komentářů :

 1. A zase se bude zbrojit.Studená válka pokračuje.Za Regana SSSR šlo na kolena a za Trumpa půjde na lopatky. Za pár let tady budete psát,že Putin byl agentem CIA,tak stejně jako píšete o Gorbim,který dle vašeho mdlého úsudku nechal padnout impérium CCCP

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:36-celkem rozumná úvaha. Zbývá jen doříci, kdo za to může?

   Vymazat
  2. Máš pravdu, jako ostatně vždy, a tvoje rozumové úvahy a úsudky jsou jako vždy brilantní a na úrovni. Jen jestli nepůjdou na lopatky dříve SSA.

   Vymazat
  3. Jste zřejmě "šťastný" člověk, který vůbec nepochopil změny, které probíhají v globální politice a které mají mj. za následek změny ve stanovených sférách vlivu. Globální sféra vlivu USA byla nahrazena cca 5-6 sférami vlivu regionálních velmocí.
   Může Vás "utěšit", že to nechápou nebo nechtějí pochopit i jiní. Ať se jim to líbí nebo nelíbí ...

   Vymazat
  4. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Nakonec, co byste čekali od antikomunistického primitiva a retardovaného vraha Míly Ransdorfa, kterému ani po sedmadvaceti letech nedošlo, že KSČ není ve vládě a na diskuzi NR jsou povětšinou nestraníci.

   Vymazat
  5. Píšete hovadiny.Máte to asi po vrozené po rodičích.Rusko nešlo nikdy před nikým na kolena.To ,že bylo rozvráceno proamerickými zrádci zevnitř,to byla opravdu chyba.Naštěstí je to za námi.I když jsem nebyl rád za ruské vojsko u nás,ted vidíme ,že měli v celém východním bloku asi zůstat.Protože by pak zůstali síly vyrovnané a nebyly by jsme tak ohroženy americkým fašismem a válkou.Proto zločinecký režim USA a jeho poskoci dělají vše pro úplné obklíčení Ruska .Chtějí ho zničit jadernou válkou.Je jasné ,že se Rusko na to už připravuje a pak to díky americké verbeži odneseme všichni.Bohužel.

   Vymazat
  6. Hlavně bychom po vyhlášení evropského chalífátu nebyli islámskými klerofašisty znovu obklíčením ze severu, západu a jihu jako za Hitlera a přeživší mohli stáhnout obrannou železnou oponu.

   Vymazat
  7. Tady je veliká bota z obou stran. Nebyl to Gorby kdo SSSR dostal do kolen! On pouze nabídl ruku ke smíru, aby odstranil rostoucí hrozbu zničení lidstva jadernou apokalypsou. A pár idiotů na Západě si to mylně vyložilo jako svoje vítězství ve studený válce. On sám na tuto blbost upozornil své kolegy na jednom setkání, kde si navzájem udělili vyznamenání různí to Kohlové, Tečerky, Chiraci a starý Bušiště tam myslím byl a náš Veškrna taky nesměl chybět. On totiž v tu chvíli se moh rozhodnut že je vymaže z mapy! Nikde nebyla podepsaná žádná kapitulace a nechystala se okupační správa pro poražené území! Ale oni se chvástali jak kdyby jo! Podváděli, jeho uklidňovali, že NATO dál jak do bývalé NDR nepůjde a časem ho nahradí pakt kolektivní bezpečnosti, a poté opustí Německo i USArmy atd. atd. Jenže pak v SSSR došlo k tomu puči, kterej byl následně rychle potlačenej, ale důsledky byly nedozírný! Tři agenti Západu toho zneužili k vyhlášení nezávislosti Ruska, Běloruska a Ukrajiny při setkání v Bělověži a to v rozporu s všesvazovým referendem, ve kterém se většina občanů rozhodla pro setrvání v SSSR! A pak se teprv pod ožralou Jelcinem - hlavním agentem, ocitlo Rusko na kolenou. Dočasně. Kdyby si Západ špatně nevykládal Gorbyho politiku, mohl si ušetřit mnoho problémů dneska!

   Vymazat
  8. 22:24-asi se to nedovíme ale já dávám vinu Gorbačevovi(a Dubčekovi) přinejmenším za to, že byli "řízeni". Gorbačov Rajdou a Dubček vlastní slabostí(blbostí).Trollovi dám k úvaze, zda Rajda pro marnivost, či víru byla řízena z USA, kde "pozůstalý" má jistě majetek(pozůstalost).PS. Z čeho by tam žil?

   Vymazat
  9. Všichni bohatší Rusáci mají majetek na západě. I Putinovy dcery žijí na západě. A v blahobytu. Co to je Povovolný kurva za argumenty?

   Vymazat
  10. Buď mi zmizel 22:24 nebo nepřesně reaguji na 22:34, nevím.

   Vymazat
  11. 23:24- Vysocí političtí exponenti nedožívají obvykle v zahraničí(bez příčiny).

   Vymazat
  12. 23:34 - ne je to v pohodě - na svým místě. Já ale popisuju jinou věc. Totiž že kdyby Západ netrpěl tím co Gorby navzal "syndrom vítězů", nemohlo by dojít k týhle mejlce! Protože je nesporně pravdou, že nezávislé státy jako Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, my a Maďarsko maj právo vstoupit do jakého paktu chtěj a neptat se Moskvy. Jenomže, kdyby Gorby věděl, že západ nehodlá jeho nabízenou ruku přijmout a zachová dál takové nástroje Studené války jakým NATO nesporně je, nikdy by s tím nezačal nebo by žádal aby proces byl oboustranný a současný - tedy společný odchod z Německa! On měl právo si tuto podmínku dát když sjednocení nemohlo být bez souhlasu SSSR! Jenže on jim uvěřil, že přijali jho ideu na "novou kolektivní bezpečnost" v Evropě a že NATO bude nahrazeno širší a volnější bezpečnostní architekturou. O to šlo. Pak by ty současné demagogické debaty o údajné "snaze Ruska obnovit bývalé sféry vlivu SSSR" byly zcela liché! Protože RF by bylo součástí obranných stejných struktur jako tyto země ....

   Vymazat
  13. Kdežto sopučaná interpretace Západem říká toto: "My jsme porazili - uzbrojili SSSR, nadiktovali mu podmínky kapitulace a nabídli spolupráci jako poražené zemi, ale Rusko to nepřijalo a znovu zvedá hlavu jako agresor!". To je jejich pohled na věc. Proto se nemůžou shodnout! Pokud by věci interpretovali správně, tedy že uzavřeli příměří se SSSR jako rovný s rovným a podle toho se i zařídili - tedy v první řadě rozpustili NATO a vyhlásili neutralitu sjednoceného Německa, pak by tu žádný konflikt neexistoval. SSSR by bylo v hranicích z roku 1939 + západní Ukrajina a Bělorusko + Bessarábie a staral by se o svý. Ani kordón sanitaire by tu nebyl, na rozdíl od doby před rokem 1939! Země v tomto pásu by byly se SSSR v podobném vztahu jako od roku 1945 neutrální Finsko ... tedy ekonomicky úzce spolupracující, ale politicky své, nezávislé a neutrální.

   Vymazat
  14. SSSR byl údajně Reaganem a USA uzbrojen,není načase aby tentokrát USA uzbrojily sebe ?Spojení RF a Číny by to mohlo uspíšit.Ostatně, "supermocností bylo v historii přehršel- a kde jsou dnes, třeba namátkou Řím nebo "třetí říše" a několik dalších v tku lidských dějin.V ČR modří stařečkové říkali - " Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně"...

   Vymazat
 2. "Rusové by v případě konvenční války vypuknuvší v oblasti Baltu nebo v Černomoří neměli podle jeho názoru moc šancí na úspěch - proto by museli sáhnout k jaderným zbraním."

  Co je to za blábol? Pane Danda.

  To by nevymyslel ani vygumovaný zelený mozek Pavel

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co to tady blábolíš?
   Vždyť ti to pan Danda v článku vysvětlil, ty negramote, že je to mezi bezpečnostními experty typu Eichler rozšířená úvaha, která při současném rozvoji a modernizaci ruské armády už dávno nemusí být tak jednoznačná.

   Vymazat
  2. Chujmere debiloviči, ty zmatenej potrate z lejnolíhně havloidních bezmozků.

   Vymazat
  3. 20:59-umíte počítat? Zkuste potenciální vojáky z populace. Navrhuji 5%.Počítejme, USA 320 mil.+ EU 500mil.+ spojenci = 1000 milionů,což se rovná cca 50 milionů vojáků při totální válce proti cca 150 mil. Ruska, tedy 7,5 mil vojáků. Byl jsem u PTP ale vím, že při úspěšném útoku potřebujete 4 násobnou přesilu. Proto ta pojistka v A zbraních. PS. znám jedinou vyjímku, při "blick" válce a "šestidenní. V poziční se zázraky nedějí.

   Vymazat
  4. 21:35 Ty znalosti jsou z vaší hlavy nebo jste to někde četl ? Prosím o sdělení zdroje. Děkuji.
   P.S. Není mi jasné, jak v ČR získáte 500 000 vojáků. Ať počítám, jak počítám ...

   Vymazat
  5. V Rusku by sa chytil zbrane kazdy, kto by ju udrzal v rukach, od skolaka po staru babku zo sibiri. Takze tieto porovnania poctov su jaksi irelevantne

   Vymazat
  6. 21:25 - ty koukám krom kejhání dokola dvou sraček tohos v životě moc nepochytil, což? Teď ještě tu o Obamovi - "kdyby někdo povídal" - ale ta si po 20. lednu 2017 vyžádá upgrade:)))

   Vymazat
  7. Mne by tedy zajímalo, jestli by,jestli by, někdo třeba použil ty autonomní roboty. Střílejí na vše živé a je jich třeba nekonečně. Rusko by se ocitlo v domácím obklíčení,směji se.

   Vymazat
  8. ..... To samozřejmě nebyl žádný návod ale směji se,že by fakt bylo použito vše až do posledního kamene.

   Vymazat
  9. 21:48- Na ČR připadá skutečně cca 500 000 boje schopných vojáků(kanonenfuter). Pominu-li vyreklamované "politicko hospodářskými" zájmy tatíků a % dezertérů na druhou stranu, odpovídá to zhruba počtu naší současné "profiarmádě".

   Vymazat
  10. Pokud bychom se bavili o totální válce, tak do toho musíme započítat i Čínu s jejich 1 400 000 000 obyvateli. O totální válce však tady není řeč, protože ta by skončila jadernou katastrofou, kde by vítězem nebyl nikdo. Takže pokud by došlo k napadení Ruska, což je vzhledem k současnému vývoji dosti reálné, tak NATO z celkového počtu 3 500 000 vojáků (z toho třetina žen a třetina zoufalců), by reálně proti Rusku mohla nasadit max. 1 500 000 vojáků, přičemž všichni použitelní by nemohli jít bojovat, poněvadž by tyto státy zůstaly bez obrany a bez záloh. Nikdo další by mimo profesionálních vojáků, s výjimkou několika dobrodruhů nešel proti Rusku bojovat a pokud by byla vyhlášená všeobecní mobilizace, tak by se v těchto zemích zhroutila ekonomika, což by však hrozilo pouze v případě napadení států NATO a nikoliv v případě intervence v cizí zemi. Naproti tomu napadené a zcela jistě mobilizované Rusko by lehce dokázalo shromáždit desítky miliónů vojáků, kteří navíc všichni prošli výcvikem, přičemž by byli extrémně motivovaní a odhodlaní k obraně vlasti, oproti zhýčkaným vystrašeným a demotivovaným vojákům NATO, kteří by nevěděli, za co vlastně bojují.

   Vymazat
  11. 23:27-také plácáte! Totální válka by byla rychlá a nestačila by rekrutovat vojáky ani Čínu. Vy myslíte naivně jako USA poziční válku EU-Rusko, kde by se odbývala fronta za účasti USA vojáků a techniky. Zapomeňte, Rusové nejsou blbí, dojde-li k této hraniční situaci, zničí napřed A bombami a jinýmí možnostmi infrastrukturu "západu" včetně USA a teprve potom dojde na "pěstní" souboj a věřte nevěřte, v tom se Rusové osvědčili.

   Vymazat
  12. A já to zase vidím tak,že vesmírné civilizace,které já na Zemi zastupuji, by nedovolily použití jaderných zbraní a nebo ne přílišné. Pak vidím možnost znehybnění Ruska zničením jeho ropných (a plynových) vrtů a ropovodů,přičemž při té obrovské rozloze by nemělo šanci na účinnou obranu a ještě by zbankrotovalo ekonomicky. Pak si ještě vzpomenu na drony,které užívají vyšší umělou inteligenci,které ruské zbraně ještě nedosáhly a jen tak hned nedosáhnou a na antigravitační vzdušné zbraně od vesmírných civilizací,jak stanoví smlouva O válečné podpoře Československa z roku 1968,které se mohou vznášet nekonečně dlouho nad územím nepřítele a ničit ho přinejmenším lasery ze zdroje,který jen tak hned nevyschne a je mi dost jasné,jak by válka asi probíhala. Dnes je možné vyrobit spoustu autonomních robotů,které nahradí lidskou vojenskou sílu a určitě jsou odolnější a i vůči radiaci nebo hladu a žízni i vůči plynům atd,směji se. Historie se opakuje,pokud jste se nepoučili,ale vždy jinak,protože lidstvo se technicky,respektive vědomostně vyvíjí. Nejlepší je nepřítele vyhladovět,protože tím ho nemusí být nutné zničit fyzicky. takže zapalovat pole. To se dá vydržet nanejvýš tak dva roky,pak kapituluje. Umění boje,směji se.

   Vymazat
  13. Vesmírná slepice, už si u Ing. Bendy reklamoval, že tě neevakuovali, jak ti bylo přislíbeno letákem vhozeným do tvé poštovní schránky?

   Vymazat
  14. Anonymní25. listopadu 2016 0:25
   „… vesmírné civilizace, které já na Zemi zastupuji, …“
   Nevšímejte si posměváčků. Povězte, na jaké úrovni je zastupujete? Jako velvyslanec, generální konzul, konzul, konzulární jednatel, honorární generální konzul, honorární konzul, nebo jinou formou? P.K.

   Vymazat
  15. 0:25- tak jo, přijmu hru na vesmírné civilizace. Proč nedovolí jaderné zbraně, proč ne příliš? Komu ano, komu ne, jak zabrání softweru "kufříků"?

   Vymazat
  16. Myslím,že stačí,když sděluji,že je zastupuji. Nechci si hrát na nějaké hodnosti a nebo funkce,když je to tak jednoduché. Beze mne nemáte šanci a to ,mimochodem, znamená,že bez mé přítomnosti ve vašem nejvyšším vedení a velení,nebudete mít žádné informace a nebude ani možná koordinace jejich a vašich válečných ale i politických sil.

   Vymazat
  17. Už ti to tady několikrát psal, že se odvolává proti soudnímu rozhodnutí o zbavení svéprávnosti, přičemž jako vesmírná slepice nemá strach ani z dlouhodobého pobytu v PL. No a pak začal krást Honolulanovi přezdívku a divně se po lécích šklebit.

   Vymazat
  18. Výborně,pane Povolný. Takže: Pokud budu pracovat pro Česko,budu jím muset být i placen,samozřejmě. Je toho opravdu mnoho,co je třeba probrat a vysvětlit. Bude to dost moc dřina,hlavně s ignoranty,kterými Česko oplývá. Kdysi chtěli,abych vyučoval na Univerzitě, myslím,že přednášet umím bravurně. Tak do toho, směji se.

   Vymazat
  19. .... Ještě rád doplním,že Ministerstvo zahraničí Česka úředně usilovalo abych byl jeho zaměstnancem. Komunikujete s profíkem,tak si toho važte a myslím,že tím vysvětluji mou "funkci" ze strany těch vesmírných civilizací.

   Vymazat
  20. Vesmírná Drůbež - Milujeme Vám a pomáháme Vás. Podmínky spojení s VD
   Sdělení 1530147/B. Zpracoval/a: VD ministryně kontaktů
   Motto: Komunikace s drůbežimilovnými humanoidy v zemích bývalého Československa jsou v plném proudu...
   Věnováno s láskou všem drůbežimilovným humanoidem v zemích českých a slovenských, pozemské drůbeži a přátelům z Vesmíru.

   Vymazat
  21. 1:05-protože jste bývalý Čech, nyní Čeni, pro koho jiného než pro Česko byste chtěl pracovat ale za úplatu? To vyjednávají jen dvojí agenti! Takže jako "profík" vydíráte ministerstvo zahraničí? "SE" divím, že ještě žijete, asi tam jsou břídilové jako všude, dobrou noc.

   Vymazat
  22. 0:25 - Putin by je rozstřílel na sračky dřív než by si strachem usrali! Myslíš že o vás neví? Chycht! Však on sám je mimozemšťan! Žije na Zemi již stovky let a o těch tvých imbecilech ví všechno! Jejich hlavy by dostal na talíř do hoďky, kdyby chtěl - http://alternathistory.com/files/users/user6327/000_1036.jpg

   Vymazat
  23. Pane Povolný. Česko už neexistuje,... protože slovy bývalého ministra Spravedlnosti Česka a předsedy Ústavního soudu Česka Rychetského "Jde o tak významnou právní změnu,že Česko zanikne a vznikne něco nového.",čímž myslel jeho vstup do EU. Tento vstup Česka byl ale neplatným právním úkonem a to už odpočátku,v rozporu s ústavním zákonem Občanský zákoník,který právní úkon upravuje a i v rozporu s demokratickou Ústavou Česka,která nepřipouští nezávazné všelidové referendum,protože stanoví -vládu lidu- v Česku (lid v Česku vládne,jeho vůle),přičemž v referendu o vstupu Česka do EU Vláda Česka nezískala tím Občanským zákoníkem pro platnost právního úkonu určený -souhlasný projev vůle- nadpoloviční většiny všech oprávněných voličů. Tehdy jsme my Čeňi (Czeni, tedy jsem -Čeň-,mimochodem,pane Povolný) odevzdali sto osm tisíců námi úmyslně zneplatněných hlasovacích lístků (včetně mne),abychom Česku prokázali naši existenci a sto osm (tisíců),protože tolik dnů to bylo od dne vzniku národa Čeňi 18.1.(2001) do vstupu Česka do EU 1.května (2004). Nejsme už tedy součástí Česka, nyní už jen formálně. Jsem tedy Čeň a pokud bude mít Česko,kterého už jsem součástí jen formálně,jak jsem výše prokázal a vysvětlil, mít ten zájem se, mnou, zachránit,nebude to zadarmo,tak vy fungujete běžně. Nabízím informace o vesmírných civilizacích a jejich spojenectví,respektive nejen jejich přímou válečnou podporu jak stanoví smlouva O válečné podpoře,z roku 1968 a koordinaci. Vy ,jste plně porušili Ústavu Česka a porušujete ji i jinak a soustavně,například tou tzv. Dělenou svrchovaností,přičemž lid Česka v Česku už ,plně, nevládne. Pokud budete chtít zachránit,pak vás to něco bude stát,samozřejmě. Jste cizím subjektem,pro mne. Subjektem,který mne likvidoval celý můj život mezi vámi a ještě i likviduje.

   Vymazat
  24. .... no,udělal jsem chybu v tom počtu: Referendum o přistoupení České republiky k EU proběhlo 13.-14.6.2003 a ve Wikipedii je sděleno,že neplatných hlasů bylo sto jedna tisíců,přičemž ale v tisku se tehdy objevoval výsledek sto tři tisíců. Mohu se jen domyslet,že byl posléze upraven,aby nám neodpovídal přesně. Já tím nějak zvlášť nežiji,proto jsem spletl ten počet 103 za 108,sorry (Ale zkontroloval jsem to,následně,protože se snažím sdělovat pravdu.) . Volební účast 55,21% a 77,33% zúčastněných bylo pro vstup Česka do EU,což je ale jen 42,7 % všech oprávněných voličů Česka a tedy jejich menšina. Lid tedy nebyl pro a Vláda Česka ho nerespektovala,jednala tedy proti Ústavě Česka ,přímo a plně v rozporu s ní. Právní úkon vstupu Česka do EU je navíc podle (i tehdy) platného ústavního zákona Občanský zákoník už odpočátku neplatný (Právní úkon je projev vůle, jen způsobem,který nevzbuzuje pochybnosti o tom,co chtěl účastník projevit; musí být učiněn svobodně a vážně, určitě a srozumitelně: jinak je neplatný.) . Toto vidí-vnímají vesmírné civilizace a budou to tak pojímat a "obhajovat". A zase, rozhodne (jejich) síla a nebo dobrá vůle ji nepoužít.

   Vymazat
  25. .... Vždy děláme úmyslně nějaké nepodstatné chyby v textu,protože je to pro vaši psychiku potřeba,zlehčuje to závažnost informace,směji se. Od 18.1. je to přece přesně sto tři dnů do 1.5. . Zdravím.

   Vymazat
  26. Ve smlouvě O válečné podpoře je stanovena má hodnost: O jeden stupeň vyšší než má stávající nejvyšší velitel vojenské letecké základny Kbely (Praha 19),která se stane mimozemsko-lidskou vojenskou základnou a plat o jednu korunu českou vyšší než má současný prezident Česka. Já zmíněnou smlouvu respektuje,nemohu ani jinak,směji se a vy byste ve vlastním zájmu měli také. Nemáte a nebudete mít jinou možnost.

   Vymazat
  27. 12:55 - myslím že Paroubek na vás hodně spolýhal, ale zklamali jste. Jako ne poprvé, vlastně jako obvykle ...

   Vymazat
  28. V čem na nás (vesmírné civilizace) spoléhal a v čem jsme zklamali,pokud tedy mluvím nyní jako jejich zástupce na Zemi?

   Vymazat
  29. 16:19 - měli jste přistát a pomoc mu prosadit zákony potřebné pro lidi této země! A vy nic a tak to tu vzal do pazour gauner Nečásek a jeho spolek nemravnejch holek ... různí ti Kalousci, Bártové, Radečkové Johnečkové, Karolíny Pýk a spol.

   Vymazat
  30. Tehdy jste mohli a měli, dnes už mlčte ... - https://www.youtube.com/watch?v=ACjqr-174Ro

   Vymazat
  31. Vesmírné civilizace,které já na Zemi zastupuji,jsou společenskými systémy demokratického socialismu a to bez výjimky. Nicméně, Čtvrtý Vesmírný zákon zakazuje zasahovat do vývoje civilizace sféricky nižší a je k tomu naprostý důvod.

   Vymazat
 3. Při jaderné válce je jedno kolik máte vojáků !!

  OdpovědětVymazat
 4. Chudák Gorbačov odhlížeji od všeho ostatního - umírat v cizí zemi, mezi cizími lidmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gorbačov je hrobník socialismu. Těch důkazů, že převraty ve střední a východní Evropě řídila KGB až po bití na Národní třídě je dost z obou stran, tedy jak z výpovědí disidentů, tak ze zpovědí funkcionářů ÚV KSČ. Můžete si ty články s komunisty Miloušem Jakešem a Miroslavem Štěpánem vs. političtí vězni Jiří Wolf a Miroslav Dolejší dohledat.
   http://casodej.cz/analyza17.htm
   http://jdem.cz/cn3s57
   http://jdem.cz/bqw6p7
   http://javitez.blog.cz/1410/alkoholik-vaclav-havel-byl-na-chlapecky

   Vymazat
  2. Je jak Horáček s Hapkou - "s cizí ženou v cizím pokoji"?

   Vymazat
  3. Jestlize chteji postupovat tvrdeji proti Rusku /Pence/ ,tak jsou to MIky Mouse/ove/ a kopou si hrob..
   Zkaza totiz prichazi odjinud.
   A starej pes ,uz slepej , kterej nema zuby , uz nekouse. .Nekdy zavrci..
   A Stekani na spatnej strom obstaravaji tvrdohlave ti na zapade.
   To je vsechno...Ale neni.
   Zatimco se takhle bavi, nevsimli si, ze potratili skoro celej Stredni Vychod. Nebo si snad myslej, ze dalsi arabove nevidi, co se deje vSyrii ? A kde se a kym masakruje , pomoci zbabelych Usa-Islamistu ?
   Akorat uz Rusove udajne vybombardovali "posledni "nemocnici v Syrii ? Uz dokonce 6x. Media taky stekaji a navic falesne. Lzou sami sobe..Jak dlouho jim to vydrzi...Asi.
   Melou z posledniho a davaji to najevo...
   Kdyz si dodavaji HROBNIKY na rozhodujici pozice...
   Roste neustale a rychle svet , ktery Usaky nemusi ,ani videt ani slyset..
   Prohrali by dnes i tu jejich proslulou Dortovou valku, ...z nemych filmu...Tehdy jeste neco umeli...

   Vymazat
 5. To tak na Vás působí ta komedie z Trampem. Vyvolala ji nutnost udělat něco se zvrlosti ktera dostoupila vrcholu.

  OdpovědětVymazat
 6. „Navrch byla minulý týden prohloubena spolupráce v bezpečnostní sféře mezi Ruskem a Čínou, a to dvoustrannou schůzkou ministrů obrany. Zde byly potvrzeny významné zbraňové kontrakty včetně čínského nákupu ruských "arktických" vrtulníků.“
  Tlak Západu na Rusko, nahrává jenom Číně. Ta si tím zlepšuje svoji pozici vůči Rusku. Dost by mě zajímalo, na co potřebuje Čína arktické vrtulníky. P.K.

  OdpovědětVymazat
 7. http://www.zvedavec.org/komentare/2016/11/7105-evropsti-vlastizradci-sili.htm

  OdpovědětVymazat
 8. Tak jenom na okraj pro pochopení toho co se děje je dobré vědět co řekl H. Kisinger v USA pro časopis Atlantik. Cituji: "Rusko zachránilo svět před Mongoly, před Švédy v 18. stolení, před Napoleonem v 19. století a Hitlerem ve 20. století. I v současnosti má Rusko důležitý význam při zdolávání radikálního islámu. Takže to je trumf kterým bychom to plané slintání mohli ukončit.

  OdpovědětVymazat
 9. Je to zcestná myšlenka. Trump není zárukou uvolnění. Podívejte se na europarlament, sedí tam lidi, co rozhodují o našich životech a nemají vůbec žádnou odpovědnost. Vývoj v Německu taky nebyl normální. Náckové byli pacifikování násilím a převýchovou. Nové Německo nikdy po válce nebylo připuštěno k odpovědnosti za Evropu, natož za globální stav. Neustále musí vyvážet demokracii a multikulturalismus, v opačném případě hrozí kolaps, či sebevražda státu jako takového. Důsledky jsou jasné, nesprávné vyhodnocení podmínek na Ukrajině, v USA, v Rusku, v Turecku, Brexit a tak dále. Vývoj v Řecku taky Merkelová taky neodhadla, otázkou je vývoj východních států EU a tak dále.
  Situace se vyvíjí svojí setrvačností, nakonec dospěje do ekonomických mezí. Ovšem uzbrojení SSSR Reaganem se nemůže opakovat. Dnes je tu hlavní hráč Čína, ta drží i USA v šachu. Převaha USA ve zbrojení pozbývá smyslu, když jiní mají převahu v surovinových zdrojích a ekonomice. A nebude se to pro USA zlepšovat.
  Všichni budou na Západě Trumpa přesvědčovat, aby neustupoval, ovšem jeho posice je stejná jako byla posice Gorbačova. Je to boží odveta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, jak se dalo očekávat, boj proti Trumpovi nekončí. Stein sesbírala peníze na přepočítávání hlasů. Jestli ty manipulace pro Hillary nebyly dostačující předtím, teď už se to zmákne. Takže válka bude. Ani mě nezarazilo to jméno - Stein. Zní tak krásně americky.

   Vymazat
 10. je zde zase hodně Napoleonů a Hitlerů...dopadnou stejně...a kdo tomu fandí, nevidí si na špičku nosu, ztráty i na území ČR budou katastrofální!

  OdpovědětVymazat
 11. Podívejme se do historie: Kdo uspěl kdy ve válkách proti Rusku, ať již carskému či sovětskému. Tam nežijí zbabělci s touhami vyrábět pro uspokojení své psychopatické duše hromady mrtvol, měnit města v hromady trosek - jak po tom toužil Napoleon, Bismark, Hitler a dnešní Vůdcové v NATO. Tam nežijí lidé, vyrábějící po celém světě barevné, majdanové, šmirglové, jarnězimní atd. revoluce a války, tam také nebyl vymyšlen pro terorismus termín humanitární bombardování, tam nežijí masoví vrazi a mezinárodní zločinci kalibrem přesahující vše, co nám kdysi předvedl Hitler se svojí kamarilou. Všechno zlo pochází z mezinárodního kapitálu - a kde je jeho centrum? To kapitál baží po zničení Světa, to on bere válku jako opojnou hru, zábavu a především kšeft. Pár miliard mrtvých, co na tom, stejně je pro kapitál člověk jen verbeží. Tak ať dál vítězí hnijící rozum!

  OdpovědětVymazat
 12. Nemci si zase koleduji o navstevu ruskych tanku

  OdpovědětVymazat
 13. Ze strategického hlediska by měli Američané zabránit spolupráci Ruska s Vietnamem. Jestli totiž Vietnamci předají Rusům své zkušenosti z toho, jak nejlépe na světě vyzbrojenou armádu, US army, vyhnali ze své země za pomoci kalašnikovů a bambusových tyčí, tak nemají Amíci šanci. Pokud se k Rusům ty informace dostanou, tak snad US army zachrání jedině ten fakt, že v Rusku bambus neroste.

  OdpovědětVymazat
 14. Vládci světa dostali strach o své životy protože zvrhlé potřeby euroatlantické civilizace dostoupili krajní meze možností současně ovládaného světa, proto vyvolávají nový holokaust aby zdecimovaly zvrhlou civilisaci. Mají s tím již zkušenosti, už za naší paměti zorganizovali kvůli soustředění kapitálu potřebného k ovládání světa holokaust. Poslední lehce přístupné přírodní zdroje jsou v Rusku a proto ta snaha se k ním dostat. Pro nás je nutné volit stranu která prosadí co nejširší možnosti referenda. To bude počátek zásadních změn bez revoluce. Dále volební povinnost, vládu sestaví vítězná strana, senát zruší, zruší senát a sníží celkově státní aparát protože bude rozhodovat pomocí referend. Většina má vždy pravdu.

  OdpovědětVymazat
 15. Nic jasnějšího nad slunce. Opět musím zopakovat všeobecně známé skutečnosti: Existuje dokument, který nevyvratitelně potvrzuje, že USA více jak 200 let terorizují a masakrují svět, jsou nesmírným nebezpečím pro mír ve světě a nemohou odolat pokušení zabrat Rusko a Čínu do svého vlivu. A žít z jeho bohatství. Takže nikoliv Rusko ohrožuje svět. Tím největším zločincem na světě jsou USA a tedy i jeho satelitní spojenci. A to jsou hrůzné zločiny, kterých se USA dopouštějí. Vždyď i své původní obyvatelstvo zlikvidovali genocídou a .......
  pokračují v genocídě i dnes v Sýrii, ale i všude tam, kam vkročí jejich krvavá bota.

  OdpovědětVymazat