Reklama

neděle 13. listopadu 2016

Něco tu hodně smrdí

Tereza Spencerová
14. 11. 2016   LiterárníNoviny

Ačkoli se to tak při pohledu z české kotliny jevit nemusí, na Západ (ale vlastně všemi směry) od našich hranic se čím dál víc začíná přemýšlet o tom, zda má „Západ“ budoucnost, a pokud ano, tak jakou. 
 
 

Stačí si připomenout Donalda Trumpa, který je připraven rušit NATO, pokud si jeho členové nezačnou za americké zbraně a služby adekvátně platit, protože další dotace svých spřátelených „vyžírků“ si americká, Trumpovými slovy „už jen papírová“ ekonomika nemůže dovolit. Nebo Francis Fukuyama. Kdysi, před čtvrtstoletím, prohlašoval, že po pádu Berlínské zdi už dějiny jednou provždy skončily, protože Západ se svými hodnotami zvítězil v celém světě a už není, kdo by se mu postavil na odpor. Dnes ale týž Fukuyama konstatuje, že se západní instituce tak nějak rozpadají, a to proto, že samotnému systému věří čím dál méně lidí. A třeba ještě nedávný šéf NATO Anders Fogh Rasmussen má v krátkém filmíku, který se objevil na Facebooku, z Trumpa nehranou hrůzu, protože s jeho nástupem by prý přišel konec NATO, EU, USA a všech možných dalších „našich“ zkratek. Mimochodem, Rasmussen si po odchodu z čela Aliance založil „poradenskou firmu“ skromně nazvanou Rasmussen Global a třeba na zbídačené Ukrajině si dokáže „poradit“ tak, že mu tam za jeho hodinovou přednášku o budoucnosti Západu – tedy o ohrožených zkratkách a mantrách o demokracii, lidských právech či svobodách – jsou ochotní platit 140 tisíc dolarů. Už jen to samo o sobě – samozřejmě vedle pohledu na dva kandidáty, kteří mají představovat to nejlepší, co může více než třistamilionový americký národ ze svých řad vybrat – může být důkazem naprosté dekadence.

Není pochyb o tom, že Západ zanikne. Oswald Spengler to ohlásil už před sto lety a Samuel Huntington v čele mnoha dalších totéž potvrdil v 90. letech minulého století. Všechny civilizace, které dominují světovým systémům, se dříve či později rozpadnou, takže otázkou zůstává vlastně jen to, kdy přesně a jakým způsobem ztratí svůj vliv a význam právě ten „náš“ Západ. Jeho konec se zdál být na spadnutí během hospodářské krize ve 30. letech minulého století, pak i za druhé světové války, po níž se zdálo, že vše skončí jaderným kataklyzmatem, načež – po krátké pauze – právě tato příšerná představa ožívá znovu. Západ přitom stále žije, i když často jen díky reklamnímu naleštění, a co víc, nikdo už vlastně ani neví, na jakém tajemném principu stále dýchá. Klíč bude nejspíš schovaný někde uvnitř jakýchsi obřích počítačů, které nám neustále propočítávají zadluženost takovou a makovou a generují podivné statistiky o realitě, kterou okem zahlédnout nelze. Lidem z Bank of America mimochodem nedávno už ruply nervy a svým klientům rozeslali upozornění, že je tu velká pravděpodobnost, že z 50 procent žijeme v matrixu. Vážně. 
 
... ... ...
 

47 komentářů :

 1. Není pochyb o tom, že Západ zanikne. S tímto tvrzením nesouhlasím. Celý den a noc budou svět. strany: Východ-Západ-Sever-Jih. Ale co dozajista zanikne bude kapitalismus (a imperialismus) jako vykořisťovatelský společenský systém s chtíčem svět. nadvlády. A co bude pak, lze jen předvídat. Možná i ten socialismus a komunismus s lidskou tváří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak zrovna Fracek, ubohý synátor, už moc nejede. Jenom tak bloumá bulvárním prostorem a zobá drobky. Když mu to stačí k přežití, tak co už..... ale k pohodlnému už teda určitě ne.

   Smazat
  2. Karel Marx napsal:

   "Židovství se udrželo nikoli navzdory dějinám, nýbrž díky dějinám.

   Občanská společnost neustále rodí žida ze svého nitra.

   Co bylo o sobě a pro sebe základem židovského náboženství? Praktická potřeba, egoismus.

   Židův monotheismus je tudíž ve skutečnosti polytheismus mnoha potřeb, polytheismus, který činí předmětem zákona božího i záchod. Praktické potřeba, egoismus — to je princip občanské společnosti a vystupuje jako takový v čisté formě, jakmile občanská společnost ze sebe plně zrodila politický stát. Bohem praktické potřeby a zištnosti jsou peníze.

   Peníze, to je žárlivý bůh Izraele, bůh, který nestrpí vedle sebe žádného jiného boha. Peníze degradují všechny lidské bohy — a mění je ve zboží. Peníze jsou všeobecná hodnota všech věcí, hodnota, která se ustavila sama pro sebe. A proto zbavily celý svět, svět člověka stejně jako přírodu, jejich svérázné hodnoty. Peníze, to je člověku odcizená podstata jeho práce a jeho jsoucna; a tato cizí podstata člověka ovládá a člověk se jí koří.

   Židovský bůh sestoupil na svět, stal se bohem světa. Směnka je židův skutečný bůh. Jeho bůh je jen ilusorní směnka.

   Názor na přírodu, který se tvoří za panství soukromého vlastnictví a peněz, je skutečné opovržení přírodou, praktické zneuctění přírody, která sice v židovském náboženství existuje, ale existuje jen v obraznosti.

   V tomto smyslu Thomas Münzer prohlašuje, že je nesnesitelné,

   „že všechna stvoření byla proměněna ve vlastnictví, ryby ve vodě, ptáci ve vzduchu, rostlinstvo na zemi — vždyť i tvorstvo musí být svobodno“.[99]/p>

   To, co je v židovském náboženství obsaženo abstraktně — opovrhování theorií, uměním, dějinami, člověkem jako samoúčelem, to je skutečné vědomé stanovisko peněžního člověka, jeho ctnost. Dokonce vztah, na němž se zakládá zachování druhu, vztah muže k ženě atd. se stává předmětem obchodu! Se ženou se čachruje.

   Chimérická židova nacionalita je nacionalita obchodníka, peněžního člověka vůbec.

   Protože se reálná podstata žida všeobecně uskutečnila, zpozemštila v občanské společnosti, nemohla občanská společnost žida přesvědčit o neskutečnosti jeho náboženské podstaty, která je právě jen idealisovanou představou praktické potřeby. Podstatu dnešního žida najdeme tedy nejen v Pentateuchu nebo v talmudu, ale i v dnešní společnosti, a to ne jako abstraktní, nýbrž jako naprosto empirickou podstatu, ne jako omezenost žida, nýbrž jako židovskou omezenost společnosti.

   Jakmile se společnosti podaří zrušit empirickou podstatu židovství, čachr a jeho předpoklady, je žid znemožněn, protože jeho vědomí už nemá předmět, protože subjektivní základ židovství, praktická potřeba, se zlidští, protože se zruší konflikt mezi individuálně smyslovou a druhovou existencí člověka.

   Společenská emancipace žida je emancipace společnosti od židovství.

   - https://www.marxists.org/cestina/marx-engels/1843/101843.htm

   Smazat
  3. Zase pro uplnost bych s dovolenim dodal ,ze se s nima Roztrh Pytel prave z Nemecka a z Frankfurtu ! Kde byly na nas vypusteny z Ghetta.
   To je to nejvetsi zlo , co Napoleon ztropit a ztropil toho hodne. Doufejma ,ze takova zrud uz nevyleze zase, na svetlo bozi...
   A jak se jedna o nejaky bestiality, germani nesmi chybet.
   Posilat Lenina , s obrovskym pokladem penez do Ruska bylo taky obzvlaste tragicky... /Zimmermann, taky german, kdo jinej/.

   Smazat
  4. Jeste se germani nespletli v dejinach, aby udelali neco normalniho , nebo probuh uzitecnyho a mirumilovnyho pro lidstvo....
   Sami uz vubec normalni nejsou a nikdy dle dejin ani nemohli bejt..
   Hitler byl od samyho zacatku, blazen , zdegenerovanej, silenstvi u nej bylo podporovane drogami po mnoho let, todle posle jiny germany jinam do jinejch zemi a voni nadsene bezi vrazdit , loupit masakrovat..Bez jedinyho duvodu , a uz se zase dobytkove zenou na Rusko...

   Smazat
 2. Není pochyb o tom, že kapitalismus zanikne. Buď sám na své neřešitelné rozpory, nebo s sebou strhne celý svět. T

  OdpovědětSmazat
 3. Kam jdou naše peníze..........
  ============================= ============================== =======
  Dotuje Brusel Českou republiku, nebo je to naopak? Je to takto!
  Čím více se zvyšuje nespokojenost s EU a sílí hlasy po vystoupení, tím více slyšíme, jak nám EU pomohla, jak nutně potřebujeme její dotace, jak náš národ umře hlady a bídou, když nám nebude "Brusel" pomáhat. ... Skutečně?
  Podívejme se jenom na strohá čísla bez rozkrádání, podvodů celého aparátu, který už nelze ani spočítat.
  Z Bruselu máme možnost získat na další období 550miliard Kč (dle kursu). Krásné číslo.
  Tyto peníze jsou rozpočtovány na 8 let.
  Do Bruselu posíláme ročně přímo asi 40 miliard. Tzn. 8 x 40 = 320 miliard.
  V dividendách jde na západ cca 260 miliard ročně. Nazpět asi 20 miliard.
  (Potvrdil to i Paroubek na Primě jako bývalý premiér.)
  Tudíž na západ jde ročně cca 240 miliard.
  Za 8 let to je 8 x 240 = 1 920 miliard.
  Tzn., že z České republiky odchází 1920+ 320 = 2 240 miliard !!!!!!
  Tzn., že do České republiky přichází (z EU )
  550 miliard !!!!!!
  Takže jsme výhodný zlatý důl!
  A pak proč náš dluh stoupá !?!?!
  Je třeba připomenout, že kromě cca 40 miliard, které jsme poslali ze státního rozpočtu do rozpočtu EU ( informace uniklé za rok 2012, informace z následujících roků se "verifikují" - proč asi?), neseme některé další náklady. Zde je přehled některých z nich:
  1) 6 miliard zaplacených cel v cenách zboží.
  2) 19 miliard - náklady na kofinancování evropských projektů.
  3) 10 miliard na úředníky EU oficiálně. (Skutečně cenu obsluhy nikdo nezná, nebo zná, ale tají!)
  4) 46 miliard na plán EU- do r. 2020, aby 40 % absolventů střední školy mělo vysokoškolský diplom.
  5) 10 miliard na biopaliva. / jak úsměvné/
  6) 40 miliard na dotování solární a větrné elektřiny. /tak proto ji musíme mít tak drahou!/
  7) 4 miliard na posílení elektrické sítě. (Kvůli nařízení, že musíme dopravu do Rakouska z Německa posílat zdarma.)
  Sviňárna non plus ultra - to z naší atomovky, proti které tak pitomci protestují!!
  Je potom jasné, že Českou republiku se snaží udržet v EU stůj co stůj, přestože se stále tvrdí, že na nás prodělávají a peníze od nich tečou k nám. Lžou nám ráno, lžou nám v poledne, lžou nám večer, lžou a lžou....


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udělat to jako v Rusku.Chceš podnikat,tak odváděj daně.A žádná cizí firma neodešla.Ale to u nás asi bude těžké,ale ne nemožné!Rozkrádalo se a prodávalo ve velkém i po r.2004.

   Smazat
  2. Nikdo ve svých výpočtech neuvádí sumu,kte-
   rou platíme za tzv.potraviny.Zemědělství se
   muselo zlikvidovat před vstupem do EU,aby
   Němci a francouzi měli kam dodávat ty srač-
   ky,co se u nás vydávají za potraviny.Cinkot
   klíči nám velice pomohl.(do hrobu)
   Petr Majevský

   Smazat
  3. 21:50 Triskní čtení ,bohužel pravdivé!Ale ví to málo lidí!Našinec slyší na dary a většina si myslí,že jsou z lásky!Já byla proti vstupu do EU a udělala jsem si nepřátele i u dětí,prý jsem zpátečnická.Rodiče nás vždy učili,že nic není zadarmo,ba naopak,vše se velice prodraží!

   Smazat
  4. Zbytecny diskuse.Ty vrchnosti prichazeji a odchazeji a my jsme tady porad.
   Nekdo nema co, na /uzitecnou/ praci a tak se upenlive ukaji starostmi zapad...A co takhle lonska uroda svestek, to je starosti..az nad hlavu...

   Smazat
 4. Soudruzi, stejné pičoviny o zániku kapitalismu blekotáte jak kolovrátci už od výstřelu z Aurory. A zatím všude zkrachoval váš pojebaný socík. Nepřipadáte si jako dementi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však se brzy dočkáš, kokote !

   Smazat
  2. Blekotat budeš ty, až tě dav potáhne na kandelábr !

   Smazat
  3. Hele ,ty globální neo marxisto,ty se s tou Aurorou pořád opakuješ,otři si z brady mlíčko a hajdy do hajan.A pozdravuj svoje soudruhy.A teď vyskoč,Pepane!

   Smazat
  4. At si jde Fukujama klidne do jeho Fukuhajzlu s jeho zbytecnym , prazdnym a bezvyznamnym zvanenim, ktere jeho bezmozkovci jemu podobni do nekonecna, jak ozveny omilaji, nuceni vlastni prazdnotou a pocity dulezitosti nad jine, do hajzlu historie potahne i zmenina /a proc stale do omrzeni / zmije Rasmussen. Proc tyhly monstra, mame mit denne na taliri, aby HyperGrafove meli co na kavarenske krafani ? Pitome vycichle otrepane kecy z minulych stoleti, jsou take vyschle svoji hlouposti , ktera se pretvaruje za vyznamnosti dalekosahle a jiste zpitomnele stalym opakovanim.. Nas zapad to neni a nikdy nebyl !! Kdykoliv bylo pro ne pohodlne, kopli do nas jak do hadraku a proc bychom my se meli dnes zajimat do kterych hnojiste spadnou. Napriklad , uz od zacatku Hitlera , meli Britove moc a pravdivych a spolehlivych zprav o Hitlerove zlocinnych skutcich,ktery kricel o zradach kolem nej a sam nejvice zrazoval sve pratele , jeho smrtunosnych psych. nemoci. drogovych zachvatu silenstvi , a presto najednou si snim vyjednavali jako by NIC ! !!! My jim na tyhle sracky neskocime. Uz nikdy.

   Smazat
  5. Prave to ,tady SMRDI !

   Smazat
  6. vlast tě (21:24) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  7. Ja bych chtel mit taky hodne casu, na rozpatlavani tech usmrdenych...Smradu

   Smazat
 5. Zachrání nás pouze vystoupení z EU a zbavení se těch globalistů všiváků!Proto volte SPD ,SPO,SVOBODNÍ,ať jdou stávající strany do řitě

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svobodné bych vynechal.
   Mach je upelešený v Bruselském korytě a pružně mění názory. Už by mu snad nevadil ani ten radar v Brdském polesí.

   Smazat
 6. Paní Spencerová klidně mohla i dopovědět na tu svou otázku ze závěru článku: ".. a co víc!, nikdo už vlastně ani neví, na jakém tajemném principu (Západ) stále dýchá?".
  Západ přece stále ještě dýchá z toho, jak dál nestydatě pludruje třetí svět (Afriku a spol.), jak stále emituje fiat peníze na dluh aj. obskurní finanční deriváty (tj. papíry či položky na počitačových účtech "na důvěru"), a jak svět drží pod krkem svou vojenskou silou. A bezskrupulózně zločinným způsobem jejího použití. I proti naprosto bezbranným národům a zemím. Na které si prostě ukáže, a pojmenuje jako darebácké, aby je rozvrátil a podmanil ...
  Samosebou, že všechno, na čem Západ stojí, jsou hodnoty pomíjivé. Ale na jeden dva životy těch jeho (vele)mocných strávených u koryt ve vatě mu to ještě možná i stačí ...
  A Fukujama? Ten se jen ve svých do knížky vepsaných zbožných přáních o koncích civilizace jednoduše sekl. Ale on se z toho otřepe. A nás zas brzy obšťastní jinou pohádkovou. A opět se šťastným koncem. K masovému oblbování ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmíme zapomenout na východní členy EU. Ten západ totiž "pořád ještě dýchá" i díky nám, naší levné kvalifikované práci, ziskům z montoven, i třeba různých finančních institucí, vlastněných západními korporacemi.

   Smazat
  2. Fukujama je jen dalsi hystericka Celebriticka Vata, ktera slouzi Mediim ,aby vycpavali sve tiskoviny a zvanivci ukajeli sve zvanivosti v TV a radiu, jejichz reci nemaj vahu kachniho peri a do kteryho kdyz se foukne se rozleti pryc,jako smeti bez nasledku, a za coz jsou dobre placeni a bezcenne, ale Vsude Propagovane....slouzici na zakryti pravdy a pouhe oblouzeni hlupcu...

   Smazat
 7. Vstup ČR do vybájené EU :

  Rozsáhlou propagandou, během přístupových pohovorů vstupu do EU, bylo občanům vsugerováno, jaká je to pocta Západu,
  že nás přijme do tohoto klubu vyvolených...

  Realita byla ovšem ta,
  že stagnující hospodářství členských zemí EU, především jihu (Španělsko,Portugalsko,Řecko) potřebovalo vzpruhu - nová odbytiště, což ale stále nestačilo, tak se staly členy EU i takové země, jako Rumunsko a Bulharsko...

  Ale to stále nestačí, oživit stagnující ekonomiku a tak je třeba dalších zemí, jako např. Albánie ap., o Turecku ani nemluvě...

  Takže je pravda ta, že nikoliv ČR usilovala jak o život být už konečně v EU, ale Brusel potřeboval a potřebuje další státy, které přetvoří svou legislativou k obrazu svému - poslušné kolonie.

  OdpovědětSmazat
 8. feudální kapitalismus nezanikne.Jeho existence je podmíněna postupným vyžíráním,devastací,přestěhováním,obrodou zdevastovaného.A tak pořád dokola.
  Žádný intelektuální západ a zaostalý jih apod.
  neexistuje objektivně,ale uměle.
  Teorie,že se dostupnost základních životních potřeb
  a komplexní (tj.celosvětové) vzdělanosti (copak se nám učí o Českém národním obrození a Moudrosti Severoamerických indiánů,přírodních léčivech atd.
  detycky "vyspělého" západního školství?)
  místo zavlažovacích systémů na opačném konci světa se dítka učí jak pěstovat drogy a zacházet se zbraní atd.atd.

  OdpovědětSmazat
 9. Komouši, máte aspoň jeden jediný příklad kde ty vaše komoušské nesmysly fungují?
  Tady máte co o tom vašem opěvovaném socíku říká váš hrdina na hradě. A ten má přece vřdycky pravdu. Jděte se už spláchnout, idioti.  https://www.youtube.com/watch?v=01r2INhKZoc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná jsme klesli na 72 místo, ale nikdo nemusel žebrat, kdo pracoval(a to byla povinnost), tak mohl relativně slušně žít. Co se týká vysokoškolského vzdělání, tak proč zde vše řádně fungovalo. A mohl bych pokračovat dále, ale je to zbytečné.
   V roce 1989 toho nakecali všichni tolik, jen aby lidi zblbli, nevyjímaje Miloše Zemana. Pravda z toho byla tak max. 10%. Největší škodu po roce 1989 republice způsobil loutka Havel a jeho loutkovodiči.

   Smazat
  2. to 22:14
   Milý maoistický neomarxisto, nezajímá mě co se říká o socíku na hradě, mě zajímá co se říká mezi lidmi, to je určující.

   Smazat
 10. Evropa zůstane rozhodně sjednocená, ale samozřejmě za úplně jiných podmínek a ne jako dnes. Jak kdosi výše uvedl, bude to socialismus s lidskou tváří. Bude to volné spojení samostatných států, kdy bude mít každý svoji vládu. Vrcholem řízení Nové EU bude jen jakási koordinační rada, která bude mít pouze omezenou zákonodárnou moc. Jiná cesta bohudík není.

  OdpovědětSmazat
 11. Terezka stála dlouho v centru neuvěřitelného běsnění.
  Vypadá to na fázi nezvratného finále.Myslím,že
  má subjektivní právo a objektivní povinost si chvíli odpočinout.Do nějakého dalšího chaosu,který ji nenechá tiše sedět.Hodně štěstí,zdraví a přátel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spravne. DOBESNIT , docela. A zhasnout.

   Smazat
 12. Panove, zde mate informace, ktere vam TV nerekne.

  GERALD BEAMAN Ret. vice admiral (Pacifiic fleet)
  bude pravdepodobne chief of Homeland security nebo FBI.

  SCHARKOWSKY (US Congresswoman) vdana za Roberta Cramera byli chyceni za podplaceni protestujicich delajicich bordel na mnoha mistech. Budou zatceni hned jak vstoupi do funkce Attorney General.

  President Trump prevadi vernou NYPD (policie) do pozic security. Obamova security propustena.

  DAVID BALTON ambassador v UN, ktery se velmi pohadal s Obamou bude jmenovan do funkce Secretary Defence.
  presidentem Trumpem.

  Vite o tom, ze za celou dobu vlady president Obama nikdy nebyl na Hillu. (Congress.)

  Vite o tom, ze ukazovali presidenta Putina jak jezdi na koni a zapasi v telocvicne JUDO a hned potom presidenta Obamu jak mava v posilovne kuzelkami pro devcata ? Policajti se dusili smichem..

  Ambasadory do vsech evropskych zemi bude jmenovat Newt Gingrich. (Pane Kmonicek z prazskeho hradu. Gingric je nejintelignejsi z celeho kabinetu a bude brat zretel na vas navrh.)

  Setkani Trumpa s Obamou melo trvat pouze 15 minut ,(zdvorilost) ! Trvalo 90 minut ! Obama velmi prosil aby nektere jeho programy zustaly. Potom se nepohodli ohledne Obama CARE a Trump rikal ze vsechno skrtne perem v minute.

  Anglicka kralovna poslala US Congressu navrh, ze kdyz ma Amerika stale nemozne statniky, aby zvazili moznost se vratit pod jeji kralovskou korunu.
  (Baba jedovata ma smysl pro humor.)

  Smlouva s Iranem bude okamzite zrusena.
  Smlouva s Cinou bude revidovana... Cina USTUPUJE Americe.

  Posledni den Obami v Offisu a Bilem dome je
  6. leden 2017. Potom je transition.
  20. leden 2017 nastup Trumpa.

  Trump potrebuje 4 000 novych uredniku. Podminka je ta, ze nikdy nepracovali pro Obamu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemecka herka si neda pokoj , zase bych chtela masakrovat /jako krvelacna Victorie/ a kolonizovat a rabovat..Jednou fasista vzdycky fasista a mrtvej fasista dobrej navzdy...

   Smazat
  2. A je vskutku za co.
   Kdyz treba Hiram Maxim vynalezl Kulomet/1884/ , generalove s jejich dlouhym vedenim nechapali,ale Korunni Britskej Princ nelenil a okamzite bezel do Nemecka ,premluvit strycka Wilhelma, ze musi jich taky zakoupit hromady. Na strileni britskych vojaku, a ceskych a ruskych a srbskych..I nemeckych, kdyby se nejak bourili.
   Oba germani jako polena. To jen tak nekdo nesvede.
   Dalsi zbrane pakvyrabely prodavali hojne Krupp a Vickers.
   Aby se nezapomnelo, tak to ze zadu tlacil N. Rothschild , a poridil rychle tovarnu na jejich vyrobu...
   A vse pak to slo jako po masle , 20 a vice mliony mrtvych atd...
   A je vskutku zac dekovat...

   Smazat
 13. to s tou královnou je asi joke, podobné tomuto :
  http://www.vtip.cz/vtipne-texty/vtipy-detail-kategorie.php?id=73&vid=3800

  Oznameni o zruseni nezavislosti
  (od Johna Cleese)

  Obcanum Spojenych statu americkych se na zaklade neschopnosti zvolit
  kompetentniho prezidenta, a tudiz neschopnosti vladnout sve zemi oznamuje,
  ze se k dnesnimu datu rusi nezavislost USA. Jeji Velicenstvo kralovna
  Alzbeta II. se stava svrchovanym monarchou vsech americkych statu, uzemi a
  dalsich teritorii. Krome Utahu, ktery se ji nelibi.
  Vas novy premier je Tony Blair (pro tech 97,85 procenta z vas, kteri
  doted nevedeli, ze za hranicemi vasich statu jsou dalsi zeme) a je poveren
  jmenovanim ministra pro Ameriku bez nutnosti dalsich voleb.
  Kongres a Senat bude rozpusten. Pristi rok se bude konat vseobecny
  pruzkum, kolik z vas si toho vsimlo. Na podporu vaseho zacleneni pod
  britskou korunu vchazeji v platnost nasledujici pravidla:

  1. V Oxfordskem slovniku anglictiny si vyhledejte slovo 'revocation'
  (=zruseni, puvodni nazev tohoto prohlaseni je "Revocation of Independence).
  Pote si vyhledejte 'aluminium'. Podivejte se na spravnou vyslovnost
  techto slov. Uzasnete, jak spatne je vyslovujete. Do slov jako 'favour' a
  'neighbour' bude vraceno pismeno 'U', ktere vynechavate jen z duvodu
  lenosti.
  Stejne tak se naucite psat 'doughnut', aniz byste pulku pismen vynechali.
  Ukoncite svuj milostny pomer s pismenem 'Z' (to se, vite, vyslovuje
  'zet', nikoliv 'zi') a pripona 'ize' bude nahrazena 'ise'.
  Naucite se, ze pripona 'burgh' se vyslovuje 'burra', viz Edinburgh.
  Jestlize nezvladnete spravnou vyslovnost, muzete si spokojene prejmenovat
  Pittsburgh na Pittsberg. Vseobecne je zapotrebi, abyste pozvedli svou slovni
  zasobu na prijatelnou uroven. Termin 'slovni zasoba' si prosim dohledejte.
  Pouzivani dvaceti sedmi slov prokladanych doplnkovymi zvuky jako 'zejo' a
  'e' je nepripustnou a neefektivni formou komunikace. Termin 'neefektivni' si
  dohledejte.
  V poradu Jerryho Springera nebude zadne vypipavani. Jestlize nejste dost
  stari, abyste vydrzeli sprosta slova, nemate takove porady delat. Az si
  rozsirite slovni zasobu, nebudete sprosta slova potrebovat tak casto.


  pokracuje .....

  OdpovědětSmazat
 14. Laura Ingrham, ktera stala verne s Trumpem od zacatku volebni kampane, bude White House Press Secretatary.
  (Zna rusky a byla v Moskve 5 let.)

  Trump chce zit v Bilem dome ve Washingtonu pouze 50 % sveho casu.
  Jinak chce zit v jeho Trump Tower na 5-th. Ave. v New Yorku.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 15. Revocation of Indepence ? (0:06).
  A toho nic nebude. To by jsme ztratili nas oblibeny svatek, kdy mame hostinu v prirode.

  "Bratstvi" Anglie a Ameriky ma zaklady ve spolecnem jazyce ktery zarucuje, ze se jevime jeden druhemu jako postizeni.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 16. Sluzba chapra ! Jste tam ? Evropa nebere vzkazy, asi kvuli casu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 17. Reince Priebus - jmenovan Chief of Staff.
  Steve Bannou - senior Adviser pro Trumpa.

  VYHAZOV ! - "Blby zlodeji vypadni !"
  Obdrzel vzkaz Chris Christie, velmi znama osobnost.
  (Za finnacni prehmaty a prijimani daru.)

  Amerika je vzhuru nohama . Soros plati protestujici nezamestnane a lenosne.. Ti ted maji protestovani jako plne zamestnani..

  Velci kluci se chystaji na Sorose a policie je zatim jako vlcak na reteze.
  Myslim si , ze nekteri protestujici co rabuji obchody ztrati zivoty !

  Ceske autority, ktere budou jednat s novou americkou vladou by meli vedet kdo je kdo ! Je to dulezite !
  Pane Zoralek a Belobradek a nevim kdo jeste.
  NEPRIZNEJTE SE k zadnemu positivnimu vztahu s Obamovou administraci. Americane na neho zaluji takove veci, ze je nejde napsat. (Nevim , je-li to vubec pravda, ale budete to vedet casem.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 18. Americane chteji poslat Hillary jako ambasadorku do Bengazi v Libyi - aby si tam vyzrala ten bordel, ktery zavinila svoji nekvalifikovanosti.

  REVOLUCE pokracuje, ale bude chaoticka do 20.1.2017.

  Uspech presidenta Trumpa zalezi na bojovnosti jeho kabinetu. My stoupenci Trumpa oslavujeme denne a ja uz nemohu ani pit a ani pozirat lahudky.
  (Jak Hillary tak Bill jeji manzel denne plakaji.)
  Zitra jdu na dietu.
  (Tim moje mentalni prednosti znovu zazari !)
  Ahoj Cesi, NEDEJTE SE !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1) Donald Trump ještě stále není prezidentem USA, 2) určitě není jistota, že všichni zvolení volitelé budou za Trumpa, 3) dědek Soros už zase začal financovat americkou ulici proti Trumpovi, 4) ale i "nesprávnou" volbu prezidenta může ještě zkorigovat Kongres. Závěr: občané ve volbách o prezidentovi rozhodují pouze tehdy, pokud se to establishmentu hodí do krámu, obávám se, že stávající volba se establishmentu nehodí.

   Smazat
 19. Zapomel jsem se zminit. Trumpovi urednici (Kabinet) hledaji velke mnozstvi lidi, kteri NEMELI radi globalisty, politickou korektnost, dobrosracstvi a hypokracii, atd.

  Po 20.1. 2017 bude muset byt postupne nahrazovano mnoho lidi ve Washingtone D.C., kteri se provinili jejich bezpaternosti a jednanim proti Konstituci.

  Sledujte to Cesi. Trumpovi lide delaji nabor i zde mezi dedky v penzi na Floride.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 20. Nicku, díky za každý tvůj příspěvek, hned mám lepší náladu. Jo, a kdyby nemohli najít dost lidí, kteří .... NEMELI radi globalisty, politickou korektnost, dobrosracstvi a hypokracii, atd...., dej mi vědět, o někom bych věděl. Thx-:)

  PS: Ivana Trump for Ambassador!!!

  OdpovědětSmazat
 21. Článek nemluví o zániku kapitalismu, ale spíše o celkovém úpadku. Je přece jasné co smrdí a odkud se ten smrad táhne. A ten úpadek je hlavně morální, jinak to nemohlo dopadnout - když si někdo (mocný) usmyslí, že kvůli ještě větší moci a byznysu rozloží vlast, rodiny, bude zabíjet nenarozené (bílé) děti, míchat rasy a náboženství ..
  Jinak, když tady někdo píše, že kapitalismus zanikne, tak nevěřím, že ví o čem mluví.

  OdpovědětSmazat
 22. Také poděkuji nicku honolulu.
  Vrátím se k těm dotacím z EU.Všechno kolem toho neznám,ale jen stavebnictví.Podívejte se koho vlastně dotují,svoje západní firmy,ať je to Skanska,Strabag,Evrovia,Metrostav a další velké firmy působící v Čechách.Tyto firmy berou i malé zakázky,pak přeprodají Českým firmám,které to udělají za mizivé zisky.Také nepochopím volání Sobotky po cizích investorech,vždyť potom všechen zisk odchází do ciziny.Kdyby takové podmínky dostaly Čeští podnikatelé,určitě by se rozhodly podnikat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.