Reklama

středa 2. listopadu 2016

Něco veselejšího z Ukrajiny - tip kulturního referenta

2. 11. 2016, Petr Ďoubalík

Dizel Studio - příjemné překvapení z Ukrajiny

Víme toho o nich málo - o Ukrajincích a Ukrajině. Kyjev - krvavý Majdan, Oděsa - pekelné vraždění v Domě odborů, Donbas - bratrovražedný konflikt, Krym pryč, ekonomika u dna, politici bohatnou, s oligarchy nikdo nezatočil, korupce kvete, chudí chudnou, stát se zadlužuje... Takové zprávy k nám prosakují, ale jinak nic. Pojďme se tedy podívat, jak může vypadat třeba ukrajinský zábavní satirický pořad.

Před časem jsem na NR ukazoval pořad Kvartal 95 (o odvolávání A. Jaceňuka), zdál se mi velmi dobrý (ten pořad, ne Jaceňuk). Teď jsem objevil neskutečné množství videoscének a divadelních představení skupiny Dizel Studio (Dizel šou). Je to záplava dobře napsaných a zahraných legrácek. Sem tam se najde i něco slabšího, ale jinak si myslím, že jim můžeme závidět. Oni si sice dali do vínku, že nebudou šťourat do politiky, ale ono se tomu úplně vyhnout nedá a tak poměrně jemnou formou alespoň "naznačují".

Povedlo se mi udělat titulky k jednomu dílu, posuďte sami. A jen doplním, že pro mne jsou veselí diváci v sálu dokladem toho, že "sranda musí bejt, i kdyby na chleba nebylo", dokonce i když se střílí...

Celá scénka se točí kolem "paradu", tedy slavnostního průvodu, přehlídky. V titulcích jsem nechal slůvko "parad" v původním znění, jevilo se mi to lepší. Vy budete vědět, že starosta městečka má v hlavě "gay parad" a pracovník ministerstva kultury "parad dechových orchestrů" a na tomto nedorozumění je celá legrácka založena. Scénka se jmenuje "Starosta nechce pořádat gay parad":
překlad z mluveného slova a titulky: Ďouba

7 komentářů :

 1. Zasmál jsem se !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.3. listopadu 2016 2:35

   Nechápu čemu se ti lidé smějí. Smrtelná nákaza HIV/AIDS je původně nemocí západních homosexuálů a americké duhové pochody mají přispět k jejímu šíření, genocidní politika se má citelně dotknout i Slovanů. Snížení celosvětové populace na 500 mil. otroků je zakotveno v plánech NWO. Však si obelisk, kde je to vytesáno na netu najděte a prohlédněte. Nakolik vidíte, že ani pomocí uměle vytvořených nemocí, vakcinace a vyvolání neplodnosti či rakoviny za pomoci jedů v potravinách, kosmetice, neionizujícím zářením, atd., kdy lidé kapou jak mouchy nestačí a možná bude muset přijít na řadu neutronová bomba.

   Smazat
 2. Je to dobré a k smíchu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to vypadá, že se jedná o video z Běloruska...

  OdpovědětSmazat
 4. Připomíná to scénku s Jiřinou Bohdalovou a Karlem Šípem, jak ona si myslí, že si pozvala malíře pokojů a on je gigolo. Víc než samotná scénka mě zajímaly tváře diváků. Sympatické, usmáté. Myslím, že si takový osud nezasloužili, přesto se dokážou sejít a radovat. To je na člověku úžasné. Přeju Ukrajincům, aby jednoho dne vymetli tu zlodějskou lůzu a začali si po svém vládnout sami. Pavla

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.