Reklama

.

.

pondělí 28. listopadu 2016

Německý prezident vyzval k pozastavení evropské integrace


28. 11. 2016    zdroj a zdroj
Integrace evropských zemí v rámci Evropské unie by měla být pozastavena. Tento názor vyjádřil v rozhovoru pro Die Welt německý prezident Joachim Gauck. Podle něj je potřebná přestávka, aby se ujasnily cíle a naplánovaly další kroky.


"Když jsme utvářeli EU, rozpracovali jsme koncept, o kterém předchozí generace nemohly ani snít. Ale na cestě ke sjednocení jsme někdy volili příliš rychlé tempo a ne všichni občané chtěli nebo byli schopni nás následovat. To mě znepokojuje", poznamenal Gauck.

Prezident zdůraznil, že pro mnoho lidí není snadné žít ve světě sjednocené Evropy a celosvětové globalizace, uvádí TASS. "Ne každý se cítí být občanem světa. Lidé potřebují dům, vlast, chtějí mít pocit, že někam patří", vysvětlil.

Podle Gaucka je nejprve nutné přesvědčit obyvatelstvo zemí EU o tom, že "sjednocená Evropa pevně hájí hodnoty svobody, demokracie, míru a právního státu".

V současné době jsou kandidáty na přistoupení k Evropské unii Island, Turecko, Makedonie, Černá Hora a Srbsko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

24 komentářů :

 1. "Když jsme utvářeli EU, rozpracovali jsme koncept, o kterém předchozí generace nemohly ani snít."- neviem ci tam uz bolo, ze 99% ziskov v automobilovom priemysle v SK pojde mimo. Toto nie je zjednotena EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Predchozi generace opravdu nesnili ani o pouhem zacatku :
   Zkrivenych Bananu..
   Od Bananu se to rychle rozsirilo do
   Zkrivenych Politiku , kteri se snad ani uz, zadne Krivarny ucit nepotrebovali...
   Jen se snazi Opicit , napodobovat a
   Poslouchat sve Velitele
   Kolonizace , zotroceni a zbidaceni /materialni o psychicke/, pak slo kupodivu rovne ,
   nejkratsi cestou !! Az k okupaci.
   Ano o tom se nikomu ani nesnilo...

   Vymazat
 2. No kluci jedni ušatí, prostě je to tak, že ten nesmysl, co jste si naplánovali, nikdy nefungoval, nefunguje a nebude fungovat, ani když jej sponzorujete miliardami falešných, ničím nekrytých eur :(

  Opravdoví Francouzi chtějí být Francouzi, Angličané Angličany, Maďaři Maďary, Češi Čechy a ne beztvarým hnědožlutým ničím, bez tradic, historie a ukotvení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A Moravané Moravany

   Vymazat
  2. A proc ten zurivej 100% rasismus proti obyvatelum Ruska ?
   Tedy president rasista !! I s tou jeho integraci..
   Proc je Rusko a jeho populace absolutne isolovano a proc nesmime vedet nic ,vyjma sprostych nadavek na Putina ?
   .

   Vymazat
 3. Hlavne EU haji cenzuru ve jmenu demokracie, do hajzlu s takovy patvarem

  OdpovědětVymazat
 4. Do hajzlu s EU a NATO

  OdpovědětVymazat
 5. Jakmile ve Francii bude zvolena Maria Le-Pen, je to definitivní tečka ke zničení fašistického spolku, řízený USSA, dosud tento patvar, zvaný EU!Junckerové, Merkelové, Schulzové, Mogheriniové a další jim podobní, třeste se!

  OdpovědětVymazat
 6. V Rakousku bude prezidentem Hoffer, ve Francii Maria Le-Pen a spustí-li se bez okolků a bránění eurofašisty, dle Lisabonské smlouvy, referendem schválený Brexit, tak již žádná EU nebude v horizontu měsíců, či let, existovat, Island přistoupení stáhnul, Turci patří leda do pohádky Tísíce a jedné noci a k Alibabovi!HOWG!

  OdpovědětVymazat
 7. Trump by nemel dat uz ano dolar na tohle bratrstvo kocici pracky NATO

  OdpovědětVymazat
 8. Já si myslím, že postačí volný obchod a demokracie by měla mít svoji podstatu, tedy je to věc národních států a neměla by se vyvážet. Evropské hodnoty definované nejbohatšími státy jsou jiné než prožívá obyvytelstvo v chudších zemích.
  Pokud budou mzdy ve všech zemích na přibližně stejné hodnotě a důchody, či sociální dávky budou stejné, nebudou problémy ve zdravotnictví ani nebude národní nevraživost. To je ovšem chiméra, protože se právě v nejbohatších zemích dere do popředí pravice, aby tomuto raovnostářství zamezila.
  Suma sumárum, EU by byla hezká věc, ovšem museli bychom taky mít volební právo do jejich vedoucích posic volit, zatím o tom zozhoduje jen kapitál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten automatický předpoklad o volném obchodě má zásadní chybičku, protože "nejbohatší státy" ho potřebují daleko méně než "země chudší". Může se též stát, že produkce chudších zemí zatížená vysokými cly povede ke zhroucení těchto "subdodavatelských" ekonomik a obyvatelstvo nebude "chudší", nýbrž "velmi chudé".

   Vymazat
 9. Celý projekt EU je novodobý způsob kolonizace a nevěřím, že to naši slavní myslitelé hned neprohlédly. Je potřeba se hlásit na veby stran které prosazují referendum a volební povinnost jak jím můžete pomoci aby jsme zvítězily a konečně se to začalo dávat do pořádku. Času již moc nemáme, blíží se pohroma.

  OdpovědětVymazat
 10. Myslím si, že RVHP (Rozum Vyvezli H...o Přivezli, jak jsme to parafrázovali) bylo rozhodně prospěšnější , než celá EU. Vždyť se podívejte jak NSR pomohla svým soukmenovcům z NDR, tak co čekáte , že bude pomáhat ostatním "chudším" státům. No a naši vlezdoprdelkové budou uměle držet kurz koruny vůči Euru, tak abychom si nesnížili životní náklady (potraviny, plyn, elektriku a další), při stávajících platech. Ale to by měl velkokapitál menší zisky a to přece nechceme. Jsme tak hrdí a pyšní na naše miliardáře.

  OdpovědětVymazat
 11. Jak Gauck řekl - my(?) vás přesvědčíme o nutnosti (naší) svobody (naši) demokracie (našem) právu, i kdyby jsme vás k tomu měli donutit. T

  OdpovědětVymazat
 12. No jasné,EU establizent nás donúti násilím a perzekúciami prijať pravdu a lásku k islámistom a totalitov nás prinútiť prijať slobodu a demokraciju,no to je fakt hnusné.

  OdpovědětVymazat
 13. Když demokradům začíná lézt z tlustýho do tenkýho, tak začínají otáčet a dělat se lidoví. Gauck má sice pravdu ale pozdní lítost nás nemůže nadchnout. A když už Gauc, tak ten se měl raději starat o ten svůj archivní ústav a ne dovolit bývalým SS, aby tam vykrádali důkazy o svých válečných zločinech. Nakonec, proč bych si nezaparafrázoval: Jednou SS, navždy SS. A Gauck byl jejich bílý kůň.

  OdpovědětVymazat
 14. Bez sjednocené Evropy, alespoň po fiskální stránce, můžete na udržitelnost Eura zapomenout. Pádem Eura sice revalvuje marka, gulden a šilink, naopak devalvuje frank, ale hlavně těžce devalvují jihoevropské a východoevropské měny včetně kč. Těšte se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:46
   To máš od zloděje Kraďouska prognostiku???

   Vymazat
 15. Nobody should be allowed to burn the American flag - if they do, there must be consequences - perhaps loss of citizenship or year in jail! Donald Trump

  OdpovědětVymazat
 16. Pokud ta slova pana Gaucka, že "sjednocená Evropa hájí hodnoty svobody, demokracie, míru a právního státu", pak si myslím, že mají v SRN prezidenta dávno hluchého a slepého a s demencí. Krásná slova sice umí říkat, ale lže, nic než lže. SJEDNOCENÁ EVROPA HÁJÍ SVOBODU KAPITÁLU A TEDY JEN BOHATÝCH, TÍM PÁDEM UŽ NEMŮŽE HÁJIT A TÍM MÉNĚ TVOŘIT DEMOKRACII, MÍR JSME ZAVRHLI JAK JSME VTRHLI DO JUGOSLÁVIE A HUMANITÁRNĚ ROZBOMBARDOVALI JEJICH MĚSTA V ZÁJMU TERORISTŮ V KOSOVU A O PRÁVNÍM STÁTU SI MOHOU DÁT SNÍT MILIONY OBČANŮ EU - NEJEN ALE. O OSTATNÍCH AGRESÍVNÍCH VÁLKÁCH, KTERÉ VEDE "OBRANNÉ NATO" -PAN GAUCK, POKUD JE PŘI SMYSLECH, TAK SI DĚLÁ ZE 400 MILIONŮ OBČANŮ EU BLÁZNA.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od nemcu muze cekat neco pozitivniho jen uplny idiot

   Vymazat
 17. Globalismus je pak Internacionalismus za komunismu...Ale o dost horsi..Barbarstejsi...

  OdpovědětVymazat