Reklama

.

.

neděle 6. listopadu 2016

Nevěřím svým očím

Ivo Krieshofer 
6. 11. 2016    CFP
 

Toto jsem se dnes dočetl :
Na pozvání mladých Čechů přijíždějí do Prahy vysídlení Němci
Praha - Více než 90 pamětníků poválečného odsunu a jejich potomků přijede v sobotu do Prahy na setkání a koncert v rámci projektu Smíření 2016. Pozvali je sem mladí Češi, kteří často mají k tématu osobní a rodinný vztah. Na koncertě v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí se s nimi může setkat i veřejnost. Projekt zahrnuje i výstavu a ukáže třeba vztahy rodin, které žijí v domech po vyhnaných a s původními obyvateli se stýkají.
Zdroj: http://www.denik.cz/ostatni_kultura/na-pozvani-mladych-cechu-prijizdeji-do-prahy-vysidleni-nemci-20161104.html

Ti „mladí Češi“, co je pozvali, mají zcela vymyté mozky. To je můj názor.

Jsem totiž pamětník, který ještě jako kluk pomáhal stavět barikádu u kostela sv. Antonína a zažil, jak na nás začal střílet jeden z těch hodných Němců z prvního patra roháku domu v Janovského ulici naproti dnešnímu Úřadu m.č. Praha 7.

Mohu to dosvědčit fotkou s čsl. praporkem po jejím dokončení. Tu fotku pořídil můj otec, který se právě vrátil z koncentráku. O několik dní později pak společně s matkou, která se rovněž vrátila z koncentráku, vyfotil na Strossmayerově nám. Němce připravené na odsun. Ti chudáci si směli vzít jen kufr a museli opustit vybavené byty, které získali po Židech a vlastencích, kteří skončili ve věznicích, v koncentráku či na popravišti.

Nemám nic proti dnešním Němcům, chápu, že jejich rodiče podlehli hitlerovské propagandě, doplatili na to a cítí svou vinu. Však i my máme své zkušenosti s propagandou. Tím více mě mrzí, že dnešní mladí nechápou dějinné souvislosti a touží mít právě s těmito Němci „osobní a rodinný vztah“.

Určitě ty rodiny žijící v domech po vyhnaných nejsou totožné s těmi, které přežily nacistické běsnění a vrátily se do svých původních bytů.

Posílám těm „vyhnaným“ Němcům fotku jako dárek na památku. Možná se tam některý z nich i pozná. (viz. fotogalerie)

Ivo Krieshofer


28 komentářů :

 1. Organizuje to Herman, jako český vedoucí jedné pobočky Sudetoněmeckého Landsmannschaftu, je už dlouho prosudetským aktivistou. Ti mladí, kteří to údajně organizují, by si měli zopakovat dějepis.V Liberci ještě před Mnichovem všichni do jednoho, desetitisíce, na náměstí hajlovali a řvali Heim ins Reich. Takže se jim to přání splnilo.
  Mladí by mohli vzpomenout českých obětí sudeťáků. Mé rodiče jejich ordneři doslova vyhnali v Jablonci n./N moje rodiče a hrozili jim smrtí. Za války byli horlivějšími nacisty než říšští Němci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dědu a babičku mé ženy vyhnali Sudeťáci po záboru Sudet z Lanškrouna. A museli tam zanechat majetek, jako ti, co jsou na té fotce. Tak jaképak lezení do řiti zase?

   Vymazat
  2. Už jste podepsali petici za odvolání Hermana?
   Máte příležitost:
   http://www.petice24.com/odvolat_hermanna

   Vymazat
 2. V Českých Velenicích musela česká menšina tak rychle vyklidit své domovy, že nechali na plotně i rozvařený oběd. Když se vraceli v noci pro to nejnutnější (třeba pro krávu, která živila rodinu), ordneři po nich stříleli.
  Herman je hajzlík.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To s Hermanem nemá nic společného, hričáku,

   radši se podívej na jednu dobovou fotografii, jestli
   není náhodou "cinknutá" , protože:

   původní obyvatelé pohraničí byli vyhnáni a ne odsunuti,
   na dobových dokumentech vidíš, pokud nejsi stižen
   ideologickou slepotou, že jsou tam samé ženy s dětmi a staří lidé, jejich otcové padli na frontě, nebo byli v zajetí...
   A teď můžeš kvičet, Koniáš to stejně za okamžik smaže,
   protože pravda bolí.
   Stejně jsi nakonec součást Rajchu, ale už jsi si
   zvykl, viď ?!!!

   Vymazat
  2. Herman je hajzlík. A ty 17,28 druhý. Jestli Němce tak miluješ, mazej do Německa.

   Vymazat
  3. Pro 17:28 já jsem ten, kterého matka nesla jako dvouletého do vnitrozemí v noci před vstupem Wehrmachtu do "Sudet". Otec byl tehdy mobilizován v Čsl. armádě. Jak se tehdy naši milí Němci chovali, nech si vyprávět. Píšu to ze svého rodného domu, kam jsme se vrátili 27. května 1945. Prožít to ty tehdy, dnes bys blbě nekecal. Nemistruj historii.

   Vymazat
 3. Že zapomínaj na Poláky. Češi i Němci z území obsazeném Poláky "uvítali" dookupaci nacisty zbytku druhé republiky, protože Poláci se na obsazeném československém území chovali naprosto barbarsky. S Němci i Poláky jsme nyní kámoši a Rusové jsou "naši" nepřátelé. Není se co divit, když jsou ve vládě lidovci a Herrmanni. Hanebná je ta naše élita.

  OdpovědětVymazat
 4. A zase budou mít sebou bubínky a píšťaličky?

  Špatně provedený benešův odsun. Bude třeba ho zrealizovat znovu, ale beze zbytku.

  "...přijde den a zúčtujem spolu!!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť jsi součást Rajchu,
   akorát se to nazývá EU, tak co tě vzrušuje, potrate.

   Vymazat
  2. Zadny smirovani. At zaplatej nejdrive vsechny skody spolu s Britannii /kteri se zamilovali do Sudetaku/ a nas kopli do hrobu,Francie,Italie a vyhnat vsechnyKOLABORANTY ze zeme..

   Vymazat
  3. Skoda ,ze je odsunuli, po valce panovala takova nenavist, /dobrej fasista mrtvej fasista/, ze by sotva nekteri prezili utekem. Zustali ti a bylo jich kteri se nepropujcili ke zrade CR Hitlerovi. Rozhodnuti velmoci bylo moudre i kdyz nemohli vedet , ze smrtelny fasismus zase ozivne v hlaqvach spodiny psychopatu..Nikdy nezapomeneme nasich hrdinu...Neprojdou. A taky neprezijou.

   Vymazat
 5. Co je to - ti mladí Češi? Dnes si každý mládežník hraje na Američana, do hovorové a už i verbální češtiny motají spoustu anglikanizmů, že už tomu není rozumět. Když čtu nabídky zaměstnání - co bych si měl vybrat . vizior, nebo supervizior? Ženské ( jestli jsou ještě hodny toho označení) si przní i příjmení, neboť za české se pomalu stydí, zrovna tak dětem se dávají americká jména, v tom vynikají hlavně sereblity. Tak kdo sem pozval potomky vysídlenců - potetovaní pitomečkové s mozkem v tabletu? Zas asi nějaká ptákovina, za vším hledej uesřitníky.

  OdpovědětVymazat
 6. První týdny po otevření hranic jsme my jezdili do Rakouska a Němci si dělali exkurze do "svých" bývalých chalup. Na našem území ale, byla hojně používána němčina i za socíku, asi tak hojně jako dnes angličtina.

  OdpovědětVymazat
 7. Pozvali mladí vlastizrádci, NEBO KUKAČČÍ MLÁĎATA, TAKÉ HEYDRICHOVU RODINU?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heydrich jr. chtěl před několika lety přispět na opravu zámku v Panenských Břežanaech (toho, co tam sídlil otec) a setkal se s odmítnutím. V českých knihkupectvích je k dostání (zlevněná) kniha (neskloňuji) Lina Heydrich:Můj život s Reinhardem.
   Z obou fenoménů je zřejmé, že přelom 30. a 40.let
   chápou oba jako idylu . Psychologicky je to v pořádku , jenom zbytek Evropy to asi tak nevnímá a asi se v Evropě v těch letech ještě něco odehrálo...

   Vymazat
 8. Celé to divadlo je předehra ke zrušení Benešových dekretů, aby se velké majetky dostaly do správných rukou. Nechápete?
  A ten odsun byl proveden na dobrovolné bázi, protože mnoho sudetských Němců zde zůstalo.

  OdpovědětVymazat
 9. Kuci Cesti o cem se tu bavime?Nemci nekoho zastrelili,travili,veseli stinali...to nejak nebereme v podtaz? A kdyz Nemce jen kopli do prdele a vyhnali je z CR,je z toho povyk,jako by je zabijeli !To je jako srovnavat nesrovnatelne.

  OdpovědětVymazat
 10. Fašisté zavraždili přes 360 000 Čechů a Slováků za okupace!!!
  Vraždili ještě i po konci války. Bez slitování. Civilisty, matky, starce i děti.
  Celý víkend vysílá ČRO Plus oslavné ódy na sudeťáky a hanobí České oběti fašizmu. Je potřeba je pochytat audělat s nimi, to co s K. H. Frankem. A začít můžeme s Hermanem nebo Gazdíkem.

  OdpovědětVymazat
 11. Podle tehdejší ministryně Valachové se nic zlého
  za německé okupace nedělo.Je potřeba mladé čechy
  řádně poučit o dějinách.Ne však slovem,tomu moc
  nerozumí.Pořádná facka dělá divy.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pletete si Valachovou s Válkovou. Ale kdo by se zdržoval takovými drobnostmi, že?

   Vymazat
 12. hnusni vlastizradci a falsovatele dejin

  OdpovědětVymazat
 13. To jediné oč Hermanovi a podobným zrádcům jde je opět a opět jen snadný majeteček. On by velice rád zase roztočil kola restitucí. Tentokrát v rámci "usmíření a dobrých vztahů" restituce chudáků nácků a odsunutých fašounů. No a on a jemu podobní by se pak zase pěkně přiživili. Je to stále stejná písnička a osvědčený systém rozkrádání státu a okrádání spoluobčanů. Začalo to hned v 90. letech s prvníma restitucema, teď po církevním komplotu přichází na řadu fašouni.

  OdpovědětVymazat
 14. "Desetitisíce popravených a deportovaných do koncentračních táborů vyhloubily nepřekonatelný příkop nesmiřitelnosti vůči okupantům a nacistickému Německu. Staly se i tragickým katalyzátorem česko-německých vztahů. Lidická tragédie v myslích a srdcích tehdejších generací našeho národa ukončila ochotu uvažovat po skončení války o pokračování staletého soužití se sudetskými Němci.
  Slyším-li však projevy na nedávném 60.sudetoněmeckém sněmu v Augsburgu, mám strach, že to stále ještě někteří lidé nechápou."
  (Václav Klaus v Lidicích 13.6.2009)

  OdpovědětVymazat
 15. Jen pro připomenutí a dokreslení, jak valí hladce namazaná kola profašistické propagandy.

  Další manipulativní skazka o hodných sudeťácích, jak pomáhali Čechům, kde jenom mohli, a nenávistných, nevděčných Češích...

  http://www.zasvobodu.cz/news/habermannuv-mlyn-dalsi-prispevek-k-prepisovani-dejin-/

  OdpovědětVymazat
 16. Když to tak bude pokračovat, tak za pár měsíců bude nabídnut zámek v Panenských Břežanech potomkům Heydricha jako odškodnění za "vraždu " jejich předka. Dále bude vyhlášena sbírka na pomník K. H. Franka v rámci narovnání vztahů. Tak toto ne, buď půjdou kolaboranti z vlády pryč, anebo ať odejde kolaborantská vláda jako celek v čele se Sobotkou. Morave

  OdpovědětVymazat
 17. Je vidět, jak je vyučován dějepis.- V pořadu / uvedeno v čt /o Stalinovi mne zaujala tato formulace:
  "Jednotky jízdy Rudé armády řádily po celém Rusku jako jezdci z Apokalypsy až do r.1941, kdy hranice překročil Hitler". Ku..a, tak nakonec budou prezentovat Hitlera jako osvoboditele Ruska!!!

  OdpovědětVymazat
 18. Panebože,80 let uplynulo od začátku 2.světové,od vyhnání českých rodin z pohraničí do zbytku Česka /Slováci se hned přidali k Němcům)-a po skončení války,kdy Hitler chtěl schlamsnout celý svět-a lidé se vraceli do svých domovů a poslali Němce do rajchu-po tom všem chce někdo zas přepisovat dějiny,omluvit se Němcům jako Havel-a tlouct dětem ve školách lži ve prospěch Angely Merkel a Sudet.landsmanšaftu-ne,tohle nedopadne dobře!Copak tu chceme občanskou výálku jako na Ukrajině? Copak nestačí,že se do Evropy valí celá Afrika a islámští hrdlořezi?

  OdpovědětVymazat