Reklama

.

.

neděle 6. listopadu 2016

Pane Hermane, už babička mně říkala: ,,Lež má krátké nohy a daleko nedojde."Cestu ze Strakovky určitě ano...

6.12. 2016   ČTK, zpravodajství, Parlamentní listy
výňatek z rozhovoru s prezidentem republiky Milošem Zemanem

Podle jeho názoru by měl ministr Herman odejít z vlády.
,,A je zajímavé, že tentýž názor vyjadřovalo mnoho občanů na mých setkáních , aniž jsem samozřejmě tyto názory jakkoli inicioval. Nicméně si nemyslím, že to ministr Herman udělá, i když poškodil zájmy svého státu a jednal proti usnesení své vlády, protože jeho touha být i nadále ministrem kultury bude silnější než cokoli jiného."   Prezident nevylučuje, že o tomto svém názoru bude mluvit na plánovaném úterním setkání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).
V rozhovoru pro PL prezident dále uvedl:
Nechci podléhat konspiračním teoriím, které vidí za každým krokem připravenou provokaci. Nicméně mohu konstatovat to, co se již potvrdilo. Pan Brady nemohl být vyškrtnut ze seznamu vyznamenaných, protože na takovém definitivním seznamu nikdy nebyl. A když se občas někdo zeptá, proč pan Brady nedostal státní vyznamenání, odpovídám, že ze stejných důvodů, proč mu ho nedal ani Václav Havel, ani Václav Klaus.
Myslím si, že jsou tisíce jiných příležitostí, jak tuto kampaň zahajovat, a zneužití státního svátku je přesně tou příležitostí, kterou by to býti nemělo. Nicméně přednesl jsem svůj projev 28. října ve Vladislavském sále, aniž jsem se o této provokaci jakkoli zmínil, protože si myslím, že takové akce je třeba ignorovat

Premiér Sobotka pro Echo24.cz prohlásil, že na Staromáku se sešli lidé, kteří na vás byli přirozeně naštvaní a které zneužili organizátoři akce. Co si o tom výkladu myslíte?

O tom, zda je naštvanost oprávněná nebo neoprávněná, případně zda je většinová nebo menšinová, rozhodnou pouze prezidentské volby v příštím roce.

Bohuslav Sobotka také řekl, že jste se změnil. Prý jak stárnete, tak se z vás stává národní konzervativec a řadu svých dnešních názorů byste v době, kdy jste byl premiérem, nezastával. Měníte se s věkem?

Já jsem na rozdíl od Bohuslava Sobotky úspěšný politik. Jsem člověk, který vytáhl sociální demokracii ze sedmi na 32 procent a který vedl úspěšnou sociálnědemokratickou vládu. Bohuslav Sobotka je neúspěšný politik, který zahájil proces opačným směrem. To znamená sestup z oněch 32 procent až na dnešních 14 procent, a obávám se, že kritika ze strany neúspěšných politiků není příliš relevantní.
Na tiskové konferenci po ukončení návštěvy Moravskoslezského kraje jste uvedl, že do úterní schůzky s premiérem nebudete komentovat jeho záměr na výměnu některých ministrů za ČSSD, kteří jsou prý unavení. Nicméně poté, co jste teď řekl, nedá se to vykládat tak, že podle vás je unaven především premiér?

Už na tiskové konferenci jsem citoval onu anekdotu o třech obálkách: Po volbách přichází nový premiér a od předchozího premiéra dostává tři obálky. A ten předchozí premiér mu říká, že když bude mít nějakou krizi, ať postupně otevírá tyto tři obálky. Přichází první krize, premiér otevírá první obálku a tam je napsáno: sveď všechno na mě. Stane se. Přichází druhá krize, premiér otevírá druhou obálku a tam je: vyměň polovinu vlády. Přichází další krize, premiér otevírá třetí obálku a víte, co je tam napsáno? Připrav si tři obálky. Pan premiér Sobotka nyní otevřel druhou obálku…

Myslím si, že jestliže někdo nese největší odpovědnost za neúspěchy jakékoli politické strany, pak je to v první řadě její předseda. To je obecná politologická zákonitost, na které nemůžeme nic změnit.

45 komentářů :

 1. Zeman má pravdu s Hermanem, ten nejdříve zosnoval navzdory žádosti ministra zahraničí provokaci s dalajlámou, ačkoliv věděl co tím způsobí, pak nastrčil lživě strýce George z Kanady jako oběť pomsty prezidenta proti němu, toho pak tady vodil jak na provázku, pak se nechal oslavovat na Staromáku. Zběhlý kněz, prosudetský aktivista. Asi jednal se zahraniční podporou, jak píše americký komentátor Erik Best.
  Zeman na druhé straně neopomene žádnou příležitost, jak zaútočit na Sobotku a tím oslabit sociální demokracii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to smutne, ale vyrok:
   Sobotka != CSSD
   je uz pravdivy. Mnohem schopnejsiho (temer vsehoschopneho :-) ) Haska potreboval odstavit a zostudit, coz se mu pomoci t.zv. Lanskeho puce (s pomoci Chovance) povedlo. Bravo! Dnes nema CSSD nikoho, kdo by ji z tech Howen vyvedl.

   Vymazat
  2. Bál se o moc, jako každá zbabělá krysa, kterou dosadili na místo, na které ani náhodou nemá. Silný a odvážný muž a politik by se choval docela jinak!!

   Vymazat
  3. On ho lživě nenastrčil.George si to nechal
   dobře zaplatit.Jen se Hermanovi nepodařilo
   z věci nic dobýt.Je jenom vyčuraný,ne chytrý.
   Petr Majevská

   Vymazat
  4. Oprava:sáhl jsem vedle-Majevský

   Vymazat
  5. 16:18
   Herman + Dalajláma: Vždyť čínská strana reagovala
   zrušením zakázek na nějaké potravinářské produkty -
   nezná někdo náhodou objem těch zakázek?. Bylo by na místě vědět,kolik nás to přátelství stálo. V Havlově případě (vyloučení ČR z účasti na stavbě vodního díla Tři soutěsky) šlo o částky které převyšovaly valorizace důchodů za dobu od převratu.

   Vymazat
 2. Sociální demokracie se sama oslabuje Sobotkou, Špidlou, Dienstbierem, Valachovou, Marxovou, Zaorálkem a dalšími ostudnými figurami, kvůli kterým je lidi přestali volit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mě se stala Sociální demokracie do budoucna nevolitelnou stranou. Svůj hlas jsem dal a také dám Okamuruvi.

   Vymazat
 3. Není to tak jednoduché. ČSSD je slepenec ve kterém je i pár slušných lidí. Například Foldyna, nebo Jandák.
  Bohužel, ti slušní doplácejí na sebranku vedenou jejich předsedou.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak mě už několikrát napadlo,

  zda to nebyl už tehdy při sestavování současné vlády záměr,
  instalovat do funkce premiéra člověka, který postrádá
  i to nejmenší charisma politika a působí naprosto stejně,
  jako kdysi, dnes už zapomenutý "prezident EU"
  Herman van Rompuy...
  A teď se to Sobotkovi naservíruje s plnou parádou...
  pomsta za podrazy je sladká a nejlépe chutná už trochu uleželá...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (17:09)
   Záměr "globálních vládců"?

   Vymazat
  2. A nerikejte mu pane. Je to svine..

   Vymazat
 5. http://bleskove.cz/politika/4938-eliska-haskova-coolidge-sokujici-slova-o-zemanovi

  OdpovědětVymazat
 6. Pokud byl Jiří Brady k udělení státního vyznamenání navržen již i opakovaně, aniž by mu bylo předchozími prezidenty uděleno, pak nerozumím sveřeposti jak onoho navrhovatele, tak i navrhovaného.
  Oba tak vypadají jako ten nezmar, nějakej Boušek z Libně (od Jaroslava Haška). Co ho vosumkrát za večer ho vyhodili od Exnerů ...
  Nebo v tom byl jiný a "vyšší" zájem? Ony zákulisní havlovské nitky?, táhnoucí se dnes ovšem nikoliv ze Slušovic, ale ...?

  OdpovědětVymazat
 7. http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Gazdik-STAN-Vyzyvat-k-obcanskym-nepokojum-to-mi-nesedelo-461568

  Neuvěřitelné ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, Gazdík si užil 2 - 3 hodiny slávy, už se viděl skoro v roli premiéra, no a po vystřízlivění zjistil, že ho národ nějak nežere a že na Zemana nemá a nikdy nemůže mít. Zeman je totiž trochu jiná liga. Nakonec se od Gazdíka dozvíme, že na Staromáku mluvil proti své vůli s namířeným kvérem za zády.

   Vymazat
  2. Černí šerifové a Marhoulovo aktivní zálohy6. listopadu 2016 19:06

   V týdnech neklidu a občanské neposlušnosti, po kterých bude jako na Ukrajině následovat amnestie pro skutky spáchané havloidními fašisty, by leckdo mohl přijít nejenom o majetek, ale i o kejhák.

   Vymazat
  3. Gazdík je vyšťanec, který kudy chodí, tudy lže! Nelze mu věřit!

   Vymazat
 8. Jenže to,co říkávaly naše babičky o lži, platilo tak do roku 1989 - od té doby to neplatí. Dnes lže a podvádí každý, kdo má díru do zadku. Stejně jako neplatí, že "s poctivostí nejdál dojdeš" .. kam dál? Tak do tlamy lichvářovi a pak exekutorovi? Protože poctivost je dnes element už na obtíž, kdo nekrade, nelže a nepodvádí, se nikde v zaměstnání neudrží.Proto platí, že tahle doba je zvrácená - účelově byly zvráceny všechny hodnoty, na nichž stála podstata lidství celá desetiletí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte to dokonale a přesně vykreslené k tomu není co dodat. Bohužel, doba je taková, přeje gaunerům a dacanům. Se slušností dojdeš opravdu leda tak do prdele. Přesto je třeba zůstat slušným člověkem, prachy nejsou a nikdy nebudou všechno. Upřímně lituji dementy, kteří si myslí opak a ,že jich znám.

   Vymazat
  2. Patrně neznají přísloví " nejenom chlebem živ jest člověk" ... ale časem na to přijdou. Za peníze si nelze koupit všechno. Lze si koupit dům, ale ne domov, lze si koupit ženskou, ale ne lásku, lze si koupit celou nemocnici i se všema doktorama, ale ne zdraví a život. Časem na to přijdou i dementi, bohužel na to přicházívají pozdě,až když už mají úmrtní list v kapse. Pak střečkujou, a koukají, co by ještě honem poškodili, když už jsou na odchodu. A jeden jako druhej jsou impotenti, proto to tak na světě vypadá, když ho ovládají impotenti a teplouši. Nemají všechno v lebedě v pořádku.

   Vymazat
  3. Na jednu stranu je velka skoda ze LEZ MA KRATKE NOHY. JINAK BY NAKOPLA VSI SILOU ty vsechny skudce a kolaboranty...PROC ? Protoze ani lhat neumi !!

   Vymazat
 9. Zeman má za ušima. Dá to vyžrat Bohušovi se vším všudy. Bohušovi končí jeho slibná kariéra a pokud ho nevezmou do Bruselu, bude to mít chudák těžké, lidem bude jen pro smích.Daneček asi už lituje, bohužel jeho protivník je těžký kalibr a on na něho nemá.Péťa G hodil zpátečku, není až tak blbý aby si neuvědomil, že to přepískl a v dalších volbách by ho mohli vykroužkovat. Tak a nyní jsem zvědav co bude dále.Podle výsledku 8/11 uvidíme jaké budou ve světě Vánoce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám úplně na háku, jaké budou "ve světě" vánoce. Já budu mít stromeček, koledy, dárky, cukroví, rodinu, přátele.... a všechny politický intriky, okolní špínu, a všechny mwediální intriky, lži,a manipulace, mám už taky na háku. Je ze mně šťastný člověk. Ještě že jsem na to přišel včas.

   Vymazat
  2. Je moc hezké, že si uděláte vánoce a hodláte být šťastný člověk, ale bohužel tím, že zavřete oči, to zlo všude kolem nezmizí ... ta sice hodná, ale lhostejná mlčící většina naopak způsobí, že vyhraje, je nutné být aktivní a něco dělat, cokoliv, jen ne mrtvého "šťastného" brouka u sebe doma ... to zlo si vás tam najde.
   Jinak Vánoce budu slavit také, samozřejmě.

   Vymazat
  3. 19:26 Takových štastných lidí bylo u nás za protektorátu taky spousta. A jenom díky miliónům obětí dnes neslavíte Vánoce v Patagonii. Na to ve své "pohodičce" trochu zapomínáte.

   Vymazat
  4. A co bych prokristapána zavíral oči 19.50? Takové žgryndy tady každý den! Myslíte si, že kdybych byl magor jako závisláci na diskuzích, a čučel do počítače pořád, že by se něco změnilo? Nezmění se nic, i kdybyste se posrali a upsali k smrti! Vy máte opravdu pocit, že když čtete každý den ty pořád stejné bláboly, a píšete každý den pořád stejné bláboly, že jste nějak správní? Že zlo zmizí, když budeš denně číst a psát? Nezmizí, a další blbosti a kvákání jako - že by se "mělo něco dělat" a to jako co? Vezmeš vidle a půjdeš někoho napíchnout? A koho? Vždyť jsou to kraviny. A proč tady žvástáš o protektorátu 20.32 - co já s tím? Jste všichni nemocní magoři. Přečtěte si na novinkách - dnes dvě ošklivé tragedie, mladý kluk skočil s věže a zabil se, a jinde zase mladá holka. Bůhví co jim bylo - a přečtěte si ty příšerný sračky, co k tomu blemcají magoři na diskuzích! Neuvěřitelné!Hnusné hyeny a svině - dělají si dokonce prdel i z takových tragedií. Přál bych jim, aby se zabili jejich spratci - a ta špína -server novinky - by zasloužili ustřelit palici, hajzlové mizerní. Tak si to přečtěte, a pak uvidíte, co za nemocnej ksindl leze na diskuze a nemůže bez toho být. Já si kvůli mediálním sračkám, které se píšou schválně tak, aby počet diskuzí byl co největší - kvůli prachům - víme? - nenechám kazit náladu a dokonce vánoce! Vy si svoje svátky poserte žvaněním o migrantech a bla bla - když bez toho nemůžete žít.

   Vymazat
  5. 22:22 A sám sem lezete a píšete. Tak přece vypadněte a neotravujte se tady :-)

   Vymazat
  6. 22:22 - tyhle diskuse jsou jen náhradou za skutečný život, jehož základní esencí je boj! Kult vály je - jak napsal Bergson - hluboce zakořeněn v podstatě každého jedince! V reále toužíme bojovat, ale namaje pravé kvéry, marně usilujeme protivníky skolit slovy! Snad se to ale jednou změní .. páč pokud ne, lidstvu hrozí škaredý konec - degenerace! Jak řekl pan Dolf, "Civilizace se zrodila ve věčném boji a zahubit ji muže jen věčný mír!".

   Vymazat
  7. oprava: kult války

   Vymazat
 10. Sobotka už je mimo realitu,dokonce vyzývá Balkánské státy,aby všichni vstoupily do EU.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jak muže byt někdo kdo nezna co realita je mimo když od malika coby pionyru mu tloukli do makovice černoprdelni haleluja a zdravas maria sralbotka je typiciky moravsky exot viz milouš gazdik tupolanek fiala atdatd dosazeny vatikanem nejdřiv svazak pak mazak a nakonec je zněj pobožny podrazak ze suche lozi

   Vymazat
 11. Jak poslouchám lidi,které znám,tak většina fandí Hermanovi,snad proto,že není ožrala.Hlas lidu .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To musí být perfektní společnost. Bezesporu, na vysoké úrovni.

   Vymazat
  2. "To se divím," řekl Švejk. "Znal jsem mnoho feldkurátů a ti kouřili jako špirituska na
   Zlíchově. Feldkuráta si vůbec nemůžu představit, aby nekouřil a nepil. Jenom jednoho jsem znal, kterej nešlukoval, ale ten zas raději místo kouření žvejkal tabák a při kázání poplival celou kazatelnu. - Vodkudpak sou, pane feldkurát?"
   "Od Nového Jičína," skleslým hlasem ozval se c. k. dp. Martinec.

   Vymazat
  3. To lezeš nějakou žumpou 19.58? Já koho znám - a že znám spoustu lidí - nikdo tomu slizkýmu moučnýmu červu nefandí. Nikdo neví, jestli je ožrala nebo ne - ani ty to nevíš blafe smradlavej, ale je to zrádný, hnusný,prolhaný prase. A co ty - ty nejsi ožrala?

   Vymazat
 12. Nereagovat na člena páté kolony 19:58. Je to jenom provokace gaunera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč bych měl být gauner? Jen proto,že píšu svůj názor? Tak pak jsou gauneři všichni,co diskutuji na NR.Dobrá společnost to tady je,když názory čtenářů jsou psány jeden jako druhý přes kopírák

   Vymazat
  2. No a protože nechceš, abys vypadal jako přes kopírák, tak schválně píšeš ty sračky, aby se odlišil? Gauner jsi, protože chválíš takovou veš, jako je zrádce a lhář Herman, a to nemůže být normální. A ty žvásty o chlastu - proč jako? Jsi ubožák 20.35

   Vymazat
  3. 20:35 - tak ať flanďácko-sionskej neonacista a sudeťák Herman zkusí proti panu Zemanovi kandidovat! Shoří jak klíště v popelníku ... co tobě pragrkafilerníku kdo kde u stolu kecá je irelevantní! U nás taky tobě podobná svoloč vykřikovala o volbách v Plzeňce že "všichni už to ví" (že prej Zemana s Klausem platí Lukoil) a že Khárl to má v kapse!

   Vymazat
 13. AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  Ti stejni zivocicchove, kteri donekonecna delaji intriky proti presidentovi, ktery ma 100 % legalitu , delaji intriky i proti Trumpovi v Americe.

  NESTITI se nikdy niceho, ale doba se meni a oni to vi. Tak panikari a spechaji s dalsimi intrikami.

  Do popredi v Americe nezadrzitelne nastupuje nova mocnost.

  Tato nova mocnost je, a bude definitivne na strane presidenta Zemana. On se k ni zaradil svymi nazory.
  Bude se zametat a uklizet, jak ve Washingtone, tak v Praze.

  Ministre Hermane pakujte ! Urazite beztaktne a bezduvodne svetovou mocnost ! jste NEkvalifikovan na jinou pozici nez vratneho v divadle.
  Sabotujete presidentovo usili zamerene pro benefit zeme.

  Premiere Sobotko, Vase opatrne politicke tanecky na vsechny strany zapricinili, ze se na Vas divaji s despektem vsechny strany.

  Ministre Zaoralku, Vas je snadne opit rohlikem. Trpaslici se vam jevi jako obri a po lednu 2017 budou na pracaku ve Washingtone...Rychle se pridejte na Trumpovu stranu ! Zde se spojilo nekolik mocenskych skupin proti Neocon's, kteri na Vas udelali lacine - velky dojem.

  S Trumpem jde Armada, CIA, + dalsi bezpecnostni agentury.
  VELMI motivovana Policie a ted uz i FBI.
  To jsou velci kluci, kteri se postavili proti Mafii, ktera z Ameriky udelala sluzku.

  I kdyz bude dosazena Hillary, s jeji malou podporou, tak americke millionove davy ji nikdy neuznaji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 14. Panove, kdyz jste si pro svoji zivotni karieru zvoli politickou drahu, tak nesmite mit zacpane frnaky !
  Musite mit intuici a radary, ktere vam reknou, kde je hodnota.
  Hodnota je vzdy tam, kde je zajem naroda !

  Ruzne prosazovane utopisticke ideologie, (male sobecke skupiny), jako je napr. vzajemna integrace kultur na rozdilnem stupni vyvoje, nebo NWO nikdy nepracuji.

  Kdyz jste desorientovani, tak se podivejte do dejin.
  Kdyz nerozumite tomu co ctete v antickych dejinach, tak nasledujte proziravou osobnost a tou je president Zeman.

  Zatim nemate nikoho stejnych kvalit, tak ho musite vzvolit znovu ! Vam nic jineho nezbyva.

  Na Nemecko se NEORIENTUJTE ! Soros ma tlustou slozku na minulost Merkerove a pani kanclerka, bude delat i kotrmelce u brandenburgske brany , kdyz Soros poruci.
  On ma v hrsti i Hillary.
  A lide v CIA, maji pro zmenu zase v hrsti Sorose.
  Tato organizace se otevrene pridala k Trumpovi na zaklade toho, co vyslo na povrch ohledne afery Humi Adedin.
  Pane Zaoralku, Vy potrebujete bryle proti
  kratkozrakosti !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. doufam ze pujdou veci k lepsimu cssd dela politiku pro hornich 10000 tak at je ted volej

   Vymazat
 15. Jaký je datum příspěvku - je snad z budoucnosti ???

  OdpovědětVymazat
 16. Dva názory:

  Václav Bělohradský, Právo 17.10.2016:

  (ČSSD) "Je to příliš archaická strana, příliš se obrací k seniorům, nespokojeným, neúspěšným. S tím je třeba skoncovat a být jako všude na Západě stranou pokrokových městských liberálů. Je třeba opustit tradiční elektorát."

  Jan Keller, Právo 25.10.2016:

  "Obě naše levicové strany dopadly v posledních volbách stejně neslavně. ... Hlasy o nutnosti otevřít se druhým, o vstřícnosti a o obohacování se jinakostí zaznívají unisono od těch v životě nejúspěšnějších. Od těch, kteří bydlí stranou druhých v lukrativních čtvrtích. Dělník či řadový zaměstnanec by musel šetřit z průměrné výplaty zhruba sto let, aby si tam koupil byt o rozloze deset metrů čtverečních.
  Flirtování s myšlenkou učinit z úspěšné části velkoměstské internetové generace své věrné voliče může být posledním hřebíčkem do rakve levicových stran."

  OdpovědětVymazat