Reklama

pátek 4. listopadu 2016

Pane Michale Horáčku, ...


4. 11. 2016
...V jedné krátké odpovědi na otázku jakéhosi novináře na téma Vaší prezidentské kandidatury, jste někdy, tuším v průběhu tohoto září či října, uvedl, že ji vážně zvažujete, a do této odpovědi, která na internetu nečítala více než deset řádků, se vám podařilo vtlačit informaci – která ovšem jako by Vám vypadla z úst nedopatřením - že Vaše knihovna čítá 20 000 svazků.


Zůstal jsem z toho údaje paf. Sanozřejmě ne z toho, že máte doma tolik knížek, těch máme doma dost mnozí, ale že jste považoval za potřebné - a pro Vás i výhodné - informovat veřejnost o jejich počtu. Proč jste to udělal? To jste tím číslem chtěl naznačit, jaký jste vzdělanec? Anebo jaký jste boháč? A jak vůbec víte, kolik těch knížek doma máte? To zaměstnáváte v domě i knihovníka, který vám seznam knih vede? Nebo jste si ty knížky sám spočítal? Ale pročpak, prokrista, tolik námahy s něčím, co nemá žádný smysl – kromě jediného ovšem. Že byste tím číslem chtěl lidi ohromovat. Ale uvažujte - jaký druh lidí byste tím mohl asi tak ohromit? Lidi s úrovní ne. Ty totiž zajímá, co máte v hlavě, a ne co máte v knihovně, co všechno se Vám z Vaší knihovny, ať už velké či malé, do hlavy přemístilo, a ne z jakého počtu knih se tak stalo. Takže tím počtem knih ve vaší knihovně můžete omračovat jedině hlupáky a snoby, co si na vzdělané jen hrají, a ne lidi se symfonií na čele, jak se kdysi vyjádřil Ludvík Vaculík.

V souvislosti s tím, že jste už natvrdo oznámil svou prezidentskou kandidaturu, přemýšlím o tom, jestli si shora řečené sám uvědomujete, či nikoliv? A protože podle všeho platí možnost druhá, přemýšlím i o tom, proč si to neuvědomujete? Nespočívá-li totiž jádro pudla v tom, že u lidí, jimž věšíte na nos, kolik knížek Vám říká pane, předpokládáte totéž myšlení, jaké ovládá i Vás? Že totiž očekáváte jejich obdiv k počtu Vámi vlastněných knih, protože i Vy sám ten počet považujete za něco tak uchvacujícího, že to ani v desíti řádcích interview s novinářem nedokážete smlčet?

Ergo kladívko: Nepatříte tedy Vy sám ke stejnému rodu lidí, jako jsou ti, o kterých si myslíte, že budou dvaceti tisíci knihami ve vaší knihovně natolik bez sebe, že i za ně vám v prezidentské volbě dají svůj hlas?

Nezlobte se na mě, ale ať dumám, jak dumám, jiné vysvětlení, než že tomu tak skutečně je, nenacházím.

Možná budete proti tomuto soudu protestovat, ale v tom případě mi nezbývá, než vám položit následující otázku: Slyšel jste snad , že by kdy Masaryk, Beneš, bratři Čapkové, Heyrovský, Seifert, Nezval, Talich, či kdokoli jiný z našich dalších známých lidí kdy uvedli, kolik mají doma knih? Ne, Vy jste byl první a jediný v naší zemi, který s tím vyrukoval. A víte, proč oni to neudělali a Vy ano? Protože oni měli vkus, který naopak vám chybí.

Což je pro člověka, který by nám chtěl prezidentovat, nedostatek, řekl bych, z nejzávažnějších. Když už si nebudu všímat takových věcí, jako jsou Vaše politické názory. Třeba o tom, že boj proti muslimské imigraci je totéž, jako boj s deštěm. Že je nám třeba méně národa a více EU i NATO. Že se ještě více musíme vzdálit od Ruska a ještě více přiblížit k USA - že zkrátka musíme být ještě otročtějšími vazaly USA, než jakými jsme byli až dosud.

Když pominu i to, že vašimi nejbližšími politickými přáteli byli a jsou Bursík a Kocáb, když zapomenu na vaši předlistopadovou minulost nelegálního organizátora sázek na chuchelském závodišti, kde jste i se svým sázkařským nádobíčkem prchal před slídivými zraky příslušníků VB od plotu do kabinek WC, a z nich zase zpět k plotu atd. atd.

Samozřejmě, byla to živnost pochybná i nedůstojná, ale nesla prachy – a to pro Vás bylo rozhodující. Takže když pak udeřila sametová revoluce, přešel jste s armádou spřízněných veksláků do nových svobodých poměrů tak bohatě financemi napěchován, že jste všichni společně pak dokázali vytvořit naši první hospodářskou elitu.země. Se vším nevkusem, který to hnutí doprovázel, který je osobně vám vlastní, a který se v těchto dnech chystáte zasadit do rámu prezidentské tradice země, zahájené člověkem tak vzácným, jakým byl T.G. Masaryk.

Přiznám se Vám, že příklad většího poklesu a úpadku, který už pouhým tímto svým nápadem národu připravujete, si představit neumím. A to ať fantazii napínám, jak napínám.

Lubomír Man

56 komentářů :

 1. Pripad nejvetsiho poklesu a upadku sedi na Hrade ted. Ze se pan Man nestydi, brat si do ust TGM. Chucpe

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ÁÁÁÁ vypadá to, že se nám sluníčka vyspinkala - po opici, a ne moc dobře.

   Smazat
  2. 13:30 - Z Masaryka si dělá modlu ale vůbec mu nerozumí. Zato do diskuse se se svým neumětelstvím a nevychovaností stále cpe.

   Smazat
  3. 13:30
   Hele ty Šulíne,ty si pořiď minimozek a přestaň blekt ty lejnolahvárenský hovna!!!!

   Smazat
  4. Zeman se TGM nejvíc podobá! Názorama skoro 100%, postavou tak 99%, zpupností a sebevědomím na 98,5%, inteligencí je o pár procent nad TGM, ale jazykem a chováním zas sotva na 60%-tech. Jenže srovnej třeba s Klausem! Ten v té posledně jmenované kategorii je na 99% TGM, zpupností a sebevědomím ho vysoko převyšuje, ale názorama se neshoduje ani ze 40%! A Lejnolahvárník? To je vlastizrádná veš, bez inteligence, bz sebevědomí, pouze vnitřně zpupnej a papouškující názory kdekoho mocnýho nebo známýho - viz krádež méně známého Gándího výroku o Pravdě a lásce! To je horší než krást pera!

   Smazat
  5. Co je to Jarin - nějaká nová, zajímavá špína? Ze kterého smradlavého kanálu to píše na diskuze své urážky a sprostoty? Až se opět přijme zákon o trestnosti urážek vůči hlavě státu, a to se přijme už brzy, půjde ta krysa kam patří - mezi krysy někam do klece na páchnoucí slámu. Tam té kryse jménem Jarin bude dobře.

   Smazat
  6. 13:30, přesně jste to odhadl.Na hradě sedí úpadek, kdežto po roce 1989 na hradě seděl kdo ??? Se svými 400 komunistickými poradci s princeznou koloběžkou. Proboha co mu asi ta šlapka mohla radit ??? Je vidět, že to máte v hlavě srovnané. Lituji ošetřující personál.

   Smazat
  7. Chi,chi,chi!
   Humorně a přesně okomentované.
   Souhlas!

   Smazat
  8. oprava: Moskvě

   Smazat
  9. Jarine, jdi někam! Díky.

   Smazat
  10. JARINE,nenech vztekem a záští cloumat svým majestátem,ubližuješ si na zdraví

   Smazat
 2. Horáček jede ve stylu-VĚTŠÍ BERE,nebo OKO-jednadvacet a nejlépe moje teta,tvoje teta parole-to mi tolik knížek leží na stole !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horáček s Pažoutem a jejich kandidatura na sluníčkového prezidenta Pražské kavárny, sází na karetní hru tzv. pokera.Odpovídá tomu pokerovská tvář a pokerové karty s podobiznami Jokerů typu Šláfeberg, Bartonoška, Dykovo oko, Tatrman, Rumloid a mnoho dalších.Na 17.listopadu mají jistě Rumloidi již připraveny teplé spacáky, aby mohli týdny bivakovat na nádvoří Pražského hradu.

   Smazat
  2. Hoši, on vám neřekl že ty knížky jsou VKLADNÍ.

   Smazat
  3. V této kolonii, zvané ČR,

   může kandidovat s podporou stovek milionů Kč
   i Ferda Mravenec...

   Smazat
  4. Horáček je jako ten mnich, co měl tolik knih, a nevěděl co je v nich! Děkuji za pozornost...!

   Smazat
 3. Horáček se nezapře-jede ve stylu "Větší bere,moje teta tvoje teta-parole-tak mi tolik knížek leží na stole.nebo OKO bere".
  Prostě jak u starého Růžičky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však si na tu kampaň "dal prachy do pořádný ruličky".

   Smazat
 4. U vrat na hrad stojí Pat a Mat, na prezidenta jdou kandidivat.
  To se Nohavica Horáčkovi posmívá excelentně.

  OdpovědětSmazat
 5. Díky za článek odhalující profil,ješitnost a chamtivost "prezidentského kandidáta".V uměleckých a veksláckých kruzích možná machr,ale chtít býti přímo zvoleným nejvyšším správcem vlasti a národa,chránit a bránit své spoluobčany před vazalstvím globální světovlády,vám pane kandidáte nepomůže ani milion knížek...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase dělají ty lumpárny spolu: Horáček kandiduje, Pažout intrikuje Na Tržišti.

   Smazat
 6. Horáček je mladší a elegantnější než pan Zeman. Je taky bohatší. To mnoha lidem připadá "sexy". Chvíli jsem se dívala na jeho vystoupení na Staromáku a styděla jsem se za něj tak, že jsem to musela přepnout. Vracím se k první větě a potvrzuji ji, musím však dodat, že jsou to jediné přednosti - tedy vzhled a věk - jinak nesahá Horáček panu prezidentu Zemanovi ani po kotníky, protože oč méně má pan prezident v bance, o to víc má v hlavě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je na tom oslizlém plešounovi tak přitažlivýho? Nic mě na něm nepřitahuje. A blbej je jako hovno ( to řekl kdysi dávno Švejk o lajtnantu Dubovi). Narcis. Nafučenec. Pitomec. Myslí si, když má prachy, a tím pádem si může dovolit mladší kurvy, může si dovolit kandidovat. To bychom to dopracovali, kdyby takhle uvažoval každej zbohatlík. Popadne svoji kurvu a tradá na hrad? Bez vyjímky každej zbohatlík je sebestředný, zkažený prase. Kdyby makal někde v Kolbence za dvanáctku čistýho měsíčně, zalez by po šichtě někam do kanálu a držel by hubu. Tohle prase neví, co je to práce - a to by mělo dělat pracovitým lidem prezidenta?

   Smazat
  2. Já,osobně,se cítím být ohrožen kandidaturou
   Horáčka na prezidenta.Tento člověk,který si
   část svého majetku vydělal nelegálním způso-
   bem,není tím,kdo by byl lepší Zemana!
   Petr Majevský

   Smazat
  3. Naprostý souhlas. Schválně mě napadlo spočítat tu jeho údajnou knihovnu v rozměrech.
   Vyšlo mi, že by to pokrylo zateplení rodinného domku splňující EURO 6. V tom případě by bylo pro pana Horáčka nejlepší aby se pokusil strhnout alespoň 1 m2, dát si pauzu a začíst se. Pak by možná pochopil že je jenom v roli užitečného idiota.

   Smazat
 7. Má tam započítány i vkladní knížky?

  OdpovědětSmazat
 8. Osobně znám několik tupanů, kterým se podařilo, po plyšové komedii, (samozřejmě - čestně) zbohatnout.Všichni mají jedno společné, každý z nich je na 100 % přesvědčen, že s nárustem konta jim narostl i mozek a pouze jejich pravda je ta jediná správná. Horáček je typický příklad.

  OdpovědětSmazat
 9. Pan Horáček se snaží jakoby mimochodem sdělit lidem, že i on je "sečtělý", jako Zeman. Jistě si ale neuvědomil jednu malou skutečnost. Obsah knihovny neznamená vědomosti v hlavě! Známe to z dob totality, kdy lidé chtěli vypadat jako "inteligenti", tak proto si do obýváku umisťovali plno knih, na žánru nezáleželo, hlavně jak jich bylo moc! Ve skutečnosti však přečetli snad jen pár pohádkových knih v dětském věku a tím to skončilo. Právě toto vidím jako hlavní důvod k tomu, že se o knihách vůbec zmínil! Protože skutečný "knihomol" se nechlubí obsahem své knihovny, ale ohromuje své okolí svými VĚDOMOSTMI. No a na to navazují další jeho charakterové vlastnosti, jako je přetvářka, účelovost a vypočítavost v jednání, hra na city, ale je snad zbytečné jmenovat všechny ty negativní vlastnosti, jelikož z těch vět o knihách toto lze odvodit. Člověk, hlvně ten, který nemá s logikou myšlení problémy, na to přijde sám a to poměrně rychle!

  OdpovědětSmazat
 10. Vladimír-kolik knih má v barvách? Př:pět metrů v červené,devět v hnědé, třicet v modré, kolik v růžové, žluté a v dalších?

  OdpovědětSmazat
 11. pratele ,kamaradi aj sudruzi, "sazkar" vyhlasil svou kandidaturu v cisticce odpadnich vod ,vulgo zumpe !!!!! tam zacal no a tam skonci spolu s kocabem u stb veden jako "misa" a dalsich pomocniku hermana "zdenek" a treba "narcis" bartoska!!! jen se na ne podivejte ve svazcich stb !!! kavarna je "in"!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Kandidát na prezidenta Hlaváček je presná kópie slovenského prezidenta Kisky. Kiska je tiež zbohatlík, peniaze nahrabal cez pôžičky a úžeru, je havloid, strká sa do zadku NATO, EU, Merkelovej a Obamovi, je vítač muslimákov, kamarádi s ukrajinským fašistom Porošenkom a je rusofob... Rád sa vystatuje svojim nekalým bohatstvom. Už vieme aký je to huncút a klamár - hotové nešťastie pre Slováč.
  Bratislavčan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kisku jste si zvolili, neboť v té personální bídě
   se nenašel jiný protikandidát, než Fico...

   Takže si toho lidsky odporného člověka plně zasluhujete.
   To hlavní ovšem je,abyste nám do ČR už neposílali
   žádné Cikány, protože se tady množí jako králíci,
   většina jich nikde nepracuje a jejich potomci
   také ne.

   Děkuji.

   Smazat
  2. 18:19 - Súhlas! Vo všetkom máš pravdu.
   Bratislavčan

   Smazat
 13. Pane Horáčku, mám doma asi 5000 knih. Nebylo by tam prosím aspoň místo šoféra, pro syna ? Děkuji, váš neskonalý obdivovatel, společně s rodinou.

  OdpovědětSmazat
 14. Mít doma 20000 knih je furt méně, než mít jednu a přečtenou. Co na to Sázkař? Narcis? a další z té party na seznamu, co nám teď tak nějak chtěj budovat tu pravou demograciji dle řídících orgánů.

  OdpovědětSmazat
 15. Mohl by někdo vysvětlit, proč tedy máme vlastně dosud ÚSTR, když např. plavec, narcis, sázkař, můžou poučovat národ o kvalitních lidských vlastnostech a jeden z nich dokonce na prezidentskou funkci ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten máme proto, aby se všas přišlo na to, kdo je na seznamu a dalo se to zatlouct.

   Smazat
 16. Horáček by rád, aby jednou ty knihy vystavili v "Knihovně Michala Horáčka":-D
  Nejedno oko nezůstane suché.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám doma knihy, ale nepočítal jsem je, ani jsem je nevážil, všechny jsem přečetl a těch, kterých si není třeba vážit, již nemám. Někdo je holt počítá, někdo je možná váží a někdo je čte. Michal Sázkař Horáček je spíš počtář, no anebo vypočítavej.

   Smazat
 17. Profesor matiky potkal Horáčka a ptá se. Načem jste tak zbohatl,z matiky jste byl blbej,procenta vám neříkala nic. Víte pane profesore kšeftem.Nakupuji koně za pět tisíc,prodám ho za padesát no a těch pět procent co zato mám mi bohatě stačí.

  OdpovědětSmazat
 18. Nekřivděte Horáčkovi!Dnes ráno TV NOVA ve zprávách nám ovčanům sdělila,jak pracovitý tento"vzdělanec"(tituly si koupil teprve nedávno...)je!Své miliardy začal sběrem-trháním lípového květu!Ano,to vám sděluje TV NOVA!A nevěřte vůbec tomu,že tento brumlal-textař byl proslavený vekslák(bony,bony,bony..)tajný nezákonný sázkař na dostizích v Chuchli a skořápkář!Rovněž mnohoženství by Horáček preferoval....proto ta jeho vítačská vášeň pro přijímání milionů muslimů i k nám!Je to vzácný člověk!I drahého jsme zde měli po mnoho sezón po roce 1989,po STB HADRÁKU!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 19. 20 tisíc knih při průměrné tloušce jedné knihy 2 cm tak to je sloupec 400 metrů vysoký. Zdá se , že pan kandidát je z rodiny barona Prášila. Pro začátek by stačilo kdyby pan kandidát sedl na dělovou kouli a nechal se vystřelit na měsíc.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:04 Pan kandidát nebydlí v paneláku ani v rodinném domku. Díky čestné, usilovné práci organizováním hazardu si vydělal na dům za 32 miliónů, do kterého se mu snadno vejde knihovna velikosti klášterní. Jinak Horáček s majetkem 460 mega žije skromně, stejně jako jeho kuchařka, hospodyně, zahradník i řidič. Je to takový opravdu lidový kandidát na prezidenta který chápe, že kdesi mimo okruh jeho přátel a známých existují i lidé, živící se poctivou prací.

   Smazat
  2. 20:59 BRAVO - tleskám, cha,cha cha.......

   Smazat
  3. První cena za vtipnost. Dík.

   Smazat
 20. Mam rad to politicke vrenie v CR.Uz to opat zacina a Havloidi sa budia,by cosi urvali.Estrada na pockanie,len si to kuci uzijte a neprohloupnete !!

  OdpovědětSmazat
 21. Co jiní mají v hlavě, to Horáček má ve své domácí (vele)knihovně.
  Co jiní s lehkostí dokážou smysluplně říci z hlavy, to Horáček předčítá ze čtečky.
  Co jiní sami vymyslí, to Horáčkovi kdosi (za oponou toho jeho předvolebního divadélka) napíše a podstrčí.
  Pěknej je to adept! Jako dozlatova vypečený koblížek. Ten pohádkový, ne Babišův předvolební.
  p.s. při průměrné hmotnosti knížky 1/2 kg, jich Horáček doma drží ca. 10 tun. Mohl s klidem i sdělit, že jich má plný náklaďák. Víc by nás tím sice neohromil, bylo by ale víc jasno, nač a zač je má. Pan Man to ostatně již výstižně napověděl i těm méně chápavým ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. on by si na to chtel privezt inteligenty z afriky aby mu to precetly

   Smazat
 22. :-)))) už jsem se dlouho tak nezasmála...

  OdpovědětSmazat
 23. Nějak se mi vybavil výrok mé babičky:
  "Ten má knih, jak ten mnich, a ví houno, co je v nich"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. :-D Pan Horáček asi nebude moc prozíravý člověk. Se svou kandidaturou začal příliš brzy a ještě tak nějak "neslavně." Ale aspoň "odkryl karty"...

   Smazat
 24. Důležité je, že na tom staromáku , který pan kandidát konferoval poznal, že tam není pražská kavárna ale jen a jen kombajnéři, dělníci a lidé z venkova z celé republiky. Já myslím, že bude zvolen 101 % hlasů všech obyvatel této republiky.
  Pan kandidát to natře v počtu hlasů i komunistům v jejich statistikách z 50 tých let.Také si myslím, že pan kandidát znovu vytvoří jednotnou lidovou a národní frontu a všichni v jednom šiku potáhneme k lepším zamořeným zítřkům. Pan kandidát je eso, ještě lepší než to u benzinové pumpy co šetří motory a zvyšuje výkon.

  OdpovědětSmazat
 25. Jeden "myslel" a víš co..:-)))

  OdpovědětSmazat
 26. Hele Horáčku máš v té tvé knihovně Káju Maříka,nebo malého Bobše.Prosím o zapůjčení a předem děkuji,Tvá knihovna mě fascinovala,je vidět ,že jsi inteligentní člověk,přečíst takovou horu knich je fascinující,proto je tě potřeba na hradě,ale Kokořín.

  OdpovědětSmazat
 27. Pane Horáčku,kašlete na kandidaturu a věnujte se vaší knihovně.Máte co dělat ji přečíst ,než natahnete brka.Ale pozor na mixematózu ty "os pubis"

  OdpovědětSmazat
 28. Horacek ma miliardy penez nakradenych v bance a ty mu maji poridit automaticky funkci presidenta CR. Spolu s knihami v knihovne . Ty knihy ,jsou aspon poctive zakoupene..??

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.