Reklama

úterý 8. listopadu 2016

Patolízalství nevadí, ale musí to být ta „správná“ pata

Adam Mikulášek
8.11. 2016   Rukojmí
Jedno mi nejde na rozum: chápu, že někomu připadá, že „lezeme do zadnice“ Číně ,a že s tím ostře a zásadně nesouhlasí.  Ale když potom v podstatě říká, i když jinými slovy, že podobné „lezení do zadnice“ Německu či USA by mu ne jen nevadilo. Ddokonce by je považoval za velmi prospěšné pro naši demokracii – tento dojem jsem měl kupř. z vystupování Thomase Kulidakise ve včerejší Debatě u kulatého stolu na Českém rozhlase –, tak jak může čekat, že bude pro veřejnost důvěryhodným „bojovníkem za svobodu a demokracii v Česku“?
Nebo: na výtky, že Herman se neměl s dalailamou setkat oficiálně, ale jen soukromě, reagují, že ve svobodné a demokratické zemi se politik přeci může sejít, s kým chce.


 Toto právo ovšem zjevně nepřiznávají našemu demokraticky zvolenému prezidentovi, kupř. když silně kritizovali jeho setkání s kandidátem na rakouského prezidenta Norbertem Hoferem s tím, že „Zeman se snaží ovlivnit rakouské prezidentské volby“. Přitom Zemanovo setkání má, aspoň jak já to vnímám, mnohem větší podporu, a tedy mandát, veřejnosti, než setkání pana Hermana. Nevzpomínám si také na to, že by schůzka s Hoferem nějak zhoršila naše diplomatické styky či ekonomickou spolupráci s Rakouskem. Naproti tomu Čína oficiální setkávání politiků s dalailamou považuje, jakkoli já osobně s tím nesouhlasím, za „vměšování do čínských vnitřních záležitostí“, a podle toho k různým zemím přistupuje.
Vůbec nejde o to, komu je sympatičtější Zeman, komu třeba Horáček, Herman, Hofer, dalailama, Schwarzenberg, Merkelová nebo třeba Orbán. Ale opět to ukazuje přístup našich „neklidných“ – samotné „lezení do zadnice“ problém není, pokud je ta zadnice západním směrem. Ovšem pro jiné „zadnice“ (orientované na jiné světové strany), platí z jejich hlediska naprosto jiná pravidla, ergo – všichni lidé jsou si rovni, ale zadnice nikoli.

11 komentářů :

 1. Krásně napsáno,není co dodat.

  OdpovědětSmazat
 2. Jasně, to je přesné, tyhle lízači západních prdelí jsou za svoje lízání západem placeni. Placeni za to, aby škodili eu-kolonii - České republice. Vždyť bychom jim, brtrům našim demokraticky hodnotovým, mohli ujíst z jejich koláče. Na to tady nejsme. Drobky, ty nám ze svých koryt na podlahu smetou. Ale koláče, ty jsou jen pro ně.

  OdpovědětSmazat
 3. Šašku zase mažeš.Jseš uzdisráč kremelskýho pacholka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi prdelolízal USA a EU.

   Smazat
  2. A kdo v Kremlu dělá panu Putinovi toho pacholka? Ty? Se divím že tě nechá posírat zdi! Tam odpočívaj hrdinové! Až se to dozví, nechá tě k nim přidat - zaživa!

   Smazat
  3. Jasny ,prdeli je dost a vice nez za komunistu a vlezdoprdelaku ,daleko vic. Soutez je tvrda...Nerovnost znacna. Kdo vic a casteji., Vyhodu maj ty s praxi z komunismu ,uz se vyznaj...
   Cetl jsem nedavno knizku o Hrzanovi, Slitrovi a zpevakovi kterej se utopil v Dunaji..
   Jeho managerem a pecovatelem by jisty Ringo Cech. Uvadi a vyznava se casto v knize jak musel "lestit kliky". .Tak to nazyva p. R.Cech a hodne lestit ,kdyz se neco stalo. Vim , ze kdyz obcan se dostal do pruseru , nemel nikoho , neznal nikoho tak mocneho ,aby se z problemu dostal. Zbyvali jen bezohledne urady, ktere nic nezajimalo nez tresty !!
   Tedy p. R.Cech MUSEL ZNAT DOBRE TYTO PAPALASE , ZA KTERYMI CHODIT , KLANET SE , PRINASET STEDRE UPLATKY... atd.
   Tenkrat kdyz jsem byl kolem, nesveril bych R.Cechovi ani misto vrchniho cisnika.
   Dnes je vsak poslancem...
   Obraz doby.

   Smazat
 4. Všichni jsou si rovni, někteří si však jsou rovnější. Ale nejrovnější jsou si naše zadky!

  OdpovědětSmazat
 5. Velice dobře a výstižně napsáno, není co dodat.

  OdpovědětSmazat
 6. Nemusím být žádný vědátor abych neviděl o co GO.Američané tady chtějí zorganizovat nový majdan a proto si volí vhodný team prostitutů.Je to až knevíře,že je to jako přes kopirák. Nejsou vůbec kreativní a jedou podle stejného scenáře. Kromně Ruska jim to prochází,protože lidé na zemi jsou stejní, ožralové a hamižníci.Jestli je to Jelcin nebo Bartoška honí kurvy po barech chlastají a je třeba peněz. A jaká je to pomoc od přátel z jůssej.Ti natisknou zelených papírků a kurvy točte se.

  OdpovědětSmazat
 7. Nevím,jestli je to akce USA.V každém případě je to
  akce KDU-ČSL proti českému státu a národu.Přesto
  ty zmrdy stále někdo volí.ČSSD z touhy po korytech
  se pojí s každým,kdo je ochoten jim nechat jejich
  díl moci,podvodů a zlodějen.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. ano chtely by byt v usa tlustem streve

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.