Reklama

středa 30. listopadu 2016

P.C.Roberts: Putin mi slíbil ruský pas


1. 12. 2016       PaulCraigRoberts
Poté, co mě nejkanálovější americký deník Washington Post spolu s dvěma stovkami dalších Američanů označil za „ruského agenta“, napadlo mě, že bych tuto absurditu mohl roztočit do vyšších obrátek tím, že coby ruský agent požádám prezidenta Putina o vydání ruského pasu. Ten by mi totiž proti americkým úřadům, které mě po tomto obvinění - z něhož jako nejvážnější uvádí Washington Post mou podporu Trumpa - jistě přijdou zatknout, mohl poskytnout diplomatické krytí.


Prezident Putin se do mé hry s gustem zapojil a před pár hodinami mi dal vědět, že můj ruský pas je připraven.

Ruská agentura Sputnik k případu uvedla:

Paul Craig Roberts, který jako náměstek ministra financí sloužil v někdejší Reaganově vládě, požádal prezidenta Vladimíra Putina o ruský pas. Učinil tak v reakci na článek v deníku Washington Post o tzv. ruské propagandě v USA. V dopise, který je jakoby psán Putinovi, ale autor jej v ironickém tónu zveřejnil jen na svém webu, Roberts píše:

„Nyní, kdy agent CIA C.Timbery, skrývající své pravé zaměstnání za činností novinářskou, prozradil čtenářstvu Washington Post, že jsem ruský agent, napadlo mě, zda bych Vás nemohl požadat o vydání ruského pasu, abych tak pro sebe získal aspoň ždibíček diplomatického krytí. Dověděl jsem se totiž, že jste už poskytl ruský pas i Stevenu Seagalovi, a tak doufám, že coby ruský agent budu pro vás stejně užitečný jako herec, který vás ve filmech učí jen střílet. V žádném případě pak nevěřte Vašim ruským oponentům z řad tzv. atlantickým integralistů, kteří Vás budou přesvědčovat o tom, že v pozadí mé žádosti o ruský pas je složitá hra CIA, která má nás dva dát dohromady jen proto, abych Vám mohl škodit. Ani má kritika washingtonského zvyšování napětí mezi nukleárními mocnostmi a podpora Vaší politiky toto napětí naopak snižovat, nikdy nebyla a ani dnes není mým špionážním taktickým tahem. Skutečně dávám přednost tomu, aby Svět v důsledku thermo-nukleární války nevyletěl do povětří.

Tímto svým postojem jsem se samozřejmě stal v USA osobou krajně podezřelou, ale doufám, že v Rusku bude takovýto postoj přijatelný.

Pochopitelně na mě budou mít teď v USA pifku za to, že jsem se stal členem americké vlády a tedy též držitelem nejtajnějších vojenských a bezpečnostních informací jenom proto, abych to mohl coby ruský agent zneužít. Jsem si ostatně jist tím, že Washington Post brzy odhalí, že jak agent KGB Ronald Reagan, tak já, jsme bohatým snižovali daně s jediným cílem: utlačit americký lid do té míry, že povstane a kapitalistický režim v USA svrhne.“

Jak už shora řečeno, Kreml na Robertsovu hru coby ruského agenta přistoupil a oznámil mu, že věc zváží hned poté, co Roberts svou žádost o ruský pas vyplní a ruskému zastupitelskému úřadu ve Washingtonu ji předá.

Překlad: Lubomír Man

13 komentářů :

 1. Když si to samé budete moct dovolit vůči Putinovi,budete doma. Zatím Vás hodnotím jen jako naivního a to jen protože nechci použít silnější výraz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono ani tak nejde o to, co kdo, kde si vůči komu si může co dovolit, ale o to, kdo a jak v mezinárodních vztazích vede politiku mocenské konfrontace a vojenského zasahování. Není divu, že funguje lidové – jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. U lidí, na rozdíl od lesa, samozřejmě platí, že ne každý si ozvu může dovolit.

   Smazat
 2. Náměstek ministra financí Reganovy vlády!!!!!!!

  Chápete kam ten svět dospěl???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jo svět dospěl do konečné fáze, však černá je už bílá, obránce domova je už terorista, agresi se říká mírová operace, vrahové jsou oslavováni a vůdci co brání svůj lid jsou diktátoři, takhle bych mohl pokračovat do rána.

   Smazat
  2. Přesně tak a člen Reganovy vlády je pro spoustu idiotů komunista 😒

   Smazat
  3. Přesně tak a člen Reganovy vlády je pro spoustu idiotů komunista 😒

   Smazat
 3. Navrhuji, abychom my všichni, kteří čteme a přispíváme do Nové Republiky, hromadně požádali o ruské pasy, aby mělo Chovancovo ministerstvo ulehčenou práci s identifikací ruských agentů :-)
  PK2

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tiez som na to uz myslel. 😇
   Zarty bokom: v dobe vojny medzi mocnostami by som sa ale bezpecnejsie citil v Rusku ako v Europe.

   Smazat
 4. Pěkná satira řekl bych přímo Haškovská. Je vidět že autor má smysl pro humor, což je mnohdy účinější, než tlachání mimo mísu, viz 23:55.

  OdpovědětSmazat
 5. 23:55 nepochopil si o cem to je. Uz nepis, nizke IQ jaksi limituje vahu tvych prizpevku. Vsimni si jak blbe vypadas vedle ostanich lidi kteri maji co rict
  Nech si rict, Petriku. Jdi drbat nekde na pavlac, tam ti bude lip

  OdpovědětSmazat
 6. NE ale teď vážně- co kdybych zajel do Ruska asi na hranice, a jako občan ČR tam zažádal o politický azyl? Dostal bych jej?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bože můj! Zkus se vážně poptat na ruské ambasádě. Ušetříš si cestu.

   Smazat
  2. musíte být užitečný,jakkoliv,ale musíte.
   pak tam smíte vstoupit.dle míry užitečnosti
   získáte zařazení.
   opačný postup pro ilustraci:
   slečnu šoupli rodiče do Lycea,do mozku má vytetovaný seznam českých a slovenských vlastizrádců (i když těch proudů a protiproudů je více než dva směry)v současné fázi je (byla) pod ochranou diplomatické imunity na Slovensku (není bratr jako bratr,že,některej je Kiska)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.