Reklama

.

.

neděle 27. listopadu 2016

P.C.Roberts: Trump Veliký


27. 11. 2016   PaulCraigRoberts
Liberálové a progresivisté se proti zvolenému prezidentovi a proti americkému lidu dávají dohromady s korupčnickou oligarchií, a ze všech sil se pokoušejí vyvolat celostátní hysterický pokřik o Trumpově autoritářství. Vzkaz, který se svým povykem směrem k veřejnosti snaží vyslat, je tento: Pozor, fašisté přicházejí!


Už předem naříkali a fňukali nad tím, že Trump jistojistě sestaví vládu jen z bílých mužů, ale pak protáhli obličeje, když předběžně vyhlášené složení budoucí vlády vyšlo najevo: dvě ženy, jeden černoch, jeden homosexuál a jeden Trumpův kritik.

Samozřejmě se tím zášť vůči Trumpovi neumenšila. S ještě větším zápalem povzbuzují dnes oligarchové své liberálně-progresívní frontové bojůvky k narušení Trumpovy prezidentské inaugurace, a zcela záměrně tak napodobují protestní hnutí v Kyjevě, kterým byla s pomocí placených demonstrantů svržena řádně zvolená vláda Ukrajiny.

A jaký je cíl všech těch snah? Nepochybně, aby se prezidentkou nakonec přece jen stala Hillary.

Co o ní víme? Např. to, že je agentem jednoho procenta. Osobní majetek manželů Clintonových činí 120 milionů dolarů a 1,6 bilionu dolarů disponuje jejich nadace. Což obojí poskytuje jasný důkaz o tom, že byli koupeni a že jsou placeni. Víme, že Hillary je zodpovědna za zničení Libye, za zničení velké části Sýrie, i za svržení demokraticky zvolené vlády na Ukrajině. Víme též, že sankce Clintonova režimu proti Iráku měly za následek smrt půl milionů dětí. To jsou válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Víme též, že Hillary využívala vládní úřad pro své osobní zájmy.

Co však nevíme je, proč skupiny, které jsou údajně liberálně-progresívní či dokonce levicové, tak horlivě Hillary stále ještě podporují.

Jednou z možných odpovědí je, že tyto skupiny jsou pouze zástěrkou jistých partikulárních zájmů a skutečné vlastní motivy svého jednání postrádají.

Nebo mají za to, že podstatným problémem není nalézt zaměstnání pro miliony Američanů a vyhnout se nukleární válce, ale výhradně jen práva transexuálů, homosexuálů a nelegálních cizinců.

Anebo se prostě skládají z lidí jen málo informovaných, či rovnou na hlavu padlých.

To, co tyto skupiny a lidé v nich sdruženi vidí na Trumpově silné osobnosti jako hrozbu, je ve skutečnosti jeho ctností. Obama nikdy neměl a nemá větší schopnost postavit se oligarchii, než měl Bush ml. postavit se Dicku Cheneymu. Nic menšího než autoritativní styl a osobnost nemůže uspět proti dobře zakořeněné vládnoucí oligrachii a tupým neokonzervativcům. Kdyby byl Trump uvadadající fialkoui, voličstvo by ho ignorovalo už ve volbách.

Trump je rozhodný – je ale jen jeden. Oligarchové jsou též rozhodní – ale je jich mnoho.

Trumpovy miliardy dolarů působí – ale oligarchové jich mají biliony.

Kongres v rukou republikánů může v lecčems Trumpovi pomoct – ale Kongres je též v rukou zájmových oligarchických skupin.

Jakkoli je úřad prezidenta mocný, bez jednoty ve vládě se změny uskutečnit nedají.Zvlášť v situaci, kdy se prezident nalézá v křížku s amádou, stále poukazující na údajnou hrozbu ze strany Ruska a Číny.

Trump říká, že chce mír s nukleárními mocnostmi. Ale vojensko-bezpečnostní komplex potřebuje pro svůj rozpočet nepřítele.

Pro Ameriku dneška je absolutně nezbytné, aby se na napětí mezi nukleárními mocnostmi nasadilo víko, a aby se Američanům znovu otevřely pracovní příležitosti.

Trump nezíská nic válkou či dalším vývozem amerických pracovních příležitostí do ciziny, a je proto rozumné, jej v jeho strategii podporovat.

Jestliže Trump dokáže porazit oligrachii a tak Ameriku zachránit, vejde do historie jako Trump Veliký.

Mám za to, že tato vyhlídka je pro něj čímsi mnnohem cennějším, než je jeho bohatství. Zaslouží si proto podporu co nejširší. S Trumpovou rozhodností a podporou lidí je změna odshora dolů možná. Jinak půjde změna odspoda nahoru, která se už bez krve na ulicích neobejde.

Vybral a přeložil Lubomír Man


39 komentářů :

 1. Svatý Jiří proti drakovi - ó, jak miluju pohádky!

  OdpovědětVymazat
 2. Trump je Trump a Roberts je jeho prorok.

  OdpovědětVymazat
 3. "odshora dolů" "odspoda nahoru" ... přímo katolická vertikála!

  OdpovědětVymazat
 4. "Trump je rozhodný – je ale jen jeden. Oligarchové jsou též rozhodní – ale je jich mnoho."
  Však oni už se skamarádí, uvidíte!

  OdpovědětVymazat
 5. My si tady taky pěstujeme oligarchy jak se jich pak zbavíme, těžko !

  OdpovědětVymazat
 6. Jill Steinová se nechala najmout Clintonovci k poměrně průhlednému fíglu s přepočítáváním voleb. Protože Hillary samotná to spoustit nechtěla a Jill to k ničeu není, jen k pomoci pro Hillary.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tez hraje to ze vybirani penizku na prepocet je sam o sobe podvod a hrncovani

   Vymazat
  2. Mozna jako spravna feministka, nemuze odolat velmi lakave nabidce sdruzeni "PIZZAGATE"...

   Vymazat
 7. Petr Pesek z Prahy sem prisel zasmrdet hloupymi jednoradkovkami

  OdpovědětVymazat
 8. Odpovědi
  1. Ten otrapa co sem chodi pachnout a je znam jako rudohnedy pepek vyskoc, informator c a k

   Vymazat
  2. Chodi Pesek okolo , nedivej se na neho...

   Vymazat
 9. kdo a co je Horni Dolni????
  kdo a co je jiri jirik?????

  OdpovědětVymazat
 10. Jako obvykle se rozvíjí plodná diskuse. Díky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Kdysi dobré a věcné diskuzní fórum k publicistice NR se změnilo s přílivem novinkářů. K bulvární publicistice Novinek vypustí tamní skalní diskutéři své dva povolené příspěvky, a honem přelezou na NR, kde lze psát obvyklé srajdy do nekonečna. Diskuze Novinek je plná pologramotů -a díky jejich přílivu na NR mají i diskuze k publicistice NR prudce stoupající úroveň. To je panečku čtivo!

   Vymazat
  2. Opakujes se. Jednak tu jini i ja pisi hodnotne prispevky, a druhak na sproste typky jako Petr Pesek je treba dat hrubou zaplatu. Rychlocetbou kterou jiste ovladas rychle preskocis invektivy, ze? A jak jsem rek, havlisti by se meli mazat v diskuzi i mimo diskuzi

   Vymazat
  3. Naopak - to bylo jako když si nasadíš růžový brejle a všechno se ti zdá být růžový. Vůbec ne - ať víme, kolik se mezi námi skrývá zmetků, všiváků, šmejdů a zmrdů, a co si myslí. To je dobrý vědět. Je dobrý být v pohodě a nevědět nic, když je člověk puberťák nebo stařec - těm je to přáno, ale my musíme vědět vždycky, jak se věci mají, a diskuze odkrejou všechnu špínu. Alespoň jsme se naučili rozeznávat havloida od slušného člověka, a víme, kde se havloidi vyskytují nejhojněji.

   Vymazat
  4. 19:32 no dobre, dobre ale pak si nestezujte ze tu dochazi ke konfliktum. To si mam nechavat nadavat a neohradit se.
   Ty jednoradky Peska jsou smesne a vymluvne, ukazuji uroven kolaborujiciho havlisty, takze mate pravdu ze se tu odmaskovavaji.

   Vymazat
 11. AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !
  Zachrance nejen Ameriky, ale cele planety !
  Zde prohlasuji, ze vidim vse v budoucnosti optimisticky.

  STEPHEN BANNON je nejlepsi STRATEGIST na svete a on veskere Neocony precura kdykoliv se mu zachce.
  Uz to udelal nekolikrat a je v Teamu presidenta Trumpa.

  Zatim je vse v nejlepsim poradku ! Nejvetsi zbran Globalistu a Neokonu je medialni TREBUCHET, na metani sracek a hnoje, a ten se mine ucinkem , nebot ho obsluhuji nekvalifikovani polomozci !

  President Trump je nas hrdinny Archandel Michael , ktery zacal bojovat se Satanem. Stoji mu v teto chvili na krku a jeho kopi je namireno na chrtan Satana.

  President Trump umi vystihnou nejen nejlepsi kvality lidi, ale i jejich skryte reservy. Umi je motivovat a inspirovat k vykonu.

  Zeny ktere jmenoval, napr. Nikki Haley je idealni za zastiraci manevr proti barevnym rasistum, kteri nemaji radi belochy, ale nikdy se neopomenou jim vtirat.

  Betsy DeVos, prinese do vzdelavaciho systemu realitu.
  A Laura Ingraham ma intuici, inteligenci a rengenove oci.

  Je treba privest jeste Jeanine Pirro a pro ideologickou cistotu nasi revoluce jmenovat Alexe Jonese do Teamu presidenta.

  Revoluce bude pokracovat po 20.1.2017. !
  nick honolulu - verny stoupenec velkeho presidenta, ktery je doktorem planety.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jonese nechat v rezerve. Nicku, nebojis se prepocitani ve Wiskonsinu, Michiganu a Pennsylvanii

   Vymazat
  2. 18:55- i ta Hilary ví, že "upravit" přepočtem hlasy je rozbuška revoluce, občanské války. Proto se do toho nehrne.

   Vymazat
  3. Nic jiného nenadělá než zmatky.Nemá sebemenší koncepci, jeho návrhy si navzájem odporují; typický politický amatér (nebo spíš břídil).Jeho návrhy a názory odpovídají asi tak tomu co jsem slýchával v hostinci Pod puklí (IV cenovka)
   To je ovšem jedno, jeho zvolení je stejně ohromným přínosem.Amerikáni prokázali, že se nenechají věčně oblbovat a manipulovat, a to je to nejlepší co jsme mohli za posledních 70 let (víc nepamatuji) slyšet.
   Myslet si že se dostaneme z krize - celospolečenské - zvolením jednoho člověka a za 4 roky, to je naivní. Z krize kterou tady připravily a realizovaly největší síly po nějakých 40 let.
   Pokud se z toho máme dostat, bude to vyžadovat energii lidu po desetiletí.
   Ale ten výsledek voleb naznačuje, že se k tomu americký lid, nejsilnější na světě chystá. A to podle mě je jediná dobrá zpráva z celých těch voleb.

   Ex-nemo

   Vymazat
  4. Mylis se, nemo. Koncepci ma, chce zachranit Ameriku. (Pokud nejde o naky hyperpodvod). A to staci, zbytek jsou detajly. Zatimco merklova ma koncept znicit nemecko i evropu.

   Vymazat
  5. A nemo, neposer se s profesionalnich politiku, to je ta nevetsi svoloc, tak pred nima nesed na perdali

   Vymazat
  6. Steve Bannon je Trumpův Rasputin.

   Vymazat
 12. Budoucnosts se rysuje zretelne a vystupuje ze smrdute mlhy nejistoty.
  Je uplne jasne, ze Sheriff David Clarke (Homeland Security) udela poradek v ulicich, kde kreteni podpaluji auta, obchody a blokuji dalnice.

  Je uplne jasne , ze presidentu Trumpovi prikladne verny Jeff Sessions postavi Hillary pred soud.

  Je uplne jasne, ze Mike Pompeo (CIA) da Sorosovi KRISTYR, nebot ten dedek vylucuje jedy, spodem, vrchem.

  General Flynn a general Mattis je pripraven kontrarevoluci globalistu zadusit v zacatcich.
  Jejich vojaci jsou pripraveni v 7 statech !

  Je uplne jasne, ze jak president Zeman , tak premier Orban, jsou v ocich presidenta Trumpa, kamaradi a kolegove, stejne jako napr. Nigel Farage a
  pani Marine Le Pen !

  Je uplne jasne, ze pomatena Merkerova je v nemilosti a jeji znahy o zahnojeni Evropy nepratelskou kulturou budou odsouzeny.
  nick honolulu - bysrozraky observer !

  OdpovědětVymazat
 13. 18:55... Nebojim, vubec se nebojim !
  Oni umi pocitat tak, jako ja pred vyplatou. Mam $ 5 v penezence a v domeni, ze mam $ 50 vlezu do obchodu a jsem vyhozen.
  VYHODIME je take.

  Pennsylvanii a Michigan znam dobre. Pracoval jsem tam. Vim, ze lide jsou tam srdcem i mozkem na strane presidenta Trumpa, samozrejme krome Philadelphie.

  Wisconsin je pod vlivem liberalu, farmaru, krav a byku.
  Kravy jsou tam nejchytrejsi.
  Takze co se tam napocita neni k nicemu, nemaji volebni pravo.

  Oni - nepratele presidenta Trumpa jsou zoufali.
  Zbytecne ztraci cas.
  President Trump ma legitimitu, stejne jako president Zeman.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Philadelfii by meli amici vratit Anglii, za trest pro mesto i Anglii
   A prej hilarykavarna prosvihla lhutu na prepocet Pennsylvanie

   Vymazat
 14. Takze je klidne mozny ,ze Hitlery POSTAVI TRUMPA PRED SOUD .
  Otocka, kdy Hitlery "pres noc"ztratila presidenstvi , /fofr ,ze jo/, my jsme prihrali elitam tu vec ,jak jsme jednohlasne kriceli ,ze je nejen nemocna ale i neschopna...
  Stalo se neco behem te Otocky nebo pred ??? Nevime , ze jo ? Jednalo se nekde s Trumpem a o cem za kulisami ?
  Jsou ty demonstrace proti Trumpovi jenom zasterka, abychom si duverive nabehli ?
  Na co?
  Tady je myslim jeden KAMEN MUDRCU , ktery nam povi pravdu.
  Bude to jednani Putina s Trumpem !
  Je jasny ,ze zatlaceni Ruska dohromady s Cinou je a nedobytnej , obrovskej pruser.
  Bude se Trump snazit "Rozdel a Panuj".
  Nejdrive Trump /Usa a s Putinem proti Cine a pak ...
  /Jsou tam nejake pohranicni neshody, zatim se o nich nemluvi/, k pouziti a vyuziti ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chápete to,USA nesmí dovolit zpochybnit výsledek voleb prezidenta,vždyť bychom mohli zpochybnit volby prezidenta za posledních 50let.K vůli tomu nemůže postavit Trumpa před soud,ale někoho,pokud by se to zjistilo,tak jen toho kdo ovládá počítače,nebo sestavil program.
   Jenom přidám,nejen v USA,ale i v celém světě se čeká změna k lepšímu od USA.Pokud by to promarnil Trump,bude ještě větší odklon států od politiky USA,až se dostanou do izolace.Naprosto selhaly média,ale je horší,selhaly analytici,co by se jim nemělo stát.Vůbec není slyšet co Friedman a jeho Strafort,také ta analytička,kterou si bere Trump do svého týmu.
   zemedelec

   Vymazat
  2. Vtip:
   Jede chlap na velbloudu v pousti.
   Nahle jeho velbloud zacne kulhat.
   Problem.
   Objevi se cedule. VELBLOUD SERVICE.
   Chlap zajasa a mechanik vyzve :
   Zacouvej velblouda tady do boxu.
   Vezme zeleznou tyc a mazne velblouda po kulich. Velbloud zajeci, UUUAAAA a zmizi v pousti. Mechanik :
   Dostanu 100 uz je vopravenej.
   Chlap , no jo , ale ted velblouda zadnyho nemam!!!
   Mechanik : Zadnej problem...
   Zacouvej si tady do Boxu...
   Trump ovsem ma jednu velice dulezitou , logickou Hlasku.
   Vse co zkusili v Usa doposud, totalne selhalo a Zkrachovalo Zalostne.
   Coz tedy zkusit neco jineho.
   Normalka...
   Zacouvaj si do boxu ??

   Vymazat
 15. Se soudruhem Trumpem v čele za kapitalismus lepší a krásnější !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:59Ty jsi ale vůl!Kolik ti je let?18,20?Asi ses blbě vyspal,když tlačíš ze sebe takové hovadiny!

   Vymazat
  2. Pane bože a toto nás v budoucnu bude řídit.

   Vymazat
  3. "Среди прочих трудящихся масс жили два члена государства: нормальный мужик Макар Ганушкин и более выдающийся — товарищ Лев Чумовой, который был наиболее умнейшим на селе и, благодаря уму, руководил движением народа вперед, по прямой линии к общему благу. Зато все население деревни говорило про Льва Чумового, когда он шел где-либо мимо. — Вот наш вождь шагом куда-то пошел, — завтра жди какого-нибудь принятия мер... Умная голова, только руки пустые. Голым умом живет..."
   (V českém překladu této povídky Andreje Platonova se Lev Čumovoj jmenuje Lev Trumpetrov.)

   Vymazat
 16. přišel
  Spásonosný osel
  Už se věří oslovi,
  Jen když nás ten osel
  Hlučně osloví

  OdpovědětVymazat
 17. Velice bych se smál, kdyby se při přepočítávání hlasů zjistilo, že tam byly volební podvody a že bylo hlasů pro Trumpa víc, než pro Clintoku.
  PB

  OdpovědětVymazat