Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

P.C.Roberts: Volby vyhráli prostí pracující lidé


10. 11. 2016       PaulCraigRoberts
Právě proběhlé prezidentské volby v USA představují historický předěl. A to v tom, že americký lid v nich dokázal porazit jak oligrachii, tak i agentku této oligarchie Hillary Clintonovou. A to vzdor vší zlovolné kampani proti jejímu soupeři Donaldu Trumpovi. Což prokazuje, že média a establishment politických stran už u Američanů ztratily kredit.


Teprve budoucnost však ukáže, zda si Trump bude umět vybrat a ustavit takovou vládu, která poslouží jeho cíli, kterým je nastolení přátelských a na vzájemém respektu založených vztahů s Ruskem, Čínou, Sýrií a Iránem.

Ukáže též, jak bude oligarchie na Trumpovo vítězství reagovat. Jak zareaguje Wall Street a Federální rezevní fond? Ty totiž mohou spojenými silami navodit ekonomickou krizi, která Trumpa přinutí jmenovat jednoho z představitelů oligarchie ministrem financí. A darební agenti CIA mohou kromě toho společně s Pentagonem zorganizovat útok pod falešnou vlajkou, který čerstvě ustavené přátelské vztahy s Ruskem naruší. Načež by se pak Trump mohl dopustit své nejosudovější chyby, spočívající v tom, že by do vlády znovu povolal neokonzervativce.

Trump je dnes naší poslední nadějí. Jestliže při sestavování vlády a při odstraňování překážek, které mu neokonzervatisté budou klást přes cestu, nepodlehne tlaku, můžeme se dočkat konce Amerikou zkonstruovaného konfliktu s Ruskem, stažení amerických raket z polsko-ruských i z rumunsko-ruských hranic, mohli bychom se dočkat i konce konfliktu na Ukrajině, a též konce washingtonských snah svrhnout syrskou vládu.

Tyto cíle nelze ovšem uskutečnit, pokud nebude americká oligarchie poražena. Ačkoliv se totiž Trumpovi podařilo porazit Hillary, oligarchie USA zůstává na svém místě a svou moc si stále ještě drží.

Trump prohlásil, že 25 let po zániku SSSR nevidí žádného smyslu pro další existenci NATO. Jestliže si tento názor podrží, přivodí to velké změny i ve Washingtonem dosud ovládaných zemích EU. Dnes mepřátelský vztah představitelů EU a NATO k Rusku by musel logicky zmizet. Kancléřka Merkelová by ve své dosavadní politice buď musela přeměnit znaménka – nebo odejít. A generální tajemník NATO Stoltenberg by byl ze služby samozřejmě propuštěn.

Nevíme, koho si Trump do vlády vybere. A jelikož není s vládní agendou obeznámen, bude záležet na tom, kdo mu bude radit a co mu bude radit, A teprve ve chvíli, kdy jeho vládu spatříme, budeme vědět, zda můžeme doufat ve změny, na které v tuto chvíli myslíme.

Kdyby oligarchie nedokázala Trumpa uřídit a on by skutečně dokázal omezit moc a rozpočet vojensko-bezpečnostního komplexu, a navíc by byl i schopen udržet finanční sektor politicky zodpovědným, mohl by se stát obětí vražedného útoku.

Trump řekl, že v případě svého prezidenství vsadí Hillary do vězení. Pro začátek by stačilo, kdyby ji nechal podrobit trestnímu řízení – a to za zradu a válečné zločiny, kteréžto obvinění by se dalo vznést i proti dalším neokonzervatistům v dosavadní vládě. To by tzv. vyčistilo palubu pro smír s dvěma dalšími nukleárními mocnostmi, mezi nimiž neokonzervatisté dnes nehledají spolupráci, ale výhradně jen hegemonii. Ačkoli i poté by si neokonzervatisté udrželi kontakty s lidmi ze zpravodajských služeb, stalo by se pro ně zorganizování operací pod falešnou vljakou či politické vraždy mnohem obtížněji proveditelné. Darebácké elementy vojensko-bezpečnostního komplexu by sice politickou vraždu stále ještě dokázaly provést, ale bez neokonzervativců ve vládě by bylo téměř nemožné po ní zamést stopy.

Co všechno lze od nového prezidenta čekat budeme vědět, až spatříme či uslyšíme, kdo jsou noví ministři a noví náměstci ministrů. Jestliže to bude stejný zástup, jaký zde už jednou byl, budeme vědět, že Trumpa lapili. Osobně nevěřím moc tomu, že by Trump byl s to tuto bitvu vyhrát – a to i když oligrachie má už jednu porážku za sebou. A to když uvěřila propagandě svých vlastních médií o tom, že Hillary volby vyhraje, a\ nebyla proto dostatečně připravena na to, aby volby ukradla.

Hillary je dnes na dně, ale oligarchové nikoliv. Jestliže Trumpovi doporučí, aby k nim byl smířlivý a nabral do vlády současný establishment, budou Američané znovu rozčarováni. A v zemi, jejíž instituce byly už tak kompletně oligarchií zkorumpovány, bude bez krveprolití jakákoli změna v budoucnu už stěží možná.

Vybral a přeložil Lubomír Man

17 komentářů :

 1. Ááá, nezlomný debil který tu ještě předevčírem zvěstoval jistojisté vítězství Clintonové v podvodných, zkorumpovaných, zmanipulovaných volbách má opět potřebu zásobovat nás svými moudry a myslí si že toho šášu někdo bude brát ještě vážně. Ten pán si nevidí do huby.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Franto, pozdravuje tě šéf, že děláš svoji práci fakt moc dobře a že budou rozhodně před Vánocemi prémie. Jo a nezapomeň zítra přijít na školení, má přijít někdo z ambasády, jsou nějaký nový noty, prý budou nějaký změny. Zatím se prý neví jaký kurz nasadí novej v bílým baráku. Možná si taky budeme muset zase hledat novou práci, přinejhorším kulturu zatím máme bohudík pod palcem, ovšem jestli toho flanďáckýho ksichta nakonec přeci jenom nevyrazej, jinak se nějaký teplý místečka pro nás určitě najdou. Včera jsem zrovna o tom mluvil s Bartoškou a Krausem. Jo už musím jít napsat něco na AC24, dneska tam mám službu, dneska si zase zahraju na sprosťáka, ti blbci se vždycky nabalej na moje hlášky jak na mucholapku, a to stačí většinou jenom holá věta a mají po diskuzi. Zejtra si pro změnu zase zahraju na inteligenta, jako ty dneska tady. To mě ale moc nebaví, protože musím bušit do té klávesnice vícekrát a musím u toho trochu myslet. No nic měj se, no a snad nám to ještě chvíli vydrží, doufám jen, že to nebude jen do konce ledna. Tak čau a nenech se ideologicky zviklat :-)

   Smazat
  2. 0:00
   Tu tvou zbytečnou hromadu hoven jsem zvládl dočíst do čtvrtiny. Něco k věci nemáš? Jestli ne tak běž do prdele.

   Smazat
  3. Kluci řekněte si to až zítra na školení ústně, přeci tady nebudete zaplevelovat diskuzi.

   Smazat
  4. 22:58 službukonající žoldnéř, ať překrucuje jak chce, žádné argumenty nemá. I kdyby se PCR mýlil, zůstává 22:58 nicka.

   Smazat
  5. Přezdívka grafoman - zneuznaná frustrovaná presstitutka závidící čtenost Nové republice.

   Smazat
  6. Chovancova služba už nastoupila před půlnocí. 22:58 a 0:07 tvoje evropská hovnota gaybuzna Jakob Janda je tím výsledkem voleb těžce na dně, mohl by jsi ho jít do sorosovy centrály potěšit a můžete sebou vzít i mladého Žilku a vašeho generalisimoviče Šapita. PC Roberts má samozřejmě přehled politiky a proto tolik křiku místního pražského kanálu.

   Smazat
  7. Musim byt sprostej, PROC,DO PRDELE, REAGUJETE NA TOHO UBOZAKA KTEREJ JE VZDY PRVNI? IGNOROVAT,IGNOROVAT,IGNOROVAT. ALE JE TO MARNY,MARNY,MARNY.

   Smazat
  8. udělejte si tu na webu upgrade diskuze. Když už nechcete blokovat IP, protože to je problematické. Co třeba tlačítka pro hodnocení kvality příspěvků a také jejich řazení podle té kvality. I když se dají zaplatit klikači, tak je to zase překážka navíc.

   Smazat
 2. Naivita některých novinářů a publicistů je bezbřehá. Odložím všechny ideologie a pokusím se držet jenom faktů. Základním kamenem kapitalismu je soukromé držení výrobních prostředků. Navíc v něm platí pravidla nemilosrdného konkurenčního boje, kdy silnější "požírá" slabší. Jeden příklad za všechny, Baťa zlikvidoval tisíce ševců. Tak že se suneme k bodu, kdy vlastnictví výrobních prostředků bude záležitostí Baťů a Babišů. Ti zlikvidují všechnu konkurenci pod sebou, tak že nám zbudou pouze ti nahoře a nakonec ti dole. Mezi nimi vakuum. Kdo potom bude volit pravicové strany? Ti dole, kterých bude 90%? Naivní představa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pak už žádný volby nebudou ty bláho...

   Smazat
 3. Trump je přesně v té pozici jako Putin. Chce udělat v zemi pořádek, ale nemá absolutní moc, a navíc veřejné mínění musel zohledňovat každý panovník od nepaměti. Měl by postupovat opatrně, postupně získávat pozice a začít vymetat ten multi-kulti chlív a oslabovat korporace (a korupci). No přesně jako to dělá VVP již 15 let.
  A ještě jedna věc - včera mluvila v našem rádiu Krvavá Madla. Oni prostě nejsou v realitě, oni si myslí že se Trump stal prezidentem jen tak sám od sebe, nešťastnou náhodou. Vůbec je nenapadne, že ho zvolili lidi a že Trump má jejich podporu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podpora nadpoloviční většiny chudáků je Trumpovi spíš přítěží. Ti lidé mají naději spojenou s očekáváním. Pokud Trump na svou stranu nepřikloní bohaté, bude ho ten samý dav, který ho dnes vynesl do Bílého domu, chtít za pár let lynčovat. Je to hloupá situace a teprve nyní se ukáže, jaký je Trump diplomat.

   Smazat
  2. Pane Hricáku, bohatí se samozřejmě přikloní, jde především o prachy. Nyní chvíli budou plakat, jako např. jejich šmíra holyúdských komediantů viz. S.L.Jackson a jeho odchod do Jižní Afriky, po výhře Trampa. Neodejde nikdo nebo jen minimální procento, Herci chtějí být ve výsluní a bohatí hlavně dále více bohatnout, nikdy nemají dost. Jen aby vůbec nějakou vládu stvořil a neskončil jako JFK, s tím má nejdemokratičtější země světa zkušenosti.

   Smazat
 4. Trump vyhrál volby predevším proto, protože Ti nespokojení Američané, co cítili, že se svět řítí špatným směrem se zvedli a šli volit.

  Neseděli v hospodě u piva, neklikali pouze na počítači, zvedli se a šli volit.

  Vše ostatní jsou již jen naše vlastní teorie, některé zajímavé, jiné méné, některé upřímné, některé zaplacené ;)

  Potřebujeme ZATÍM pouze JÍT VOLIT.
  Možná, sice pouze "možná", ale MOŽNÁ, že když dnes budeme "volit", nebudeme muset zítra "střílet":(

  A když si zvolíme špatně, tak za to i zaplatit, ale je třeba přestat sedět doma, v hospodé, přestat pouze brblat, nadávat a místo toho vzít budoucnost do vlastních rukou;)

  Když už to zvládli i Američani:) :):):):)

  Co myslíte? ;)

  OdpovědětSmazat
 5. Volby vyhráli - ZASE JEDNOU! - prostí pracující lidé. Ale běda, kdyby si svou výhru chtěli nechat vyplatit!

  OdpovědětSmazat
 6. Skončilo období proslovů a slibů, období fandění, nadějí, představ, domněnek, iluzí, ale také střízlivého posuzování, a začíná období výkonu funkce, období realismu, procitání, střízlivění, zklamávání, ale rovněž střízlivého posuzování.
  Loutkovodičských center je v USA několik, takže je jediným úderem nelze vyřadit. A úder do každého z nich bude mít negativní dopad na mezinárodní postavení a sílu (přinejmenším ekonomickou) USA. Pokud by se dal D. Trump, který volal po obnovení silné Ameriky, touto cestou, ti, kteří jej volili, budou nějakým způsobem poškození a začnou pochybovat o své volbě, nemluvě o protiakci poškozených loutkovodičů.
  D. Trump ovšem není B. Sanders, a to má větší šance uspět v Kongresu, než by měl Sanders.
  Demontáž či přestavba supervelmoci nebude jednoduchá a bezbolestná, ať by ji dělal kdokoli. Pokud ji někdo nastoupí, bude plná omylů a chyb, nedomyšleností, neznalostí. Ten proces se dotkne každého na Zemi, ať si to chce, či nechce připustit. Určitě se v této slabé chvíli supervelmoci najdou idioti - intelektuální i morální - kteří toho budou chtí využít, zneužít, kopnout si, nabrat si. Tady však nejde o zraněného lva, kobylu, kteří seknou, kopnou toho nejbíže stojícího. Kráčí o supervelmoc s možností zničit Zemi, proto ta spoluzodpovědnost všech za zdar přeměny USA ze supervelmoci do jedné z velmocí multipolárního světa. To není jen politická, ekonomická, vojenská, sociální otázka, ale také psychologická - a zatímco na všechny politické, ekonomické, vojenské, sociální problémy můžete podepsat smlouvy, zákony, regulace, kontroly, dát peníze, investice, úředníky, školení, na psychologické pochody neplatí žádná povolení, dohody, nestačí věcné argumenty, protože emoce jsou ruleta.
  Ať již se Amíci vydají na tuto cestu či nikoli, mají velká očekávání velkých změn, budou potřebovat porozumění, pomoc, přátelství - a přátelé nejsou vazalové, aby poklonkovali, ale aby pozorně hleděli, seriozně kritizovali, trpělivě radili, i když to nemusí být vítáno.
  Držme občanům USA palce - držíme je tím i sobě a dalším obyvatelům planety.
  KR

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.