Reklama

.

.

středa 30. listopadu 2016

Pentagon: telefon ruských vojáků zastavil útok koalice na syrskou armádu. Brigádní generál Richard Coe na brífinku o výsledcích vyšetřování také řekl, že útok koalice USA na syrské vojáky v září byl neúmyslný a odehrál se hlavně kvůli lidskému faktoru.

30.11. 2016   Sputnik
Letadla mezinárodní koalice v čele s USA zasadila 17. září čtyři údery syrským vojskům, která byla obklíčena IS v okolí letiště. Podle informace syrské vlády zahynulo přitom 83 lidí a přes 100 jich bylo zraněno. Po těchto útocích přešli teroristé IS do ofenzívy na pozice syrské armády. Ústřední velení OS USA uznalo skutečnost leteckých útoků americké koalice u Dajr az-Zauru a prohlásilo, že došlo k tomu omylem.

Vyšetřování potvrdilo, že hovor ruských vojáků zastavil úder koalice na syrská vojska, který vzal životy 83 lidem. Ruští vojáci museli čekat téměř půl hodiny na lince, aby mohli předat informaci, přiznal představitel úřadu. Předtím, než útok přestal, letouny stihly provést čtyři nálety. "Když zavolali Rusové, čekali 27 minut, aby mohli pohovořit s kontaktní osobou v této otázce," řekl během telebrífinku americký brigádní generál Richard Coe provádějící vyšetřování příčin útoku. Ten také zmínil, že „obě strany musejí okamžitě sdílet kriticky důležité informace". Brigádní generál Richard Coe na brífinku o výsledcích vyšetřování také řekl, že útok koalice USA na syrské vojáky v září byl neúmyslný a odehrál se hlavně kvůli lidskému faktoru.

Podle slov představitele Pentagonu protiteroristická koalice oznámila ruské straně o přípravě útoků, ale „spletla" se o devět kilometrů při popisování místa útoku. „Byla to neúmyslná chyba, která byla založena na lidském faktoru," řekl Coe. On také dodal, že zpráva Pentagonu a příčinách útoku sil mezinárodní koalice na pozice syrských vojsk v Dajr az-Zauru 17. září zůstane tajnou. „Mohu říci, že všichni lidé, kterých jsme se dotazovali, dělají vše možné pro to, aby zničili IS," prohlásil představitel ministerstva.


32 komentářů :

 1. kdo mu věří (brigádnímu generálovi), ať tam běží :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ze zkušeností ČSR víme, že Američané se pletou výrazně již asi 70 let. Jako Drážďany s Prahou v dubnu 45.Prý "lidský faktor".Jak jinak. Lidé jsou kurvy!

   Vymazat
  2. 1603
   Američané se možná někdy spletou - omluví se a přiznají. Rusové se ani nepletou - ti bombardují civilisty schválně. Viz Allepo.

   Vymazat
  3. Anonymní30. listopadu 2016 19:55 jestli jsou mezi civilisty schovaní teroristé a anvíc ti civilisté s teroristy sympatizují, tak je třeba tyto živly eliminovat. Představ si, že by jsi byl v pozici Syřanů, kteří na Alepo útočí a pokoušejí se ho dobýt.
   -------------------
   Naprostou pravdu má anonym 16:03 v tom, že američané, narozdíl od Rusů, se pletou hodně často, hlavně když se jim takový omyl hodí. Není nic jednodušího se pak jen omluvit. Škody které svymi omyly napáchali ovšem nikdy neodčinili, takoví to jsou kabrňáci.

   Vymazat
  4. Anonymní30. listopadu 2016 19:55

   Dokaž to. A neplkej.

   Vymazat
  5. Samozřejmě, že sa Američané nepletou. Jenom ví, že omluva nebolí. A účelu dosáhli. Chybělo málo, aby jejich terorističtí spojenci dosáhli svého cíle a obsadili území hájené syrskou armádou. TnT

   Vymazat
  6. 19:55 havlisticka propaganda vymytym havlistou, nohsledem humanitniho bombardera

   Vymazat
  7. Nebo plzeňskou Škodovku, tu bombardovali dva týdny před koncem války. To se ale určitě nespletli. To už vedli skrytou válku proti SSSR.
   PB

   Vymazat
 2. Ale jinak je jejich bombardování chirurgicky přesné a humanitární.
  To, že islamisté jako na povel přešli do útoku, je jen náhoda. Takový útok přece vyžaduje důkladnou přípravu. Takže je dost možné, že mají mezi sebou JASNOVIDCE.

  OdpovědětVymazat
 3. To bylo reciproční opatření americké administrativy. Američané už čekají na lince rok a čtvrt, aby mohli Rusům oznámit, že bombardují "jejich" džihádisty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hricáku Hricáku, co říká doktor? Zdravý, až na tu hlavu.

   Vymazat
  2. Ovsem v zadnym pripade nebombardovali Ostravu ,nebot tamnejsi prumysl patril Zidum...

   Vymazat
 4. Ani Gebls nemněl takovou drzost jako ami mohl také prohlasit že si německé ponorky spletly Lusitanii s Prince of Wales

  OdpovědětVymazat
 5. Jedno je dnes jisty,vic se to nestane !!

  OdpovědětVymazat
 6. Je zajímavé, že ten jejich ruský úžasný systém S300 a nebo jaký to tam mají, nic neudělal.
  A přitom to bylo řečí, jak si tam už Američané nezalétají bez povolení Ruska atd ..
  Ach jo - tak jim to asi nefunguje, ostatně jako skoro všechno z Ruska.

  Prosím místní bolševiky o vysvětlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vsem chytrym. Ovsem Putin bude ukazovat,co nejvice co dokazi jeho zbrane , aby si Nepritel poridil obranu..Ahoj...

   Vymazat
  2. 19:58
   Proc bysme meli neco vysvetlovat sprostakovi a hlupakovi jako jsi ty
   Havlistovi, s lihne havlisticke svoloci

   Vymazat
  3. 19:58 nevtirej se, havlistop

   Vymazat
  4. Sice nejsem bolševik, ale vysvětlím ti to, přes to že dnes nemám s blbejma den.
   Pro Ruské systémy by nebyl problém sundat jakoukoliv americkou stíhačku v okruhu 300km, natož pomalý nízkoletící bitevní Thunderbold, kterými útočili na Syřany.
   Rusko nemá zájem na vyvolání 3. světové války, tak zatím americké provokace trpí. Vsaď se blbý trolle, že podruhé to Američani neudělají.

   Vymazat
 7. Americké prohlášení je lež.Oni věděli,co skutečně
  bombardují(nic jiného neumí) a hovor zdržovali
  amíci záměrně pro co nejvyšší počet náletů.Obě
  velmoci mají své zájmy v oblasti,ale Rusové je
  provádějí poněkud veřejněji,na rozdíl od USA.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Rusové mají S300 na obranu své letecké základny, ne syrských pozic. Kdyby sestřelili v tomto případě letadlo USA, tak máme válku s hřiby i nás . Ale chápu, každý jiný názor považuje 19:58 za bolševický. Tak to bylo už za bolševiků a je to zase.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:58 je havlista, tudis se nema cenu s nim spinit
   Jen nadava, Petricek,
   Ale nema co hlubsiho dodat
   Je to havlista druhe intelektuelni kategorie
   Pouziva jen na mlzeni

   Vymazat
 9. Menševiku 19:58, taky si myslím, že něco udělat měl. Doufám, že pokud bude nějaké příště, tak už nebude čekat, až se pomýlený agresor přebalí, a rovnou to udělá :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Jeden nálet SAA nezničí. Ale USA se odkopaly. Dneska už jim nikdo nevěří. Aleppo je téměř osvobozené, Asadovo vítězství je už jisté. A Amíci můžou jen čumět. A v Mosulu v Iráku taky dostávají na prdel. Putin opět neskočil na návnadu a vyhrál. 3. sv. válka se zase nepovedla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Turci nesnáší šíity a tedy Asada a turecký prezident by ztratil svou moc,kdyby jim ustoupil. To je silnější argument než spojenectví s Ruskem, myslím,že Rusko bude muset této regionální mocnosti ustoupit,směji se, protože kdyby Turecko mělo jaderné zbraně,bylo by silnější než Rusko. Muslimům se nikdy nedá věřit,protože udělají jen to co chtějí s tím,že je to vůle Alláha.

   Vymazat
  2. 21:01 - kdyby v prdeli žily ryby, nebyly by zapotřebí rybníky.

   Vymazat
  3. Assad nie je šíita, ako sa to bežne traduje, ale sunnita (podľa ústavy prezidentom Sýrie má byť sunnita), aj keď má za sebou šíítske alavitské zázemie (alaviti sú a najbližšie sekulárnemu poňatiu štátu) a podporujú ho kresťania a väčšina sunnitov. Pravdepodobné je, že Assad je sekulárne orientovaný muž, snáď agnostik a k určitému nábožneskému smeru sa hlási len z historicko-kultúrnych dôvodov a tradície...

   Vymazat
 11. Důležité sdělení je, že zpráva Pentagonu o příčinách útoku zůstane tajná. Takže si pan generál může žvatlat co mu slina přinese na jazyk.

  OdpovědětVymazat
 12. Toto ať povídá pán generál holubům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak pozor, holubi nejsou žádní blbci :D

   Vymazat
 13. Já bych tomu rozuměl tak, že Pentagon možná nechtěl, ale někdo, kdo má k bojišti blíž, a má takové zastání, že jeho jméno musí zůstat utajeno, ten chtěl.
  PB

  OdpovědětVymazat