Reklama

pondělí 7. listopadu 2016

Podivná Hra M. Horáčka: Příznivec deště a miláček Vašáryové


Marek Řezanka
7. 11. 2016
Michal Horáček se pustil do předvolební kampaně. Učinil tak překvapivě brzy. V těchto dnech je ho pomalu nejvíce slyšet i vidět.
Co mimo jiné hlásá?: „Dostali jsme se do absurdní situace, kdy se Evropou valí statisíce lidí bez důvěryhodných dokumentů, a my nedokážeme nechat v české nemocnici pracovat kvalifikovaného lékaře z Kyjeva….. Je potřeba, aby tito lidé pochopili a ctili naše hodnoty, náš styl života, a zejména pak náš právní řád“ (Více viz seznam.cz). Současně ale Horáček tvrdí, že být odpůrcem migrace je jako být odpůrcem deště, což zřejmě znamená, že by podpořil kvóty a přijímal ty, o nichž tvrdí, že je nutné, aby přijali naše hodnoty. Jak to ale chce dokázat? Jaké nástroje k tomu využije?


On snad není populista?
Horáčka již podpořila nekritická podporovatelka imigrace, M. Vašáryová: „Moc ráda s panem Horáčkem diskutuji, protože je stále velmi zvědavý jako malý chlapec. A protože je to velmi vzdělaný člověk, klade i velmi zajímavé otázky. Nevím přesně, jak bych ho mohla podpořit přímo v kampani, ale samozřejmě, pokud budu moci udělat něco pro to, abychom vám my Slováci lépe rozuměli, velmi ráda to udělám.“ Paní Vašáryové slova M. Horáčka k migraci nevadí? Je zvláštní, že ve spojení s M. Horáčkem ji slovo populismus nenapadne. Docela by mě zajímalo, jak by reagovala, kdyby slova o pochopení našich hodnot vyslovil M. Zeman.

Podpora od Koláře

Na jednu stranu se Horáček evidentně snaží oslovit voliče migrací znepokojené, na stranu druhou je vynášen do nebes lidmi, kteří nekriticky imigraci podporují. Není snad toto samo o sobě simulakrem?

M. Horáčka podporuje i jeden z kandidátů tzv. Kroměřížské výzvy, P. Kolář, jednostranně antirusky zaujatý člověk (Více viz video.aktualne.cz), který fašismus na Ukrajině nevidí a neslyší: „Pokud se Michal Horáček stane prezidentem, bude mi ctí mu v tom, co snad umím, pomoci. Radou."

Na jaké volby to Horáček sází?

M. Horáček se zpočátku snažil od Kroměřížské výzvy distancovat. Nyní už se ani nesnaží. Proč?

Podíváme-li se na Horáčkovu kampaň z čistě racionálního hlediska, nedávala by smysl. Ve svých programových bodech se totiž povětšinou věnuje tématům, které nemá z pozice hlavy státu jak ovlivnit či tenduje k tzv. prázdnému populismu. Tedy, že se snaží hrát na strunu, u níž předpokládá u lidí odezvu, ale nenabízí jakýkoli recept, jak toho dosáhnout. Narážím zde na téma migrace.

Pokud by Michal Horáček počítal s volbami v lednu 2018, pak by nyní měl jednoduše ještě více přepálený start, než tomu bylo svého času u Jana Fischera. Netřeba zdůrazňovat, jak J. Fischer v minulých prezidentských volbách dopadl. Kandidovali-li by s ním ještě lidé jako J. Pospíšil či T. Halík, rozhodně by nemohl pomýšlet na to, že se protáhne do druhého kola, natož že by mohl zvítězit hned v kole prvním, což se nechal slyšet, že se pokusí.

M. Horáček nyní sází na to, že se může dostat na Hrad. Připomeňme si jeho starší rozhovor: „Sázení jsem se trochu profesionálně věnoval... Můžu se vsadit za předpokladu, že o předmětu sázky něco vím.“ (Viz davidhrbek.blog.).

Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč…
Filosofii M. Horáčka odkrývá následující pasáž: „…Důležitější ale je, že se v ní shrnuje filozofie hazardní hry. Já jsem vždy ochoten hájit etiku hráčského prostředí a v textu se říká: Svět nepatřil nikomu, kdo nebyl hráč. To je zásadní, hlavně pro náš národ, který nikdy žádná rizika nepřijímal, protože se vyhýbal zásadním rozhodnutím. Celou dobu jsme tu vyrůstali v nehráčském prostředí, proto byla celá naše společnost tak nevýkonná. Abychom skutečně někam spěli, potřebujeme tu mít mladší, hráčskou generaci, která bude mít své sny, za kterými si půjde, tedy bude umět formulovat názor, který zastává. A to je strašně těžká disciplína. Ale jiná cesta není. Já ze své hráčské zkušenosti vím, že když někdo hraje tak zvaně přizdi, čili že vůbec nesází, nebo sází tak opatrně, že to už ani sázka není, tak je to jediná cesta, jak prohrát. Všechno. A když vsadíte hodně, když hodně riskujete, tak samozřejmě můžete o hodně přijít. Ale jedině tímto způsobem lze také k něčemu dospět… Tajemství mého úspěchu je v tom, že jsem nikdy nic neuměl, jenom jsem včas uměl poznat, kdy na mě chce někdo zahrát trik. Tomu jsem se naučil…

Všimněme si, jak důsledně odlišuje Horáček hazard od sázení, s tím, že k hazardování se nehlásí:

„Většinou, a to je zdokumentované, když chtějí mazáci přilákat k sázce nováčky, nechají je první sázku vyhrát. To je pro mě hazard. Já bych přerazil svým dětem ruce. Tohle je hazard. Náhoda. Tam nehraje roli žádná racionální úvaha, v hazardu nejsou zhodnoceny vaše informace nebo vaše intuice, nic. Jen čekáte, jestli padne citrónek s třešničkou. Já se věnuju sázce. Zastávání nějakého názoru. Prostuduju si třeba, jak jednotliví koně zaběhli předchozí dostihy, zakalkuluju do své úvahy jejich rodokmeny, stav dráhy, džokeje a další obrovskou spoustu informací a utvořím si názor, který je kvalitní. Mám šanci proti méně kvalitnímu názoru lidí, kteří budou sázet. Měli ovšem stejné šance jako já, aby jejich názor byl hodnotný.

Chce to hodně riskovat…
S jakým scénářem tedy počítá sázkař a hazardní hráč Horáček, který ale o sobě tvrdí, že hazardérem není? Skoro to vypadá, že jeho kampaň necílí k lednu 2018, ale k 17. listopadu 2016. Pokud by se totiž podařilo nějak hrubě zdiskreditovat M. Zemana a vystavit mu KO, potom by se v podstatě opakovaly události po 17. listopadu 1989. M. Horáček by byl „mužem listopadu“, což by ho vyneslo na Hrad.

Jedině tak lze číst jeho stávající kampaň, kdy stahuje kalhoty několik mil před brodem – a kdy ho je ve všech médiích plno.

Na co nejspíš spoléhá? Že se sedmnáctého něco schruje – a odnese to naše hlava státu? 

Jak nebýt užitečným idiotem…

Jak tedy dát v takovémto scénáři M. Horáčkovi mat? Vidím jediný způsob. Nehrát s ním jeho hru. Nebýt figurkou v jeho hře. Bojkotovat snahy o eskalaci vášní.

Přitom už nyní je jasné, že může docházet k různým konfliktům: /zpravy.idnes.cz. Když se do ohně přilévá olej, není to dobré. Někteří demonstranti mohou být ozbrojeni – a jakmile se lidé do sebe pustí, tragédie může být na světě raz dva.

Udělejme vše pro to, aby takovéto scénáře nemohly nastat. M. Horáček se v podstatě odkecal. Stal se symbolem prázdného antizemanovství s tím, že nenabízí alternativu, jen líbivá, ničím nepodložená hesla. Nepřichází s nějakou vizí, není připraven postavit se elitám. Nedáme-li mu nyní příležitost nějakým neuváženým jednáním, je v řádných volbách v podstatě bez šance. Vystřílel totiž svou munici již nyní – a v cílové rovince – pokud cílovou rovinkou myslíme leden 2018 – by mu měl zákonitě dojít dech.

Mějme toto 17. listopadu na paměti – a chovejme se tak, abychom se nestali jeho „užitečnými idioty“.   

28 komentářů :

 1. Horáček nejspíš prezidentem bude - je takřka navlas podobný Gustávu Husákovi. Asi před dvěma dny jsem v TV zachytil nějaký rozhovor s ním, a on stál en face - obličejem přímo proti kameře. Až jsem se zděsil, jak je podobný Husákovi. Možná že je nějaká reinkarnace Husáka, i když ten táhl národ k východu, a Horáček ho táhne k západu.Husák byl bůhví za co v cele, a za pár let na to byl v čele. Tenhle plešatý exot ( Horáček) byl zase veksl, hazardní hráč, bohém, umělec, a bůhvíco všechno. Akorát zapomněl poznamenat, že Moskva nás nikdy nenutila za dotace vydrancovat a vyprodat průmysl těžký i lehký, těžbu uhlí a nerostů, zničit zemědělství, zdravotnictví a školství - zatímco západ nás k tomu donutil. A zadlužil na tvrdou lichvu.I dříve jsme byli orientováni na západ - do té doby, než nás sprostě zradil, strčil do chřtánu nacistům, a nechal z nás vytvořit protektorát Böhmen und Mören. Takže když dostal nacista na prdel od východu, je jen logické, že jsme se přiklonili k východu. Proč nikdo nepoloží Horáčkovi otázku, co si o tomhle myslí, a proč se mocí mermo musíme cpát do zadku západu - co takhle alespoň jednou v historii -zůstat sami sebou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. vážený pisateli,
   urážíte Husáka, když jej přirovnáváte k Horáčkovi! Jestli myslíte pouze vizuální podobnost, prosím, to záleží na hodnotiteli. Možná se nedají srovnat intelektem, to víte, 20 000 knih v Horáčkově knihovně a převážně komunistický tisk v Husákově knihovně, určitě něco znamená. Ale podstatné je napsáno níže!

   Husák byl fanatik, který z hloubi duše věřil v ideály komunismu! Praktiky, které tehdejší komunisté používali i proti němu samotnému, ho nezlomily v jeho "fanatismu"! Pocítil na vlastní kůži zvrhlost tehdejších komunistů, kteří ho drželi v Leopoldově celé ČTYŘI ROKY NA SAMOTCE!!!! A přesto se k nim vrátil a snažil se něco změnit! Jako president udělil NEJVÍCE milostí v celé historii republiky!

   Horáček mu nesahá ani k podrážkám jeho notně ošoupaných bot! Horáček vidí život jako hazardní hru a také podle toho jedná! Na rozdíl od Husáka nemá Horáček žádné ideály, snad jen ten, jak lehce a bezpracně s velkým osobním prospěchem proplouvat životem až do konce svých dnů!

   Smazat
  2. Vážený fanatiku, když neumíte číst, nebo nerozumíte čtenému, tak se přestaňte rozčilovat. Nikdo tady Husáka neuráží, ale faktem je, že je mu Horáček podobnej. S tím nic nenaděláte -je. Když Husáka vyzdvihli z Leopoldova, dostalo se mu všech politických poct, to rozhodně popřít nemůžete, a NIKDO - žádný slizoun - si nedovolil ho někde veřejně urážet, mávat nějakýma fanglema, házet vejce, a malovat ho na transparenty jako pohlavní úd. Za to by byl kriminál, a na dost dlouho! A podívejte se, co si dovolí dnes zasrané občanské hyeny, kterým se - nevím proč - přezdívá "lidi" k našemu prezidentovi! A co si dovolí zasraná media -viz Novinky - které snad denně sesmolí článek, jimž prezidenta předhazují přiblblému davu a psychopatům, kteří se slézají na diskuzích jak mouchy na hnůj, a prezidentovi oplzle a perverzně nadávají - A NIC! Tenhle režim pod rouškou "demokracie" nemá ani potřebnou represi, aby těmhle zhovadilostem učinil navždy přítrž. Prezident a věčně rozhádaná vláda, která nemá vážnost - je na co? Na hovno, vážený, na hovno. Proto si tu zmetci, zmrdi a hajzlové dělaj co chtěj a jak chtěj, řádí tady neziskovky, podvodníci, šmejdi, zloději, vrazi - úplně klíďo píďo. Možná že se na soudní procesy svým způsobem i těší, alespoň je to vyvede asi z nudy a beznaděje, takže my občané se musíme bát vystrčit pomalu nos z baráku, abychom nenarazili nějakého magora s nožem. To zde za Husáka nebylo, protože jak prezident, tak i vláda, měla u občanů vážnost a respekt.Horáček nesahá vůbec nikam, ani kdokoliv z těch šmejdů, kteří stojí za zkázou společnosti z roku 1989 - viz Havel, Ruml, disidentská smečka, další a další. Ale neudělali jsme s tím nic. Kdyby smečka vynesla na Hrad Horáčka - uděláte co? Já vím a chápu - budete tady psát. Nasraně. Ale to bude taky všechno.

   Smazat
 2. Vsadil bych na to, že je pan Horáček neužitečná nula.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád je to lepší než zlá, mstivá, zákeřná,opilá a prolhaná nula Zeman.

   Smazat
  2. Kdyby Zeman byl nula, tak by praglkafilernikům nepraskaly všecky žilky kdykoliv se objeví na veřejnosti:))) Zeman na rozdíl od nich navíc umí chlastat - co by tyhle havlidní kreatury spolehlivě skolilo do rakve jemu způsobí jen drobnou virózu s mírným kymácením! Zlo je též relativní - páč co je zlé pro tuhle rasozrádnou xenofilní buzerantskou svoloč je dobrem pro zbytek národa. Zbývá jen ta mstivost - na tu bacha! Je u Zemana spojena se sloní pamětí a naivitou! Zeman snadno nalítne různým sračům, ale když je pak odhalí - běda jim! Lépe pro ně zabijí-li se sami a hned ... tak se chlapče někde pohlédni po nějaké bytelnější prádelní šňůře. Kolik vážíš?

   Smazat
  3. V jestli je v tvém žebříčku nula, tak mi řekni ty studenský hovado, kolik je míst v záporné oblasti to tvoje.

   Smazat
  4. Nula - jsi napsal o našem prezidentovi ty magore 16.11? Dokonce zákeřná? Opilá? Prolhaná? Co si to dovoluješ ty šmejde? Už za ty sprostý veřejný urážky bys za normálních okolností měl viset hlavou dolů s vyříznutým jazykem. A jestli je prezident nula, pořád je to o hodně víc než ty, ty smradlavý hovno. Neslétávají se na tebe v létě masařky? To bych se divil, protože ty se na hnůj slétávají.

   Smazat
 3. Vašáriová?
  Ta by měla zpytovat svědomí proto,že jako Slovenka neozřejmila své informace v roce 1992 získané v pozici velvyslankyně ČSFR ve Vídni, zejména kdo ze zahraničí na rozdělení společné republiky tlačil a kolik peněz bylo použito, kdo uplacen, aby vznikly dvě republiky miniaturní.
  HEREČKO, PROMLUV!


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mám rodinu na Slovensku, tam ji lidé neznášeji. Jako kandidátka na prezidenta skončila až na třetím místě ! Pokud bude radit Horáčkovi, jedině dobře.

   Smazat
 4. Horáček prostě lže na lékaře od pryč i z Ukrajiny ať se jede podívat do táborské nemocnice, osel.

  OdpovědětSmazat
 5. Vím kdo to je Horáček, ale kdo je to Řezanka? Nebo snad jen "vtipný" pseudonym?Podle hesla, kdo si nekopne do MH,není čech? Téměř každý slušný člověk by na hradě byl lepší než starý, nemocný,mstivý a nenávistný sinofil Zeman.Kdyby se někdo podrobně rozepsal o jeho chybách a podrazech,vydalo by to na tlustou knihu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pana Řezanku neznáš proto, že slušní lidé s vámi, gaunery, nemají a nechtějí mít nic společného. To, co jsi vyflusnul je právě všechno v tobě a tobě vlastní a byla by z toho nejen tlustá kniha, ale jsou jich už plné knihovny. Sázkař by ti mohl vyprávět, má jich doma 20000.

   Smazat
  2. Řezanku neznáš, ale ja vím kdo jsi ty. Jsi ubohý, hloupý proamerický hovado.

   Smazat
 6. Horáček (nikdy nespolupracující s StB), obrázek lidské blbosti milka Vašáriová a od pohledu hnusná filcka Kolář, no to je minipanoptikum k pohledání. Horáčku, Horáčku....

  OdpovědětSmazat
 7. Vašáriové mají doma asi plné zuby. Tak jí pustili rozšiřovat dobroserství do Čech.
  Od slov k činům. Vašáriové ani Horáčkovi přece nikdo nebrání, aby si domů nastěhovali nějakou tu famílii migrantů a přesvědčili národ, že se dají převychovat. Jak se říká, příklady táhnou. Konec konců, na rozdíl od značné části řadových spoluobčanů si to můžou i dovolit.

  OdpovědětSmazat
 8. Když udělám krátkou bilanci možných kandidátů, Horáček, Kolář, Pospíšil, ... Myslím, že Zeman i jeho příznivci mohou být zatím v klidu.

  OdpovědětSmazat
 9. Vašáryová dělá všechno, aby zničila v České republice svoji uměleckou pověst. Co by na to asi řekla, kdyby nějaký český herec se dal do tandému se slovenským prezidentským kandidátem a chystal se napravit poměry na Slovensku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádnou namněla, Nehrála jen zobrazovala kurvu,kterou ve skutečnosti byla a je.

   Smazat
  2. Táto Vašáryová sa vola Magda. Má staršiu sestru Emíliu, ktorá je tiež herečkou, ale o level vyššie. Hrala napr. v čs. filme Majster kat dcéru rybára. A do politiky sa vôbec nepletie ako tá Magda. Obe herečky sú Bratislavčanky. Emília je to múdrejšia, nie je také trdlo.
   Bratislavčan

   Smazat
  3. Dobrá připomínka

   Smazat
 10. Tady jde o něco jiného,čím bude víc kandidátů na prezidenta v prvém kole,tak bude stačit na postup oběma kandidátům,několik tisíc hlasů a to špatně.Navrhuji,aby bylo nejvíc kandidátů a to pět.Jasně to vidíme u voleb,že straně stačí 20% přítomných voličů a rozhoduje o mnohém.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trefils hlavičkou na hřebíček. Právě o to jde - aby do druhého kola postoupili dva tvrdí náckové, kteří by bez Horáčků neměli šanci. USA udělají všechno pro to, aby vyhrála jejich loutka.

   Smazat
 11. Horáček si zaslouží jediné - nemluvit o něm, nevšímat si ho. Pro normální lidi je to (Slováci mají pěkné slovo) niktoš.

  OdpovědětSmazat
 12. ceskeho kisku nechceme vitace a usa vlezdozadku ted jsme tam malo tak pan horacek chce byt az tlustem streve

  OdpovědětSmazat
 13. Tak nam pana HAZARDACKA pekne predstavila jista Vasaryova. "Moc rada s p. Hazardackem diskutuji /snad lepsi delat neco uzitecneho /. Je stale Zvedavy jako maly CHLAPEC. Klade velmi zajimave otazky. /Muzeme ty otazky my take posoudit ?/asi ne/. Jejich zajimavost , tu malochlapeckou zajimavost ,ale hlavne tu CHYTROST.
  Hazardnim hracem jest p. Hazardacek. A co ze o tom p.H vsechno vi? Muze sdelit nam. ? Nebo nikoliv. Nemuze. Jsme nehraci , nehazarderi a tim i blbci. Pro mladou generaci jest hazardovani to nejdulezitejsi. Co krok , to HAZARD. A POKROK !! Produkuje novacky totiz. Himmel Hergot.
  Na kalkulaci /dava tipy na dostihy p. Vasaryove tez, nebo si je nechava pro sebe?/ Dle sebechvaly a chvaly pozehnane Vasaryovou muzeme usoudit pozitivne.
  A kone behaji i s rodokmeny a s klise citronovyvh tresnicek ovsem hlupak ma nevyodu v v mene kvalitnim nazoru na vec a prohrava suverenne ve srovnani s notorickym Hazarderem. Ovsem. /Caramba, kde jsou me pistole ?/ A uz vyhasly.
  Spina kolem venezuelskeho presidenta Madura /obdobne jako u nas/ kdy spodina za odmenu krici hystericky a domaha se referenda proti plnopravne zvolenemu presidentu. Plne podporovana z USA , ti potrebuji venezuelskou naftu uloupit. Nedostava se v USA....
  Bude tato sprosta taktika pouzita i v CR.

  OdpovědětSmazat
 14. Horáček - to je ta morální veličina,co opustila svou manželku kvůli mnohem mladší ženě.A takovéhle amorální hovado,vekslák a nýmand nám chce dělat prezidenta.Nasrat Horáčku a vem si sebou do prdele i tru kundu Vašáryovou.Nikdo kromě pražské kavárny Vás za prezidenta NECHCE!!!'!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo bude volit tuhle kreaturu,ať si zrovna nasere na hlavu...

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.