Reklama

pátek 4. listopadu 2016

Podivné chování nejvyšších ústavních činitelů


Stanislav A. Hošek
4. 11. 2016
Na svátek Všech svatých se uskutečnilo setkání všech nejvyšších ústavních činitelů naší země, údajně prý proto, aby projednali problémy zahraniční politiky naší vlasti, které oni považují za důležité. Snad aby jejich porada byla alespoň trochu konkrétní, tak svůj sbor nejvyšších doplnili o ministry zahraničí a obrany. Podle otázek, které probírali, by podle mého názoru bylo potřebnější, aby si vyslechli spíše šéfy zpravodajských služeb. Jenže ono to vypadá, že jenom potřebovali někoho, kdo by zformuloval závěrečný dokument zde.


Hovořili o tolika problémech, že ani z nich jeden nemohli být schopni probrat na potřebné úrovni, nadtož podrobně. Již tento fakt naznačuje, že smyslem setkání bylo něco naprosto jiného, než probrat několik věcných záležitostí z mezinárodní politiky současné politické moci ČR. Podle toho také vypadá i závěrečné prohlášení, které bylo pro veřejnost vydáno a připomíná spíše jakýsi nepovedený plagiát papežského „Urbi et Orbi“.

Dovoluji si hned na úvod tvrdit, že jsem ještě nikdy nečetl zbytečnější text z dílny současných nejvyšších ústavních činitelů. Píši to v úvodu proto, že dále své tvrzení hodlám podpořit několika argumenty, ale především proto, že na skutečný závěr chci prezentovat svůj názor o motivaci prohlášení „čtyřky“, což považuji za důležitější, než text samotný.

Čtveřice se snaží veřejnost země utvrdit o tom, že, cituji: „V otázce hledání východisek z tzv. migrační krize panuje shoda ústavních činitelů na tom, že je nutné prosazovat v EU komplexní přístup kombinující kroky zaměřené na řešení příčin současné migrační vlny směřující do Evropy spolu s posílením ochrany vnějších hranic EU“. Konec citace. V mých očích je v prvé řadě zarážející, že čtyři, byť nejvyšší ústavní činitelé, tvrdí něco za všechny ústavní činitele, jichž je na tři stovky. Hlavně mi ale vadí, že bohapustě lžou, protože za celou dobu trvání migrační krize naši ústavní činitelé na její průběh, řešení, ba na postupy EU nevykazovali žádnou názorovou shodu.

Hned v druhém odstavci uvedeného dokumentu naše čtveřice mimo jiné diktuje EU, co ve věci migrační politiky musí udělat, cituji: „EU však musí posílit ochranu svých vnějších hranic včetně posílení kapacity Frontexu a své schopnosti krizového managementu pro zvládání krizí ve svém okolí“. Konec citace. S vědomím toho, jak účinně dokáží tito reprezentanti státu prosadit své názory na domácí scéně, je jejich nátlak na „velení“ EU, ba i NATO spíše směšný, než smysluplný.

V následujícím odstavci se dokonce vyjadřují k vnitřním záležitostem jiné země, což je už úplný nonsens. Pochybuji, že by byli nadšeni, kdyby třeba ústavní činitelé zmiňovaného Turecka, se vyjadřovali k situaci v našem státě.

Mne osobně nejvíce oslovil odstavec o Rusku. Především pak věta, cituji: „Nelze přehlížet flagrantní porušení mezinárodních norem a závazků, jakým byla anexe Krymu a zapojení do konfliktu na východě Ukrajiny ze strany Ruské federace“. Konec citace. V prvé řadě si nepamatuji, že by se kterákoliv nejvyšší čtyřka naší země někdy sešla a odsoudila až tisícinásobné „flagrantní“ porušování mezinárodního práva ze strany jakéhokoliv jiného člena mezinárodního společenství. Dělá-li to současná čtveřice, pak tím dává jednoznačně najevo souhlas s nepřátelskými metodami mezinárodních institucí vůči Rusku. Což v mých očích znamená, že naši zem staví do řad eventuálních válečných nepřátel Ruska. Což mne poněkud děsí.

Za absolutně zbytečné pak považuji vyjádření k brexitu. Naše zemička je co do počtu obyvatel poněkud přerostlou čínskou vesnicí a i v rámci EU vedle kolosů jako je Británie, Francie, Německo, či Itálie, nebo Španělsko, naprosto nezpozorovatelná, jak placatý kámen, takže hlas naší čtveřice je něco jako štěkání psů na karavanu, jak se obrazně říká. Měli bychom konečně všichni pochopit své místo v celcích a chovat se pokorně podle toho. Řečeno tvrdě a nekompromisně, měli jsme si svá členství v nadnárodních institucích dobře promyslet, než jsme do nich vstoupili.

Sečteno a podtrženo, mám dost důvodů si myslet, že prohlášení nejvyšší ústavní čtveřice z prvního listopadu letošního roku je falešnou vlajkou. Pravý důvod je naprosto jiný. V prvé řadě jde o pokus zbavit sami sebe pachuti z poněkud zbrkle vydaného prohlášení stejné čtveřice, k návštěvě dalajlámy v ČR.

Podle mého vidění jde dokonce hlavně, ne-li jenom, o vyjádření reálného stavu vztahů současné politické moci vůči gangu pražské intelektuálské luzy, která celých dvacet pět let bojuje o dominantní postavení v celé naší společnosti. Zmíněná garda totiž za pomocí některých vlivných příslušníků lumpeninteligence, dokonce snad i zahraniční, nejen doslova seřvala naše nejvyšší ústavní činitele za celkový postoj k Číně, ale celého incidentu skvěle využívá už i v boji o moc, čti o významná koryta dokonce až ve sféře nejvyšších ústavních činitelů.

Za třetí v nebývalé aktivitě na obou stranách barikády našich politických person cítím zápach příprav střelného prachu k blížícímu se výročí poslední změny celého politického režimu u nás.

Pokud se nemýlím i jenom v jednom bodu svého tvrzení o skutečných motivech prohlášení nejvyšší čtyřky, pak je stav politického klíma v naší zemi doslova katastrofální a hrozí výbuchem.

17 komentářů :

 1. Ano , asi hrozí výbuch , spolecenske klima hrozne , díky premiérovi a vládě, zaprodanym politikum , kteří nás zaprodali US a Němcům ! KDU CSL, prominte , svinacka strana vlastizradcu , ktera spunktovala puč na prezidenta, chce ho svrhnout a zloději restituci se nestíti ničeho ! Krysa Belobradek , Herman, Jurecka , Halik , Gazdik....... a další svine ! Pokud někdo připravuje spiknuti a puč na prezidenta - Herman , Belobradek , Gazdik, tak má konat premiér a vykopat je z vlády ! Takže , republice timto neškodí jen tyto krysy , ale vlastně i ten, debil Sobotka ! Kdo má ještě v teto republice mandát odvolat, vládu ? Poslanecka sněmovna a nebo ještě někdo ? Přece v tomhle chaozu a bezpravi nemůže ještě 1.5 roku republika existovat ??!! Je to hnus , hnus, hnus !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jóóó kamaráde máš sice pravdu, ale tvůj hlas nikdo neslyší. Sobotka nemůže proradného Bělobrádka i s tou jeho celou partou z vlády vykopat, protože to už by pak byla menšinová vláda a ta by okamžitě byla svržena opozicí. Bohužel to vypadá dnes tak, že to budeme muset ještě toho 1,5 roku vydržet s těmi co tam jsou, protože Sobotka je měkota a příliš velký slušňák a do stolu nepraští, aby si ve vládě zjednal pořádek.

   Smazat
  2. Sobotěnka idě, čo je po ní, je po ní. Cesta zarúbaná ... atd.

   Smazat
  3. Všude plné huby liberalismu a skutečnost? Mohl by zkusit některej ministr jednání s Ruskem o hospodářské spolupráci, mebo některej generál se Šojgu o válečné situaci a pak bysme se všichni mohli jenom demokraticky divit, co by se stalo......

   Smazat
 2. 1. Kdyby premiér měl respekt sněmovny a senátu, bylo by logické, kdyby donutil Bělobrádka k odvolání ministrů Hermanna a Jurečky z důvodů poškození vlády a republiky s tím, aby navrhl nové kandidáty na posty ministerstev. Jenomže současná situace nahrává tomu, že to Bělobrádek odmítne a Babiš Bělobrádka podrží. Tím by postavil koaliční patnery proti sobě.
  2. Namísto toho oznámí, že vymění sám ve své straně některé ministry. Teď nevím, jestli je to gesto, že jde příkladem ostatním koaličním partnerům, aby učinilo totéž, zvláště Bělobrádek - nebo chce do některých rezortů razantnější ministry a tím posílit svůj vliv ve vládě proti koaličním partnerům.
  3. Koaliční partneři v čele s Babišem a Bělobrádkem již prohlásili, že oni ministry měnit nebudou.
  4. Někde jsem se dočetla, že ANO a KDU ČSL dokonce uvažují o tom, kdyby koalici shodili, že by při ustavování nové vlády vynechali ČSSD úplně. Babiš by se dočkal premiérského křesla? Nebo bychom do voleb měli úřednickou vládu?
  5.Možná, že ten dokument vydali 4 nejvyšší ústavní činitelé – členové ČSSD právě proto, že nějaký podraz ze strany koaličních partnerů očekávají, a to v souvislosti s blížícím se výročním datem 17. listopadu.
  6. Protože si myslím, že celá inscenace se zahraničními režizéry je velmi pečlivě připravena a graduje postupně, je možné, že k vyvolání ještě silnějších emocí, může do 17. listopadu nastat situace dle bodu 4.
  7. Prezidenta voleného přímou volbou nemohou sesadit, tak to zkusí přes změny ve vládě tak, aby mohly být provedeny změny v ústavě, a to jakékoliv: zrušit post prezidenta úplně nebo se vrátit ke starému způsobu volby prezidenta, aby loutkohra mohla zdárně pokračovat a nasměrovat nás na jůesej napevno a na věčné časy.
  To je podle mého názoru jediné vysvětlení proč byl tento dokument vytvořen (viz bod 5.)
  V.H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K bodu 7.
   Na věčné časy už tady jednou bylo sa stačilo. Pokud by to mělo být znovu a zase více jak 40 let, tak děkuji raději ne. Tentokrát by ten převrat byl asi divočejší jak v 89-tém roce, lidi se už něco málo naučili a je tu další mladá generace, která to "Se Sovětským svazem na věčné časy a ne jinak" nepznala.

   Smazat
  2. 22:07 Vidím to stejně. Sobotka, místo aby jednoznačně odsoudil Hermanovo vědomé porušení mezivládní dohody s Čínou z roku 2014, tak předvádí piruety, aby "nedráždil" lidovce a opozici. Jednání vlády i ve vztahu k Rusku, mi připomíná scénu ze Švejka, kde rozkazy šíleného generála končily: "další podrobnosti najdete v denním tisku." Tak i naše vláda se řídí více tím, co je v denním tisku, než obsahem dohod, slušností a skutečnými fakty. O zdravém rozumu a citu pro spravedlnost ani nemluvě.

   Smazat
  3. Sobotka: pletichář a mistr kompromisu at absurdum. Od něj nikdy nemůže vzejít žádné jednoznačné rozhodnutí. Člověk s charmismatem náhlé střevní příhody.

   Smazat
  4. Reálně hrozí, že příštím předsedou české vlády bude slovenský oligarcha s temnou komunistickou minulostí své rodiny i své vlastní, který se zmocnil velké části českého národního majetku, nestačí mu to, tak rozšířil své podnikání do politiky a chce v ČR ovládat či kontrolovat všechno. Lidovcům se zalíbilo ve vládě, tak se jako vždy spojí s kýmkoli a Gazdík se starosty (kolika starosty?) se tam také bude chtít vecpat. Je tedy třeba zostuzovat a oslabit sociální demokracii i jejího předsedu, která se mu jediná může postavit.

   Smazat
  5. Sobotka je kunda měl raději zůstat v Brně na magistrátu kde dřív vybíral poplatky za psy. Všimnite si často se vybírá za premiéra měkký člověk bez zkušeností,protože si ostatní myslí,že bude ohebný.Ono to však ale vede do prdele. To vidíte na současném předsedovi.Však víte co udělal při sestavování vlády práskač z vnitra. A sobotka je taková kunda ,že si z něj udělá ministra,místo toho aby ho šupl někam níž. Z tohoto důvodu je Sobotka měkkýš nevhodný pro vedení vlády.

   Smazat
 3. je treba vetsinove volit spojit se vsichni normalni obcane SPD

  OdpovědětSmazat
 4. Bude to ještě zajímavé,spíš deprimující.
  Sobotka nemůže odvolat ministra od koaličního partnera,pokud s tím nebude souhlasit koaliční partner.Pokud odvolá jenom ministři z ČSSD,tak vlastně jen vyhoví koaličním partnerům.Jak víme,Babiš chce každopádně hlavu Němečka,možná i Mládka.Takže souhlasím s těmi co tvrdí,že se Sobotka zapletl do svých sítí a bude čekat kdo ho vysvobodí.

  OdpovědětSmazat
 5. prosty lid složeny z plebsu na každe takove prohlašeni a to i historicky za jakehokoliv režimu jenž proběhl timto udolim lapku tak nějak po bolševicku sere i přestože určitě vyšlo v každem platku viz tře ehe a aha a čete to masti každych deset minut znovu a znouvu snažice se marně předhonit geblse

  OdpovědětSmazat
 6. No - vzhledem k tomu, že media jsou o všem informována dopředu a možná i po pravdě, není situace nijak vážná. Publicistika slouží k oblbování lidí a aby byli udržováni permanentně v nasranosti a strachu. Kdyby o něco šlo, myslíte si, že by do článků skákaly ty přiblblé reklamy, političtí bulváři že by psali ty slinty, které píšou, a obecně sprostí a bezcharakterní bulváři že by psali o modelkách, prdelkách, celebritách a rozkrocích? To sotva. Představuji si úplně jinou mediální scenérii, kdyby opravdu šlo do tuhého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:16 Jenže novináři budou psát jinak, jedině když "půjde do tuhého" jim. Dokud mají pocit, že jim osobně nic nehrozí, tak budou hlásat jen to, co si jejich páníček objedná. Ať už je tím páníčkem kdokoliv.

   Smazat
  2. Vracím se k vlastnímu článku: Domnívám se, že nelze nikomu a tedy ani ústavním činitelům upírat právo, aby se vyjádřili k problémům nejen domácím, ale i zahraničním. Nerozhoduje, zda je vezme NATO, EU či kdokoliv jiný na vědomí. Podepsali a je to tedy jejich jménem, nikoliv jménem někoho jiného, nebo anonyma. Nemusíme samozřejmě souhlasit s věcným hodnocením problémů - já sám mám jiné názory na ruský Krym - kdo vlastně a kdy ho anektoval a také kdo záměrně hatí Minské dohody - a není v hodnocení citován, kdo přivedl svojí agresí svět na pokraj války, kdo cvičí a vyzbrojuje a v čí neprospěch teroristy, kdo vyrábí migranty a posílá je jako kolonisty do Evropy atd. Lze tedy zprávě hlavně vyčíst, které problémy obešla a pominula. A to je samozřejmě zradou občanů a pravdy. Vím, že rada - nevolte je - je marná, neb lidská paměť je v těchto věcech a pod vlivem propagandy velmi krátká.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.