Reklama

.

.

pátek 25. listopadu 2016

Podporuje Egypt vojensky Sýrii? Prezident Sísí je jasně na straně Bašára Asada


Egypt údajně vyslal svá vojska na pomoc Damašku a egyptští piloti se již dokonce mají nacházet v syrském Hamá, informuje list Assafir. Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí rovněž veřejně vyjádřil podporu v boji s terorismem svému syrskému kolegovi Bašáru Asadovi. 


V rozhovoru pro portugalskou televizi RTP egyptský prezident Sísí označil syrskou vládu jako nejdůslednější v boji s teroristy v Sýrii i v otázce obnovení stability v zemi rozvrácené válkou.

Na dotaz, zda Egypt vyšle mírové jednotky do Sýrie v případě, že bude v zemi zahájen proces urovnání konfliktu, egyptský prezident odpověděl, že je třeba se v prvé řadě spoléhat na „odpovědnost (syrské) národní armády“. Avšak současně podotkl, že jeho prioritou je „podpora národní armády“ Sýrie.

Zdroj: BMPD

6 komentářů :

 1. Ty země k sobě mají již tradičně blízko. Dnes je již nespojuje jen existence (rozpínavého) Izraele, čelí i dalším výzvám, pro něž je spojenectví tou nejlepší odpovědí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V letech 1958-1961 dokonce Egypt a Sýrie tvořili jeden federativní celek tzv. "Sjednocenou arabskou republiku",čili SAR....Kdyby jim to tenkrát vydrželo,asi by byl dnes Střední východ úplně jiný....

   Vymazat
 2. Egyptská vláda Sísího se chová obezřetně, aniž by ovšem tajila, ke komu má přirozeně nejblíže. Ve vzduchu stále rezonuje někdejší arabská aliance až federace Sýrie, Egypta a Iráku. Po vyčištění syrského a iráckého území od islamistů všeho druhu vznikne prostor pro otevřené spojenectví na základě převážně sekulární syrské pozice k oslabení náboženských antagonismů.

  OdpovědětVymazat
 3. Systém politických stran, jak jsme je znali, už dnes neexistuje. Dnes tu nastoupil neomarxismus, který prakticky vyznávají téměř všechny politické strany napříč politickým spektrem. Dnes tu máme socialistickou Evropu se svými šílenými projekty genderové politiky, inkluze, příkazů, zákazů, předpisů, poplatků, dotací, neziskovek rozvracejících tradiční hodnoty apod. Nová levice už neútočí na továrníka, aby mu sebrala továrnu, naopak ten továrník taky často bere dotaci a vláda nové levice mu docela vyhovuje. Neomarxisté útočí na národy, rodiny, klasické vzdělávání. Proto oni tak jásají, když přijde milion migrantů do Evropy. Proto vepsali svou lásku k EU i do školského zákona, proto milují všechny nadnárodní organizace, které by něco řešily nejlépe v galaktickém měřítku. Proto milují norský Barnevernet, protože ta organizace je nadřazena biologickým rodičům, a proto by byli rádi, kdyby ve školách nebyl tlak na vzdělání, ale kdyby školy byly víc socializační centrum, kde jsou všichni pomíchaní. A pro tuto svou představu bez skrupulí obětují děti s mentálním handicapem, zničí speciálky. A co je pro novou levici typické, vždycky je to mazaně propojené s určitým byznysem. A to všechno se dnes objevuje nejen u socialistů, zelených a u komunistů, ale i u TOP09 či lidovců, kteří se naoko řadí spíše k pravici. Proti těmto neomarxistům tu stojí klasická konzervativní pravice, která na tento stav není připravena. Protože názory pana Robejška znám, přeji mu hodně úspěchů. Nakonec včera o něm hovořil i Václav Klaus na ČT.
  Tento rozhovor byl velice výživný a ČT to jen tak nerozdejchá. Klaus tam mimo jiné řekl, že se na ČT lže a lže - viz článek:
  Brutální sólo Václava Klause v ČT: Na Staromáku chtěli 28. října vyvolat konflikt. Brady nikoho nezajímal. A v tom pořadu ČT lžou, lžou a permanentě lžou
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Brutalni-solo-Vaclava-Klause-v-CT-Na-Staromaku-chteli-28-rijna-vyvolat-konflikt-Brady-nikoho-nezajimal-A-v-tom-poradu-CT-lzou-lzou-a-permanente-lzou-464250

  OdpovědětVymazat
 4. Egypt rozhodně má na to sehrát do budoucna opět vyvažující roli. Chytré je, že Sisi má výborné vztahy s Putinem, stejně jako Trumpem...Jen ekonomicky ho nesmírně poškodilo arabské jaro. A to Sisi Obamovi a jeho podpoře Muslimskému bratrstvu nikdy neodpustí...

  OdpovědětVymazat