Reklama

úterý 15. listopadu 2016

Porážka médií?


Marek Řezanka
15. 11. 2016     
V souvislosti se zvolením D. Trumpa prezidentem mnohdy slyšíme, že je to prý jasný důkaz o úpadku vlivu médií, která často na Trumpa útočila a šířila „zaručenou zprávu“ o jasné výhře Clintonové. Je tomu ale skutečně tak?


Měli bychom si uvědomit jednu věc. Prezidentská volba byla médii smrštěna právě na souboj těchto dvou politiků – tedy Trumpa a Clintonové.

O post hlavy státu se ale v USA ucházeli ještě další kandidáti.

Osobně bych zmínil především Jill Steinovou, nominovanou Stranou zelených. Jedná se o aktivistku a doktorku, která dlouhodobě kritizovala politiku Baracka Obamy a poukazovala na zadlužování země. Usilovala o snižování výdajů na vojenské účely, ukončení válek v zahraničí, větší kontrolu finančních toků či o zachování sociální péče a vyšších standardů v potravinářství.

Ano, o této kandidátce bychom mohli hovořit jako o představitelce levice. Kdyby platilo, že vliv médií v USA skončil, měla by mít šanci být zvolena. Realita je ovšem jiná. Mnoho občanů USA o ní ani neslyšelo – a netušilo, že ji mohou volit. Donald Trump byl sice v médiích líčen většinou negativně – ale byl stále lidem na očích. Vědělo se o něm. O Jill Steinové se nevědělo pomalu ani to, že existuje, natož, co chce prosadit. Neměla za sebou média ani žoky peněz.

Na tento fakt si vzpomeňme vždy, když někdo bude volby v USA prezentovat jako porážku médií. Jistě, částečnou porážku média utrpěla, protože jejich favoritka prohrála. Ale celkově jsou stále mocná – až příliš.

Pro ty, kdo tvrdí, že selhali jak ti, kdo podporovali paní Cliuntonovou, tak ti, kdo se přikláněli k panu Trumpovi s tím, že levice měla podpořit paní Steinovou, mám jednoduchý vzkaz. Pokud by voliči znechucení Clintonovou a všichni ti, pro něž tato „dáma“ byla z různých důvodů nepřijatelná, svůj hlas dali pani Steinové, pomohli by k prezidentství paradoxně paní Clintonové. Nebylo totiž myslitelné, aby paní Steinová vyhrála. Ne za oné mediální konstelace, o níž se zmiňuji výše. Jediné, k čemu mohla posloužit, bylo odčerpání hlasů panu Trumpovi. To by ale ani nevedlo k nižším nákladům na vojenské účely, ani k pádu TTIP – natož k zastavení válek a tvorby rozvrácených zemí.

Teprve čas ukáže, jaké důsledky pro USA a jaké pro svět bude mít zvolení D. Trumpa (a současně nezvolení H. Clintonové). Neradujme se však, že by mainstreamová média byla poražena. Žijeme v systému, kde skutečná alternativa nemá šanci se prosadit. Pokud se již někdo s puncem alternativy dostane před světla kamer, je to svým způsobem podezřelé. A jediné, co nám často z podobných nadějí zůstává, jsou neskonalé zoufalství a totální frustrace.

69 komentářů :

 1. Rudy Giuliani, (pravdepodobne pristi Attorney General)
  hodi ty clintonske (Hillary a Bill) PRDELE do vezeni.

  To jsou dnesni officialni titulky nejlepsich komentatoru v Americe.

  (Zde prohlasuji, ze miluji americkou anglictinu. T.j. nevystiznejsi jazyk na svete.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale dost primitivní! To není kritika - má to svoje plusy! Viz ta výstižnost. Ale zase mnoho věcí nedokáže vyjádřit vůbec nebo nepřesně, má mnoho interpretací jednoho slova atd. Bádal jsem proč je angličtina (obecně, nemyslím speciálně americká) tak chudoslovná a proč se jinak čte než píše. Je to v jejím původu. Šlo o to, že po pádu Británie 1066 se stala jazykem dvora francouzština. A jak se Anglosasíci snažili mluvit tím jazykem a nešlo jim to, museli plno slov nahradit a jiná zkomolit. Tak se vyprofiloval jazyk mající asi 40 tisícovou slovní zásobu, což je polovic oproti slovně bohatý češtině, ale jen třetina němčiny! Na ty se nehrabeme ani my .,..

   Smazat
  2. 8:27- když odečtete jejich příšerná složená slova, nebude ten poměr až tak zlý.

   Smazat
  3. Re 8:27:
   Pokud se vám zdá jazyk obnášející ca. 100 tis. výrazů chudým, pak lze souhlasit. Pravda, že anglo-sasské jazyky nemají slovesné vidy, (téměř) neznají skloňování, mají však větší smysl pro souslednost časovou ... Nám snad dělá problém to (vele)množství významů složenin.
   A co nemohu vůbec skousnout, je to, jak angličtina zachází s latinskými či řeckými výrazy. To už není neúcta či nevzdělanost, to je hulvátství.
   ---
   p.s. Leč francouzština je jiné kafe! Je nejen libozvučným vyjadřovacím prostředkem, ale mnohem jemnějším. Ne nadarmo byla dlouho i diplomatickým jazykem.

   Smazat
  4. no němci si musí vypomáhat těmi hroznými slovními složeninami ny 50 a více písmen. Pochopit pak významově takové slovo dá zabrat. Dejte mi pokoj s němčinou tvrdou a panovačnou . Náš jazyk a vůbec jazyky slovanské jsou ve vyjadřování nejdokonalejší ale musí se ovládat i rodilým mluvčím, což se bohužel poslední dobou neděje. Jazyk je zprzněn anglikanizmy

   Smazat
  5. 8:58 - je to tak, no - složeniny a navíc krajoviny! Třeba jen ta sobota - Sonabend (severní podoba) i Samstag (na jihu).

   Smazat
  6. V žádném případě! Angličtina je jen jedna! Ta americká je zprzněná.

   Smazat
  7. Jo a pak Rudy hodi radar do CR.

   https://cz.sputniknews.com/nazory/201611154128930-radar-vraceni-Cesko/

   Smazat
  8. Kdo ma zkusenosti se zapadem, hlavne Anglosaskymi a Germanskymi "Demokraty" , tak vi ,ze kdyz jde po jejich a vsichni poslouchaji jako hodinky , tak jsou mili , slusni zkratka Gentlemouni.
   Ale beda 3x beda ! A vidite to prave ted, Kdy Fasisti odhodili svoje DEMOKRATICKE MASKY !! Dobre se divejte a brante se a sve narody !! Chteji novy rok 1933 a dalsiho Hitlera do cela. Ten taky rval ze je demokrat..

   Smazat
 2. Vsem kdo pozoroval volby je jasne koho predstavovala Hillary , ci mela predstavovat. ALe koho predstavoval Trump do dnes nechapu, protoze na pocatku voleb jak jsem videl , nevedel vubec kdo je Ted Cruz , jeho druhy nejsilnejsi konkurent, ale absolutne nic. A pak ,kazdy kdo vi neco o businessu v USA vi , ze pokud clovek se chce pohybovat v realitach jako Trump , musi mit silne politicke styky, jinak ho nenechaji stavet. Tak kdo je Trump , kdo stoji za nim od prvniho dne voleb je zahada zahad a vysvetleni k vsemu co prijde. K mediim se necha rici , ze dostal nejlepsi pristup k FOX-news plus asi nejlepsi komentatory. Proc nedostal pristup k CNN ci ABC. Zajiste, pristup k mediim je absolutne kriticky pro volby, neverim ze se zmeni situace upadkem televise a rustu internetovych news, to by byla revoluce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://www.youtube.com/watch?v=t5gVvbp0GT0

   Jak se to dela v USA a to vypravi zasveceny -ceske titulky stoji za kuk.
   Trump to asi nebude mit lehke i kdyz verim ze to mysli uprimne ale pohledte jak s eto dela .To je jen malicka ukazka z toho co lze na internetu najit.

   Smazat
  2. Z otazky vyplyva dalsi otazka. proc Trump proc ne nekdo jiny??, kdyz nezverejnili jeho zaznamy ze stredni skoly , z vysoky skoly, nejake informace o nem mezi 16 ti a 25 ti lety, co mame ocekavat druheho Obamu??? Trump to bude mit lehky , ale my ne!!

   Smazat
  3. Trump představoval bílého Američana, v bývalém smyslu slova, nechodícího ostentativně pro rozumy do synagogy. Američana z doby, kdy Americký sen byl nadějí každého bělocha a všech přistěhovalců.

   Smazat
  4. čeština disponuje cca 6 miliony slovních tvarů je svojí konstrukcí slovotvorby nesmírně flexibilní a vytváří tak nádherný jazyk se všemi představitelnými možnostmi, od argotu až po básně. Slovanské jazyky jsou obtížně naučitelné, ale krásou sdělovaného jsou bezkonkurenční v porovnání s převalováním horkého bramboru v pootevřené hubě. Američtina je nqa poslech hrozná protože nemá výrazovou alternativu jakou má ostrovní angličtina. Američtina je rozvinutá forma prosté řeči původních kolonizátorů, což byl povětšinou plebs z evropy. Tímnnechci říct že tenhle plebs nebyl úspěšný ve svém snažení. Byl , ale jazyk kterým se mluví zůstal plebejský doposud.
   Slávek

   Smazat
 3. Proc jsi smazal muj prvni prispevek ty
  fasisticke hovado ?

  Ja NEjsem zodpovedny za to, co rikaji americka media !
  Ja to pouze prekladam pravdive a doslova.

  GEORGE SOROS NASRAL DO NASI OVOCNE LAHUDKOVE MISI (Punch Bowl.)

  Za presny preklad z americke anglictiny nevlivnejsich medii, jsem plne zodpovedny JA -
  nick HONOLULU
  Zde verejne zadam o zastani z jazykove skoly v Praze.

  OdpovědětSmazat
 4. Milý Nicku, díky za zábavný příspěvek. Držím Ti palce, ale asi to neprojde. Trump sice vyhrál, ale všichni kamarádi Clintonovců okolo něj sedí na svých místech i po volbách. Ani Giuliani s tím v dohledné době nic neudělá. A jak jsi jistě zaznamenal, i Trump už couvá a nehodlá plnit vše, co před několika týdny tvrdil. Takže Hillary asi zesne na nějaký ze svých záchvatů doma, protože si nakradli s Billem docela dost, aby měli peníze na nejlepší právníky v USA. Bill už ostatně ví jak na to. A možná nebude ani souzená. Stačí, aby Obama vyhlásil nějakou amnestii a je to smáznuté. Hodně štěstí. TnT

  OdpovědětSmazat
 5. 1:49 , rad bych o tom neco napsal , ale oni, cenzori by me stejne smazali. Musite pockat . Vse je jasne, ale zatim se neda o mnoha vecech mluvit.

  Je to povstani, revoluce, ktera se bude stupnovat.
  Mam z ni radost.
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 6. 1:58..Zadne strachy pane TnT.
  Takticky ustup z pozic nehrozi. T.j. pouze mlhova klamna dymovnice. Zatim jeste neni ustanoven kabinet.
  Nejvetsi ESA Trumpovych lidi zatim nebyla dosazena.
  SLAVA PRESIDENTU TRUMPOVI - zachranci svetoveho miru a nositeli blahobytu !
  nick honolulu - bystrozraky suporrter of president.

  OdpovědětSmazat
 7. Velka nespevedlivost me zasahla ! Misto abych dostal
  pochvalu, tak zivocich 'GUMA" me pronasleduje.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je asi nějaký omyl, proč by tě mazali, tady zůstávají sprosté urážky komoušů a jiných levičáků, tak proč by mazali něco o Doníkovi. To bude asi nějaký technický zádrhel. Ostatně piš, piš, zajímá nás to.

   Smazat
 8. Velci kluci se chystaji na Sorose. Nejen Americane, ale i Rusove.
  Budete mit zmeny v ceskych mediich a pro nektere z vas bolestne. Detaily se nedaji napsat -ZATIM-, oni me hned mazou

  Nemaji me radi ! BEEEeee, Oj, oj, oj, beeee.
  Ale kdepak t.j. duvod v radosti a detaily jsou zname.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. Na oslavu naseho OSVOBOZENECKEHO hnuti, pochodujiciho od viteztvi k viteztvi, hraje nick honolulu, oblibenou pisen zitrejsi presidentky FRANCIE, pani Marine Le Pen !
  (Palais de I'Elysse ma uz jisty.)

  Alain Morisod & Sweet People - VOLE VOLE MELODIE d'AMOUR
  (na youtube)

  Preklad je jednoduchy - Sweet People je zminka o moji povaze a VOLE VOLE je osloveni Demokratu.
  D'Amour v mem slovniku NENI. Chyby mi stranka, tak nevim co to znamena.
  nick HONOLULU - praporecnik stoupencu presidenta Trumpa.

  OdpovědětSmazat
 10. Neunavny TROTL na strazi ,nespi nezere jen produkuje idiotismy Zalez nekam do popelnice pablbe a neotravuj'
  Komando kk

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho blba stejne nikdo necte mozna nejake babicky co maji problemy jak vubec PC otevrit

   Smazat
  2. pro 3:35 Proč by měly mít babičky problém s tím PC vůbec otevřít? Kde to pane žijete? Počítače se začaly v České republice běžně užívat zhruba před čtvrt stoletím. V té době bylo dnešním sedmdesátiletým babičkám okolo pětačtyřiceti. V tomto věku práci s PC nepochybně zvládly. A nepochybně si většina z nich svojí počítačovou gramotnost udržela dodnes. Slezte prosím ze stromu.

   Smazat
 11. 3:21 - NIKDY ! Tobe nebude dnes dovoleno chrapat parazite, ktery dostavas zdarma penize za zaklade nepotismu.

  Vcera jsi chrapal jak parez ve sluzbe !

  Je znamo kdo jsi. Fronta na pracaku Te nemine.
  Tvoje pristi zamestnani bude na zaklade Tve mentalni kapacity.

  Pomocnik pani intendantni na verejnem WC - sidliste Lunik Kosice.

  Komando KK ? ? To myslis komando kosickych kulev ? Drateniku nevzdelany. To se pise jinak.

  TAHNI si udelat kafe Kokotko, budu ti nadavat jeste 2 hod. O tom kdy pujdes chrapat rozhoduje svetlonos OSVETAR - Ty komunitni ostudo.
  NICK HONOLULU  OdpovědětSmazat
 12. 3:35 Proc se zde zminujes o Tvoji nestastne matce, ktera ma vycitky svedomi, ze se zapomela s Pavianem, kdykoliv Te vidi. Nas nezajima Tvoje rodina !
  A jak to ohyzdo, ze nemas nick ?
  Ja se vzdy podepisi pod vety ktere napisi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trotl jsem zvedav jak dlouho te redakce jeste necha kvakat ty senselessness ktere zde pablbe blejes .Vzdyt to jsou vyplody blba z 6 pomocne . Nejsi nahodou Lojza Kotapis?

   Smazat
 13. Svira se vam prdylka hruzou z pristich dnu ?
  Co si pocnete at dostanete vyhazov ?
  Mentalne jste degenerovani, pracovne jste nemozni.
  Zjevem jste na tom jak Ficko z cachticke pani. A charm mate jak nazlobeni foxterieri.
  Prohrali jste informacini valku i v Cesku. Dostane kopacky. Ten kdo vas vlastni nebude platit vase bridilstvi.
  Kokotko z komanda znas tu pisnicku ?
  Utikej nemehlo utikej, honi Te Donald divokej.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. Pamatujes Alfons jak jsme v hasicarne po skoleni pomocne straze rikali "Ve sluzbe jsem kurva a ve sluzbe jsem furt" ?? Zustalo ti vse do detailu .

  OdpovědětSmazat
 15. Uvedom si , (4:05) ze nemuzes chtit po svetlonosi, aby se choval jako prizemni hovnival. Tim myslim Tebe.

  Ty menecenna, nedonosena, zakomplexovana ostudo cele
  vesnice, ty nemuzes urcovat standart chovani a mysleni nikoho a uz vubec nikoho, kdo Te vrchole prevysuje - ty hnojometniku.

  Ty patris k lidem, kteri urcovali mysleni a citeni Tveho okoli, ktere se te balo..
  Tyranie politicke korektnosti. Zdegenerovana hnusna perverzni subkultura byla vase norma.

  Vzajemne vyznamenavani a promoce. Vzajemne nahravani byznysu na zaklade prislusnosnosti ke skupine.
  A davy druhych daleko schopnejsich na ulici v neuznani a nedostatku.

  Radim dobre bezte do zadele, dokud muzete !
  Primitiv pan Kokotko cestovel, vas povede. (Jako Mojzis pres poust.)
  Doporucuji NOME- ALASKA.
  nick HONOLULU - novy Edgar Cayce s jasnym obrazem budoucnosti.

  OdpovědětSmazat
 16. Co je to za blazna ?
  Judr Kosumir

  OdpovědětSmazat
 17. Tak Lojza nebo Alfonz ?
  Ani jedno ani druhe ! Kdyz neco nevis obrat se na Talking Board, Spirit Board, nebo OUIJA !
  Taroty nemohu doporucit pro Tvoji minimalni inteligenci.

  (Volaji me kamosi ze severu. Odmlcim se k Tve radosti Kokotko z "komanda KK".)
  nick honolulu
  Zitra te ceka to stejne.


  OdpovědětSmazat
 18. Judr, Pudr neser se mezi nas. Po moji valce s Kokotkem Ti nic neni. Kokotko, priprav se zitra na dalsi narez.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 19. Já si o tom myslím své. V oblasti sdělovacích médií je mnoho zpravodajců, kteří jsou přímo napojeni na CIA, nebo mají výhody, které plynou z loayalnosti ke struktuře řízené shora. O nějaké vyváženosti a nestrannosti nemůže být ani řeč.
  Momentálně dostali příkaz někam zalézt a budou čekat na svou příležitost. Ti pomýlení samozřejmě převléknou kabáty a přejdou neomaleně na druhou stranu a budou otravovat zase.

  OdpovědětSmazat
 20. V Americe vnikla nová profese. Profesionální demonstrant. Ona není výsadou pouze USA, ale tam jí dokázali odhalit a pojmenovat. Při té příležitosti mne napadla otázka, zda i v Čechách si nechávají "červené karty" za svůj výkon zaplatit? Pokud ne a plní svou roli užitečných idiotů zdarma, jsou ještě větší pitomci, než jsem si myslel. Pokud pominu politiky placené z našich daní, jsou na scéně ještě neziskovky financované z části z našich peněz a z části ze zahraničí, s nějakým zadáním. Něco, jako pracovní náplň. Pokud nosiči transparentů a mávači červených karet dostanou zaplaceno, nic proti ničemu. Každý se nějak musíme živit. Pokud ne a je zneužíván pouze jejich názor zdarma, jsou hlupáci. Jak začínají prosakovat informace o pozadí demonstrací z USA, jsou jak vůdčí osobnosti, tak i řadoví pěšáci placení. A Soros asi nebude jediným mecenášem těchto akcí.
  Ne všichni můžou souhlasit se zvolením Trumpa v USA, podobně jako se zvolením Zemana v Čechách. Pokud ovšem v současnosti půjdu tento nesouhlas vyjádřit na demonstraci, měl bych vědět, že organizátoři této demonstrace na ní mají svůj rozpočet. A pokud se jejich výdaje omezí pouze na červené karty a ozvučovací aparaturu, zajistíme jim docela slušné živobytí. Proto jedna výzva nespokojeným. Nestyďte si říct o svůj honorář. Pokud ho organizátorům necháte, výrazně jim zvýšíte jejich životní standard.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle Klause přece neexistují špinavé peníze.15. listopadu 2016 6:59

   U nás s tím havloidní fašisté Horáček s Kocábem a Brady s Hermanem zatím dělají tajnosti, neboť by jim užiteční idioté záviděli, ale dalajláma se vyloženě chlubí příjmem od CIA a nacistická svoloč bivakující na Majdanu taktéž hovoří o peněžních výplatách otevřeně do kamery.

   Třeba taková Matonoha a Stardance Pavlásek berou za kopání do prezidenta, potažmo diabetiků a kardiaků, kteří zavrávorají nebo upadnou, největší peníze ve svém životě. Co na to Češi?

   Smazat
  2. "Umělci" si na politických akcích dělají reklamu. A zadarmo. Kolik by asi stálo nějakého Matonohu dostat se do povědomí lidí způsobem, který zvládne jedna politická demonstrace? Vždyť minuta reklamy v televizi, v hlavním vysílacím čase, se pohybuje v řádech statisíců Kč. Takhle se o něm melou desítky minut a Matonoha za to nedá ani šesták.
   Horáček je na tom podobně. Zahájil prezidentskou kampaň. I on by musel solit dlouhé peníze za prostor v médiích.
   A lidi, kteří jim na jejich akce přijdou dělat kompars nepodporují svou myšlenku, ale jejich peněženky. A grátis.

   Smazat
 21. Phone call ukoncen, kamosi jedou na jih
  Nejaka boure se zene s Kanady.

  Kokotko zapomel jsem se Te zeptat !
  Proc za mnou stale lezes, kdyz vis, ze Te pravidelne zdeptam ?
  Nejsi Ty nejaky MASOCHISTA ?

  Masochiste jsou Ti, kterym se zduri "chvost" jedine kdyz je nekdo zdepta.
  K cemu Ti je zdureni, kdyz jsi celou noc pryc a doma je
  je navsteva, kterou jsi nepozval.
  Tvuj navrat neni vitan ty SOMARE prisleply.
  ZHRZENOST a flustraci si potom prineses do dalsi smeny.

  Nebylo by lepsi ty omezence se radej bavit o tom, co se deje ve svete ? Vzdyt vsem officialnim mediim v Praze hori koudel u zadele.. Nikdo je nebude platit.

  Kvuli manipulaci a neobjektivnosti, jim neveri uz nikdo.
  Chytra media to vi a velmi se omlouvaji napr. New York Time a jine ktere neznas..
  To co se deje v Americe nepujde zastavit. Soros bude mit soud. Velci kluci se na neho chystaji.
  President Putin na neho vydal mezinarodni zatykac.
  Ruska vlada ho chce ziveho nebo mrtveho a TY ty hlupaku mi delas kazani, co smim napsat Cechum a co nesmim !

  Somare konci ti smena, bez chrapat.
  Postel mas zahratou od navstevy.
  Ja koncim take. Pise se Good Night. (Nepise se God Nicht jak minule osle z Westchestru.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve sluzbe jsem kurva a ve sluzbe jsem furt
   Lojza Kotapis

   Smazat
 22. "Dovolí se, aby volby proběhly normálně tak, aby se nevystrašila veřejnost, a všechny hlasovací a další zločiny budou exponovány. Ihned poté proběhne vyhlášení Republiky, Hillary a její klika budou zatčeni a zkorumpované agentury jako FRB, DOJ, FBI, IRS, DHS a CIA zrušeny nebo reformovány. "

  Honolulu kuku vr, retarded

  OdpovědětSmazat
 23. NENAPSAL jsem prispevek 6:55
  Kokotko Ty hnuse, padej domu chrapat. Stara ti spava s kominikem.
  nick honolulu

  PS....! ! Hillary telesne napadla a zmlatila JOHNA PODESTU a ROBBY MOKKA (Manageri ve volebni kampani na jeji strane.) Policie ji svazala.

  Akcie na ocel stouply o 30 % za jeden den. To zde jeste nebylo.

  Zmetek, ktery se za me vydava (Kokotko z Cachtic) ma modrou barvu prispevku. Pravdomluvny honolulu ze statu Florida cervenou.
  Hajzle dluzis penize IRS, nahlasim Te prvnimu agentovi, ktereho potkam.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 24. Panove, Soros bude asi zlikvidovan..
  Dalsi zeme rekla, ze ho ZABIJE pri prvni prilezitosti, ktera se naskytne, bez soudu. Nejlepsi by pro neho bylo, nechat se zavrit lidmi presidenta Trumpa.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 25. Tak nějak kdybychom neměli Honolulu museli bychom si ho vymyslet. Honolulu nám musí být zachován, tak prosím toho šmudlu, co ho pronásleduje, aby se už dále nesnažil, vypadá stejně hloupě jako ti chudinci, co pronásledovali Doníka. A jak dopadli.

  OdpovědětSmazat
 26. Že to nejsou media, ale lžídia, je zřejmé. Sorošovy sračkomety, určené k šíření lží a oblbování lidí.. Všimnuli jste si, že u nás neexistují mimo internet a občas některé rádio, alternativní noviny, nebo zprávy? Proč?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože ty vaše konspirační pičoviny až na pár zoufalců jako jsi ty nikoho nezajímají.

   Smazat
  2. 9:19 - Co ti brání začít vydávat alternativní noviny?

   Smazat
  3. Tebe blbe 9:32, ale ta alternativní média zajímají, jinak bys tu nebyl a nekakal, že? Ty tady ale nezajímáš vůbec nikoho :-)
   Odprejskni!

   Smazat
  4. 9:32 - Máte už vyměnit ten starej "management" který nechápe, že není 7. listopad v Moskvě:) S tím lhaním o demokracii, pravdě a lásce, jste už k smíchu.

   Smazat
  5. 9:32 - to si tvý nosatý filckonoši v GB a USA taky, ty vopejzelá filcko od lejnolíhně Sorosovi odpadlá, mysleli, ale jen do Brexitu a zvolení Trumpa:)))

   Smazat
  6. Ale tak se tak kvůli pravdě nerozčilujte, rudohnědí dementi.

   Smazat
  7. Anonym 14:16 Pane jo, tys mu to ale nandal...

   Smazat
 27. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/George-Soros-usporadal-valecnou-poradu-Trump-by-mel-zbystrit-chystaji-se-hrozne-veci-462864

  OdpovědětSmazat
 28. Copak je novarepublika,kapustni sezona?V Syrii se jiz nebojuje,kdyz nemame spravy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:55
   Nauč se česky ty vylitý havloidní hovado!!!!

   Smazat
 29. Panove, officialni media v Cesku vam nektere informace nereknou a nebo je zkresly ke sve potrebe , ktera je zadana jejich majiteli.

  Vcera je velmi rozcililo, kdyz jsem napsal, ze ve Francii
  prijde ke zmenam. Popularita pani Marine Le Pen silne roste. Policie a cast armady se bouri.

  Blbeckum se to hrouti vsude. Srbove chteji zabit Sorose.

  STEPHEN BANNON byl jmenovan Trumpem na vysokou pozici do White house. (Senior advisor). Bannon je patriot a Nacionalista.
  Po jeho jmenovani Muslimove a nekteri "vyvoleni" zacali protestovat a jecet jako Viktorky nad splavem .

  Z protestu nebylo vubec nic. REINCE PRIEBUS novy Trumpem jmenovany Chief of Staff ve White house se jim vysmal a Bannona se zastal.

  Na tomto priklade vidite, ze Americane se definitivne vykadili na politickou koreknost.

  Oligarchie ma jednu krizovou schuzi (emergency meeting) za druhou a vyhrozuji Trumpovi. Pritom Trump se snazi zamezit nasilnostem, ke kterym Amerika je tlacena Sorosem.

  Nekdo zastrelil mladou demonstrantku.
  Demonstranti blokuji dalnice a mlati ridice. A jini ridici zvysi rychost a krev tece na silnici.

  Demonstrace a nasilnosti plati a organizuje Soros.

  V Rusku ho nenavidi a dozaduji se jeho zniceni.
  V jejich pozadavku DEATH OR LIFE je velka vyhruzka v jazyce divokeho zapadu z dejin Ameriky.
  (Death or life = mrtveho nebo ziveho.)

  Trump ma neobsazene pozice v jeho novem kabinete a ma lidi, kteri jsou silne motivovani se parte Sorose postavit. Mam dojem, ze se je obava pustit z retezu.
  Posledni den Obami v offisu je 6. leden 2016

  Definitivne jsem na strane presidenta Trumpa a definitivne budu vse, co se stane v budoucnosti prekladat do cestiny pravdive.

  Kdyz napisi, ze Soros se VYSRAL do lahudkove misi, tak je to presne tak, jak to napsala vlivna media. (FOX News.)
  nick honolulu

  PS..( na severu je zima a kamosi jedou za mnou . Musim zajistit ubytovani. Budu mene na computru.
  To aby si nikdo Nemyslel, ze utikam pred Kokotkem, ktery beze me nemuze zit. Pervert je to.)

  OdpovědětSmazat
 30. HROZI presidentu TRUMPOVI ATENTAT ?
  Definitivne ano, a to od lidi kolem Sorose !
  Od oligarchu !

  Trump ma vsak na svoji strane odhodlane a verne priznivce, kteri by se NIKDY nesmirili s tim, kdyby se mu neco stalo..Vim velmi dobre, ze Policie, Narodni garda, a vubec drtiva vetsina statu je na strane Trumpa.

  (Toto je obdobna situace jaka byla v Rime mezi Casearovci a Pompeyovci.)

  Cesi ! My to vyhrajem ! Pro vas to bude znamenat lepsi casy po strance ekonomicke - budete mit odbyt vyrobku do Ruska. T.zn. mensi nezamestnanost.

  Povazuji za dulezite take to, ze vam NEBUDE znasilnovan mozek, coz zarucuje depresy. Budete se svobodne vyjadrovat a NEBUDETE mit predepsane mysleni.

  Psychologicke ozdraveni, nebo-li POSITIVE ATTITUD (receno jazykem americke ulice) je prvnim krokem k osobnimu
  uspechu. A jednou prijedete v nam na dovolenou a projedete Ameriku od rohu k rohu.
  nick HONOLULU
  (Hlidejte barvu prispevku, muj je cerveny, jako barva Republikanu. Kokotkuv (co se za me vydava), je modry jako monokl pod okem Billa, kdyz ho Hillary zmlatila.
  Ona ma Parkinsonovi zachvaty. Ted zase zmlatila dva uredniky a dokopala policajty. Oni ji museli svazat.

  OdpovědětSmazat
 31. OPRAVA : 6.leden 2017 posledni den Obami v office.

  6.leden - 20.leden TRANSITION
  (prevod, nebo zmena - znamena take Transformation, Conversion and Change.
  Ve spravne cestine ze Smichova to znaci, ze vse bude pro Obamu k placi. Poleti do popelnici se vsim co je v Bilem dome.)

  20.ledem 2017. Inaguration day. Je uvedeni do uradu. Prisaha ! Zn. take addmition a act of ceremony.

  Tato ceremonie je stara z dob antickeho Rima.
  Tenkrat se jmenovala AMBURBIUM - ocista (purify) uradu a mesta.
  To mesto definitivne nedokaze Trump vycistit be pomoci jeho lidi.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 32. Honolulu ukažte tomu debílkovi , jak říkáte Kokotkovi, "fakáče", nic jiného si nezaslouží.
  Otravuje tady od rána do večera.Rád Vás čtu, Váš způsob psaní je zajímavý. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane horak jedu na zvedy budu zpet nad ranem honolulu kuku retarded vr
   ve sluzbe jsem kurva a ve sluzbe jsem furt
   proto jsem tady abych informoval cizky mam to cerveny on to mam modry to taky svedci o necem ze ???Hahahah
   PS dekuji moudry muz napisi vam nejakou delsi knihy kdyz me rad ctes

   Smazat
 33. Dekuji za kvetiny pane V.J. Horak. (16:34), prave jsem se vratil z mesta.

  Panove ! Uz se to reze, a to v mem okrese ! LEE County Florida...Dopravni policie na dalnici Interstate I-75 zastavila "demokrata" ! Ten vyskocil z auta a vrhl se na policajta a zacal ho pestmi mlatit.

  Kolem jedouci ridic zastavil a roztrilel "demokrata" na cedak..(Zabil ho !)

  Samozrejme, ze to vedel za chvili cely okres a aniz by policie zadala o pomoc, tak patrioti ted hlidani kazdy vyjezd z dalnice.

  Turiste ze severu kdyz vystrci logo Trumpa z auta, tak mistni zacnou jecet nadcenim a vitat turisty ze severu.

  To je typicky obrazek napjate situace dnesnich dnu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 34. ve sluzbe jsen kurva a ve sluzbe jsem furt
  Honolulu kuku retarded vr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi


  1. Anonymní16. listopadu 2016 1:47

   ve sluzbe jsen kurva a ve sluzbe jsem furt
   Honolulu kuku retarded vr
   xxxxxxx
   Ano, jsi mentálně retardovaný.
   To již víme dávno.

   Smazat
 35. MOzna by mel HECIR na 150tou nervat, az tak ze zadu. Neparazitem jak tvrdi a zvednout svoji prdel a zavrit hubu a nevyhrozovat. Nikdo o to nestoji. Je nemocny chronickou senilni posedlosti stale se opakujici a neda se zastavit !!
  BEZOHLEDNE ZAPLEVELIL svymi plytkymi nadavkami vsude a vsechno , je zrejme bez konecniku! Znacne nevyrovnany a vysetreni potrebne...Zadoci.
  Udela vse jenom Nikdy NEPUJDE ani na vterinu Demonstrovat na podporu sveho Trumpa. Zbabeli pak jsou vsichni ti JINI ! Jen jini jsou zdegenerovani ac skutecnost tomu odporuje..
  Chce nas dozajista ZHONOLULOVAT k nepricetnosti.. Kopat do nas cachticky a vyhrozuje opakovane rad a posychopaticky a porad .TRumpem.
  JE ZDE UPLNE JISTE ZE TRUMP SI TAKOVEHO nacka nezaslouzi.
  PODAS takovemu PARASITOVI PRST A SEZERE TI CELOU RUKU!!!

  OdpovědětSmazat
 36. 3:16 naprava je jednoducha, nepodepisovat mojim jmenem to co jsem nenapsal !
  Pak nebudou plitke nadavky. Vsimni si prispevku 1:47, to jsem nenapsal ja. Je videt, ze vubec nerozumis tomu, co se zde deje.
  Nacek jsi ty a ne ja.
  O Trumpovi informuji. Trumpem nevyhrozuji.

  Tvojim prvnim vetam neni rozumet. Nemohu na ne odpovdet.
  Co to je ? "HECIR na 150 nervat , az tak zezadu."
  Kdyz nerozumis cesky, tak sem nelez.

  Kokotko vsimni si toho zoufaleho prispevku (3:16), zlo ktere delas je Tvoje prace. Jsi spokojen ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 37. 2:17 jsem nenapsal ja !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 38. Pane Horak hlidejte barvy datumu. Co je cervene je moje co je modre je Kokotkovo..
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 39. Ty neublizujes me Kokotko ! Ty ublizujes lidem jako
  je prispevkar 3:16 ! Ve sve tuposti a skodolibosti je ti to jedno.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 40. "Co si pocnete, dostanente vyhazov.
  "Honi te Donald divokej.
  Budete mit zmeny, bolestne...
  Hodi ty Clintonske....do vezeni !
  To vse z blabolu jen pod jednim clankem.
  Zrejme cerpa znacne nemocne sebevedomi z Trumpa.
  Ovsem jeho projevy ,druhy tech "projevu" a jejich styl ,jsou bezpochyby inspirovane Krafarnou...
  Pavel Prucha

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.