Reklama

čtvrtek 3. listopadu 2016

Před námi zářné zítřky. Jenom je nutné zvolit si toho správného prezidenta

Luděk Prokop
3. 11. 2016
Horký prezidentský kandidát Michal Horáček zdůrazňuje, že nekandiduje proti někomu, ale kandiduje pro jakési NĚCO.
Selský rozum nabádá ve věci jasných protimluvů k obezřetnosti, nejsme-li obelháváni ještě před zapíraným zahájením volební kampaně. Snad skoro každému je jasné, že každý z kandidátů nevyhnutelně kandiduje proti všem ostatním dalším kandidátům. Jenom ten Horáček ne. 

Protože ten nám sděluje, jak nekandiduje proti někomu nebo proti něčemu, ale pro jakési něco. A sice pro jakési něco, pro které již před časem vyzval veřejnost k povstání. K povstání toho nejlepšího v nás, co v nás je. K povstání nikoli proti něčemu - ale jen k povstání pro ono Horáčkovo „něco“.

Dříve či později nevyhnutelně musí přijít čas na přímou a rovnou řeč, bez hazardních jinotajů, za které si může každý volič, každá kavka dosadit dle vlastní libosti, kdykoli, cokoli po čem touží.

Dříve či později přijde čas odkrýt karty, čas na otevřené a poctivé přiznání. V daném případě půjde, v případě opětovné kandidatury současného prezidenta, o poctivou řeč s přiznáním, že především a hlavně jde o kandidování proti Miloši Zemanovi. Konec konců, vždyť my, voliči Miloše Zemana, tohle už dávno dobře víme a uvědomujeme si to po celou tu dobu nechutného štvaní proti prezidentovi. Nejspíš si Michal Horáček je vědom i toho, jak nás trapné a sprosté štvanice popuzují a navíc i utvrzují v tom, abychom prezidenta volili znovu a proto se rozhodl hlásat, že nekandiduje proti nikomu, (tedy ani proti prezidentovi) a nekandiduje proti ničemu, (tedy ani proti mediálně neustále propíraným „prohřeškům hradu“). Karty se neukazují před hrou, nebo při hře, a když už, tak někdy možná až po hře.

Podívejme se blíž na ono zázračné „něco“, za které to nejlepší v nás co v nás je, by mělo vstoupit do povstání. Na ono zázračné „něco“, pro které Horáček kandiduje na prezidenta. NE, že Michal nemá žádný program. Má. Program stručně shrnutý v devíti bodech, ve kterých by mohlo být obsaženo i ono „něco“. Pojďme tedy do toho.

Devět bodů Michala Horáčka

1) Česká republika, Evropa a svět

Zahraniční politika České republiky musí být především dlouhodobě důvěryhodná a srozumitelná. Činí nezvratnou naši hodnotovou, kulturní i politickou příslušnost k euroatlantickému Západu, a především k plnoprávnému členství v Evropské unii a Severoatlantické alianci. Bez lavírování, silných slov a překvapení. To znamená stejně tak pevnou loajalitu, jako právo nesouhlasit a schopnost přinášet argumenty při hledání alternativních řešení.

Nabízející se otázky k tomuhle textu, se doslova rojí. Není tomu tak, že pro jednou by mělo pro NATO být spojencem proti společnému nepříteli IS - Rusko a jindy je Rusko naším největším nepřítelem, ještě větším než IS? Není tomu tak, že kdykoli, kdekoli je uplatněno právo nesouhlasu spojené s argumenty od některého představitele ČR, (konkrétně od prezidenta), jsme válcováni z médií o ztrátě důvěryhodnosti a srozumitelnosti našeho státu?

2) Přistěhovalectví a migrace

Dostali jsme se do absurdní situace, kdy se Evropou valí statisíce lidí bez důvěryhodných dokumentů, a my nedokážeme nechat v české nemocnici pracovat kvalifikovaného lékaře z Kyjeva….. Je potřeba, aby tito lidé pochopili a ctili naše hodnoty, náš styl života, a zejména pak náš právní řád.


Po onom zamlženém úvodu se nabízí otázka kardinální. Jak hodlá Horáček v roli prezidenta zajistit, aby ti valící se statisíce lidí, aby pochopili a ctili naše hodnoty, náš styl života, a zejména pak náš právní řád, když to samé nejsou schopni zajistit ani vzdáleně v podstatně vyspělejších státech, kde vzniká stále vyšší počet nepřístupných no-go zón, nepřístupných nejen pro domorodce a pro úředníky ale nepřístupných i pro policii.

3) Armáda České republiky

Obranyschopnost České republiky je nebezpečně nízká. Musíme ji zvýšit. Vzhledem k povaze předpokládaných úkolů by bylo ideální vytvořit funkční evropský četnický sbor


Tak tohle je řeč jak rozprávka, o tom - co musíme. Nevíme jak, nevíme kdo, no jednoduše přeci - musíme my. A na jaksi ideální řešení, na tvorbu funkčního evropského četnického sboru, máme v EU pomazaných hlav až běda, neřku-li prezidenta Horáčka. Za podobný takový návrh by to současný prezident nepochybně schytal (Nestalo-li se již).

4) Technologie nové éry

Považuji za nezbytné výrazně posílit všeobecné povědomí lidí o těchto technologiích prostřednictvím škol, veřejných seminářů a také médií. O zdraví a budoucnosti naší ekonomiky rozhodne počet špičkových programátorů a naše schopnost je ve vlasti udržet.
No to je přímo geniálně jednoduché, že by na tohle nikdy nikdo jiný před Horáčkem nepřišel? Tak teď, když už to považuje za nezbytné i Horáček to půjde jako po drátku.

5) Vzdělávání

Važme si proto vzdělání i učitelů od základních škol po university, dávejme jim k práci dobré podmínky, plaťme je slušně a současně od nich očekávejme výsledky.


Tož važme si toho (alespoň tolik jako kdysi). Nebo snad tomu máme rozumět tak, že když Horáček prezident vysloví, važme si toho, dávejme jim k práci dobré podmínky, plaťme je slušně a současně od nich očekávejme výsledky, dočkají se zázrakem dobrých podmínek, slušných platů a my očekávaných výsledků? No paráda, jak jednoduché.

6) Chudoba a bludné kruhy sociálního vyloučení

Během deseti let se v České republice zvýšil počet sociálně vyloučených lokalit na dvojnásobek (dnes je jich přes 600). V mnoha případech se výše uvedené týká českých Romů – jejichž integraci je nezbytné považovat za jednu z dlouhodobých priorit celé společnosti, protože tento problém je příslovečnou tikající bombou –, ale zdaleka nejen jich.

Nejdůležitějším z řady klíčů, jimiž musíme tu 13. komnatu našeho společného života otevřít, je vzdělání.

Opět řešení, na které nikdo před Horáčkem nepřišel. K otevření té 13. komnaty nutno vzít nejdůležitější klíč z řady klíčů. Integraci českých Romů je nezbytné považovat za jednu z dlouhodobých priorit celé společnosti, protože tento problém je příslovečnou tikající bombou. No vida, řešení je na cestě.

7) Rovnost mužů a žen

Průměrná výše mezd žen je o 18% nižší než mužů a totéž nepřekvapivě platí o starobních důchodech. Překážky, zabraňující ženám vstupovat do všech společenských sfér, o něž mají zájem, a v rovné soutěži s muži se v nich prosadit, jsou překážkami v cestě celé společnosti, která si nemůže dovolit mrhat talentem poloviny svých členů.


Kterou voličku by tohle nečaplo za srdéčko, že ano?

8) Prosperita nepřijde bez podnikatelů

Prosperita České republiky nestojí a ani do budoucna stát nemůže na velkých zahraničních firmách nebo státní správě. Nechceme být montovnou nadnárodních korporací napořád.


No, a když si zvolíme prezidenta, který tohle bude mít v programu, budeme mít vystaráno, co se prosperity ČR týká, my všichni.

9) Dopravní infrastruktura

Je nutné, aby v Česku vznikl jasný dokument, co stát v dopravě chce, proč to chce a jaké jsou priority. Měla by se stanovit pravidla, jak počítat přínosy různých řešení, a tím se řídit. Stavby silnic by neměly být politickým handlem mezi hejtmanem a vládou nebo mezi investorem a vládou.

Nikdo jiný to neví a nevěděl, tak s tím musí přijít kandidát na prezidenta, který kandiduje pro tak obrovské a obsažné „něco“, že se nestačíme divit.

Bezva program fakt. Jasná volba proti nikomu, ale pro “NĚCO“.

35 komentářů :

 1. no proste pana horacka volit nebudu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho pravdolaskáře, havloida a oblbovače volit nebudu!!! Volím Zemana!

   Smazat
  2. Spolupracovník STB, krycí jméno sázkař se k imigraci vyjádřil takto:
   Co to je odpůrce migrace? „To je něco jako odpůrce deště. Mohu stokrát říkat: To nechci! Nechci déšť! Ale on je, prší."
   Asi nezná deštník, třeba ten, kterým by měli být naši spojenci NATO :-)
   Pátá kolona už nám objasnila, co chce: imigraci, NATO, EU, nadřazenost svých názorů nad ostatními. A co nechce: referendum, odvolatelnost politiků, přímou demokracii, lidem voleného prezidenta, nesouhlasící lid...
   Jakýkoliv z vygenerovaných kandidátů pátou kolonou je pro mě předem diskvalifikovaný pro fci prezidenta, neboť sdílí jejich hovnoty, jinak by za ně nekandidoval.
   Pirk ,Horáček, Kohout, i další si strčte za klobouk.

   Smazat
  3. No a pro mě je diskvalifikovaný pro cokoli.

   Smazat
 2. A to prý hodlá ještě přitáhnout Vašáryovou. Tak on nestačí jen Babiš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se jí ptal, jestli by byla ochotna vypomáhat mu jako presidentovi. A ona prý jo.

   Smazat
  2. Tak jen doufám, že to přispěje k jeho nezvolení. Více havlérky=méně šancí

   Smazat
  3. No to by nám tak ještě scházelo, aby nás poučovala taková kráva. Na druhé by se panu Lasicovi ulevilo, že je od něho dál.

   Smazat
 3. Kadidujícím Horáčkem se cítím ohrožen a tím je ohro-
  ženo všechno,co mám rád a čeho si vážím.Protože ten
  Horáček podporuje člověka,který má v plánu likvida-
  ci českého národa a státu apřipojení k Německu.
  Nemůže se čekat nic od člověka,který část svého
  majetku vydělal nelegální cestou.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Horáček už má svůj volební slogan: Země úsměvů (Franz Lehár).

  OdpovědětSmazat
 5. Všetci prisluhovači amerických a bruselských elít vztýčili zástavu pod známym, iba upraveným heslom "Všetci poskoci NWO, spojte sa !" Sledujeme koordinovaný útok odporcov národov, národných štátov, odporcov demokracie odvodzujúcej mandát moci od vôle občanov, špeciálne proti obrancom národnej identity a štátnej suverenity, ktorí boli riadne zvolení a stoja na čele krajín V4. V Maďarsku, Poľsku, Česku i na Slovensku sa tieto bandy usilujú sformovať informačnú bázu pre nasmerovanie elitárov, aktivistov neziskoviek, zapredaných novinárov, aj niektorých zmanipulovaných radových občanov do stupňovania nátlaku na vybraných politikov s jediným zámerom, zvrhnúť zvolených predstaviteľov a uskutočniť v štátoch mocenský prevrat. Zrejme neide o nič iného, ako zorganizovať variantu ukrajinského "majdanu" u nás, doma! Vymenené garnitúry by už bez odporu odovzdávali suverenitu štátu do rúk "Bruselu", prijímali bez obmedzenia zástupy migrantov, likvidovali posledné zvyšky demokratických práv a slobôd občanov, podriadili národné ekonomiky a ochranu zamestnancov a spotrebiteľov vôli nadnárodných korporácií a ďalej nebránili zaťahovaniu stredoeurópanov do konfliktu s Ruskom. Dnes treba intenzívne brániť informačný priestor našich krajín s maximálnym využitím sociálnych sietí, nezávislých webov. "Ľudovú tvorivosť" treba nasmerovať na zosmiešňovanie forsírovaných tém "prevratiakov", výtvory intenzívne šíriť internetom. Treba zabrániť tomu, aby sa problémy našich štátov riešili mimo volieb, mimo parlamentu, mimo vlády. Uveriť dnes slovám znamená zajtra zberať plody podlých činov. To sme už zažili! Nečinnosť by v konečnom dôsledku znamenala vzdať sa vplyvu občanov na spoluformovanie podoby a fungovania nášich krajín.

  OdpovědětSmazat
 6. "Michal Horáček vykazuje potřebné množství jednoduchých ideologických předsudků vůči Východu." (Oskar Krejčí)

  OdpovědětSmazat
 7. Nedávno někdo na P.L. ohledně Halíka celkem vtipně poznamenal. " Ten je tak zahleděný do sebe, že kdyby mohl, tak se sám ošuká ". Totéž platí pro Horáčka. Tak samolibý, arogantní narcis se jen tak nevidí.

  OdpovědětSmazat
 8. No jestli bude kandodovat Horáček a podobné "kádry", tak to má Zeman asi už v kapse.

  OdpovědětSmazat
 9. Odpůrce imigrace je jako odpůrce deště. I praotec Čech byl imigrant.Naší povinností je imigrantům pomáhat a také respektovat jejich kulturu, zvyky a náboženství.
  Michal Horáček (Krycí jméno sázkař).
  Normální déšť nevadí, stačí vsáknout... ale přívalové deště dovedou zpustošit krajinu, vesnice, městečka, města, celé oblasti... asi tak nějak pane Horáček... a pak by mně zajímalo, odkud ten náš praotec Čech imigroval...(kopírováno z diskuze na FC)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Horacek a ..Vasaryova a pak si vyberete !!

   Smazat
 10. Zase jeden člověk, který nikdy nepracoval. Za minulého režimu se vydával za invalidního důchodce. A díky svým prominentním rodičům byl za něj i uznán. Vydělávali jsme mu na invalidní důchod, zatímco on provozoval hazardní hry a černé sázky na koně. Tak tím bychom tady nasadili tomu usilovnému "budování kapitalismu" po r. 89 opravdu korunu. To už jsme se tady všichni zbláznili? A nestačí nám Babiš, že si chce Horáček ještě přivést ze Slovenska Vašáryovou? Ta je taky znalá všeho. Proboha lidi, to nevidíte, co s vámi dělají a jak s vámi manipulují? To už jste ztratili vlastní rozum?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale že tady těch parazitů vyrojilo! Jejich seznam by nestačil na tlustou knihu.

   Smazat
 11. Tak se nám ti agenti stb., hezky vybarvují i s krycími jmény. Nezajímali mě ale ted najednou se tak nějak vynořují, mezi těmi největšími hajzly, co nám kážou o morálce.
  Plavec, narcis a už i sázkař - čím větší moralista, tím víc amorálního hnusu.

  OdpovědětSmazat
 12. Slibem neublížíš. Horáček slíbil všechno a všem. Slepý prohlédne, hluchý uslyší a migranti odloží svůj primitivismus, náboženství a nenávist a začnou ctít evropské zákony a zvyklosti.
  Kdyby mi bylo deset, byl bych bez životních zkušeností, zejména posledního čtvrt století, měl o něco nižší IQ a byl více naivní, určitě bych zatleskal a těšil se na okamžik, až se Horáček ujme úřadu prezidenta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oblbovák Horáček se měl narodit později, až bude Evropa jednolitou světlehnědou rasou s IQ 90. Pak by možná, uspěl.

   Smazat
 13. A to dokonce vážně uvažuje o tom, žejako poradkyni si vezme tu krafku Vašáryovou.No to už ať sivezme rovnou Jakeše. Horáček není schopen vyslovit holou větu, tvářil se jak americkej prezident se čtecím zařízením, to jsou lidi, kteří jsou mimo realitu. Jdi radši do Chuchle (j)elito!

  OdpovědětSmazat
 14. Volím Zemena.Mým prezidentem nebude hazardní hráč a člověk,který díky hazardu zbohatl.Navíc havloid a sluníčkář,co tupě dokola opakuje stále stejné lži...Je to obyčejná nula.Ne můj prezident...

  OdpovědětSmazat
 15. Na koníčky do Chuchle padejte Horáčku,okrádat lidi skrze hazard,na to jste mistr.Ale na roli prezidenta se laskavě neserte.Nemáte na to.Jste zoufalý produkt pražské kavárny a směšný člověk...

  OdpovědětSmazat
 16. CHYTRÁ HORÁČKYNĚ

  Ani prd ani zmrd
  ani velká svině
  ani vlevo ani vpravo
  vzhůru po rovině
  trochu tak i naopak
  chytrá horákyně

  Jen bych chtěl abych měl
  co jsem dosud neviděl
  abych směl a nemusel
  být oblíben i milován
  býti váš i hradní pán
  všude rád uvítán
  v USA i v Číně
  chytrá horákyně

  Rezident prezident
  Fortuna Provident
  nemastné projevy
  objevené objevy
  moje plány zámek Lány
  z na levárny do kavárny
  v opeře i v kině
  chytrá Horáčkyně...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hezké. A většina textu pasuje i na koblihu.

   Smazat
 17. hura program jak brno jen by měl doplnit dle majora terazkyho som ja volaka komtesa a k čemu nam takeho kokta leda tak k podojeni beztak vyvexlovaneho statniho rozpočtu a k čemu nam vepři u zlatych korytek když každy musi uznat že vynos a prospěch pro vovčana je nula od nuly pojde

  OdpovědětSmazat
 18. PROBOHA JEN NE HORÁČKA A JEMU PODOBNÉ A JEŠTĚ K TOMU TU VAŠÁRYOVOU, TO NÁM NESTAČÍ BABIŠ A KRNÁČOVÁ,
  LIDÉ POZOR NĚ !!
  JEN NE TY BLÁZNY - KAVÁRENSKÉ POVALEČE A TLUČHUBY A HAZARDNÍ HRÁČE
  !!!

  OdpovědětSmazat
 19. Jakési NĚCO .... asi koryto.

  OdpovědětSmazat
 20. Lady Vašáryová, to je dávno cinknutá karta slovenské politiky. Měl jsem o Horáčkovi lepší mínění, ale i tak bych ho nevolil. Politika není pro bohému, to již staří Římané věděli a označovali bohému slovem turpidos tj. nečestní.
  Jsem jednoznačně pro prezidenta Zemana
  Morave

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kobliha frnda krnda vašaria gabala hm aby sme neboli onedlho iba fičo slovakia

   Smazat
 21. lidčky proberte se k čemu vam je prasedidet a zda jste ho vubec kdy potřebovali leda že davate přednost byt ze znamosti prvni na řadě co všechny předběhne a dostane přednostně milost či metal nebo jste od narozeni lokaj prvni třidy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je rozdíl mít prezidenta vědomého nebezpečí islámu a masové imigrace, nebo mít prezidenta přirovnávající imigraci k ozdravnému dešti. Kdy většina lidí, mimo politiky sloužící cizím zájmům, vnímá, že jde o přívalové deště a průtrže, ze kterých vznikají povodně a záplavy ničící všechno, co je jim v cestě.

   Smazat
 22. Je rozdíl mít prezidenta vědomého nebezpečí islámu a masové imigrace, nebo mít prezidenta přirovnávající imigraci k ozdravnému dešti. Většina lidí, mimo politiky sloužící cizím zájmům, vnímá, že jde o přívalové deště a průtrže, ze kterých vznikají povodně a záplavy ničící všechno, co je jim v cestě.

  OdpovědětSmazat
 23. Tak mi vrtá hlavou, kde se zdržel Pažout ? :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.