Reklama

.

.

čtvrtek 24. listopadu 2016

Přípravy na spuštění „jaderného vlaku“, padající americký Reaper a další krátké zprávy (VIDEO)

Napsala/přeložila - Božena Weitingerová
24. 11. 2016   Eurasia24
 
Rusko rozmístilo na Kurilách raketové komplexy Bal a Bastion. Teroristé Islámského státu zlikvidovali americký útočný a špionážní dron MQ-9 Reaper. Ekonomika RF prakticky přestala klesat. Více ve svodkách Boženy Weitingerové.


1; Heroická speciální operace v Aleppu: Ruští a syrští vojáci zachránili o víkendu civilní obyvatele. Úkolem vojáků byla záchrana dvou rodin zablokovaných v oblastech východního Aleppa nacházejících se pod kontrolou teroristů.

2; Třetí výročí Majdanu: Co si o tom myslí prostý Ukrajinec. Ukrajina slaví třetí výročí začátku Euromajdanu, tj. datum krvavého masakru, zbídačení a neustálých lží, které proměnily zemi v páchnoucí bažinu, v níž se hemží odporní plazi.

3; Trump řekl, čím se bude zabývat prvních sto dní ve funkci. Nově zvolený prezident USA Donald Trump, který se ujme svých pravomocí 20. ledna, zveřejnil video, ve kterém promluvil o reformách, které má v úmyslu uskutečnit během prvních sto dní svého prezidentství.

4; Státní department USA varoval před nebezpečím teroristických aktů v Evropě. Státní department vydal oficiální varování před nebezpečím teroristických činů po celé Evropě během nadcházejících adventních svátků.

5; Poláci se vypravili na Ukrajinu pro svoje majetky. S čím ale mohou Poláci na Ukrajině počítat? K ukrajinským soudům bylo podáno množství restitučních žádostí.

6; Vztahy Ukrajiny se zeměmi Společenství nezávislých států se dostaly do stádia rozpadu. Snaha poštvat země společenství proti Moskvě skončila pro Kyjev destrukcí obchodních styků.

7; Byli jsme krok od katastrofy, říká Aksjonov o energetické blokádě. Před rokem v prvních hodinách po odpálení sloupů elektrického vedení se Krym nacházel krůček od zničení energetické soustavy, píše nejvyšší představitel Republiky Krym Sergej Aksjonov.

8; Hackeři atakovali bankomaty v Rusku, Evropské unii a Společenství nezávislých států. Mezinárodní skupina kybernetických zločinců zaútočila na bankomaty ve více než deseti zemích včetně Ruska, zemí SNS a členských států EU.

9; Spouštění nové lodi je vždy svátek, a to jak pro loďaře, tak i pro námořníky. Ještě nejsou ocelové paluby, nadstavby, není ještě dosaženo výtlaku 3.400 tun, není ještě raketová výzbroj, ale plavidlo už tu je.

10; Ruský šachový velmistr vede v zápase o světovou šachovou korunku. Šestadvacetiletý obyvatel Simferopolu Sergej Karjakin zvítězil v osmé partii nad stávajícím držitelem titulu z Norska.

11; Stoupenci nezávislosti Kalifornie učinili první krok k referendu. Členové hnutí YesCalifornia předložili návrh na referendum do kanceláře generálního prokurátora státu.

12; Noční ostřelování měst Doněcké republiky. Bylo vystřeleno 140 nábojů a min. Ukrajinská armáda zahájila palbu na sídliště Jelenovka na jihozápad od Doněcka. V důsledku ostřelování bylo přes sto odběratelů bez elektřiny.

13; Rusko rozmístilo na Kurilách raketové komplexy Bal a Bastion. Nejnovější pobřežní raketové komplexy byly rozmístěny na ostrovech Iturup a Kunašir.

14; Co lze očekávat od zahraniční politiky USA s příchodem Donalda Trumpa? Vítězství Donalda Trumpa inspiruje stále větší množství lidí novými zajímavými nápady, které začínají prosakovat přes clonu největších médií.

15; Rozhovory o sjednocení Kypru skončily neúspěchem. Před začátkem minulé série rozhovorů turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu mluvil o poslední možnosti domluvit se na sjednocení Kypru.

16; Známá americká umělkyně Alice Bruderer zveřejnila sérii obrázků věnovaných vojenské technice. Jsou na nich bojová letadla a tanky představené jako prehistorické obludy.

17; Osmaosmdesátiletá Němka byla odsouzena do vězení za popírání holocaustu. Ve své závěrečné řeči na konci soudního přelíčení stará dáma prohlásila, že tábor Osvětim nebyl koncentrační, ale pracovní a lidi tam nelikvidovali v plynových komorách.

18; V Rusku proběhly první zkoušky rakety pro „jaderný vlak“. První zkoušky mezikontinentální balistické rakety pro bojový železniční komplex „Bagruzin“ se konaly na kosmodromu Pleseck před dvěma týdny, sdělil zdroj.

19; Uljukajevovi s v domácím vězení udělalo špatně a byla přivolána sanitka. O výjezdu rychlé lékařské pomoci k bývalému ministrovi Alexeji Uljukajevovi obviněnému z úplatkářství informovala Veřejná dohlížecí komise Moskvy.

20; Vláda Ruské federace stanovila tempo růstu tarifů za energie na rok 2017. Ruská vláda potvrdila růst tarifů na „komunální služby od 1. ledna 2017“. Už tradičně se růst bude lišit region od regionu.

21; Nalákali je na hraniční přechod prostřednictvím najatých osob. Podrobnosti z únosu ruských vojáků na Krymu. Zdroj v Černomořské flotile Ruské federace informoval, jak pracovníci SBU nalákali ruské vojáky k hraničnímu přechodu, kde je poté unesli.

22; Kde jste, vy hrdinové? O výročí Majdanu. Ani nespokojenost chudnoucích milionů Ukrajinců, extrémní korupce kyjevských úředníků, běsnění banderovců a stokrát opakované lži stále více bohatnoucího Porošenka nejsou schopny spustit třetí Majdan, myslí si publicista Eduard Birov.

23; „Nahá Avakovova náměstkyně“ byla jmenována do funkce bez výběrového řízení. Připomeňme, že čtyřiadvacetiletá Anastasija Dějevová, která se proslavila svými erotickými fotografiemi po celém světě, se stala prakticky druhým nejdůležitějším náměstkem ukrajinského ministra vnitra.

24; V Kyjevě hořela televizní stanice Inter. Neznámí pachatelé hodili do budovy láhve se zápalnou směsí.

25; V Porošenkově administrativě komentovali Kučmova halasná slova o Minských rozhovorech. Připomeňme, že exprezident Ukrajiny oznámil své přání ukončit svou činnost v této oblasti. Problém ale je, že na ukrajinské straně je jediný, koho lze vůbec brát alespoň trochu vážně.

26; V Kremlu komentovali slova Sergeje Glazjeva, který srovnal stav ruské ekonomiky s infarktem. Ve svém vystoupení na fóru poradce hlavy státu Sergej Glazjev prohlásil, že ruský ekonomický systém je podobný pacientovi s infarktem myokardu.

27; Jsou to ruští občané a to je hlavní, říká Peskov o vojácích unesených na Krymu. Už dříve komentoval únos ruských vojáků na Krymu pracovníky ukrajinské SBU ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

28; V případu plukovníka Zacharčenka byla zabavena další miliarda rublů, říká zdroj. Tyto peníze byly nalezeny v důsledku nových prohlídek.

29; Generální konstruktér Antonova odjíždí z Ukrajiny do Ázerbájdžánu. Ano, takto jsem se rozhodl. Je to zcela promyšlené. Doufám, že se mi podaří realizovat letecké projekty v zájmu Ázerbájdžánu, prohlásil před novináři Dmitrij Kiva.

30; Stíhačky NATO F-18 španělských ozbrojených sil byly poslány do vzduchu v Torrejónu a Zaragoze kvůli Su-35 ruského letectva.

31; Putin podepsal dohodu o jednotné skupině vojsk Ruska v Abcházii. Prezident Ruska Vladimir Putin ratifikoval dohodu o sjednocené skupině vojsk Ozbrojených sil Ruska a Republiky Abcházie.

32; Švédsko se bude bránit „ruské agresi“ raketami z muzeí. Kvůli boji s „potenciální ruskou agresí“ stahuje Švédsko z vojenských muzeí protilodní rakety a příslušná odpalovací zařízení.

33; Pogrom na oděské celnici. Bandité v maskáčích si přišili pro zadržený náklad. Připomeňme, že šéfka oděské celnice Julija Maruševskaja (chráněnkyně bývalého gubernátora oblasti Michaila Saakašviliho) se nyní nachází v procesu odstoupení.

34; Na Ukrajině soud uvalil na unesené ruské vojáky vazbu. Soud v Nikolajevě uvalil dvouměsíční vazbu na dva ruské vojáky zadržené na hranici s Krymem s možností zaplacení kauce.

35; Ozbrojenci Islámského státu sestřelili útočný dron amerických ozbrojených sil. Teroristé Islámského státu zlikvidovali americký útočný a špionážní dron MQ-9 Reaper v okolí města Tel Afar na západ od Mosulu.36; OPEC může už dnes dosáhnout dohody. Expertům Nejvyššího výboru OPEC se podařilo pohnout vpřed v rozhovorech o detailech dohody o omezení těžby ropy. Někteří z nich optimisticky hodnotí šance na uzavření dohody na listopadovém setkání kartelu.

37; Nejnovější americký torpédoborec Zumwalt se porouchal v Panamském kanálu. Podle předběžných informací vznikly na lodi problémy s tepelnými výměníky v integrovaném pohonném systému.

38; V oděském supermarketu ochranka krutě zmlátila zákazníka, který se už čtvrtý den nachází v nemocnici.

39; Únos ruských vojáků označili ve Státní dumě „nehoráznou provokací“. Ve Státní dumě požadují od Kyjeva okamžité propuštění ruských vojáků zadržených nezákonně na Krymu a označují událost nejen za provokaci, ale i za závažný zločin.

40; Na Kurilách mohou rozmístit protivzdušný raketový systém S-400, říká vojenský expert. Kromě protilodních pobřežních raketových komplexů může Rusko instalovat na Kurilských ostrovech nejnovější protivzdušný raketový systém S-400, myslí si šéfredaktor časopisu „Arsenal Otěčestva“ Viktor Murachovskij.

41; V Oděse se neznámí lidé pokoušejí okupovat kluziště Umka. Místo události hlídá policie.

42; V SBU surově zbili ruské vojáky. Byly zveřejněny záběry z jejich únosu. SBU zveřejnila video se skandálním únosem ruských vojáků Alexandra Baranova a Maxima Odincova na hraničním přechodu Čongar z 20. listopadu.

43; Putin: Ruský HDP klesne za celý rok 2016 o pouhých 0,3%. Vladimir Putin vystoupil na „Akčním fóru“ Všeruské národní fronty, kterému předsedá, a promluvil o stavu ruského hospodářství.

44; Vojáci ukrajinské armády ve Lvovské oblasti obchodovali s municí: Kapitáni byli zadrženi při činu.

45; Bal a Bastion mohou kompletně zajistit bezpečnost Kuril. Pobřežní raketové komplexy Bal a Bastion rozmístěné na jižních Kurilách vedle už přítomných komplexů protivzdušné obrany jsou schopné zcela zajistit bezpečnost ruských ostrovů, myslí si expert.

46; Ruské ministerstvo obrany tvrdě odpovědělo na výhrady Státního departmentu ohledně Iskanderů v Kaliningradské oblasti. Hrozbu pro bezpečnost nepředstavuje Ruská federace, ale zvětšování vojenské infrastruktury USA v Evropě. USA by neměly poučovat Rusko, jak zajistit bezpečnost svého teritoria.

47; Porošenko se klepe strachy před obratem USA směrem k Rusku, píší Financial Times. Petr Porošenko se během své návštěvy Bruselu bude dožadovat všestranné podpory Ukrajiny ze strany Evropské unie.

48; Nacismus na pochodu. Ukrajinský ministr kultury promluvil o genetické podřadnosti obyvatel Donbasu. Ukrajinský ministr kultury Jevgenij Niščuk prohlásil, že ve městech Donbasu je část obyvatelstva „náplava“, a proto se tam ukrajinská kultura dostává jen velmi pomalu.

49; V USA volitelé za demokratickou stranu přemlouvají republikány, aby nehlasovali pro Trumpa. Demokraté přiznávají, že těžko mohou změnit výsledek voleb, ale chtějí vyprovokovat diskusi o tom, jestli USA potřebují kolegium volitelů a nepřímé prezidentské volby, informuje Politico.

50; V Krivém Rogu byl surově zbit účastník ATO. V sobotu večer 19. listopadu v Dolgincevském obvodě Krivého Rogu tři neznámí muži zbili demobilizovaného vojáka ATO.

51; Na internetu budí zájem „oživlá mrtvola“ po leteckém úderu v Sýrii. Propagandisté nechvalně známé „humanitární organizace Bílé helmy“ natočili a zveřejnili šokující video, které by mohlo být klidně konkurencí režisérů a kameramanů Hollywoodu. Vše je evidentně naaranžováno: „Oběť“ klidně leží, dva „záchranáři“ zaujali pozice a nehybně čekají na pokyn. V jednu chvíli (patrně po signálu z režie) se scéna dává do pohybu: „Oběť“ začíná křičet a „záchranáři“ dramatickými pohyby „vyprošťují oběť“ zpod sutin a vlečou mimo záběr.

52; Trump se chystá být prezidentem dvě funkční období. Nově zvolený prezident si myslí, že administrativa, kterou v těchto dnech buduje, bude pracovat dvě funkční období.

53; Když hovoří Rusko a USA, Německo by mělo mlčet, píší německá média. Německo, jakož i celá Evropská unie by měly mlčet a počínat si velmi zdrženlivě, myslí si novinář listu Frankfurter Allgemeine Zeitung Wolf Poulet.

54; Zběsilý mnich, převlékač kabátů a další „nováčci“ Trumpova týmu. Americký liberální tisk, v posledních týdnech nemilosrdně kritizující Trumpa, získal nové fackovací panáky.

55; Putin prohlásil údaje o vojensko-technické spolupráci s jinými státy za státní tajemství. Prezident Ruska Vladimir Putin zařadil mezi státní tajemství i informace o státní politice v oblasti vojensko-technické spolupráci Ruské federace s cizími státy.

56; Soud stanovil datum videovýslechu Janukoviče. Janukovič a Šuljak budou přítomni na oblastním soudu v Rusku.

57; Tři vojáci ukrajinské armády zahynuli při dopravní nehodě u Nikolajeva. Další jeden voják byl zraněn. Opel Vectra s čtyřmi ukrajinskými vojáky v plné rychlosti narazil do cisterny Scania.

58; Ruské letectvo nahání hrůzu. Vzdušný konvoj nad Sýrií vylekal ozbrojence. Bandité prohlásili, že v doprovodu stíhaček je letí bombardovat strategický raketový bombardér Tu-160.

59; V (ukrajinské) Nejvyšší radě řekli, za koho chtějí vyměnit ruské vojáky unesené pracovníky SBU. Myslím si, že se nám ti dva budou hodit. Obracím se na vojenskou prokuraturu Ukrajiny s požadavkem, aby byli tito zrádci dopraveni do Kyjeva k uskutečnění soudního procesu a zahájení rozhovorů o jejich výměně, prohlásil Mosijčuk.

60; Sankce EU na dodávky paliva do Sýrie se netýkají ruského letectva, hlásí ministerstvo obrany. Konašenkov připomněl, že Rusko je jednou z předních zemí světa těžících ropu.

61; Z vojsk NATO nemají na předměstích Petrohradu určitě radost, píše Forbes. Nálepka nepřítele, kterou dala Rusku současná administrativa USA, odporuje americkým zájmům, myslí si komentátor Forbes Loren Thompson.

62; USA by neměly budovat státnost jiných zemí, říká Trump. Donald Trump v průběhu předvolební kampaně prohlašoval, že nemá v úmyslu zabývat se politikou výměny režimů v jiných zemích.

63; U Mariupolu probíhají prudké boje. Ukrajinská armáda má velké ztráty, hlásí dobrovolnice ATO Galina Almazova.

64; V Černigově se lidé vyzbrojení puškami na strikeball pokoušeli vniknout na území vojenské jednotky. Podezřelí byli předáni policistům.

65; Více než 80 % Ukrajinců žije dnes hůře než před Majdanem, vyplývá z průzkumu. 81,9 % respondentů dotázaných centrem pro sociální výzkumy „Sofija“ konstatovalo zhoršení svého života po Euromajdanu.

66; Poslat peníze z Ukrajiny do Ruska bude dvakrát dražší. Tarify pro převody v dolarech a eurech z Ukrajiny do Ruska přes platební systém MoneyGram vzrostou na dvojnásobek.

67; Poláka, který urazil Rusko, zbili během vysílání. Natáčení pořadu „Právo hlasu“ věnovaného situaci na Ukrajině skončila rvačkou účastníků.

Zdroj: rusvesna.su
Vybrala a přeložila: Božena Weitingerová

12 komentářů :

 1. Spousta dobrých zpráv a spousta zpráv, zejména z bývalé Ukrajiny, potvrzujících naše názory na to co se stane po Majdanu s Ukrajinou.

  Rozvrat, rozpad, územní a lidské ztráty, katastrofa pro běžného Ukrajince, který nedostal díky Ukrofašistům a jejich "Majdanu" šanci, demokratický si zvolit, nebo nezvolit, Janukoviče, nebo Porošenka ve svobodných, OBSE dohlížených volbách, na celém území jednotné Ukrajiny.

  Dnes už by měla Ukrajina BEZ VÁLKY a desetitisíců mrtvých, více než rok a půl nového, demokratický zvoleného prezidenta a vládu.

  No Majdanisti a podobní šmejdi, co Vám vlastně vadí na demokracii a svobodě?????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pražský Majdan po vítězství Donalda Trumpa přijela osobně odpískat krvavá Madla Albrightová.24. listopadu 2016 13:52

   Nezapomeňme, že stejný osud měli havloidní fašisté letos připravený i pro Českou republiku, neboť si spočítali, že Miloše Zemana v lednu 2018 a přímé volbě neporazí.

   Vymazat
 2. k bodu 2 shora:

  Copak si myslí náš europoslanec Štětina, který zdravil v r. 2013 " majdan" ukrajinskonacistickým pozdravem : SLÁVA UKRAJINĚ?
  ŠTĚTINO OZVI SE!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štětino, ty starej nácku z Azova a ještě předtím estébácký agente Plavče, zakladateli krycí neziskovky pro teroristické aktivity západních zpravodajských služeb CIA, MI6 a Mossad, tvá přímluva bude u soudu použita jako přitěžující okolnost.

   Vymazat
 3. Popravdě řečeno,kdo má zájem vědět co se kde ve světě děje na to nepotřebuje tendenčniho zprostředkovatele.
  Ale když už tedy bylo vybráno i přeloženo a jistě za to bylo zaplaceno,tak by taky,jak uvádí zdroj,mělo být vysvětleno,jak těm zprávám,které náš tisk přehlíží,máme rozumět,né?Neříkejte že by to bylo už na důchodkyni moc.Každá koruna je dobrá a pel-mel by byl úplnej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Tendenční zprostředkovatel" je přesný neselektivní překladatel článků na zdrojovém webu. Když se to některým anonymům nelíbí, mohou si to přečíst v originále nebo to nečíst a tupě konzumovat pouze jednostranné selektivní pseudoinformace a dezinformace. Starikovova charakteristika západní propagandy sedí jako zadek na hrnci, komparativní studie to plně potvrzují.

   Vymazat
 4. Porošenko a Turčinov budou viset za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Kolomojský se už dnes skrývá jako Kabala Bakala.24. listopadu 2016 13:33

  Kyjevská banda a nepravidelná islamistická armáda USA/SAU to má po nástupu Trumpíka do úřadu spočítáno.

  Porošenko a Turčinov budou viset za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti. Kolomojský se už dnes skrývá jako Kabala Bakala. Avakova s Gerašenkem si zlikvidují sami Američané. Dmytro Jaroše dostihne pták Ohnivák.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vidím to podobně jako nevyhnutelnost. Snaha zachránit si krk od fašistů vstupem do jejich řad se ukazuje jako klasická volba Ďábla se všemi negativními a žádnými pozitivními důsledky. Zrádných Rusů na Ukrajině čekají pouze pekelné časy...

   Vymazat
  2. 13:33 obávám se, že to bude jinak, protože banderovci většinou mají povícero zahraničních pasů, úspory na kontech mimo UA, jediné, co je může ohrozit, to je neúspěšná cesta na letiště

   Vymazat
 5. http://aeronet.cz/news/video-europoslanec-stetina-uz-zase-ohrozil-narodni-bezpecnost-v-eu-vyvolal-svym-blabolem-o-valce-s-ruskem-pozdvizeni-cz-titulky/

  OdpovědětVymazat