Reklama

.

.

pondělí 21. listopadu 2016

Prý není elit…

Marek Řezanka
21. 11. 2016
Petr Pithart se 17. listopadu opatrně dotkl problému, že ne všem lidem se v ČR žije stejně. „Ale není tomu tak proto, že by se pomyslná pražská kavárna nadřazovala venkovské hospodě. Taky nevím nic o tom, že by se tady někdo sám označoval za elitu“, prohlásil. To opravdu Petr Pithart nevidí ty různé „hlásné trouby“, které šíří „jedinou zaručenou a nezpochybnitelnou pravdu“ – a které se snaží ovlivňovat většinu, byť od ní mandát nemají? 

Nedokáže pochopit frustraci lidí, které někdo stále peskuje a tváří se, že on je ten, koho mají poslouchat a za kým jít? Neuvědomuje si, že pokud někdo řeší svou těžkou sociální situaci, a ještě mu je médii sdělováno, jak má myslit, nad čím se dojmout a co šmahem odsoudit, jen to prohloubí jeho vztek?

Vyberu tedy namátkou některé do očí bijící příklady těch, kdo se evidentně do role mravokárců stylizují, a nebudu ani muset sahat k různým fridrichovým, které zaměňují zpravodajství s šířením svého osobního postoje, ke krausům, kteří pojímají zábavný pořad jako ideologickou masáž či k mádlům, kteří by přemlouvali staré lidi, že by i „šmejdi“ zbledli závistí:

Michael Kocáb: „To víte a ví to každý uvědomělejší občan, že Miloš Zeman vytváří naprosto katastrofální obraz České republiky ve světě. Venku jsme vnímáni jako pátá kolona, která nečekaným způsobem přisluhuje zájmům prezidenta Putina a jeho administrativy, která bagatelizuje to, co Rusové provedli na Krymu.“

Jaromír Štětina: „Prezident Zeman asi neví, že Rusko vyhlásilo Evropě, to jest i nám, hybridní válku… V hybridní válce se používají zbraně v kyberprostoru, zelení mužíčci i tanky a letectvo.“
Martin C. Putna: „Že je Miloš Zeman společensky nebezpečná osoba, na to jsem upozorňoval už při prezidentských volbách. Od té doby se nic nezměnilo, jen bohužel došlo na má slova víc, než jsem si přál.“
Tomáš Halík se ohradil proti nařčení, že by kdy řekl, že je v Česku málo moudrých lidí, a že proto nebude kandidovat. „Svůj národ miluji a ctím, pracuji pro něj s plným nasazením a snažím se ho důstojně reprezentovat na mezinárodním poli." Tentýž pan Halík ale zcela jasně řekl: „Kdybych nyní kandidoval, pravděpodobně bych získal hlasy lidí rozumně uvažujících a vzdělaných. Ale ti dnes nepředstavují většinu. Abych získal většinu, tak bych asi musel říkat věci, které jsou populistické a které odporují mému svědomí a rozumu. To nikdy dělat nebudu.“

Alexandr Mitrofanov: „V téhle zemi ústava neznamená nic. Minimálně neznamená nic pro lidi, kteří Zemana podporují. To jsou lidé, kteří nejsou vychováni, a ani jejich otcové a dědové nebyli vychováni, k tomu, že existuje nějaký právní stát. Nebyli vychováni k právnímu vědomí, že existují nějaká demokratická pravidla. V podstatě jim je demokracie ukradená.“ Můžeme snad najít lepší příklad etiketizace a paušalizace?

Jiří Pehe: „Jelikož česká vláda si vůči Zemanovi nedokáže takříkajíc dupnout, je téměř jisté, že prezident bude ve své destruktivní činnosti na poli diplomacie pokračovat. Občané země, kterou reprezentuje, se mohou jen bezmocně sázet, kterou další zemi urazí.“

Petr Kolář: „Netvrdím, že je Zeman řízen přímo Putinem nebo jeho lidmi. To bych si netroufl. Pro mě je bohužel podstatný ten efekt, který to má. A podle mého názoru, a opírám se i o studii think tanku Evropských hodnot, je prostě prezident Zeman velmi efektivně využíván ruskou propagandou jak dovnitř Ruska, tak i tady u nás.“

Think-tank Evropské hodnoty: „Nastal čas nazývat věci pravými jmény. Zeman otevřeně hájí zájmy Moskvy a útočí na strategické bezpečnostní zájmy České republiky. Proto jej nazýváme trojským koněm, který se pokouší rozvrátit naši evropskou bezpečnostní infrastrukturu zevnitř.“

Zcela bez důkazů je M. Zemanovi podsouváno, že je ruským agentem a že ohrožuje zájmy ČR. Nejedná se náhodou o hoax a šíření poplašné zprávy? Kde jsou všichni ti, kdo apelují na fakta a objektivitu? Že na Ukrajině žádná ruská invaze neproběhla, bylo již několikrát dokázáno. Neexistuje jediný důkaz o takové invazi. Naopak, dnes už bída občanské války na Ukrajině vyhřezla v celé své obludné šíři. Jak je tedy možné, že se hoaxy o ruské invazi dál bezostyšně šíří?

David Černý: „Zamrdaná zkurvená kupa hoven a sraček na hradě, vytlemený prasečí držky, ať už konečně chcípnou v ošklivejch a táhlejch bolestech. Zmrdi smradlavý, zkurvysyni vyjebaný, tupý debilové. I s tou bandou kreténů čuráckejch, co to navrhujou. Do nejhlubší prdele s váma, vy hovnožrouti.“ Zde bych čekal protest všech těch, jichž se dotkl Zemanův překlad slova „pussy“. Pokud jsou tito lidé ke slovům D. Černého hluší a němí, nezbývá než konstatovat jejich pokrytectví v případě reakce na slova M. Zemana.

Jan Čulík: „Kdo by býval před čtvrt stoletím, v době pádu komunismu, tušil, že atraktivní, stabilní projekt západní demokracie se tak rychle rozloží. Normalizována byla zloba, iracionalita, hloupost, manipulace. Svět je daleko nestabilnější než kdy předtím.“ Viz zde. Jan Čulík si vůbec častokrát posteskl, že stávající systém je podkopáván a že si ho lidé neváží. Současně je pak nejspíš přesvědčen, že tento systém zvládne jakoukoli krizi.

Britské listy se bijí v prsa, že neuveřejňují hoaxy, ale pokud jde (nejenom) o M. Zemana, není to tak zcela pravda: zde.

Jsou to mj. i Britské listy, kdo přebírá neověřená fakta a šíří jednostrannou propagandu, z níž by člověk nabyl dojmu, že ruský zásah v Sýrii se zaměřuje jen na bestiální činy, zatímco válka v Iráku s miliony mrtvých na kontě byla jen jakýmsi morálním selháním Západu, jehož hodnoty je třeba bránit za každou cenu. Ostatně, pozastavuje se někdo nad tím, že podle podobných zpráv už byly dávno v Aleppu (navíc jen v jeho části) všechny nemocnice vybombardovány, což ale „zlým Rusům“ nebude bránit, aby vybombardovali dalších deset? O boji proti terorismu a tzv. Islámskému státu se Britské listy raději nezmiňují.

Při vylodění v Normandii zahynuly i deseti tisíce civilistů. Britské listy by tehdy jistě psaly o barbarském chování Západu…

Britské listy se evidentně za elitu považují: „V době, kdy se rozmlžila hranice mezi fakty a konspiračními teoriemi a lidé šílí, je nezávislé a věcné novinářské práce v českém prostředí zapotřebí víc, než kdy předtím. Vítězství Donalda Trumpa může tvrdě destabilizovat Evropu. Možný rozklad NATO může ohrozit bezpečnost České republiky. Jako v Americe a v jiných zemích, i v ČR se lidé stále častěji stávají obětí vyložených nesmyslů, šířených manipulátory a populisty. Nastává velmi nebezpečná doba." 

Britské listy budou i nadále přinášet kritické analýzy, založené na věcných faktech. Jejich role je v nové přízračné éře ještě důležitější než za posledních dvacet let jejich existence.

Pokud vám záleží na věcném hlasu, přinášejícím do českého prostředí neúplatné, ověřené informace, přispějte finančně na naši nezastupitelnou práci“ zde.

Přinášení objektivních a ověřených informací si potom Britské listy představují asi nějak takto: zde.

Jsem přesvědčen, že není třeba více dodávat. Jenom snad, že by si tyto řádky mohli přečíst všichni ti, kdo kroutí hlavou, že tady žádné pseudoelity nejsou a jejich manipulace je toliko výmysl prezidenta Zemana.

53 komentářů :

 1. ČT už nejen že porušuje zákon o veřejnoprávní povinnosti, ale dokonce online provokuje...
  Zdroj: http://milenapolakova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=567946

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČT je hlásnou troubou psychopatické verbeže.

   Vymazat
 2. Tak Blitky už asi odkazované stránky v rámci otevřenosti a stáním si za svým názorem, podloženým a ověřeným blokly - odkazy jsou Not Found. To je ale přiznání!!! Skvělý článek, opravdu skvělý. Masky jsou strženy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řešení je jednoduché: z odkazu ponechte vše až po .html včetně a všechen zbylý balast za tím vymažte.

   Vymazat
 3. Alexander Mitrofanov je bývalý komsomolský ruský dopisovatel.Naší historii vůbec nezná, nic neví o banderovcích atd. Njdříve podporoval ČSSD a nyní zase toho, kdo platí.S těmito embrii by se měl udělat krátký konec. Podobně o dalších jménech by se daly napsat story.Žvaní a budou žvanit až jim tu žvanírnu někdo pořádně rozmlátí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě před deseti, patnácti lety jsem Mitroffanova rád četl. Věřte, opravdu byl velmi dobrý! Nestranný, padni, komu padni. Ten jeho obrat v naprostého novinářského idiota u něj nepochopím, že může někdo takhle sklouznout a upadnout do novinářské žumpy. Asi to takhle víc nese...

   Vymazat
 4. Pane Řezanko, vaše hodnocení ohledně nepravdivých a lživých informací,které podle vás publikují Britský listy a Jan Čulík je hodně za čáru.Vaše interpretace projevu Petra Pitharta je rovněž přehnaná.
  PP jinak nepatří mezi moje oblíbené politiky.
  Sám publikujete na web,který se lží a hoaxů neštítí a pokrytecky moralizujete nad zpravodajstvím a publicistikou u jiných.
  Vaše články jsem na BL se zájmem a rád kdysi četl.
  To už je bohužel dnes minulostí.
  Ještě,že se vašich článků a postojů nedožil zesnulý
  mluvčí HzPD Dr.Milan Valach.
  Nebylo by hezké vidět,jak někteří členové HzPD,který se proklamují jako ,,levicový" spadli na samé dno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co chtěl pan 18:45 říci ? Prázdná sláma. BL jsou propagandistický projekt.

   Vymazat
  2. 18:45-ještě že se pan Valach nedožil anonymních sympatizantů.

   Vymazat
  3. Re (18:45):
   No jo, opět anonym!
   Je to zde hodně rozšířeno, ale budiž, když už v sobě nenacházejí tu trochu slušnosti ...
   --
   Autorovi tohoto článku, M. Řezankovi, křivdíte. Jsem si jist, že právě Milan Valach by to napsal ještě rozhořčeněji ... Nenáviděl pokrytectví, stejně jako i všechny proamerické quislingy i prokapitalistické apologety a jejich "vybrané" způsoby oblbování lidu.
   Přímá demokracie byla jeho šálkem kávy, ta však má s myšlením oněch autorů těch výše citovaných výroků na míle daleko.

   Vymazat
  4. 19:05
   Po smrti Dr.Milana Valacha se stal pan Řezanka zfašisovaným českým levičákem.
   S tím by MV rozhodně nesouhlasil a na weby NR by nepublikoval vůbec.

   Vymazat
  5. 20:26- moc jste toho od pana Valacha nepochytil..., levičák a fašista? Vy se tedy tady snižujete k trollení nebo nám poskytnete i protinázor bez "nářku"?

   Vymazat
  6. Re (19:05):
   Docela úsměvná charakteristika "zfašizovaný levičák", Marek Řezanka dnes snad ani neusne ...
   Jo, a není až tak důležité "kam", ale "co" je publikováno. A to, co zveřejňuje M. Řezanka, sedí.

   Vymazat
  7. Kdybyste na NR nechodil, tak by se vám dobře spalo a neměl byste starosti. Někdo na ně píše a někdo je čte. Proč by byl jeden padouch a druhý hrdina?

   Vymazat
 5. Vzpoura tlačenkožroutů
  http://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=567795

  OdpovědětVymazat
 6. Vzpoura tlačenkožroutů
  http://jurnecka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=567795

  OdpovědětVymazat
 7. Jak česká média pozvolna přešla z Bradyády k Pithartiádě, na Vánoce se těším na Halíkiádu.
  http://lubomirkvapil.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=568098

  OdpovědětVymazat
 8. Kazdy narod ma sve elity. Lide jsou prece chytri, hloupi i neco mezi tim.
  Redakce i vetsina ctenaru techto rudohnedych stranek patri bohuzel mezi uplnou spodinu a vykaly na dne zumpy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuřit i sprostě nadávat můžete jak chcete, ale pokud má mít demokracie nadeji na budoucnost, musí platit to, zákonem jsme si prostě a jednoduše rovni, ať už jste elita nebo jelita

   Vymazat
  2. Ty jsi ale na hovnech špica!Takže ten článek je i o tobě ty jelito. A to trapné bohužel nejspíš náleží k onomu - "podle sebe soudím tebe"

   Vymazat
  3. No dobre. Ale proc by meli vladnout prave ti nejblbejsi jako je Zeman, Okamura, nebo fasisti z NR?

   Vymazat
  4. No a nejodpornější výkal jsi ty 19.15 - to je bez debat. Sprostý, urážející, páchnoucí hovno. I tchoř má proti tobě mnohem více etiky a vkusu. A jestli se ti NR a diskuze zde hnusí, tak sem jednoduše nelez.

   Vymazat
  5. 19:15- pozor, abyste do té žumpy neupad, měl byste potíže.

   Vymazat
  6. Ten? Ten už z ní dávno bublá.

   Vymazat
  7. Nejlepší jsou ti, co se válí, podle svého přesvědčení, ve výkalech a ještě si rochtají, jak jsou čistě vypraní.

   Vymazat
  8. Řezanka odkazuje na článek, který má být hoax, přičemž jde o dementi. Každý se mýlí. Sám se tedy dopouští hoaxu, nehledě na to, že je hnědej až za ušima, ad jeho bagatelizace fašistických režimů v textu o Trumpovi.

   Vymazat
 9. Žádný jiný prezident nerozděloval tuto zemi,tak jako Zeman.Proč? Havel možná chlastal ale v TV online se nemotal a sprosťárny o vagině říkal doma Dáše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přečtěte si prosím Chilcootovu zprávu, možná pochopíte, co znamená podpis pod dopisem osmi...

   Vymazat
  2. Další ubouhej sprostej a omezenej dobytek - 19.27 - nebo je to pořád ten samej? Ten smradlavej výkal, jeden z těch, kvůli nimž budou diskuze zakázány úplně? Co si potom počneš frustráte - nad čím si budeš honit brko?

   Vymazat
  3. 19:17- vy už si nepamatujete jaké měl Václav Havel "zdravotní potíže" v koupeně a jinde? No jo, jeho přece media milovala. Ptejte se "v podhradí"!

   Vymazat
  4. Prosím viděl jste jeho hry nebo četl některé zjeho blábolů? Pro 19:17

   Vymazat
  5. Dalsi kolisavej a snad se brzy zase odko-lisa...

   Vymazat
 10. Uz jsem na to prisel. Je mi jasne, ze
  Davic Cerny je ozraly namornik ze San Franciska ! Oni mluvi tak, jako David Cerny.

  Cesky president Zeman je statnik vysokych kvalit , ktery je oblibeny a popularni ve svete.
  Kdo jsou ti panove o kterych se mluvi v tomto clanku, neni znamo nikomu.

  President Zeman bude znovu kandidovat a volebni viteztvi ma jiste !
  nick honolulu - ktery fandi presidentu Zemanovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje slova. Uvidíte blbečci.

   Vymazat
  2. Stiji za Povsimnuti.
   ANI JEDEN DUKAZ.
   A vsichni se spokojene obaluji srackami .
   VLASTNIMI.
   Porad jsou to ti sami.
   Za penize cizi i CR a prodali by i svoji matku. Takova je jejich nemocna Chtivost.
   To je spojuje.A co kdyby jejich rodice pochvalili Zemana?
   A je za co. A jsou dukazy.!!! A je presidentova prace pro nas dobre videt.
   A tim si kopou jiste Hroby...

   Vymazat
  3. Zastavme se u slova Elity.
   Ve pravem vyznamu slova je pak vse jednoduche. Lide oplyvajici schopnostmi , ktere pouziji pro dobro a Vyvoj ,ten spravny, ke ktemu nejen smeruji s nami ,ale vybiraji a vedou.
   V TAKOVYCH PRIPADECH JSOU ELITY OBDIVOVANY A CASTO I ZBOZNOVANY a a jakekoliv volby jsou pro ne pouhou Formalitou....
   Protoze.
   A my vsichni je rozezname v nasem stredu a bez obtizi...

   Vymazat
  4. V "levém" významu "Elity" rozeznáme jak?

   Vymazat
  5. Pane Povolny,dik za otazku,a presnou.
   Myslim si ted, ze po selhani /co ja vim/ uplne vsech levicovych stran,
   /Napr. v 1914 hlasovali v Reichstagu pro valku, SocDem atd/...
   Pocitam, rozdelovani dnes je pouhou zaminkou na zamernou propagandu Medii a s umysly ,smerem k nasi Nejednotnosti.
   Snad zacit rozdelovat podle faktickych cinu a skutku, kterych se jednotlivi lide , skupiny a Politicke strany dopusti.
   Kdyz selzou /leva, prava , stred/ pryc s nimi a od nich....
   Co myslite...?

   Vymazat
  6. 3:26- leckde na NR "trousím" odpovědi tak krátce. Srdce si nechávám vlevo, rozum mi velí "přimknout se k dubisku(národu) neb bude-li každý z nás z křemene....

   Vymazat
  7. PS. tím chci naznačit, že se bráním ne- útočím.

   Vymazat
  8. Je rozsirena asi dle tech nepsanych zakonu, tenhle je Zakon Setrvacnosti,kdy jsme byli zatlaceni bezohledne do kouta , odkud se tezko leze zpet , na scenu ,
   kde se musi KONAT.
   OBCANSKA POVINOST je prevazne drina a jde zrovna tak casto o hubu.
   Pak je dulezitej FATALISMUS.
   Vzdy jsem si rekl, kdyz sem vybranej co nadelam, ale nevzdam to, /Kdyz sem byl vybranej /osudem/ tak jsem na rade...
   Co se da delat , dalsi budou pokracovat , je pak jedina utecha a zodpovednost...Pocitam...
   A.Camus to byla vzdy moje zakladni orientace dalo by se rict vnitrni svet . V absurdnim svete , je clovek a jeho zivot jedinou velicinou s kterou je mozno pocitat...
   Tedy jit cestou, kterou zakony lidstvi nejak /uz davno urcily/ a pro nas /bez as/ i vybraly...
   A pak nebrat ohledy , ani na sebe...

   Vymazat
 11. Petr Pithart Podiven - vlastizrada mu není cizí. Taková neúspěšná nula, zklamaná životem, na co sáh, to zdechlo. Nic protičeského mu není cizí. Typický kandidát pražkokavárenských lejnoserů na prezidenta. No, proč by ale ne? Myslím, že bychom jim na Borech měli zajistit práci, ubytování, trochu vody, trochu chleba a svobodnou demokratickou volbu toho prezenta za prezidenta - třeba konkařů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pithart? Rozumu má asi jako trpaslík zahradní a dokonce se jmenovanému výtvoru i podobá.

   Vymazat
 12. Tady muzeme dobre videt , jako pod reflektorem ,to cele Spektrum, cele Panoptikum ,psychiatrickych , velmi dobre Ukazanych a predvedenych Nemoci , postihujici dotycne..
  Jako z ucebnice.
  To,ze si to postizeni nic Neuvedomuji ,neustale je Hystericky Predvadeji na verejnosti je jen dalsi , /nepotrebny/ Dukaz jejich nemocneho silenstvi...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemuzeme si stezovat, ze bychom dnes nemeli dost prikladu cim se NESTAT...

   Vymazat
 13. Viděl někdo posledních 20 let Kocába makat, jen plká, plká a ....
  emeritní kapitán

  OdpovědětVymazat
 14. Slova Davida Černého by neměla zapadnout, neboť charakterizují celkovou úroveň současné naší umělecké a kulturní garnitury. Nebo snad obdivovatelé jeho děl a kamarádi Rejžek, Menzel, Svěrák, Hřebejk, Kačer...se proti tomu ohradí? To snad ani náhodou. Taky náš pan prezident pro mne není to pravé ořechové, ale respektuji ho jako nejdemokratičtěji zvolenou hlavu státu. Jejich prezidenta Havla jsem taky musel respektovat, i když jsem ho z hlouby duše nenáviděl!

  OdpovědětVymazat
 15. Několikrát se zde zmiňovaly Britské listy. Je tomu zhruba dva roky, co jsem je přestal číst. Nejdřív jsem se domníval, že se mýlí. Poté, co jsem si ověřil, že systematicky vyzývají ke zbrojení proti Rusku, pochopil jsem, že se nejdná o omyl, ale o něco horšího.

  OdpovědětVymazat
 16. Hanobení prezidenta republiky – jak je to v Německu?
  http://www.ustavprava.cz/blog/2016/11/hanobeni-prezidenta-republiky-jak-je-nemecku/

  OdpovědětVymazat
 17. Dnes je umelec kazdej kdo ma strejcka a znamyho , kteri prihraji velky penize za odporne kyce vetsinou na bliti , zkombinovanych s oficialni propagandou.
  Jako za komunistu jsou za to Odmenovani.
  Proto krici , kdyz hrozi odchod od KORYT. Ostane jako kazda svine//prasatka prominte/...
  .Tim se stane umelcem ale jenom dle sveho nazoru...Chudoba dusevni spolu s vysi milionovych odmen a Slavy v mediich je umerna s tragickou degeneraci vubec vsech parazitu...
  Jsem si jist , ze to velmi dobre vedi , co jsou...My take uz davno !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drive byli Zaslouzili umelci a dneska jsou pouze ti Nezaslouzili..

   Vymazat
 18. Přečtěte si skvělou úvahu na AC24 od Mir. Doležal, budete zvracet tak aspoň 14 dní. Je to tak výživný, že se divím, že to ještě nestáhli

  OdpovědětVymazat
 19. Zpět k "západní demokracii" a DALŠÍMI PŘÍVLASTKY OVEŠENOU DEMOKRACII - PODLE SVĚTOVÝCH STRAN, BAREVNÝCH REVOLUCÍ, PODLE ROČNÍCH OBDOBÍ ČI PODLE DRUHŮ TKANINY, PODLE SOCIÁLNÍ ČI KAPITALISTICKÉ NÁKLONNOSTI - TEDY DEMOKRACIE V LIDSKÝCH ÚSTECH PODLE POTŘEBY POLITICKÉHO TRHU TÉ KTERÉ ZEMĚ? A PODOBNĚ SE POKRUCUJE PRAVDA, LIDSKÁ PRÁVA (TA OBZVLÁŠTĚ TĚMI, KTEŘÍ BY MĚLI POŘÁDNĚ ZAMÉST PŘED VLASTNÍM PRAHEM), SVOBODA SLOVA - PODLE RYČNÝCH HLASATELŮ PŘEDEŠVŠÍM TOHO LHASNÉHO, NEZÁVISLÁ MEDIA A SOUDY - JAKO ZBOŽNÁ PŘÁNÍ ZUBOŽENÝCH OBČANŮ.
  Velká většina těch, kteří kritizují Zemana, nikdy na vlastní uši Zemana ani neslyšeli. Např. stále omílané údajné vulgarity prezidenta na adresu profesionálních exhibujících prostitutek Pussy riot - vždyť on je tak nenazval, název si vyvolily "dámy" samy, a jeho správný překlad do češtiny zní "Vřeštící p..e". Zeman použil tedy termín nadmíru laskavý pro tyto lehké děvy. Problém byl v jiném. Tyto vřeštící p..e obsloužily zřejmě nejen duchovně českou kavárnu a tak bylo nutné zbudovat pro Zemana pranýř.
  Jinak není pochyb, že Zeman o příliš vysokánskou hlavu přečnívá nad ostatními politiky (pokud vůbec lze tak honosné slovo použít pro tu ostatní domácí produkci), že to ti,"co se došplhali, kam nedorostli" (Werich) těžko mohou vydýchat. Važme si, že po sérii Háchů máme zase nějakého obrozence, po sérii zpanštělých samolibů máme za prezidenta zase občana mezi občany.

  OdpovědětVymazat