Reklama

pondělí 14. listopadu 2016

Putin jednal s Trumpem


15. 11. 2016      zdroj
Prezident Ruské federace Vladimír Putin uskutečnil telefonický rozhovor se zvoleným prezidentem USA Donaldem Trumpem. V pondělí 14. listopadu o tom informovala tisková služba Kremlu. Ruský vůdce ještě jednou poblahopřál republikánovi k vítězství ve volbách a popřál mu úspěchy při realizaci předvolebního programu. Hlava státu vyjádřil připravenost k partnerským vztahům s novou administrativou Bílého domu "na zásadách rovnoprávnosti, vzájemného respektu a nevměšování se do vnitřních záležitostí".


Putin a Trump, jak uvedla tisková služba Kremlu, se shodli v názoru, že rusko-americké vztahy jsou ve "velmi neuspokojivém stavu". Rovněž se vyslovili pro společnou aktivní práci na jejich normalizaci a pro "vykročení na cestu konstruktivní spolupráce v širokém spektru otázek", včetně "vytvoření spolehlivého základu pro bilaterální vazby prostřednictvím rozvoje obchodu a hospodářského prvku".

Strany, jak je uvedeno ve zprávě, se také shodly na nutnosti společného úsilí v boji proti "společnému nepříteli číslo jedna" - mezinárodnímu terorismu a extremismu. "V tomto směru byly také diskutovány otázky urovnání krize v Sýrii", bylo upřesněno v Kremlu.

Putin a Trump se dohodli na pokračování telefonických kontaktů a ve výhledu na uskutečnění osobního setkání. Jeho přípravou se budou zabývat zástupci obou stran.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

36 komentářů :

 1. Doufám , že všechno, nebo skoro všechno, se v dobre obrací a obrátí !!

  Ještě vyhnat nadobro muslimaky , ekonomicke migranty , africke kriminalniky a dat Evropu konecne do " kupy " , tim myslím : muzu kamarádit a obchodovat s kym budu chtít , zadna ultimata a nařízení z EU , EP , EK ! Zadne placení darmozroutu, a nymandu a odpadu z Bruselu !
  H.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejdřív je z Evropy potřeba vypráskat aktivisty z neziskovek, ekonomičtí migranti pak rádi půjdou sami...

   Smazat
  2. Nastává změna u světového kormidla, bez čistek se to neobejde!I v Evropě se dočkáme, u nás utlumení havloidů, pražské kavárny a dobroserů, ale půjde to pomalu!

   Smazat
  3. Stojí za povšimnutí, pokud to lze z našich sdělovacích prostředků zjistit, že Trump telefonicky mluvil s Putinem jako první nebo jednou z prvních hlav států.

   Smazat
 2. Navráti hrdost a stát

  OdpovědětSmazat
 3. I Obama zahajoval restart vztahů s Ruskem...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:59 Jenže Obama si představoval ten restart jako návrat do dob Jelcina, kdy američtí "poradci" řídili transformaci Ruska na "svobodný a demokratický" stát tak, že se z toho dodnes úplně nevyhrabalo. Nenávist Obamy a Clintonové pramení právě z toho, že na takový restart jim Putin hodil bobek.

   Smazat
 4. Lidi , řekněte mi , co budou dělat zbrojarske firmy , jak v Rusku, USA a jinde , když se nebude válčit a " všude bude mir " ? Je to asi hnusný co napíšu , ale Afrika je kontinent, který když ne ted a tady , představuje za 20 - 50 let obrovske nebezpečí pro zbytek světa. Je to nekontrolovatelna část světa pro slušnou, bílou, pracující rasu ve zbytku světa ! Možná , ale, že ty rakety , bomby, pumy - zbrane, budou nasazeny k regulaci afrického kontinentu pro záchranu jiných , kteří ziji jinde. ... Afrika se do Evropy prostě nevejde a pokud je na pochodu Afrikou 100 mil. černochů a všichni chtějí do Evropy, tak to skonci masakrem , ale melo by to byt jinde, nez na evropském území. A to jinde znamena - bojovat opet v Africe s cernymi nájezdníky, bud je s prominutim kastrovat , nebo se bránit vojenskou silou !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:54 Oni si s tím poradí, jako si poradily naše zbrojařské firmy, když je Havel na popud USA zavřel.

   Smazat
  2. 0:54 Radil bych nepředbíhat událostem. USA jaště nejsou beránkem. Stačí jediná kulka a ...
   Děda.

   Smazat
  3. Dědku nestraš. V Americe a střílet prezidenta? V této převyspělé demokracii se takto problémy už neřeší. To jen ten ošklivý Zeman děsí, že politici se odstraňují dvěma způsoby.(Snad mi rozumíš)

   Smazat
  4. 0:54- to není dobrá rada. Čím více to tam bombardujeme, tím více se množí a uchylují pod ochranu Evropy. Co jim ponechat jejich zemi a jejich kulturu, pro někoho barbarství?

   Smazat
  5. 9. 23

   Mate urcite pravdu, ale toto cerne africke etnikum většinou dokáže všechno časem vybydlet a zničit ! Jsou většinou
   nevzdelani a umi dělat dobře jen dvě věci a to zabíjet zvířata a lidi na obživu a dělat nove a nove černousky jak na běžícím pásu !! Pokud všichni tito zůstanou na africkem území a budou zvelebovat svoje domovy, tak snad nejaka naděje je , ale neverim tomu , sami si tito africti barbaři nepomůžou , musí pomáhat západ , ale je to nekonecne , je to, jak " házet pomoc do nekonečných propasti " ! Proto chránit Evropu od nájezdníků a vracet zpátky , BEZPARDONU !
   H.

   Smazat
  6. I tento problém řeší Reconquista! Kapitola Zahraniční politika : Jednou z největších hrozeb pro bezpečnost a stabilitu ve 21. století bude Afrika, kde pokračuje populační exploze a s tím spojená migrace, války, vyhlazování přírody. Bude nutné radikálně zregulovat přemnoženou africkou populaci. V první fázi odstranění humanistických teroristů, kteří podporují množení dovozem léků a potravin. Pak je možné zavést indický model ( hromadné sterilizační programy za finanční i věcnou odměnu ), nebo rychlejší cestou ( laboratorní vývoj virů způsobujících neplodnost a jejich rozptýlení v Africe). Na závěr částečná rekolonizace Afriky a záchrana zbytků přírody. - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Smazat
  7. Budou vyrábět sekačky na trávu

   Smazat
  8. Teď se ozývají praví barbaři. Nejdříve zahlušít například Kadáfiho, rozmrdat Lybií a nyní je bombardovat. Co tak nechat na nich aby se opět dali dohromady, pomoct a nechat je být? To je problém snad jejich. Náš problém jsou cikáni a bezdomovci. Co tak vyřešit tento problém.

   Smazat
 5. Pred nekolika hodinami se zdalo uplne nemozne , ZE VALKY BUDOU MIT PRAZDNINY ! Jestli to dokaze , tak Trumpa snad zadusime samou laskou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z čeho, prosím, vznikl Váš optimismus? Vojensko průmyslový komplex určitě nechce vyrábět své zboží na sklad.

   Smazat
 6. Kuci Cesti ! Nestahujte katata,kdyz je jez jeste daleko !!Kazdy normalni clovek sa musi tesit,ze je valka daleko od nas a nehrozi nam..jenom EU je zhrozena,blizsim vztahum Trumpa a Putina,nakonec z toho vyjdou jako pitomci,kteri nepochybne jsou!

  OdpovědětSmazat
 7. V České televizi bylo přeloženo hodnocení voleb v USA Putinem, který měl prohlásit, že ještě nenastal čas k normalizaci vztahů... Co tak najednou dolejzá? (On, řekl nastal čas).Všude ve světě správně přeloženo.

  OdpovědětSmazat
 8. 7:41 Memento J.F.Kennedy, a jeho další příbuzní, kteří byli usmrceni dříve, než mohli potrestat skutečné viníky Dallaského atentátu.

  OdpovědětSmazat
 9. 0:54: Nějak stále nemůžu pochopit, že pár velikanů lidského myšlení /Einstein, Jung/ již před 60 léty to jest v době kdy jsme měli kapitalismus po válce, čili v konjunktuře a byl zde sociální stát a ekonomika řízená státem, střední třída v USSA na 60 procentech /nyní na 4O procentech/, čili byla to doba, kterou si tak pochvaluje Nick Honolulu /my jsme budovali socialstickou společnost s prvomajovými průvody, schůzemi v práci, sobotními brigadami atd. co lidem lezlo na nervy a dali tomu jméno příkazový systém a chtěli proto to, co mají teď - zlatou svobodu s právy džungle - řekl bych nic než zlodějina a lež/ - tito velikáni lidského myšlení řekli: PREDATORSKÉ OBDOBÍ DÉJIN SKONĆILO. A vy řikáte, že bude pokračovat? Zbrojařské podniky budou pořad vyrábět smrtící zbraně? Vážený, Vy musíte mít trochu myšlení Alberta Schweitzera a z té Afriky se snažit udělat jinou zemi a ne myslet pořad na stejné bazi jak to bylo dosud: Co z toho budu mít? Pokud tu budou moderní zbraně a myšlení na středověké úrovni, tak se nikde nedostaneme - pardon dostaneme se ... do pekel /Jožo Raž/.
  A teď ty vole, který mi vždy říkaš, že filosofuji - si to tady zase napiš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane, máte pravdu , ale my , bila rasa, máme jinou kulturu a hodnoty ! Opravdu nejsem rasista , ale nesmí me někdo bezduvodne ohrožovat na živote !

   Jsem pro , aby se Afrika změnila a měnila na " soběstačný " kontinent, kde se dá slusne žit a aby se pomáhalo a hodně pomáhalo a aby ta Pomoc " padala na úrodnou pudu " , ale to už
   nebude na nás , ale na našich potomcich , protoze to vidim tak na 100 let zlepšení ..... možná vic , možná min , nevím .....

   Smazat
 10. 11:34: Abych byl dobře pochopen - navazuji na to, co jsem napsal pod 10:05 - ten motor našeho jednání - co z toho budu mít - je samozřejmě správný, ale myslím, že omezeně. Platil především v době, kdy každý den byl o přežití, jak tomu bylo třeba ve starověku.
  Chtěl jsem hlavně říci, že pokud nebudeme k Africe přistupovat trochu jinak, než tomu bylo při dobývání Ameriky a také Afriky - což se bohužel děje stále i nyní - viz Kongo s rabováním korporacemi toho prvku, který je nutný při výrobě mobilních telefonů. Proboha to nejde s těmi Afričany uzavřít lidské smlouvy na těžbu toho prvku - zapoměl jsem jak se jmenuje. Nebo další příklad - půjčování peněz MMF s obrovským procentem rozvojovým zemím, který tyto nejsou nikdy schopny splatit - na youtubu je o tom celé video. Kdesi jsem slyšel - bylo to opět na nějakém videu - že jsme byli a stále jsme /to znamená lidé/ stádní tvory - vznikli jsme z hominidů, což jsou tvory podobající se třeba šimpanzům. Naše celé dějiny jsou o spolupráci jednoho s druhým. Pouze vydělení - námi - tím stádem /cizí slovo kongregace pochází od lat. grex - stádo/ jedinci, kteří si přisvojili nadhodnotu - množství zboží, které zde bylo navíc /to se stalo při objevení se usedlých zemědělců/ začali hlásat takové bludy - jako např. soukromé vlastnictví je svaté /vzniklo v Anglii/. Lidé si neuvědomují, že společnost funguje na základě mlčící dohody všech a boháči /myslím to stále omílané jedno procento/ tu jsou jen na základě této společenské dohody. Bolševici byli a jsou proto tak nenávidění, že se odvážili tuto mlčenlivou dohodu porušit a ta nenávist pramení od těch, kterým bylo jejich nadměrné bohatství odebráno. Kdyby to jejich bohatství bylo opravdu JEN jejich zásluha.... Vtip je ten, že to je práce ostatních členů společnosti, kterou si oni jen přivlastnila - viz Marxova nadhodnota. Stále nemohu pochopit, že to někteří lidi nechtějí pochopit. Vždyť to je jednoduché jak facka. Pokud tu bude systém, který umožní na jedné straně majetky lidí, kteří jezdí z místa na místo limuzinami /které vadí - zavazí - ostatní autům/ vybavenými ledničkami, televizory a podobnými blbostmi a na druhé straně jak jsem to viděl z té Afriky - lidmi šetřícími na jízdní kolo - tak to nikde nedotahneme. Protože to bude znamenat, že na podporu těch limuzinařů - diskretní elity - tu budeme mít zbrojařské koncerny, jichž produkty se budou používat na ochranu jejich zájmů. Ta podoba dnešního kapitalismu je přehnaná, odporuje lidské přirozenosti. Nechápu jak může lidi nechat bez citu obrazek matky s nemluvnětem, které má mozek pryč v důsledku bombardování - Ukrajina. Co mně to zajímá, to se mně netýká, je myšlení většiny lidí. Proč někteří zde chodí na tento blog a čtou ty články a pak píšou ty nesmysly, které zde čtu v těch komentářích? Řešení - zestátnit korporace, soukromý majetek v malé míře - obdoba sověttského NEPu. Kdyby nebylo nadnárodních korporací, nebylo by Porošenka a nebylo by války na Ukrajině, nebylo by nebezpečí visicí nad námi třetí světové války. Nechápu, že lidi nechápou, že zřízení, které zde máme, nemá budoucnost a tak, jak řekl Jožo Ráž je cestou do pekel. Jinak pochybuji, že Trump udělá nějaký rozhodný krok ve směru, který jsem zde načtrtl. Tak jak tvrdí, třeba Martin Koller - elitaři přišli na to, že Rusko je příliš silné, aby se to nyní povedlo - válečný konflikt - tak to musíme odložit - myslím si totéž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podvodnost principu hromadění majetku hrstkou samozvaných vyvolených spočívá nikoliv v jakési "společenské dohodě", ale v jiném fíglu! A totiž podvodu zvaném "tržní chování jedince". Struktura pravěké tlupy přetrvává evoluční setrvačností dodnes, navzdory odlišnýmu výrobnímu způsobu, který je příliš mladý, aby zásadním způsobem změnil to, co se utvářelo desítky tisíc let! K přežití lovecké tlupy bylo zapotřebí na 1 schopného organizátora (náčelníka) a 1 nositelku know-how (šamanku) vždy alespoň 50 zdatných lovců a 50 zručných sběraček. Proto dodnes má např. schopnost stát se lékařem jen jeden ze sta lidí (to je pro zjednodušení použitá číslovka!). Dříve to sloužilo jako nutnost k přežití celé tlupy a potažmo druhu, dnes je to systémem zneužíváno k tomu, že lékař je placený mnohem více než třeba horník, ačkoliv jeho práce je těžší a v pravěku by dostával větší kus masa než šamanka z logických důvodů. Rovněž pojem "zákazník" je proti smyslu přirozené dělby práce v lidské tlupě či pospolitosti. Směna mezi jednotlivými tlupami vždy probíhala tak, že nositelé genů náčelníků a šamanů rozhodli z titulu své intelektuální převahy, co je dobré pro přežití celku směnit a co nikoliv! Tak tlupa dostala potřebné komodity k přežití výměnou za ty které pro ní jsou zbytné či postradatelné. V současné době kdy byla koherentní společnost atomizována židovským výrobním způsobem (kapitalismem) toto přestalo platit a v důsledku toho jsou nekompetentní jedinci - s geny řadových lovců a sběraček - nuceni sami přejímat funkci náčelníků a šamanek a to zcela zjevně bez znalosti či schopnosti posoudit důležitost té či oné komodity pro zachování existence své osoby a své rodiny či celé komunity. Čili za bláboly o "svobodné interakci mezi jedinci" a "tržních mechanismech" je pouze snaha úzké skupiny ovládat druhé prostřednictvím jejich nižších intelektuálních schopností či zkrátka profitovat prostřednictvím převahy těch vlastních nad schopnostmi ostatních.

   Smazat
  2. Jenže horníka (horníci neberte to osobně) můžu dělat každý silnější jedinec s nepříliš výrazným intelektem. Lékař - studium, praxe,
   atd. Chtěl by jste aby brali stejně? Nádech komumismu už tady byl

   Smazat
  3. 17:04 - stejně ně! Horník spotřebuje víc jídla a lékař dá víc za knihy. Pokud bude dotovaný jídlo, bude potřeba větší plat pro lékaře, pokud knihy, tak pro horníka ... pochopils princip? Přirozená společnost nezná volní funkci peněz. Tam se vše řídí užitečností pro celek. Celek potřebuje lékaře stejně jako horníka, nezajímá ho subjektivní potřeba jedince. Tedy máš na výběr: jsi sice schopen vystudovat medicínu, ale nejsi ochoten ji provozovat za tolik, kolik ti nabídne společnost. Pak jistě budeš rád rubat v podzemí uhlí ...

   Smazat
  4. oprava: přechcat jiné

   Smazat
  5. Ostatně to skvěle vyjádřil jeden z nich, co si říká "Spratek" který v dokumentu „Dělníci bulváru“ řekl mimo jiné: " ... já jsem kapitalista, židovský synek a člen ODS a pro mě je nesmírně pohodlnej systém, ve kterým já jako inteligentní člověk jsem schopnej poměrně pohodlně přežívat díky tomu, že ostatní kolem mě jsou debilové…“.

   Smazat
  6. 17:47-on je to opravdu spratek, který asi ví, že je nemocný a spravedlnost světská jej nedostihne před tou "vyšší", jinak si jeho nabubřelost neumím vysvětlit. V 17:44 máte hodně pravdy, sám si modelovou situaci redukuji do rodiny, jak se zachovat a ono to funguje. Mnoho zde hartusících by se ošívalo, být v "příběhu" jejich příbuzní. Škoda, že z "bílých medií" nevyčuhuje osobnost, která by, v podstatě předkřesťanské hodnoty rodové, dokázala dát světu jako lepší variantu moderní společnosti, našeho typu. Bojem to jde také, někdy musí ale preferuji ideovou většinu bez boje.

   Smazat
  7. Dlouhy moc dlouhy zkratit to jinak to nectu
   Honolulu kuku retarded vr
   ve sluzbe jsem kurva a ve sluzbe jsem furt

   Smazat
 11. Český jazyk je květnatý. Rád bych si početl. Ale na dlouhé příspěvky jaksi nemám čas. Kdyby to šlo stručněji byl bych Vám vděčen

  OdpovědětSmazat
 12. 14:30: Děkuji za reakci na můj příspěvek /12:21/.
  16:59: Staří Římané: spěchej pomalu /festina lente/. Nevšiml jste si náhodou, lidé někde stále spěchající obvykle nic neumějí. Kromě toho i zdejší odpovědi jsou podle přísloví: práce kvapná nic neplatná. Příspěvky, které jsou krátké, z velké části pochazejí od trollů. Ten kdo pracuje příliš rychle, obvykle pracuje nedůkladně - ne vždy /vyjimka potvrzuje pravidlo/ - moje životní zkušenost. Pokud jsou takoví lidé v zaměstnání, kde přílišná rychlost je na škodu /což je například práce lékaře/ dopouštějí se fatálních chyb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Několik upřesnění:
   nejsem zaměstnán
   nejsem troll
   vzhledem k tomu že sleduji spoustu dalších info tak se snažím šetřit čas
   přísloví jsou fajn - kdo jinému jámu kopá ....
   vaše životní zkušenost - zkuste připustit i názor druhých.
   Je ztrátou času ...... nebuďte tak zahleden do svého já. S přáním hezkého dne

   Smazat
  2. to 18:47
   tvoje hodnocení kometáře 16:59 jasně říká že tvoje životní zkošenosti jsou NULA, NULA, NULA, 0, 0, 0, 0. Ano spoustalidí má potřebu se vykecat, vítej do klubu kacálků

   Smazat
  3. Nebylo by pánové lepší, když nemáte jméno, si pod komentář "připnout" nick? IP adresu to neohrozí, potupné opisování "nerobotů" také ne, jen "kdo je kdo" by to prospělo, i když mám poznatky, že "veřejná jména" používají podpůrně anonymní nebo nicky k "diskuzi".

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.