Reklama

.

.

úterý 29. listopadu 2016

Putin nařídil, aby byly Ministerstvem pro mimořádné situace RF a Ministerstvem obrany RF v Aleppu rozmístěny mobilní nemocnice.

30. 11. 2016    zdroj a zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin nařídil, aby byly Ministerstvem pro mimořádné situace RF a Ministerstvem obrany RF rozmístěny v Sýrii mobilní nemocnice pro poskytování pomoci obyvatelům Aleppa a přilehlých obcí. Agentuře RIA Novosti to sdělil prezidentův tiskový tajemník Dmitrij Peskov. Úkol musí být podle něj splněn co nejdříve.

Ministerstvo obrany odešle zdravotní oddíl speciálního určení s multifunkční nemocnicí pro 100 osob, včetně dětského terapeutického oddělení. Denní kapacita ambulantní léčby je 420 osob.

Z Ministerstva pro mimořádné situace RF do Sýrie odjede nemocnice s 50 místy lůžkové péče, která může ambulantně ošetřit až 200 lidí denně.

29. listopadu bylo také oznámeno, že severovýchod Aleppa je pod plnou kontrolou syrské vládní armády. Ve východním Aleppu za jeden den vládní vojáci osvobodili od teroristů 14 čtvrtí.

Podle údajů ruského Centra pro usmíření válčících stran vyšlo z oblastí ovládaných teroristy více než 8,5 tisíc civilistů. Během dne více než 140 teroristů přestalo klást odpor a vyšlo po poskytnutých koridorech.

Ministerstvo obrany oznámilo průlomový úspěch v bojích o Aleppo

Ministerstvo obrany uvedlo, že díky velmi dobře připraveným akcím syrských jednotek se podařilo situaci v Aleppu radikálně změnit. Je to uvedeno ve sdělení MO RF z 29.listopadu, které obdržela redakce Lenta.ru.

Polovina území čtvrtí východního Aleppa, obsazených teroristy v posledních letech, je fakticky zcela osvobozena. Ale nejdůležitější je osvobození více než 80 tisíc Syřanů, desítek tisíc dětí", konstatoval zástupce Ministerstva obrany RF Igor Konašenkov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

14 komentářů :

 1. Chudáci Syřani se tedy mají na co těšit.

  http://www.jenpromuze.cz/start/a-sakra/8600-fotospecial-neuveritelne-hnusna-ruska-nemocnice

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 0:11 na hlupáky je jistě lepší nereagovat, ale co kdyby? Blbci samozřejmě netuší, jak a proč se vyvíjejí a hroutí lidské civilizace. A, že díky nějakým těm geografickým podmínkám atd. ta současná se šířila řekněme z Britanie, tedy k nám od západu, což i pitomec rozpoznal, když cestoval byvším Československem na východ. Jenže, ten pitomec 0:11 by se po takové cestě Slovákům posmíval nechápaje, že na jejich místě byl by na tom, ze zcela objektivních příčin, stejně. Tak co, dojde ti to, retarde?

   Vymazat
  2. Re (00:11):
   No, když už ti antiruští nemohou jinak, tak alespoň zasmrdí.

   Vymazat
  3. Dneska uvedla mluvčí ruského Ministerstva zahraničních věcí Zacharovová, že do humanitární katastrofou souženého Allepa, které právě dobývá Syrská arabská armáda, plyne jen 1% (slovy:jedno procento) humanitární pomoci poskytované zahraničními neziskovkami "pracujícími" na území Sýrie. Ostatní je věnováno na pomoc oblastem okupovaným Daešem!!!! To považuji za skandál a měli bychom se ptát vlády a Českého červeného kříže na jejich postoj!

   Vymazat
  4. 0:11 Blbečku

   Vymazat
 2. Posledni nemocnice v Syrii.
  Strasny .
  Zapadni media uvedli ,ze rusove znicili posledni nemocnici .
  Uz sestkrat dohromady byla znicena .
  Posledni nemocnice.
  Bijte na poplach...Nebo bijte media...Co je lepsi..

  OdpovědětVymazat
 3. Rozumné rozhodnutí pro eliminaci "jekotu Západu" v poslední fázi osvobození Aleppa.

  OdpovědětVymazat
 4. Tak by pan Stropnický zase pro změnu, místo munice z Vrbětic, mohl též požádat poslance o vyslání polní nemocnice do Sýrie, třeba do Mosulu,když se s Ruskem nekamarádíme.Tam to humanitárně bombarduje naše koalice!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mosul je v Iráku a ne v Sýrii. To je velký rozdíl. Podle našich médií (ČT a celá tahle banda) koalice vedená USA v Mosulu bojuje proti řádícím teroristům Daeše, zatímco v Aleppu proti Asadovi bojují "demokratičtí" povstalci. Inu, Česká televize, redakce Zpravodajství (Šámal,Mrzena a spol.), dokáže rozeznat nepatrné až enigmatické nuance mezi jedněmi a druhými podřezávači krků!

   Vymazat
 5. Když před časem navrhl pan prezident vyslání naší polní nemocnice do Jordánska, ve kterém jsou velké uprchlické tábory lidí ze Sýrie, Palestiny,apod., setkalo se to s posměchem a výmluvami napříč politickým spektrem.
  Politici, generalita, média apod. se předháněli v důvodech, že to není tak jednoduché, nejsou finance, lidi, materiál, nikdo to nechce, atd.atd.
  Žvanit, to všichni v předcházející větě uvedení, "umí", ale "skutek-utek".

  OdpovědětVymazat
 6. Naše pidiarmáda má už jen holý zadek a houf blbců na generálním štábu a ještě větších na ministerstvu. Jó 27 let jste rušili, modernizovali, zefektivňovali, optimalizovali, reorganizovali až Vám zbylo hovno a ne armáda. To co máte by neobstálo ani v boji v povodí Zambezi. A těď najednou chcete prachy na zbrojení? A proti komu jako? Nasrat!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naštěstí jedinou "bojeschopnou" jednotkou jsou polní nemocnice, které zřizuje ÚVN. Jistě by Sýrie a i Rusové souhlasili, kdyby jim tato pomoc byla cestou velvyslanectví nabídnuta, určitě by to pomohlo k narovnání dost pošramocených vztahů s Ruskem. A přitom by to nemohlo být chápáno jako, že lezem někomu do pr...e.

   Vymazat
  2. Stropnickej zavolej půjčím ti kanady vole.

   Vymazat