Reklama

.

.

sobota 26. listopadu 2016

Řecko odmítlo Obamovi uzavřít své přístavy pro ruské námořnictvo


26. 11. 2016    zdroj
Athény nemají v úmyslu zakázat ruským lodím kotvit ve svých přístavech a dostávat potřebné zásoby. V pátek 25. listopadu to agentuře RIA Novosti uvedl zdroj na Ministerstvu národní obrany Řecka. Řekl, že "s ruskou flotilou bude všechno v pořádku, (ruské námořní lodě) budou kotvit a normálně se zásobovat v Řecku. Zásobování bude probíhat v souladu s pravidly. A samozřejmě je nepřijatelný jakýkoliv tlak, abychom neposkytovali ruským lodím palivo. Veškerá jednání o tomto jsou zastavena".


Zdroj agentury uvedl, že podle ministra národní obrany Řecka Rusko není nepřítel, ale spojenec země. Jediným nepřítelem Athén je podle zdroje v Rusku zakázaná teroristická organizace DAEŠ.

13.listopadu autoři vojenskopolitického portálu Militaire dospěli k závěru, že americký prezident Barack Obama bude během nadcházející návštěvy Řecka 15.-16. listopadu od řeckého premiéra Alexise Tsiprase požadovat uzavřítí přístavů země pro lodě ruského námořnictva.

V opublikovaném článku portál uvádí, že cíle Obamovy cesty určil fond Heritage Foundation - strategický výzkumný ústav Spojených států, zabývající se zahraničními studiemi. Pracovníci této organizace navrhovali americkému vůdci, aby vyvinul na Atény tlak. Je to nezbytné proto, aby Řecko v prosinci hlasovalo pro zachování protiruských sankcí, vystoupilo proti vplouvání ruských lodí do svých přístavů a umožnilo Makedonii vstoupit do NATO ukončením dlouhotrvajícího sporu o název tohoto státu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

60 komentářů :

 1. normální rozum,co říkáte čeští novináři,posralbočkové,tak jak píšet dovede můj kluk v 1.obecné.Aspoň někdo má rozum,čeští novinářští expeti/slonková,šafr,dodík doležal a blb robejšek.Píšu začáteční písmeno malé,protože tak malý jsou a nepotřební ,ale těžce namyšlení zmetkové/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty by sis měl především nejdřív půjčit od kluka učebnici češtiny a pořádně se do ní začíst, než začneš urážet lidi, jako je pan doktor Robejšek.

   Vymazat
  2. pro 11:25
   Sobotka není pro novináře partner mají úpně jiného pána. Se sralbotkou si klidně vytřou zadel.

   Vymazat
  3. Ideolog Robejšek je fiat, natvrdlíku.

   Vymazat
  4. Robejšek chce emerické základny v česku a stojí za ním penta.... nová gorilla v akci....fiat strana....další bureš...

   Vymazat
  5. Robejšek je Bureš verze 2.0 dokonce bych se nedivil kdyby celý projekt byl z dílny Babiše. Jen s rozdílem že Robejšek bude odebírat nespokojené členy ODS a topky aby nepřešli k alternativě. Koaliční smlouva mezi Babiš1 a Babiš2 už je jistě v trezoru.

   Vymazat
  6. A proč tady těch několik pitomců, kteří už tradičně ignorují články, jen se jejich prostřednictvím hádají o nějakých kokotinách - proč tady žvejkáte o Robejškovi? Co má společného s odmítnutím uzavřít přístavy? Jděte už do prdele novinková diskuzní chátro! Jděte se hádat o kraviny na novinky!

   Vymazat
  7. 15:37 - článek je ruskej hoax!

   Vymazat
  8. I když je fakt, že Bořek Pauk nevidí právě to Řecko (ale též Srbsko) zrovna v dobrým světle! Cituju:
   "Prolhané, lenivé, ožralecké, expanzivní, cynické azbucké byzantské Rusko zůstalo mentálně na úrovni mongolského a hunského Tatarstánu (včetně temného a vůči carovi tradičně podlézavého pravoslaví, velmi podobného islámu), nedotčeno západní civilizací, úmyslně odděleno azbukou a širokorozchodnou železnicí. Zakrslý Putin sedí holou řití na hromadě rezavých raket, ponorek a tanků, pro které nemá odbyt ani jako šrot a proto usilovně hledá nového partnera Adolfa, se kterým by si opět rozdělil Evropu a soutěžil s ním v počtu gulagů, pogromů a vypálených parlamentů. K tomu účelu používá různé azbucké "trojské koně" (Srbsko, Řecko). Také protievropský islám. Brzo bude muset platit nahromaděným zlatem za obyčejné žrádlo. Zato má miliony zadubených, hladových a zamindrákovaných mužiků, ověšených uloupenými hodinkami a oplechovaných bezcennými dobyvatelskými metály udělenými těm přeživším, kteří raději riskovali střelbu soudruhů převážně do vlastních řad, než by šli na jistou smrt do gulagu. "Psí hlas do nebe nevolá" (ruské přísloví). Jejich stavy by potřeboval snížit aby je nemusel živit. Proto jim slibuje válečnou kořist. Brzy však předá Sibiř Číně na splátku svého dluhu (podobně jako kdysi Američanům Aljašku), případně jako výsledek pročínského referenda Sibiřanů. Z Ruska zůstane feudální chlastoslovanský skanzen s dřevěnými matrjoškami, zlatem okovanými blechami vystavenými v Kremlu, a potměšilými zablešenými cirkusovými medvědy na motorkách, obohacený olezlými a odulými putinovskými agentskými čecháčky, kterým Putin rád poskytne asylovou kvótu."
   Více tu - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Vymazat
  9. Ruofobove jsou dost mentalne nemocni lide
   Kdyz uz bude Knize vydan na sibir za tu placku "PUTIN K NOZE"

   Vymazat
  10. Pauk je ale i Čechofob, potažmo Slovanofob!:)

   Vymazat
  11. O Češích soudí: "Prolhaní, sebechvalní a sebeklamní Čecháčci jsou mistři světa v obrazoborectví, strhávání soch a symbolů, přejmenovávání ulic i vlastního státu a falšování vlastní historie i ekonomické výkonnosti. Podobně jako Rusové. Jenom více kradou.
   Nedorostli pro vlastní samostatný stát, nezaložený na literárních a politických padělcích a intrikách, jakož i na uplacených válečných dezertérech. Bohužel o zpustlou Kotlinu už nikdo z vyspělejších sousedů nestojí (aby si vlastní stát nezamořil).
   Historie lenivého, příživnického pronároda se stále dokola opakuje: etapu lžidemokracie vystřídá diktatura lapkovské lůzy, která se následně připojí k zacinkání klíči – až zase všechno nakradené prožere. A každých dvacet let plive na tu lůzu předchozí a nostalgicky vzpomíná na tu lůzu předpředchozí.
   Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla. Stát je již ze své podstaty organizovaný parazitizmus.
   Zneuznaný, c. a k. Univ. Prof. TGM upletl bič z rakouského dezertérského lejna - avšak zapráskat s ním už nedokázal - ani ve své mnohonárodnostní, uměle vytvořené a jepičí pidiříši. Proti literárním padělkům se sice postavil - avšak politický padělek a zmetek vytvořil. Pravda vyděsí !!!
   Čecháčkové budou spokojeni - až zase všichni budou mít stejné lejno - jen zasloužilí soudruzi (falmer) ho budou mít navoněné z Tuzexu nebo ruské Berjozky."

   Vymazat
  12. Asi stejná diagnóza jako Čulík z Blicích listů...
   Oni Anglosasové - Germáni nestrávili, že je Slovani vykopali z české kotliny.

   Vymazat
  13. Ovsem proc ten Pauk, Puk ci co, dolejza za Cechy
   To ho germani nechtej? Asi se neumi ani vtirat.

   Vymazat
  14. 17:44 - to netuším. Tyhle jeho názory totiž tvoří jen jakousi úvodní omáčku k jeho návrhu na dokonaé politické uspořádání! Já to zatím nestudoval. Cituju:

   Existuje stručný a logický, na partajích nezávislý projekt adresné spoluvlastnické demokracie (nikoli však falešné, diletantské a klamavé, případně i janečkovské D21 tzv. „přímé či restartované demokracie“): v článku „Právní stát" na google:
   http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

   Takže cosi jako ten Mirek Dědek tu ....

   Vymazat
  15. A s čím bude Řecko jako mezinárodně obchodovat, ty debile?
   Debil asi nepochopil, že Řecko je přímořský stát a má rozsáhlou flotilu. A takoví jako my, co si nechlali tu svou "výhodně zprivatizovat" budou rádi, když ji využijí. A nakonec, stejně jako my budou muset začít makat. A tím pádem vházet svý vyžírače, včetně Nemecka, které je svou hospodářskou politikou dobře vyssálo.
   A to že Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají......
   Nevžírají. Dostávají jen dobře řízené almužny za "výhodně" zprivatizované své podniky a parcely. (Postačilo by z tohohle pophledu udělat rozbor). Dobře provedeno. Konkurence zlikvidována a trhy převzaty. Za pusu které někdo říká vyžírání. Hádáme se tu o nějaké Sudety a přitom u nás už pomalu de fakto máme onu III. Říši. A bez boje pouze ekonomikou. A brzo to poznáme, až Německo zaplaví muslimáci. Pak je tu na výchdě máme soby dup. A NA VLASTNÍM.....

   Vymazat
  16. Však to vím - ten progermánskej katolík Pauk je děsnej hovad! Viz diskuse tu pod jeho článečkem! - http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby%EF%BB%BF

   Vymazat
  17. 18:46 - chtěl bych někdy vidět Řeka makat ... :-o

   Vymazat
  18. Bliješ tady o Rusech, 16.01 i Češích -potažmo Slovanech, pěkný sračky ty hajzle všivej, zaprodaná lůzo. Od starověku se různá lůza snažila o vyhubení Slovanů - co asi máme v sobě zajímavýho, že všechnu tu západní všivou veteš tak serem? A nejhrdější Slovanský národ je Rusko. To se nikdy nezahodilo se žádnýma všivákama, za žádný prachy. Nikomu nelezlo do prdele, a na nikoho se nevytahuje. Představ si, co za všiváky musí být ta hnusná světová sebranka, ta desperátská veteš v Americe, samej gauner, podvodník a lump, polovina té veteše je vykrmená hnědá sebranka, a všichni mají intelekt orangutánů. Rusům nesahají ani k díře do zadku. A ty jsi blbej všivák, jen si vlez do západního zadku ty křupane, a tady slušným lidem přestaň nadávat. Páchneš hovnem.

   Vymazat
  19. U pana Robejška mně vadí malý detail - je zakládajícím členem německé sekce Římského klubu,stačí se mrknout na wiki, co to je za lidi: https://cs.wikipedia.org/wiki/Římský_klub

   Vymazat
  20. 22:43 - a proč ty pračurácký hovado to bleješ sem? Ty neumíš číst? Proč sem ty linky na jeho blog asi dávám! Cypáci bezmozácký jak ty ženou právě takovým Paukům vodu na jejich germánskej mlejn svou deblitou! - úhttps://plus.google.com/102483489539857983790

   Vymazat
  21. oprava: vidíš ty čuaramedáne poplašenej co dělám! Tady je ten link správně - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Vymazat
  22. 22:43 přesně kvůli takovejm čuramedákům poplašenejm jako ty je dobře sem náhledy těch pauků na nás zapotřebí dávat častějc! Je to dobrá sebereflexe ... aneb jak nás viděj oni! Jsi nejlešpím důkazem že v mnohým maj bohužel pravdu ....

   Vymazat
  23. 16:01 - ukázka naprosto dokonale vymytého mozku. Člověk dokonale zfanatizovaný propagandou, bez vlastní vůle, bez známky kritického myšlení, setrvávající v bludu, resp. ve svých vysněných představách o Rusku a světě. Krásný studijní materiál pro psychiatry.

   Vymazat
  24. 2:04 - ale co ten jeho volební systém? Tomu jsem neporozuměl - http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby

   Vymazat
  25. Taky jsem si chtěl udělat dva doktoráty (v Plzni),ale časový plán 14 dnů)jim zřejmě nevyhovoval.Jinak to bylo na dobré cestě.....

   Vymazat
 2. Informace "..podle ministra národní obrany Řecka Rusko není nepřítel, ale spojenec země."
  u mne vzbudila otázku "A kdo je(jsou) spojenec(spojenci) a nepřítel (nepřátelé) České republiky. Řecko je přece členem Evropské unie a NATO, stejně jako ČR.
  Je nám to všem zcela jasné a zřejmé ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havlocesko nema spojence, ma jen panstvo ze zapadu kteremu musi diky zrzavemu Havlovi slouzit

   Vymazat
  2. Oni jsou řecké přístavy pořád ještě řecké? A co ten tlak na násilnou privatizaci? No asi to Řekové ještě mohou ovlivnit a je to jen dobře...

   Vymazat
 3. Třeba se Řecko vykašle na Unii a stane se svobodnou zemí s mezinárodním obchodem. A tak se ze svýho srabu, kam je dotáhla velkoněmecká EU dostane samo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A s čím bude Řecko jako mezinárodně obchodovat, ty debile?

   Vymazat
  2. 11:55 Jako dřív,než se dostali do osidel Velkoněmecké říše,vedenou frau.Merkel a Amerikou.

   Vymazat
  3. Řecko je ten poslední stát, kterej by z EU chtěl odejít.

   Vymazat
  4. 11:55 Za "šťastného člověka" se odjakživa považuje ten, který se domnívá, že vše ví, a ostatní považuje za "debily".
   Zřejmě nic nepochopil, korouhvičky se otočily. Není sám ...
   Nastal konec hegemonie Spojených států ...

   Vymazat
  5. 12:25 - když vynecháme ty urážky, s čím teda bude vlastně to Řecko obchodovat?

   Vymazat
  6. Havloidní fašisty do odsunu!26. listopadu 2016 13:20

   S havloidy, ukropy a güllenovci nebo podobnou 5. kolonou, která se po transferu může vítat se svými islamisty.

   Vymazat
  7. 12:42 To je problém Řecka, s kterým se dříve nebo později bude muset vyrovnat. Stejně jako my...

   Vymazat
  8. O srovnání našeho a řeckého členství v EU Bořivoj Pak píše - cituj: "Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé avšak domýšlivé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí.
   Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Řešení na konci příspěvku.
   Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor."

   Vice - https://plus.google.com/102483489539857983790

   Vymazat
  9. 11:55 rudohnedej debilni pepek nazyva jine "debily" Inu holt tu nadavku casto slysi tak si ji zapamatoval.
   A co Borivoj dela v Cesku, no nikde by toho magora nechteli

   Vymazat
  10. Paukovi říkám Kníže. Tak se vždy jmenoval největší vůl na prastrýcově gruntu.

   Vymazat
  11. No ona ta "slavná" velkogermánská říše EUrosajuzká k nám odváží ten odpad, co by Němčouři nekoupili a kasíruje za to větší vejvar, jako doma, vzhledem k 1/4 - 1/3 platůpm u nás. Německé banky nezkrachovaly díkiy tomu, že je dceřinné banky podporují za naše poplatky a úroky... 1 € na dotacích přináší 4 € výnos. Za loňský rok je to 550€ dotací a 2240€ odvodů. A to se opět vyplatí :-(

   Vymazat
  12. 17:12 presne tak! Cesko je kolonie nemecka a ted je vysavano aby udrzelo nemecke banky pred krachem. Uplne stejna situace jako za okupace v 1939. A cesi tleskaji misto aby uz konecne vzali na germana a je posluhy havly, horacky, hermany a jine hajzly od h vidle a hnali je
   Nepratel se nelekejme
   A na mnozstvi nehledme

   Priklady jsou, USA, Bulharsko, Moldavie, Estonsko, tam si aspon zvolili ne Rusofoba

   Vymazat
  13. 17:01 - tady si to nepřečte:) Jestli máš tu potřebu mu něco vzkázat, tak to mrdni sem - http://www.inuru.com/index.php/spolecnost/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-volby%EF%BB%BF

   Ale pozor, je to děsnej arogáč! Myslím že tě pošle do stejný prdele jako desítky dalších co se tam s ním pokusili diskutovat a nesouhlasit:))) Včetně disidenta Boka!

   Vymazat
 4. Von není jenom obyčejnej čů..k, von je dokonce velkej černej čů..k. Už aby vypadl z bílého zasviněného baráku navždy.

  OdpovědětVymazat
 5. Bohužel Řecko v novodobých dějinách se stalo otloukánkem. Stalin nechal po druhé sv. válce Řeky na holičkách a prodal je CHurchilovi. Když partizány nemohli Britové porazit, pomohli jim amíci. Československo v té době zachraňovalo řecké utečence.
  Bohužel i náš president se chová k řeckým lidem stejně jako ti co zavinili jeho úpadek. A to je německá a americká chátra.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:33 Nelze tvrdit, že "náš prezident se chová k řeckým lidem stejně jako ti co zavinili jeho úpadek". Vždy mluvil o Řecku jako státu ...
   Je třeba rozlišovat, zda jde o řecké státní elity nebo řecký lid. Platí to obecně ...

   Vymazat
  2. ...aleprdlajs Amíci, Britům při komunistickém povstání v Řecku těsně po válce pomáhali němečtí zajatci! Amici byli v jižní Francii a Normadii...

   Vymazat
 6. Měli bychom si vzít z Řecka v tomto příklad a nééé stále tleskat debilní bruselské propagandě. Kdo má mozek, ví, jak to je, a kdo je a kdo není nepřítel.

  OdpovědětVymazat
 7. Naše vláda by se z takového požadavku nejprve pořádně opotila, pak by se připo... a pak by učinila to, co káže Brusel.

  OdpovědětVymazat
 8. Vztah Řecka k Rusku je diametralně odlišný od vztahu k USA.Je to dano historicky, ale roli hraje i nedávná minulost. Víte, že Američané jedním bombardováním Aten vyvraždili za občanské války 100 000 lidi, t.j. více než Němci za dobu okupace? Po "humanitárném bombardování" Jugoslávie, Clinton se v Atenach nedostal ani do hotelu, tak byl "vřele" uvítán. Otočil se a nasedl zpět do letadla. V Řecku i většina elit se kloní na stranu Ruska. V tom je rozdíl mezi našimi elitami a řeckými.Ministr obrany Panos Kammenos, se nikterak netají svými sympatiemi k Rusku. To jen tady je obava, aby se náhodou neurazily americké nebo bruselské elity. A když jsem v politice, tak musím být zajedno s USA nebo Merklovou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravne
   Jen dodam ze Cesko nema elity, jen velkozlodeje, smutne

   Vymazat
  2. pro 16:41
   Svatá pravda a dalo by se říct vzájemně křičí chyťte zloděje.

   Vymazat
 9. Drzost až na půdu! Jakým právem si americká opice dovoluje úkolovat Řecko co má dělat se svými přístavy? Ta americká svoloč je skutečně drzej ksindl, vlezlej, odpornej.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Obama urazel i Trumpa
   Doufam ze Trump dodrzi svuj slib a zrusi americkou podporu NATO. NATO se beztak prezilo. Obama at uz tahne, je smesnej
   A havlisti tez

   Vymazat
 10. Obama, kdo to je? Neni to ta kejhajici kachna co si koleduje o zavreni?
  To bude asi nejaky legracni klaun.

  OdpovědětVymazat
 11. Ve svete neni vecsi spiny,jakou je USA! Grecko,kdyz padalo na hubu,tak je nutili staty EU,odebirat nakontrahovany zbrane,ackoliv,Grecko nikto neohrozuje.A tak penize ,ktere grecku pucovali se vraceli spatky.

  OdpovědětVymazat
 12. 16:01 Totální blb bez možnosti jakhokoliv léčení

  OdpovědětVymazat
 13. Je to hoax, vyrobený ruskou propagandou. Nikde na světě v jiných zdrojích o tom není ani slovo. Navíc ten zmíněný člověk z Řecka je typický komunistický poslanec, od kterého se nic jiného nedá čekat.
  Rozhodně ta zpráva není pravdivá - o nějakém kotvení ruské flotily v Řecku se nikdy ani náhodou nejednalo.

  OdpovědětVymazat
 14. Vy jste při hledání rychlé půjčky?
  Finanční prostředky v době kratší než 24 hodin?
  Pojištěný a zajištěné úvěr?
  Půjčky na 3% úrokové sazby?
  Spojte se s námi o půjčku na adrese: WestFidelityservice@gmail.com

  OdpovědětVymazat