Reklama

neděle 13. listopadu 2016

Referendum o připojení Charkova k Rusku?

znak Charkova

13. 11. 2016, zdroj zde a tady


Spisovatel a ruský politik Eduard Limonov a další charkovští rodáci založili veřejnou organizaci, která bude prosazovat referendum o připojení Charkova k Rusku. 


To ohlásil Limonov ve svém blogu: "1,5 milionové ruské město, ležící 26 km od rusko-ukrajinské hranice, bylo zrazeno, zapomenuto, necháno v zajetí dravého ukrajinského nacionalismu.


Představitelé města, jeho veřejní činitelé a odboráři, dokonce i opatrní a umírnění, ba i ekologové, jsou strčeni za mříže, potácejí se ve sklepích SBU (Služba bezpečnosti Ukrajiny)" - řekl spisovatel. Podle něj byl Charkov v Sovětském svazu třetím největším ruským městem  (podle počtu obyvatel) po Moskvě a Leningradu a Charkovská aglomerace má více než 2 miliony obyvatel.

Eduard Limonov
"Občané, kterým neveselý osud raněného, zajatého Charkova rve srdce, se spojili a vytvořili "Centrum pro podporu ruské kultury v Charkově". V čele střediska, jehož ředitelem jsem byl jmenován já - Limonov (Savenko) Eduard Veniaminovič. Z toho prostého důvodu, že jsem byl nejznámější osobou, žil jsem v Charkově až do věku 24 let a jsem autorem, mimo jiného, Charkovské trilogie, zahrnující romány: "Měli jsme Velkou Epochu", "Mladík Savenko", "Mladý darebák" - řekl Limonov.

Podle něj si centrum klade za cíl "především popularizaci myšlenky Charkova jako ruského města, jako součásti ruského světa". "Máme v úmyslu usilovat o provedení referenda o sjednocení města s Ruskem. Budeme se věnovat i publikační a agitační činnosti. Utvářet veřejné mínění ve prospěch sjednocení" řekl Limonov. Podle něj, jen 26 km od ruských hranic, "nechali na holičkách ruské město."
překlad: ĎoubaPro lepší představu o Charkově:37 komentářů :

 1. Len do toho borci.Tá ukrajinská fašistická beštia nemôže navždy zlomiť ruskú vôľu.Vydržte kým sa tá fašistická chunta v Kyjeve zosype a ujde z Ukrajiny ku svojim sponzorom v zahraničí, potom to bude už ľahšie aj na Ukrajine.Nezabudnite však aj tých terajších fašistov ako Parubyj, Porošenko, Turčinov,Avakov,Jaroš a mnohí iných pochytať a postaviť pred súd.(pokiaľ neujdú/. Viem,že je to ťažké, veď aj ten mastný vlas zo Slovenska Kiska je milovníkom Porošenka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Někde jsem četl, že nyní prý z Ukrajiny týdně do Ruska odchází na 80 000 lidí. Tím tempem do 5 let v té zemi zůstanou jen starci, děti, pravosekové i jiní válečnící, policisté a spol. a nezaměstnatelní ... Co bude pak, můžeme jen spekulovat... Asi si tu zemi mezi sebe rozdělí Polsko, Rusko, Rumunsko. Možná se na kousek přestěhuje Izrael... atd. Co já vím.

   Smazat
  2. Ono by tech referend na Ukrajině mělo být víc. Je to mnohonárodní státní slepenec horší než Jugoslavie.....

   Smazat
 2. Cela USSR, je jen vyplod bosevika a podle toho to vypada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, a díky jim Rusko ještě pořád existuje a ty debile nežiješ (jestli) někde v Patagonii...

   Smazat
  2. Zcela souhlasím, ale jinak než autor příspěvku. To právě bolševici postavili na nohy Rusko a zabránili plánované rozšíření ze západu dovezené říjnové revoluce, která se měla rozšířit po celém světě a měla zajistit zločinným elitám nadvládu nad světem za pomoci ideologie marxismu. Pozor bolševici nemají nic společného s komunisty a marxisty. Znamená to vládu v zájmu většiny, v zájmu lidu a je to protiklad proti současné vládě parazitické menšiny, která zotročuje dav. Bolševismus nebo jinak touha po spravedlivé společnosti je v kořenech Ruské civilizace.

   Fakta: Bolševici dokázali za deset let udělat z nejzaostalejší země, nejvyspělejší (první ve vesmíru).

   Historie:
   Po smrti Stalina postupně o moc bolševici přišli a zase se vlády ujaly paraziti. Kvalita šla rapidně dolů, ale i tak socialistický blok vyhrál i když kvalita byla výroby mizerná, ale zase byla zajištěna mnohem větší stabilita (což se odrazilo půl stoletím míru v socialistickém bloku). Pak ovšem již vládnoucí menšina plně převzala moc a Gorbačov mohl odevzdat východní blok k rozkradení a tak si západ prodloužil svůj život.

   Současná situace:
   Nyní se situace vyhrotila a již není co kde ukrást a hrozí kolaps civilizace a tak začíná vítězit zdravý rozum a touha po přežití (Putin - Trump - Zeman ...). Je nutno vybudovat a založit spravedlivější společnost a odkaz bolševismu tam hraje důležitou roli.

   Pomluvený bolševismus:
   Většina lidí nerozumí pojmu bolševik a zaměňuje je za pojem komunista nebo marxista. Nenávist elit parazitujících na národech světa k bolševikům pramení z toho, že odhalili, že to bez nich je možné, že si lid dokáže zařídit lepší život bez parazitující privilegované vrstvy. Tuto nenávist pak nevědomí jedinci do sebe přijali aniž by zkoumali co to vlastně znamená, ale jsou tím samy proti sobě.

   Monopol již dostal trhliny:
   Dosud byla společnost otrokářská systémem rozděluj a panuj, který je zdrojem neustálých válek a konfliktů. Stalin jako první porazil monopol na řízení společnosti, který si elity drží v tajnosti před veřejností (hermetismus). Za Stalina lid dokázal vytvořit nové kádry nepocházející z privilegované vrstvy a jak jsem uvedl udělat za deset let z nejzaostalejší země tu nejvyspělejší.

   Smazat
  3. Stalin akorát nesmyslně hrál do karet Amíkům, který bezbřeze obdivoval! Předal jim většinu Berlína, nechal je vylodit v jižní Koreji a vzdal se nesmyslně a zbytečně okupační zóny v Japonsku! Také mohl obsadit bratrské pravoslavné Řecko! Rozhodně ho neměl předhodit Churchillovi!

   Smazat
 3. To by se muselo spojit více měst a oblastí na východě Ukrajiny,jinak s několika přívrženci referenda Porošenko zatočí.Ono se to stejně brzy vyřeší,buď uteče polovina Ukrajinců do Ruska,nebo bude muset utéct Porošenko a jeho banda.

  OdpovědětSmazat
 4. A není to zbytečné, pendlovat ze strany na stranu?
  Ukrainská vláda dlouho nepřežije, a ta další se bude muset začít starat za své a na svém.
  Slováci se nás snažili zbavit pokaždé, když dostali příležitost, teď žijeme "v míru a bratrské lásce" a vztahy nikdy nebyly lepší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dokud má vláda podporu ozbrojených nácků, tak se snadno udrží. Pokud vím, žádné podzemní či partyzánské hnutí na Ukrajině není, na druhé straně, pokud by se o něm vědělo, asi by dlouho nepřežilo.

   Smazat
  2. Kdyby se chtěli odtrhnout, tak to skončí krveprolitím a konflikt to jen prodlouží.
   Rozbitá země by byla ještě rozbitější.
   Bohužel příliš mnoho mužů nebaví pracovat a baví střílet, sebrat jim zbraně a nahnat je spátky do práce je fuška. V Rusku i Německu ženy čistily cihly a stavěly domy, na to chlapi nemají. V tom jsou úplně stejní, jako "uprchlíci" ze Sýrie - raději sami utečou a ženy a děti si nějak pomohou sami. Svět je zvrácený.

   Smazat
 5. Starý vtip, víte kde je víc židů než v Tel Avivu, v tel evizi. Po Stalinovi až do počátku rozvalu vládli Ukrajinci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blbost, byli to Rusové původem z té části Ruska, které se říká Ukrajina.

   Smazat
 6. No a za pár let si tímhle způsobem tu Ukrajinu seberou celou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlas lidu má přednost před vším ostatním. Jako na Krymu!

   Smazat
  2. Hlas lidu vůbec nemá přednost před vším ostatním,to pouze právo národa na sebeurčení,hlupáku. Jak může vůbec někdo mít takovou hloupou myšlenku!

   Smazat
  3. To je spor o podstatu demokracie. Samozřejmě že lidové hlasování (referendum nebo přímá volba starosty, prezidenta, šerifa apod.) je nejvyšší demokratický institut. Vše ostatní mu musí být podřízeno! A ty odborníku 16:44 - NENADÁVEJ když neumíš argumentovat!!!

   Smazat
 7. Myslíte, že si lze vybrat mezi bolševiky a menševiky? Víte proč, jak a kdy tyto pojmy vznikly? Někomu se zdá, že bylo u nás lépe "za bolševika" a jinému se zdá, že je dnes lépe "na menševika".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Píšete blbiny. Oboje byla křídla ruské sociální demokrtacie.

   Smazat
 8. Rusko o Charkov nestojí. Jen další starost a munice proti němu. Rusko stojí o přátelskou Ukrajinu, kde je právo a demokracie a s níž se dá jednat jako rovný s rovným. Nestojí o Ukrajinu v občanské válce.

  OdpovědětSmazat
 9. A proč se tady hádáte a provozovatelům těchto serverů naskakují peníze z diskuzí za sledovanost?Bolševik - menševik - a takový irelevantní sračky! Proč se to rozebírá? Co je nám vůbec do toho? Ovlivní to nějak naše české průsery, a zlepší to zbídačelé pozice našich občanů? Tak se připojí a hotovo. Nebo nepřipojí. No a co?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z bohaté diskuse žádný zisk pro redakci neplyne. Nevím, proč nás stále pomlouváte?

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 10. Výborné a aj Moldavsko po dnešnej voľbe prezidenta bude smerovať a aj sa vrati dúfam Rusku.

  OdpovědětSmazat
 11. Ono taky - rozbít SSSR - byla děsná kravina.A lumpárna.Dnes to mohla být úžasná, kvetoucí země, názorově jednotná, a progresivní, asi jako Čína - nebo ještě lepší. Ale to špinavci z USA nemohli potřebovat, takovou konkurenci. Proto se to rozesralo. Stejně tak rozesrali i obrovskou, kvetoucí, názorově jednotnou Jugoslávii. Tu taky nemohli potřebovat, hlavně nechali sjednotit Německo. Zprostředkovali i rozesrání takovýho ušmudlanýho prdečku, jako bylo ČSSR. Usmolený státeček - a teď jsou tady dvě darmožroutské vlády, dva darmožroutské parlamenty a dva senáty, dva ústavní soudy, všelijaké volby a kampaně -prostě neskutečně předražená šaškárna, i kvůli tomuto divadlu musejí mít desetitisíce lidí bídu. Převrat osnovaný jinde a využitý jen a jen lumpy a darebáky. Z celé naší země si udělali trhací kalendář - tak jsme dopadli. Toto odporné zlo USA nikdo nikdy neodpáře. I já pevně věřím, že se rozesrané země zase spojí, aby měli jejich občané slušnou úroveň. Jen jestli se vládnoucí havěť v jednotlivých státech vzniklých po převratu, bude chtít dobrovolně vzdát trůnů a nakradených majetků. Jak zpíval Kryl ... "Ave - bude znít stejně jako prve, jen trochu víc tam bude krve"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. SSSR byl svinstvo! Anti-ruský svinstvo - http://iks2010.info/?p=18944

   Smazat
  2. SSSR hodil zaostalé národy do moderní doby. Pravda, obětí bylo příliš mnoho. Ale modernizace proběhla rychle a totálně. Takže za to poděkování SSSR.

   Smazat
 12. Snad na to Charkovské referendum i dojde, a kéž je i úspěšné. Aby se podobně mohli v referendu vyjádřit všichni občané Ukrajiny. Nejen ti z východu té těžce zkoušené země.

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 14. Zřejmě by bylo nejstabilnějším řešením, vytvořit dvě Ukrajiny. Takto se z té východní části bude stále někdo ozývat, že chce k Rusku. A ta západní ať se připojí k EU, ať pozná zač je toho loket, když po tom tak touží. Možná by se tímto, za čas jejich vztahy zlepšily a začaly fungovat pragmaticky, bez nacionalistického balastu. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jenomže to by byl veliký problém, protože někteří ze západu by chtěli do východní části a naopak. Ono není tak jednoduché nechat celoživotní dílo někde, sbalit si uzlíček a jít budovat a žít jinam.

   Smazat
  2. Anonymní13. listopadu 2016 16:36
   Jistě by bylo třeba vyhlásit referendum, zda si to rozdělení vůbec přejí a potom ano, tak ve spolupráci se samosprávami, vytyčit hranice. Současně by nějak měli pomoci těm, kteří by chtěli být na druhé straně hranice. Toto řešení by se nerealizovalo poprvé v historii národů, takže to není něco nemyslitelného.
   Ale možná, že by si to rozdělení nepřáli a jen by jim to pomohlo si uvědomit, že si musí vyřešit soužití sami, bez zásahu západu, či východu. Ale čím více krve do té doby proteče, tím neschůdnější, bude jakékoliv demokratické řešení. Bohužel i to je cesta, kterou si někdo přeje, ale občané Ukrajiny jistě ne. P.K.

   Smazat
 15. Je to odvážná snaha, ale ten pán prostě nemá šanci. Takovéhle akce SBU ničí už v zárodku. Nejdřív je chvíli nechá, aby zjistila všechny zainteresované osoby a pak si je ohlídá, případně zlikviduje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takovéto akce si hlídají tajné služby každého funkčního státu. Státy v rozkladu, to nezvládají. P.K.

   Smazat
 16. Mezinárodní právo nepřipouští sjednocení města s jiným státem bez souhlasu státu na jehož území leží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se píše Charkov, tak se také myslí celá oblast a ne jen město. To snad dá rozum.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.